Co jste hráli v roce 2022? (+PF 2023!)

„Meta“ diskuze o samotném RPG Fóru.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 21017
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Co jste hráli v roce 2022? (+PF 2023!)

Příspěvek od Markus »

Je tady další rok. Za celý tým RPG Fóra vám přeju, ať se vám v něm daří a ať se vám vyplní nejen vaše herní předsevzetí!

A při té příležitosti si pojďme udělat velkou anketu o roce minulém...

:arrow? Anketa RPG Fóra: Jaké RPG hry jste hráli v roce 2022?

Bližší informace o jednotlivých hrách najdete v Databázi RPG. Budeme rádi, když si najdete čas je v databázi ohodnotit.

Potom se do diskuze můžete přijít pochlubit, co jste hráli, kolik toho bylo a nakolik jste spokojení. :wink:

Anketa poběží celý leden, na začátku února ji stopneme a shrneme výsledky.

Pomozte nám anketu šířit i mimo RPG Fórum. Vlastně kamkoli, kde se zabývají RPG hrami. Na facebooky, Discordy i klidně svým spoluhráčům ze skupiny, kteří na herní weby nechodí. Loňský ročník měl 318 respondentů. Zkusme to letos vytáhnout aspoň na 500!

:idea: :idea: Výsledky :idea: :idea:

:arrow? Interaktivní přehled her a počtu hlasů v Databázi RPG
:arrow? Úplný přehled tady v diskuzi
:arrow? Rozbor a komentáře

Předchozí ročník:
:arrow? Co jste hráli v roce 2021?
Bohous
Příspěvky: 7
Registrován: 18. 2. 2023, 11:44

Re: Co jste hráli v roce 2022? (+PF 2023!)

Příspěvek od Bohous »

Jj, musím říct, že jsem dnes nějakých 10 minut bojoval s přihlášením, než jsem pochopil, že má registrace pro databázi tady nefunguje :-D Říkal jsem si, že to je stejný web (stejná adresa) a že snad nejsem tak mimo, když jsem se pár dní zpět přihlašoval. Ale pak mi to došlo.
Jo se Zapovězenými zeměmi máš pravdu, určitě by nebyli tak nahoře. Každopádně díky za ten překlad i přesto, že já zrovna nejsem cílovka.
Nevěděl jsem, že se připravuje překlad The One Ring. To bude dobrý pokusný vzorek :-) Podobně Monster of the Week.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 21017
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Co jste hráli v roce 2022? (+PF 2023!)

Příspěvek od Markus »

smrq píše: 18. 2. 2023, 17:30
S tímto bych si dovolil souhlasit, předsedo. Já určitě rád zakliknu jednu z možností 1-3 hry, 4-10 her, pravidelně.
[/quote]

Tak mi to připomeňte příští rok, až to budu chystat. Můžu to tam dát jako druhou obrazovku po vyplnění té první. To už lidi budou mít vyplněno, co hráli, a bude jim blbé to zrušit. :) Samozřejmě s možností přeskočit.
Za tento příspěvek děkují uživateli Markus:
smrq
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17485
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Co jste hráli v roce 2022? (+PF 2023!)

Příspěvek od York »

Překlady (a ještě víc vydání tiskem) jsou pro hranost dost zásadní. Hodně jsou taky v týhle anketě znát různý otevřený hraní - dřív to bylo hraní DnD v Brně, jeden čas se dost hrála Hrstka tady na fóru, teď jsou to OSEnauti a Nordova kolosální propagace Svitků. Pokud chcete pomoct rozšířit nějakou hru, je to velmi dobrej způsob.
Za tento příspěvek děkují uživateli York tito uživatelé (celkem 2):
Mag, Nordoslav
Uživatelský avatar
Nordoslav
Příspěvky: 750
Registrován: 24. 10. 2017, 10:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Co jste hráli v roce 2022? (+PF 2023!)

Příspěvek od Nordoslav »

Je tam ještě jeden faktor, který je úzce provázaný s češtinou - když někdo něco vydá, tak to i nějak zproaguje, aby to někdo koupil. Všimněte si, že amatérské překlady až tolik netáhnout - po Apocalypse World třeba moc neštěkne pes.
Ahoj, já jsem Nordst Fuchs a tohle je DRAČÁK: THE NEXT GENERATION!
:!: Fantasy PbtA které klade důraz na fikci v kulisách povědomé fantasy, ale zároveň je tam hodně originalnich prvku, které z her dělaji nové zážitky.
:!: Jednoduchý systém tvorby postav, který ovšem nabízí mnoho možností a voleb na výběr a produkuje unikátní, nezaměnitelné a velmi hratelné a zábavné charaktery.
:!: Jednoduchý systém hry ve kterém můžete hrát aniž byste nad ním museli pořád přemýšlet.

:arrow? Vše o pravidlech a o hrách zde: https://discord.gg/Mks4DzzMJ7
:arrow? A vlákno tady: https://rpgforum.cz/forum/viewtopic.php?t=16363
Uživatelský avatar
Wolfus
Příspěvky: 1116
Registrován: 14. 8. 2009, 11:45

Re: Co jste hráli v roce 2022? (+PF 2023!)

Příspěvek od Wolfus »

Do tajov Apocalypse World som sa skrz preklad snazil preniknut niekolkokrat, ale zakazdym som skoncil po par strankach s paralyzovanou polkou tela. Brat ich ako priklad teda nepokladam za uplne najstastnejsie :) Naproti tomu preklady FATE u nas doma celkom ficia.
DrD (II), Pribehy Imperia
Uživatelský avatar
Nordoslav
Příspěvky: 750
Registrován: 24. 10. 2017, 10:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Co jste hráli v roce 2022? (+PF 2023!)

Příspěvek od Nordoslav »

Je fakt, že Sirien má poměrně slušnou porci zásluh na minimálním rozšíření AW u nás :D
Za tento příspěvek děkují uživateli Nordoslav:
Selhan
Ahoj, já jsem Nordst Fuchs a tohle je DRAČÁK: THE NEXT GENERATION!
:!: Fantasy PbtA které klade důraz na fikci v kulisách povědomé fantasy, ale zároveň je tam hodně originalnich prvku, které z her dělaji nové zážitky.
:!: Jednoduchý systém tvorby postav, který ovšem nabízí mnoho možností a voleb na výběr a produkuje unikátní, nezaměnitelné a velmi hratelné a zábavné charaktery.
:!: Jednoduchý systém hry ve kterém můžete hrát aniž byste nad ním museli pořád přemýšlet.

:arrow? Vše o pravidlech a o hrách zde: https://discord.gg/Mks4DzzMJ7
:arrow? A vlákno tady: https://rpgforum.cz/forum/viewtopic.php?t=16363
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 21017
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Co jste hráli v roce 2022? (+PF 2023!)

Příspěvek od Markus »

Nordoslav píše: 18. 2. 2023, 20:42Všimněte si, že amatérské překlady až tolik netáhnout - po Apocalypse World třeba moc neštěkne pes.
To se nepočítá, Apocalypse World není přeložený do češtiny. :>;o)
Za tento příspěvek děkují uživateli Markus:
MarkyParky
Uživatelský avatar
Pan Bača
Příspěvky: 302
Registrován: 7. 12. 2005, 14:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Co jste hráli v roce 2022? (+PF 2023!)

Příspěvek od Pan Bača »

Nordoslav píše: 18. 2. 2023, 20:56 Je fakt, že Sirien má poměrně slušnou porci zásluh na minimálním rozšíření AW u nás :D
Jako že kdyby ten překlad nebyl, tak se hrál více? :think:
Uživatelský avatar
Nordoslav
Příspěvky: 750
Registrován: 24. 10. 2017, 10:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Co jste hráli v roce 2022? (+PF 2023!)

Příspěvek od Nordoslav »

Pan Bača píše: 18. 2. 2023, 21:41 Jako že kdyby ten překlad nebyl, tak se hrál více? :think:
Jako, není to žádný soldiní výzkum, ale poměrně dost lidí mi řeklo, určitě přes deset, že je ten překlad odradil od nějaké větší snahy proniknout do apocalypse world a v několika případech i do pbta obecně
Ahoj, já jsem Nordst Fuchs a tohle je DRAČÁK: THE NEXT GENERATION!
:!: Fantasy PbtA které klade důraz na fikci v kulisách povědomé fantasy, ale zároveň je tam hodně originalnich prvku, které z her dělaji nové zážitky.
:!: Jednoduchý systém tvorby postav, který ovšem nabízí mnoho možností a voleb na výběr a produkuje unikátní, nezaměnitelné a velmi hratelné a zábavné charaktery.
:!: Jednoduchý systém hry ve kterém můžete hrát aniž byste nad ním museli pořád přemýšlet.

:arrow? Vše o pravidlech a o hrách zde: https://discord.gg/Mks4DzzMJ7
:arrow? A vlákno tady: https://rpgforum.cz/forum/viewtopic.php?t=16363
Uživatelský avatar
Corny
Příspěvky: 1751
Registrován: 4. 10. 2021, 11:13

Re: Co jste hráli v roce 2022? (+PF 2023!)

Příspěvek od Corny »

Tak jestli je od hraní PbtA odradil zrovna Sirienův překlad, tak teda nevím, jestli je to kdovíjak reprezentativní... a teda jestli je to vůbec škoda.
"Nadšený kontrarián."

Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.
Uživatelský avatar
Pan Bača
Příspěvky: 302
Registrován: 7. 12. 2005, 14:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Co jste hráli v roce 2022? (+PF 2023!)

Příspěvek od Pan Bača »

Nordoslav: sice ti to věřím, ale nějak se nemůžu zbavit pocitu, že jsou to kecy na koledu (od nich, ne od tebe).
Vymlouvat se na překlad, že mě odradil od celé skupiny her, je... pro mě nepochopitelné. :doh:
Uživatelský avatar
Nordoslav
Příspěvky: 750
Registrován: 24. 10. 2017, 10:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Co jste hráli v roce 2022? (+PF 2023!)

Příspěvek od Nordoslav »

pan Bača: je to možný, jak říkám, není to žádný průkazný výzkum. A ta o pbta asi už opravdu bude výmluva přitažená za vlasy. Tomu, že to lidi odradilo od AW ale docela věřím.
Ahoj, já jsem Nordst Fuchs a tohle je DRAČÁK: THE NEXT GENERATION!
:!: Fantasy PbtA které klade důraz na fikci v kulisách povědomé fantasy, ale zároveň je tam hodně originalnich prvku, které z her dělaji nové zážitky.
:!: Jednoduchý systém tvorby postav, který ovšem nabízí mnoho možností a voleb na výběr a produkuje unikátní, nezaměnitelné a velmi hratelné a zábavné charaktery.
:!: Jednoduchý systém hry ve kterém můžete hrát aniž byste nad ním museli pořád přemýšlet.

:arrow? Vše o pravidlech a o hrách zde: https://discord.gg/Mks4DzzMJ7
:arrow? A vlákno tady: https://rpgforum.cz/forum/viewtopic.php?t=16363
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8902
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Co jste hráli v roce 2022? (+PF 2023!)

Příspěvek od sirien »

Čtu vás a hřeju se vaším zhrzeným znechucením. :s_easy:
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Wolfus
Příspěvky: 1116
Registrován: 14. 8. 2009, 11:45

Re: Co jste hráli v roce 2022? (+PF 2023!)

Příspěvek od Wolfus »

Pan Bača píše: 18. 2. 2023, 22:19 Nordoslav: sice ti to věřím, ale nějak se nemůžu zbavit pocitu, že jsou to kecy na koledu (od nich, ne od tebe).
Vymlouvat se na překlad, že mě odradil od celé skupiny her, je... pro mě nepochopitelné. :doh:
Tak odporuc inu PbtA hru v cestine.
Svitky som cital, pacili sa mi 🙂
DrD (II), Pribehy Imperia
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4593
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Co jste hráli v roce 2022? (+PF 2023!)

Příspěvek od ShadoWWW »

Důležitost překladů ukazují ty staré ankety.

2008: OK, DnD 4E byly čerstvá, ještě nerozšířená novinka (jako JaD dnes), ale že DnD 3.5E byly drtivě přeskočeny tehdy dominujícím Fatem (přeloženým) a lépe na tom bylo i staré Dračí doupě (české), MLwM (přeložený) a Dogs in the Vineyard (přeložený), to jsem nečekal.

2011: Tady by už mělo dominovat DnD 4E, ale místo toho tehdy jasně dominovalo DrD II (české) a stále se evidentně hodně hrál Fate (přeložený) a původní Dračí doupě (české).
Za tento příspěvek děkují uživateli ShadoWWW:
Markus
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Odpovědět

Zpět na „O RPG Fóru“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů