[HRA] Hledání společné cesty

Moderátoři: MarkyParky, Sarsaparillos, GM Brněnský drak

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tristan Baldurson
Příspěvky: 296
Registrován: 5. 9. 2022, 18:24

Re: [HRA] Hledání společné cesty

Příspěvek od Tristan Baldurson »

Upnu se k Myrikově hlasu a zavřu oči. Vzpmínám na dobu, kdy byl můj život ještě jednodušší, na dobu před tou přísahou, lavinou, vším. Tlak z uší ustupuje a když otevřu oči, má svět zase svoje normální barvy a obrysy.

Co to po mně předtím chtěl? Ano, tu nemoc. Zkouším se soustředit a přetlačit zmatek, který teď v hlavě mám.

Tohle bylo stresující -1🧠

🔀 Endure Stress Zvládnu vysvětlit, co se děje? (Vůle) Weak Hit
🎲 Action Score 3 + 4 + 1 = 8 Challenge Dice 9, 1
✍️ You press on.


Pomalu dojdu k Myrickovi a sednu si vedle něj. Yorath ustoupí, ale kývnu na ni, že nemusí.

"Tuhle nemoc znám jenom trochu," začnu vysvětlovat. "Není nakažlivá. Ten pyl... ten z té trávy tam u vody... se usadí v těle a vyklíčí. Někdy rychle, jindy pomaleji. A rostliny si tě vezmou, zevnitř. Hrozná smrt. Viděl jsem následky a... snad to nečeká i vás. Říkalo se, že ten pyl je očarovaný, elfí ochranná magie, kterou chrání svoje území. Jestli hledat lék, tak u nich. Zkusím to zatím v sobě zadusit, ale nevím, kolik času přesně mám."

Myricku, můžeš.
Uživatelský avatar
Bjorn Olafsson
Příspěvky: 232
Registrován: 5. 1. 2023, 12:58

Re: [HRA] Hledání společné cesty

Příspěvek od Bjorn Olafsson »

Vít skučí ve skalách nebo ševelí ve větvích stromů celý den. Nejsem si jistý, jak je to dlouho, co jsem vyrazil na cestu bez cíle. Dny, týdny, měsíce? Poté, co se přihodilo v Divoké Vodě jsem stejně potřeboval přemýšlet. Procházím zapomenutou stezkou a kromě mého věrného společníka, Torra, psa černého jako sama noc, mi už společnost dělají jen stromy, vítr, a několik prvních sněhových vloček, které se snášejí z oblohy při vzácných chvílích bezvětří.

Pozdě odpoledne mě vytrhne z myšlenek silueta opuštěného domu skrytého částečně mezi stromy kus od srázu. Něco, doteď nevím co, mě přiměje přijít blíž. Ano, srub je opuštěný, okna jen prázdné díry do temnoty, část střechy zborcená. V tomto nečasu to může být vhodný dočasný úkryt pro nás dva...

Co je ale tohle, barikáda? A krev? Dveře někdo narychlo zahradil stolem, a na trámu jsou stopy po krvi, stejně jako na prahu. Všude kolem je ticho, tak pokrčím rameny, zatlačím a proniknu dovnitř. Torr se naježí a zavrčí. Na podlaze leží mrtvá žena. Ne příliš dlouho mrtvá, den, možná více? Na podlaze je několik stop krve, žena leží na zádech. Rána na hrudi nevypadá tak vážně, že by na ni jeden umřel. Ale barva tváře, rtů, nepřirozeně vytřeštěné oči, to vše naznačuje jedno – jed. Tohle nezpůsobil člověk.

Vkročíme dovnitř, chystám se sklonit a ženu prohlédnout, když se Torr znovu přikrčí, ale místo aby vrčel jak má ve zvyku, popoběhne k troskám vedle krbu, zakňučí a zahrabe packou. Když některé trosky odhrnu a zvednu desku zakrývající provizorní úkryt, zůstanu stát s pusou dokořán. Z místa na mě zírá vykulenýma očima chlapec, špinavý, promrzlý, zahalený v páchnoucí kožešině.

Pokusím se k němu instinktivně natáhnout ruku, i když mi dojde, jak marná je to snaha. Při pohledu na mě, zarostlého, ošklivého, zajisté nevábně smrdícího, chlapa jako hora v medvědích kožešinách ... taky bych utekl. Ale o to větší je překvapení, když chlapec vyleze, chytí mě za ruku a pak se přitulí. Ať už jeho matku zabilo cokoli, muselo to být strašlivé, mnohem hroší, než v horách toulající se bojovník a hrdlořez, nájezdník ze severu Členitého pobřeží.

...

O hodinu později sedíme naproti sobě ve srubu, mezi námi praská malý ohníček. Chlapec žvýká tvrdý chleba a Torr mu spí stočený u nohou. Klukovi je kolik? Dva nebo tři, či nad čtyři? Kdyby ses více zajímal o své děti, když vyrůstaly, tak bys to třeba i poznal. Ženu, kterou jsem odnesl ven, pohřbím zítra. Snad v tomhle příšerném počasí nepřiláká žádné dravce. Jediné, co jsem u ní našel, je drobný kovový přívěsek, který teď svírám v kapse. Chlapec nemluví, jen mě tiše pozoruje a občas pohladí Torra.

„Budu ti říkat Překvapení,“ sdělím mu. Neodpovídá. „Půjdeme do údolí, najdu ti nějaké místo, kde můžeš zůstat. Se mnou zůstat nemůžeš. Tedy, alespoň ne napořád,“ dodám abych ho nevyděsil. Proč jsem tady? Co se to stalo? Je to znamení. Pak mi to dojde.

Přísahám, že pro tebe najdu novou rodinu, maličký, řeknu si v duchu, jak jsem zvyklý v posledních dnech. Dotknu se ostří své sekery pověšené na opasku a něco se ve mně pohne.

🔀 Swear an Iron Vow Přísaha Weak Hit
🎲 Action Score 3 + 1 + 0 = 4 Challenge Dice 1, 4
✍️ You are determined but begin your quest with more questions than answers. Take +1 📈, and envision what you do to find a path forward.


Venku skučí vítr a dírou po znovu zahrazených dveřích i ve střeše sem vniká chlad. Chtěl bych říct, že mám plán, ale netuším, co budu dělat. Jak se stará o tak malé dítě? Vždyť to vůbec nevím! Venku se ozve zapraskání. Torr ihned otevře oči a hluboce a tiše zavrčí. Tak, že to není téměř slyšet, spíše jen cítit. Přiložím si špinavý ukazováček k ústům, chlapec přikývne. Tiše se zvednu, pár plavnými kroky se dostanu pod díru ve střeše, chytím se a velmi tiše se vyhoupnu nahoru.

🔀 Secure an Advantage Vylézt tiše a nepozorovaně na střechu (Stín) Weak Hit
🎲 Action Score 3 + 2 + 0 = 5 Challenge Dice 1, 9
✍️ Your advantage is short-lived. Take +1📈


Vyhoupnu se na trám a proti tmavnoucímu nebi vedle hor na okamžik uvidím siluetu. Bestie se vrátila. Mám jen vteřinu, abych se rozhodl. Padající trosky mě prozradí a já se svezu na zem ven, ze zad strhnu štít a do druhé ruky vklouzne násada sekery.
Uživatelský avatar
Myrick Lysbærer
Příspěvky: 310
Registrován: 16. 9. 2022, 18:40

Re: [HRA] Hledání společné cesty

Příspěvek od Myrick Lysbærer »

🌕🌕 Už vím, co Tristanovi je.

Uleví se mi, když se dozvím, že nemoc není nakažlivá. I tak se ale musíme dostat na druhý břeh řeky a začíná nás tlačit čas, nemůžeme tu zůstat příliš dlouho.

Jenže brod je v nedohlednu a pokud břehy stráží podobné elfí pasti? A stavět vor nebo vypalovat kánoi jednak dlouho potrvá ... a navíc, mohlo by to elfy rozzlobit. Jsme na jejich území přeci jen hosté.

Na druhou stranu, jsme-li na jejich území, možná se nemusíme tolik snažit dostat my k nim. Možná by stačilo, kdyby se dostali oni k nám.

"Ravele, Yorath, nasbírejte nějaké klestí. Nevadí, když bude mokré, naopak, možná se to bude i hodit. Dejte ale pozor, ať nevpadnete do podobné nástrahy jako Tristan. Hledejte raději dále od řeky." Já sám najdu vhodné místo, kde je porost alespoň trochu nižší a elfové - pokud se můj plán podaří - se při svém příchodu buďto budou muset ukázat nebo mezi námi bude větší vzdálenost.

Pak se pokusím rozdělat oheň - takový, aby byl vytrvalý a hořel navzdory vlhkosti.

🔀 Secure an Advantage Tak jsem chtěl rozdělat oheň, co přiláká elfy. (Stín) Miss with a Match
🎲 Action Score 1 + 3 + 0 = 4 Challenge Dice 7, 7
✍️ You fail or your assumptions betray you. Pay the Price.
🔁 It causes a delay or puts you at a disadvantage.


Za malou chvíli už palouček, kam jsme se přesunuli, zaplní bílý dým z páleného klestí. Příliš pozdě si uvědomím, že vůně spáleného dřeva je až příliš příjemná a uspávací.

🔮 Přepadnou nás v ospalosti elfové (yes) nebo někdo jiný, horší (no)?
🎲 Rolled 32 vs. 25: No
🔮 Oracle Result Major Plot Twist [60]
🎲 You are too late.

Tristane? Co s tím?
Uživatelský avatar
Bjorn Olafsson
Příspěvky: 232
Registrován: 5. 1. 2023, 12:58

Re: [HRA] Hledání společné cesty

Příspěvek od Bjorn Olafsson »

Bytost se na chvíli přikrčí, takže je možné si ji trochu prohlédnout. Je menší než já, vágně humanoidních tvarů, ale je to spíše hromada pokroucených větví, šlahounů pokrytých trny, ve středu chuchvalec chlupů, ostrých zubů a nenávistně planoucích očí. Jeho vlhký dech vytváří oblaka páry a zvuk, který při tom vydává, bych přirovnal k psovi, který se dusí. Je to menší než já, ale není radno jej podceňovat. Sarrish, vzpomenu si, jak čarodějnice z našeho kmene nazývaly tato elfí magií přivolaná stvoření, aby nemilosrdně lovily lidi, kteří vstoupili na jejich území.

Sarrish nenávistně zasyčí a jeho tělo se pohne bez jasně definovaných tvarů, trochu jako vlna na moři. Větve rozrážejí hlínu a vytrhávají trávu, šlahouny se zlověstně sunou podrostem.

„U bohů, ty jsi ale ohavný,“ ohodnotím výsledek elfí magie s nadhledem. Co mi chybí v odvaze, vždy jsem až požehnaně vyvážil hloupostí. Zařvu a vyrazím štítem napřed, sekera připravená k úderu.

Sarrish
Úroveň: Nebezpečný (2 🌕 za ⚔️, dává 2 ⚔️)
Znaky
  • Oživlá hromada větví, šlahounů jedovatého víno, a něčeho co chcíplo
  • Tichý když je potřeba
  • Výtvor elfí magie
Impulsy
  • Lovit lidi
Taktika
  • Nalákat na zraněné nebo bezbranné
  • Působit drobná, ale jedovatá zranění
  • Částečně splynout s okolím

🔀 Enter the Fray Začátek boje se Sarrishem (Srdce) Weak Hit
🎲 Action Score 6 + 1 + 0 = 7 Challenge Dice 7, 5
✍️ Bolster your position: Take +2📈 (+6)


Neudělám ani pět kroků, když uslyším sunutí šlahounů v mokrém listí, a z nenadání proti mě vystřelí asi tři. Jeden mi jde po nohou, další dost nebezpečně do obličeje. Jenže ... jsem to čekal. Padnu na koleno a celý se přikrčím za štítem. Zapřu se vší silou a ihned, jak ucítím náraz, vyrazím kupředu...

🔀 Face Danger Zablokovat první útok stvůry a získat tak překvapení (Železo) Weak Hit
🎲 Action Score 2 + 3 + 1 🛡️ = 6 Challenge Dice 4, 9
✍️ You succeed, but you are delayed: -1📉 (+5)


Plán to byl skvělý, akorát nevyšel tak docela. Šlahouny zasáhly štít, vyrazil jsem kupředu s cílem setnout příšeře hlavu. Prudké škubnutí za štít narušilo mou rovnováhu a najednou na mou hruď míří jedna z ostrých větví. Vytrhnu štít a i bez účinného krytu se stočím bokem a tnu po stvůře.

🔀 Clash Neohrožený útok ze špatného krytu (Železo) Weak Hit
🎲 Action Score 1 + 3 + 0 = 4 Challenge Dice 2, 9
✍️ Inflict 🩸, but then Pay the price (Inflict 2🩸, Endure Harm 2🩸, mám 3🩸). Your foe has inititative.
Take +1📈 on hit (🛡️, mám 📈+6)

🌕🌕🌕🌕🌑🌑🌑🌑🌑🌑

Sekera se zaťala do míst, kde se větev srůstá s chlupatým tělem něčeho, co podle pachu chcíplo tak před týdnem. Vytryskne černá krev a něco zapraská. Botou přidupnu jeden ze šlahounů a seknu znovu do změti úponků a zubů. Tady mé štěstí končí, najednou zahlédnu svazek trnů, ucuknu a místo přes tvář mě šlahoun švihne kolem krku a přes záda. Hrubou kožešinou projde jen na několika místech, ale jed pálí jako oheň.

🔀 Endure Harm Zásah otráveným šlahounem (Železo) Weak Hit
🎲 Action Score 4 + 3 + 0 = 7 Challenge Dice 2, 8
✍️ You press on.


Začínám si uvědomovat, že tohle NENÍ dobré. Teď a nebo nikdy, bleskne mi hlavou. Zahraju zavrávorání, jdu do otočky, jako bych se měl zřítit na hromadu ostrých hrotů a jedu, kterými Sarrish je. V poslední chvíli a vypětím všech sil do cesty vrazím štít, překulím se přes něj a vší silou tnu.

🔀 Turn the Tide 🔀 Strike Teď a nebo nikdy (Železo) Strong Hit
🎲 Action Score 4 + 3 + 1 (Turn the Tide) = 8 Challenge Dice 7, 4
✍️ Inflict +1 harm (3🩸). You retain initiative.
Take +1📈 on hit (Turn the Tide, mám 📈+7)

🌕🌕🌕🌕🌕🌕🌕🌕🌕🌕

Sekera se zasekne přesně a hluboko. Vytrhnu ji z rozpolcené lebky a seknu znovu v širokém oblouku. Stvůra příšerně zavyje v agónii. Zařvu a při tom vyprsknu krev. Botou dupnu přímo doprostřed změti krve, vnitřností a tlejících rostlin.

🔀 End the Fight Tak už chcípni! (Postup) Strong Hit
🎲 Action Score 10 Challenge Dice 2, 5
✍️ This foe is no longer in the fight. They are killed, out of action, flee, or surrender as appropriate to the situation and your intent.


„Zkurvený sráči, to máš za to,“ ulevím si a padnu na záda vedle mršiny. Servu si z těla zbytky šlahounu a pak se jen dívám na snášející se vločky. U všech bohů, měl jsem více štěstí, než rozumu. Jako ostatně vždy.

Výsledek: 📈+7, zbývá 3🩸, milník
Naposledy upravil(a) Bjorn Olafsson dne 9. 1. 2023, 11:38, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Tristan Baldurson
Příspěvky: 296
Registrován: 5. 9. 2022, 18:24

Re: [HRA] Hledání společné cesty

Příspěvek od Tristan Baldurson »

Vzbudí mě křik. Vyskočím na nohy a popadnu kopí dřív, než se mi pořádně rozlepí oči. Rozkoukám se, přes dým z ohniště to jde těžko. Jsme tu jenom tři. A pak zase uslyším křik.

🔮 Chybí Yorath (yes) nebo Ravel (no)? Rolled 53 vs. 50: No

Nedbám na hrozby a kouzla a vyběhnu pár kroků k řece. Slyším v ní šplouchání a teď už poznám i Ravelův hlas. Dostanu se na výhled na hladinu a zamžourám.

Skoro na druhém břehu se ve vodě zmítá Ravel zamotaný do spleti větví. Napadne mě, že chtěl nasbírat další dřevo a spadl do vody. Pak se ale dostane na mělčinu a zděsím se. Ta změť větví táhne Ravela! Sakra, tohle ne!

"Ne!" zakřičím a popadnu za opasek Yorath, která běží kolem mě. "Je pozdě, nechytíme ho, má náskok. Musíme postupovat s rozumem!"
"Tristane! Já tě..." zavrčí Yorath rozzlobeně, vytrhne se mi, ale k vodě dál neběží. Vidím na ní, že je vztekem bez sebe. A nemusím si prohlížet Myricka, abych poznal, že na tom bude podobně.

Padnu na kolena a začnu se přehrabovat v trávě. Musím zjistit, co tohle je. Zlomený? Jezinka? Sharris? Hledám stopy, pozůstatky, cokoliv.

🔀 Gather Information Co odneslo Ravela? (Rozum) Weak Hit
🎲 Action Score 2 + 2 + 1 = 5 Challenge Dice 5, 2
✍️ The information complicates your quest or introduces a new danger. Take +1📈 🐲 +1📈


"Sharris," procedím za chvíli skrz zuby. "Hnusná věc. Další kouzla elfů. Jsou to lovci lidí a tenhle ulovil Ravela. Jestli ho nezabil hned, chce ho živého. To je dobrá i špatná zpráva zároveň. Budeme ho stopovat a najdeme ho. Ale jestli nebudeme dost rychlí, Ravel uschne, naštve se a zapálí ho i všechno kolem sebe. A pak ho Sharris zabije. Musíme si pospíšit. Vymyslete, jak se dostat přes řeku. Musí nám stačit větší strom a budeme plavat. Nic lepšího nemáme. Připravím nás zatím na tu potvoru."

Yorath přikývne a zamíří k řece. Je opatrná, kopím zkoumá terén, nespěchá. Skvěle.

Já prsty přeberu hromádku, kterou jsem tu nasbíral. Dubová kůra, květy a trny planých růží, srst něčeho... lišky? Možná. Každá věc v divočině má svého protivníka. I rostliny. Duby popíná a utlačuje břečťan. Růžím vadí... něco určitě. Lišky loví vlci, medvědi, netvoři. Nějaký břečťan jsem viděl růst nedaleko, tady u řeky je ho spousta. A zbytek nějak vymyslím později.

🔀 Secure an Advantage Jak připravím ochranu proti Sharrisovi? (Rozum) Strong Hit
🎲 Action Score 6 + 2 + 1 = 9 Challenge Dice 7, 2
✍️ You gain advantage. Prepare to act: Take +2📈 🐲 +1📈

Myricku, můžeš.
Uživatelský avatar
Myrick Lysbærer
Příspěvky: 310
Registrován: 16. 9. 2022, 18:40

Re: [HRA] Hledání společné cesty

Příspěvek od Myrick Lysbærer »

Slyším křik a pak Tristanovi nadávky z velké dálky a snažím se rozlepit si oči a otevřít je. Dá to neskutečné úsilí, tělo i mysl by tolik chtěly pokračovat ve spánku ...

Teprve ostrá výměna mezi Tristanem a Yorath mě konečně probere a pozvednu hlavu.

Jsou oba zády ke mě, Tristan něco hledá na zemi, Yorath supí a ukazuje k řece. Rozhlédnu se, kde je Ravel a konečně mi docvakne proč je najednou tolik zmatku.

Pokusím se vyskočit na nohy, ale zavrávorám. Yorath už míří k řece a od pasu vytahuje malou sekerku. Tristan se dál věnuje přírodě. Chce se mi Yorath zastavit - co tomu řeknou elfové, když vstoupíme do Hlubočiny na pokáceném stromě? Ale pak si uvědomím, že bez toho, abychom zachránili Ravela, nemá vůbec smysl za elfy chodit a je jedno, co tomu řeknou. A tak přiložím ruce k dílu.

Sekáme tenké kmínky - na pořádný strom nemáme vybavení a použít ztrouchnivělý padlý se nám po Tristanově zkušenosti nechce - a snažíme se zbudovat jednoduchý vor.

🔀 Secure an Advantage Jaký postavíme vor? (Rozum) Weak Hit
🎲 Action Score 1 + 3 + 0 = 4 Challenge Dice 9, 3
✍️ Your advantage is short-lived. Take +1📈


Dílo se příliš nedaří - to, co vyrobíme, vypadá spíš jako rozbalená otep, než bytelný vor. Ale jednoho člověka s lanem by tenhle proutěný plovák uvézt mohl.

"Půjdu první. Byl jsem to já, kdo vymyslel nápad s pálením mokrého listí, měl jsem jsem si víc dát pozor, co vlastně pálíme. Ravela jsem do téhle výpravy také zatáhl já, a nakonec, Tristan je zaneprázdněn a může každou chvíli potřebovat pomoc přítelkyně. No a nakonec - kdyby se něco semlelo, bude potřeba silných rukou, co mě vytáhnou. Já tobě stejně posloužit nemohu," vysvětlím Yorath, proč na provizorní plavidlo tak hrrr nasedám. Polovina z těch důvodů jsou samozřejmě výmluvy a jdu hlavně kvůli výčitkám svědomí, ale špetka pravdy na každém z nich přeci jen je.

🔀 Face Danger Natáhnu provaz přes řeku? (Železo) Miss
🎲 Action Score 1 + 1 + 0 = 2 Challenge Dice 3, 2
✍️ You fail, Pay the Price.
🔮 It causes a delay or puts you at a disadvantage.


Zápasím s vodou ze všech sil, ale netrvá to dlouho, a proud mě strhne. Yorath se zapře o storm a udrží mě. Cítím ale, jak mi proud mezi nohami a pod rukami trhá to jediné, co mě drží nad vodou. Bývalá strážkyně začne zápasit s časem o můj život. S každým jejím zabráním se posunu trochu blíž proti proudu a k ní, ale zároveň proud utrhne další z tenkých kmínků a voda mi víc a víc zalévá obličej.

Smýkám s sebou, abych se alespoň tu a tam dokázal nadechnout a držím se vší silou provazu, který mne táhne zpět. Když mě konečné Yorath dostane na mělčinu, kde je proud slabší a mohu se postavit, z provizorního plavidla nezbude víc, než pár větví, které mi křeč nedovolila pustit.

Promočený a zkleslý se vracím na břeh ve stejnou chvíli, kdy má Tristan, zdá se, nasbíráno.
Uživatelský avatar
Bjorn Olafsson
Příspěvky: 232
Registrován: 5. 1. 2023, 12:58

Re: [HRA] Hledání společné cesty

Příspěvek od Bjorn Olafsson »

Když se konečně zvednu a dojdu do srubu, je už tma. Necítím se zrovna nejlépe, ale bylo už i hůř. Chlapec sedí stále na místě, bez emocí a stále nic neříká. Z pohledu mu vyčtu, že je sice rád, že jsem se vrátil, ale to ona taky... Torr leží vedle něj, vyskočí a radostí mi olíže ruce od krve, není zvyklý, že ho nechám hlídat, zatímco bojuji.

„Hodný,“ pochválím ho a usadím se k ohni. Prohledávám batoh, než najdu co potřebuji: pár pruhů čistého plátna, prášek z rozdrcených bylin a trochu pálenky. Sundám si kožešiny a můžu si krk vykroutit, abych si na zranění viděl. Pak pokrčím rameny (au!) a zkusím směs alkoholu s bylinami vetřít do ran a ovázat.

🔀 Heal Ošetření zranění (Rozum) Weak Hit
🎲 Action Score 6 + 1 + 0 = 7 Challenge Dice 1, 8
✍️ Your care is helpful. If you (or the ally under your care) have the wounded condition, you may clear it. Then, take or give up to +2🩸, but you must suffer -1📦 or -1📉 (your choice).
Výsledek: +2🩸, -1📦


Když se ráno vzbudím, cítím se mnohem lépe. Na kopci a v lese se válí přízemní mlha, lezavý chlad mě probere lépe než facka. Ženu pohřbím do mělkého hrobu a zahážu většími kameny. Nemohu říct, že bych při tom cítil nějaké emoce, je to námaha, práce, při které si vyčistím hlavu. Torr je s Překvapením, a já nějak ani netoužím po tom, aby se toho účastnili.

Nad ohněm opálím Sarrishovu useknutou hlavu, pak ji zabalím do látky napuštěné voskem a strčím do pytle, který si přivážu k pasu. Netuším, k čemu mi trofej bude, a vyhodit ji můžu vždycky. Ale tak trochu doufám, že narazím na toho elfího zmetka, co ho přivolal. Zabít tohle stvoření nenaplnilo moji chuť po odplatě ani náhodou.

Jakmile je hotovo, sbalím věci a popřemýšlím, co dál. V první řadě musím počítat s tím, že půjdeme pomaleji. Chlapec daleko nedojde, takže ho většinu cesty musím nést. Vystřídám, co se dá, chvíli jej nesu přes rameno, pak ťape vedle nás, chvíli ho mám za krkem. Z lana udělám jakýsi postroj, jakým si ho připevním na záda – což byl nejblbější nápad, protože postroj dře, tlačí a sjíždí. Zachraňovat dítě, pěkná hloupost.

Míjíme hraniční kámen, který chvíli zkoumám. Podle všeho teprve vstupujeme na území elfů. Buď elfové nectí staré úmluvy, nebo se stalo něco jiného. Sarrish, na kterého jsem narazil, tam vůbec neměl být. Představím si tvář mrtvé ženy: A ty jsi v lese u ruiny srubu dělala co? Sama s dítětem? Bez vybavení? Beze zbraní?

Zamíříme k jihu do údolí a pak na západ, abychom vyšli z území elfů, ale cestu nám z ničeho nic přehradí řeka. Jdeme po proudu a já se snažím najít brod.

🔀 Gather Information Hledání brodu (Rozum) Strong Hit with a Match
🎲 Action Score 6 + 1 + 0 = 7 Challenge Dice 4, 4
✍️ You discover something helpful and specific. The path you must follow or action you must take to make progress is made clear. Take +2📈


„To je ale sakra štěstí,“ zamumlám, když při další z mnoha přestávek obhlížím řeku. Nedůvěřivě prohlížím břehy i řeku znenadání rozlitou do boků a se šuměním přeskakující ostré kameny. Hledám jakékoli náznaky nebezpečí, nebo i toho, že by to mohla být léčka, past, elfí iluze, cokoli. Nakonec řeku přejdeme a pokračujeme po proudu, kde doufám, že narazíme na nějakou usedlost nebo alespoň schůdnější terén směrem na západ.

Ujdeme asi tři míle, když uslyším od řeky hlasy, křik, nadávky. Z vyvýšeného místa vidím skupinu, jak se, patrně neúspěšně, snaží zoufale dostat přes řeku. Mám už dost samoty, navíc, vlastně už stejně nejsem sám. Nevypadají na skupinu hrdlořezů, spíše nějaká výprava. Zeptám se, kudy k nejbližší osadě, a taky je musím varovat, pomyslím si a vyrazíme k nim. Vysoký zadumaný muž v medvědí kožešině, velký černý pes, a chlapec, kterého nožičky už téměř nenesou. Jdeme tak, abychom byli vidět z daleka, abychom nepůsobili jako hrozba, ruce držím dál od zbraní.
Uživatelský avatar
Tristan Baldurson
Příspěvky: 296
Registrován: 5. 9. 2022, 18:24

Re: [HRA] Hledání společné cesty

Příspěvek od Tristan Baldurson »

Ve spěchu upletu z břečťanu tři jednoduché náramky. Není to moc, ale je to aspoň něco.

Pak se leknu, když uvidím Myricka celého mokrého a Yorath udýchanou. Co se to tu semlelo?

Rychle pochopím, že překonání řeky je zatím v nedohlednu. Ale jsem rád, že je Myrick v pořádku. To se takhle po hlavě vrhnul do proudu, bez pořádné přípravy a plánu? Koho mi tím jenom připomíná?


Sotva jim stihnu předat náramky, když z nedalekého křoví vyletí hejno ptáků a my uvidíme cizího člověka.

"Ericu!" vykřiknu, ale hned se zarazím. Tenhle chlap je mu trochu podobný, ale není to on.

"Eh, ne, kdo jsi?" zavolám na něj a sáhnu po kopí. Jsme sice tři, ale Myrick vypadá strhaně, Yorath unavená a on má hodně velkého psa. Potom si ale všimnu, že ho doprovází ještě někdo. Dítě.

Kývnu na moje společníky, ať se drží zpátky, a vyjdu cizinci pár kroků naproti. Kopí nepouštím z rukou.
"Jmenuju se..." začnu a zarazím se. Je vůbec dobrý nápad říkat mu moje jméno? Co když už o mně slyšel? "... ehm... kdo jsi a co tu chceš? A co máš společného s elfy? Mluv!"

Bjorne a Myricku, předávám slovo.
Uživatelský avatar
Bjorn Olafsson
Příspěvky: 232
Registrován: 5. 1. 2023, 12:58

Re: [HRA] Hledání společné cesty

Příspěvek od Bjorn Olafsson »

Když se cizinec takhle přiřítí, Torrovi se jeho tón hlasu vůbec nelíbí. Naježí se, zavrčí a vycení zuby. Plesknu ho přes čumák, aby toho nechal. Uklidní se a ublíženě se na mě podívá.

Přikývnu na znamení, že když už jsem sem takhle nakráčel, nezdráhám se zodpovědět otázky, které mi položil. Ruce si založím, abych tím dal najevo, že já po zbraních sahat nebudu, a výmluvně se podívám k jeho kopí, abych naznačil, že bychom si mohli promluvit jako civilizovaní lidé.

„Jsem Bjorn Olafsson,“ prohlásím hrdě, ale ne přehnaně. Je zvláštní, jak se věci mění. Před rokem bych zařval „Bjorn Olafsson z Divoké Vody“, zároveň přitom práskl sekerou do štítu, a urazil se, že se neznámý nepředstavil první. Ještě předevčírem bych řekl „Bjorn“ a vypadal u toho jako spráskaný pes. Dnes už jsem zase trochu více sám sebou, otec by se za mě už snad nestyděl, tak mi jeho jméno jde zase přes rty.

„S elfy mám ... nevyřízené účty, hlavně kvůli tady chlapci,“ zavrčím.

„Hledám nějakou osadu, kde bych ho mohl nechat. Přišel o rodinu,“ na chvíli se zamyslím. Mrtvá žena nemusela být jeho matka, jak jsem předpokládal. Ale dokud nepromluví, tak se svých domněnek budu držet.

„Pokud chcete přejít přes řeku, o kus proti proudu je brod. Ale raději bych vyrazil na západ. Elfové se nezdají být v dobrém rozmaru, zabíjejí i na lidském území, daleko od hraničního kamene. Že se touláme po jejich lesích nemusí brát zrovna shovívavě. Včera se mě pokusilo zabít tohle,“ dokončím a pokud cizinec nevypadá, že by mě probodl kopím, tak z pytle vytáhnu sharrisovu hlavu a ukážu mu ji.

V průběhu řeči si lépe prohlédnu jeho společníky, i jeho samotného. Když monolog zakončím, tak doufám, že bude také trochu sdílnější.
Naposledy upravil(a) Bjorn Olafsson dne 10. 1. 2023, 17:02, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Tristan Baldurson
Příspěvky: 296
Registrován: 5. 9. 2022, 18:24

Re: [HRA] Hledání společné cesty

Příspěvek od Tristan Baldurson »

"Já jsem Tristan", povím, když se odmlčí. Tohle bude zatím stačit.

Sleduju cizince celou dobu a nezdá se mi, že by něco skrýval. Ani v okolí nevidím žádné stopy po někom dalším v záloze. Možná prostě mluví pravdu. Pořád se sice bojím, že je chyba mu věřit, ale Ravel nemá moc času. A já ostatně taky ne.

"Shariss," povím, když uvidím obsah pytle. Pěstí naznačím gesto respektu. "Jestli jsi ho zabil sám, všechna čest. Podobný se tu před chvílí objevil a odtáhl přes řeku jednoho z nás. Musím ho najít, i když to znamená cestu hlouběji do elfího území."

"Jestli to tu znáš," ozve se za mými zády Yorath, "hodila by se nám tvoje pomoc. Ten sha... ta stvůra odtáhla mladého chlapce, není o tolik starší, než ten tvůj. Musíme tomu hochovi pomoct, tomu rozumíš, že?"

Hraje na city, chytré. I když, vážně stojíme o pomoc někoho cizího? Ale na to teď není vážně čas. Přehodím kopí jen do jedné ruky a sklopím ho k zemi. Pak se ohlédnu přes rameno k našemu táboru.

"Yorath, Myricku, poberte si všechny věci. Musíme k tomu brodu, hned. Na dalším se domluvíme cestou."

Můžete.
Uživatelský avatar
Myrick Lysbærer
Příspěvky: 310
Registrován: 16. 9. 2022, 18:40

Re: [HRA] Hledání společné cesty

Příspěvek od Myrick Lysbærer »

"Já jsem Myrick Lysbærer. Mým nástrojem je oheň a světlo," dodám na vysvětlení ke svému přízvisku, "i když teď to tak úplně nevypadá," pokusím se o vtipnou narážku na svou promočenost, která má prolomit ledy v napjaté atmosféře.

Pak mě Tristan pobídne ke sbalení, takže zmlknu a dám se do toho. Osuším a ohřeju se později, teď jde Ravelovi o život.

Asi si pak časem hodím face danger, jak to zvládám. Teď můžeme k brodu a dál.
Uživatelský avatar
Bjorn Olafsson
Příspěvky: 232
Registrován: 5. 1. 2023, 12:58

Re: [HRA] Hledání společné cesty

Příspěvek od Bjorn Olafsson »

Přikývnu když se Tristan představí, a za chvíli znovu na znamení, že rozumím.

„Jestli je to jak říkáte, pomůžu rád,“ nemám důvod jim nevěřit.

„V první řadě, pokud na vás nezaútočil, ho odtáhl a nezabil, ví, že půjdete za ním. Je to záměr. Bude to past. Ať už je tam těchhle zrůdiček více, nebo je tam jiné nebezpečí. Zní to možná hloupě, ale není třeba spěchat. Za druhé, o mně neví, čehož můžeme využít. Umím se slušně plížit, když na to přijde. Ale ne s ním,“ kývnu k dítěti. Chlapec si zvědavě prohlíží naše nové společníky. Zase má ten pohled, ať už neznámí představují nebezpečí nebo ne, proti hrůzám, které prožil, to patrně nic není.

„A abych byl ale upřímný, zajímá mě, co tady vlastně děláte vy,“ zamračím se, „pokud je to ale tajemství...“ Pokrčím rameny. Sám mám tajemství.
Uživatelský avatar
Tristan Baldurson
Příspěvky: 296
Registrován: 5. 9. 2022, 18:24

Re: [HRA] Hledání společné cesty

Příspěvek od Tristan Baldurson »

Poslouchám Bjorna s nedůvěrou. Ví toho nějak moc o nestvůrách. Je taky lovec? Měl bych to jméno znát... ale byl jsem tak dlouho v Šedé řece. Nebo se jenom bojím přiznat, že může mít pravdu a jdeme do pasti. Ale tyhle myšlenky mi letí hlavou ve chvíli, kdy už stejně míříme k brodu.

Bjornovi vysvětlím, že dokud se nepozná s Ravelem, je těžké vysvětlovat, co přesně v těhle končinách děláme a proč. O moji nemoci zatím mlčím. Nejsem si jistý, nakolik mu můžu věřit. Důležité je, že později potřebujeme najít elfy, nebo jiného schopného léčitele. Na toho on ale stejně nevypadá.

I Yorath namítne, že na sledování netvora bychom s sebou neměli brát dítě. Ale nikdo z nás nemá dost času to řešit. Když přebrodíme řeku, zamířím hned zpátky proti proudu a hledám stopy po sarrishovi i Ravelovi. Věřím Yorath, že zatímco se přehrabuju v trávě a křoví, mi ona hlídá záda.

🔀 Gather Information Kam vedou stopy? (Rozum) Weak Hit
🎲 Action Score 2 + 2 + 1 = 5 Challenge Dice 5, 4
✍️ The information complicates your quest or introduces a new danger. Take +1📈 🐲 +1📈


Oddechnu si, když se nepotvrdí moje nejhorší obava - zdá se, že netvor netáhne Ravela přímo k elfům. Potrhaná tráva, rýhy v hlíně i pach, který chytne Bjornův pes, vedou od řeky do nedalekých blat, možná slepého ramena řeky. Po elfech ani památky. Ale co je to tu za past, která na nás asi čeká?

Zastavíme se na menším palouku a vyměníme si nervózní pohledy.

"Tvrdil jsi, že se dokážeš plížit," povím k Bjornovi, "a teď máš možnost to dokázat. Měli bychom zjistit, co na nás čeká. Na psa i chlapce dohlédneme, u nás budou v bezpečí. A pokud by ses nevrátil, postaráme se o ně."

Nesnažím se, aby to znělo jako výhružka. Ale stejně zní. Co na srdci, to na jazyku.

Můžete.
Uživatelský avatar
Myrick Lysbærer
Příspěvky: 310
Registrován: 16. 9. 2022, 18:40

Re: [HRA] Hledání společné cesty

Příspěvek od Myrick Lysbærer »

Jsem nervózní a nevím, co si počít. Občas se věci sejdou tak, že ani celoživotní zkušenost vám neřekne, co dělat dál.

Ravel je především moje odpovědnost, já jsem ho kvůli přísaze vzal k elfům, ale nějaké plížení se a lov nestvůr je věc, kterou jsem nikdy nezkoušel a jsem v tomto směru zcela závislý na Tristanovi, Yorath a Bjornovi. Můžu jim nanejvýš svítit, kdyby k boji s sharrisem došlo po tmě.

A zároveň zdá se, že mezi těmihle dvěma to od začátku dost jiskří a to ne zrovna sympatiemi. Na jednu stranu se na Tristana zlobím, zdá se mi, že je na Bjorna ostrý bezdůvodně a s člověkem, který nabídne pomoc, bychom měli mluvit lépe. Na druhou stranu celé je to hrozně podezřelé - chvíli poté, co zjistíme, že Ravela unesl shariss se objeví neznámý chlapík s nemluvným dítětem a vytáhne uříznutou hlavu jiného sharisse? Buďto jsme měli neskutečné štěstí ... anebo to je součást celé pasti. Pak se ale zase Tristan chová příliš okatě, když dává najevo, že ví...

Zapletu se do svých myšlenek natolik, že si ani nevšimnu ... Bjorn?
Uživatelský avatar
Bjorn Olafsson
Příspěvky: 232
Registrován: 5. 1. 2023, 12:58

Re: [HRA] Hledání společné cesty

Příspěvek od Bjorn Olafsson »

Ušklíbnu se nad Tristanovými slovy: „Já se vrátím.“ Znám toho chlapa jen chvíli a už se mi začíná líbit. Na nic si nehraje, je jako otevřená kniha − alespoň vůči mně. To naopak Myrick mi dělá starosti, je nervózní, tajemný, prý oheň a světlo. Naštěstí nevypadá jako typ, co vám vrazí kudlu do zad, tak to nechám být.

Přivolám Torra a společně zmizíme v podrostu směrem, kterým vedou stopy. Když jsme z dohledu, na chvíli si kleknu na zem a zavřu oči. Rozdrtím kousek zuhelnatělé kůry v prstech a pronesu tichou a krátkou modlitbu. Natáhnu svou mysl do nejhlubších zákoutí a sáhnu po stínech. Slyším jejich šepot a vnímám jejich neslyšné kroky. Říše stínů, tak blízko a přece tak nedosažitelná. Když vstanu a téměř obřadně zvednu paže, vše potemní. Kdyby mě a Torra někdo teď pozoroval, musel by na chvíli zamrkat, nebo si promnout zrak, a pak ... bychom už byli pryč.

🔀 Shadow-walk (Stín) Miss
🎲 Action Score 2 + 2 + 0 = 4 Challenge Dice 5, 7
✍️ Pálím +9📉 🠪 Strong Hit
✍️ Při silné trefě získej +1📈 (mám +3). Pak přehoď libovolné kostky (pouze jednou) když provádíš tah aby ses skryl, plížil, nebo někoho přepadl.


Zahaleni ve stínech chvíli sledujeme stopy. Je to snadné, jako by je zanechal takhle zřetelné záměrně. Utvrdí mě to v domněnce, že je to past, ale kdo ví, jak je sofistikovaná. Doufám, že ne příliš. Pak, když se přede mnou otevřou mokřady, ucítím ve vzduchu hnilobu a okolí ztichne, zamířím bokem. Poblíž je obrovský starý mrtvý strom. Do změti větví se pokusím vylézt, abych neupoutal pozornost. Musím být blízko.

When you attempt something risky with deception, stealth, or trickery...
🔀 Face Danger Proplížit se a vyšplhat na starý strom, abych měl přehled a nepadl do pasti (Stín) Weak Hit
🎲 Action Score 5 + 2 + 0 = 7 Challenge Dice 7, 6
✍️ You succeed, but you are delayed: -1📉 (mám +2)


Instinkt mě nezklamal. Přede mnou se rozprostře část mokřadů, pohled na místo, kde Ravela drží, i blízké okolí. Potíž je v tom, že jsem více blízko, než jsem čekal. Chvíle, kdy mohu lézt se střídají s chvílemi, kdy musím jen neslyšně sedět za mohutným kmenem, občas nahlížet, a čekat. Čekání mě ubíjí, čas plyne a já se začínám bát, že ostatní nevydrží v nečinnosti a všechno pokazí... Ještě chvíli, jen chvilku! Konečně mohu vše obhlídnout.

When you assess a situation, with deception, stealth, or trickery...
🔀 Secure an Advantage Zhodnotit situaci a vymyslet plán (Stín) Miss
🎲 Action Score 1 + 2 + 0 = 3 Challenge Dice 9, 7
✍️ 👤 Reroll any dice 🠪 Přehodím všechno.
🎲 Action Score 3 + 2 + 0 = 5 Challenge Dice 3, 4 🠪 Strong Hit
✍️ You gain advantage. Prepare to act: Take +2📈 (mám +4)


...

Skupina je už velmi nervózní, domlouvají se co podniknout, když jsem se nevrátil. Trvá to moc dlouho. Zvažují, co se stalo, jedna varianta je horší než druhá: Zradil jsem, jsem mrtev, utonul jsem v močálu. Rozebírají své možnosti, optimismu by člověk pohledal.

„To nebude potřeba,“ vynořím se nečekaně ze stínů, někteří z nich sebou vyloženě trhnou.

Než se stihnou na cokoli ptát, skloním se a klackem do říčního písku načrtnu plánek.

„Tady je doupě. Je to nějaká snad jeskyně, propad, nebo něco takového. Celkem jsou tam ty zrůdy tři nebo čtyři. Myslím, že chlapec je tam, ale neviděl jsem ho. Půda je podmáčená, hlavně blíže k doupěti. Myslím, že to byl záměr. Vylákat vás blíž, a ve chvíli, kdy se začnete bořit a ztrácet půdu pod nohama, tak se na vás vrhnou.“

„O něco blíž, tady,“ udělám čáru, „je padlý strom. A kolem je půda ještě poměrně pevná. Napadlo mě, že by se mohl někdo schovat za ním, a někdo dělat návnadu. Můžete se tvářit, že jste se rozdělili, a k doupěti zamířit jen někdo. Když budou v přesile, nevydrží a vyřítí se za ním. Ostatní se skryjí a vyskočí až budou na dosah. Tím by alespoň mohly být šance vyrovnané. Když to vyjde.“

„No a pak tady, blíž k doupěti, je starý mrtvý strom. Už jsem na něj vylezl, mám s sebou luk. Tím bychom mohli zvrátit poměr sil v náš prospěch.“

„Je tady ale ještě něco. Zahlédl jsem elfa. Jednoho, jen si to tam obcházel. Proto jsem se tak zdržel. Když se díval mým směrem, neodvážil jsem se ani pohnout. Myslím, že odešel, ale těžko říct. Takový čahoun, vyzáblý, s orlím xichtem. V tmavé róbě, ale ne zrovna ukázka elfí krásy a ušlechtilých rysů, jestli mi rozumíte. Zašlý, shrbený, řekl bych až zlomený, s nenávistným a možná i trochu šíleným pohledem. Známý?“ pokusím se o vtip tentokrát já a čekám, co na můj „plán“ řeknou. Je to spíše překomplikovaná slátanina, jak by řekli moji bývalí spolubojovníci. Ale já si prostě nemůžu pomoct.
Odpovědět

Zpět na „[PBP] Železné přísahy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů