[HRA] Hledání společné cesty

Moderátoři: MarkyParky, Sarsaparillos, GM Brněnský drak

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tristan Baldurson
Příspěvky: 296
Registrován: 5. 9. 2022, 18:24

Re: [HRA] Hledání společné cesty

Příspěvek od Tristan Baldurson »

🔀 Enter the Fray Jak to začnu? (Srdce) Strong Hit with a Match
🎲 Action Score 6 + 3 + 0 = 9 Challenge Dice 6, 6
✍️ Take +2📈 You have initiative.


Yorath se do boje ve vodě nehrne, nedivím se jí. Lehce z ní vytřepu nepříjemné vzpomínky a ukážu ke vsi, aby hlídala, že zůstaneme sami. Potom sám vlezu do řeky a hrnu se chladnou vodou za Myrickem. Pod nohama mi lehce kloužou kameny, ale opírám se o kopí a stihnu se u toho i v jednu chvíli sehnout a hrábnout do vln až ke dnu. Ten se ještě bude divit.

Když se sražený stařec zase vynoří z vody a shrne si šedé mokré vlasy z tváře, stojím už přímo proti němu. Vyvalí na mě oči. Rukama si dál hrabe ve vlasech, a už si je neuklízí, ale zoufale cosi hledá. Vytáhnu z vody pravici a pozvednu před ním jeho čelenku z paroží, kterou jsem před chvílí vylovil.

"Hledáš tohle?" zazubím se. "Hezká věc. ¨Vím moc dobře, co pro takové jako jsi ty znamená. A tyhle točité parohy patří jelínkům až ze Zahalených hor, že? To je přímo životní sbírka! Byla by škoda, kdyby ti to uplavalo. Když se nebudeš cukat a hezky uděláš, co chceme, třeba ti to i vrátím."

🔀 Compel Co on na to? (Železo) Strong Hit
🎲 Action Score 6 + 3 + 0 = 9 Challenge Dice 7, 2
✍️ They’ll do what you want.


Starci se zablýskne v očích, ale než skončím, kouká na mě jako štěně, co chce v bouři pustit do chalupy. Odfrknu si a ukážu na břeh. "Mazej! A hezky potichu!" popoženu ho a rád ho ze studené vody následuju.

Zůstanu stát těsně u vody a zamávám na Yorath. Stařec se třese a natáhne ke mně dlouhé vyzáblé prsty, ale jenom ho přes ně plesknu násadou kopí. "Ne tak rychle. Pořád by mi to mohlo vyklouznout z ruky do proudu. A tady přítel se tě asi chce na něco zeptat."

Myricku, máš slovo.
Uživatelský avatar
Myrick Lysbærer
Příspěvky: 310
Registrován: 16. 9. 2022, 18:40

Re: [HRA] Hledání společné cesty

Příspěvek od Myrick Lysbærer »

Jsem zaskočen a překvapen hned na třikrát.

Nejprve magickou silou, chránící staříka. Potom tím, že Tristan nezaútočí, ale jen staříkovi sebere parožitý věnec a chová se k němu, jako by to byl obyčejný stařík. A nakonec tím, že se stařec podvolí.

A pak mi to dojde. Tristan tu sílu necítí, neví, proti čemu stojí - a myslí si, že jsem jenom minul nebo chtěl starce srazit. A stařec se podvolil jen na oko a při nejbližší příležitosti nás překvapí.

Přistoupím na tuhle hru také a dávám si na to pozor, připraven při prvním náznaku problémů zakročit...

🔀 Secure an Advantage Co on na to? (Rozum) Strong Hit
🎲 Action Score 1 + 2 + 0 = 3 Challenge Dice 4, 6 => Pálím 10 momentum
✍️ You gain advantage. Take control: Make another move now (not a progress move), and add +1🎲. Prepare to act: Take +2📈.


... takže si v pravdě na poslední chvíli uvědomím, že nemám hlídat staříka samotného, ale okolí cesty k vesnici. Protože to není on, kdo je nebezpečný, ale moc, která ho chrání ....
Uživatelský avatar
Myrick Lysbærer
Příspěvky: 310
Registrován: 16. 9. 2022, 18:40

Re: [HRA] Hledání společné cesty

Příspěvek od Myrick Lysbærer »

"Nasaď si ji ... nasaď si tu korunu z paroží. Cítím v tobě schopnost využívat Moc. Ale spoutanou. Pomohu ti osvobodit se... Ten stařec už byl slabý, ale ty ... ty bys s ní dokázal ..." ševelí koruny stromů téměř ženským hlasem a já si uvědomím, že mluví ke mě.

🔀 Face Danger Odolám mámení Paní Lovu? (Srdce) Strong Hit
🎲 Action Score 4 + 2 + 1 = 7 Challenge Dice 2, 6
✍️ You are successful: +1📈


Vím, že je to jen mámení, ale pochopím, proč stařec tak rychle sklonil hlavu a jaké štěstí měl Tristan, když z vody vylovil jeho čelenku.

- Stařec je vůdce místní sekty.
- Čelenka je nejen odznak moci, ale skutečný artefakt, skrze který místní Moc promlouvá, dodává sílu či naopak ovládá jejího nositele.
Uživatelský avatar
Myrick Lysbærer
Příspěvky: 310
Registrován: 16. 9. 2022, 18:40

Re: [HRA] Hledání společné cesty

Příspěvek od Myrick Lysbærer »

Odvedeme starce stranou ... od vesnice i od vody.

"Tak, byl jsi uloven. Paní Lovu mi zrovna našeptává, co s tebou mám udělat - a já přemýšlím, jestli ji mám poslechnout. Hlas má pevný, přesvědčivý.

Jenže starče, víš co já ve skutečnosti slyším v jejím hlase? Škemrání a skuhrání. Podlézavou snahu dostat se mi pod kůži a hlad. Hlad, který ji svírá a nutí skočit po každém, kdo by jí mohl krmit ... a pak si ho pomalu, nenápadně obmotat kolem prstu, aby to nakonec byl on, kdo škemrá o její přízeň.

Co všechno slíbila tobě? A dala ti to? Dala všechnu tu moc, co ti slíbila? Nebo ti dala jen ochutnat..."

🔀 Compel Chci starci předvést, jak jsem silný a rozmluvit ho. (Srdce) Weak Hit
🎲 Action Score 6 + 2 + 0 = 8 Challenge Dice 2, 9
✍️ They’ll do what you want or share what they know. Take +1📈. If you use this exchange to Gather Information, make that move now and add +1🎲. But they ask something in return. Ask the Oracle if unsure.


"Zahanala elfy..." kuňkne stařec.

"A? Neříkej mi, žes jí tak oddaně sloužil, žes hnal svoje vlastní lidi na její obětní oltář, žes pořádal ti divoké hony na vlastní lidi jen protože zahnala elfy..."

"Zahnala elfy skrze mne. Lidé věřili, že jsem to byl já, moje obřady, co je zahnalo. Získal jsem úctu ... postavení ... moc."

"A? I to mi přijde málo ... lidé jsou kvůli úctě a postavení schopní ledasčeho, ale jen málokdy překročí jistou mez..."

Stařec se mi podívá do očí a já v nich uvidím strach. Strach z toho, co se mu stane, když se rozhovoří. Není těžké to poznat.

"Už jsme přísahali, že zhoubu, která sužuje tuto vesnici, vykořeníme," odpovím mu na nevyslovené přání, "takže se Paní lovu ... nemusíš bát. Ne víc, než nás.."

Záměrně zamlčím, komu jsme přísahali. Vždyť ani nevím, co vlastně elfové po místních lidech chtěli - a doufám, že to vytáhnu právě ze starce. Místo toho pokračuji myšlenkami, které se mi tak nějak samovolně derou na jazyk.

"Vím, jak ji zkrotit. Vím, co je potřeba udělat, aby si přestala brát svou krutou a rostoucí daň. Stačí se vrátit ke starým pořádkům. Udělat obřady tak, jak se to dělalo ve Starém světě. Podle vyzkoušených, dlouhými staletími precizovaných rituálů, které si bezpečným způsobem vezmou od Paní lovu jen tolik moci, kolik uneseme, výměnou za dary a obětiny, které si můžeme dovolit."

Ta poslední věta není z mé hlavy. Slýchával jsem ji často od mistra Hiršama, když mě učil, jak zacházet se silou ohně. Už dávno jsem ji upozadil, a teď si navíc uvědomuji, že po smrti mé ženy i událostech s Ravelem jsem ji - pln pýchy a přesvědčení o vlastní důležitosti - úplně potlačil.

Jenže zatímco já jsem praktickou ukázkou toho, co se stane, když moc Bohů příliš svážeme do řetězů starých rituálů, Essos mi ilustruje opačnou stranu mince - jak to dopadá, když se otěže Moci povolí příliš a staré rituály se zcela zapomenou. Pohlédnu na Tristana a najednou si uvědomím, že tenhle proti mě mladý bojovník je mnohem rozvážnější a moudřejší než já ve svém věku. Kolikrát už mne za naši cestu varoval, že si nemám zahrávat s krvavou magií? Kolikrát vyjádřil obavy o Ravelův osud a jestli jsem zvolil správnou cestu? A já, ve své aroganci, jsem jeho varování neslyšel.

Možná naše cesty spojili dohromady Bohové - nejprve po dobrém, když mne jen varoval, a pak po zlém, když ho nakazily tou zákeřnou chorobou, jejíž hrozba nás dovedla až sem. Ne kvůli Tristanovi, ale kvůli mne, aby mě otevřela oči.

Ani jedna z cest, která se před Ravelem prozatím nabízela, ho neučiní šťastným. Vydá-li se po nich, skončí buďto jako já nebo jako zajatý stařec tady přede mnou. Až se s ním znovu setkám, nevezmu ho k obrům, ne hned. Budeme spolu spíš dlouho hovořit ... a hledat pro něj třetí cestu.

🌕 Pochopil jsem, že Ravel se nesmí vydat cestou k žádnému z extrémů.

Mě přemýšlení je asi delší, než se zdá mé mysli, protože Yorath do mě drkne a poukáže na starce, který - uklidněn mým plánem, kterak dostat pod kontrolu moc Paní lesa - čeká na otázky, které mu položím.

Abych neprozradil příliš, že se mi myšlenky zatoulaly úplně jinam, pozměním trochu téma.

"Než začneme, pověz mi ještě jednou, jak to bylo s těmi elfy?"

🔀 Gather Information Jak to bylo s elfy? (Rozum) Strong Hit
🎲 Action Score 5 + 3 + 1 = 9 Challenge Dice 8, 7
✍️ You discover something helpful and specific. The path you must follow or action you must take to make progress is made clear. Take +2📈

Jestli vás někoho napadá, co vlastně ti elfáci po Essosanech chtěli, sem s tím. Když se tu nic neojeví, něco vymyslím nebo vytáhnu z orákula ráno.
Uživatelský avatar
Myrick Lysbærer
Příspěvky: 310
Registrován: 16. 9. 2022, 18:40

Re: [HRA] Hledání společné cesty

Příspěvek od Myrick Lysbærer »

"Tak tedy o elfech."

🔮 Theme [92] Loss Action [29] Hold

"Byl jsem ještě mladík, když se v naší osadě - jmenovala se Sova a ležela v úrodném údolí na jihu Útočiště - objevila nemoc. Ano, myslím tu nemoc, před kterou naši dědové utekli ze Starého světa.

Už tehdy byla osada zasvěcena Paní lovu, tenkrát jsme ji ale - jak pravíš - ještě uctívali starými způsoby. Naši kněží tehdy vyvěštili, že jde o trest. Že nás Paní lovu před nemocí nechrání, protože jsme opustili její zvyky. Lov jsme nahradili zemědělstvím a místo srn a zajíců dostávala jako obětiny kozy a králíky.

Rada kněžích vyvěštila, že nemoci se zbavíme, když najdeme pro život nové místo, ve kterém budeme moct Paní uctívat tak, jak se náleží .. a runové kameny tomu místu přisoudily jsméno Essos. V naší osadě bývalo vždy zvykem, že všechno rozhodovali kněží. Ale toho večera kněží k rokování sezvali celou osadu, vše jí vyložili a do hluboké noci promlouvali lidé a předkládali svá pro a proti. Až když byl měsíc vysoko nad obzorem, padlo rozhodnutí. Následujícího dne rána každý sbalil co unesl a lidé ze Sovy se vydaly za svým novým životem. Za námi jsme zanechali jen nemocné a nepřesvědčené.

Putovali jsme skoro dva roky, až jsme dorazili k hranicím Hlubočiny. Do Roklina hromu. Tak se jmenovala poslední osada, u které jsme tábořili před odchodem do divočiny. Lidé tam byli nevlídní, nedůvěřiví k cizincům, ale když už s námi prohodili pár slov, vždy opakovali to samé. Snažili se nás odradit od našeho záměru a varovali nás před elfy.

Tehdy jsem si ještě myslel, že je to povídačka, kterou starší straší malé děti, aby se nezaběhli do lesů. Ó, jak jsem se mýlil.

První roky v Essu byly krušné. Drsná příroda si vybírala svou daň, les byl nepřátelský, na lov se muselo chodit ve skupinách a i tak se stávalo, že někdo z výpravy prostě zmizel a když jsme ho hledali, našli jsme jen větve a trávu zkroucenou do podivných obrazců. Zbavili jsme se však nemoci a kněží to měli za dobré znamení. V té době už jsem byl v učení na to stát se jedním z nich a nespočetněkrát jsem je slýchal rokovat o tom, že je lepší, když si les vezme jednou, dvakrát do roka pár mužů, než když si nemoc vzala během několika týdnů polovinu osady. Trvalo to několik let a čím dál častěji se objevovaly zkazky o tom, že během těch záhadných zmizení někdo viděl elfa. Dokonce se našli i tací, kteří tvrdili, že elfa postřelili z luku, i když jsme nikdy nenašli žádné mrtvé elfí tělo.

A pak, jednoho dne, zmizel Tegan, náš tehdejší vůdce. Všichni si mysleli, že si ho také vzal les - kousek za jeho chatrčí jsme objevily pokroucené keře. Vrátil se asi po týdnu, v doprovodu tří elfů, s tváří bledou a třesoucíma se rukama. Celé odpoledne strávili s ostatními kněžími v Teganově dlouhém domu a tentokrát byli učedníci ze zasedání vyloučeni. Neskutečně mě to rozčílilo, neboť to byl poslední rok mého učení a cítil jsem se dotčen, že se nemohu podílet na něčem tak zásadním. Nemusel jsem čekat dlouho, ještě téhož večera, když se snesla tma, zažil jsem podruhé za svůj život, že bylo svoláno shromáždění celé vesnice.

Samozřejmě, že za mizením našich lovců byli elfové. Uvedli se arogantním proslovem o tom, že les patří jejich lidu a mají právo v něm lovit koho chtějí, včetně lidských vetřelců. A pak, s ještě větší přezíravostí předložili osadníkům z Essosu svou velkorysou nabídku. Doposud si své úlovky vybírali bez našeho vědomí a když unesli silného muže, zbytečně oslabili naši osadu. A stejně tak jim fakt, že se naši lovci bránili, způsoboval potíže a ztráty. Jejich návrh byl prostý. Sami si máme mezi sebou volit, koho z nás si odvedou, mají jen jednu podmínku. Nesmí to být lidé nemocní či těsně před smrtí.

Jakmile elfové dohovořili, ozvali se nesouhlasné výkřiky, všichni osadníci z Essu se obraceli na kněží či hrozili zbraněmi, ale elfové již jen mlčky stáli a sledovali, jak naši kněží postupně vysvětlují výhody takové dohody a znovu připomínají hrozbu nemoci, která by nás mohla potkat tam venku, na širých pláních útočiště.

Našli se někteří, které ani to nepřesvědčilo a v několika následujících týdnech Essos opustili. Většina se ale nakonec podvolila. Ještě téhož večera byla ustanovena pravidla, podle kterých se budou vybírat oběti elfům. Vůle komunity byla jasná. Půjde o děti, které ještě nezastanou příliš práce a nemají rozum z dospěláckých záležitostí. O tom, které dítě bude obětováno, bude rozhodovat los. A takové vyvolené dítě bude od svého narození vychováváno tak, aby bylo smířené se svým osudem.

Plynuly roky, příroda zkrotla, únosy ustaly a já se s učedníka stal knězem. Začal jsem chodit na obřadní místo nad vesnicí a naslouchat hlasu, tam ke mě hovořil. Nebyl jsem sám, i ostatní ho slýchávali a nepřišlo nám to divné. Vykládali jsme si to jako dobré znamení, že jsme opět uctíváme Paní lovu tak, jak je to správné. Hlas nás ovšem vedl a zvyky a obyčeje se postupně měnily. Někteří starší byli proti zavádění nových pořádků, já jsem ovšem tehdy Paní zcela uvěřil ... a s tím, jak jsem při obřadech zaváděl víc a víc změn, ke kterým mě vedla, rostl můj vliv v osadě i její síla. Za pár let jsem najednou byl ustanoven vůdcem osady, o celé roky dříve, než tomu bývalo zvykem. Všichni kněží mě poslouchali na slovo, osadě se nevýslovně dařilo ...."

Kněz se nadechne, podívá se mi do očí a v jejich koutku se objeví slza.

"... a pak, jako blesk z čistého nebe vybral los k obětování elfům mou jedinou dceru Padmu."

Stařec přestal mluvit, jako kdyby bylo najednou řečeno vše, co řečeno být mělo. Neměl sílu pokračovat dál, ale pro mě nebylo těžké si domyslet, co následovalo.

Zatímco jeho dcera pomalu vyrůstala do věku, kdy měla být odvedena elfy, moc, kterou místní považovali za ztělesnění Paní lesa, začala nejprve nenápadně, ale později o to důrazněji vkládat do mysli mocí omámeného muže myšlenku, že věci mohou být jinak. Že stačí málo a zdejší lidé dostanou od své bohyně sílu postavit se elfům. Že není třeba posílat na smrt nevinné děti, když je možné potrestat zločince. Že když místo losu dostane odsouzenec šanci v podobě lovu, jedná se vlastně o boží soud.

"A tak jste jednoho večera, ne náhodou jen pár týdnů před tím, než měla být Padma odvedena elfy a nepochybně opět po rokování celé vesnice, vyhlásili první lov a po něm provedli první lidskou oběť," dokončím za starce myšlenku, kterou se on sám neodvážil vyslovit.

"Jmenoval se Erin a bohové jsou mi svědkem, že to na sebe sám přivolal..." odtuší skoro šeptem stařec. "V záchvatu vzteku zabil mladou dívku, když mu chrstla do klína vědro vody během toho, co se ní neobratně flirtoval."

"Předpokládám tvou dceru? Padmu?"
🔮Byla tou dívkou přímo Padma? Rolled 33 vs. 25: HELL NO!

"Ne, byla to elfka ..." dodá. "Elfka, která nám přišla oznámit, kde a kdy dojde k předání Padmy."
Uživatelský avatar
Tristan Baldurson
Příspěvky: 296
Registrován: 5. 9. 2022, 18:24

Re: [HRA] Hledání společné cesty

Příspěvek od Tristan Baldurson »

Starce přeruší výbuch Yorath. Oči má vlhké a hlas se jí třese.

"Takže v Essu celé roky umírali nevinní lidé? Oběti elfů, bezbranné děti, falešně obvinění vězni? A nikdo s tím nic nedělal? Jenom jste si přehazovali, jako horkou bramboru, volbu kdo to bude? Je mi z vás nanic! Přišli jsme, abychom vám pomohli od nějaké strašné zhouby, ale vždyť ta zhouba jste vy sami! Tristane, no tak! Zrovna ty k tomu nic nepovíš?"


Hledím na Yorath s očima otevřenýma dokořán, ale sotva ji vidím. Nedokážu se pohnout. V prstech mi brní čelenka z paroží a do hlavy se od ní vkrádají divoké obrazy pralesa a sněhové vánice a zuřivé šumění větví a řev nestvůry. Cítím, jako by mně ten les mluvil a chtěl, abych se stal jeho součástí. A přívaly sněhu se ho snažily zasypat a umlčet. Na scenérii se začne snášet krvavý déšť z kůže jelena, která mi visí přes ramena. Mám toho dost.

🔀 Face Danger Vyhraje Paní lesa nebo Měsíční medvěd? (Srdce) Miss
🎲 Action Score 1 + 2 + 1 = 4 Challenge Dice 8, 4
✍️ -7📉 => Weak Hit
✍️ You succeed, but you are dispirited or afraid: Endure Stress (1 🧠)

🔀 Endure Stress Co to se mnou udělá? (Srdce) Weak Hit
🎲 Action Score 5 + 2 + 0 = 7 Challenge Dice 1, 8
✍️ You press on.


Rudý sníh konečně zasype poslední koruny stromů a ševel větví zanikne v medvědím řevu. Kůže na mých ramenech zebe. Její síla je pryč.

Odhodím tu zatracenou čelenku na zem do trávy a postavím se čelem ke starci. "Chci slyšet zbytek!" procedím na něj skrz zuby. "Jak jste dokázali zahnat elfy? Jakou sílu vám tahle věc dala?"

🔮 Action [99] Charge + Theme [69] Prize
🔮 Ví to vůbec? Rolled 76 vs. 50: No


"Já... já nevím! Vážně, musíte mi věřit!" kroutí se stařec a z očí nespouští svoji členku. Prsty se mu kroutí a ruce bezděčně natahují dolů do trávy, ale zatím stačí jedno švihnutí kopím a nic víc nezkouší. "Oni přišli, samozřejmě, když se ta elfka nevrátila. Obklíčili ves, zůstali skrytí mezi stromy a celou noc zpívali děsivou píseň o tom, jak strašnou cenu za tu urážku zaplatíme. My se zabarikádovali támhle v hlavním domě," mávne rukou za sebe do rokliny, "a modlili se k Paní. A ráno prostě byli pryč a už se nevrátili! Nikdy! To naši víru v paní ještě posílilo a po Erinovi následovali další."

Zabručím. Jak mám elfům pomoct, když nevím, co je vlastně drží pryč? Ale je to jedno. Přísahal jsem, že zastavím tu zhoubu. A už vím, co to je. Leží mi u nohou. A je zakořeněná v myslích všech v Essu. Očista bude bolet.

🌙 Vím, co je zhoubou, která Essus sžírá.

"Musíme tohle zničit," šťouchnu do čelenky opatrně a podívám se na Myricka. "A všechno další, co je s touhle Paní lovu spojené."
"A co bude potom?" koukne na mě Yorath vyčítavě. "Necháme je zase elfům napospas? Nebo je necháme, aby obětovali nevinné děti?
"Elfům to dlužím, Yorath. Zachránili mi život. A přísahal jsem na černé železo. Já už od žádné další přísahy neuteču, prostě ne. Nebudu rozhodovat o tom, kdo je tu dobrý a kdo špatný. Jenom dokončím, co jsem začal."
"Cože jsi komu přísahal?" vykřikne na mě kněz a tvář se mu zkřiví vztekem.

Myricku, můžeš.
Uživatelský avatar
Myrick Lysbærer
Příspěvky: 310
Registrován: 16. 9. 2022, 18:40

Re: [HRA] Hledání společné cesty

Příspěvek od Myrick Lysbærer »

"My ne, Tristane. My to zničit nemůžeme.To by nestačilo. Jestli má být tahle zhouba zcela vykořeněna, musí ji zničit oni," ukážu na starce a k osadě. "Náš úkol je jiný. Postarat se, aby k tomu našli sílu i odhodlání."

Myrick si myslí, že když my zničíme paroží, mysl Essesanů zůstane otrávená a čase zlu zase podlehnou. Zatímco pokud je přimějeme, aby se moci vzdali a čelenku z paroží spálili oni sami, mohlo by je to opravdu osvobodit.

Když kněz vykřikne svou otázku jen těsně poté, co se nad lidskými oběťmi rozčilovala Yorath, otočím se na Tristana.

"Ale stařec klade správnou otázku. A myslím, že by i Yorath tahle odpověď zajímala. CO přesně jsi elfům slíbil za své uzdravení?

A pokud se to dá splnit bez návratu k lidským obětem - co na to elfové řeknou? Uzdraví tě i tak?"
Uživatelský avatar
Tristan Baldurson
Příspěvky: 296
Registrován: 5. 9. 2022, 18:24

Re: [HRA] Hledání společné cesty

Příspěvek od Tristan Baldurson »

"Přísahal jsem, že zastavím zhoubu lidí z osady Essus, Myricku," připomenu mu s dlouhým povzdechem. "Takže tahle čelenka a Paní lovu, nebo co je to za sílu, která tu lidem plete hlavu, musí zmizet. A neodejdu, dokud to nedokončím."

Stařec se na chvíli přestane na mě mračit. Příliš brzy.

"Ale elfům je jedno, co jsem přísahal, nic to pro ně neznamená. Chtějí pro sebe Essus, teda, lidi z Essu. Nevěděl jsem předtím proč. Když jsem tu byl naposledy, nikdo mi nic o elfech ani obětech neřekl," podívám se na kněze přísně. Kdybych to věděl... "Je mi jedno, jak se s elfy domluví. Je to jejich věc, ne moje. Podle mě se můžou sebrat a odejít. Vždycky mohli. Ale mají pořád z něčeho strach - z nemoci, z elfů, z Paní lovu. Nemyslím si, že se jim dá nějak pomoct."

Můžeš.
Uživatelský avatar
Myrick Lysbærer
Příspěvky: 310
Registrován: 16. 9. 2022, 18:40

Re: [HRA] Hledání společné cesty

Příspěvek od Myrick Lysbærer »

Hledím na Tristana a přemýšlím, jestli mu to jen nedochází, sám před sebou tu nepříjemnou myšlenku potlačuje nebo se naopak už smířil se svým osudem a jen se snaží čestně dokončit přísahu, kterou dal v nejvyšší nouzi.

"Tristane, jak sám říkáš, elfům je jedno, co jsi přísahal. Nic to pro ně nezajímá. Je zajímá, jestli dostanou zpět své oběti. Tisíckrát můžeš mít čisté svědomí, že svou přísahu jsi splnil, ale pokud se místní s elfy nijak nedomluví - odejdou nebo se jim postaví se sekerami v rukou - tak elfové tvou nemoc nevyléčí.

Ať už jsi přísahal nebo nepřísahal, ať už ti řekli nebo neřekli, co chtějí, tohle je podstata obchodu, do kterého tě navezli." Při slově obchod je z mých úst slyšet opovržení, protože to považuji od elfů za sprosté vydírání a podraz.

"Nemůžeš říct, že je ti jedno, jak se místní s elfy domluví, protože to není jedno. Rozhodne to o tvém osudu. O tom, jestli léčbu na tvou nemoc budeme hledat u elfů nebo někde jinde. A protože jsem přísahal, že ti pomohu, rozhodne to i o mém osudu. Takže se k tomu postav čelem a řekni mi, co zde chceš dělat. Chceš pomoct lidem s Essosu z dobrého srdce a přesvědčení, vykašlat se na elfy, s vědomím, že pak půjdeme tvou záchranu hledat jinam? Nebo chceš pomoci elfům k obětinám, sobě od nemoci a završit tak obchod, který jsi s nimi nevědomky uzavřel? Myslím, že i já i Yorath si zasloužíme odpověď."
Uživatelský avatar
Tristan Baldurson
Příspěvky: 296
Registrován: 5. 9. 2022, 18:24

Re: [HRA] Hledání společné cesty

Příspěvek od Tristan Baldurson »

Chvíli na Myricka jenom tupě hledím a čekám, jestli bude ještě něco dalšího dodávat. Na tohle jsem už příliš unavený.

"Udělám jenom to, co po mně elfové chtěli," zavrčím pak. "Zastavím zhoubu Essu," kopnu do čelenky v trávě, "tak, aby lidi zůstali v pořádku. To je všechno. O zbytek se už prostě musí postarat oni sami - jak lidi, tak elfové. Já ne. A ty se už nebudeš muset starat o moje zdraví."

Cítím v sobě vztek, který roste s každou další větou téhle nesmyslné hádky. A věřím tomu, že tenhle vztek si poradí i se zbytky elfí nemocí, kdyby na mě ušili nějaký podraz. Rozsápe ji, roztrhá, udusá pod přívaly sněhu.

"A nemluv o těch lidech pořád jako o obětech. Nevíš, co s nimi elfové dělali, nikdo z nás to neví. Jestli je někdo někoho obětoval, jsou to tihle," ukážu hrotem kopí na kněze, "elfové si brali, lovili. A já v tom vidím sakra rozdíl."
Uživatelský avatar
Myrick Lysbærer
Příspěvky: 310
Registrován: 16. 9. 2022, 18:40

Re: [HRA] Hledání společné cesty

Příspěvek od Myrick Lysbærer »

Asi jsem zasáhl do citlivého místa, když vidím, jak to Tristana rozčílilo. Ale nějakou odpověď jsem dostal a riziko, že budeme hledat jiný lék po všech zapomenutých koutech světa jsem znal od začátku, takže do problému dál neryju a přejdu k praktickému řešení - obrátím se na starce:

"Vím, že stále slyšíš šeptání takřečené Pání. Ale teď, když nemáš na hlavě její čelenku ... nekoluje ti v žilách její moc ... a hledíš své minulé skutky a rozhodnutí s nezakalenou myslí .... necítíš se najednou svobodný? Nemáš pocit, že poprvé, po dlouhé době můžeš z vlastní vůle udělat správnou věc?"

🔀 Compel Přesvědčím starce. (Srdce) Strong Hit
🎲 Action Score 4 + 2 + 0 = 6 => Pálím 10 hybnosti Challenge Dice 7, 9
✍️ They’ll do what you want or share what they know. Take +1📈. If you use this exchange to Gather Information, make that move now and add +1🎲.


Stařec nejprve hledí k zemi, ale když ho pevným hlasem vyzvu: "Slyšíš mě? Máš šanci odčinit hrůzy, které jsi pomáhal páchat. Zahodíš ji?" tak mi pohlédne do tváře a uvidí v ní tolik upřímné naléhavosti, že se zeptá: "A co jako mám udělat? Mám snad vést obřad, ve kterém se Essus zřekne Paní lovu?"

"Tak by to bylo nejlepší," přikývnu a pohlédnu na Tristana i Yorath. "Ale v první řadě bys měl k tomu svolat všechny dospělé, jak je tomu u vás zvykem. Je potřeba, aby se toho zla vzdala opravdu celá vesnice."
Uživatelský avatar
Tristan Baldurson
Příspěvky: 296
Registrován: 5. 9. 2022, 18:24

Re: [HRA] Hledání společné cesty

Příspěvek od Tristan Baldurson »

"Hm, tak jdeme do vesnice," pronesu a zahledím se k poklidně vypadající roklině. "Neříkej nic, co ti Myrick nedovolí. Mě si tu možná bude ještě někdo pamatovat. A neměl by to být problém. S Ericem jsme tu odvedli dobrou práci."

Otočím se k Yorath: "Zůstaň s ním, prosím. Potřebuje ochranu, pevnou ruku a bytelný štít. Kdyby vám hrozilo nebezpečí, křič, budu poblíž. Musím se tu porozhlédnout. Tahle Paní se určitě nenechá vyhnat tak snadno. Bude se bránit. Možná skrz posedlé dravce, možná skrz přízraky, nebo nějak jinak. Zatím nevím. Ale velká magie zanechává stopy, jak ta elfí, tak ta božská. Zjistím, co nám tu hrozí a připravím se na to. Pak ten obřad nic nepřeruší."


Vyrazím z ostatními a před prvními domy se odpojím. Stoupám nejprve po příkré stezce nahoru na skálu k obětišti. Zeshora mám i dobrý výhled na Kruh pod sebou. Výzdoba domů, oblečení, doplňky. Drobnosti, které jsou v každém místě Železných zemí jiné, ale přece v nich je alespoň nějaký řád. A je to už dávno, ale v téhle osadě jsem osobně byl. Jestli je to tu prolezlé vlivem Paní lovu, objevím to.

🔀 Gather Information Jaké hrozby tu od Paní lovu čekají? (Rozum) Weak Hit
🎲 Action Score 2 + 2 + 1 = 5 Challenge Dice 1, 10
✍️ The information complicates your quest or introduces a new danger. Take +1📈

Co přesně Tristan najde a jak to může ohrožovat obřad napíšu později.
Uživatelský avatar
Tristan Baldurson
Příspěvky: 296
Registrován: 5. 9. 2022, 18:24

Re: [HRA] Hledání společné cesty

Příspěvek od Tristan Baldurson »

🔮 Theme [46] Corruption + Theme [13] Time
🔮 Je to corruption těch tipovaných zvířat? Rolled 42 vs. 75: Yes
🔮 Je potřeba to zastavit rychle? Rolled 40 vs. 75: Yes
🔮 Jak je to nebezpečné (Troublesome > Formidable)? Rolled 10 vs. 50: Yes = Troublesome


V osadě pod skalou si ničeho nevšimnu a netrpělivost mě žene dál. Protáhnu záda a pokračuju stezkou dál nahoru. Minu velký kámen a přede mnou se otevře úzká soutěska. Ucítím chlad a vlhko. Spíš než skalní průrvu to tu připomíná jeskyni. A už po pár krocích se moje domněnka potvrdí - soutěska se otevře do širokého kruhovitého prostranství s masivním menhirem uprostřed. Okolní skály stoupají vysoko a mizí až v hustých korunách stromů.

Opatrně obejdu menhir. Připomíná mi trojklaný kámen z Šedé řeky. Cítím se tu zvláštně. Ne v nebezpečí, naopak. Cítím hlad. Ale jsem tu sám. Až po chvíli se očima zastavím v udusané hlíně kolem kruhu. Krom svých stop tu vidím celé řady menších. A ne lidských. Země je posetá desítkami malých nohou, nejspíš krys, lasic a lišek, možná i nějaký jezevec nebo něco zvláštnějšího. Jistě, na velké dravce nemá Paní lovu energii, když se tak snaží poplést hlavu lidem. Ale ty nejmenší zvířecí lovce sem láká. A jistě je nenechá jenom přihlížet, jak Myrick s knězem rozpouští její moc.

Chtěl bych o téhle pestré smečce zjistit víc a připravit se na ni, alespoň sítěmi, ale nezbyde na to čas. Ve skalách nad hlavou se začne rozléhat pištění, syčení a prskání. Možná je Myrick hodně rychlý, možná se jenom Paní nelíbí, co tu pohledávám.

Strhnu ze zad kopí a přitisknu se zády k menhiru. Obcházím ho zvolna dokola a čekám, ze které pukliny se na mě posedlá zvěř vyřítí.

🔀 Enter the Fray Jak se připravím na útok? (Srdce) Weak Hit
🎲 Action Score 3 + 2 + 0 = 5 Challenge Dice 8, 4
✍️ Bolster your position: Take +2📈
Cíl: Rozprášit posedlá zvířata - Troublesome 🌑🌑🌑🌑🌑🌑🌑🌑🌑🌑
Uživatelský avatar
Tristan Baldurson
Příspěvky: 296
Registrován: 5. 9. 2022, 18:24

Re: [HRA] Hledání společné cesty

Příspěvek od Tristan Baldurson »

🔮 Combat Action [39] Take a decisive action.

Vyřítí se ze všech puklin najednou. Směs chlupatých těl co piští a prská a žene se přímo k menhiru. Lezou si vzájemně do cesty, větší šlapou po menších, hlavně rychle a co nejvíc z nich najednou. Vůbec se nedrží zkrátka. Paní lovu mě chce zaskočit a pohltit, zničit jediným úderem. Možná si hodně věří. Spíš ji štve, že mě před jejím vlivem ochránil Měsíční medvěd.

Vycením zuby a hrdelně zachraptím, jako rosomák zatlačený do kouta. Rozmáchnu se, křísnu kopím o zem a vyryju v hlíně široký půlkruh tak hluboký, že místy od železného hrotu odlítají jiskry. Švihnu po kruhu zpátky a hned zase v opačném směru. Naberu první těla a odhodím je stranou. Snad jich takhle rozpráším a zpomalím co nejvíc.

🔀 Face Danger Rozbiju útočnou vlnu zvířat? (Železo) Weak Hit
🎲 Action Score 6 + 3 + 0 = 9 Challenge Dice 4, 10
✍️ You succeed, but you are tired or hurt: Endure Harm (1🩸)

🔀 Endure Harm Co mi udělají kousance? (Železo) Weak Hit
🎲 Action Score 1 + 3 + 0 = 4 Challenge Dice 2, 7
✍️ You press on.


Je to jako zametat před dveřmi. Havěť lítá všemi směry a jejich rozhodný výpad zarazím hned v počátku. Jen najednou ucítím bodavou boles v rameni a lechtání za uchem. Povolím kopí, sáhnu si na záda a strhnu z nich ryšavou lasici s doširoka otevřenýma rudýma očima. Hodím ji proti dorážejícím myším a vzápětí plesknu další, která se mi po menhiru snaží dostat do zad. Tady nemůžu zůstat.

Přelítnu očima skálu, najdu místo bez puklin a děr a rozběhnu se k němu. Cestou zkouším kopím bodnout nebo seknout cokoliv, co mi vleze pod nohy.

🔀 Clash Jak zvládnu ústup ke skále? (Železo) Strong Hit
🎲 Action Score 2 + 3 + 1 = 6 Challenge Dice 1, 5
✍️ You find an opening. Inflict +1🩸. You have initiative.
2⚔️ + 1⚔️ = 3⚔️
🌕🌕🌕🌕🌕🌕🌕🌕🌕🌑


Teď začne stříkat první krev. Po menší havěti seshora sekám a šlapu, do větší bodám a rozbíjím ji o kameny. Zvířata úplně ztratila jakékoliv instinkty. Nesnaží se mě obklíčit nebo se mi dostat k citlivým místům, neschovávají se za balvany ani se nesnaží utéct. Pod vlivem Paní jenom slepě nabíhají na moje kopí, další, další a další. Tohle bude jenom otázka pevného žaludku.

Když se konečně přitisknu zády ke skále a krátce vydechnu, je země kolem menhiru posetá drobnými těly. A spousta najednou uvolněných posedlých duší mi tlačí na spánky.

🔀 End the Fight Stačí tohle, aby byl pro teď pokoj? (Postup) Strong Hit
🎲 Action Score 9 Challenge Dice 3, 8
✍️ This foe is no longer in the fight. They are killed.


Chvíli trvá, než tlak povolí a já slyším zase jenom svůj dech a bušící srdce. V roklině po přítomnosti Paní lovu zůstane jen pach vnitřností a krve. Kleknu si do hlíny a zabarvím svoje dlaně prolitou krví. Chvíli na ně nehnutě hledím, a když se přestanou třást, obtisknu si je na tvář a hruď. Tohle si o Paní lovu myslím. A tihle její přisluhovači už Myrickův obřad nezastaví.

🌙 Rozprášil jsem posedlé zvířecí posluhovače Paní lovu.
Uživatelský avatar
Orákulum
Příspěvky: 112
Registrován: 25. 8. 2022, 18:17

Re: [HRA] Hledání společné cesty

Příspěvek od Orákulum »

Kněz zvolna kráčí proti proudu řeky, jen co noha nohu mine. Není to jeho stářím. Zpomalují ho myšlenky, se kterými se musí vyrovnat. Co chvíli se otáčí na cizince, kteří ho doprovází, a na čelenku, kterou nesou.

"Sidan," poví najednou do šumění trávy, "jmenuji se Sidan. Měli bychom znát svá jména, když se dnes chystáme změnit Essus."
Odpovědět

Zpět na „[PBP] Železné přísahy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů