[HRA] Hledání společné cesty

Moderátoři: MarkyParky, Sarsaparillos, GM Brněnský drak

Odpovědět
Uživatelský avatar
Myrick Lysbærer
Příspěvky: 310
Registrován: 16. 9. 2022, 18:40

Re: [HRA] Hledání společné cesty

Příspěvek od Myrick Lysbærer »

🔮 Character Oracle Result Goal [31] Find a home

"Lidi! Opravdový lidi," ozve se, "Jsme zachráněni!"

Pak jejich pohled sklouzne na vyzáblou mrtvolu.

🔮 Oracle Result A [7] Katja ... hmm, to asi nebude jméno mrtvého chlapa.
🔮Oracle Result A [16] Morter


"Morter! To je Morter! Tak tady skončil," vykřikne náhle ženský hlas a prostřední z oné trojice se vrhne kupředu.
"Počkej Katjo, nevíme co jsou zač," chytne ženu jeden z mužů za ruku a pozvedne pochodeň, aby nás osvítila.

"Co jste zač?"
Uživatelský avatar
Bjorn Olafsson
Příspěvky: 232
Registrován: 5. 1. 2023, 12:58

Re: [HRA] Hledání společné cesty

Příspěvek od Bjorn Olafsson »

Nestihnu si mrtvolu ani prohlédnout, a už jsou tu ti tři. Naštěstí vypadají spíše vystrašeně, než nebezpečně. I když je to úleva, ihned zbystřím, co že za nebezpečí jim – a tudíž i nám – hrozí.

„Já jsem Bjorn, syn Olafův, a tohle jsou mí společníci. Myrick, Tristan, Yorath, Ravel a Překvapení,“ postupně píchnu prstem ke každému z nich.

„Míříme do osady Essus. A teď, když víte, co jsme zač a co tady chceme, je řada na vás. A můžete zkusit přidat, před čím jste zachráněni. Morter, Katja...“ napovím a tázavě se podívám na další dva.

🔮 Ask the Oracle: Unlikely Je cíl naší cesty pro vyznavače problém? Rolled 13 vs. 25: Yes

„Co chcete v Essusu? Proč tam jdete?“ zakoktá se muž, který se zdá z trojice nejopatrnější. Poodstoupí od nás a Katju táhne s sebou. „Jste s nimi?“

„Chlapče. Nedával jsi pozor. Takže se zeptám ještě jednou, ale naposled. Kdo jste, co tu chcete, a čeho se u všech bohů tak bojíte? Odpověz!“ postupně zvyšuji hlas.

🔀 Compel Přinutit odpovědět (Železo) Miss
🎲 Action Score 1 + 3 + 0 = 4 Challenge Dice 10, 8
✍️ They refuse or make a demand which costs you greatly. Pay the Price.


🔮 Your action has an unintended effect.

Teprve teď si uvědomím, že můj stále hlasitější hlas je na tomhle místě jako bouře. Ticho by mu slušelo víc. Úplně jim vidím na očích, jak mě chtějí zarazit, ten děs, ta hrůza je úplně znehybnila.
Uživatelský avatar
Tristan Baldurson
Příspěvky: 296
Registrován: 5. 9. 2022, 18:24

Re: [HRA] Hledání společné cesty

Příspěvek od Tristan Baldurson »

Až když do mě Yorath šťouchne kopím, uvědomím si, že příliš dlouho vrčím a cením na cizince zuby. Vytřeštím na ni oči a chci něco říct, ale jenom na prázdno polknu. A vyděšený výraz z očí té podivné trojice nezmizí, ani když Bjorn přestane křičet.

🔮 Kolik je pronásledovatelů (čím víc tím víc, až někam k tuctu) Rolled 21 vs. 50: Yes

Ohlídnu se přes rameno a za námi, někde dál na blatech, uvidím tři mihotavá světla. Jsou to pochodně, ale oheň je podivně zbarvený do zelena. Napadne mě hned několik netvorů, ze kterých by takové světlo šlo vyrobit, ale tohle mi k ničemu nebude dobré.

"Na...na...našli nás!" zavýskne žena, které říkají Katja a zakryje si dlaní ústa. Celá se třese.
"Vy!" houkne na nás zarostlý muž a přiskočí blíž, nehledě na tasené zbraně. "Pomoze nám! Nesmí nás tu chytit! My jsme..." chce pokračovat, ale hlas ho zradí. Zelená světla se blíží přímo k nám. Tady je těžké se schovat, navíc s pochodní v ruce.

Svítím si kolem sebe a rozhlížím se. Nemáme moc dobrou pozici pro slušnou obranu ani úkryt. Můžeme zkusit utéct, ale... Všude kolem jsou zrádná blata a jak se dívám do vyděšenou tvář Překvapení a na Ravela, který sebou neklidně ošívá, nemůžeme to riskovat. Nemůžu ohrozit jejich život. Trojice si všimne, jak se rozhlížím a váhám.

"Postarejte se o ně, nebudeme vám překážet," vyhrkne třetí muž a začne tahat své dva společníky pryč.
"Ne!" vytrhne se mu roztřesená Katja. "Co když jdou do Essu, protože se znají? Co když potom půjdou po nás všichni najednou?"
"Nebudeme mezi vámi stát", procedím skrz zuby. "Dělejte si co chcete, ale nás do toho netahejte."
"Tristane! Nemůžeme odmítnout naši pomoc!" vrhne na mě Yorath zoufalý pohled.
"Měli zůstat věrní Paní lovu, pak by se z nich nestala lovená zvěř," odfrknu si.
"Vy tomu nerozumíte!" výskne Katja. "Nechtějí nás jenom zabít! Je to mnohem horší!"

Zelená světla jsou už blízko. Dokonce proti horizontu vidím matné obrysy postav, které je nesou. Není moc času na rozhodování. A já už nezvládám ustát ten tlak. Cítím, jak se mezi sebou bijí prosby lidí okolo mě a medvědí zuřivost uvnitř.

"Já se bojím Tristane," špitne Ravel. "Chci pryč!"
"Taky se bojím," syknu krátce. "Ale nikoho dalšího už napospas bohům nenechám."


Udělám pár rychlých kroků vstříc světlům a zastavím se, až když se země se mnou zhoupne. Zamávám nad hlavou kopím a pochodní. Že by mohli třeba střílet, mě vůbec nenapadne.

"Hej vy tam!" zařvu z plných plic. "Stůjte! Nechceme s vámi mít nic společného! Je nás hodně, vidíte ty ohně, a vy jenom tři! Nemáte proti nám žádnou šanci a já se dneska už nebudu s nikým párat, jasný?" Za zády uslyším hrdelní Torrovo vrčení. Dobrý pes. "Otočte se a táhněte, odkud jste přišli! Nebo budete litovat, že vás není aspoň třikrát víc! No tak?!"

🔀 Compel Zastavím blížící se cizince? (Železo) Weak Hit
🎲 Action Score 1 + 3 + 0 = 4 Challenge Dice 1, 9
✍️ They’ll do what you want or share what they know. Take +1📈. But they ask something in return. Ask the Oracle if unsure.

🔮 Mohou chtít i něco jiného než ty tři odpadlíky? Rolled 38 vs. 25: No


Postavy se zastaví. Ve večerním šeru jsou pořád ještě příliš daleko na to, abysem je pořádně viděl. Pak jeden z nich zavolá. Ani se mezi sebou vůbec neradí.

"Cizinče! Vydejte nám je! Ty tři zrádce! A my se vrátíme! Odkud jsme přišli! Ale jen s nimi! Jinak si je vezmeme! Přes vaše mrtvoly!"

Nějaký nápad, co s tím? Já jsem připravený na Enter the Fray a násilné řešení.
Uživatelský avatar
Myrick Lysbærer
Příspěvky: 310
Registrován: 16. 9. 2022, 18:40

Re: [HRA] Hledání společné cesty

Příspěvek od Myrick Lysbærer »

Pozvednu svou hůl a nechám rozzářit jejího hrot tak, aby osvítila a oslnila příchozí, zatímco nás chová do stínu.

Secure advantage, weak hit
🔮 Theme: Wealth


Světlo vydá jen krátký záblesk, ale osvítí trojici dobře vybavených a na rozdíl od kněží Paní lovu hlavně zjevně nestrádajících lovců či bojovníků.
Uživatelský avatar
Bjorn Olafsson
Příspěvky: 232
Registrován: 5. 1. 2023, 12:58

Re: [HRA] Hledání společné cesty

Příspěvek od Bjorn Olafsson »

Poslouchám Tristana a přikyvuji. Navenek to vypadá, že se mi nálada horší a obličej potemní, ale ve skutečnosti se vnitřně celý třesu konečně bojovat s někým a ne s něčím. Nachystám sekeru. To »Přes vaše mrtvoly!« neznělo zrovna přesvědčivě. Torr zavrčí. Pes vždycky vycítí strach.

„Hoši,“ snažím se uklidnit Ravela s Překvapením, „držte se u Yorath. My tady s pány vyřídíme to nedorozumění a hned jsme zpět.“ Postupně zvyšuji hlas aby mě i oni slyšeli. Pohybem očí Yorath ale hlavně naznačím, že těm třem odpadlíkům nevěří ani nos mezi očima, tak ať pohlídá hlavně je. Celé to dost smrdí.

Vykročím napřed, Torr jde kousek za mnou a jako na povel už nevrčí. Doufám, že se ostatní přidají. Jako na zavolanou se zableskne Myrickova hůl a tak je přeletím očima.

🔮 Ask the Oracle: 50/50 Jsou to opravdoví bojovníci (yes), nebo jen dobře vybavení holomci (no)? Rolled 10 vs. 50: Yes

Bohužel, to nevypadá úplně dobře. Takhle z větší blízky je vidět, že jsou to ostřílení lovci. Sice trochu nesví a napjatí, možná překvapení setkáním s námi. Ale podle držení zbraní a těla, žádní břídilové. Jejich výhrůžky nejsou úplně liché.

✍️ Trestná výprava Paní Lovu: Formidable foe − 1 progress per harm; inflicts 3 harm.
Jeden by byl Dangerous, ale jako skupina tří jsem zvýšil obtížnost.
🌑🌑🌑🌑🌑🌑🌑🌑🌑🌑


Snažím se jít uvolněně a sebevědomě. Jdu se zbraní svěšenou, vlastně téměř skrytou za zády, aby nebyla moc vidět. Trochu to vypadá, že ji mám vlastně jen u pasu a rukou se o ni opírám. Štít nesundávám.

„Mluvíte rozumně, samozřejmě, že se rozumně domluvíme,“ napřáhnu volnou ruku v přátelském gestu, ale už ji vedu s cílem získat kontrolu, „jistě jste v právu, však ti tři vypadají jako uprchlí vězni. A vlastně teď vidím, že zrovna vás hledáme a...“
A už nic. Vyberu si nejslabšího protivníka, kterého na chvíli rozptýlilo světlo, zařvu a nečekaně se na něj vrhnu s cílem odchýlit rukou jeho kopí, rozrazit jejich formaci, a z boku ho seknout sekerou.

🔀 Enter the Fray Útok bez varování (Stín) Weak Hit
🎲 Action Score 3 + 2 + 0 = 5 Challenge Dice 10, 4
✍️ Prepare to act: Take initiative.


🔀 Strike Rozražení formace (Železo) Weak Hit
🎲 Action Score 4 + 3 + 0 = 7 Challenge Dice 7, 6
✍️ Pálím +8 momentum ➔ Strong Hit
✍️ You find an opening. Inflict +1🩸. You have initiative.
✍️ 🐺 +1🩸, +1📈

🌕🌕🌕🌕🌑🌑🌑🌑🌑🌑

Chvíle překvapení, rána ramenem, a jeden lovec se zapotácí a musí ustoupit. Kryju se za jeho tělem, vzápětí jej seknu sekerou, ustoupím z dosahu, a o chvilku později na něj z druhé strany skočí Torr, strhne jej za nohu na zem a trhá. Překvapené ticho na obou stranách vystřídá příšerný jekot a bojový řev ostatních lovců.
Uživatelský avatar
Tristan Baldurson
Příspěvky: 296
Registrován: 5. 9. 2022, 18:24

Re: [HRA] Hledání společné cesty

Příspěvek od Tristan Baldurson »

Ohlédnu se za sebe, abych se ještě jednou podíval na ty 'zrádce', které jsem se rozhodl chránit. Jediný pohled na Katjiny mokré oči mi stačí. Nenechám je v tom.

Odfrknu si, přešlápnu a hlavou mi prolítne obava, jestli mi ostatní odpustí, když zkropím zem krví. Pak se ale zableskne světlo, promluví Bjorn, nabídne cizincům pravici a vzápětí po nich skočí. Už nemusím na nic čekat.

Skočím dopředu a zabořím se lehce do bahna. Seknu kopím po kružnici před sebou, snažím se pokrýt celý prostor mezi Bjornem, cizinci a ostatními. Nesmí se dostat k chlapcům.

🔀 Enter the Fray Jak vstoupím do boje? (Srdce) Strong Hit
🎲 Action Score 5 + 3 + 0 = 8 Challenge Dice 7, 6
✍️ Take +2📈 You have initiative.


Torr vrčí a trhá ječícího muže, dva další křičí k nebi slova, která jsem už někde slyšel, ale nedokážu je zařadit. Dodávají si odvahu a to je bude stát život. Asi čekají, že se budeme bránit, držet formaci a chránit uctívače. Bjornův divoký výpad je zaskočil. A já cítím, jak krev ve mě vře a žene mě dopředu ještě rychleji, ještě zběsileji.

Sklopím kopí dopředu, přitisknu ho paží k tělu a vyběhnu. V nejasném světle pochodní se hrot kopí jenom mihne prostorem jako šíp mířící přímo na srdce.

🔀 Strike Podaří se zapíchnout lovce? (Železo) Strong Hit
🎲 Action Score 5 + 3 + 1 = 9 Challenge Dice 2, 4
✍️ Inflict +1 harm. You retain initiative.
2⚔️ + 1⚔️ + 2⚔️(🪡) = 5⚔️
🌕🌕🌕🌕🌕🌕🌕🌕🌕🌑


Tři rychlé kroky. Čtvrtý. Náraz, na okamžik slabý tlak proti rukám. Zaberu v blátě, podklouzne mi noha. Kopí projde brněním a já pokračuju dopředu. Krok, dva. Zastaví mě cizincův vyděšený obličej, na tři prsty od mého. Většina mojeho kopí trčí z jeho zad. Cítím, jak mě táhne k zemi. Povolím kolena a natočím ho jako živý štít k poslednímu přeživšímu. Mám to k němu tak tři kroky, možná čtyři...

Myricku?
Uživatelský avatar
Myrick Lysbærer
Příspěvky: 310
Registrován: 16. 9. 2022, 18:40

Re: [HRA] Hledání společné cesty

Příspěvek od Myrick Lysbærer »

Já si myslím, že je rozhodnuto a měls to hodit ... tak si asi dovolím to hodit já. Nemá smysl, abychom tuhle příležitost promarnili mým missem nebo weakhitem.

🔀 End the Fight Co ostatní na tu smršť (Postup) Weak Hit
🎲 Action Score 9 Challenge Dice 9, 7
✍️ Others won’t forget: You are marked for vengeance.

Hmmm, tys to tušil, viď?



Tristan i Bjorn smetou dva bojovníky. Třetí s vyděšeným výrazem ve tváři zahodí pochodeň a ztratí se ve tmě. Necítím potřebu mu ublížit. Už chci říct ostatním, že ten už si na nás nikdy netroufne, když se odkudsi ze tmy ozve: "Za tohle zaplatíte! Všichni!"

Začnu si trochu vyčítat, že jsem se také nezapojil do samotného boje a spokojil se úvodním kouzlem. Mohl jsem toho třetího dostat nebo alespoň zpomalit. Rychle tu myšlenku zaženu a obrátím svou pozornost ke dvěma mrtvým.

To by bylo, aby mezi tím skvělým vybavením nebylo něco, co se nám bude hodit.

🔀 Resupply Něco šikovného u mrtvol? (Rozum) Strong Hit
🎲 Action Score 1 + 3 + 0 = 4 Challenge Dice 1, 3
✍️ You bolster your resources. Take +2📦


Nemýlil jsem se.
Uživatelský avatar
Myrick Lysbærer
Příspěvky: 310
Registrován: 16. 9. 2022, 18:40

Re: [HRA] Hledání společné cesty

Příspěvek od Myrick Lysbærer »

Zatímco obírám mrtvoly, otočím se na trojici, kterou jsme zachránili. "Co tam tak stojíte? Pojďte mi pomoc. A otevřete konečně klapačky, protože jestli se nepletu, právě jsme vám zachránili život. Takže co projevit trochu vděčnosti a začít věci trochu vyjasňovat. Pro začátek si připravte odpovědi na následující otázky:

Kdo jste, a proč jste zavrhli paní Lovu, koho teď uctíváte a co je to za přívěsky?
Proč po vás šli ti lovci a proč si svítili zelenými pochodněmi?
Kam míří ten, co uprchl a komu máme za vaše osvobození zaplatit?"

Dám jim chvilku na vstřebání a pak, v okamžiku kdy se otevírají první ústa, přihodím ještě jednu: "A co s tím vším má u bohů společného Essus a elfové?"

🔀 Compel Něco šikovného u mrtvol? (Rozum) Weak Hit
🎲 Action Score 2 + 2 + 0 = 4 Challenge Dice 5, 10 => Pálím momentum.
✍️ They’ll do what you want or share what they know. Take +1📈. If you use this exchange to Gather Information, make that move now and add +1🎲. But they ask something in return. Ask the Oracle if unsure.


"Do- do- dobře, všechno vysvětlím. Ale ... přísahej, že nás neodvlečete zpátky a pomůžeš nám se z téhle hrůzné divočiny dostat." rozkoktá se žena.

Hlavou mi projede, že už s sebou táhneme skoro celou osadu, o kterou je třeba pečovat, ale touha po tom, přijít celé té situaci na kloub a navíc pomoci Tristanovi je silnější, takže mi ruka skoro samozřejmě sjede ke sponě u opasku. "Přísahám při železe, že vás odsud dostaneme, ale teď už mluv. A připrav se na to, že budu klást doplňující otázky."

🔀 Swear an Iron Vow Jak začneme z přísahou (Srdce) Miss
🎲 Action Score 2 + 2 + 0 = 4 Challenge Dice 6, 5
✍️ You face a significant obstacle before you can begin your quest. Envision what stands in your way (Ask the Oracle if unsure) and... you press on....

S dovolením si rozhodnutí oddálím do okamžiku, kdy bude tahle celá situace rozpletená.


Když začnou odpovídat, tvář se mi zachmuří starostmi, ale poslouchám a snažím se rozplést si v hlavě celé to klubko událostí a doptávat se na ty správné věci.

🔀 Gather Information Co z nich vypadne? (Srdce) Weak Hit
🎲 Action Score 2 + 3 + 1 = 6 Challenge Dice 10, 5
✍️ The information complicates your quest or introduces a new danger. Take +1📈
Uživatelský avatar
Myrick Lysbærer
Příspěvky: 310
Registrován: 16. 9. 2022, 18:40

Re: [HRA] Hledání společné cesty

Příspěvek od Myrick Lysbærer »

"Paní Lovu jsme nezavrhli. Sloužíme jí věrně. Já nikoho nezradila, celé je to nějaký omyl," pronese žena, která byla tak ochotná začít vyprávět.

Slovo jí ale vezme muž, který předtím řekl, že nebudou překážet: "Katja ještě pořád nepochopila, o co v Essosu běží .. a odmítá si to připustit," položí ženě ruku na rameno. "Já jsem Edda ... a tohle je Gethon...," ukáže na fousáče.

"Já jsem opravdu zrádce, mě jedinému dali na krk tohle zaslouženě," pokračuje, "protože já jediný jsem dost starý na to, abych si pamatoval, jak se Paní Lovu uctívá ... a nemlčel jsem o tom. Katja, Gethon, ti už oba vyrostli v Essosu a provinili se jen tím, že byli v nesprávný čas na správném místě."

"Já prohlédl až v okamžiku, kdy mi na krk dali tohle prokletí," přidá se s vysvětlováním Gethon. "Předtím jsem si myslel, že když už si kněží jako lovenou oběť zvolí člověka, vždy je to opravdový zrádce a zločinec. Že tím nejen uctívají Paní, ale zároveň očišťují naší komunitu. Ale když jsem pak slyšel ta obvinění ... a jakési kouzlo mi ucpalo ústa a zabránilo se hájit ..."

"Je to tak," vezme si slovo zase Edda. "Jsme psanci. Vybraní kněžími jako další oběť pro .... nevím, co to naši kněží teď uctívají, ale nemyslím si, že to je Paní Lovu. A pokud ano, tak je to nějaká její odvrácená či spíše zvrácená tvář. Už to, že se součástí obřadu stal lov zvířete, bylo poněkud nezvyklé .. a divoké. Ale když se do toho zapletly lidské oběti...."

"Ty tvé řeči nás dostaly do tohohle problému," okřikne ho Katja. "To, že tu jsme, není dílo paní. To museli chybovat naši kněží. Ano, o nich mám pochybnosti, ale o cestách a způsobech naši paní nikoliv."
Edda se jen uchechtne. "Jak můžeš nepochybovat, když neznáš nic jiného?"

"Ať už chyboval kdokoliv, je to jedno," mluví zase Gethon. "Udělali z nás kořist, která měla být ulovena a obětována. Ta trojice se zelenými pochodněmi, to byli Lovci, vykonávající vůli kněžích. Aby Paní Lovu, naši obět přijala..."
"Říkám ti, že to NENÍ Paní lovu," skočí Gethonovi do řeči Edda.
"A co jiného to tedy je, když to vyžaduje, aby její oběti nejprve byly uloveny? Ha?"

Vstoupím do jejich rozmíšky. "Uklidněte se. Oba. Všichni tři. Jestli se chcete dostat živí do Útočiště, musíte nám říct všechno, bez zbytečných hádek a okolků. Nechte mě to shrnout, jestli tomu rozumím dobře.

Vy tři jste byli označeni za zrádce, i když dva z vás tvrdí, že jsou nevinní?"
"Ano."
"Pak s vámi provedli nějaký soud či co, kde jste nemohli mluvit, dali vám na krk ty železné věci a vypustili vás do lesa jako kořist?"
"Ano."
"A od té doby vás tady po blatech nahání tamta trojice?"
"Ano."
"Jak dlouho, pro bohy?"
"Moc dlouho ne. Asi čtyři dny..."

Pohlédnu na ohlodané torzo. Asi bychom fakt měli být rádi, že jsme tu narazili na lidi a ne na to, co má na svědomí jeho.

"Proč jste si ty talismany nesundali?"
"Jsou proklaté. Nevíme, co ta kletba udělá, když se jí vzepřeme. Bojíme se..."
"A v Essosu se tedy uctívá Paní Lovu tím, že se pořádají hony na lidi, a když je doženou, tak je obětují"
"Ano."
"Zločince a zrádce."
"Ano."
"A kdo je zločinec a zrádce určuje ten soud, kde se lidi nesmí hájit..."

Katja neodpoví a konečně se jí v očích objeví záblesk pochopení.

"Dobrá ... a teď jiné otázky. Co s tím mají co dočinění elfové?"
"Elfové?"
"Ano, elfové. Essos hledáme tak trochu i kvůli nim."
"Elfové už ale Essos neohrožují. Už mu dali pokoj..."
"Jak je to dlouho, co mu dali pokoj?"
"No, není to ani rok. Ale kněží se postarali o to, aby moc Paní Lovu vzrostla. A ta je zahnala."
"A teď mě nechte hádat. Moc Paní Lovu vzrostla poté, co kněží přestali na obřady lovit jen zvířata. A od té doby roste dál, stejně jako rostou počty obviněných.

Slabá přikývnutím vyjadří souhlas. Edda při tom má výraz 'Já jsem jim to celou dobu říkal,' zatímco obličeje Katjy s Gethonem odrážejí výčitky, které je tíží. Kolik jen za ten necelý rok proběhlo podobných obřadů, kterým přihlíželi, aniž by hnuli prstem?

Pohlédnu na Tristana - vyprávění o kruzích, ve kterých se to zvrtlo při uctívání s pomocí krve je jeho oblíbené téma. Vypadá to, že po návštěvě Essosu přijde do jeho dlouhého seznamu příkladů jeden další.

Pro jistotu v kurzívě, co jsem tím chtěl říct:
V Essosu uctívají něco, co považují za Paní Lesa.
Při tom už dlouho dělali netradiční rituály, zahrnující lov zvěře.
Cca před rokem začali lovit i lidi, nejprve usvědčené zločince, ale teď už nejspíš kohokoliv nepohodlného či v nesprávnou chvíli na nesprávném místě.
Od té doby, co zapojili lidské oběti, moc uctívané bytosti roste.
Díky tomu kněží mohli vyhnat elfy.

Nalezená skupinka jsou trojice takových obětí.
Železné talismany jim dali na krk během soudu před honem, bojí se je sundat.
Trojice se zelenými pochodněmi jsou pak lovci, kteří je mají ulovit a odvléct na obřad jako kořist.
Uživatelský avatar
Bjorn Olafsson
Příspěvky: 232
Registrován: 5. 1. 2023, 12:58

Re: [HRA] Hledání společné cesty

Příspěvek od Bjorn Olafsson »

Zaujatě poslouchám vyprávění a jsem stále více zachmuřený. Tohle věci komplikuje.

„To mění situaci. Nemůžu s vámi pokračovat dál do Essosu. Musím pro Překvapení najít domov, ale tam to není. Nemůžu to už dál oddalovat, zima se blíží a on je stále hubenější a vyčerpanější. Tohle není život pro tak malé dítě. Vždyť ani nemá pořádné boty a já nejsem žádný táta,“ vyložím, co mě tíží.

„Chci zamířit do Útočiště, tam snad najdu osadu, kde bude moci chlapec zůstat. Vím, že vaše přísahy vás táhnou dál, postavit se silám v Essosu. Nabízím, že Katju, Eddu a Gethona vezmu s sebou. Vezmu tvou přísahu na sebe, Myricku, pokud s tím budeš souhlasit. Ale musím jít.“
Uživatelský avatar
Tristan Baldurson
Příspěvky: 296
Registrován: 5. 9. 2022, 18:24

Re: [HRA] Hledání společné cesty

Příspěvek od Tristan Baldurson »

Sedím opodál a poslouchám uctívače. Prohlížím si jejich ztrhané výrazy, zašlé oblečení a těžké talismany. Přemýšlím, jakými hrůzami museli projít. A utírám u toho ze sebe krev mrtvého lovce. Mám ji na rukách až po lokty, na košili i kůžích. Když se nikdo nedívá, s chutí ji ze sebe olíznu. Paní lovu by ze mě měla radost.

"Musíme odsud hned odejít," povím, když výslech skončí. "Mrchodravci už určitě ucítili tyhle dva," ukážu do bláta na mrtvoly, "a o tuhle kořist se strhne řež. Chci být tou dobou už jinde."

Posbírám si svoje věci a chvíli ještě jednou zkoumám cizince. Nezdá se, že by lhali. A v Essu to bude ještě těžší, než posledně. A elfové? Že je už neohrožují? To mělo znamenat co?

🌙 Zjistil jsem co se v Essu vlastně děje.

Zaženu neklidné myšlenky a zacílím myšlenky na jednoduché věci. Na krev, na přežití.

"Ten chlapec by do Essu neměl chodit," kývnu souhlasně na Bojrna. "Teda, ani jeden z chlapců," kouknu úkosem na Myricka. "Bude to nebezpečné a já jeho matce slíbil, že bude v bezpečí. Jako by nestačili elfové a... a vůbec. Možná byste měli všichni odejít někam do Útočiště. Však já se s nimi zvládnu poprat i sám. Nebo po boku Yorath, samozřejmě. Na medvěda nemám chodit sám."

Zkusím se na ostatní usmát, jde to ztuha. Znovu mi oči sklouznou k těm těžkým železným amuletům na hrudích cizinců. Promnu si runové kameny z černého železa v mých vousech. Jaké by to asi bylo, najít odvahu a to železo prostě zahodit?

Myricku, Bjorne, ať už se domluvíte jakkoliv, Tristan bude pokračovat do Essu. Jsem ochoten udělat prvně odbočku k hranicím Hlubočiny a Útočiště, pokud tam vyrazíme rovnou teď.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16377
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [HRA] Hledání společné cesty

Příspěvek od MarkyParky »

Když Bjorn nabídne, že na sebe převezme mou přísahu, vytrhne mi trn z paty. Hned poté, co jsem ji vyslovil, jsem si uvědomil, že jsem přísahal také Tristanovi a právě kvůli němu do Essosu musíme. Takže bychom je museli vzít s sebou.

Takhle to bude monohem lepší. A když Tristan přidá ještě návrh, že by mohl vzít i Ravela, trochu se i zastydím, že já - zkušený starý muž - jednám tak nerozvážně a nenapadlo mě to dřív.

"Přísahal jsem, že ti pomůžu Tristane - takže tě neopustím. Ale v tom ostatním máte pravdu a bude lepší, když se rozdělíme."

🔮Oracle Result Prefix [48] Suffix [19] Stormhope

"Navrhuji, abychom se sešli v osadě Naděje na severním konci Bouřlivého lesa. Je snadné to najít a alespoň co si pamatuji ta osada dělá čest svému jménu. Nabízí šanci každému, kdo o to stojí.

Naděje.jpg
Naděje.jpg (189.65 KiB) Zobrazeno 388 x

Pak se otočím zpět na Tristana. "Myslím, že bychom neměli otálet. Ten lovec má náskok jen desítek minut a zanechává zřetelnou stopu. Využijme toho a vyražme, dokud je patrná lidskému oku, když se nemůžeme spolehnout na Bjornova psa."
Uživatelský avatar
Bjorn Olafsson
Příspěvky: 232
Registrován: 5. 1. 2023, 12:58

Re: [HRA] Hledání společné cesty

Příspěvek od Bjorn Olafsson »

„Naděje. Jasně, ta nepůjde přehlédnout,“ vezmu kolem ramen Ravela a Překvapení. Na tak nečekaný zvrat v plánech a že má jít se „strýčkem“ Bjornem, se Ravel drží dobře. Pak chlapce pustím, ať se můžou s ostatními rozloučit. Sám se cítím trochu rozpačitě. Musím si v duchu přiznat, že za tu chvíli mi skupina přirostla k srdci.

„Jako oko v hlavě,“ ubezpečím Myricka a přejedu si prstem po staré jizvě, která oko jen těsně minula. Pak se oba rozesmějeme. Podám Myrickovi ruku a přikývnu. „Než zapadnou cesty sněhem, tak ať jste v Naději. Zimu nejraději trávím u krbu a ne běháním po lese a hledáním lidí, na kterých mi záleží. Jasný?“

Pak poplácám po rameni Tristana. „Na medvěda se chodí alespoň ve třech. A dej se do pořádku, chlape, co vydržíš v boji už vím, ale musíme ještě vyzkoušet, kdo vydrží víc v pití a hraje lépe kostky. Nebo kdo líp vesluje a kdo líp plachtí, kdo lépe leze po skále. Hodně štěstí.“

„No, když teď budeš lovit bez Bjorna, tak to budeš mít půst, děvče,“ dobírám si ji, „aspoň nebudeš tlustá a ošklivá.“
„To ty už dávno jsi,“ vrátí mi Yorath. Chci ji ještě nečekaně dloubnout do žeber, ale je rychlejší a přes ruku mě pleskne.

Seberu kopí po mrtvých lovcích. První dám do ruky Gethonovi. Vousáč přikývne a přijme ho, ač nerad. Druhé držím v ruce a měřím si Eddu. Vyzáblý, starý, navíc prý zrádce. Jeho vystrašený pohled mluví za vše. Druhé kopí vrazím do rukou Katje dříve, než stihne protestovat.

„Buďte s bohy,“ utnu loučení. Na patě se otočím a vyrazím k východu. Cestou přemýšlím, jak se to stalo, že se z Bjorna nájezdníka stal Bjorn ochránce nevinných a chůva...

Bjorn se oddělil od ostatních, kteří míří do osady Essus, aby doprovodil uprchlíky, Ravela a Překvapení na cestě do osady Naděje v Útočišti.
Naposledy upravil(a) Bjorn Olafsson dne 24. 2. 2023, 20:52, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Tristan Baldurson
Příspěvky: 296
Registrován: 5. 9. 2022, 18:24

Re: [HRA] Hledání společné cesty

Příspěvek od Tristan Baldurson »

Když Myrick opakuje svoji přísahu, bodá mě u srdce. Probodnu očima Yorath a doufám, že něco poví. Jen pokrčí rameny.

Promluvím s ní, až když si Bjorn balí věci. "Dávám ho z ruky do ruky jednomu cizinci po druhém," vyklopím ze sebe, co mě tíží. "Kdyby to viděl Haleema...".
Yorath se na mě přísně podívá. "Haleema tu není, ani Shura ne. A nebudou tu, Tristane. Bjornovi věřím. A lepší možnost nemáme. Chceš ho snad brát s sebou do Essu?"
Zakroutím hlavou.
"Tak vidíš," poví smířlivěji. "Všechno bude v pořádku, uvidíš. Nenecháváš ho ničemu napospas, naopak, lépe ho ochránit nemůžeme."
Chci jí vmést do tváře nějakou lepší možnost, ale žádná mě nenapadá. Chci se hádat, rvát se s ní, rvát se se všemi. A vůbec nevím jak na to.


Na Bjornovo rozloučení jenom zabručím. Ravela chci pohladit po vlasech, ale místo toho mu podám pravici. Musí dospět co nejrychleji to půjde. Pak mlčky kývnu na Myricka a Yorath. Zabručím na vycházející měsíc rychle vyrazím po lovcově stopě. Věřím, že nás zavede až do Essu.


🔀 Undertake a Journey Dorazíme do Essu? (Rozum) Miss with a Match
🎲 Action Score 2 + 2 + 0 = 4 Challenge Dice 5, 5
✍️ -8📉 = Strong Hit
✍️ You reach a waypoint. You move at speed: Mark progress and take +1📈, but suffer -1📦.
🤝 Myricku, odečti si prosím 📦.

Cesta do Essu: 🌕🌕🌕🌕🌕🌕🌕🌕🌕🌑


Sledování stop mě začne štvát už před půlnocí. Několikrát se zastavujeme a vracíme. Přemýšlím, kde asi teče Orlice a jestli by nebylo rychlejší postupovat podél jejího koryta. A snažím se odhadnout, kudy bych byl prchající lovec a na mé šikovnosti závisel můj život. Ale tohle všechno přemýšlení mě začne štvát ještě víc. Než si to vlastně uvědomím, ženu vedu nás lesem bez ohledu na pevnou cestu, stopy nebo hvězdnou oblohu. Poslouchám jenom instinkt a jako bysem byl sám jenom velký chlupatý pes, ženu se dopředu přímo za nosem a jenom někde hodně hluboko v sobě tuším, že jdeme správně.

🔀 Reach Your Destination Jaký je náš příchod do Essu? (Postup) Strong Hit
🎲 Action Score 9 Challenge Dice 4, 1
✍️ The situation at your destination favors you. Take +1 momentum.


Ještě před svítáním nás v lese začnou obklopovat první skalní věže a než se stihnu zastavit, přijdeme až ke břehu Orlice a kus proti proudu uvidíme první stavení, namačkaná v úzké skalnaté roklině. Krom šumění řeky je tu klid. Z osady stoupá podél skal kouř z několika ohňů. A je tam klid. Žádný shon, žádné hlídky tam, kde bych je čekal. Je možné, že jsme dorazili dříve, než ten lovec? Les je zrádný...

Myricku, máš slovo.
Uživatelský avatar
Myrick Lysbærer
Příspěvky: 310
Registrován: 16. 9. 2022, 18:40

Re: [HRA] Hledání společné cesty

Příspěvek od Myrick Lysbærer »

První část cesty pořád dokola vysvětluji Tristanovi, proč bylo lepší nechat jít Ravela s Bjornem. Nejspíš tím přesvědčuji víc jeho než sebe. Zmlknu až když se blížíme k Essu, v obavách, abych nás neprozradil.

🌕 Našel jsem Ravelovi ochránce, který ho vyvede z Hlubočiny.
🌕🌕🌑🌑🌑🌑🌑🌑🌑🌑


Bezstarostnost, s jakou nás uvítá vesnice, mě příjemně překvapí. Možná jsme se opravdu obávali zbytečně. Jediné, co mě zarazí je, že nevidím na první pohled žádnou svatyni nebo alespoň obětní místo. Ve Starém světě vždy osady stály kolem nebo v těsné blízkosti. Ale tady ...

... pak si vzpomenu na Šedou řeku a trojklanný kámen. Ten také byl daleko od vesnice a přesto se stal obřadištěm. Zdá se, že v Železných zemích je pravidlem, že se noví bohové se silněji projevují na nějakých zvláštních místech - a nejinak to bude i tady, v Essu.

Přesunu tedy svůj pohled ze středu vesnice na její okraje. Hledám pěšinu, cestičku nebo jiné znamení, které by nám prozradilo, kde přesně se odehrávají ony krvavé obětiny, které daly moc síle, co zahnala elfy, ale zároveň tak moc sužuje místní.

🔀 Gather Information Kdepak je obětiště? (Rozum) Strong Hit
🎲 Action Score 6 + 3 + 0 = 9 Challenge Dice 3, 1
✍️ You discover something helpful and specific. The path you must follow or action you must take to make progress is made clear. Take +2📈


Pěšina, kterou hledáme, mi padne do oka vzápětí. Z rokliny odbočuje téměř kolmo na skálu a ústí do prohlubně za velkým kamenem. Nepochybně tam bude nějaká soutěska. Pak mi oko sklouzne zpět na osadu a uvidím, jak z dlouhého domu uprostřed vyjde staršina s bohatou čelenkou z paroží a vydá se k řece.

Místní kněz, nejspíš hlava celého toho podniku.

Chvíli přemýšlím, jestli nevyužít situace a neproklouznout do soutěsky. Porozhlédnout se po obětišti bez přítomnosti hlavního uctívače vypadá jako dobrý nápad.

Otočím se k Tristanovi a Yorath, abych jim to navrhl a jakmile uvidím jejich statné postavy, změním názor. Naše skupina není úplně stvořena k tomu, plížit se někde křovisky podél skal. Zato přepadnout osamělého starce, který se příliš spoléhá na svou úctu v osadě a vydal se k řece bez ochrany ....

🔀 Secure an Advantage Dokážeme se mu přilpížit do zad? (Stín) Weak Hit
🎲 Action Score 2 + 1 + 0 = 3 Challenge Dice 1, 4
✍️ Take control: Make another move now (not a progress move), and add +1🎲.


Najdeme ho u břehu, od vesnice nás dělí pás keřů a stromů, takže jsme mimo dohled. Stařec si odložil roucho, stojí po pás ve studené vodě a myje se. Jeho otužilost mě překvapí, ale neváhám a společně s Tristanem a Yorath se vrhneme kupředu.

🔮 Ask the Oracle: Likely Je to fakt jen větchý starec (yes) nebo má v rukávu nějaké eso v podobě čarovné moci (no)
✍️ Rolled 89 vs. 75: No
Tak to si to zaslouží Enter the fray a s čarovnou mocí bude alespoň Formidable.

🔀 Enter the Fray Přepad starce (Stín) Strong Hit
🎲 Action Score 2 + 1 + 1 = 4 Challenge Dice 3, 1
✍️ Take +2📈 You have initiative.


Vzápětí si uvědomím, že Tristan a Yorath mě spíš sledují, než že by se hrnuli po mém boku. Netuším, zda je to protože pro zkušené bojovníky je pod jejich úroveň zasadit zákeřný úder zezadu nebo zda dávají prostor mé holi, která na rozdíl od jejich ostrých zbraní starce spíše jen omráčí, každopádně snažím se, aby můj úder byl spíše rychlý, než silný. Nechci ho hned zabít.

🔀 Strike Úder na starce (Ostří) Strong Hit
🎲 Action Score 5 + 2 + 1 = 8 Challenge Dice 1, 6
✍️ Inflict +1 harm. You retain initiative.
⚔️+⚔️
🌕🌕🌑🌑🌑🌑🌑🌑🌑🌑


Úder vedu na hlavu, ale nějaká neznámá síla mi stočí ruku, takže ho zasáhnu jen do ramene. Naštěstí ho to alespoň srazí do vody a stále mám navrch, přesto mě to překvapí.

Co Tristan a Yorath?
Odpovědět

Zpět na „[PBP] Železné přísahy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host