Volba prezidenta

O lidech, o vztazích, o politice, o názorech, o opicích a o ufonech.

Moderátor: Faskal

Jezus
Příspěvky: 2648
Registrován: 26. 1. 2018, 10:35
Bydliště: Brno

Re: Volba prezidenta

Příspěvek od Jezus »

Sosacek píše: 28. 1. 2023, 19:20 vidim, ze 72 % (30 % co neslo k volbam + 42 % co volilo Babise) populace jsou dezolati
S tím nemůžu souhlasit. Za mě nejít k volbám je pořád legitimní postoj. Babiš je sice dno, ale není to nějaké absolutní zlo, aby pouze volba proti němu byla jedinou možností, jak nebýt označen za dezoláta. Povinné volení tu už jednou bylo...

Vezmi si, že část z těch třiceti procent jsou vážně staří lidi, co veřejné dění prakticky nesledují, takže se do něj volbami nechtějí míchat. Takže to nechají mladším (co třeba slyší televizi a můžou dobře chodit), vždyť je to jejich budoucnost.

Další část jsou naopak mladá 18-ti letá ucha, co mají ale dost rozumu na to si prostě racionálně říct, že se v tom (ještě) nevyznají a než aby volili podle pár narychlo chycených memů z twiteru, nechají to těm, koho to zajímá... vole.

Pak tu máš dost cizinců s českým občanstvím, co řeknou: "Ok, žiju tady rád, ale fakt se necítím, abych se vám do toho pletl, vždyť já ještě nepochopil Cimrmana..."

Pak tu máš lidi, co jim je to fakt jedno, hlavně že je na cigára. Ti už na hraně nějaké dezolace jsou, ale zase si uvědomují, že možná není dobré jít volit jen na základě toho, že dostali jitrnici. Na druhé straně zase nevědí, co je ten druhý zač, tak to "nechají na jinejch". Na tu mentální bídu je to pořád poměrně moudré rozhodnutí.

Pak tu máš lidi, co prostě nemůžou zvolit bývalého komunistu (jakkoli je to objektivně kravina), protože prostě vzali tátovi grunt a oni ho fakt nechtějí podpořit (jakkoli je jim asi sympatičtější...).

Prostě těch uznatelných důvodů, proč (už dokonce necelá) třetina lidí nevolí, existuje fůra. Dokonce včetně toho, který se teď potvrdil, že "se to bez nich taky nepodělá". :-D
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32335
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha

Re: Volba prezidenta

Příspěvek od Vallun »

Pro nás všechny je teď důležité potlačit přirozenou touhu triumfovat a pomoci GPP naplnit jeho vizi - zahlazovat jizvy a příkopy a dokázat, že tyto volby nikdo neprohrál, tedy ani Andrej Babiš, protože i on bude mít prezidenta, kterého si může vážit...pokud je něco prohrálo, tak přehnaně agresivní politika a bezuzdná kampaň. Je třeba ocenit, že Babiš překonal Trumpa a další podobné exoty, porážku uznal a vyzval k respektování výsledků voleb.

Asi všichni víte, že mi prezident s komunistickou minulostí není vůbec po chuti, ale generál Pavel dělá, tedy zatím hlavně říká, správné věci - během projevu pro ČT jsem se několikrát přistihl, že si pro sebe odříkávám své odpovědi a chvilku poté GPP říká něco podobného:)

Dejme mu šanci, bude lépe nám všem!
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
jjelen
Příspěvky: 2512
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Volba prezidenta

Příspěvek od jjelen »

Vím o alespoň jednom člověku z mého okolí, který 100 % Babiše volil a z výsledku je fakt hodně smutný.
Dezolátem bych ho nenazval a, odpustte mi idiotské klišé - tomu kdo ano, bych přál jednu do zubů.
Tak, pardon za kažení slavnostní nálady.
Jinak jsem čekal mnohem těsnější Pavlovo vítězství a snažil jsem se připravovat i na možnost opačnou ... nu jsem moc rád, že jsem se nakonec mýlil. I díky vám všem tady, co jste zvedli zadky a vzdor náledí i jiným překážkám volit šli
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32335
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha

Re: Volba prezidenta

Příspěvek od Vallun »

Viz můj předchozí příspěvek, zakopejme vlny z kampaně, dopadla dobře a tečka. Pavel a my s ním musíme i tomuto člověku dokázat, že ve skutečnosti vyhrál....
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Wolfus
Příspěvky: 1116
Registrován: 14. 8. 2009, 11:45

Re: Volba prezidenta

Příspěvek od Wolfus »

received_548002460723853.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
DrD (II), Pribehy Imperia
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18577
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Volba prezidenta

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Jezus píše: 28. 1. 2023, 21:46S tím nemůžu souhlasit. Za mě nejít k volbám je pořád legitimní postoj. Babiš je sice dno, ale není to nějaké absolutní zlo, aby pouze volba proti němu byla jedinou možností, jak nebýt označen za dezoláta.
Víceméně souhlas. Babiš byl hodně špatný, potenciálně více než Zeman, jak ukázal poslední zhruba měsíc, ale mnohem víc jsem se děsil toho, co by jeho zvolení znamenalo společensky, tj. že tady existuje nějaká většina lidí, kteří toto chtějí a chtějí toho víc, a že čím odpudivější a bezuzdnější kampaň, tím vyšší šance na zvolení.

Naopak se ukázalo, že zásadní většina chce něco úplně jiného. Všimněte si, že Pavel měl o půl milionu lidí víc než Zeman před 5 lety, a to Zemanovi v druhém kole přišlo o půl milionu lidí víc, pevně rozhodnutých, že mít jakž takž slušného člověka v presidentskému úřadu je prostě nepřípustné.

Jestli někdo prohrál a zaslouží si vláčet v bahně, pak je to Babišův marketingový tým, počínaje vyloučením Marka Prchala z toho marketingového svazu. Co jsem vyrozuměl, tak je to zjevně další vysoce funkční sociopat.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32335
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha

Re: Volba prezidenta

Příspěvek od Vallun »

Eleshar_Vermillion píše: 28. 1. 2023, 23:18Jestli někdo prohrál a zaslouží si vláčet v bahně, pak je to Babišův marketingový tým, počínaje vyloučením Marka Prchala z toho marketingového svazu. Co jsem vyrozuměl, tak je to zjevně další vysoce funkční sociopat.
Vzdejme se těchto myšlenek, jsou zbytečné:) Taky bych chtěl triumfovat a napadla mne spousta hlášek, ale tím si nepomůžeme...

Imho - rozhodujícím momentem byl začátek debaty na Nově - to zvládl Pavel mistrovsky z hlediska strategie a bylo rozhodnuto:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Sosacek
Příspěvky: 25789
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Volba prezidenta

Příspěvek od Sosacek »

Pokud se vam nelibi "dezolat" tak muzeme vybrainstormovat jine slovo pro volice nekoho, kdo rekl ze jako potencialni vrchni velitel ozbrojenych sil pocita s tim, ze by zradil nase spojence - a to jako jednu z tech mene monstroznich veci co rekl.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Cor
Příspěvky: 1199
Registrován: 26. 3. 2013, 10:10

Re: Volba prezidenta

Příspěvek od Cor »

Mám kamaráda z Ostravy, prošli jsme spolu před 6ti lety KZP při nástupu do AZ, a ten sdílí a šíří dezinfo z parlamentních listů, kritiku vůči NATO, SPĎácké bullshity apod. Vždycky se mu to snažím vehementně vymlouvat, obětuju x jednotek času, abych vyvracel bludy a uváděl věci na pravou míru a snažil se ho přesvědčit, ale v drtivé většině případů se prostě shodneme, že se neshodneme (nebo se odmlčí na dlouhou dobu a nereaguje - osobně doufám, že se chytl za nos, ale nerýpu se v tom a nekoupu ho v tom). Přitom to není žádný dement a kdybychom spolu šli do zákopu, svěřil bych mu vlastní život.
Konspirace a dezinfo se umí zavrtat hluboko pod kůži, kdo tomu podlehne je pak schopný omlouvat, racionalizovat a okecat (skoro) cokoliv. Přiznat chybu by znamenalo potupu a přiznat si, že byl blbec a to většina lidí nedává. A on je zkrátka ten typ, co řekne "mě zajímá ČR a jinak je mi všechno u prdele", prostě takový izolacionistický vlastenectví (u něj fakt věřím, že v "dobré víře"), do jisté míry idealismus a neschopnost vstřebat "paradox tolerance" a z toho plynoucí zklamání (+ život v chudém regionu, sociální skupina, ve které žije, problémy, se kterými se potýká a tak). Asi hraje roli i (pro Čechy celkem příznačná) snaha "přechcat systém", "prokouknout lživou fasádu" (a hledat tak konspiračky, kde nejsou), nedostatečný nadhled a neochota použít Occamovu břitvu (pak by ten svět nebyl tak zajímavý, že). Je to jako diagnóza. Samozřejmě volill Babiše a sdílel protiPavlovské sračky. Dezolátem bych ho ale přesto nenazval, nikdy nad ním nezlomím hůl a do zblbnutí to budu zkoušet a trpělivě a slušně mu budu oponovat. Možná ničeho nedocílím a zůstane navěky žít v bludu. Možná ho přesvědčí Pavel jako prezident. Ale nevzdám to a neodsoudím ho, protože vím, co se skrývá za tím, že je to obětavý, čestný chlap, co má srdce na pravém místě. 🤷🏻
Uživatelský avatar
midewiwin
Příspěvky: 4819
Registrován: 18. 12. 2006, 09:56

Re: Volba prezidenta

Příspěvek od midewiwin »

Ve svém okolí mám člověka, který sice není oddaný babišovec, ale ochotně sdílí nejstrašidelnější fejky o očkování, o válce na Ukrajině a spoustu dalších. Nenávidí Fialu a Halíka. U Pavla pořád opakoval, že podle něj je fízl jako fízl.
Jde o dobře situovaného vysokoškoláka, který v listopadu 89 mluvil k davu na náměstí a burcoval proti režimu. Jeho přerod v myšlenkového dezoláta je fascinující.
Jakékoli mé pokusy o střízlivé uvádění faktů odbývá posměšky o mém podléhání propagandě. Stačí minuta a normální debata padá do hádky. V poslední době se snažím vyvarovat se jakéhokoli vyjádřování na aktuální téma.
Čas neexistuje.
Uživatelský avatar
Mizy
Příspěvky: 355
Registrován: 27. 1. 2021, 10:22

Re: Volba prezidenta

Příspěvek od Mizy »

Anonymizovaný monitoring nálad ve státní a veřejné správě.

Včasná identifikace osob, které mohou šířit antisystémové nálady a jejich zapojení do dialogu. (Prostě se budeme ptát: Co toho člověka vede k tomu, že šíří dezinformace nebo nevhodné názory? Komu tím prospěje? Komu tím nahrává? S kým o tom mluvil? Mohl by označit centrum podobných antisystémových názorů? Kde se scházejí lidé, kteří se vyjadřují podobně?)

Vytvořit a zlepšit interní komunikační kanály, které umožní obousměrnou komunikaci po vertikální ose.

Aktivně a empaticky sbírat kritické podněty a důsledně se vyhýbat bagatelizujícím reakcím.

A řešení?

Naming a Shaming.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12367
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno

Re: Volba prezidenta

Příspěvek od Ecthelion »

Obrázek
Fotka od @P_Fiala.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18577
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Volba prezidenta

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Vallun píše: 28. 1. 2023, 23:33Vzdejme se těchto myšlenek, jsou zbytečné:) Taky bych chtěl triumfovat a napadla mne spousta hlášek, ale tím si nepomůžeme...
To je podle mě naivně limonádové. Z hlediska občanů věřím, že těch, kteří skutečně "prohráli" a pro které to bude nějak horší, je strašlivě málo.

Z hlediska politického mi připadá očividné, že jde o zásadní prohru:
  • Andreje Babiše jako politika, protože na to vytřískal dost velké množství kapitálu a odhalil, kým vlastně skutečně jest, že je mnohem méně chytrý, než jsme si mysleli, a totálně závislý na tom, co mu marketingové oddělení Agrofertu naservíruje do míry, že by se skoro dalo spekulovat, jak moc vlastně Andrej reálně vykonává pravomoci svého úřadu a do jaké míry je ovladatelný skutečně chytrými lidmi zevnitř svého hnutí. Navíc Andrej to celou dobu stavěl jako referendum o vládě, ale vlastně to celé převrátil v referendum o Babišovi
  • Miloše Zemana, který Babiše otevřeně podporoval a jehož styl Babiš víceméně kopíroval a rozvíjel. Pavel je stejně antibabiš, jako je antizeman.
  • populistického bezskrupulosního marketingu ochotného zajít v podstatě kamkoliv. Ukázalo se, že jeho mobilisační potenciál je negativní - dotáhne to k volbám spoustu lidí pro vaši stranu, ale zjevně mnohem, mnohem víc pro protistranu. Dokonce i marketingová asociace od toho dává ruce pryč, a to je, pánové, co říci. Tohle je naprosto klíčový moment, který má šanci posunout politickou kulturu.
  • Ruské federace. Overtní kandidát Ruska nedostal ani 5 % a nešlo ho vůbec brát vážně, maximálně jako taktický prvek, který mohl znemožnit Babišovi druhé kolo. Náhradní kandidát Ruska taky dramaticky prohrál, a to proti generálovi NATO. Navíc Rusko Pavlovým vítězstvím fakticky něco materiálně ztrácí: důležitého operativce v srdci EU a NATO jak v oblasti vlivových operací, tak z hlediska špionáže. A konečně v kontextu války na Ukrajině jde taky o klíčový signál.
  • české korupční struktury, které se nemohou spoléhat na justiční krytí z Hradu. Vedle toho snad Hrad přestane být jejich rejdištěm, protože kreatury jako Mynář, Balák a podobní se budou pakovat. Mluví se o deratisaci, desinfekci a dokonce i exorcismu na Hradě, ale pokud zůstaneme mimo rovinu přiblblých vtipů, mělo by se začít co nejdřív na vážno začít uvažovat jak na Hrad dostat zásahovku. Počítám, že skartovačky už běží na plný výkon.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
jjelen
Příspěvky: 2512
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Volba prezidenta

Příspěvek od jjelen »

Eleshar_Vermillion píše: 29. 1. 2023, 10:38Z hlediska občanů věřím, že těch, kteří skutečně "prohráli" a pro které to bude nějak horší, je strašlivě málo.
Souhlasím, jenže problém je s "řádovými voliči", a bojím se, že jich nebude zrovna málo, co to jako svojí prohru, byť i neoprávněně, vidět budou a Babišova propaganda je v tom bude utvrzovat do nejbližších voleb (případně se jich chopí nějaký jiný, podobný "zachránce")...
Eleshar_Vermillion píše: 29. 1. 2023, 10:38mělo by se začít co nejdřív na vážno začít uvažovat jak na Hrad dostat zásahovku. Počítám, že skartovačky už běží na plný výkon.[/list]
Tohle je naprostá pravda, jenže: je vůbec možné nějak Zemanovi (či spíš lidem kolem něho) zabránit v zahlazování stop? Do března mají, nemýlím-li se, pole poměrně volné (a nepochybuji, že se zametáním těch nejhorších a nejnebezpčenějších záležitostí se začalo po skončení 1. kola, spíš dřív, dost možná o hodně)
Naposledy upravil(a) jjelen dne 29. 1. 2023, 11:04, celkem upraveno 1 x.
Sosacek
Příspěvky: 25789
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Volba prezidenta

Příspěvek od Sosacek »

To je samozrejme slozita diskuse - jak muze nekdo vypadat jako fajn clovek, co je chytry, vzdelany, hodny ale pritom voli babise / trumpa / rekne ze nepovazuje nebile za lidi / rekne ze potraty je treba zakazat / rekne ze vakciny jsou cipova totalita / cokoli dalsiho. Jak se to muze stat, ze clovek co vypada normalne v bezne konverzaci ma vlastne uplne vrutalne jiny moralni ramec, nebo zije v uplne jinem svete.

Vede to na otazku co definuje cloveka jako fajn, hodneho, rozumneho a tak. Je to jak se chova ke me, nebo jak se chova ke vsem?
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero

Zpět na „Realita a pseudorealita“