Volba prezidenta

O lidech, o vztazích, o politice, o názorech, o opicích a o ufonech.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
jjelen
Příspěvky: 2503
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Volba prezidenta

Příspěvek od jjelen »

Ecthelion píše: 23. 11. 2022, 08:25
jjelen píše: 23. 11. 2022, 07:40Ale mě to muže být nakonec jedno, mohu si říct čím hůř, tím líp, čím horší a ostudnější president, tím spíš se stane o trochu méně nereálnou má vysněná restaurace monarchie :-)=
Jedna už v Praze je. To úplně stačí, o další nikdo nestojí. :wink: :>;o)
Do záznamu prosím, že v Morii ještě jeden trpaslík... totiž, v Česku ještě jeden monarchista je :P
(minimálně dva jak tak koukám, i když bychom se možná do krve zhádali kdo má na ten trůn usednout a dopadli jak ve Francii :D )
Pardon za OT

A ne-OT: když někoho kritizuje Bobo, tak ten daný (daná) tak hrozný snad nebude...
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Volba prezidenta

Příspěvek od Ecthelion »

jjelen píše: 24. 11. 2022, 10:53Pardon za OT
Na to by asi chtělo samostatnou diskuzi, abychom neplevelelili... ale absolutně nechápu, proč bychom měli měnit demokratické posouzení kandidátů, jejich zásluh, záporů a osobností za soutěž "kdo první vylezl z té správné vagíny" a loterii, kde je 100% pravděpodobnost, že dřívě nebo později dostaneš slabomyslného hlupáka (viz Thajsko v současné době, po respektovaném králi mají klauna, který nechává manželku nahoře bez servírovat dort svému pudlovi Fu-Fu a během corony obsadil s 30 konkubínami hotel v bavorském Garmisch-Partenkirchenu, kde jezdil na kole a přesouvá si do Německa poklad z Thajska).

Pokud se nechceme od principu "moc pochází z lidu" (což tak jako není zlé) vrátit k "božskému právu králů", nevidím v monarchii absolutně žádné výhody a jen mrtě nevýhod.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Volba prezidenta

Příspěvek od Vallun »

Ono to plevelení není, každého, kdo není slepý, tak při pohledu na to panoptikum napadne, zda by to nešlo jinak a lépe...:/ Ostatně naše vlastní skore je docela děsivé - jeden ucházející a dva příšerní...

Navíc už ze samotné povahy voleb na vítězi ulpí hodně z kritiky jeho oponentů a tím je sekundárně snižována i váha úřadu ve společnosti...

jjelen - to je argument dost ad personam - pokud na důvodné podezření z korupce upozorní kdokoliv, tak je problém v té korupci, ne v tom, že na to někdo upozornil...:/
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
jjelen
Příspěvky: 2503
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Volba prezidenta

Příspěvek od jjelen »

Ecthelion píše: 24. 11. 2022, 11:12
jjelen píše: 24. 11. 2022, 10:53Pardon za OT
Na to by asi chtělo samostatnou diskuzi, abychom neplevelelili...
Se mnou jistě ne, zčásti jde o trolling, zčásti o jakési umanuté přesvědčení, kampak na ně s nějakými argumenty...

Vallun píše: 24. 11. 2022, 11:26jjelen - to je argument dost ad personam - pokud na důvodné podezření z korupce upozorní kdokoliv, tak je problém v té korupci, ne v tom, že na to někdo upozornil...:/
To máš samořejmě pravdu.
Ve mě akorát tohle hledání chyb u "hlavních demokandidátů" vyvolává představu, že nakonec nikdo z nich zvolen nebude... zkrátka, raději prezident, u nějž jsou pochybnosti a podezření na nějaké nekalosti než takový, u nějž mít člověk pochyby nemůže :-)=
Zkrátka abysme pro samé spekulace a podezření neskončili na Hradě s Babišem (nebo někým ještě horším... a že tací kandidáti jsou... naštěstí jejich šance jsou zdá se mizivé)
Na druhou stranu přivírat oči nad lumpárnami či chybami někoho proto, že "je náš" nebo alespoň "není jejich", to taky není ideální cesta, mno.
Uživatelský avatar
Resurrection
Příspěvky: 5415
Registrován: 26. 9. 2006, 11:34

Re: Volba prezidenta

Příspěvek od Resurrection »

Nastal nejaky vyvoj, takze za me aktualne:

- Idealni by byl Hilser, bohuzel jak za nim nestoji zadna mafie (proto je idealni), tak ma male sance.
- Nerudova i Pavel jsou lepsi nez Babis. Nastesti horsi kandidati nez Babis jsou zatim bez sance.
- U Pavla mi prijde, ze mame jasno. Zatim favorit a asi to tak zustane a nejpravdepodobneji i vyhraje.
- U Nerudove se vyjasnuje, napjate ocekavam dalsi vyvoj.

K Nerudove:

Nevim jak si Monika Le Fay predstavuje, ze funguji univerzity, ale vliv rektora na jednotlive fakulty je mizivy. I v pripade, ze ma podezreni na problem, ma jen dost omezene moznosti s tim neco delat. Zde nicmene ocekavam, jak moc o tom vedela dopredu a co na zaklade toho delala nebo nedelala. Rozhovor s jakymsi Foltynkem mi pripada to dost zvelicuje, pricemz realita zrejme je, ze jednala skutecne hned po zjisteni. To, ze se nejaka rada nesesla z jeho pohledu dost brzo neni dukaz niceho. Tohle mi ovsem pripada trochu vedlejsi ve srovnani s tim jejim vykutalenym manzelem - Havel & Parners + exekutorska mafie. Uz se navic vyjadril, ze se toho byznysu rozhodne vzdat nehodla (logicky, mafiani si fakt tezko vezmou dovolenou z "prace" a sabatikal vetsinou znamena spis tak dno jezera).

Zbytek mi pripada jako imbecilni zvasty. Rodina je bezpecnostni riziko? Na zaklade ceho jako? Kandidatka na prezidenta dela PR? Asi ma chodit kanalama a za kazde objeveni se na verejnosti je ji treba ukrizovat. Proste hovadiny, ktere odvadi pozornost od toho podstatneho. Jestli ma podil na tom skandalu na Mendelce a hlavne co je zac ten jeji manzel. Protoze to prvni je ve vysledku trochu fuk. Ale to druhe muze znamenat dalsi amenstii pro zmrdy nebo neco podobneho.
Secrets are power.
Uživatelský avatar
Korhul
Příspěvky: 667
Registrován: 15. 3. 2006, 22:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Volba prezidenta

Příspěvek od Korhul »

Ale Hilšer sleduje p0rn0! https://youtu.be/3ljwCCqPTE4 :-D (Je to až na konci, pokud nemáte rádi trapná videa, ani to neotvirejte).
Moje RPG Laboratorium a k němu vlákno na fóru. Malý svět pro osobní potřebu. Třeba se bude něco hodit i někomu jinému.
Konfigurátor substancí a nástrah pro DrD II
Deníky pro DrD II podle revize pravidel
Obrázek Obrázek Baltazar Paprika, trpaslík, knihvazač
Never attribute to malice that which is adequately explained by stupidity
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Volba prezidenta

Příspěvek od Argonantus »

vysněná restaurace monarchie
za posledních 500 let má monarchie u nás podobně zoufalé výsledky, jako prezidenti. Asi dva králové jakž takž přijatelní, další špatní a někteří příšerní. Narozdíl od prezidentů nenacházím ani ty dva skvělé.

Okolo roku 2000 jsem byl jeden z velmi mála lidí v politice proti přímé volbě prezidenta; že si tím nepomůžeme.
Dnes mi mnoho lidí začíná věřit.

Technokratické ústavní kutilství obvykle nefunguje, stalo se tak i v tomto případě a stalo by se tak i v případě monarchie.
Její věk minul, v dnešní době je to nevhodné uspořádání.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Volba prezidenta

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

No ono kolem roku 2000 ještě nikdo termíny jako "desinfoscéna", "post-faktická doba" nebo "ruská hybridní válka" neslyšel a neuměl si je moc představit. Byl to vrchol západního nadšení z vítězství demokracie předtím, než se v něm začaly objevovat zásadní praskliny (např. Bushovo zvolení v USA, Putinovo zvolení v Rusku, 11. září,...), které jsme za těch 20 let nechali jen a jen zhoršit, takže přímá volba dávala mnohem větší smysl.
A samozřejmě pamětníci vědí, že posledním hřebíčkem parlamentní volby bylo druhé zvolení Václava Klause, které jasně demonstrovalo, že takto prostě fungovat nelze.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Volba prezidenta

Příspěvek od Argonantus »

Byl to vrchol západního nadšení z vítězství demokracie předtím, než se v něm začaly objevovat zásadní praskliny
to je tak, když si nikdo nic nepamatuje. "Zásadní praskliny", to je asi k naší demokracii roku 2000 to nejmírnější vyjádření. Moc měli rozkulačenu dva dobře známí pánové Klaus a Zeman, s daleko větším vlivem, než při všech pozdějších veselých prezidentských extempore, vedl se krvavý boj o zbytky svobodných informací, ježto je právě obsazovali Železný, Bobošíková a další podobné zjevy, a top násilně za pomoci policie. Vše vrcholilo vypnutím Večerníčku, který úspěšně přečkal celý komunismus včetně sametové revoluce.

Demokracie v ČR nikdy nebyla tak blízko úplné zkáze; všechny další podivnosti, jako třeba vláda pana Grosse, Janulky Nagyové nebo velkovýrobce kuřat vedle toho nestojí za řeč, protože demokratický stroj zůstal vždy plně v chodu. Tady ho začali přímo rozebírat.

Intopic Jjelen:
Obraz světa, kde je největší myslitelnou katastrofou Babiš, naprosto nesdílím.
Ve válečném stavu s Ruskem mi připadá tou nejhorší možností mít opět jejich člověka, který by mohl škodit ještě víc než kdykoli v uplynulých dvaceti letech.
Vtip je v tom, že nemám tušení, který z těch tří to je. Nebo někdo čtvrtý?
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Volba prezidenta

Příspěvek od Vallun »

KGB nikdy nesází na jednoho koně...

Nerudová je imho jasná, Babiš skrze plyn taky...

A samozřejmě antivaxer Zima...
Naposledy upravil(a) Vallun dne 25. 11. 2022, 15:53, celkem upraveno 1 x.
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
jjelen
Příspěvky: 2503
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Volba prezidenta

Příspěvek od jjelen »

Argonantus píše: 25. 11. 2022, 14:38 Intopic Jjelen:
Obraz světa, kde je největší myslitelnou katastrofou Babiš, naprosto nesdílím.
Ve válečném stavu s Ruskem mi připadá tou nejhorší možností mít opět jejich člověka, který by mohl škodit ještě víc než kdykoli v uplynulých dvaceti letech.
Vtip je v tom, že nemám tušení, který z těch tří to je. Nebo někdo čtvrtý?
Blaško, Bašta nebo Vitázková jsou za mě jednoznačně daleko horší, leč jejich šance na zvolení nevidím jako reálné.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Volba prezidenta

Příspěvek od Argonantus »

Tak jasně; Blaško, Bašta a Vitásková jsou horší, ale taky jsou bez šance.
To je jako ten blázen s dlaždičkami a blázen s polyamorií.

Já jsem jen nespokojen, že postrádám jasně označeného ruského kandidáta, jak to bývalo v minulosti zvykem.
Nebo je to tem Středula? To by bylo bezva, protože ten zřejmě vypadne ze hry taky brzy.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Volba prezidenta

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Argonantus píše: 25. 11. 2022, 14:38to je tak, když si nikdo nic nepamatuje. "Zásadní praskliny", to je asi k naší demokracii roku 2000 to nejmírnější vyjádření.
Tož to si samozřejmě taky vybavuju, proto mluvím o západní demokracii.
Argonantus píše: 25. 11. 2022, 14:38Obraz světa, kde je největší myslitelnou katastrofou Babiš, naprosto nesdílím.
Ve válečném stavu s Ruskem mi připadá tou nejhorší možností mít opět jejich člověka, který by mohl škodit ještě víc než kdykoli v uplynulých dvaceti letech.
Vtip je v tom, že nemám tušení, který z těch tří to je. Nebo někdo čtvrtý?
Za mě je jejich člověk právě na tutti Babiš. Nikoliv nejspíš "jejich jejich" ve smyslu Zemana a Klause, kteří zřejmě jeli podle nějakých široce pojatých zadání už od toho převratu, a jsou to de facto přímí agenti, ale "jejich" ve smyslu "ochotný jim sebe i nás zaprodat", pokud z toho bude mít dost zajímavý užitek, tj. ne nás hnát ven z EU (protože ruské peníze mu evropské dotace těžko vynahradí), ale tu EU zevnitř rozbíjet a rozkližovat. Totéž s NATO.

A samozřejmě "ČR na prvním místě", tj. s Ukrajinou soucítíme, ruskou agresi a zvěrstva samozřejmě plně kategoricky odsuzujeme, ale musíme především hledět na Čechy a Češky, takže s tou pomocí to musíme správně kontextualisovat, a co se týče vojenských dodávek, tak by určitě Ukrajina měla zasednout k jednacímu stolu. Prostě takový mírně proevropštější Orbán.

O Nerudové si to nemyslím - ten manžel stojí za prd, to je pravda, ale spíš kvůli vazbám na domácí korupční scénu. Je jasné, že přes tu se na Rusko dá dostat smrtící rychlostí, ale zase se dá dostat i na sekce, které podporují opačný směr zahraniční politiky. Přiznám se, že mi není jasné proč, ale dosavadní zkušenost s ruskými agenty ve veřejném životě jest, že bývají velmi jasní a snadno identifikovatelní.
Argonantus píše: 25. 11. 2022, 15:54 Tak jasně; Blaško, Bašta a Vitásková jsou horší, ale taky jsou bez šance.
To je jako ten blázen s dlaždičkami a blázen s polyamorií.

Já jsem jen nespokojen, že postrádám jasně označeného ruského kandidáta, jak to bývalo v minulosti zvykem.
Nebo je to tem Středula? To by bylo bezva, protože ten zřejmě vypadne ze hry taky brzy.
Četl jsem názor o Vitáskové, že specificky ona ruský agent naopak není, protože z její kampaně a rétoriky vyplývalo, že o ruskou a desinfo podporu velice velmi stojí, ale protože zjevně nic nepřišlo, tak nakonec odstoupila.

Za mě Blaško a Bašta podle mě přímo kandidáti RF taky nejsou, podobně jako Vitásková jsou moc blázniví i na Rusáky, ale hodí se k odvedení pozornosti (protože každý si řekne, že ti jsou zjevní). Ale kdyby se jim to nějakou záhadnou shodou okolností povedlo, určitě v Kremlu truchlit nebudou.
Řídil bych se tím, co říkal Miloš, protože ten by nám jistě nikoho, kdo by škodil zájmům RF, nedoporučil, to zn. Babiš a Středula. Babiš je ruský nikoliv přímými vazbami, nýbrž činy, které imponují jeho elektorátu, u Středuly jsou přímo doložení ti poradci.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Volba prezidenta

Příspěvek od Vallun »

O Hrad zabojují
Andrej Babiš,
Jaroslav Bašta,
Pavel Fischer,
Marek Hilšer,
Danuše Nerudová,
Petr Pavel,
Denisa Rohanová,
Josef Středula a
Tomáš Zima.

Ještě existuje možnost přezkumu NSS, ale předpokládám, že po minulých zkušenostech to má MV dobře...
Za mě je jejich člověk právě na tutti Babiš. Nikoliv nejspíš "jejich jejich" ve smyslu Zemana a Klause, kteří zřejmě jeli podle nějakých široce pojatých zadání už od toho převratu, a jsou to de facto přímí agenti, ale "jejich" ve smyslu "ochotný jim sebe i nás zaprodat", pokud z toho bude mít dost zajímavý užitek, tj. ne nás hnát ven z EU (protože ruské peníze mu evropské dotace těžko vynahradí), ale tu EU zevnitř rozbíjet a rozkližovat. Totéž s NATO.
Podle mne se mýlíš v obou hlavních premisách...
Babiš je imho jejich úplně, viz synáček na Krymu...
A Klaus určitě a Zeman možná na začátku jejich nebyli...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Volba prezidenta

Příspěvek od Argonantus »

Kdo je Denisa Rohanová?
Odpovědět

Zpět na „Realita a pseudorealita“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 7 hostů