[OSEnauti] Toulky Mystarou

OSEnauti jsou společné (převážně) online hraní OSE, ve kterém s jednou postavou přecházíte mezi hrami různých sudí a bavíte se chaosem, který vzniká.

Moderátor: MarkyParky

Uživatelský avatar
Vaarsuvis
Příspěvky: 690
Registrován: 15. 2. 2008, 10:42

Re: [OSEnauti] Toulky Mystarou

Příspěvek od Vaarsuvis »

Kolumbus: Tak to je mi líto. Nicméně u mě vždy bude k dispozici nějaký dungeon :)
Kolumbus
Příspěvky: 923
Registrován: 4. 2. 2023, 10:32

Re: [OSEnauti] Toulky Mystarou

Příspěvek od Kolumbus »

Ahoj, přihlásil jsem se na dnešní Toulky Mystarou - Volokarnovy katakomby III. Kam mám pls nahrát deník postavy a tokeny + kde se bude hrát? Díky
Jezus
Příspěvky: 2647
Registrován: 26. 1. 2018, 10:35
Bydliště: Brno

Re: [OSEnauti] Toulky Mystarou

Příspěvek od Jezus »

Kolumbus píše: 5. 3. 2023, 19:15
MarkyParky píše: 5. 3. 2023, 18:07 15. můžu Mystaru kvantově.

Klidně bych šel už jinam než do Volkarna - přijde mi, že jsme tam narazili na bottleneck a nechce se mi ho prorážet - těch 10 strig je o držku.
Já proti tomu souhlasím, i když by se na ně nějaký plán vymyslet určitě dal.
Jak by řekl Ercole: "Když je nemůžeš porazit... dej jim tele!" :-D
Kolumbus
Příspěvky: 923
Registrován: 4. 2. 2023, 10:32

Re: [OSEnauti] Toulky Mystarou

Příspěvek od Kolumbus »

Jezus píše: 5. 3. 2023, 21:35
Kolumbus píše: 5. 3. 2023, 19:15

Já proti tomu souhlasím, i když by se na ně nějaký plán vymyslet určitě dal.
Jak by řekl Ercole: "Když je nemůžeš porazit... dej jim tele!" :-D
Podobný plán už jsme vyzkoušel na únik (předhodili jsme jim zajatého orka) a vyšel, IMHO by se dalo zkusit je rozdělit, po 5 bychom je mohli zvládnout.
Jezus
Příspěvky: 2647
Registrován: 26. 1. 2018, 10:35
Bydliště: Brno

Re: [OSEnauti] Toulky Mystarou

Příspěvek od Jezus »

Jak mám ze strig mírné trauma (TPK :-) ), takže nepodceňovat. I pět je imho "rovný boj" (pokud nejsi zakutý v železe:-) ) a v OSE je známo, že jakmile se ocitneš ve vyrovnaném boji, udělal jsi někde chybu :>;o)

Pořád ale myslím, že je to hratelné. Přehodit návnadu, rozdělit, jak říkáš, a pak část z nich ustřílet nebo ideálně uspat Klamzanovou Noční můrou z Jílmové ulice :-) Zbytek utlouct (nebo doufat, že odletí).

Taky je šance, že nakrmené strigy dají pokoj.

Pokud samozřejmě nebudou jako stovka xyntillanských krys, které nenasytí ani tříkilová šunka... :>;o)
Uživatelský avatar
Vaarsuvis
Příspěvky: 690
Registrován: 15. 2. 2008, 10:42

Re: [OSEnauti] Toulky Mystarou

Příspěvek od Vaarsuvis »

Já si jen dovolím připomenout, že ty strigy ve všech případech byly jen náhodné setkání (ve Volokarnovi mohou být pěkně drsná ve formátu: 1k12 strig).
Píšu to jen proto, aby jste pak nebyli překvapeni/zklamáni, že místnost, kde by "měly být" strigy, bude prázdná. :)
Kolumbus
Příspěvky: 923
Registrován: 4. 2. 2023, 10:32

Re: [OSEnauti] Toulky Mystarou

Příspěvek od Kolumbus »

Vaarsuvis píše: 6. 3. 2023, 14:06 Já si jen dovolím připomenout, že ty strigy ve všech případech byly jen náhodné setkání (ve Volokarnovi mohou být pěkně drsná ve formátu: 1k12 strig).
Píšu to jen proto, aby jste pak nebyli překvapeni/zklamáni, že místnost, kde by "měly být" strigy, bude prázdná. :)
Mohl bych poprosit o přidání aktuální mapy? Bohužel jsem si zapomněl udělat printscreen jak jsme hráli ... ale mám pocit, že je šlo nějak obejít (případně zkusit trik ja minule třeba s prasetem/teletem) a fakticky jediné, kam mělo smysl jít, bylo za ten zával, na což bychom mohli najmout zbylých 5 trpaslíků ...
Případně může Darlana vyzkoušet svůj nový plášť :-)
Díky
Uživatelský avatar
Vaarsuvis
Příspěvky: 690
Registrován: 15. 2. 2008, 10:42

Re: [OSEnauti] Toulky Mystarou

Příspěvek od Vaarsuvis »

Volokarnovy katakomby - 3. výprava
Výpravy se účastnili:
Klamzan Víkan - traldaranský kouzelník 1. úrovně
Lilek "Pavéza" Tuberus - hobití těžkooděnec na 1. úrovni
Bard Bard - bard na 1. úrovni
+ 2 návštěvníci z Torilu:
Babatunde Fofanda - klerik boha války Tempa na 4. úrovni a
Darlana Sokolí Oko - zlodějka na 3. úrovni
doprovází je:
Flavinia Antius - Statečná dívka, co chce být hrdinkou,
Glom - věčně hladová goblinka z Kobek šíleného mága a
skupina 6 trpaslíků - žoldáků

Družina přišla do Katakomb s jasným cílem: s naverbovanou skupinkou trpaslíků, se kterou se seznámili při předchozí výpravě, se rozhodli provést útok na předsunutou hlídku orků. Rozhodli se rozdělit na dvě skupiny: první skupina tvořená kouzelníkem Klamzanem a pěti trpaslíky se vydává severní cestou, zatímco ostatní se rozhodnou oblehnout jižní vchod.
mapa1.PNG
Klamzan napřed vyšle jednoho z trpaslíků, aby infravizí zjistil, kolik orků se nachází v horní místnosti. Orkové posílili své řady a nacházelo se jich tam šest. Klamzan však seslal kouzlo Spánek a všech šest strážných se složilo k zemi. Klamzan poslal trpaslíky, aby vpadli do velké strážnice a vpadli orkům do zad, zatímco on se ujal podžezávání spících orků.
Jižní skupině mezitím požehnal klerik boha války Babatunde a poté zahájili velkou ofenzívu. V místnosti na ně čekalo rovnou 10 orků a 2 vlci! Avšak početní převaha byla pro orky marná: jejich útoky se zastavily o pevnou linii tvořenou Babatundem, Lilkem a trpaslíkem, zatímco z druhé řady na ně pálil z luku Bard a Darlana doprostřed místnosti hází Alchymistický oheň.
Teprve v druhém kole přichází "záchranná" kavalerie 5 trpaslíků ... a všichni do jednoho minou. :doh:
Orkové se až do hořkého konce brání a zabijí při tom jednoho z trpaslíků. Trpaslíci prohrávají morálku a utíkají tak před koncem bitvy severním vchodem. Tam na ně čeká další "překvapení". Ukáže se, že Klamzanovi následkem jakési kletby nestačilo orky "jenom" podřezat, neboť celou místnost zdobí rozvěšené orčí vnitřosti z pěti nebohých orků. Družina po skončení boje se rozhodne šestého orka zachránit před Klamzanem a náležitě ho vyslechnout. Ork poskytne zmateně pár informací
- Burlagon i se svými poklady bude spolu s Brutem v pašeráckém kotvišti na východě Katakomb
- na otázku, co se skrývá za východními dveřmi strážnice, odpoví: "Tam být jen hrobky. Ale my už všechno sebrat."
Družina napřed prozkoumá místnost, ve které se dobojovalo, a v sarkofágu, který sloužil jako vlčí pelech, nachází pod falešným dnem 3000 zl.
mapa2.PNG
V místnosti na východ od strážnice skutečně najdou jen vybrakované hroby, jediný nález byla páčka v sarkofágu, která otevřela vchod to tajné chodby, která byla zavalená orky. Někteří si myslí, že se jedná o zbytečný objev, ale jak se později ukáže, není tomu tak.
Na východě místnosti jsou také další dveře, tentokrát dřevěné. Bystrá Glom za nimi uslyší vrzání/skřípání kovových strun. To družinu dostatečně znejistí natolik, že dveře zapálí, a než dohoří, podívají se na místnost s kokony a pavučinami.
Protože tušili přítomnost pavouků, rozhodnou se do jedné pavoučí sítě hodit jednu orčí ledvinu z Klamzanova "díla". Netrvá dlouho a skutečně se ze stropu spusí dva krabouci- jeden velký a jeden malý. Díky útoku s překvapením zabije družina malého krabouka, zatímco vyděšený velký krabouk se schová někam v místosti se zabodnutou dýkou. Družina si odnese kokony ke vchodu s trpaslíky a vydá se prozkoumat, co je za shořelými dveřmi.
Kupodivu se nejednalo o past, za dveřmi byly na dratkách ze stropu pověšeny pomalované kosti. Družina se rozhodne znovu podívat na Legátův hrob. Když se podívají na fresky, na kterých je Legát obklopený svými muži, rozhodnou se napřed postavit okolo hrobu a napodobit postoje okolních rozmlácených soch vojáků. Bohužel se nic nestalo. Klamzan poznamenává, že si příště musí přinést lepidlo na sochy.
Protože se blížil konec výpravy, rozhodnou se ještě sklidit všechny mandragory v místnosti s fontánkami. Bohužel křik přilákal náhodné setkání. Klamzan hned běží do místnosti s obeliskem, aby do severní chodby nalil olej a zamezil postupu nepřítele. Bohužel to však byla skupinka 9 létajících strig! Klamzan rychle zavře dveře a začne vymýšlet plán, jak odlákat strigy, aby nezaútočily na trpaslíky s poklady u vchodu. Rozhodne se použít nově objevený tajný vchod do vybrakované místnosti, do které odvede zajatého orka, kterého předtím nařízne, aby krásně zavoněla krev, a pak za ním zavře tajný vchod. Družina pak šťastně uniká do bezpečí.
mapa3.PNG
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 21017
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [OSEnauti] Toulky Mystarou

Příspěvek od Markus »

Platí to, že k dispozici jsou:
- Volokarnovy katakomby
- Doupě ropušáků
- Slumbering Ursine Dunes

Nebo to Doupě neplatí? (Ve vyhlášených hrách není zmíněno.)
Uživatelský avatar
Vaarsuvis
Příspěvky: 690
Registrován: 15. 2. 2008, 10:42

Re: [OSEnauti] Toulky Mystarou

Příspěvek od Vaarsuvis »

Markus píše: 15. 3. 2023, 09:53 - Doupě ropušáků
- Slumbering Ursine Dunes
:doh: Já věděl, že jsem na něco zapomněl. Ano, Doupě platí.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 21017
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [OSEnauti] Toulky Mystarou

Příspěvek od Markus »

Prosím ještě o aktualizaci družiníků. Vidím tam minimálně jednu mrtvou (Flavinia Antius umřela v Xyntillanu) a nevím, jestli ti ostatní jsou k dispozici, nebo si je někdo rozebral a odvedl.
Uživatelský avatar
Vaarsuvis
Příspěvky: 690
Registrován: 15. 2. 2008, 10:42

Re: [OSEnauti] Toulky Mystarou

Příspěvek od Vaarsuvis »

Aktualizováno. :)
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 21017
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [OSEnauti] Toulky Mystarou

Příspěvek od Markus »

Pro evidenci seznam lootu (by MaHaMaJ):
- 3 x náhrdelník za 100 zl
- 100 zlatých
- 20 platinových mincí
- podivné stříbrné nástroje (200 zl)
- 1000 zl od medvěda

- 2 krátké ozubené meče (se zuby jak pila, dávají 1k6+1 na zranění, i když nejsou magické)
- oficírská šavle, ozubená (1k8+1)
- podivná bambitka
- lektvar plynné podoby (10×)

- spací pytle z podivného materiálu (20) (bereme?)
- Hrací kostky z lidských kostí (bereme?)
Vaarsuvisi, vypočítáš nám prosím zisk zkušeností? Z těch pokladů bych to nějak odvodil, ale chybí nám XP za nepřátele.
Uživatelský avatar
Vaarsuvis
Příspěvky: 690
Registrován: 15. 2. 2008, 10:42

Re: [OSEnauti] Toulky Mystarou

Příspěvek od Vaarsuvis »

Zkušenosti:
za poklady:
400 (4 náhrdelníky: měl ho i ten čtvrtý voják, co se na vás byl podívat) + 100 + 100 + 200 + 1000
spací pytle (kus za 10 zl) = 200

Nepřátelé:
7 vojáků: 7 x 20 = 140 zk
2 technici 2 x 20 = 40 zk
1 důstojník: 75 zk
Podíl = 645 zk
Glom = 323 zk.

Podivná bambitka (dá se identifikovat jako magický předmět)
Obrázek
Spoiler
Znehybňovač
Na jedince do vzdálenosti 60' vychrlí proud tuhého modrého slizu. Cíl si hází proti paralýze, pokud neuspěje, je na trvalo znehybněn slizem. Sliz se dá ostranit pouze horkou vodou nebo kouzlem Zruš magii.
Má 3 nabití.
Vděčný Jaromír vám za pomoc dá předměty z dobrodruhování:

Prsten ochrany: +1 k TZ a +1 k záchranným hodům.

Šplhavé lano: Tenké, pevné lano dlouhé 50'. Majitel může přikázat, aby někam vyšplhalo a k něčemu se přivázalo. Unese až 10000 mincí.

Léčivý lektvar: vylečí 1k6+1 životů nebo paralýzu.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 21017
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [OSEnauti] Toulky Mystarou

Příspěvek od Markus »

:-o

To je... solidní výdělek.
Odpovědět

Zpět na „OSEnauti – otevřené hraní OSE“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů