[OSEnauti] Toulky Mystarou

OSEnauti jsou společné (převážně) online hraní OSE, ve kterém s jednou postavou přecházíte mezi hrami různých sudí a bavíte se chaosem, který vzniká.

Moderátor: MarkyParky

Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20998
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [OSEnauti] Toulky Mystarou

Příspěvek od Markus »

Jinými slovy, výprava ho nechala ležet opřený o stěnu u východu? :)
Uživatelský avatar
Vaarsuvis
Příspěvky: 690
Registrován: 15. 2. 2008, 10:42

Re: [OSEnauti] Toulky Mystarou

Příspěvek od Vaarsuvis »

Markus: Ale ne, v pořádku ho odnesli, akorát pak neproběhla diskuze, co s ním. :)
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16466
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [OSEnauti] Toulky Mystarou

Příspěvek od MarkyParky »

Neměli bysme se začít na zítra domlouvat?
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16466
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [OSEnauti] Toulky Mystarou

Příspěvek od MarkyParky »

Jinak já mám pocit, že Orkové budou na východě a budou mít pifku. Takže severozápad?
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16466
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [OSEnauti] Toulky Mystarou

Příspěvek od MarkyParky »

Tak jsem si připomněl zápis. Za mě na sever, proplížit se kolem orků a pak průzkum.

A když nenajdeme nic lepšího, tak na cestě zpátky vezmeme alespoň ty mandragory.
Jezus
Příspěvky: 2635
Registrován: 26. 1. 2018, 10:35
Bydliště: Brno

Re: [OSEnauti] Toulky Mystarou

Příspěvek od Jezus »

Nechám to na tobě - já jdu tenhle dungeon poprvé, tak nemám moc představu, jak to tam vypadá :-)

Btw, co nějací žoldnéři? Uvidíme, jak mi padnou peníze, ale jsme jen tři hráči, tak bych se nebál vzít i více než jednoho...
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16466
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [OSEnauti] Toulky Mystarou

Příspěvek od MarkyParky »

Žoldnéři nebo družijníky?

Jako družijník se mnou určitě jde - Duša Černov, TZ 15, 6 HP, kroužková zbroj, řemdih 1k6, štít. Pověrčivý, ověšený talismany. Chce 4 zl. Teoreticky by měl mít už 1 level válečníka (přežil jednu výpravu do podzemí), pokud Vaarsuvis tohle pravidlo aplikuje.

Jinak můžu vzít až 5 družijníků věrnosti 8 - zdroje jsou, ale minule lidi mrmlali, že zase pak na nás nezbudou podíly....
Jezus
Příspěvky: 2635
Registrován: 26. 1. 2018, 10:35
Bydliště: Brno

Re: [OSEnauti] Toulky Mystarou

Příspěvek od Jezus »

Myslel jsem družiníky. A jak říkám, jde nás málo = podíly budou i tak. Samozřejmě není nutné to přehánět, pokud vyloženě nejdeme na orky... ale třeba ještě jednoho střelce za mě klidně přihoď...
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16466
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [OSEnauti] Toulky Mystarou

Příspěvek od MarkyParky »

Jinak ... za mě organizačně.

V kolem 1830 začnu uspávat prcka. Jestli v 1900 nebudu online, klidně začněte beze mě řešit takové ty různé věci, co se řešívají a vyražte s mou postavou do podzemí. Držte ji vzadu v bezpečí (má v 2HP) a klidně hrajte za její družijníky.

Jakmile prcek usne, připojím se (včera to bylo v 1915) a určitě na mě nečekejte.

Kdybych se neozval do nějakých 2000, tak je to s uspáváním velký špatný a Klamzan uteče ven z dungu. Držte mi palce, je to loterie, i když poslední dobou už bývá úspěšnost docela vysoká.
Uživatelský avatar
Vaarsuvis
Příspěvky: 690
Registrován: 15. 2. 2008, 10:42

Re: [OSEnauti] Toulky Mystarou

Příspěvek od Vaarsuvis »

Volokarnovy katakomby - 2. výprava
Výpravy se účastnili:
Víkan Klamzan (MarkyParky) - traldaranský kouzelník 1. úrovně, nyní bez špičatého klobouku.
doprovází ho Duša Černov, bojovník na 1. úrovni. Pověrčivý, ověšený talismany.
Taurel Tichý (tynian) - hraničář na 3. úrovni z daleké země zvané "švajc".
doprovází ho Demiphones "Demi" Pratensis, bojovník na 1. úrovni. Vždy upravený halapartník, vonící kolínskou.
Lilek "Pavéza" Tuberus (Jezus) - hobit na 1. úrovni. Vyzbrojen kopím a legionářským štítem.
doprovází ho Modestus Hermina, těžký pěšák se zjizvenou tváří a přísným pohledem.

Družina se napřed rozhodne vydat tajnou chodbou k základně orků, nicméně je čeká nepříjemné překvapení. Během týdne orkové našli tajnou chodbu, rozmlátili sochu střelce a způsobili zavalení chodby, aby ji někdo nemohl použít.

Družina se tedy rozhodne vydat na sever. Když dojdou k místnosti s bazénky, nakoukne Klamzan do vedlejší strážnice a zakouzlí na skupinku orků kouzlo spánek. Družina je v mžiku podřízne a schová do skladu, kde byli předtím vězněni kupci. Pak se v bazénkách umyjí, aby nezanechali krvavé stopy.

Dojdou severní chodbou do místnosti, kde se nachází identický obelisk jako v místnosti vedle vchodu do katakomb. Družina se vrátí pro jednoho z mrtvých orků, kterého použují pro otestování hypotézy, zda-li dýka na obelisku znamená past. Když se ukáže jako mylná, zopakují předchozí postup, čímž objeví tajnou místnost s pokladem.

Pokračují severní chodbou, která končí dveřmi a odbočkou na východ. Za dveřmi se nachází krásná chodba, v jejímž středu jsou po stranách dvě sochy soudců s bronzovými žezly. Družina si všimne spáleného zápachu a hromádky ostatků mezi sochami. Když do středu hodí mrtvého orka, hypotéza se úkáže být správná; ze žezel vyšlehnou plameny a z orka je jen hromádka.

Družina se opatrně prosmýkne kolem soch a otevřou dveře. Za nimi je krypta soudce, ve které je už skupina šesti trpaslíků, kteří oplakávají smrt svého druha. Vůči družině nejsou nepřátelští a chystají se pro zenulého uspořádat improvizovaný obřad, kdy jej uloží do sarkofágu a zapějí žalozpěvy. Družina se z úcty rozhodne k nim přidat a všimnou si, že trpaslíci mají s sebou nadité pytle. Rozhodnou se, že trpaslíky nechají být, už z principu kolegiality.

Po skončení zpěvů se dají spolu do řeči:
- vymění si spolu poznatky, co v dungeonu našli. Družina je varuje o orčí strážnici na jihu, trpaslíci je zase informují o legátově mauzoleu na východ, které nestačili prohlédnout, protože byli přepadeni rojem strig.
- družina navrhne, že by spolu mohli zaútočit na orky na jihu. Vůdce trpaslíků chvíli rozmýšlí, ale pak návrh zamítne, jsou přílíš v bídném stavu a chtějí obnovit síly ve městě. "Ale příště do toho s vámi půjdem ogaři, stačí říct."

Družina po odchodu trpaslíků zůstane v kryptě a prozkoumá ji. Objeví tajnou chodbu, kde narazí na skupinku 4 agresivních rejsků cenících výhružne zuby. Duša se je pokouší pochodní zastrašit, Lilek hází kamenem z praku ... a zabíjí jednoho z rejsků. To rejsky vyběsní a vrhnou se na družinu. Ta rejsky přemůže, avšak v boji zahynul nebohý Duša Černov.

Družina pak objeví hnízdo rejsků, ke kterému vede uzký, nestabilní tunel. Do hnízda se vydavá obratný Lilek, kde nachází ozdobnou sponu do vlasů.

Družina pak otvírá další tajné dveře, kterými se dostanou do kompletně vykradené krypty někoho významného. Na stěně je uhlem napsaný vzkaz:

BYL TADY BURLAGON Z ORČÍHO RODU
NABRAL SI KRÁLOVSKÉ POKLADY Z HROBU
TAKYS JE MOHL MÍT, KDYBYS BYL BOREC
JENŽE BURLAGON BYL RYCHLEJŠÍ, TAKŽE MÁŠ SMOLEC


Družina si poznamenává jméno svojí nové nemesis a vydávají se chodbou dál. Dorazí ke dvěma dveřím. V pravé místnosti narazí na houbovou zahrádku, kde se pokojně pohybuje 7 brouků ohnivců. Taurel, meziplanární gurmán, okusí jednu z hub a zjistí, že jsou jedlé. Protože začli být brouci už trochu nervózní, rozhodnou se odejít a zavřít.

Druhá místnost byla prázdná, ale dlažba byla ve tvaru labyrintu. Družina pobídne halapartníka Demiho, aby vstoupil do místnosti, a ten při pohledu na labyrint upadne do transu. Družina ho sice lanem přitáhne zpátky, ale Demi si stále povídá pro sebe řešení průchodu. Po 10 minutách se uklidnil a v jeho tváři se zjevil výraz osvícení (získal 300 zk).

Družina pokračuje dál a nachází místnost s urnami, jejichž stěny jsou pomalovaného hrůznými freskami, které znázorňují nestvůry sápající lidi. Protože se na podlaze nacházejí ostatky po předchozích dobrodruzích, rozhodne se Lilek ostřelovat zdálky prakem urny. Z uren akorát stoupají oblaka popela, ale ze čtvrté se začaly sypat mince. Lilek tedy vstoupí do místnosti, a začne sbírat mince. Sotva ale začal, 3 nakreslení brouci ohnivci ožili a vyskočili do místnosti. Lilek všeho nechal a utíká pryč; při odchodu stoupne na dlaždici, které se předtím při vchodu vyhnul a s ohlušujícím rámusem spadne mezi ním a brouky težká mříž. Družina skrz mříž krvelačné bestie zničí a Taurel podotkne, že příště si musí vzít s sebou dřevěné trámy pro zaklínění mříže.

Družina při odchodu pak narazí na kryptu plnou pavučin, kde se ve středu místnosti nacházely 3 pavoučí kokony, jejichž vlákna které mají cenu luxusního hedvábí, a pak na mauzoleum legáta, o kterém vyprávěli trpaslíci. Po strigách nebylo ani stopy, až na pár mrtvých těl. V místnosti se nachází katafalk s nápisem "Legatvs" a zbytky rozmlácených soch. Taurel se pokusil páčidlem vylomit legátův katafalk, avšak silná magie mu v tom zabránila. Družina pak odchází zpět do civilizace.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20998
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [OSEnauti] Toulky Mystarou

Příspěvek od Markus »

Já chci mapu. Nemůžeš udělat screenshot aspoň? :)
Uživatelský avatar
Vaarsuvis
Příspěvky: 690
Registrován: 15. 2. 2008, 10:42

Re: [OSEnauti] Toulky Mystarou

Příspěvek od Vaarsuvis »

Markus píše: 10. 2. 2023, 00:22 Já chci mapu. Nemůžeš udělat screenshot aspoň? :)
Zde je celková mapa:
m1.PNG
A zde jsou nově prozkoumané místnosti:
m2.PNG
Kolumbus
Příspěvky: 922
Registrován: 4. 2. 2023, 10:32

Re: [OSEnauti] Toulky Mystarou

Příspěvek od Kolumbus »

Ahoj, bude se dnešek konat? Jsme v úvodu jen dva :-) Díky
Uživatelský avatar
Vaarsuvis
Příspěvky: 690
Registrován: 15. 2. 2008, 10:42

Re: [OSEnauti] Toulky Mystarou

Příspěvek od Vaarsuvis »

Kolumbus píše: 24. 2. 2023, 16:12 Ahoj, bude se dnešek konat? Jsme v úvodu jen dva :-) Díky
Pardon, napsal jsem to jen do vyhlašování termínů. Bohužel jsem to kvůli nízkému počtu odpískal. Vyhlásil jsem nové termíny na příští týden:
První na úterý 28. 2. nebo středu 1. 3. od 19:00 - 23:00.
Druhý opět na pátek 3. 3. 17:30 - 21:30, nebo odpoledne v sobotu 4. 3. nebo neděli 5. 3.
Kolumbus
Příspěvky: 922
Registrován: 4. 2. 2023, 10:32

Re: [OSEnauti] Toulky Mystarou

Příspěvek od Kolumbus »

V pohodě, mě nějak blbly notifiakace. To je jasný, ve dvou by to bylo na TPK :-) Bohužel nemohu ani jeden termín, ale nevadí, snad bude nějaké pokračování.
Odpovědět

Zpět na „OSEnauti – otevřené hraní OSE“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů