[OSEnauti] Toulky Mystarou

OSEnauti jsou společné (převážně) online hraní OSE, ve kterém s jednou postavou přecházíte mezi hrami různých sudí a bavíte se chaosem, který vzniká.

Moderátor: MarkyParky

Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16382
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [OSEnauti] Toulky Mystarou

Příspěvek od MarkyParky »

Úspěšně jsem přepsal všechny 4 z 1. úrovně. Druhou si přepisovat nechci, moc složitý..
Uživatelský avatar
strucky
Příspěvky: 276
Registrován: 3. 5. 2018, 19:12
Bydliště: Osada vrabců

Re: [OSEnauti] Toulky Mystarou

Příspěvek od strucky »

Herdek to budou dobrý nervy nahazovat ten success. A jak to teda je přesně s tím, kolik můžu? Pokustus si dá klidně pauzu a bude se učit/přepisovat dlouho - a potom taky tohle 'jak dlouho in-game' převést na 'jak dlouho irl'.

Aspoň bych na další hry nahodil ideálně něco jiného než sesilatele. :D

INT 14 = 70% šance podle té tabulky od Markuse z Advanced OSE.
Břichomluvectví padlo 10 na desítkové a 0 na jednotkové... a to je 10, že? :D
Čtení magie: 33
Létající disk: 84

Takže jsem teoreticky jen bez disku, foreva... :think:
Naposledy upravil(a) strucky dne 16. 9. 2022, 15:12, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16382
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [OSEnauti] Toulky Mystarou

Příspěvek od MarkyParky »

strucky píše:Herdek to budou dobrý nervy nahazovat ten success.
S INT 13 ani ne :)
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20871
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [OSEnauti] Toulky Mystarou

Příspěvek od Markus »

Vaarsuvisi, bude se ještě pokračovat? Případně v čem? Ještě Volokarnos, nebo už něco jiného? Ptám se pro kamaráda. :)
Uživatelský avatar
Vaarsuvis
Příspěvky: 689
Registrován: 15. 2. 2008, 10:42

Re: [OSEnauti] Toulky Mystarou

Příspěvek od Vaarsuvis »

První výpravy do katakomb se účastnili:
Víkan Klamzan (MarkyParky) - traldaranský kouzelník 1. úrovně se špičatým kloboukem
Kyklometros Trisektoríkos (Iwas Passingby) - nebojácný válečník z Thyatisu
z různých světů se též přidali:
Turnil Mlčenlivý (tynian) - klerik 2. úrovně z Torilu
Pokustus (strucky) - kouzelník 1. úrovně taktéž z Torilu
Lech „Leszko“ Gaszczyk (RoVan) - bard 1. úrovně ze "švajcu"
Doprovázeli je společníci:
Flavinia Antius, prakařka. Statečná dívka, co chce být hrdinkou
Sennia Salonius, lehká pěšačka. Žena s vážným výrazem, které záleží na cti
Duša Černov, těžký pěšák. Pověrčivý, ověšený talismany
Demiphones Pratensis, halapartník. Vždy upravený, vonící kolínskou
Gojmir Brodský, lučištník a dobrý stopař.

Skupina vešla do vstupní místnosti Katakomb. Rozhodnou se poslechnout nápis "Nevstupovat" na východních dveří a zamíří tedy chodbou na sever. Zde narazí na totožné dveře na pravé stěně, které se rozhodnou už otevřít. Za nimi nachází nafouklou a podivně zbarvenou mrtvolu orka se štítem ležící uprostřed místnosti. Družina ze strachu, že by tam byl otrávený plyn, se zatím rozhodne nevstupovat a pokračuje dál na sever.
Zde dorazí do místnosti s bazénky a bronzovými dveřmi, odkud se za chvíli ozývá prosebné žadonení o osvobození. Skupina zjišťuje, že se jedná o ztracené kupce a jmou se páčit dveře, jakmile je jim slíbená odměna. Družinky si však všímá skupina orků z východu, která na ně zaútočí, družina se jim ubrání a orkové se stahují zpět pro posily. Družina pošle kupce pryč a hrne se za orky.
Dojdou k místnosti, kde se nachází další skupina orků. Družina se rozhodne místnost obklíčít jak ze severu, tak z jihu v místnosti s mrtvým orkem a přípraví se na útok. Orci však měli nepříjemné překvapení a to smečku 5 vlků, kteří u jižního vchodu prokousnou hrdlu ctnostné žoldnéřce Sennii a o něco později u severního vchodu bohužel i statečnému válečníkovi Kyklometrovi, který odrazil nespočet útoků. Po krutém boji se družina stáhne k východu a orkové, kteří sami utrpěli dost ztrát, se je rozhodnou nepronásledovat a léčí a křísí své druhy, které uspal Klamzanův Spánek. Cestou Leszek nezapomene stáhnout z mrtvého orka štít, který se později ukáže být magický.
U vchodu se raněná družinka rozhodne ještě prozkoumat jižní část. Za dveřmi, které zpočátku nechtěli otevřít, nalezli obelisk s různými symboly. Za chvíli pochopili, že se jedná o otevírací mechanismus a odemkli tak ostatní dveře a objevili i tajnou místnost na jihu s menším pokladem. Dále se vydavájí na východ, kde na pravé stěně objevují krásně zdobené dveře, které jsou ale falešné. Nicméně jsou hojně zlacené a tak se je rozhodnou oškrábat. Pak objeví na nich mechanismus, kterými odhalí tajnou chodbu na severní stěně. Za rohem tajné místnosti se nacházela past v podobě sochy, která střílela šípy. Když se k ní doplazil klerik Turnil po čtyrech, zjistil, že střeliva má socha omezeno a nechali jí tedy vystřílet.
Tajná chodba je pak vyvede do jiné části katakomb. Z východu slyší šplouchání podzemního moře a hlasité zvuky práce a rozkazů, rozhodnou se tedy prozkoumat místnosti na západ od nich. Zde našli zajatého kouzelníka Jacopa Florinu a v ložnici vůdce pašeráků také zamčenou truhlu, kterou Turnil vypáčil. Družinka pak utíká s kouzelníkem tajnou chodbou pryč a ještě před odchodem si prohlédnou poslední místnost na východ od vstupu do tajné chodby, kde našli podivné fontánky a zahrádku s mandragorami.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20871
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [OSEnauti] Toulky Mystarou

Příspěvek od Markus »

Tak tohle je dobrý blast from the past! :D Ale díky za zápis, konečně vím, co se v katakombach stalo. :)
Uživatelský avatar
Vaarsuvis
Příspěvky: 689
Registrován: 15. 2. 2008, 10:42

Re: [OSEnauti] Toulky Mystarou

Příspěvek od Vaarsuvis »

Markus píše: 16. 1. 2023, 23:35 Tak tohle je dobrý blast from the past! :D Ale díky za zápis, konečně vím, co se v katakombach stalo. :)
Spoiler pro Markuse (DM poznámky)
Spoiler
Vím, vím. Přiznávám se, že Volokarnovky byly pro mě tenkrát dost overkill (velká rozloha, velké skupinky nepřátel, počítání času, náhodná setkání, čili něco, co jsem do té doby ještě nevedl).

Říkám si, jestli jsem neměl začít něčím menším. :think:

Jako, hru jsem tenkrát odvedl a doufám, že se dost líbila, akorát jsem opravdu nedával náhodná setkání, takže to družinka měla jednodušší a víc toho zvládli prozkoumat. Plus už jsem ke konci byl dost psychicky vyřízen a tak jsem už nijak nebránil ve šmejdění ve východní části - orkové zůstávali u mola a truhla byla vypáčena bez hodu.

Jsem z toho byl tak psychicky vysátý, že se mi dlouho do toho nechtělo a otálel se zápisem.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20871
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [OSEnauti] Toulky Mystarou

Příspěvek od Markus »

Vaarsuvis píše: 16. 1. 2023, 23:58 Jsem z toho byl tak psychicky vysátý...
Vítej v old schoolu. 8)

Tohle je běžný stav, když začínáš. Hlídáš pravidla hry, hlídáš postupy dungeon crawlu, hlídáš náhodná setkání, hlídáš, jak se zachovají NPC ve vedlejší místnosti, která slyší šmejdění hráčských postav... běžně se stává, že něco zapomeneš nebo přehlédneš. Asi nemá smysl se tím stresovat. Jednak je to normální, opravdu trvá, než si to všechno zautomatizuješ a uvolníš si myšlenkovou kapacitu na to, abys zvládal víc věcí najednou. Jednak to ve výsledku tolik nevadí, protože hráči nepoznají, že jsi zapomněl hodit na náhodné setkání nebo jsi zapomněl, že by jejich randál měli slyšet orkové ve vedlejší místnosti. :)

A když už se skutečně stane něco, co je zjevná chyba, hodí se to přiznat, říct „Omlouvám se, tohle jsem přehlédl, můžeme to prosím ještě změnit?“

Čímž se snažím říct: Psychycká vysátost je očekávaný stav, pokud jsi OSE vedl poprvé. Bude se to zlepšovat. :wink:
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20871
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [OSEnauti] Toulky Mystarou

Příspěvek od Markus »

Vaarsuvis píše: 25. 1. 2023, 14:28 Uvažuji o tom, že bych 7. 2. nebo 8. 2. od 19:00 vyhlásil druhou výpravu do Volokarnových katakomb. Případně k tomu nabízím jiné dobrodružství pro nízké levely Doupě Ropušáků. :)
Představil jsem si, jak ti sem ženu greenhorny po svém sezení, :) a zkusil jsem kouknout na 1. příspěvek jejich očima. Pár námětů na zlepšení:

- Uvedl bych tam seznam odehraných her s odkazem na příspěvek se zápisem, ať je vidět, že je odehráno málo a nemusejí se bát. :)

- V části pravidla máš "postavy mohou být vytvořeny..." Možná bych explicitně zmínil možnost příchodu z jiných světů, něco jako "OSEnauti přicházející z jiných světů musí být na 1. až 3. úrovni". A odlišit: "Pokud si chcete vytvořit OSEnauta tady na Mystaře, tak podle těchhle pravidel"...

- V příspěvku "dostupná dobrodružství" ti chybí ti ropušáci. A zmínil bych, o co jde (např. "dungeon, 50 místností“, tj. to, cos mi psal ve zprávě).

- V nabídce Volokarnových katakomb možná stručně zmínit aktuální stav dobrodružství? „Odehráno jedno sezení, stalo se tohle, je tam ještě možné dělat tohle..."

Jinak mě nic nenapadá a držím palce na další výpravě! Sám se bohužel zúčastnit nemůžu, protože už jsem si to vyblokoval vedením svých her a snažím se držet na jednom sezení týdně.
Uživatelský avatar
Vaarsuvis
Příspěvky: 689
Registrován: 15. 2. 2008, 10:42

Re: [OSEnauti] Toulky Mystarou

Příspěvek od Vaarsuvis »

strucky píše:
MarkyParky píše:
tynian píše:
RoVan píše:
Pardon za nekromancii pánové, ale rád bych se jen chtěl zeptat, kdo si tenkrát z výpravy odnesl ten štít+1?
tynian
Příspěvky: 232
Registrován: 19. 11. 2007, 23:17

Re: [OSEnauti] Toulky Mystarou

Příspěvek od tynian »

Vaarsuvis píše: 29. 1. 2023, 20:48 Pardon za nekromancii pánové, ale rád bych se jen chtěl zeptat, kdo si tenkrát z výpravy odnesl ten štít+1?
Já tam snad ani nebyl, ne???

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Hraničář Taurel (4. úroveň, 3. hraná postava)
Drow rytíř Torham (6. úroveň, 4. hraná postava)
Barbar alchymista Jorwik (6. úroveň, 6. hraná postava)
Uživatelský avatar
strucky
Příspěvky: 276
Registrován: 3. 5. 2018, 19:12
Bydliště: Osada vrabců

Re: [OSEnauti] Toulky Mystarou

Příspěvek od strucky »

Vaarsuvis píše: 29. 1. 2023, 20:48 Pardon za nekromancii pánové, ale rád bych se jen chtěl zeptat, kdo si tenkrát z výpravy odnesl ten štít+1?
Já se hlasím do vylučovací metody jako ne. Magic userovi by byl k ničemu. :-)
Naposledy upravil(a) strucky dne 30. 1. 2023, 00:11, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Passingby
Příspěvky: 1598
Registrován: 13. 10. 2021, 16:41

Re: [OSEnauti] Toulky Mystarou

Příspěvek od Passingby »

Ňa zabiui orkúši...
Verify you are a human.
It's just an overreaction. In a few months, nobody will remember the drama.
Uživatelský avatar
Vaarsuvis
Příspěvky: 689
Registrován: 15. 2. 2008, 10:42

Re: [OSEnauti] Toulky Mystarou

Příspěvek od Vaarsuvis »

A u Turnila v deníku jsem ho nenašel, takže v Xyntillanu nejspíš nezůstal(?).

Takže to vypadá na příjemný startovní bonus pro novou postavu. :)
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16382
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [OSEnauti] Toulky Mystarou

Příspěvek od MarkyParky »

Klamzan si odtamtud odnesl plné hrsti oškrábaného zlata, ale štíty ho nechávají chladným.
Odpovědět

Zpět na „OSEnauti – otevřené hraní OSE“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů