[OSEnauti] Mezisférický hostinec – Hráčský pokec

OSEnauti jsou společné (převážně) online hraní OSE, ve kterém s jednou postavou přecházíte mezi hrami různých sudí a bavíte se chaosem, který vzniká.

Moderátor: MarkyParky

Odpovědět
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20989
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

[OSEnauti] Mezisférický hostinec – Hráčský pokec

Příspěvek od Markus »

Mezisférický hostinec je místo, kde se OSEnauti potkávají, když zrovna nejsou na výpravě. Tohle je hlavní vlákno pro diskuze nevázané na konkrétní svět – můžete tu sdílet zážitky, navzájem si fandit, povídat si o postavách, bavit se o tom, co byste si rádi zahráli, nebo klidně zkusit vymyslet nějakou expedici mezi světy.

Pokud chcete probírat pravidla hry, přejděte prosím do Bastlírny.
tynian
Příspěvky: 234
Registrován: 19. 11. 2007, 23:17

Re: [OSEnauti] Mezisférický hostinec – Hráčský pokec

Příspěvek od tynian »

MarkyParky píše: 22. 3. 2023, 09:12 Dostali se do Lebečňáku => otevírají se nové možnosti utrácení za neobvyklé a divné věci.

Ale pořádně to budu muset teprve zpracovat.
Máš čas, já jsem už zase bez peněz - kůň, zbroj, sedlo a nějaký další balast, vše s vysokohorskou přirážkou, a zbytek jsem uložil na měsíc do místní "banky" ...

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Hraničář Taurel (4. úroveň, 3. hraná postava)
Drow rytíř Torham (6. úroveň, 4. hraná postava)
Barbar alchymista Jorwik (6. úroveň, 6. hraná postava)
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16458
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [OSEnauti] Mezisférický hostinec – Hráčský pokec

Příspěvek od MarkyParky »

Uff ... dělám si nějaké přípravy do budoucna a teď se pokladový generátor v KŠM trochu rozšoupl 😮
Uživatelský avatar
MaMaHaJ
Příspěvky: 303
Registrován: 6. 6. 2010, 22:14

Re: [OSEnauti] Mezisférický hostinec – Hráčský pokec

Příspěvek od MaMaHaJ »

Doufam ze vetsinu pokladu si zase nahazeli nevinni civilisti co by mohli byt nasimi dobrymi prateli, kdyby na sobe nenosili sperky za milion....

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


"Listen here's the thing – I don't know what you kids are up to, but I do know one thing: laws are threats made by the dominant socio-economic, ethnic group in a given nation. It's just a promise of violence that's enacted and police are basically an occupying army, you know what I mean? You guys want to make some bacon?" - Bud Cubby
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16458
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [OSEnauti] Mezisférický hostinec – Hráčský pokec

Příspěvek od MarkyParky »

Tentokrát ne ...
Uživatelský avatar
Stravas
Příspěvky: 143
Registrován: 26. 2. 2021, 12:48

Re: [OSEnauti] Mezisférický hostinec – Hráčský pokec

Příspěvek od Stravas »

MarkyParky píše: 27. 3. 2023, 15:47 Uff ... dělám si nějaké přípravy do budoucna a teď se pokladový generátor v KŠM trochu rozšoupl 😮
Tak to dúfam, že budem môcť tie poklady minúť na zákazkovú prácu :D Lebo sa cítim zbytočne obťažkaný zlatom
Jezus
Příspěvky: 2630
Registrován: 26. 1. 2018, 10:35
Bydliště: Brno

Re: [OSEnauti] Mezisférický hostinec – Hráčský pokec

Příspěvek od Jezus »

Jak jste vlastně dopadli v té Stygijské knihovně?

Zjistili jste něco zajímavého?

Umřeli jste?

Máte (nová) chapadla?

:-D
Uživatelský avatar
Korhul
Příspěvky: 667
Registrován: 15. 3. 2006, 22:40
Kontaktovat uživatele:

Re: [OSEnauti] Mezisférický hostinec – Hráčský pokec

Příspěvek od Korhul »

Byla to taková víceméně klidná exploratorni procházka a přátelský pokec s místními. Až na toho posledního typka, který tak nějak neodhadl vůli některých postav sejmout každého, kdo jen trochu odporuje... Zápis se chystá...
Moje RPG Laboratorium a k němu vlákno na fóru. Malý svět pro osobní potřebu. Třeba se bude něco hodit i někomu jinému.
Konfigurátor substancí a nástrah pro DrD II
Deníky pro DrD II podle revize pravidel
Obrázek Obrázek Baltazar Paprika, trpaslík, knihvazač
Never attribute to malice that which is adequately explained by stupidity
Uživatelský avatar
TheLacrot
Příspěvky: 95
Registrován: 27. 12. 2020, 02:25

Re: [OSEnauti] Mezisférický hostinec – Hráčský pokec

Příspěvek od TheLacrot »

Vzhledem ke ztraceným přeloženým tabulkám to bylo ve Stygijské knihovně docela hektické (alespoň první půlku hry, z pozice vypravěče). Překlad na místě jednotlivých lokací mi myslím poměrně šel, na jednom nebo dvěma místech jsem se trošku seknul. Ano, bylo to poměrně klidné. Ale chňapající kajmaní hlava byla za mě hezkým koloritem první jinak docela příjemné vycházky. Dobrodruzi se chovali vzorně a když hulákali, byli upozorněni, že jsou v knihovně, tak ať mluví potichu :)

Zápis případně hotov.
Uživatelský avatar
Passingby
Příspěvky: 1636
Registrován: 13. 10. 2021, 16:41

Re: [OSEnauti] Mezisférický hostinec – Hráčský pokec

Příspěvek od Passingby »

eerieBaatezu píše: 30. 3. 2023, 23:25 Po dnešním hraní sem všem sepisovačům nekrologů musím hodit tohle $lol$:

Obrázek
To vypadá na nějaký veselý achievement typu Přechcal jsem Smrt, a ne jednou :-o :8oO $-o
Verify you are a human.
It's just an overreaction. In a few months, nobody will remember the drama.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: [OSEnauti] Mezisférický hostinec – Hráčský pokec

Příspěvek od eerieBaatezu »

Passingby píše: 30. 3. 2023, 23:54 To vypadá na nějaký veselý achievement typu Přechcal jsem Smrt, a ne jednou :-o :8oO $-o
Takhle rychle jsem z žádnýho dungeonu ještě neutíkal. $lol$ A k tomu ještě celej zlitej svěcenou vodou. $lol$

Detaily zřejmě v zápisu. $D
Obrázek
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20989
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [OSEnauti] Mezisférický hostinec – Hráčský pokec

Příspěvek od Markus »

Vezmu si odpověď sem do pokecu, ať nerušíme v přihlašování.
Kolumbus píše: 31. 3. 2023, 06:47 Ahoj, v řádu cca měsíce až dvou se chci přidat k vedení OSE, mám zatím 2 pracovní varianty:
1) Najít si nějaký modul pro OSE, který se ještě nehrál/nehraje
2) Překonvertovat svoje tažení z ADnD, které jsem vedl asi 12 let anebo aktuáně veden v rámci 13th Age, kde ale by bylo lepší, kdyby alespoň část skupiny byla stabilní a bylo by to provázanější, více zaměřené na roleplay než rollplay, více hádanek, myšlení a interaktivity s okolím (případně lze i řešit tím, že tam dám nějaké NPC, které bude jako "průvodce" a bude se účastnit každé výpravy)

Ad 1) Prosím o doporučení vhodných modulů - ideálně něco typu Xyntillan, co je ucelené a je to v rozsahu třeba 1.-5. levlu
Ad 2) Kdo by měl o takové tažení zájem v intervalu cca 1-2x měsíčně, ideálně v pravidelné dny (a v jaké).

Díky.

Kolumbus
S nějakým souvislým příběhovým tažením nejspíš narazíš na to, že to bude blbě fungovat se střídajícím se osazenstvem. Já vím, jaké mi dělalo v kampani hrané naživo problémy, když ze 6 hráčů chodili vždy tak 4 náhodní účastníci. Vznikají problémy s kontinuitou. Nicméně to nezjistíme, dokud to někdo nezkusí. :)

Já bych ti osobně radil zkusit místo dlouhé kampaně nejdřív něco kratšího, třeba příběh na 3–5 sezení. Aspoň si vyzkoušíš, jak to se střídáním hráčů funguje nebo ne.

Modulů je spousta, stačí se ptát. :) Kdyžtak piš soukromou zprávu, na co se chceš podívat. Spousta, ne-li většina toho jsou ale dungeony, které předpokládají, že si je sám nějak poskládáš do kampaně (viz třeba, jak too dělá Vaarsuvis v Mystaře). Co mě napadá z hlavy jako souvislejší a příběhovější...

Night's Dark Terror je opomíjená legenda. Příběh, cestování po hexech, vyjednávání, objevování tajného města v horách... psali to lidi, co později přešli psát WFRP, je to trochu syrovější než běžné D&D. 64 stran.

Nedávno jsem slintal po Operation Unfathomable, to je výprava do „mýtického podsvětí“, dost ujetá (spíš science fantasy). Technicky vzato dungeon, ale je tam dost frakcí a vyjednávání, dokonce i trocha "příběhu". (Prej... já to nečetl.) Ale taky je do dost tlustá bichle, 110 stran.

Ale to jsou obojí spíš rozsáhlejší věci. Možná stojí za vyzkoušení něco menšího a uzavřeného?
tynian
Příspěvky: 234
Registrován: 19. 11. 2007, 23:17

Re: [OSEnauti] Mezisférický hostinec – Hráčský pokec

Příspěvek od tynian »

Hmmm, a co třeba upírskou klasiku Curse of Strahd? To bych si zahrál :-)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Hraničář Taurel (4. úroveň, 3. hraná postava)
Drow rytíř Torham (6. úroveň, 4. hraná postava)
Barbar alchymista Jorwik (6. úroveň, 6. hraná postava)
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20989
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [OSEnauti] Mezisférický hostinec – Hráčský pokec

Příspěvek od Markus »

To je pro pátou edici, nevím, jestli si Kolumbus chce dělat starosti s konverzí.

(Obecně mi teda přijde trochu ujeté hrát pětiediční dobrodružství v OSE, když je můžete hrát v páté edici, zatímco pro OSE je milion OSR dobrodružství. Ale to jsem jen já mrmlající bručoun a Marky to stejně už rozpoutal těma Kobkama šíleného mága.)

EDIT: Každopádně Strahd (respektive jeho finále) vychází z Ravenloftu, což by nemuselo být marné. Pro 5. až 7. úroveň, takže všichni ti vylevelení kobkaři mají co dělat. :)
tynian
Příspěvky: 234
Registrován: 19. 11. 2007, 23:17

Re: [OSEnauti] Mezisférický hostinec – Hráčský pokec

Příspěvek od tynian »

Markus píše: 31. 3. 2023, 11:14 EDIT: Každopádně Strahd (respektive jeho finále) vychází z Ravenloftu, což by nemuselo být marné. Pro 5. až 7. úroveň, takže všichni ti vylevelení kobkaři mají co dělat. :)
Samozřejmě jsem myslel vzít ten původní vzor... asi jsem měl dát jiný odkaz no, pardon :-)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Hraničář Taurel (4. úroveň, 3. hraná postava)
Drow rytíř Torham (6. úroveň, 4. hraná postava)
Barbar alchymista Jorwik (6. úroveň, 6. hraná postava)
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16458
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [OSEnauti] Mezisférický hostinec – Hráčský pokec

Příspěvek od MarkyParky »

V Mezisférickém hostinci se usadil nový host a čeká na práci a dobrodružství, na která by mohl být najmutý...
Odpovědět

Zpět na „OSEnauti – otevřené hraní OSE“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů