[OSEnauti] Mezisférický hostinec – Hráčský pokec

OSEnauti jsou společné (převážně) online hraní OSE, ve kterém s jednou postavou přecházíte mezi hrami různých sudí a bavíte se chaosem, který vzniká.

Moderátor: MarkyParky

Odpovědět
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

[OSEnauti] Mezisférický hostinec – Hráčský pokec

Příspěvek od Markus »

Mezisférický hostinec je místo, kde se OSEnauti potkávají, když zrovna nejsou na výpravě. Tohle je hlavní vlákno pro diskuze nevázané na konkrétní svět – můžete tu sdílet zážitky, navzájem si fandit, povídat si o postavách, bavit se o tom, co byste si rádi zahráli, nebo klidně zkusit vymyslet nějakou expedici mezi světy.

Pokud chcete probírat pravidla hry, přejděte prosím do Bastlírny.
Uživatelský avatar
johnjarik
Příspěvky: 534
Registrován: 4. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Ceske budejovice
Kontaktovat uživatele:

Re: [OSEnauti] Vyhlašování termínů, přihlašování na hry

Příspěvek od johnjarik »

MarkyParky píše: 4. 9. 2022, 22:52 Sakryš, ten mám vyspoilovaný. ...
Máš vyspoilovanou hlavní linii. Té se ale věnovat primárně nechci. Spíš tomu bloumání po ostrově.
Ale pokud znáš prostředí, tak se opravdu můžeš stát Želvákem. (protože je přirozené, aby želvák znal své rodiště (jedno z nich)). Jen musím sepsat pravidla pro želváky z Omgaru.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [OSEnauti] Mezisférický hostinec – Hráčský pokec

Příspěvek od MarkyParky »

Máš vyspoilovanou hlavní linii. Té se ale věnovat primárně nechci. Spíš tomu bloumání po ostrově.
Super. Bylo by hezké, kdybys ho obsadil i nějakými lokacemi, minidungy nebo tak.

Ten originál je zoufale prázdný.
Jen musím sepsat pravidla pro želváky z Omgaru.
Za mě klidně refluf něčeho, co už je, ať s tím nemáš moc práce. Jediné co bych případně chtěl vidět převedené je ta schopnost schovat se do krunýře s vysokým AC místo nošení zbrojí :)
Jezus
Příspěvky: 2601
Registrován: 26. 1. 2018, 10:35
Bydliště: Brno

Re: [OSEnauti] Mezisférický hostinec – Hráčský pokec

Příspěvek od Jezus »

MarkyParky píše: 3. 9. 2022, 22:43 Mapa se nechává v Zejícím portálu a je k dispozici i nováčkům, stejně jako zápisy z výprav

"Né... dyk voni nám teď určitě vyberou ty love, co sou beztak skovaný u těch grellů... "


:-)=

Jinak taky tu moc nechci polemizovat s Vaarsuvisem, abych náhodou něco neprokecl. Plus ho nechci odradit od dávání zpětné vazy tím, že by se s ním moc nesouhlasilo. Přiznávám, že prvotní dojem z toho je podobný jako napsal, ale myslím, že je právě dobré, že ho GM může mírně uklidnit (bylo to náhodné setkání, poklady jsou dál etc.).

Rozhodně ale chválím Markymu snahu "zpokladovat", co jde. Díky tomu, že Obája vykupuje i prokleté magické předměty, jsme se nakonec přeci jen nevrátili s prázdnou a vydělali podobně jako Ercole minule v Xyntillanu = nic moc, ale zároveň dost, aby to nevypadalo jako nulový progres. Navíc je to fakt docela začátek...

Tajná chodba kolem je trochu trololó, ale už se nám i hodila v závěrečné honičce. A když vezmu v úvahu ty nemrtvé na severu a gobliny na jihu (jihozápadě...), "centrální" rozcestí se sloupy, chodbu se zrcadly... tak to moc lineární není.

Teď spíš vymyslet, co s tím udělat, aby to nebyl jenom brutforce (gobliny jsme nakonec zhodnotili, že se s přípravou a taktikou pobít nejspíš dají). Což je vlastně důvod, proč jsem tam s vámi šel. Chci vidět, jak se to vlastně old schoolově řeší. Protože žehrat na 5e je mimo - ten modul je udělán podle svých old schoolových předchůdců a minimálně první patra jsou jistou poklonou tomuhle stylu.

Jasně, možná že při konverzi do 5e udělali některá místa těžší, aby to právě odrazovalo od čistě bojového průchodu a teď při zpětné konverzi tam bude místy moc nepřátel, které bys jinak řešil fireballem (zejména v nižších patrech), ale jinak bych tohle na 5e nesváděl.
Ta ti totiž udělá to, že ty chyby, které nás v oldchoolu stojí život, odpustí a dá ti možnost to hrát hodně bojově - ale nepočítalo se s tím, v tom smyslu, že by se ty ecountery s tímhle ohledem balancovali.

Prostě 5e ti dá jiný zážitek. Odolnější postavy, víc nástrojů v podobě magie, a sílu postav takovou, že to můžeš projít akčně.
Proto to hrajeme v old schoolu, aby to tak nešlo :-) Ale ani původní moduly takhle jít neměli, takže je to v pořádku (teda dokud nás to bude bavit :-D ).
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6644
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: [OSEnauti] Vyhlašování termínů, přihlašování na hry

Příspěvek od boubaque »

MarkyParky píše: 4. 9. 2022, 22:19 až bude kde si vyrobit postavu ... Ale chci si ji založit v nějakém jiném světě :)
Počítám, že vypíšu hru na pátek 16. (případně bych se nechal teoreticky ukecat na čtvrtek 15., ale spíš ne). Ještě musím vybrat modul (a co jsem se zatím rozhlížel, tak možná i spíš něco vytvořit), ale předpokládám vanilla OSE: klasická fantasy, s některými volitelnými pravidly (a jen úplné minimum skutečného bastlení).
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [OSEnauti] Mezisférický hostinec – Hráčský pokec

Příspěvek od MarkyParky »

Děkovala.

Musím přiznat, že JohnJarik mi mezitím nastřelil luxusního želváka, tak teď doufám, že svou hru nabídne ještě před tebou :)

A jinak zároveň se kvůli mě nepřetehněte, moje účast na čemkoliv je teď strašlivá loterie. Ale zkusit to chci... :)
Uživatelský avatar
johnjarik
Příspěvky: 534
Registrován: 4. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Ceske budejovice
Kontaktovat uživatele:

Re: [OSEnauti] Mezisférický hostinec – Hráčský pokec

Příspěvek od johnjarik »

MarkyParky píše: 5. 9. 2022, 19:49 Děkovala.

Musím přiznat, že JohnJarik mi mezitím nastřelil luxusního želváka, tak teď doufám, že svou hru nabídne ještě před tebou :)

A jinak zároveň se kvůli mě nepřetehněte, moje účast na čemkoliv je teď strašlivá loterie. Ale zkusit to chci... :)
My budem hrát někdy v 19.-22.9.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [OSEnauti] Mezisférický hostinec – Hráčský pokec

Příspěvek od MarkyParky »

Hm, tak možná bude želvák druhý do stáje. Uvidíme.

Právě mi uzrál v hlavě plán, jak hrát co nejčastěji a nenechat si uniknout žádnou hru vedenou jiným GMem.
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2558
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Re: [OSEnauti] Mezisférický hostinec – Hráčský pokec

Příspěvek od smrq »

Marky, ten plán musíš okamžitě vyzradit. Je to splněny vlhký sen většiny lidí na rpgforu. :)
(Tedy pokud nespočívá ve vyvraždění celé rodiny a následném zavření do vězení. Tam je sice hromada času, ale nejsem si jistý, jestli máš přístup k online hraní. ;) )
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [OSEnauti] Mezisférický hostinec – Hráčský pokec

Příspěvek od MarkyParky »

Plán se jmenuje "prcka uspavám já, stream na televizi na zdi a push-to-talk namapovaný na prezentér v kapse, abych mohl do konverace vstupovat z libovolné polohy a prcek mi nekradl myš/klávesnici/nevstupoval do hry vlastním hlasem".

Edit: Ještě musím vymyslet kostky.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [OSEnauti] Mezisférický hostinec – Hráčský pokec

Příspěvek od MarkyParky »

Fronta na expy ...
Fronta.png
... nebo na TPK plošňákem?
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [OSEnauti] Mezisférický hostinec – Hráčský pokec

Příspěvek od MarkyParky »

Velký špatný...
Velkýšpatný.png
.. pardon, ještě větší špatný ...
VětšíŠpatný.png
😮
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [OSEnauti] Mezisférický hostinec – Hráčský pokec

Příspěvek od MarkyParky »

A jedeme z kopce..
FirstBlood.png
... edit: A zrychlujeme ...
Pejsci.png
Uživatelský avatar
strucky
Příspěvky: 276
Registrován: 3. 5. 2018, 19:12
Bydliště: Osada vrabců

Re: [OSEnauti] Mezisférický hostinec – Hráčský pokec

Příspěvek od strucky »

Až moc mi to přípomíná...
Obrázek
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [OSEnauti] Mezisférický hostinec – Hráčský pokec

Příspěvek od Markus »

:D

Děkuji za zážitky v přímém přenosu.

Moje myšlenkové pochody:

Zajímalo by mě, jestli už máme nějakého OSEnauta, který skutečně přeskočil mezi světy.

Hele, Leszko, ten je ode mě z Xyntillanu, ne?

Hmm, kam to lezou?

Jó, to jsou vlastně Volokarnovy katakomby, to jsem překládal, to znám.

Jó, oni našli tu orčí hlídku. Není jich tam nějak moc?

Doufám, že Leszko přežije, aby o tom mohl napsal baladu.

===

Těším se na zápis! :)

Je Lezsko zatím jediný, kdo skutečně přešel mezi světy?

EDIT: Ale našli jste zajaté kupce!
Uživatelský avatar
strucky
Příspěvky: 276
Registrován: 3. 5. 2018, 19:12
Bydliště: Osada vrabců

Re: [OSEnauti] Mezisférický hostinec – Hráčský pokec

Příspěvek od strucky »

Markus píše: 13. 9. 2022, 22:47 Zajímalo by mě, jestli už máme nějakého OSEnauta, který skutečně přeskočil mezi světy.

Je Lezsko zatím jediný, kdo skutečně přešel mezi světy?
Pokustus taky přeskočil, od Markyho KŠM. :-)
Odpovědět

Zpět na „OSEnauti – otevřené hraní OSE“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů