[OSEnauti] Mezisférický hostinec – Hráčský pokec

OSEnauti jsou společné (převážně) online hraní OSE, ve kterém s jednou postavou přecházíte mezi hrami různých sudí a bavíte se chaosem, který vzniká.

Moderátor: MarkyParky

Odpovědět
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20871
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

[OSEnauti] Mezisférický hostinec – Hráčský pokec

Příspěvek od Markus »

Mezisférický hostinec je místo, kde se OSEnauti potkávají, když zrovna nejsou na výpravě. Tohle je hlavní vlákno pro diskuze nevázané na konkrétní svět – můžete tu sdílet zážitky, navzájem si fandit, povídat si o postavách, bavit se o tom, co byste si rádi zahráli, nebo klidně zkusit vymyslet nějakou expedici mezi světy.

Pokud chcete probírat pravidla hry, přejděte prosím do Bastlírny.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20871
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [OSEnauti] Mezisférický hostinec – Zápisy a pokec

Příspěvek od Markus »

Tak sekce OSEnautů spuštěna. Je to teda rychleji, než jsem čekal, ale zájem byl v prvních dnech dostatečný na to, aby to snad mělo smysl. Teď už jenom začít hrát. :)

Máme otevřený první „svět“: Kobky šíleného mága vedené MarkyParkym.

Druhý bude můj Xyntillan, jen co si najdu čas to nějak „převést“ a promyslet si, jestli musím něco změnit (asi ne). Postavy z Xyntillanu se ale už teď můžou stát OSEnauty a vyrazit třeba k Markymu.

Padlo tady několik dalších návrhů, kdo by co chtěl vést. V klidu uvažujte, bavte se o tom, navrhujte a diskutujte. Nikam nespěcháme, tohle je běh na dlouhou trať. Až prostě někdo dostanete chuť něco vést, založte tomu vlastní diskuzi a vyhlašte termíny.
Angri
Příspěvky: 104
Registrován: 6. 2. 2021, 01:40

Re: [OSEnauti] Mezisférický hostinec – Hráčský pokec a zápisy

Příspěvek od Angri »

Ahoj, jsou někde (např. Youtube) dostupné záznamy ze stávajících hraní ??
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20871
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [OSEnauti] Mezisférický hostinec – Hráčský pokec a zápisy

Příspěvek od Markus »

Ahoj Angri. Zatím jsem hrál jenom já třikrát Xyntillan (z toho jednou naživo) a to ještě nebyli OSEnauti spuštění. První oficiální hra OSEnautů budou zítřejší Kobky šíleného mága vedeného Markym. Tak ho můžeš urgovat, ať to (po dohodě s hráči) nahraje a zveřejní. :)
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20871
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [OSEnauti] Mezisférický hostinec – Hráčský pokec a zápisy

Příspěvek od Markus »

JohnJarik nemá v práci přístup na RPG Fórum, a tak mě poprosil, ať v jeho zastoupení rozvířím vody a pošlu do sdílené složky postavu prvního OSEnauta. Takže tady je elf Eso Ituan, vytvořený podle pokynů pro Kobky šíleného mága.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20871
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [OSEnauti] Mezisférický hostinec – Hráčský pokec

Příspěvek od Markus »

Tak jaké jsou hráčské reakce na první TPK, navíc v první místnosti? :)

Je vtipné vidět, jak se nejdřív všichni vrhnou do boje, pak umřou a ve druhé výpravě už hráči před vším utíkají. :)
Jezus
Příspěvky: 2601
Registrován: 26. 1. 2018, 10:35
Bydliště: Brno

Re: [OSEnauti] Mezisférický hostinec – Hráčský pokec

Příspěvek od Jezus »

Na naši obranu - strigy jsme podcenili. Mě osobně nenapadlo, že něco, co je velké "asi jako kuře" bude mít víc životů, než dva naši bojovníci dohromady :-D

Čekal jsem tuhý boj, ale ne, že bude třeba tří zásahů na jednu strigu (ty méně houževnaté se držely víc vzadu, svině :-D ).

Navíc taky nebylo vlastně tak úplně kam ustoupit... Nejlepší strategií by tak bylo po zaslechnutí zvuků boje z místnosti se sloupy prostě čekat, jak se to vyvine - další body pro OSE na téma, jak motivuje k hráčské aktivitě :-)=

Navzdory tomu všemu byl ten boj napínavý a zábavný a smrt hned ze startu taková vlastně docela zábavná. Paradoxně díky tomu, že přišla hned, byla silná motivace rychle naházet nové postavy a jít to zkusit znovu.

Jinak poučen z předchozí výpravy, se můj "Kosťa" vsadil v hostinci, že se jich vrátí nanejvýš půlka. A (o fous) prohrál :-D
Angri
Příspěvky: 104
Registrován: 6. 2. 2021, 01:40

Re: [OSEnauti] Mezisférický hostinec – Hráčský pokec

Příspěvek od Angri »

Ahoj, budou nějaké videa , alespoň do budoucna?? Zápisy jsou fajn , ale když by chtěl člověk gamemasterovat v OSE - tak mu ty videa dají nejlepší návod jak takovou hru vézt. Díky za info.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: [OSEnauti] Mezisférický hostinec – Hráčský pokec

Příspěvek od York »

Jezus píše: 2. 9. 2022, 10:27 Na naši obranu - strigy jsme podcenili. Mě osobně nenapadlo, že něco, co je velké "asi jako kuře" bude mít víc životů, než dva naši bojovníci dohromady :-D
Well, this is DnD. Tady prostě musíš vědět, že strigy jsou drsný :-)


(A btw přesně kvůli tomuhle odvozuju životy od velikosti :-))
Uživatelský avatar
Passingby
Příspěvky: 1596
Registrován: 13. 10. 2021, 16:41

Re: [OSEnauti] Mezisférický hostinec – Hráčský pokec

Příspěvek od Passingby »

Jezus píše: 2. 9. 2022, 10:27 Navzdory tomu všemu byl ten boj napínavý a zábavný a smrt hned ze startu taková vlastně docela zábavná. Paradoxně díky tomu, že přišla hned, byla silná motivace rychle naházet nové postavy a jít to zkusit znovu.
To bylo tak rychlý, že to skoro vypadalo, že jste dostali na budku už v hospodě :D
Verify you are a human.
It's just an overreaction. In a few months, nobody will remember the drama.
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: [OSEnauti] Mezisférický hostinec – Hráčský pokec

Příspěvek od Bifi »

York píše: 2. 9. 2022, 13:02 (A btw přesně kvůli tomuhle odvozuju životy od velikosti :-))
Seven Voyages of Zylarthen to robí presne naopak: Malé bytosti, ktoré nevieš ľahko zasiahnuť, nemajú vysoký armor ale napr. d12 na životy (namiesto d6).
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Passingby
Příspěvky: 1596
Registrován: 13. 10. 2021, 16:41

Re: [OSEnauti] Mezisférický hostinec – Hráčský pokec

Příspěvek od Passingby »

Angri píše: 2. 9. 2022, 10:59 Ahoj, budou nějaké videa , alespoň do budoucna?? Zápisy jsou fajn , ale když by chtěl člověk gamemasterovat v OSE - tak mu ty videa dají nejlepší návod jak takovou hru vézt. Díky za info.
Jako případný hráč můžu akorát podotknout (a snad nemluvím jenom za sebe), že nemám zájem na tom, aby se hry natáčely a visely veřejně.

Užitečnější pro tebe asi bude, když se prostě do nějaké hry přihlásíš a odehraješ si ji z pozice hráče (pokud teda záznamy nechceš proto, že ti nevycházejí termíny). GMové většinou nebudou mít problém s tebou po hře nějaké věci trochu probrat, když bude čas (třeba i říct, co měli připravené a co byla improvizace atd.).
Verify you are a human.
It's just an overreaction. In a few months, nobody will remember the drama.
Jezus
Příspěvky: 2601
Registrován: 26. 1. 2018, 10:35
Bydliště: Brno

Re: [OSEnauti] Mezisférický hostinec – Hráčský pokec

Příspěvek od Jezus »

Iwas Passingby píše: 2. 9. 2022, 13:40 Jako případný hráč můžu akorát podotknout (a snad nemluvím jenom za sebe), že nemám zájem na tom, aby se hry natáčely a visely veřejně.
Mně je to třeba tak strašně jedno, že cítím potřebu to tu říct :-D

Nicméně ze záznamu (i případné hry, kterou ale doporučuji) stejně nevidíš GMovi moc pod ruce (i když Marky je v tomhle dobrý, že zvládá během hry naznačovat, co tam běží za procedury v pozadí).

Spíš ale doporučuji ukecat Markyho (který něco takového zmiňoval), aby dal dohromady komentovaný zápis s poznámkami GMa, aby mu právě bylo víc vidět pod ruce - což tě jako budoucího GMa naučí nejvíc (snad krom toho, vyzkoušet si hru jako hráč). Markus podobné zápisy dělá ze svého živého hraní, takže tam se lze taky podívat.
Jezus
Příspěvky: 2601
Registrován: 26. 1. 2018, 10:35
Bydliště: Brno

Re: [OSEnauti] Mezisférický hostinec – Hráčský pokec

Příspěvek od Jezus »

Iwas Passingby píše: 2. 9. 2022, 13:24
Jezus píše: 2. 9. 2022, 10:27 Navzdory tomu všemu byl ten boj napínavý a zábavný a smrt hned ze startu taková vlastně docela zábavná. Paradoxně díky tomu, že přišla hned, byla silná motivace rychle naházet nové postavy a jít to zkusit znovu.
To bylo tak rychlý, že to skoro vypadalo, že jste dostali na budku už v hospodě :D
Jako... bylo nám nabídnuto spuštění vstupní "studnou" za 10 zlatých, případně že si můžeme zkusit slézt sami... Radši jsme se složili, abychom právě náhodou neumřeli už ve vstupní místnosti :-D
Uživatelský avatar
Vaarsuvis
Příspěvky: 689
Registrován: 15. 2. 2008, 10:42

Re: [OSEnauti] Mezisférický hostinec – Hráčský pokec

Příspěvek od Vaarsuvis »

Markus píše: 2. 9. 2022, 08:55 Tak jaké jsou hráčské reakce na první TPK, navíc v první místnosti? :)

Je vtipné vidět, jak se nejdřív všichni vrhnou do boje, pak umřou a ve druhé výpravě už hráči před vším utíkají. :)
Jako, počítal jsem, že můj bojovník se 3 HP moc nevydrží, ale že to bude tak rychle... Holt smůla na náhodné setkání, Gygaxovský naturalismus :D

Zatím mám z Dungeon of Mad Mage smíšené pocity, a můj první dojem je bohužel negativní. Dungeon spíš lineárnější, moc smrtící a málo pokladů, což podle mě moc dobře nefunguje v OSE.

I tak děkuji Markymu a spoluhráčům za zábavný večer, potřeboval jsem to po práci. :)
Odpovědět

Zpět na „OSEnauti – otevřené hraní OSE“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host