[HRA] Dobrý sluha, špatný pán

Moderátoři: MarkyParky, Sarsaparillos, GM Brněnský drak

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tristan Baldurson
Příspěvky: 296
Registrován: 5. 9. 2022, 18:24

Re: [HRA] Dobrý sluha, špatný pán

Příspěvek od Tristan Baldurson »

... na pobřeží ...

Proplétám se skalnatými výběžky, o které se pode mnou rozbíjí mořský příboj. Ledová pěna mi občas cákne až do tváře a nedostatek slunečního tepla připomene, že zima je nedaleko. Jak ironické - v době, kdy celé Železné země s obavami vyhlíží příchod prvních mrazů a kněží svými rituály žádají o mírnou zimu, má Šedá řeka strach z přebytku zemského žáru. Stejně jako kdysi ve Starém světě se všeobecná rovnováha nakonec vždycky nějak prosadí.

V křiku racků a burácení vln hledám stopy, tentokrát doslovné. Není moc míst, kudy se mohli vrazi nepozorovaně přikrást až do vsi. A pokud jsem nezabil jediného cizince, šli nejspíš ještě v noci někudy zpátky. A i když je příliv mocná síla, začínám se i já smiřovat s tím, že svou minulost v Železných zemích nikdo neschová.

🔀 Gather Information Najdu stopy vrahů cestou ze vsi? Strong Hit
🎲 Action Score 3 + 2 + 0 = 5 Challenge Dice 4, 2
✍️ +2📈 + You discover something helpful and specific


Projdu skalami stezkou, kterou bych v kůži vraha utíkal ze vsi já a vystoupám na vyvýšené lávové pole. V tuhnoucím prachu, který sopka chrlí celou noc, najdu několik skoro neznatelných šlápot. Vedou v ústraní podél moře dál od osady, do nepřehledného terénu na úbočí sopky. Vydám se po nich.
Uživatelský avatar
Myrick Lysbærer
Příspěvky: 310
Registrován: 16. 9. 2022, 18:40

Re: [HRA] Dobrý sluha, špatný pán

Příspěvek od Myrick Lysbærer »

.... před úsvitem u Basiřina domku....

Basira mě vzbudí ještě před úsvitem. Kruhy pod očima zakryje maska. Kývne na mě - "Pojď. Čeká nás náročné ráno." Vyrazíme mlčky temnotou. Sílu světla tentokrát nechávám spát, Basira zná cestu a vede mě.

Betran ze svého úkrytu vidí dvě maskované postavy a psa, jak kráčí do temnoty. Má weak-hit - myslím, že dokud nevyjde slunce, nebude zřejmé, která je Basira a kdo je ten druhý.

Když jinak temně rudá obloha začne na východě zlátnout, dorážíme k velkému trojklannému kameni. Jeho tři vrcholy se tyčí na úbočí sopky nad širokým lávovým polem, ze kterého ční náhodné shluky větších i menších balvanů, vychrlených sopkou po jeho vzniku. Necelé dvě desítky těch nejbližších k trojklannému kameni slouží jako sedátka či opěrky skupince maskovaných lidí.

Nepochybuji, že za dne se většina z nich se vzájemně pozná i navzdory maskám jejich význam je spíše symbolický, než že by skutečně ukrýval identitu. Ale já jsem tu cizinec a nepoznávám nikoho - a doufám, že Sadiin kabát, pes u mého boku a temnota úsvitu budou stačit na to, aby nikdo nepoznal, že jsem vetřelec já.

🔀 Face Danger Nepozná mě nikdo? Weak Hit
🎲 Action Score 6 + 1 + 0 = 7 Challenge Dice 3, 10
✍️ you succeed, but face a troublesome cost. Volím -1📉.


Držím se proto raději za Basirou - a Kunem. Kuna poznám snadno. Jako jediný stojí přímo pod jedním z vrcholů trojklanného kamene, čelem k hloučku ostatních. Zamíříme přímo k němu.

Nechám prostor Beltranovi, který nás sleduje.
Uživatelský avatar
Tristan Baldurson
Příspěvky: 296
Registrován: 5. 9. 2022, 18:24

Re: [HRA] Dobrý sluha, špatný pán

Příspěvek od Tristan Baldurson »

... pobřeží ...

Procházím místy, která jsem za ty dlouhé roky navštívil jen zřídka. Nic tu není, nikdo nežije. Vetřelci věděli, kudy vede bezpečná cesta. Znovu si připomenu, že museli mít pomoc z Šedé řeky. To staví do nebezpečí i mě, protože možná je do toho zapletený někdo, kdo zná terén ještě lépe, než já. Možná jich je víc. Možná jsem si pro svůj exil vybral špatný konec světa.

🔮 Dovedou mě stopy až k lodi? Rolled 54 vs. 75: Yes
🔮 Zdržuje se někdo na břehu? Rolled 56 vs. 50: No
🔮 Hrozí mi jiné nebezpečí? Rolled 81 vs. 25: No


Zpola obejdu sopku, když stopy začnou řídnout. Pokračuju instinktivně směrem, kudy bych šel sám. Cestou najdu ohořelé zbytky pochodní, čerstvě olámané křoví a lidské výkaly. Žádné stopy po táboření, žádný oheň v dálce. A až na úpatí úzké prolákliny, kde břeh padá strmě dolů k vodě, zahlédnu stěžeň a zaslechnu vzdálené nezřetelené hlasy. Překvapí mě, do jak malého prostoru se dokázal lodivod dostat. Lehnu si do trávy a pokračuju k ostrohu plazením. Dole v zátoce čekám Opuštěnou, která ale určitě nebude opuštěná.

🔀 Face Danger Prohlédnu si nepozorován Opuštěnou? Weak Hit
🎲 Action Score 3 + 1 + 0 = 4 Challenge Dice 3, 9
✍️ You lose advantage -1📉


Když natáhnu krk přes skalnatou římsu a vyhlédnu až na palubu lodi, uvolní se několik kamenů a skutálí se dolů do vln. Na Opuštěné se okamžitě pohne několik postav. Přilepím se k zemi a odkulím trochu stranou. Musím být opatrnější. Na podrobné pozorování nezbývá čas. Musím zachytit to nejdůležitější a radši se rychle stáhnout. Na takový znepokojivý cíl bude potřeba dobrý plán. Opatrně znovu nahlédnu dolů.

🌕🌕 Prohlédl jsem si, jak to vypadá na Opuštěné.

Pokud by měl nějaký kolemjdoucí GM chuť popsat, jak to na Opuštěné vypadá a co nejzajímavějšího co se tam odehrává, má možnost.
Uživatelský avatar
Orákulum
Příspěvky: 112
Registrován: 25. 8. 2022, 18:17

Re: [HRA] Dobrý sluha, špatný pán

Příspěvek od Orákulum »

🔮 Ask the Oracle: Unlikely Vetřela se část posádky v maskách i na obřad (ano) nebo se stáhli všichni na loď (ne)?
🎲 Rolled 12 vs. 25: Yes


Tristan nezahlédl mnoho. Kolem lodi s pětatřiceti veslařskými lavicemi se pohybuje jen něco kolem patnácti námořníků. Část nepochybně padla včera večer, mimo jiné i jeho rukou. Ale i tak chybělo příliš mnoho. Pokud drakkar nepřiplul poloprázdný, nejméně deset, ne-li patnáct členů posádky muselo být ještě někde jinde na ostrově.
Uživatelský avatar
Myrick Lysbærer
Příspěvky: 310
Registrován: 16. 9. 2022, 18:40

Re: [HRA] Dobrý sluha, špatný pán

Příspěvek od Myrick Lysbærer »

... pod trojklanným kamenem ...

"Zdravím vás, sestry," pozdraví nás muž v masce.

🔮 Ask the Oracle: 50/50 Uvítá se Kuno s Lenem hned?
🎲 Rolled 86 vs. 50: No


Čekal jsem, že pes se k novému páníčkovi rozeběhne sám od sebe, ale věci nejspíš nebudou tak jednoduché.

🔮 Ask the Oracle: Likely Spočítal si Kuno ovečky?
🎲 Rolled 29 vs. 75: Yes


"Po včerejší noci se sešlo víc lidí než obvykle," pokračuje, "počítal jsem ... a jsou to skoro všichni."
"Vlastně víc než všichni," dodá polohlasem, "nejméně tři lidé přebývají ... a to jen za předpokladu, že dorazili opravdu všichni zasvěcení. Trochu se ale obávám, že část z nich touhle dobou už míří do přístavu a dožaduje se odjezdu, takže ... se nejspíš chystá pokračování včerejšího večera. Co mi k tomu povíš, Basiro? Tohle úplně nebylo součástí našeho plánu..."

🔮 Ask the Oracle: Likely Vybalí to Basira na Kuna hned?
🎲 Rolled 52 vs. 75: Yes


I Basira mu odpoví velmi tiše: "Stejně jako nebylo součástí našeho plánu, že Sadia umře na lávových polích. Byla jsem příliš naivní a příliš okolností se odehrálo jinak."
"Sadia zemřela na lávových polích?" zašeptá otázku zaraženě Kuno. Úplně cítím, jak mě z pod masky propíchne tázavým pohledem. Potom pohled sklouzne na psa a nakonec na Basiru.
"Ano. Ale mám za ni více jak ucházející náhradu. A můžeš mu věřit, protože on věří mě tak, jako já věřím jemu. A navíc - Sadia s novými bohy uměla jenom hovořit. Zatímco on .... on má přímo jejich dar."

Kuno si mě znovu přeměří a zeptá se: "To je ...?"
Basira přikývne. "Ano, to je Myrick. Vrátil se ... asi před týdnem. A přísahal, že nám pomůže. Zbavit se obchodníků i okovů staré víry. A čerpat ze síly Šedé řeky v souladu s přáními místních božstev, tak, abychom se nemuseli bát ani sopky samotné, ani jejích obyvatel. A nebyli závislí na jediné lodi. Tak, jak by si to přála Sadia."

🌕🌕Zjistil jsem víc o tom, co se ode mne vlastně očekává.

Přikývnu na znamení souhlasu a jedním pevným gestem se dotknu své železné spony na připomínku přísahy, kterou jsem složil.

🔀 Compel Chci, aby mne Kuno akceptoval jako náhradu. (Srdce) Miss
🎲 Action Score 4 + 2 + 0 = 6 Challenge Dice 6, 9
✍️ Pálím 9📉, dělám z toho Weak Hit.
✍️ +1📈, but they ask something of you in return.


"Tak ať se nejdřív ukáže. Protože s těmi žoldáky utrženými z tvého vodítka budeme mít asi brzy problém," procedí tiše k Basiře Kuno a kývne hlavou ke siluetám, které pomalu přestávají debatovat mezi s sebou a hledí k nám v očekávání vysvětlujících slov.

Otočím se a pokusím se uspíšit ústup tmy a odhadnout, kdo z nich je místní a kdo se vetřel a skrývá dýku či možná i delší čepel pod svým převlekem.

🔀 Gather Information Zaskočím vetřelce rychlejším rozpuštěním tmy a zjistím, kdo je kdo? (Rozum) Strong Hit
🎲 Action Score 3 + 3 + 2 = 8 Challenge Dice 4, 3
✍️ Zjistím něco určitého, je zřejmé, co mám dělat. +2📈

Odpověď si nechám až po Belrtanově odehrávce, ať se mu nedesyncnu.
Uživatelský avatar
Tristan Baldurson
Příspěvky: 296
Registrován: 5. 9. 2022, 18:24

Re: [HRA] Dobrý sluha, špatný pán

Příspěvek od Tristan Baldurson »

... na skále nad Opuštěnou ...

Dopočítám se k nepříjemnému výsledku. Takové síle ozbrojenců by se musela pod vedením Strážců postavit celá ves. Ale pokud mají vetřelci pomoc místních, možná by ani to nestačilo. Sám tady vůbec nic nezmůžu. A odpovědi na mé otázky z úkrytu v trávě nevykoukám. Jestli je skutečně několik členů posádky mimo loď, mohl bych je zkusit najít. Když se ztratí námořník ze zakotvené lodi, vzbudí to pozornost. Ale tady v Šedé řece číhá na cizince jen děsivé a ještě děsivější nebezpečí.

Prohlédnu si sestupy na skalní stěně dolů k lodi a odhadnu, kde bude nejlepší začít s pátráním. Žádné výrazné stopy směrem do vsi jsem nezahlédl. Ať odešli námořníci kamkoliv, bylo to jinam, než odkud jsem přišel. A tolik lidí po sobě jizvu na tváři krajiny zanechá.

🔀 Gather Information Vystopuju zbývající členy posádky? (Rozum) Miss
🎲 Action Score 3 + 2 + 0 = 5 Challenge Dice 7, 9
✍️ Pay the price 🔮 You are separated from something or someone.

Pokud by měl někdo kolemjdoucí nápad, od koho nebo čeho by mohl být Tristan oddělen, může mi ho tu nechat.
Beltran z Kalné vody
Příspěvky: 27
Registrován: 21. 9. 2022, 22:54

Re: [HRA] Dobrý sluha, špatný pán

Příspěvek od Beltran z Kalné vody »

.... před úsvitem u Basiřina domku....

Dvě postavy, které opustí Basiřin dům, málem prospím. Naštěstí mne probudí zahoukání nočního dravce, který zakrouží nad námi.

V šeru před úsvitem téměř přehlédnu, že sebou mají psa, na tož abych poznal, zda je jedna z postav Basira - či se jí již zbavili ti, které sem přivedla.

Vydám se opatrně za nimi. Hlídám si vítr, aby mě neucítil pes, ale jinak prostě stačí občas zkontrolovat kterou z možných cest se vydali. Na ostrově není tolik stezek, v nichž by mohli kličkovat - dokud se nedostanou k členitému pobřeží nebo příliš blízko sopce.

... pod trojklanným kamenem ...

'U soli a skal hlubinného boha! Kolik jich tu je?' prolétne mi hlavou, když vidím shromážděné spiklence. Čekal jsem zbylou čtveřici žoldnéřů, někoho z místních, kdo to celé vymyslel a možná jednoho dva nohsledy. Ukazuje se ale, že vzpoura proti Cadigan měla nejspíš mnohem větší podporu, i když většina jistě zůstala jen u vytváření zmatku a házení pár drobných a nějakých těch ozdob.

Musím se dozvědět víc. Už kvůli přísaze kterou jsem složil - i tomu, abych jako správný lodivod věděl včas, zda a kam se otočí vítr...

Zaměřím se na trojici poblíž. Zrovna něco tiše řeší a připadá mi, je oblečená mírně odlišně, než dvojice, kterou jsem sledoval. Podobně, jak mrtvý, jehož šaty a masku mám teď na sobě. Zariskuji a pokusím se připlížit blíže. Snad mi dobrý vítr přinese k uším něco z jejich slov. A když ne... snad už něco vymyslím.

🔀 Face Danger Vyslechnu nenápadně trojici spiklenců? (Stín) Weak Hit
🎲 Action Score 6 + 2 + 0 = 8 Challenge Dice 10, 2
✍️ You succeed, but you are delayed: -1📉


Než se ale dostanu dost blízko, stihnu vyslechnout jen posledních pár vět. Pak se rozhostí ticho, načež jeden z dvojice, kterou jsem před tím sledoval, rozžehne úsvit.

Myricku, můžeš mi napsat - pokud chceš - co jsem zaslechl od podezřelé trojice. Pak prosím pokračuj, ale pokud začne mela, dej mi šanci do jejího průběhu případně zasáhnout.
Uživatelský avatar
Myrick Lysbærer
Příspěvky: 310
Registrován: 16. 9. 2022, 18:40

Re: [HRA] Dobrý sluha, špatný pán

Příspěvek od Myrick Lysbærer »

Betram slyšel rozhovor od ".....čerpat ze síly Šedé řeky" dál.

Pozvednu hůl a její konec se rozzáří. Předčasný úsvit ozářil několik hloučků a v jeho paprscích se zaleskly čepele připravené rozsévat smrt.

🔮 Ask the Oracle: Likely Rozdělili se na dvě skupiny (yes) nebo jsou všichni na shromáždění (no)?
🎲 Rolled 81 vs. 75: No
🔮Ask the Oracle: Je jich tam spíš 10 nebo 15? (po dvacítkách)...
🎲Rolled 17 vs. 50:


Jedenáct statných mužů v maskách s dýkami a tesáky v rukou utvářelo zadní řadu shromáždění, připraveni vrhnout se do zad nic netušícím účastníkům, až bude jejich pozornost upřená k trojici řečníků.



Je to pack bojovníků.
> Je jich 11.
> Celkem tam byly necelé dvě desítky lidí, tedy řekněme 18 + Kuno, Basira a já.
> To znamená, 7 vesničanů + 3 vůdci proti 11 - celkem vyrovnaný boj. Nechávám dangerous obtížnost.
> Bylo již zahráno, že a) Kuno by nechal zabít vetřelce a b) osadníci si přišli pro odpovědi na včerejšek - je pravděpodobné, že každý má po ruce nějakou zbraň.


"Vrazi ze včerejška, co se rozhodli míchat do našich věcí! Nešetřte je!" vykřikne Kuno a popadne svou sekeru.

🔀 Enter the Fray Zaskočím je světlem? (Stín)
🎲 Action Score 4 + 1 + 2 = 7 Challenge Dice 3, 7
✍️ Prepare to act: Take initiative.
🌑🌑🌑🌑🌑🌑🌑🌑🌑🌑 Dangerous: 2 měsíčky/zranění, dávají 2 zranění.


Nelením, roztočím hůl a sám se vrhnu po jeho boku kupředu. Basira a hafan taktéž.

Asi je fér říct, že první úder jsou osadnící zaskočení a jdeme do přesily, takže pro ten jeden jim zvednu obtížnost o 1 stupeň.
🔀 Strike První úder (Ostří) Weak Hit
🎲 Action Score 1 + 3 + 0 = 4 Challenge Dice 10, 3
✍️ Udeříme a pak ztratíme iniciativu.
⚔️ +1🌕.
🌕🌑🌑🌑🌑🌑🌑🌑🌑🌑


Prosvištíme mezi osadníky, kteří se teprve chápou zbraní a udeříme. Já sám naberu překvapeného maskovaného válečníka roztočenou holí se zářícím koncem pod bradu. Ucítím slanou vůni moře, která prozradí, že je to námořník ... a taky pach krve, což mi napoví, že Bernardova sekera nebo Basiřin meč si také našly svůj cíl.

Co Betram?
Beltran z Kalné vody
Příspěvky: 27
Registrován: 21. 9. 2022, 22:54

Re: [HRA] Dobrý sluha, špatný pán

Příspěvek od Beltran z Kalné vody »

Nevím, co mě překvapí víc - že se jednomu spiklenci rozzáří hůl, nebo že se do sebe spiklenci vzájemně pustí...

Ale ne, to lžu - nejspíš ze zvyku. Že když se nedaří, zkusí pobít spiklenci žoldnéře, aby se zbavili svědků, jsem čekal. Z toho, co jsem vyslechl, to sice vypadá, že je žoldnéři chtěli předběhnout, ale ani to není nějak zvlášť nečekané.

Ale teď babo raď!

Chtějí snad žoldnéři pobít spiklence a pak doufat v milost (či dokonce odměnu) od Cadigan? Ostatně Katania s ní čas od času spolupracuje... Mám se tedy raději pustit spolu s nimi do spiklenců a pak se pokusit vše mezi Kataniou a Cadigan urovnat?

Co ale když tohle celé Katania naplánovala? Kruh s úrodnou půdou a hlavně izolovaný od okolního moře zrádnými skalisky, útesy i nevypočitatelnými výrony lávy či plynu z mořského dna. by byl nepřekonatelnou pirátskou základnou - s něčím takovým by se k její opuštěné lodi možná přidaly další...

Jenže pak bych asi žoldnéře nepřemluvil, aby šli vyjednávat, a jen bych jim pomohl proti Šedé řece... a pak bych jen těžko splnil svoji přísahu.

Trochu mě zamrzí, že jsem nakonec nešel před svítáním za vědmou, jak jsem měl původně v plánu - teď by byla každá rada drahá.

Jenže nemám čas vážit všechna pro a proti. Po prvotním překvapení se žoldnéři semknou a přejdou do protiútoku - a mé váhání by mohlo znamenat mrtvé lidi z Šedé řeky. A to nakonec rozhodne - ať už spiklenci či ne, pořád jsou to lidé z mého kruhu a i když pocházím z kalné vody... pořád je mi bližší košile než kabát.

Vyhlédnu si záda muže, který se zdá žoldnéřům velet a zadoufám, že si čepel Cadigan najde svoji cestu.

🔀 Strike Strike (Ostří) a volím Hrdlořez: +2 harm Weak Hit
🎲 Action Score 5 + 3 + 0 = 8 Challenge Dice 4, 10
✍️ inflict your harm and lose initiative.
⚔️ 3 harm = +6🌕 = myslím, že velitel je při nejmenším vyřazen.
🌕🌕🌕🌕🌕🌕🌕🌑🌑🌑


Dýka zasáhne bezchybně. Velitel hekne, pokusí se dosáhnout si mezi lopatky a pak se skácí obličejem dolů.

Toho využijí vesničané a začnou získávat pomalu na vrch - alespoň početně. Jenže také mají raněné a vyřazené a pirátští žoldnéři nejsou uvyklí se vzdávat.. Bojují teď sice víc každý za sebe, ale každý z nich podobnou situaci zažil - na rozdíl od vesničanů - a teď se jistě zkusí probít.

Potíž je, že já tak trochu stojím v cestě. V šatech a masce muže, který zemřel předchozího večera.

Myrick?
Uživatelský avatar
Myrick Lysbærer
Příspěvky: 310
Registrován: 16. 9. 2022, 18:40

Re: [HRA] Dobrý sluha, špatný pán

Příspěvek od Myrick Lysbærer »

Nejsem moc dobrý bojovník a je to znát. Jakmile moment překvapení vyprší, získají zkušení námořníci navrch.

🔮 Oracle Result: Combat Action
🎲 [83] Attack with precision


Útočí zkušeně, vědomi si svých zkušeností i našich slabin.

A pak odněkud překvapivě přiletí dýka a zabodne se jednomu z vetřelců do zad. To vnese trochu zmatku, přiměje nepřítele se ohlédnout a nám dá nepatrnou příležitost - a já se pokusím ji využít.

🔀 Turn the tide.

Natlačím se k hloučku, hůl svíram obouruč, jak bych se s ni chtěl krýt, ale na poslední chvíli levou ruku uvolním a druhou ji roztočím. Jestli toho někdo využije, bude to ošklivé. Ale třeba mi bude štěstí přát.


🔀 Strike Riskantní manevr (Ostří) Weak Hit
🎲 Action Score 2 + 2 + 2 = 6 Challenge Dice 10, 4
✍️ Udeříme a pak ztratíme iniciativu, +2📈.
⚔️ +2🌕.
🌕🌕🌕🌕🌕🌕🌕🌕🌕🌑


Přestože celkové se nám daří, já se octnu uprostřed hloučku nepřátel, oddělený od ostatních. Stále nemám jediný škrábanec, ale to už víc přisuzuju vůli bohů než vlastnímu umu. A jestli teď nepřijde nějaké další překvapení, čekají mne perné chvilky. I na námořních je ale vidět, že je naše urputnost zaskočila.

Beltrane?
Beltran z Kalné vody
Příspěvky: 27
Registrován: 21. 9. 2022, 22:54

Re: [HRA] Dobrý sluha, špatný pán

Příspěvek od Beltran z Kalné vody »

Ask the Oracle: Likely
Zkusí se mi dostat někdo na tělo?
Rolled 44 vs. 75: HELL YES!
You rolled a match! Envision an extreme result or twist.


Nakonec po mě vystartuje dvojice mužů. Čekal jsem odvetu, ale tihle vypadají nějak moc-
"To je určitě ten, co včera zabil Sayera - má jeho hadry!"
"Zákeřnej podlej hajzle! Počkej, až tě dostaneme!"
Aha.

Tedy... možná se mi jen snaží podlomit morálku, než se ke mě dostanou, a... daří se jim to.

Drápu se do svahu ve snaze udržet si odstup, a při tom už už cítím dýku v zádech. Byla by to ironie - nebo spravedlnost?

Udělám ještě pár kroků a rozhodnu se zariskovat. Skočím vpřed a v prudké půl-piruetě se otočím vzad. Švihnu při tom rukama, jako bych házel kladivem. Mám v nich však prak a v něm o něco větší kámen, než se obyčejně používá.

🔀 Clash (Ostří) Weak Hit
🎲 Action Score 4 + 3 + 0 = 7 Challenge Dice 8, 1
✍️ Inflict your harm, but then Pay the Price. Your foe has initiative.
⚔️ +2🌕.
🌕🌕🌕🌕🌕🌕🌕🌕🌕🌕


Kámen zasáhne prvního muže těsně nad pupek a ten se s heknutím předkloní a padne na kolena s vyraženým dechem. Druhý je však skokem u mne, v rukou tesák a v očích pomstu.

🔀 Face danger (Ostří) Weak Hit
🎲 Action Score 5 + 3 + 0 = 8 Challenge Dice 2, 10
✍️ You are tired or hurt: Endure Harm (1 harm).


Švihne obojím proti mě já zkusím uskočit na zad. Zakopnu však o kámen a ucítím, jak chladné železo jen o vlas mine můj krk. Sotva dopadnu na zadek, na nic nečekám a hodím nepříteli do obličeje drn trávy i s jeho hliněným lůžkem. Žoldnéř po něm instinktivně sekne, čím získám vteřinu na víc. Vyšvihnu se do dřepu a přejdu rovnou ve skok vpřed - ze svahu po hlavě dolů.

🔀 Endure harm Miss with a Match
🎲 Action Score 2 + 4 + 0 = 6 Challenge Dice 6, 6
✍️ Suffer -1 📈
Twist za match popíšu později.


Udělám dva kotrmelce a jeden nebo dva "sudy", než skončím tam, kde jsem boj začínal - za velkým kamenem. Krom hlíny ve vlasech mám také pár boulí a naražená žebra, ale žiju. Prozatím.

Myricku!
Naposledy upravil(a) Beltran z Kalné vody dne 2. 10. 2022, 23:26, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Tristan Baldurson
Příspěvky: 296
Registrován: 5. 9. 2022, 18:24

Re: [HRA] Dobrý sluha, špatný pán

Příspěvek od Tristan Baldurson »

... na úpatí sopky...

Stopy vetřelců mě zavedly od pobřeží do kopcovitého podhůří. Na ztuhlé lávě tu každé jaro raší tráva a sílu nabírají mladé stromky. Nadšený ze snadného postupu jsem rychle ztratil potřebnou pozornost, a když se pod mýma nohama zhoupla země, málem jsem nestihl ani uskočit. Pod tlustou vrstvou čerstvého prachu se přede mnou jako temná řeka plazil líný lávový proud a stačilo jenom málo, abych sklouzl dolů a vydechl tu naposledy.

Nevím, jak a kam se posádka lodi dostala dál, ale pro mě tady jejich stopa končí. Proud je tu pro překonání příliš široký. A i když po proudu postupně bude láva chladnout a časem bych ho zvládl i překročit, může to být až zase u pobřeží a na tak dlouhou zacházku teď nemám čas. Rozhodnu se proto vyrazit naopak proti proudu do kopce, na vyprahlé úpatí sopky. S trochou štěstí vyvěrá láva někde nedaleko a budu ji moct snadno obejít seshora.

🔮 Location [15] Camp; Location Description [65] Cold
🔮 Je někdo v tábořišti? Rolled 59 vs. 25: No


Skalnatým terénem jdu vzhůru až do úzké rokle hustě porostlé křovím a stromy. Tohle místo znám. Je to jedno z mála klidných míst na úpatí sopky, kde vyvěrá pramen podzemní vody a ochlazuje jinak horké skály. Listí je ale suché a po vodě ani památky. Láva si nejspíš našla cestu skrz pramen a korytem potoka do údolí. A kde je čerstvá láva, tam čekají i problémy.

Pokračuju dál mezi stromy a brzy zahlédnu za křovím stoupat kouř. Opatrně vyhlédnu a uvidím něco, co připomíná zbytky tábořiště a v něm zářící oranžové fleky salamandra. Že by tu někdo dříve odpočíval, salamandr ucítil kořist a připlul s lávou z podzemí sem? Nevím, pořád je toho ještě hodně, co o jejich chování nevím. Ale tenhle mi stojí v cestě. Špičkou kopí vyryju do země ochrannou runu a začnu se rychle rozhlížet, jak se s ním co nejlépe vypořádat.

🔀 Secure an Advantage Jak nejlépe překonat salamandra? (Rozum) Strong Hit with a Match
🎲 Action Score 6 + 2 + 1 = 9 Challenge Dice 5, 5
✍️ You gain advantage. Take control: Make another move now (not a progress move); when you do, add +1🎲
Edit oproti hodu: Jako Zabiják mám +1🎲 a +1📈 při trefě

🔮A trap is sprung.


Nejprve si všimnu jen vyvýšené skalky, ze které bych si ho mohl držet kopím od těla. A pak hustých keřů, zpoza kterých bych ho možná zaskočil náhlým smrtícím výpadem. Ale pak uvidím mezi spadaným listím a popelem i odlesky bílé. Tam, kde končí drápy rozrytá zem, se kolem celého tábora vine široký kruh z bílých oblázků a úlomků solného kamene. Prostý ale silný ochranný obrazec proti pevninským běsům, kteří námořníkům nahání strach. Ale tentokrát se rituál nevydařil a přitáhl z podzemí salamandra. Námořníci utekli a síla obrazce teď drží zmateného netvora ve svém středu. Nemůže pryč. A nemůže mi ublížit, mám ho přímo na ráně.

Vystoupím z křoví a zvolna se blížím k oblázkům a soli. Salamandr mě zpozoruje a hrozivě zasyčí. Drápy rozrývá zem, švihá ocasem a fleky na černé kůži se mu rozpalují do běla. Je bezmocný a ví to, má vztek a strach. Dnes mě ale Haleema neposlal pro jeho vejce. A žádným bezradným vesničanům jsem nepřísahal přinést jeho trofej. Dnes jsem v patách jiné nestvůry.

Pokleknu, naberu do dlaní sopečný prach a vetřu si ho do tváře. Jsem z Železného lidu a on tvor roztaveného železa, bohové nás stvořili z jedné země. Zabořím prsty do hlíny. "Ctím tvou svobodu," promluvím k ještěrovi, ostrovu a všem salamandrům, kterým stejně jako mně dává domov. "Rovnováhu Šedé řeky narušili vetřelci. Má přísaha mě vede v jejich stopách. Tebe vracím ohni a žádám síly ostrova, aby mě vedly na mojí cestě dál."

🔀 Face Danger Rozejdeme se se salamandrem v míru? (Srdce) Weak Hit
🎲 Action Score 1 + 2 + 1 = 4 Challenge Dice 5, 2
✍️ You succeed, but you are delayed: -1📉


Vytáhnu prsty z hlíny, třesou se mi. Vezmu do dlaní nejbližší oblázky a sůl a odsunu je stranou. Salamandr zasyčí, přikrčí se a přestane hrabat v zemi. Postavím se a shrnu větší část kruhu. Salamandr vyběhne ven. Zastaví se na dosah od mých nohou. Cítím jeho žár a srdce mi divoce buší. Když vyrazí k lávovému proudu a zmizí ve vrstvě prachu, pořád ještě stojím nehnutě na místě paralyzovaný strachem. Až pak se mi podlomí kolena a já padnu na zem. Překulím se na záda, koukám na modravé nebe a chvíli jenom dýchám. Námořníci určitě získají náskok, ale nemám teď hned sílu pokračovat dál. Tohle bylo poprvé a naposledy, co jsem něco podobného zkoušel.
Uživatelský avatar
Myrick Lysbærer
Příspěvky: 310
Registrován: 16. 9. 2022, 18:40

Re: [HRA] Dobrý sluha, špatný pán

Příspěvek od Myrick Lysbærer »

... bitka u trojklanného kamene ....

🔮 Ask the Oracle: Likely Dají se do mě všici kolem?
🎲 Rolled 13 vs. 75: Yes


Naběhnout si do hloučku byl velký risk a jak se ukázalo, tak i chyba. Mořští bojovníci se otočili proti mě. Vrhnu se na zem pod jejich nohy a doufám, že se alespoň některým zbraně navzájem zaklesnou nebo svou ránu zbrzdí, aby nezranili spolubojovníka. Zároveň svou holí mířím na kotníky a kolena. Kdybych alespoň pár z nich srazil na zem...

🔀 Clash Úder po nohou (Ostří) Strong Hit with a Match
🎲 Action Score 3 + 2 + 1 = 6 Challenge Dice 4, 4
✍️ You bolster your position. Take +1📈. You have initiative.


.... nad hlavou mi třesknou zkřížené meče. Padám na svá kolena a moje hůl obloukem míří na soupeřovo. A když ho zasáhne, její hlavice se rozzáří a v podstatě projde skrz. Leknu se ... nechápu, co se děje .... a ruka mi podklesne. Dalšímu soupeři tak rozžhavená hůl projede lýtkem. Oba dva padají nazad.

Do toho mi záda zkropí sprška krve, jak Kuna s Basirou a ostatními osadníky využijí toho, že námořníci obrátili proti mě, a udeřili na ně.

🔀 End the Fight Domlátíme je. (🌕🌕🌕🌕🌕🌕🌕🌕🌕🌕) Strong Hit
🎲 Action Score 10 Challenge Dice 1, 2
✍️ This foe is no longer in the fight. They are killed, out of action, flee, or surrender as appropriate to the situation and your intent.


To, co následuje, je masakr. Ještě několikrát máchnu rozpáleným koncem hole, než ho se zasyčením zchladí proud krve z useknutého údu. Kolem mne padají na zem těla ... a já se hrozím toho, zda si mě někdo z našich nesplete s útočníky, ale nejspíš za to může právě doutnající hůl, že poznají, kam nesekat.

I tak si levou rukou kryji hlavu ještě chvíli poté, co rány přestanou dopadat.

Beltrane, co tvůj match? A týpco, co po tobě šli? Ty jediné jsme asi nezmasakrovali, byli stranou ...
Beltran z Kalné vody
Příspěvky: 27
Registrován: 21. 9. 2022, 22:54

Re: [HRA] Dobrý sluha, špatný pán

Příspěvek od Beltran z Kalné vody »

Žoldnéř s tesákem ke mě sbíhá - neměl ten mrtvý, jehož šaty mám na sobě, mezi posádkou Opuštěné náhodou bratra?

Pokusím se vyšvihnout na nohy, ale země se mi zhoupne jako loď na otevřeném moři a znovu padnu na kámen, o který jsem se zastavil. Instinktivně si sáhnu na zátylek a ucítím krev. Takže ne jen pár boulí...

Jako opilý se natočím k žoldnéři, který je už u mě a navzdory tomu, že ho brzy ostatní dostanou, se napřahuje k smrtící ráně. I když ví, že ho to bude nejspíš stát život, chce pomstít bratra - žel na špatném člověku - dvakrát žel na mně!

Vzduchem prolétne tesařská sekera a roztříští žoldnéři čelo. Ten padne obličejem na mě. Vyhrabu se a stále vrávoraje se opřu o kámen. Před očima se mi zatmí.

"Beltrrane... ," zaslechnu podivně syčivý a přitom hluboký hlas, který zní jako by proudil z nějaké jeskyně, "ssynu Jitřřenky... dlužíšš nám ssvůj život. Příssahej, že zaplatíšš... příss-sa-hej!"

Násilím se vytrhnu z mdlob, protože cítím, jak padám - jen námořnický instinkt mě zachrání. Nemám čas přemýšlet, jaké bludy se o mě pokouší, protože zjistím, že stále sním!

Před očima mám hotová jatka - osm rozporcovaných a popálených těl. Devátý velitel s dýkou Cadigan v zádech z toho vyšel ještě dobře!

Navíc se mi země stále schvěje pod nohama. Zatím co jsem bojoval s mrákotami, půda kolem Trojklaného kamene popraskala, jako by sama země hltavě pila všechnu tu krev.

Na samotném kameni navíc planou žhnoucí symboly. A nejen na něm, ale i na kameni, za kterým jsem se původně skrýval, a několik i na pár dalších kamenech v okolí. Špatně se čtou - připomínají stopu po záblesku nebo komíhající se pochodni ve tmě, když po jejich zahlédnutí zavřete oči.

Země se přestane chvět a nastane tíživé ticho. Cítím, jak vzduch ztěžkne, jako před bouří. Naše pohledy se instinktivně stočí k sobce a pak hustý dým z jejího ústí... zeslábne.

Ne příliš, necvičené oko by si všimnou snad jen toho, že zmizela rudá záře, kterou jsme pozorovali několik posledních dní. Ale obyvatelé Šedé řeky vědí své - vulkán se po mnoha dnech, kdy se probouzel, o něco zklidnil.

Začnu pomalu chápat, že tohle není sen..

Navíc si nikdo v nastalém zmatku nevšimne, že muž, kterému jsem před tím vyrazil dech, využije situace a pomalu se dostane až na nedaleký vrchol svahu.

Ask the Oracle: Unlikely
Zdrhne?
Rolled 36 vs. 25: No


Nikdo až na mohutného psa, který kdysi patřil Strážkyni. Vypadá šílený adrenalinem i strachem z neznáma, které kolem nějak propuklo a lovecký instinkt jej zcela pohltí. Vyrazí vpřed se zpěněnou tlamou a nikdo z přítomných jej nedokáže odvolat - a nejspíš ani nechce.

Brzy se ozve výkřik a všichni společně zatajíme dech - žoldnéř měl přeci jen svoji zbraň - ale brzy následuje jen smrtelný chrapot a chvíli na to se pes vrátí se zkrvavenou mordou.

Bohové dnes stáli při nás. I když jak se tak dívám po okolních kamenech... tak náhle nevím kteří.

Přísahu, že splatím svůj dluh neznámé síle složím, jakmile to fikce dovolí udělat trochu obřadně. Nejpozději však při léčení svého zranění.
Naposledy upravil(a) Beltran z Kalné vody dne 3. 10. 2022, 23:58, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Myrick Lysbærer
Příspěvky: 310
Registrován: 16. 9. 2022, 18:40

Re: [HRA] Dobrý sluha, špatný pán

Příspěvek od Myrick Lysbærer »

Zvedám se. Prostor mezi kameny zalijí paprsky ranního slunce, tentokrát už skutečného, šplhajícího nad obzor.

🌘 Ucítil jsem, jaké to je, vládnout ohněm.

Dva osadníci a Basira mi pomáhají, bázlivě ale při tom hledí na vyhasínající symboly i konec mé hole. Kuno se zbytkem strojí stranou a jak z nich opadá bázeň, začínají se o něčem dohadovat. Ukazují si při tom na mě a také na čtvrtou stranu konfliktu - neznámého v masce. Je zjevné, že pomohl a bez něj by se konflikt vyvíjel pro přítomné mnohem hůř. Ale stejně tak zjevné je, že tady - podobně jako já - nemá co dělat.

Rozhodnu se předejít nepříjemným otázkám. Sundám si masku a promluvím jako první.

"Obyvatelé Šedé řeky. Na dnešní setkání s vámi mne přivedla více jak jedna železná přísaha. A bylo dobře, že mne sem dovedly, protože nebýt jich, nejspíš by tajemný oheň v kamenech zažehla vaše krev a ne krev vetřelců, kteří přišli zabíjet a zneužít vašich obtíží. A jedna z těch přísah mne zavazuje, abych pokračoval v díle, které začala Sadia a ve kterém již nemůže pokračovat. Nehleďte na mě tedy s nedůvěrou či záští. Ti z vás, co mne neznají - jmenuji se Myrick a přijal jsem přídomek Lysbærer - ten, který nosí světlo. Ti z vás, co mne znali jako mladého chlapce, jehož neovladatelné nadání působilo jen trable - již se mne nemusíte bát. Za dlouhá léta, která jsem strávil mimo Šedou řeku, jsem se naučil svou moc ovládat a neohrozím vás. Byla to právě tahle síla, která nám pomohla zákeřné vetřelce porazit bez jediné ztráty života na naší straně. A to je jisté znamení."

Odmlčím se, abych je nechal si má slova projít hlavou, a pak dodám: "Žádám vás tedy, přijměte mě do svých řad a nechte mě naplnit přísahy, které mne sem dovedly. Neboť váš cíl je i mým cílem." Pak se podívám na neznámého bojovníka, který nám pomohl. "A projevte podobnou shovívavost i jemu ... až se představí. Zaslouží si to - bez jeho nože a praku by nejspíš tekla i naše krev."

🔀 Compel Přijmou mne mezi sebe? (Srdce) Strong Hit with a Match
🎲 Action Score 1 + 2 + 0 = 3 Challenge Dice 1, 1
✍️ They’ll do what you want or share what they know. Take +1📈. If you use this exchange to Gather Information, make that move now and add +1🎲.


"Viděli jsme tvou moc!"
"Jsi vyvolený."
"Ty nejlépe pochopíš, co noví bohové chtějí, když tebe obdařili silou světla."
"Veď nás!"
ozve se najednou několik výkřiků.

🌕🌕Pomohl jsem odrazit útok námořníků, získal důvěru spiklenců a nahradil Sadii na její pozici.

Pohlédnu na Kuna i Basiru. Kuno přikývne ... a vypadá, že se mu ulevilo. Pohled Basiry mne ovšem provrtává skrz na srkz - vždyť ona o sobě vždycky tvrdila, že povede osadu lépe než Cardigan.

🔀 Test Your Bond Ustojí Basira, že budu vůdcem? (Srdce) Weak Hit
🎲 Action Score 3 + 2 + 0 = 5 Challenge Dice 5, 4
✍️ Pálím momentum, dělám z toho Strong Hit
✍️ This test has strengthened your bond. Take +2📈.


"Povedu vás ... ale zároveň vždy dám na vaše rady a hlavně moudrost svých nejbližších přátel."

Na tváři Basiry se objeví úsměv. Naše přátelství je pevnější než nějaké tahanice o vůdcovství.

Pak se otočím k neznámému zachránci. "Chceš nám také něco říct?"

Beltrane?
Odpovědět

Zpět na „[PBP] Železné přísahy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů