AI a společnost

O lidech, o vztazích, o politice, o názorech, o opicích a o ufonech.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6953
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: AI

Příspěvek od Antharon »

Takto si na zaklade mena predstavuje mna...

Chcel by som vidiet neuronku ktora podla obrazku ludom generuje ich meno
Přílohy
Antharon_ivan_antalec_ce3562da-f0f8-4943-b86a-c99083b075f0.png
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6953
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: AI

Příspěvek od Antharon »

tak sa zda, ze mame novu konkurenciu, stable diffusion sa da pouzivat z pohodlia vlastneho procesoru...
https://www.youtube.com/watch?v=nVhmFski3vg
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3832
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: AI a společnost

Příspěvek od Selhan »

Potřebuješ na to ale nvidii s 6 GB VRAM, což bohužel nemám :/
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6299
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Re: AI a společnost

Příspěvek od Fritzs »

-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6953
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: AI a společnost

Příspěvek od Antharon »

Zijeme v dobe, kedy umelci hrdo ukazuju svoje diela celemu svetu ale vadi im ked si ich niekto pozrie a chce za z nich nieco naucit. Cela evolucia ludstva stoni na tom, ze od seba preberame napady a posuvame ich dalej.

Keby mal kazdy robit vsetko od nuly bez kopirovania, este by sme pili s tvarou v rieke, lebo niekto by si patentoval, ze sa mozes naciahnut rukou. Nadoby by neboli, lebo vsetky materialy by mal niekto patentovane a designer by nemal z coho misku vymodelovat.

Zijeme v dobe uzasneho pokroku, kedy by mohli byt vsetky znalosti sveta na dosah ruky, no ludska jesitnost to nedovoli a tak miesto archivistov, ktori by yieto znalosti prepisovali do spolocnej encyklopedie ludstva tu mame armady pravnikov ktori bojuju za to aby sme ostali hlupi. A takto sa stane, ze sa jedneho dna zakazu umele inteligencie generujuce obrazky lebo niekto sa boji o svoje zisky.

Tookrjaaa
https://youtu.be/APo2p4-WXsc
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6299
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Re: AI a společnost

Příspěvek od Fritzs »

Antharon píše: 18. 9. 2022, 03:21 A takto sa stane, ze sa jedneho dna zakazu umele inteligencie generujuce obrazky lebo niekto sa boji o svoje zisky.
Žijeme v době kdy lidi musí stále ještě jíst a v zimě jim hrozí že zmrznou.
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
Passingby
Příspěvky: 1646
Registrován: 13. 10. 2021, 16:41

Re: AI a společnost

Příspěvek od Passingby »

Nechápu v čem je problém. Vždyť stačí ke každému obrázku připojit blockchain, který bude sledovat jeho původ (včetně strojových kombinací s jinými obrázky) a do programů pro editaci obrázků vložit umělou inteligenci, která bude s pomocí cloudu kontrolovat, jestli ručně kreslený nebo upravovaný obrázek není plagiátem už existujícího (a neporušuje tak něčí IP) a jeho blockchain podle toho upraví. A chytré kontrakty už se postarají o to, že vlastník práv k obrázku bude po právu odměněn za každé jeho zobrazení. Pro umělce jasně win(k)-win(k) situace.

Řešení existuje, stačí jenom chtít.
:-)= O-) :-)=

(O blockhainu vím houby, jenom jsem svojí umělou inteligencí splácal dohromady pár termínů, aby to aspoň na první pohled vypadalo jako věta, co dává smysl.)
Verify you are a human.
It's just an overreaction. In a few months, nobody will remember the drama.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6953
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: AI a společnost

Příspěvek od Antharon »

Iwas Passingby píše: 18. 9. 2022, 11:32 Nechápu v čem je problém. Vždyť stačí ke každému obrázku připojit blockchain, který bude sledovat jeho původ (včetně strojových kombinací s jinými obrázky) a do programů pro editaci obrázků vložit umělou inteligenci, která bude s pomocí cloudu kontrolovat, jestli ručně kreslený nebo upravovaný obrázek není plagiátem už existujícího (a neporušuje tak něčí IP) a jeho blockchain podle toho upraví. A chytré kontrakty už se postarají o to, že vlastník práv k obrázku bude po právu odměněn za každé jeho zobrazení. Pro umělce jasně win(k)-win(k) situace.

Řešení existuje, stačí jenom chtít.
:-)= O-) :-)=

(O blockhainu vím houby, jenom jsem svojí umělou inteligencí splácal dohromady pár termínů, aby to aspoň na první pohled vypadalo jako věta, co dává smysl.)
Vidno :D

problem je, že umelá inteligencia nekopíruje ani neupravuje existujúce diela, to dielo tam v podstate nefigujruje ako také. Umelá inteligencia iba sleduje obrázky a na základe nich sa učí ako by mali obrázky vyzerať. Je to rovnaký problém ako keď sa človek učí kresliť a maľovať tým, že sleduje diela starých majstrov a snaží sa pochopiť ich techniky. Otázkou je, či skutočne chceme žiť vo svete, kde umelci budú žalovať nováčikov zato, že sa podľa ich diel učia maľovať.

Samozrejme situácia keď niekto zadá umelej inteligencií 96000 požiadaviek na obrázky od náhodného poľského autora je trošku podozrivá, ale nikto sa už nepýtal na to, prečo sa to stalo, či to spravil bot, alebo niekto rendroval pomocou tohoto kľúčového slova video (stable diffusioin to robí tak, že vezmeš nejakú váhu a iteruješ cez ňu).

Zaujímalo by ma ako funguje právne situácia, keď za mnou príde niekto a povie mi "nakresli mi tuto obrázok mojej manželky aby vyzerala ako dievča s perlovou náušnicou a či sú derivatívne práce, karikatúry a parafrázy niečo čo skutočne poškodzuje autora.
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Passingby
Příspěvky: 1646
Registrován: 13. 10. 2021, 16:41

Re: AI a společnost

Příspěvek od Passingby »

Antharon píše: 18. 9. 2022, 14:46 Samozrejme situácia keď niekto zadá umelej inteligencií 96000 požiadaviek na obrázky od náhodného poľského autora je trošku podozrivá, ale nikto sa už nepýtal na to, prečo sa to stalo, či to spravil bot, alebo niekto rendroval pomocou tohoto kľúčového slova video (stable diffusioin to robí tak, že vezmeš nejakú váhu a iteruješ cez ňu).
To s tím generováním videa dává smysl.

A zajímalo by mně, jak to chtějí řešit ex post, když někdo nebude souhlasit s tím, aby jeho dílo bylo dál používáno v už natrénované síti... (Hint: Nijak, jak by to z ní vyndali, jenom zakážou klíčový slova? Nebo půl roku počkají, až se nasbírají stížnosti a pak ji vymažou a natrénujou znova?)

Trochu to připomíná biopirátství (nevím, jak se to řekne správně česky, "těžba genů?").
Verify you are a human.
It's just an overreaction. In a few months, nobody will remember the drama.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6953
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: AI a společnost

Příspěvek od Antharon »

Ono to je este zabavnejsie, lebo stable diffusion si mozes rozbehat doma a v kode si tie keywordy proste povolit :D
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7506
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: AI a společnost

Příspěvek od Bifi »

Obrázek
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
kin
Warden
Příspěvky: 919
Registrován: 31. 7. 2006, 23:00
Bydliště: Pilsen
Kontaktovat uživatele:

Re: AI a společnost

Příspěvek od kin »

Když už jsme na tom rpg fóru, co si myslíte o tomhle? Dva rpg moduly plně ilustrované pomocí AI (obojí midjourney).

První, The Eternall Strugle, by měl mít needitované AI obrázky.
https://www.kickstarter.com/projects/16 ... in%20space

Ten druhý, Patterns in the Void, má každý obrázek složený z 5-20 různých jiných AI obrázků, složených a upravených dohromady v grafickém programu.
https://www.kickstarter.com/projects/ar ... =user_menu

No a pak je tady tohle a to už mě trochu vadí. Celý artbook jen od AI...protože u těch rpg modulů je to hlavní, co kupuješ, psaný obsah. Ale tady už prodáváš čistě jen AI tvorbu. I když tvrdí že nad tím strávil měsíce, jak se učil jak správně používat promty.
https://www.kickstarter.com/projects/th ... pir-ai-tes
OSR - Open-world Survival horroR
Survive, Save, Solve ...pick two
Uživatelský avatar
Corny
Příspěvky: 1751
Registrován: 4. 10. 2021, 11:13

Re: AI a společnost

Příspěvek od Corny »

kin píše: 20. 9. 2022, 19:14 No a pak je tady tohle a to už mě trochu vadí. Celý artbook jen od AI...protože u těch rpg modulů je to hlavní, co kupuješ, psaný obsah. Ale tady už prodáváš čistě jen AI tvorbu. I když tvrdí že nad tím strávil měsíce, jak se učil jak správně používat promty.
https://www.kickstarter.com/projects/th ... pir-ai-tes
Popravdě si úplně nejsem jistý, kde je problém. Buď mi vadí AI tvorba a její zpeněžování vůbec, nebo mi nevadí. Z toho hlediska je v zásadě irelevantní, jestli je to AI artbook nebo něco jiného, kde se mimo jiné objevují AI tvořené obrázky. (Alespoň mě by asi z hlediska toho přišlo trochu divné k tomu přistupovat způsobem, že "Sice mi vadí AI tvorba, ale chci to RPG, tak ty AI obrázky zkousnu").

Kupující ale u obojího ví, za co platí, nikdo se mu nesnaží tvrdit že to není AI tvořené, takže za mě asi bez problému. A pokud se někomu chce platit za Artbook, který celý stvořilo AI na základě něčích promptů, tak to je asi jeho věc.
"Nadšený kontrarián."

Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.
Uživatelský avatar
kin
Warden
Příspěvky: 919
Registrován: 31. 7. 2006, 23:00
Bydliště: Pilsen
Kontaktovat uživatele:

Re: AI a společnost

Příspěvek od kin »

Corny píše: 20. 9. 2022, 19:44
Mě to přijde rozdílné v tom, že u toho rpg modulu chápu, že hlavní přidaná hodnota je v dobrodružství, npc, frakcích, náhodných tabulkách, lokacích apod. A AI tvorba tomu dodá ten lákavý kabátek, aby se to lépe četlo. Protože každé části to rozhodně pomůže (víme že vzhled prodává), ale fungovalo by to i bez toho. (btw patterns in the void jsem backnul)

Přičemž to druhé prodává čistě AI tvorbu a tam mi to přijde prostě divné. Nevidím tam tu přidanou hodnotu. Možná kdyby tam bylo rozsáhlé povídání jak dosáhnout podobných výsledků, vypsané použité prompty apod? Chápu tu práci s tím, že je hezké to mít vytisknuté, ale stejně radši, když už si kupuji artbook (a že jich doma mám) za to zaplatím někomu kdo to sám nakreslil.
OSR - Open-world Survival horroR
Survive, Save, Solve ...pick two
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22629
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: AI a společnost

Příspěvek od Jerson »

To že někdo vezme AI na kreslení obrázků, měsíce se to učí používat, pak zadává a hlavně vybírá vhodné obrázky,... Oč je to horší než fotograf, který vlastně "jen" pomocí přístroje vytváří obrázky toho, co už existuje?

AI je pořád jen nástroj a člověk je pořád zásadní prvek. Ne o jiného bude, až člověk napíše AI, ilustruj mi RPG o streampunkových vzducholodích, tady jsou pravidla, a AI mu dodá sadu obrázků, které dotyčný rovnou použije.
Odpovědět

Zpět na „Realita a pseudorealita“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů