AI ilustrace - praktické rady a dotazy

Sekce zabývající se tvorbou RPG produktů a souvisejícími tématy.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: AI ilustrace

Příspěvek od Selhan »

https://midjourney.gitbook.io/docs/term ... -trademark Tady to chápu tak, že když nejsi a) v tom free trialu nebo b) firma s obratem nad 1000000 $, tak jsou výsledky tvoje a používat je můžeš.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6887
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: AI ilustrace

Příspěvek od Antharon »

Sparkle píše: 23. 8. 2022, 17:05 Ta cena za obrázek z Midjourney je počítám jen pro domácí použití? Kolik za to dám, když budu chtít obrázek použitelný v komerční příručce?
Pre beznych smrtelnikov je to vsetko. Pre firmy s obratom vyssim ako milion musis mat specialnu subscription.

Inak ja to chapem tak, ze vsetky vygenerovane obrazky idu na ich stranku a asi su v open domain cca
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16380
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: AI ilustrace

Příspěvek od MarkyParky »

Sparkle: Pro srovnání.

Licence DALL:E (používám já) říká:
- 15 pokusů (á 4 varianty zadání) měsíčně máš zadarmo
- další stojí cca 4 koruny/pokus
- můžeš používat volně a zadarmo, pokud splníš, že:
-- vždy uvedeš jako autora DALL:E a
-- vždy převezmeš odpovědnost za obsah na sebe

Jinak nějaké vzorky sem dám, něco už jsem myslím ukazoval ve vláknu od Kralska.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6887
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: AI ilustrace

Příspěvek od Antharon »

Pridávam praktické použitie:
NEX
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16380
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: AI ilustrace

Příspěvek od MarkyParky »

Ještě nějaké praktické zkušenosti (resp. zádrhele, na které je třeba dát bacha) s DALL:E:

- Má problémy rozeznat podmět a předmět, při rozhodování co je co dává přednost kontextu před syntaxí (takže je těžké donutit jí, aby nakreslila myš co honí kočku).
- Má problémy s přiřazováním materiálů na objekty, pokud jich ve scéně chcete víc než jeden.
- Existuje několik online příruček, které je dobré si pročíst a ve kterých se dozvíte, jak ji říkat o různé styly, záběry kamer či jak využívat externích editů a vracení zpět DALL:E k postupné iteraci či překročení jejích limitů (obrázek max 1024x1024 a pod). Najdete je na discordu DALL:E, kam zároveň dostanete přístup až vás pozvou.
- Má problémy s nelidskýma ksichtama a fantasy názvy jako "orc" a "elf" a podobně - mám pocit, že přikládá větší význam pohádkám a mytologii, než fantasy a zatím jsem nepřišel na to, jak to obejít.
- A krom opravdu proflálkých slov jako "STOP" na značce má problém s písmeny. Když ji necháte nakreslit nápis, typicky tam nasází správná písmena vhodným fontem, ale v nějaké divoké přesmyčce, natočení či tak podobně.

A má problém s málo citovanými/četnými objekty. Třeba když jsem jí nechal kreslit mamuta, tak měla fakt problém správné odhadnout kolik má mít vlastně klů a chobotů.

Naopak v čem je skvělá, jsou atmosférické krajinky, portréty nebo full pictures pro NPCčka či imitace existujících (a profláklých) stylů.


V příštích pár dnech sem zkusím dát své úspěchy i neúspěchy s ní.
Naposledy upravil(a) MarkyParky dne 23. 8. 2022, 17:53, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Nordoslav
Příspěvky: 749
Registrován: 24. 10. 2017, 10:07
Kontaktovat uživatele:

Re: AI ilustrace

Příspěvek od Nordoslav »

Sparkle píše: 23. 8. 2022, 17:05 Ta cena za obrázek z Midjourney je počítám jen pro domácí použití? Kolik za to dám, když budu chtít obrázek použitelný v komerční příručce?
paltíš 10 eur / za měsíc, za to máš 200 obrázků včetně komerční licence
Za tento příspěvek děkují uživateli Nordoslav:
Antharon
Ahoj, já jsem Nordst Fuchs a tohle je DRAČÁK: THE NEXT GENERATION!
:!: Fantasy PbtA které klade důraz na fikci v kulisách povědomé fantasy, ale zároveň je tam hodně originalnich prvku, které z her dělaji nové zážitky.
:!: Jednoduchý systém tvorby postav, který ovšem nabízí mnoho možností a voleb na výběr a produkuje unikátní, nezaměnitelné a velmi hratelné a zábavné charaktery.
:!: Jednoduchý systém hry ve kterém můžete hrát aniž byste nad ním museli pořád přemýšlet.

:arrow? Vše o pravidlech a o hrách zde: https://discord.gg/Mks4DzzMJ7
:arrow? A vlákno tady: https://rpgforum.cz/forum/viewtopic.php?t=16363
Uživatelský avatar
Corny
Příspěvky: 1734
Registrován: 4. 10. 2021, 11:13

Re: AI ilustrace

Příspěvek od Corny »

Hmm...si stejně popravdě nejsem jist, jak by se řešil spor o autorská práva, kdy autorem je program tvořící na základě nabiflované internetové databáze... by to byl docela zajímavý case.

Jinak mě teď došel invite na DALL-E, máš Marky nějaký odkaz na ty online příručky, které zmiňuješ?
"Nadšený kontrarián."

Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16380
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: AI ilustrace

Příspěvek od MarkyParky »

Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6292
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Re: AI ilustrace

Příspěvek od Fritzs »

A výtvarníci nebudou mít co žrát...
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: AI ilustrace

Příspěvek od Ecthelion »

Já při pročítání tématu...
Obrázek
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
strucky
Příspěvky: 276
Registrován: 3. 5. 2018, 19:12
Bydliště: Osada vrabců

Re: AI ilustrace

Příspěvek od strucky »

Taky se na MidJourney momentálně celkem ujíždím, tak sem něco hodím.
Nějaké pohádkové lesní chaloupky, co chtěla žena:
Obrázek
Obrázek
Souboj čarodějů:
Obrázek
Postapo město zmítané lehčí písečnou bouří:
Obrázek
Kamarád se snažil generovat obrázky pro Mörk Borg, asi nějaký satanistický cosmic horror :) :
Obrázek
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: AI ilustrace

Příspěvek od Selhan »

Případnou debatu o společenských implikacích tohoto ozajstného kyberpunku prosím vemme do rozličného. Je to zajímavé téma, ale tohle vlákno bych chtěl nechat co nejpraktičtější.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16380
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: AI ilustrace

Příspěvek od MarkyParky »

Jedna praktická - bylo by fajn spolu s obrázky sdílet i to zadání.

Jednak to pomáhá ostatním se učit ty nástroje používat.
A druhak to ty nádherné obrázky dává do kontextu ... a občas pak tím pádem i zbavuje nádhery.

Při mých pokusech s DALL:E se mi nezřídka stane, že sice vyplodí něco fantasticky vypadajícího, ale je to úplně něco jiného, než jsem chtěl/potřeboval.

EDIT: Namátkou - tady jsem se snažil jí přinutit, aby vyobrazila scénku pomocí takových těch dřevěných čarodějnických figurek z klacíků, co se věší na stromy.

wooden witchcraft figurines in shape of a orc rider on wyvern fighting with mage
Figures.png
Naposledy upravil(a) MarkyParky dne 24. 8. 2022, 00:20, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16380
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: AI ilustrace

Příspěvek od MarkyParky »

Also, slíbil jsem nějaké ty ukázky:

Před pár dny jsem třeba vzal popisy lokací z Ironswornu a udělal jen Ctrl+C, Ctrl+V do DALL:E:

viking era, Crashing waves and treacherous currents, Jagged rocks hidden just beneath the surface, Snow-dappled cliffs jutting out of the sea, Low clouds and curling mists, Ferocious winds, Gliding seabirds, Decaying wrecks of wooden ships, Fisher-folk braving the wild sea, Lurking seaborne raiders, detailed digital paint
Islands.png
Unbroken woodland, A thick canopy casts the forest floor in shadow, Lingering fog, Constant rains, Elves, ever watchful, Ancient trees hung with moss, Streams winding their way through rough terrain, Skittering and growls from out of the mist, detailed digital paint
Forest.png
viking era, Narrow fjords, Settlements built on rocky shores, Trade ships flying colorful sails, Shipbuilders hammering at wooden hulls, Raiders sounding the drums of war, Schools of orca gliding through the waves, Monstrous serpents rising from unfathomable depths, Detailed digital paint,
Coast.png

A tady je testovací PDFko předělávaného Kralska, kde mám od DALL:E ilustrace NPCček a lokací:

EDIT: A jinak to vypadá, že nemá nekonečnou historii, jak jsem si naivně myslel, ale drží jen věci, co si tagnete + nějakých posledních 20-25 pokusů, takže starší věci nemůžu nahrát, ale budu sem průběžně dávat něco nového, co budu zkoušet.
Naposledy upravil(a) MarkyParky dne 24. 8. 2022, 00:22, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Corny
Příspěvky: 1734
Registrován: 4. 10. 2021, 11:13

Re: AI ilustrace

Příspěvek od Corny »

MarkyParky píše: 24. 8. 2022, 00:11 Při mých pokusech s DALL:E se mi nezřídka stane, že sice vyplodí něco fantasticky vypadajícího, ale je to úplně něco jiného, než jsem chtěl/potřeboval.
Ano, pokouším se teď experimentálně vygenerovat Doskvol z Blades in the Dark a je to hodně hit and miss. Ale hodně zajímavé. Zatím se mi nejvíc osvědčilo nechat ho udělat obrázek, pak vymazat část, nechat ho na nový promt domalovat chybějící část a pak zase něco umazat.
"Nadšený kontrarián."

Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.
Odpovědět

Zpět na „RPG tvorba a design (aneb Kreslicí prkno)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů