AI ilustrace - praktické rady a dotazy

Sekce zabývající se tvorbou RPG produktů a souvisejícími tématy.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: AI ilustrace

Příspěvek od eerieBaatezu »

Pozoruhodně dobře to umí taková abstraktní high fantasy kosmická témata inspirovaná jakože Silmarillionem.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Corny
Příspěvky: 1750
Registrován: 4. 10. 2021, 11:13

Re: AI ilustrace

Příspěvek od Corny »

Už tu někdo tuším zmínil, že by bylo fajn k tomu dopsat i ty prompty, které ty obrázky "vyvolaly".
"Nadšený kontrarián."

Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: AI ilustrace

Příspěvek od eerieBaatezu »

Jo, to je dobrej nápad.

Jsem to ještě našel v tý demo místnosti, pro to dole: "sauron melkor god creating space", to nad tím bylo: "gods creating space realistic"

Orkové: "https://s.mj.run/jMuDGVjJBks dark fantasy orc realistic" to první je odkaz na obrázek.

Ti draci byli jen "dragon realistic" a k tomu nějakej obrázek DnD draka nebo Jörmungandra. Ti lesní draci byli "dragon flying fantasy forest realistic" a "dragon flying above forest realistic cinematic".

Prostě takový noobský keci, co člověka napadnou. Jiný lidi tam píšou mnohem lepší věci.

Akorát už mi došly pokusy zdarma, takže nic víc generoval nebudu.
Obrázek
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: AI ilustrace

Příspěvek od eerieBaatezu »

Helé, je to mazec. Tady jsem udělal malou kompilaci věcí, na které jsem narazil v komunitní galerii.

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3832
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: AI ilustrace

Příspěvek od Selhan »

Eerie, prosím, nepřeháněj to. Tohle nemá být téma "podívejte se na obrázky", tohle má být téma "jak neuronky používat". Je to cool, třeba ta kočka je bezva, ale zase aby tady zůstal prostor i na nějakou diskuzi.
Jestli tě to baví procházet, tak když si uděláš nějakou galerii na netu, rád se na ni podívám. Nebo když to budeš házet třeba na twitter/instagram.

---

Antharone, ty jsi na discord dával portrét slečny - tam byla prompt fakt jen "autoportrait"? Protože 1) bych chtěl napodobit ten vzhled a 2) je to cool, že víme, jak Midjourney vypadá :D
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: AI ilustrace

Příspěvek od eerieBaatezu »

Tak jedno téma není na obrázky, že to mám postnout sem a tady to taky není na obrázky. Obrázek $lol$
Obrázek
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16466
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: AI ilustrace

Příspěvek od MarkyParky »

Jerson:
Dobil jsem kredit a dal nějaké pokusy, ale popálená tvář i svítící oko se mi nedaří udělat :(
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22624
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: AI ilustrace

Příspěvek od Jerson »

Pomohl by nějaký vzorový obrázek? Bez svítícího oka se obejdu, ale to popálení je dost podstatný prvek, který se mi v historických obrázcích nedaří najít. Což tedy není divu.
Uživatelský avatar
Passingby
Příspěvky: 1639
Registrován: 13. 10. 2021, 16:41

Re: AI ilustrace

Příspěvek od Passingby »

MarkyParky píše: 25. 8. 2022, 20:28 Jerson:
Dobil jsem kredit a dal nějaké pokusy, ale popálená tvář i svítící oko se mi nedaří udělat :(
Nebude tam nějaký omezení na "znepokojující obsah," takže tím třeba nejdou generovat obrázky znázorňující násilí, zranění atd.? (Což ale nevysvětluje to svítící oko - glowing eyes, demonic eyes, sparkling eyes, piercing gaze, unnatural gaze, ghostly gaze?)
Verify you are a human.
It's just an overreaction. In a few months, nobody will remember the drama.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16466
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: AI ilustrace

Příspěvek od MarkyParky »

To omezení tam je, ale když ho systém aplikuje, tak ti hodí warning, že se pokoušíš o zakázaný obsah a vůbec nic nenakreslí.

S tím okem asi nemá dost zdrojů, protože to zkouší udělat, ale blbě. Dělá odlesk blesku foťáku do oka/na tvář pod oko, skvrny na filmu nebo to oko nakreslí zdeformované, ale ne a ne trefit nějaký devil-glowing pohled.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: AI ilustrace

Příspěvek od eerieBaatezu »

Dalle2 umí mega realistický věci a mnohem líp to převádí "inspiraci" z dodaných obrázků. Ale je to, stejně jako MJ, zatím v betě. Asi počkám tak půl roku, než do toho vrazím peníze.

Jinak D2 asi pod tlakem MJ od září zlevní, a to o 70%, což je teda asi dost.
Obrázek
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6947
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: AI ilustrace

Příspěvek od Antharon »

eerieBaatezu píše: 26. 8. 2022, 12:22 Dalle2 umí mega realistický věci a mnohem líp to převádí "inspiraci" z dodaných obrázků. Ale je to, stejně jako MJ, zatím v betě. Asi počkám tak půl roku, než do toho vrazím peníze.

Jinak D2 asi pod tlakem MJ od září zlevní, a to o 70%, což je teda asi dost.
Aké sú teda ceny rôznych sietí momentálne?
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16466
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: AI ilustrace

Příspěvek od MarkyParky »

D2 15 návrhů měsíčně zdarma, pak 15USD (bez DPH) za každých dalších 115. Nespotřebované se převádí.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: AI ilustrace

Příspěvek od eerieBaatezu »

Antharon píše: 26. 8. 2022, 12:43 Aké sú teda ceny rôznych sietí momentálne?
D2: https://openai.com/api/pricing/
Stable diffusion je prej asi 4x levnější, ale to je asi oproti tý dnešní a ne zářiový ceně.
MJ: https://366511654-files.gitbook.io/~/fi ... 2e89ddca40
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „RPG tvorba a design (aneb Kreslicí prkno)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti