Hard'n'Grity TTRPG kampaň

Komunitní sekce o akcích, hledání spoluhráčů a inzerátech RPG produktů.
Wolf
Příspěvky: 2
Registrován: 15. 6. 2022, 10:09

Hard'n'Grity TTRPG kampaň

Příspěvek od Wolf »

Znáš to možná sám - DnD je sice sranda, ale... Dalo by se leccos vytknout. Jasný, na každém systému se něco najde, za mě a okem GM je to především ten samotný hero/superhero systém vývoje postavy, až příliš velká spousta skillů, featů a ohromná spousta magie.

Tenhle styl mě přestal bavit a to jak hráče, tak GM, chtěl jsem něco trochu reálnějšího... Jasný! Žádné házení kostkama ve hře nikdy nebude dost reálné, ale, pro jednoduchý příklad:

Můžu být výborně trénovaný válečník s mečem, ale když potkám v lese sám smečku obyčejných vlků, tak mám prostě problém přežít.

Když to koupím z dlouhého luku do odkrytého obličeje, tak nemám problém přežít - jdu rovnou dělat novou postavu...

Prostě chci jako GM vidět stříkat krev, vidět frustrované hráče, co sotva přežívají, pohřbít desítky jejich postav a nakrmit svůj lore ve světě jejich příběhy, nechat je prostě umrznout, utopit, umřít hlady a žízní, umřít na nemoc, infekci nebo je prostě nechat zbláznit!

Ok, kecám, nejsem zase takový sadista, ale mám prostě rád více chalanging systémy a survival. Všiml jsem si, že tenhle styl hraní není úplně oblíbený a hodně hráčů chce své hero fantasy a nechtějí se příliš trápit, očekávám reálně, že to proto jen tak někoho nezaujme. Takže jestli to stále čteš dál, pokyvuješ souhlasně hlavou nebo jsi zvědavý, pojďme se na to podívat více prakticky!

Svět:
- Ujmu se role GM, svět mám vlastní, s vlastním lore, historií, mám vlastní mapy, náboženství,... V něčem ti to ale přijde povědomé. Ano, taky rád vykrádám fantasy klišé a ostatní prameny, najdeš tam něco ze Zaklínače, něco z DnD, vykrádám ale i historii, hlavně temný středověk, takže tam potkáš náboženství, které je jako křesťanství a je stejně fanaticky praktikováno, potkáš inkvizici, potkáš omezené ultra rasisticky smýšlející lidi na vesnicích a jejich dobové lidové pranostiky (Kdo se mov umývá ve vodě, brzy umře atd)... A to vše s nádechem temna, hororu, survivalu, ale taky i parodie... Ať je trochu sranda, jak budeš hořet na hranici...

- Svět a jeho historii buduješ jako hráč sám a neznamená to, že když jsi dneska sráč s rezavým mečem, nespustíš svým jednáním třeba občanskou válku, já rád hybu figurkama na šachovnici...

Herně:
- Vycházím primárně z pravidel pro HarnMaster 3.edice, ale s vlastním lore a náboženstvím

- Skill based systém bez klasického expování, bez levelů, část skillů automatic, zbytek je dán pozadím postavy, vývoj tu ale je a neustále můžeš skilly rozvíjet, automaticky také systém počítá s tím, že lze přidávat vlastní skilly

- Postavy nemají HP ani klasické životy, jede se prostě na zranění, je tu velmi dobře propracovaný systém armoru, který skládáš po kouskách, zbraně taky, vše můžeš modifikovat, upravovat, stačí najít kovárnu. Zranění se léčí nějaký ten čas, výstroj se opotřebovává, když budeš neopatrný, nedoplatíš se...

-...a není to jen o házení kostek. Hardcore souboje ti nedají nic zadarmo, na druhé straně je tu tuna jiných možností a je se mnou jako s GM řeč, překvap mě! Já sám si potrpim na roleplay stránku

- Systém dále nabízí hru na menší skupiny i budovatelské věci - nakup si nábytek do sveho sídla nebo to můžeš vzít ještě ve větším stylu, spravovat své území a mít hromadu lidí, vše se dá aplikovat... Ale ty se toho stejně nedožiješ a umřeš někde ve škarpě nebo v bažině 😁... Celkově si dělej prostě co chceš - ožer si držku v nejbližší knajpě, dej pár pěsti dědovi u baru a prohraj všechny peníze v kostkách, whatever! Připraven jsem i ma badass kampaně nebo náboženské fanatiky...

- Systém má STRIKTNĚ omezenou magii, počítej s tím, že za mága si u mě moc nezahraješ, svět je zasazen do doby, kdy lidstvo zvítězilo nad proradnou magií a všechny upálilo jako kacíře, mágy sice potkáš, ale jsou vzácní. Existují tu jen určité rituály a pomoc od tvých bohů... A klasiky jako alchymie a tak dále.

- Jedu přes Foundry, HarnMaster je tam dobře zpracovaný, funkční, částečně automatický systém, viděl bycj to zhruba na jeden večer v týdnu online? Ale zvládnu i osobní hraní.

- One-shoty moc neumím, tvůj one-shot a test play je úvod do kampaně, pokud tě to chytne, pokračujeme dál, kampaně mám rád dlouhodobější

... takže, já jsem z toho celý nadšený a nadržený! A teď potřebuju ty hráče! Napiš zprávu, domluvíme se a jedem!

Wolf
Odpovědět

Zpět na „Akce, seznamka a inzeráty“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů