[OSEnauti] Zahrajme si Castle Xyntillan! – 1. sezóna u konce

OSEnauti jsou společné (převážně) online hraní OSE, ve kterém s jednou postavou přecházíte mezi hrami různých sudí a bavíte se chaosem, který vzniká.

Moderátor: MarkyParky

Odpovědět

Má Xyntillan nadále být součástí sdíleného multiverza OSEnautů?

Preferuju, aby byl Xyntillan pořád propojený s OSEnauty.
3
33%
Preferuju, aby se Xyntillan od OSEnautů odstřihl.
2
22%
Vyhovuje mi obojí.
4
44%
 
Celkem hlasů: 9

Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

[OSEnauti] Zahrajme si Castle Xyntillan! – 1. sezóna u konce

Příspěvek od Markus »

Obrázek

:arrow? Anotace v Databázi

Castle Xyntillan je jeden z nejlepších produktů dnešní OSR scény, jaký znám. Je to megadungeon v odlehčeném žánru „funhouse“ – strašidelný hrad plný groteskních nepřátel, šibeničního humoru, bizarních pokladů a nástrah. Než abych vám o něm jen básnil, pojďme si ho radši společně zahrát! Nejspíš koncem léta nebo začátkem podzimu bych chtěl na RPG Fóru začít svolávat příležitostné online výpravy ve stylu West Marches, aneb „kdo má čas a chuť si zrovna zahrát, je vítán“.

:arrow? Přehled zápisů (novým hráčům doporučuju přečíst si aspoň jeden, ať mají nějaký přehled)
:arrow? Sdílená složka na postavy a jiné dokumenty
:arrow? Domácí úpravy pravidel
Uživatelský avatar
Vaarsuvis
Příspěvky: 689
Registrován: 15. 2. 2008, 10:42

Re: [OSEnauti] Zahrajme si Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od Vaarsuvis »

Étienne už tak musí balancovat mezi dvěma náboženskými kulty, třetí by byl už příliš. :D
Uživatelský avatar
Mizy
Příspěvky: 348
Registrován: 27. 1. 2021, 10:22

Re: [OSEnauti] Zahrajme si Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od Mizy »

Já jsem bohužel plně oddán svojí Elisabeth. Ale pohřbu se samozřejmě Clemente zúčastní. Dokonce najme místní kutálku, aby jí na počest zahrála vojenský marš.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [OSEnauti] Zahrajme si Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od Markus »

Pořádný zápis!

Obrázek

:arrow? XY09: Spanilá výprava Babatundeho Fofany
Devátá výprava do hradu Xyntillan je poněkud jiná než ostatní. Je to poprvé, kdy do Xyntillanu ve větší míře vyrazili OSEnauti se sdílené multikampaně, kteří nemají s Xyntillanem přímou „dějovou“ souvislost, a navíc jsou na vyšších úrovních než většina původem xyntillanských postav. Proto tahle výprava stojí tak trochu bokem většiny děje – je to vlastně inkurze (některých) cizáků. A jaká!

Všechno to začalo tím, že přišla postava černošského válečníka Babatundeho Fofany ze světa Forgotten Realms, vyznavače boha války Tempa, který dorazil do města Tours-en-Savoy ve velkém stylu a začal hned rozhazovat peníze. A já jsem si musel položit otázku, jak takové zapadlé švýcarské městečko na takového cizince (a další) zareaguje…
Uživatelský avatar
Vaarsuvis
Příspěvky: 689
Registrován: 15. 2. 2008, 10:42

Re: [OSEnauti] Zahrajme si Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od Vaarsuvis »

Nemůžu si odpustit menší metagaming, ale vzhledem k tomu, že obří ropucha byla zákonného přesvědčení, si pokládám otázku, zda-li jsem nezavinil úmrtí nějakého "děsně důležitého" NPCčka. $D (úvozovky jsou schávlně, je to sandbox, takže who cares)
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [OSEnauti] Zahrajme si Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od Markus »

tynian píše: 24. 2. 2023, 20:34
Kolumbus píše: 25. 2. 2023, 12:07
Mizy píše: 1. 3. 2023, 13:42
Stařec píše: 12. 2. 2023, 07:19
Bifi píše: 16. 3. 2023, 10:51
Zdravím 10. expedici!

Hraní nás čeká za týden, tak se pojďme v klidu připravit.

Bify a Stařec pár sezení nehráli, tak bych je poprosím, aby si znovu přečetli pravidla v úvodu – proběhlo pár drobných změn (např. v ceníku nebo v přesném postupu downtimu), bude lepší znát aktuální znění. Můžete si taky přečíst poslední zápis, abyste měli trochu představu, co se za vaší nepřítomnosti dělo, ale asi nemusíte – nic zásadního, následné expedice prozkoumávali hlavně sklep.

Clothilde byla naposledy na 5. výpravě, potom byla na 6. výpravě vysvobozena ze zajetí. Podstatné pro ni je, že přišla o veškeré vybavení (další výpravy ho nenašly). Jen zbroj jí zůstala, tu se jí kat neodvážil sebrat. Její dřevěný křížek jí ovšem strhnul z krku a hodil ho mučírnou dolů do hladomorny (to je ta velká místnost plná krys).

Ubertin (Stařec) i Taurel (tynian) se účastnili Clothildina vysvobození, takže vy se znáte.

Ubertin byl naposledy na 7. výpravě, kdy se naháněl troll po nádvoří, a ostatní byli na minulé.

===

Plánování: Máme zatím čas, takže bych doporučoval, abyste prostě každý sám za sebe spekuloval o tom, co vás v Xyntillanu zajímá. A ono se z toho snad časem vyvrbí nějaký konkrétnější plán. Pomůže vám přehled dějů na konci posledního zápisu.

Akce ve městě: Připomínám volitelnou možnost hrát nějaké akce ve městě. Buď si vymyslete cokoli a nějak to zbastlíme, nebo si projděte dostupné lokace. Jsou tam třeba možnosti nakupovat lektvary v apatyce nebo si nechat ve špitále vyléčit těžká zranění – což zrovna teď může zajímat Clothilde, která vynechala 3 poslední výpravy, takž může retrospektivně říct, že byla 3 týdny ve špitále (a doufat, že to bude stačit :)

Dejme si na obojí uzávěrku do pondělí večer, co vy na to?
Uživatelský avatar
Stařec
Příspěvky: 226
Registrován: 25. 8. 2010, 11:30

Re: [OSEnauti] Zahrajme si Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od Stařec »

Beru na vědomí, připravím se co nejdřív!
Verba vana aut risui apta non loqui!
tynian
Příspěvky: 232
Registrován: 19. 11. 2007, 23:17

Re: [OSEnauti] Zahrajme si Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od tynian »

No, tohle bude ještě zajímavé, protože já bych rád hrál s novou postavou (temný elf rytíř), která ale jde den předtím do kobek (levně se vylevelit, pokud přežije :-). Pokud nepřežije, tak do Xyntillanu vyráží klasicky Taurel...

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Hraničář Taurel (4. úroveň, 3. hraná postava)
Drow rytíř Torham (6. úroveň, 4. hraná postava)
Barbar alchymista Jorwik (6. úroveň, 6. hraná postava)
Kolumbus
Příspěvky: 915
Registrován: 4. 2. 2023, 10:32

Re: [OSEnauti] Zahrajme si Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od Kolumbus »

Ahoj, já myslím, že bychom mohli zkontrolovat tu místnost s krysami (ideálně po vhození otrávené šunky by měly být kaput) a prozkoumat dál podzemí včetně vězení, bo někde dále bych čekal, že narazíme na živáčky - žalářníka, kata, Malévoly atd.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [OSEnauti] Zahrajme si Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od Markus »

Blíží se pondělí večer a zatím nemám nahlášené žádné akce ve městě. Pokud něco chcete dělat, tak to prosím dnes napište. Je to samozřejmě volitelná možnost.

Co není tak úplně volitelné, je domluvit se na tom, kam půjdete. :) Potřebuju aspoň vědět, kterou sekci hradu si mám načíst. Jelikož se hra blíží, založím asi chat na Discordu pro rychlejší domluvu.
Uživatelský avatar
Mizy
Příspěvky: 348
Registrován: 27. 1. 2021, 10:22

Re: [OSEnauti] Zahrajme si Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od Mizy »

Clemente by rád zašel do Výčepu a koupil si jed od majitele. Rozmnožily se mi krysy ve sklepě milý pane. :wink:
Kolumbus
Příspěvky: 915
Registrován: 4. 2. 2023, 10:32

Re: [OSEnauti] Zahrajme si Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od Kolumbus »

Paladinka Gwendolyne jak je mimo dohled svého řádu tak se vydala zahýřit na týden do místních hospod, skončila s dluhem 76 zlatých, a dvojí opicí -- jednou v hlavě a druhou na rameni (na hýření padlo 3*100, na jed 20 a na výsledek 35, takže jednoznačně opice :-)
Jezus
Příspěvky: 2601
Registrován: 26. 1. 2018, 10:35
Bydliště: Brno

Re: [OSEnauti] Zahrajme si Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od Jezus »

Kolumbus píše: 20. 3. 2023, 14:25 Paladinka Gwendolyne jak je mimo dohled svého řádu tak se vydala zahýřit na týden do místních hospod, skončila s dluhem 76 zlatých, a dvojí opicí -- jednou v hlavě a druhou na rameni (na hýření padlo 3*100, na jed 20 a na výsledek 35, takže jednoznačně opice :-)
Jak to budeš cálovat? :-D Dle pravidel hýření nemůžeš odejít, dokud dluh alespoň nějak nepřekleneš. Můžeš si půjčit od banky, ale proč to? :-) Ercole rád čestnou paladinku založí ;-) A úrok - vzhledem k její čestnosti bude věru lidový - 30 % :D
(Inu, je tu určité riziko smrti během procesu získávání peněz, které musí vzít každý rozumný podnikatel do úvahy $D ).

Což mi připomíná:
tynian píše: 8. 3. 2023, 12:13
Vaarsuvis píše: 16. 3. 2023, 14:24
Všichni ostatní se skládali na úhradu ztraceného koně a pronájem vozu, kromě Ercolových spoludružiníků z minulých výprav! Má to brát jako vaši zapomnětlivost, nebo víc osobně? (Upozorňuji, že je to Ital :>;o) ).

"Takže kdyby vás příliš neobtěžovalo přestat mě okrádat, zatímco místo mně vybíráte pohádkové poklady, každý prosím 20 zlatek. Buoni conti fanno buoni amici."
Kolumbus
Příspěvky: 915
Registrován: 4. 2. 2023, 10:32

Re: [OSEnauti] Zahrajme si Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od Kolumbus »

Ad složení se - strana 32 a 33 píše Ulfred, Clemente, BabaTunde i Darlana, že dávají každý 20 zlatých ... zbytku to naúčtuj i s úroky

Pladinka samozřejmě svůj dluh splatí i s příslušným úrokem, kdyžtak v závěti upraví, že její zbroj a výbava Ercolovi připadají ... a i ta cvičená opice :-)
Jezus
Příspěvky: 2601
Registrován: 26. 1. 2018, 10:35
Bydliště: Brno

Re: [OSEnauti] Zahrajme si Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od Jezus »

Kolumbus píše: 20. 3. 2023, 16:28 Ad složení se - strana 32 a 33 píše Ulfred, Clemente, BabaTunde i Darlana, že dávají každý 20 zlatých ...
Však jo, vy jste zlatí! Vtipné na tom právě je, že Étienne s Taurelem (tj. ti, co s ním byli na několika výpravách), to nikde (narozdíl od vás cizinců) nenapsali :-D
... zbytku to naúčtuj i s úroky
Právě se tak děje :-D
Pladinka samozřejmě svůj dluh splatí i s příslušným úrokem, kdyžtak v závěti upraví, že její zbroj a výbava Ercolovi připadají ... a i ta cvičená opice :-)
Palec nahoru.

A ne, že bych přál Gwendolyne cokoli zlého, ale tu cvičenou opici bych i docela chtěl :-D
Kolumbus
Příspěvky: 915
Registrován: 4. 2. 2023, 10:32

Re: [OSEnauti] Zahrajme si Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od Kolumbus »

Jj, já to pochopil blbě, tak to je od kolegů nepěkné ... ono bohužel v Xyntillanu už z těch koní je asi konina (nějak se vlivem Darlany rozmnožili z jednoho na dva :-)
Naposledy upravil(a) Kolumbus dne 20. 3. 2023, 19:37, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět

Zpět na „OSEnauti – otevřené hraní OSE“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů