[OSEnauti] Zahrajme si Castle Xyntillan! – 1. sezóna u konce

OSEnauti jsou společné (převážně) online hraní OSE, ve kterém s jednou postavou přecházíte mezi hrami různých sudí a bavíte se chaosem, který vzniká.

Moderátor: MarkyParky

Odpovědět

Má Xyntillan nadále být součástí sdíleného multiverza OSEnautů?

Preferuju, aby byl Xyntillan pořád propojený s OSEnauty.
3
33%
Preferuju, aby se Xyntillan od OSEnautů odstřihl.
2
22%
Vyhovuje mi obojí.
4
44%
 
Celkem hlasů: 9

Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20871
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

[OSEnauti] Zahrajme si Castle Xyntillan! – 1. sezóna u konce

Příspěvek od Markus »

Obrázek

:arrow? Anotace v Databázi

Castle Xyntillan je jeden z nejlepších produktů dnešní OSR scény, jaký znám. Je to megadungeon v odlehčeném žánru „funhouse“ – strašidelný hrad plný groteskních nepřátel, šibeničního humoru, bizarních pokladů a nástrah. Než abych vám o něm jen básnil, pojďme si ho radši společně zahrát! Nejspíš koncem léta nebo začátkem podzimu bych chtěl na RPG Fóru začít svolávat příležitostné online výpravy ve stylu West Marches, aneb „kdo má čas a chuť si zrovna zahrát, je vítán“.

:arrow? Přehled zápisů (novým hráčům doporučuju přečíst si aspoň jeden, ať mají nějaký přehled)
:arrow? Sdílená složka na postavy a jiné dokumenty
:arrow? Domácí úpravy pravidel
Jezus
Příspěvky: 2601
Registrován: 26. 1. 2018, 10:35
Bydliště: Brno

Re: [OSEnauti] Zahrajme si Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od Jezus »

Poustevník Étienne - muž, který dovedl náboženský rozvrat své doby tak daleko, že vede schizmatické disputace sám se sebou :-D
Jezus
Příspěvky: 2601
Registrován: 26. 1. 2018, 10:35
Bydliště: Brno

Re: [OSEnauti] Zahrajme si Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od Jezus »

Markus píše: 21. 1. 2023, 22:32 Nebojte, Xyntillan nikam nemizí. Ale OSEnauti potřebují občas i nějaké jednoduché dobrodružství pro hráče, kteří si chtějí OSE zkusit a děsí je představa, že by měli naskakovat do rozjetých megadungeonů. A já potřebuju občas nějaké zpestření. Pročež občasné dódžó!
To jsme rádi. Ale než začneš zalévat greenhorny jejich vlastní krvý, aby rychleji dozráli... dostaneme alespoň svoje expy z poslední výpravy? :D
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20871
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [OSEnauti] Zahrajme si Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od Markus »

Jezus píše: 24. 1. 2023, 09:44 dostaneme alespoň svoje expy z poslední výpravy? :D
Ono se to tady strašně rychle zamluvilo, ale posílal jsem to hned po sezení.
Uživatelský avatar
Vaarsuvis
Příspěvky: 689
Registrován: 15. 2. 2008, 10:42

Re: [OSEnauti] Zahrajme si Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od Vaarsuvis »

Markus: na kolik peněz ohodnotíme ten křížek, abych věděl, o kolik si mám snížit podíl?
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20871
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [OSEnauti] Zahrajme si Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od Markus »

Kouzelné předměty se do pokladů nepočítají - nedávají zkušenosti. Jejich rozdělení je čistě na vás.

EDIT: Takže jestli chceš svůj podíl rozdělit mezi kamarády, klidně to udělej. Ale už to není součást mého „oficiálního“ rozpočítání.
Uživatelský avatar
Vaarsuvis
Příspěvky: 689
Registrován: 15. 2. 2008, 10:42

Re: [OSEnauti] Zahrajme si Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od Vaarsuvis »

Dobrá, Étienne si bere křížek za 210 zl, ostatní nechť si připíšou po 70 zl. :)
Uživatelský avatar
Vaarsuvis
Příspěvky: 689
Registrován: 15. 2. 2008, 10:42

Re: [OSEnauti] Zahrajme si Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od Vaarsuvis »

Markusi, je možné, že by Étienne stihnul identifikaci kříže před výpravou do Stygijské knihovny?
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20871
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [OSEnauti] Zahrajme si Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od Markus »

No možné to je. Ale papírově, jak to mám napsané, potřebuješ k identifikaci u mně odehrát "akci" v kostele, a to můžeš odehrát až před dalším sezením, které ještě není vyhlášené, takže formálně to nejde. :)

A nebyla by to škoda? Takhle si můžeme vyzkoušet, jaké to je jít do jiného světa s neidentifikovaným předmětem. Můžeš se ho pokusit identifikovat v knihovně! Třeba tam bude něco, co ti poradí!

Jeho schopnosti jsou popsané tady, takže kdybys ho během sezení identifikoval, stačí se sem vrátit a podívat se na ně. Lacrot nebude muset nic vymýšlet, jenom ti řekne „Máš identifikováno, podívej se k Markusovi. :) "

Samozřejmě že pokud ti tohle přijde jako přílišný vopruz, tak si to identifikuj už teď a pak jenom před příštím Xyntillanem zpětně navštiv kostel. A budeme předstírat, že to tak chronologicky bylo správně. Jen mi to přišlo zajímavější zkusit chronologicky poctivě.
Uživatelský avatar
Vaarsuvis
Příspěvky: 689
Registrován: 15. 2. 2008, 10:42

Re: [OSEnauti] Zahrajme si Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od Vaarsuvis »

To není špatný nápad, další osobní cíl v knihovně se neztratí :)
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [OSEnauti] Zahrajme si Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od MarkyParky »

[INZERCE]
Nebo s ním vyraž do KŠM, tam se itemy identifikují za 100 gp.
[/INZERCE]
Uživatelský avatar
Vaarsuvis
Příspěvky: 689
Registrován: 15. 2. 2008, 10:42

Re: [OSEnauti] Zahrajme si Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od Vaarsuvis »

MarkyParky píše: 15. 2. 2023, 17:57 [INZERCE]
Nebo s ním vyraž do KŠM, tam se itemy identifikují za 100 gp.
[/INZERCE]
flashbacky z Vietnamu = TPK v první místnosti
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20871
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [OSEnauti] Zahrajme si Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od Markus »

Xyntillan je zpět!

V přípravě na nové hráče jsem provedl výraznou reorganizaci informací v úvodních příspěvcích, snad je to teď přehlednější a užitečnější. Přibyly informace pro nové hráče.

Při té příležitosti zveřejňuju nové znění domácích pravidel. Je to z velké části reorganizace a kodifikace toho, co znáte, až na pár změn:

To hlavní: od základu přepracovaný ceník a hodnoty předmětů (v doumentu domácích pravidel). Změnily se ceny víceméně všeho, změnily se váhy spousty předmětů, změnila se i dostupnost některého zboží (něco zmizelo, něco přibylo). Nejvýraznější změnou je především výrazné zdražení některých zbraní.

Holt tržní situace se vyvíjí! Pokud máte nějaké staré předměty nakoupené v Xyntillanu, nemusíte nic měnit – klidně si je nechte zapsané tak, jak jsou. (Ale zároveň je můžete aktualizovat, pokud chcete – někdy vám to pomůže, některé předměty jsem totiž udělal lehčí, třeba jídlo.) Ale pro nové nákupy už prosím používejte nový ceník.

Současně s tím ale ruším některá dřívější pravidla, což pamětníci jistě ocení, protože se tím hra stává přehlednější:
:arrow? Už žádná vysokohorská přirážka, ceny používáme shodně s ceníkem.
:arrow? Už žádné omezení dostupnosti některých předmětů (svěcené vody, pistole...) a vynucené hraní „nákupu“ jako akce mezi sezeními. Můžete kdykoli volně koupit cokoli z ceníku.

(Nestandardní nákupy a zakázky můžou pořád vyžadovat akci - ptejte se.)
Uživatelský avatar
Mizy
Příspěvky: 348
Registrován: 27. 1. 2021, 10:22

Re: [OSEnauti] Zahrajme si Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od Mizy »

Mohu si zamluvit na 7. družníka Adeldi Lonardo?
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20871
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [OSEnauti] Zahrajme si Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od Markus »

MaMaHaJ píše: 24. 2. 2023, 12:12
Vaarsuvis píše: 24. 2. 2023, 14:49
tynian píše: 24. 2. 2023, 20:34
Kolumbus píše: 25. 2. 2023, 12:07
Stravas píše: 26. 2. 2023, 21:06
Mizy píše: 1. 3. 2023, 13:42
Přátelé, je to tady! V úterý vyrážíte do Xyntillanu, je načase začít s přípravou.

MaMaHaJ, Kolumbus, Stravas: Jste tu noví, Xyntillan dokáže být dost složitý, tak se neděste. Přečtěte si prosím aktualizované informace v úvodních příspěvcích. Ostatní hráči se teď pustí do plánování výpravy a začnou hrát „akce ve městě“ – můžete se zapojit, ale klidně to pro první sezení ignorujte, ať se zbytečně nezahltíte. Pro první sezení je naprosto OK přijít a nechat si cíl určit ostatními. Nebojte se, v hradu budete mít dost šancí se projevit.

Vaarsuvis, tynian, Mizy: Vy už to znáte. Domluvte se na prosím nějakém cíli výpravy. Stačí rámcový, např. „sklepem dál na sever“, nebo „nejdřív pro zlaté urny do věže a pak přes zahradu doleva“. Ať vím, co si mám přečíst. Zároveň můžete volitelně hrát akce ve městě. Na obojí dávám deadline nedělní půlnoc.

Všichni: Nahrajte prosím aktuální deníky postav do sdílené složky, ať k nim mám taky přístup. Až to bude, prosím potvrďte. Chci se na ně podívat, ať vím, jaké máte levely, schopnosti, předměty a tak.

Bude si někdo dělat nového xyntillanského OSEnauta?

Jestli máte nějaké dotazy, směle s nimi sem.

Cca den před hrou vytvořím společnou konverzaci na Discordu, kde si pak taky zavoláme. Do té doby prosím držme plánování tady.
Mizy píše: 2. 3. 2023, 23:07 Mohu si zamluvit na 7. družníka Adeldi Lonardo?
Družiníky jsem ještě neaktualizoval, tak prosím počkejte na novou nabídku. Stále sice platí, že své dřívější družiníky si můžete vzít kdykoli, ale koukám do poznámek a Adeldi byl družiník tvé teď už mrtvé postavy, Mizy (Piérre), takže na něj tenhle případ neplatí. :)
Kolumbus
Příspěvky: 915
Registrován: 4. 2. 2023, 10:32

Re: [OSEnauti] Zahrajme si Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od Kolumbus »

Ahoj, postava nahrána, pokud platí level cap 6, tak bych si vzal zlodějku Darlanu, level 4. Na zápisy z posledních dvou sezení jsem se díval a těším se. Předpokládám, že družiníka chtít nebudu, Glom by žárlila, už tak je naštvaná, že musí prdět doma a uchlácholil ji je slib, že jí donese nějaké dobroty z výletu :-)
Odpovědět

Zpět na „OSEnauti – otevřené hraní OSE“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host