[OSEnauti] Zahrajme si Castle Xyntillan! – 1. sezóna u konce

OSEnauti jsou společné (převážně) online hraní OSE, ve kterém s jednou postavou přecházíte mezi hrami různých sudí a bavíte se chaosem, který vzniká.

Moderátor: MarkyParky

Odpovědět

Má Xyntillan nadále být součástí sdíleného multiverza OSEnautů?

Preferuju, aby byl Xyntillan pořád propojený s OSEnauty.
3
33%
Preferuju, aby se Xyntillan od OSEnautů odstřihl.
2
22%
Vyhovuje mi obojí.
4
44%
 
Celkem hlasů: 9

Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20871
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

[OSEnauti] Zahrajme si Castle Xyntillan! – 1. sezóna u konce

Příspěvek od Markus »

Obrázek

:arrow? Anotace v Databázi

Castle Xyntillan je jeden z nejlepších produktů dnešní OSR scény, jaký znám. Je to megadungeon v odlehčeném žánru „funhouse“ – strašidelný hrad plný groteskních nepřátel, šibeničního humoru, bizarních pokladů a nástrah. Než abych vám o něm jen básnil, pojďme si ho radši společně zahrát! Nejspíš koncem léta nebo začátkem podzimu bych chtěl na RPG Fóru začít svolávat příležitostné online výpravy ve stylu West Marches, aneb „kdo má čas a chuť si zrovna zahrát, je vítán“.

:arrow? Přehled zápisů (novým hráčům doporučuju přečíst si aspoň jeden, ať mají nějaký přehled)
:arrow? Sdílená složka na postavy a jiné dokumenty
:arrow? Domácí úpravy pravidel
Uživatelský avatar
Elenistar
Příspěvky: 47
Registrován: 14. 6. 2022, 16:43

Re: [OSEnauti] Zahrajme si Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od Elenistar »

Bifi píše: 7. 9. 2022, 09:04 EDIT2: Láka ma rytierska zbroj... Markusi, zopár otázok:
Ceny úplne všetkého sú dvojnásobné?
Odpisoval si niekto a nakupoval nové jedlo? (Ja áno.)
Používaš pravidlo 1% životných nákladov? (Zatiaľ som to u nikoho nezachytil.) Ak áno, znamená moja prísaha skromnosti nižšie životné náklady?
Taky bych si koupil rytířskou zbroj, ten válečník ničím jiným extra zajímavý vlastně není. Taky jsem skončil tesně před druhou úrovní. Peníze na útratu jsem také platil. Ale už si na to asi povedu nějaké podvodné účetnictví v excellu.

Jsem pro nějakou downtimovou akci ve městě a spíše bokem a formou psaného RPG, abychom se, když se sejdem, skutečně věnovali hraní. Ačkoli jsme toho asi v Markusových očích nestihli projít hodně, já se královsky bavil.
Uživatelský avatar
RoVan
Příspěvky: 63
Registrován: 4. 4. 2021, 18:27
Bydliště: Ostrava

Re: [OSEnauti] Zahrajme si Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od RoVan »

Tak na Markusův popud to ještě nahodím veřejně.

Potulný bard Lech Gaszczyk, tak řečený Leszko teď vyhrává u U Černého komedianta píseň inspirovanou výpravou na hrad. (EDIT: A doufá, že mu vydělá nějaký peníz, protože půlku pokladu už asi utratil a půlku poslal na nový kostelík do Slezska.)


Bezhlavý tanec
R:Tam na kopci na hřebeni, na Xyntillanském panství,
Tam dlí ďábel, při svítání, a s mrtvou paní tančí.
Leč dnes paní zachtělo se - Francouzského milování.

Bůh je mi svědkem a ďáběl snad taky, na tom kopci vstala paní, před našimi zraky.
Než jsme na kříž přísahali, ó bože, čapla chlapce nebohého, s drápy jako nože.

R:Tam na kopci na hřebeni, na Xyntilanském panství,
Tam dlí ďábel při klekání, a s mrtvou paní tančí.
Leč dnes paní zachtělo se - Francouzského milování.

Už si ho táhne, nebohého, k sobě, co nevidět, lehnou spolu na postel či v hrobě,
ach ta láska, slepá je a bezhlavá, zrovna stejně jako paní, co chlapce v drápech má.

R:Tam na kopci na hřebeni, na Xyntilanském panství,
Tam dlí ďábel při śtmívání, a s mrtvou paní tančí.
Leč dnes paní zachtělo se - Francouzského milování.

Tančila od svítání až do noci, tak protančila boty a podjely jí nohy.
Chlapec vstává, pádí z hradu rychle ven, co dál se potom stalo, to vám povím za týden.

Dej si pozor, dobrý pane, až zas půjdeš na výpravu, střež se halvně mrtvé paní, jen neztrácej hlavu!

Obrázek


Obrázek

Obrázek


Na každou práci je nářadí a na každý příběh je RPG. Nezatloukejte hřebík šroubovákem, i když na něj přilepíte závaží, kladivo bude lepší.

Nabízím výpravy s OSEnauty na Olagova Švihlá místa pojďte si užít pivo, OSR a chlebíčky.
Uživatelský avatar
Vaarsuvis
Příspěvky: 689
Registrován: 15. 2. 2008, 10:42

Re: [OSEnauti] Zahrajme si Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od Vaarsuvis »

Markus píše: 7. 9. 2022, 09:48 Hýřit můžeš, jak chceš, ale XP za to nebudou. :) V téhle kampani jsou zkušenosti za vynesení pokladů, ne za utracení. Dávat to za obojí by byl trochu overkill.
Díky za odpověď. :)
Měl bych ještě jednu otázku. Počítá se nestvůra s KŽ s 2+2 za nestvůru s KŽ 2 nebo 3? Uvažuju o ochočení té ropuchy a na první úrovni bych mohl jenom do 2 KŽ.
To víš, my Francouzi máme žáby rádi. :wink:
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20871
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [OSEnauti] Zahrajme si Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od Markus »

Vaarsuvis píše: 7. 9. 2022, 10:20 Měl bych ještě jednu otázku. Počítá se nestvůra s KŽ s 2+2 za nestvůru s KŽ 2 nebo 3?
Ale fuj, takhle se dívat do bestiáře. :)
- 2+2 je víc než 2 KŽ, takže pokud máš limit jenom 2, na tohle by to neplatilo.
- Nepočítej s tím, že příšery v Xyntillanu mají defaultní statistiky z OSE (navíc ten modul je psaný pro Swords & Wizardry :))
- Pocitově ti ta ropucha přišla příliš velká na to, aby tě poslouchala. Možná až budeš trochu mocnější...
Uživatelský avatar
Vaarsuvis
Příspěvky: 689
Registrován: 15. 2. 2008, 10:42

Re: [OSEnauti] Zahrajme si Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od Vaarsuvis »

Markus píše: 7. 9. 2022, 10:29 Ale fuj, takhle se dívat do bestiáře. :)
Ale no tak, jako Sun Tzu se musím dozvědět o nepříteli co nejvíc (a zda-li má cenu si plýtvat drahocenné kouzlo), přece jen je to old-school. $D
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: [OSEnauti] Zahrajme si Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od Bifi »

Markus píše: 7. 9. 2022, 09:48 Mám ale jednu otázku už teď. Přijde vám lepší hrát svoji downtimovou akci před sezením, nebo po něm? Dvě možnosti
- Hráči se přihlásí na hru. Odehrajou downtime. Proběhne sezení (příp. s reflexí downtimu).
- Hráči se přihlásí na hru. Proběhne sezení. Hráči odehrajou downtime (umožňuje „dohrát“ a reflektovat to, co našli v hradu)
Ja som sa predbežne pre ASEnautov rozhodol pre prvý variant. Je to aj prakticky schodnejšie z hľadiska ukončovania sedenia a aby sa nerozbehla na fórach samostatná paralelná plánovacia/sociálna "kampaň", lebo sa niektorí hráči budú cítiť vylúčení tým, že nemajú čas alebo ochotu sa na tejto diskusii podieľať.

(Hráči, ktorí práve dohrali, si musia holt urobiť nejaké poznámky, čo v downtime chcú, a urobí sa to až pred ďalšou vyhlásenou hrou.)
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Stařec
Příspěvky: 226
Registrován: 25. 8. 2010, 11:30

Re: [OSEnauti] Zahrajme si Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od Stařec »

Tož, sakra, ještě minulou neděli 4. tu sonduju, jestli je tu nějaký pohyb, pár dní se sem nepodívám a najednou několik stránek příspěvků a další výprava :)
Verba vana aut risui apta non loqui!
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20871
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [OSEnauti] Zahrajme si Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od Markus »

Pořádný zápis ze 4. výpravy.

Obrázek

:arrow? XY04: Okradení bezhlavé dámy a uzeného sluhy
Do hradu Xyntillan vyrazila další expedice. Po dvou neúspěšných pokusech o zachránění ztracené Annamárie nad ní společníci zlomili hůl a vyrážejí do hradu s plány novými: dokončit předchozí plán s nakrmením a opitím trolla (viz 3. výprava), proniknout přes nádvoří do donžonu a prozkoumat tamní mučírnu, žaláře i zbytek věže.
EDIT: Další expedice bude určitě až někdy v říjnu. Do té doby projdu zdejší dotazy a plány postav a vymyslím nějaký zastřešující systém downtimu, který je umožní vyhodnotit.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20871
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [OSEnauti] Zahrajme si Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od Markus »

Jezus píše: 6. 9. 2022, 23:52
Jezusi, došlo mi, že ti už dvě sezení dlužím popis toho lektvaru, co jsi našel. Jednak je to dost dlouhá doba na identifikaci, jednak popis můžeš potřebovat, kdybys přešel do jiného světa. Takže:
Lektvar hrdinství

Běžní lidé nebo postavy těch povolání, která jsou zaměřená na boj a neumějí kouzlit (např. trpaslík, bojovník, půlčík), po vypití lektvaru hrdinství dočasně získají další úrovně. Počet získaných úrovní závisí na skutečné úrovni postavy:

Běžný člověk: Získá schopnosti bojovníka na 4. úrovni.
1. až 3. úroveň: Získá 3 úrovně.
4. až 7. úroveň: Získá 2 úrovně.
8. až 10. úroveň: Získá 1 úroveň.
11. a vyšší úroveň: Žádný účinek.
Účinky: Postava získá všechny schopnosti dalších úrovni, včetně životů navíc.

Zranění: Zranění utržená pod vlivem tohoto lektvaru se nejdřív odečítají od zásoby dodatečných životů.
Ještě někomu dlužím identifikaci něčeho? (Superhořčice je prostě superhořčice)
Jezus
Příspěvky: 2601
Registrován: 26. 1. 2018, 10:35
Bydliště: Brno

Re: [OSEnauti] Zahrajme si Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od Jezus »

Děkuji! Já si říkal, že jsem ho měl do sebe asi kopnout, když jsme bojovali s tou bezhlavou koketou :-D Ale byl v baťůžku (plus jsem stejně neměl čím ji zranit) :-(

Prozradíš i, jak dlouho účinek trvá?

Jinak právě po téhle eskapádě přemýšlím o nějakém bandalíru na lektvary (a svěcenou vodu). Něco jako 12 apoštolů, jen na flakony a samozřejmě vycpané vlnou, aby se nerozbily. Nechceš něco takového zbastlit? ;-) Viděl bych to na zakázkovou práci u brašnáře...
Případně by dávalo smysl něco podobného mít jako "ledvinku" zezadu pod batohem, aby nehrozilo, že to dostane ránu od nepřítele :think:
Uživatelský avatar
RoVan
Příspěvky: 63
Registrován: 4. 4. 2021, 18:27
Bydliště: Ostrava

Re: [OSEnauti] Zahrajme si Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od RoVan »

Jezus: já bych řekl, že nějaká tašvice je implikovaná, takže si můžeš asi můžeš dát lektvary do připravených předmětů (třeba, když si tam dám loutnu, tak beru, že ji mám na řemeni přes prsa a když ji potřebuju a mám volné ruce, tak si ji prostě přetočím dopředu.) Jen když jich máš hodně, tak překáží (zpomalují).

Markus: já mám ještě ampulku černého slizu, na hře jsi říkal, že je to smrtelný jed, ale nějak jsem ho nenašel v pravidlech, tak bych poprosil o implementaci, ať to můžu třeba využít na jiné výpravě.

Obrázek


Obrázek

Obrázek


Na každou práci je nářadí a na každý příběh je RPG. Nezatloukejte hřebík šroubovákem, i když na něj přilepíte závaží, kladivo bude lepší.

Nabízím výpravy s OSEnauty na Olagova Švihlá místa pojďte si užít pivo, OSR a chlebíčky.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20871
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [OSEnauti] Zahrajme si Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od Markus »

Jezus: Je to tak, zavazadla řešit nemusíš, jsou „zdarma“ (aneb pod rozlišovací schopnost). Vypít lektvar trvá jedno kolo. Účinek trvá 1k6+6 směn (!). Ty doby trvání jsou pravidla OSE pro všechny lektvary, není to specifikum tohohle.

RoVan: Díky za připomenutí. Dejme jedu tyhle vlastnosti:
(Podle OSE Advanced, jed typu III)

Jed účinkuje při pozření. (Neúčinkuje v krvi – nanesení na čepel je k ničemu.) Máš jednu dávku.

Bonus k záchraně proti jedu: +4
Úspěšná záchrana = zranění za 20 živ.
Neúspěšná záchrana = zranění za 40 živ.

Šance na detekci: 40 %
Doba nástupu: 1k2 kol
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20871
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [OSEnauti] Zahrajme si Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od Markus »

Svolávám 5. expedici do hradu Xyntillan.
Možné termíny (bude jeden z toho): úterý 25., středa 26. nebo čtvrtek 27.

Přihlašujte se prosím v přihlašovací diskuzi.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20871
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [OSEnauti] Zahrajme si Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od Markus »

Máme (nepovinná) pravidla pro aktivity mezi výpravami

Zároveň v třetím příspěvku najdete lehce aktualizovaná pravidla kampaně, zejména týkající se nákupů a verbování družiníků. Některé nákupy a veškeré verbování teď vyžadují zahrát akci mezi výpravami.

Čtvrtý příspěvek popisuje systém akcí mezi výpravami. Každý hráč může před výpravou dobrovolně zahrát jednu z nich. Je to flexibilní. V příspěvku najdete spoustu návrhů na to, co ve městě dělat, ale zároveň je možné vymýšlet vlastní. (Například bychom tím vyřešili tu výrobu výbušné truhly. V novém systému navíc nebude nutné vyřazovat postavu ze hry. Tak pokud stále máte zájem, ptejte se.)

Kdo to otestuje jako první? :)
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahrajme si společně Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od Quentin »

Markus píše: 25. 6. 2022, 21:31 xynt.jpg

Už 7 kusů? (A ani jeden jsem nebyl já.) Přiznejte se, kdo jste to byl! :>;o) Že by těch kampaní v Xyntillanu jelo víc paralelně?

Posílám čistě pro zajímavost – považoval jsem to za u nás dost neznámý produkt.
Jeden bude Tobiáš (druhý hlas v našem podcastu :) )
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Odpovědět

Zpět na „OSEnauti – otevřené hraní OSE“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů