[OSEnauti] Zahrajme si Castle Xyntillan! – 1. sezóna u konce

OSEnauti jsou společné (převážně) online hraní OSE, ve kterém s jednou postavou přecházíte mezi hrami různých sudí a bavíte se chaosem, který vzniká.

Moderátor: MarkyParky

Odpovědět

Má Xyntillan nadále být součástí sdíleného multiverza OSEnautů?

Preferuju, aby byl Xyntillan pořád propojený s OSEnauty.
3
33%
Preferuju, aby se Xyntillan od OSEnautů odstřihl.
2
22%
Vyhovuje mi obojí.
4
44%
 
Celkem hlasů: 9

Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

[OSEnauti] Zahrajme si Castle Xyntillan! – 1. sezóna u konce

Příspěvek od Markus »

Obrázek

:arrow? Anotace v Databázi

Castle Xyntillan je jeden z nejlepších produktů dnešní OSR scény, jaký znám. Je to megadungeon v odlehčeném žánru „funhouse“ – strašidelný hrad plný groteskních nepřátel, šibeničního humoru, bizarních pokladů a nástrah. Než abych vám o něm jen básnil, pojďme si ho radši společně zahrát! Nejspíš koncem léta nebo začátkem podzimu bych chtěl na RPG Fóru začít svolávat příležitostné online výpravy ve stylu West Marches, aneb „kdo má čas a chuť si zrovna zahrát, je vítán“.

:arrow? Přehled zápisů (novým hráčům doporučuju přečíst si aspoň jeden, ať mají nějaký přehled)
:arrow? Sdílená složka na postavy a jiné dokumenty
:arrow? Domácí úpravy pravidel
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [OSEnauti] Zahrajme si Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od Markus »

Jezus píše: 9. 11. 2022, 23:43 Ercole si po každé výpravě dopřával pohodlné živobytí[/i] (mezi výpravami mi bylo málo pálit jen doslova pár zlaťáků, takže jsem si škrtal dvacet :-) ). Po té poslední se na něj ale usmálo štěstí (v podobě Clementine von Otterbach), takže si dopřál a doslova prohýřil celých 160 zl. A aby na to nebyl sám, dělal to zejména v Kočičinci madame Polidori, protože Italové potřebují dámskou společnost stejně jako pohár vína!
No výborně, tohle si vyloženě říká o nějaký systém hýření, který umožní hráčům pálit přebytečné zlato a konvertovat ho na bonusové dovednosti. Strávil jsem půl odpoledne přemýšlením, jestli má smysl zavádět něco takového ve hře, která už dává zkušenosti za získání zlata. Dávat je ještě za jeho spálení by bylo dvojnásobné XPování ze stejných pokladů. Nepovede to k příliš rychlému postupu? Případně jaké tempo postupu nastavit? Co je málo, co je moc?

Nakonec mi došlo, že to prostě nemusím řešit a úzkostně designovat předem. Můžeme experimentovat! Tak prostě nahodím nějaký návrh pravidel hýření, a když se časem ukáže jako problémový, změníme ho.

Na začátek prostě ukradnu Bifiho pravidla z ASE a dál uvidíme (díky, Bifi!)


Hýření

Některé akce můžou zahrnovat hýření.

Postavy můžou v Tours-en-Savoy marnit peníze světskými slastmi – pitím, hazardem, rozhazováním, návštěvami „gentlemanského klubu“. Za hýření se počítá utrácení peněz bez dalšího účelu a užitku. Peníze utracené za jiným účelem nejsou hýření (jako hýření se např. nepočítá povinná útrata za živobytí ani závazky postavy plynoucí z jejich národnosti nebo povolání).

1. Řekni, v jaké lokaci chceš hýřit, a kolik týdnů. Můžeš maximálně tolik týdnů, kolik tvoje postava vynechala výprav od svojí poslední.
--- To znamená, že postavy, které byly na minulé výpravě, tedy nemůžou hýřit (nezbylo jim na to dost času).
--- Pokud postava mezitím byla na výpravě v jiném světě, doporučuju počítat ji taky jako týden. Například: postava byla na 3. expedici v Xyntillanu, potom jednou v jiném světě, teď chce jít na 6. expedici v Xyntillanu = má 1 volný týden.

2. Utrať 100 × 1k6 zlatých za každý prohýřený týden. Pokud hodíš víc, než kolik si můžeš dovolit, musíš to zaplatit – pravděpodobně si budeš musit půjčit od ostatních dobrodruhů (lepší volba) nebo od banky (horší volba). Dej vědět.

3. Hoď záchranný hod proti jedu.
:arrow? Když uspěješ: Dostáváš tolik zkušeností, kolik jsi utratil(a) svých peněz (= žádné zkušenosti za půjčku). Hoď 2k20 +1 za každý bod rozdílu, o který jsi v záchranném hodu uspěl(a), a najdi výsledek v tabulce.
:arrow? Když neuspěješ: Dostáváš tolik zkušeností, kolik je polovina hodnoty tvých utracených peněz. (= žádné zkušenosti za půjčku) Hoď 1k20 na tabulku hýření a přečti si výsledek.


===

Jezusi:

Co znamená tvoje poznámka "takže si dopřál a doslova prohýřil celých 160 zl."? To je tvoje útrata za živobytí? V tom případě OK, to se jako hýření nepočítá, má to výhody rolaplayové. Nebo to píšeš jenom pro atmosféru? Jestli chceš, můžeš to ještě vzít zpět a narvat to místo toho do hýření, jestli chceš.

Budeš chtít návštěvu kočičince spojit i s mechanikou hýření? Pokud ano, dej vědět a naházet ji to. Dej pak vědět, jak ti to napadalo a jaký výsledek jsi aktivoval, já ho nějak „zkonvertuju“ do našeho prostředí. Pokud hýřit nechceš, nevadí, zaplatíš jen nějakou drobnou částku a budu pro tebe mít nějaké informace tak jako tak. Týkají se toho obrazu.
Jezus píše: 9. 11. 2022, 22:41 Pro jistotu bych krom sochoru vzal i pořádný pilník :-)
4 zlaté, jedno políčko.
Uživatelský avatar
Passingby
Příspěvky: 1596
Registrován: 13. 10. 2021, 16:41

Re: [OSEnauti] Zahrajme si Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od Passingby »

(Viděl jsem i jednoduchou variantu, kdy se zlato, stříbro atp. z majetku dá "prohýřit" za expy v poměru 2:1. Doufám, že to bylo 2:1 a ne 10:1, už fakt nevím. Způsob může být různý, klerik to třeba může věnovat církvi a potom se oddat tiché kontemplaci. A asi tam byl nějaký limit jako max 10% z rozdílu mezi zkušenostma pro aktuální a následující úroveň v jednom dauntajmu, aby to hráči používali jenom jako krizovku, když jim na přestup chybí pár expů. Plus za to pak mohly být nějaký ad hoc výhody třeba při shánění informací, družníků a pomocníků, nebo něco takového.)
Verify you are a human.
It's just an overreaction. In a few months, nobody will remember the drama.
Uživatelský avatar
Vaarsuvis
Příspěvky: 689
Registrován: 15. 2. 2008, 10:42

Re: [OSEnauti] Zahrajme si Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od Vaarsuvis »

Co se nadcházející výpravy týče, nevím, jak vy, ale nejradši bych se k zajatcům dostal přes kostry, kterých už není tolik, jsou zranitelní svěcenkou a nejsou moc silní a cestou nebudeme mít žádnou mříž.
Kdybychom šli cestou z východu, bojím se, že než vyřešíme mříž, tak nás přepadnou pštrosi ze severu, kteří vypadali dost drsně. :/
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [OSEnauti] Zahrajme si Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od Markus »

Připomínám, že svěcenka je regulované zboží, takže jestli ji chcete koupit, někdo se bude muset obětovat a pár dní pomáhat v kostele.

EDIT Passingby: Já tam mám záchranu na jed a při neúspěchu polovinu XP, takže ta konverze taky nebude 1:1. Ale uvidíme, jak to bude fungovat. Když se ukáže, že je to moc benevolentní, dá se to zmírnit.
Uživatelský avatar
Vaarsuvis
Příspěvky: 689
Registrován: 15. 2. 2008, 10:42

Re: [OSEnauti] Zahrajme si Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od Vaarsuvis »

Markus píše: 14. 11. 2022, 09:55 Připomínám, že svěcenka je regulované zboží, takže jestli ji chcete koupit, někdo se bude muset obětovat a pár dní pomáhat v kostele.
V tom případě "františkán" Étiénne půjde tento týden pomáhat do kostela a vést opatrné rozmluvy s otcem Brenardem. $D

EDIT: A taky zmíní, že svěcené vody budou použity pro záchranu sestry Clothildy, která na něj udělala dojem. :D
Naposledy upravil(a) Vaarsuvis dne 14. 11. 2022, 13:13, celkem upraveno 1 x.
tynian
Příspěvky: 232
Registrován: 19. 11. 2007, 23:17

Re: [OSEnauti] Zahrajme si Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od tynian »

Vaarsuvis píše: 14. 11. 2022, 09:49 Co se nadcházející výpravy týče, nevím, jak vy, ale nejradši bych se k zajatcům dostal přes kostry, kterých už není tolik, jsou zranitelní svěcenkou a nejsou moc silní a cestou nebudeme mít žádnou mříž.
Kdybychom šli cestou z východu, bojím se, že než vyřešíme mříž, tak nás přepadnou pštrosi ze severu, kteří vypadali dost drsně. :/
Jak myslíš, já tě budu krýt zezadu z povzdálí :-)

Ohledně pštrosů - tam jsem zvažoval zabednit dveře. Třeba svázat kliky, jestli jsou dvoukřídlé, nebo tak něco. Vzepřít jeden trámek za futro a přivázat kliku k němu ... atd.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Hraničář Taurel (4. úroveň, 3. hraná postava)
Drow rytíř Torham (6. úroveň, 4. hraná postava)
Barbar alchymista Jorwik (6. úroveň, 6. hraná postava)
tynian
Příspěvky: 232
Registrován: 19. 11. 2007, 23:17

Re: [OSEnauti] Zahrajme si Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od tynian »

Markus píše: 13. 11. 2022, 13:18 Tož k té přípravě...

(32 zlatých dohromady za všechno - no nekup to!)

:arrow? „...tuhle medvědí packu? Můžete s ní sahat na věci, kterými si nechcete špinit ruce! To se hodí, ne?“ (4 zlaté, 1 řádek)
:arrow? „...tuhle krabičku skleněných kuliček? Jsou pevné, na mou věru, takže pod nohama neprasknou. Naopak, dotyčný si pěkně namele zobák, ha ha! Jen jsou tedy poněkud dražší, vyráběli je skláři až v Čechách, a podívejte, jak jsou krásně žíhané!“ (36 zlatých, 1 řádek)

„A poslyšte, kdybyste tam – ať už jdete kamkoli, nevyzvídám, nevyzvídám – zahlédl nějakou knihu mystického významu, stavte se pak za mnou, ju?“
Hmmm, sochor i trámky beru, tam není co řešit. Pracku taky beru, ale u těch kuliček bych chtěl usmlouvat nějakou lepší cenu... Ale asi to nedopadne, co? Zkusil jsem ověření charismatu a neuspěl jsem (padlo mi 13, mám 9)...

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Hraničář Taurel (4. úroveň, 3. hraná postava)
Drow rytíř Torham (6. úroveň, 4. hraná postava)
Barbar alchymista Jorwik (6. úroveň, 6. hraná postava)
Jezus
Příspěvky: 2601
Registrován: 26. 1. 2018, 10:35
Bydliště: Brno

Re: [OSEnauti] Zahrajme si Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od Jezus »

Ty kuličky by se nám mohly hodit. Dokonce na tolik, že je Ercole ochotný je zaplatit, i když si o těch židovských cenách myslí své :-D

Ti pštrosi byli v té chodbě na východ? Taktéž se přikláním k plánu zatarasit zmíněné dveře.

Jinak padající mříž bych naopak rád využil proti těm kostlivcům. Pokud je nalákáme k celám (kde budou třeba ty kuličky), couvneme na východ a ustřelíme nějaký zámek, objeví se mezi námi a kostlivci mříž! To by nám mohlo poskytnout čas i prostor k tomu je ostřelovat, než to oběhnou z druhé strany = několik z nich vyřídit, než se nám dostanou na tělo :-)=

Jen si nejsem jistý měřítkem a tím, zda by na nás nedosáhli skrze mříže těmi halapartnami.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [OSEnauti] Zahrajme si Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od Markus »

Tyniane, díky za poctivé ověření charismatu na tvojí straně. V tom případě židovský kupec rozhodně nesmlouvá a dává ti najevo, že ses zbláznil, protože ti už teď nabízí exkluzivní cenu pro věrného zákazníka. :D

Jezusi, prosím pár odpovědí, ať to můžu celé vyhodnotit. Naházet případné hýření si můžeš sám, nebo to nechat na mě. Mimochodem, nejdi už na 2. úrovni? Kdyžtak prosím aktualizuj deník.
Markus píše: 13. 11. 2022, 18:59 Co znamená tvoje poznámka "takže si dopřál a doslova prohýřil celých 160 zl."? To je tvoje útrata za živobytí? V tom případě OK, to se jako hýření nepočítá, má to výhody rolaplayové. Nebo to píšeš jenom pro atmosféru? Jestli chceš, můžeš to ještě vzít zpět a narvat to místo toho do hýření, jestli chceš.

Budeš chtít návštěvu kočičince spojit i s mechanikou hýření? Pokud ano, dej vědět a naházet ji to. Dej pak vědět, jak ti to napadalo a jaký výsledek jsi aktivoval, já ho nějak „zkonvertuju“ do našeho prostředí. Pokud hýřit nechceš, nevadí, zaplatíš jen nějakou drobnou částku a budu pro tebe mít nějaké informace tak jako tak. Týkají se toho obrazu.
Pštrosi byli v chodbě na východ, ano, respektive vešli do ní ze severních dveří (růžové X na mapě = rozbité dveře).

Měřítko je jedno políčko = 3 metry. Bodat halapartnami přes mříže asi nějak půjde, ale s postihy a rozhodně ne na celé tři metry.
tynian
Příspěvky: 232
Registrován: 19. 11. 2007, 23:17

Re: [OSEnauti] Zahrajme si Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od tynian »

Pštrosi vyběhli ze dveří na severozápad, kus od té mříže.

A ta mříž vede rovnou z té chodby, když se kostlivci dostanou k ní, tak už si asi moc nezastřílíme, to na nás dosáhnou. Navíc asi budou vědět, jak se ta mříž otevírá, takže okolo nemusí jít... prostě jednoho někam pošlou k nějaké páce nebo rumpálu a počkají, až to otevře. Nespoléhal bych tudíž na to, že budou muset okolo.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Hraničář Taurel (4. úroveň, 3. hraná postava)
Drow rytíř Torham (6. úroveň, 4. hraná postava)
Barbar alchymista Jorwik (6. úroveň, 6. hraná postava)
tynian
Příspěvky: 232
Registrován: 19. 11. 2007, 23:17

Re: [OSEnauti] Zahrajme si Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od tynian »

Markus píše: 14. 11. 2022, 15:28 Tyniane, díky za poctivé ověření charismatu na tvojí straně. V tom případě židovský kupec rozhodně nesmlouvá a dává ti najevo, že ses zbláznil, protože ti už teď nabízí exkluzivní cenu pro věrného zákazníka. :D

Pštrosi byli v chodbě na východ, ano, respektive vešli do ní ze severních dveří (růžové X na mapě = rozbité dveře).

Měřítko je jedno políčko = 3 metry. Bodat halapartnami přes mříže asi nějak půjde, ale s postihy a rozhodně ne na celé tři metry.
Tak nějak jsem to čekal, dobrá, kuličky koupím za plnou cenu (peníze mám, takže v pohodě).

Pokud jsou severovýchodní dveře k pštrosům rozbité (co vlastně znamená rozbité - vyvrácené z pantů?), tak to trošku mění situaci, obávám se...

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Hraničář Taurel (4. úroveň, 3. hraná postava)
Drow rytíř Torham (6. úroveň, 4. hraná postava)
Barbar alchymista Jorwik (6. úroveň, 6. hraná postava)
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [OSEnauti] Zahrajme si Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od Markus »

Oni tím proběhli a rozbili je na třísky.

EDIT: Respektive realističtěji to budou spíš dveře vyrvané z pantů a zámku, asi v nějaké míře recyklovatelné.

EDIT2: Ale neříkal jsem, že není-li řečeno jinak, dveře se otevírají do místnosti? V tom případě je rozbili proti směru otevírání, tj. první slovo platí – vyrvali v těch dveřích vlastními těly díru.
tynian
Příspěvky: 232
Registrován: 19. 11. 2007, 23:17

Re: [OSEnauti] Zahrajme si Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od tynian »

A sakra... tak to asi jen tak nezatarasíme... Tudíž bych to přeci jen vzal jinou cestou. No nevadí, už ty trámky a sochor mám, takže to táhnu s sebou a uvidíme, třeba se to hodí. Ale musíte se mnou mít trpělivost, jsem naloženej jako soumar, jen se vleču...

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Hraničář Taurel (4. úroveň, 3. hraná postava)
Drow rytíř Torham (6. úroveň, 4. hraná postava)
Barbar alchymista Jorwik (6. úroveň, 6. hraná postava)
Jezus
Příspěvky: 2601
Registrován: 26. 1. 2018, 10:35
Bydliště: Brno

Re: [OSEnauti] Zahrajme si Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od Jezus »

Markus píše: 14. 11. 2022, 15:32 EDIT2: Ale neříkal jsem, že není-li řečeno jinak, dveře se otevírají do místnosti? V tom případě je rozbili proti směru otevírání, tj. první slovo platí – vyrvali v těch dveřích vlastními těly díru.
:eyecrazy:

V tom případě mě buď napadl neskutečně složitý plán zahrnující vylákání pštrosů, provazy natažené v žaláři, vysypané kuličky a jednoho odvážného akrobata utíkajícího a skákajícího nejprve jedním a pak druhým směrem...
nebo prostě opatrně prozkoumáme co je za tou severní mříží a zkusíme nalákat kostlivce k ní - i kdyby ji šli zvednout, získáme tím čas párkrát vystřelit - což je prostě brutální rozdíl. Ale souhlasím, že potřebujeme žoldnéře, kteří je pak udrží od nás, až se k nám kostlivci dostanou - s tím je třeba počítat tak jako tak...
Markus píše: 14. 11. 2022, 15:28 Jezusi, prosím pár odpovědí, ať to můžu celé vyhodnotit. Naházet případné hýření si můžeš sám, nebo to nechat na mě. Mimochodem, nejdi už na 2. úrovni? Kdyžtak prosím aktualizuj deník.
Jop, aktualizuju. Už jsem začal, ale ještě musím hodit životy :-)

Ber to jako náklady na živobytí a akci v nevěstinci. Hýření zní zajímavě, někdy určitě vyzkouším, ale teď bych rád dojel linku s tím obrazem :-)
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [OSEnauti] Zahrajme si Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od Markus »

Vaarsuvis píše: 14. 11. 2022, 11:33 V tom případě "františkán" Étiénne půjde tento týden pomáhat do kostela a vést opatrné rozmluvy s otcem Brenardem. $D

EDIT: A taky zmíní, že svěcené vody budou použity pro záchranu sestry Clothildy, která na něj udělala dojem. :D
Druid Étienne se rozhodl vydávat za „františkána“ a vetřít se do přízně otci Brenardovi od svatého Bonifáce tří přikázání. Mladý kněz se na vousatého horala díval se značnou nedůvěrou, kor když se zdálo, že vousáč tak docela nerozumí katolickým zvykům a používá slovo „amen“ jako pozdrav. Kněz trochu pookřál, když Étienne zmínil uvězněnou Clothildu, a zapojil druida do úklidových prací na kostele – leštění lavic, vymetání pavučin, loupání starého vosku z dlažby atd.

Přesto měl kněz kdovíproč potřebu každou chvílí se u Étienna zastavit, vyprávět mu hrůzné historky o temných horských hvozdech, „kde dodnes číhají pohanská zjevení a prapodivní lidé“ a sledovat jeho reakci. Nakonec se přece jen uvolil pomoct a dokonce je ochotný prodat svěcenou vodu za zvýhodněnou cenu 25 zlatých za lahvičku... ale s jednou podmínkou! Étienne má přijít v neděli na zpověď, mši a svaté přijímání.

Co Étienne udělá?
- Zatne zuby, půjde v neděli na zpověď, mši a svaté přijímání a potom si nakoupí svěcenou vodu.
- Pokusí se z toho nějak vykecat. Řekni jak. Hoď si na charisma, když hodíš stejně nebo míň, Brenard nakonec svěcenou vodu prodá i bez účastni na mši. Když neuspěješ, neprodá ji vůbec.
- Nějaké jiné řešení?

Jezus píše: 9. 11. 2022, 23:43 Ercole si po každé výpravě dopřával pohodlné živobytí[/i] (mezi výpravami mi bylo málo pálit jen doslova pár zlaťáků, takže jsem si škrtal dvacet :-) ). Po té poslední se na něj ale usmálo štěstí (v podobě Clementine von Otterbach), takže si dopřál a doslova prohýřil celých 160 zl. A aby na to nebyl sám, dělal to zejména v Kočičinci madame Polidori, protože Italové potřebují dámskou společnost stejně jako pohár vína!


Ercole strávil týden v přepychu a pohodlí, většinu času v místním „kočičinci“ madame Polidori, což je zdejší „diskuzní klub“ pro pánskou společnost. Madame Polidori je bývalá operní pěvkyně a dodnes chodí nastrojená, jako by byla na jevišti – kyprý šat, dva masivní blonďaté copy, odvážná růž... Při několika rozhovorech s ní Ercole odtušil, že madame se zajímá o umělecká díla. V hradě Xyntillan prý žil slavný malíř Bartoloměj Goncourt-Malévol zvaný Sukničkář a v hradu by snad dodnes mohly být jeho obrazy, možná v jeho ateliéru? „Nadšený sběratel by za ně byl ochotný vyplatit štědrou sumu, rozumíte, že?“

Ercole využil situace k tomu, aby jí nabídl mluvící obraz sprostého kata, ukradený během 3. expedice. Jak by se dalo očekávat, kat po rozrolování plátna začal všechny přihlížející častovat nevybíravými urážkami a výhrůžkami. Jednu věc však nikdo nečekal – jedna z dívek vykvikla překvapením, že prý ho po hlase poznává! Je to prý její nápadník! Když není „v práci“, musí Hermína chodit pást husy k potoku u božích muk. Každé pondělí ji tam navštěvuje chlapík, který se s ní nesměle snaží zapříst konverzaci. Velký, svalnatý, chlupatý a mluví přesně tímhle hlasem! „Jen teda nemá tu kuklu. A není vůbec sprostý! Je to taková něžná, stydlivá duše.“ Představil se prý jako Mortagu a Hermína zatím neví, kde bydlí.
Odpovědět

Zpět na „OSEnauti – otevřené hraní OSE“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host