Dark Albion, Lion & Dragon

Diskuze o hrách, které se vracejí k herním stylům D&D v 70. letech.
Uživatelský avatar
Rillae
Příspěvky: 490
Registrován: 9. 8. 2018, 11:37
Bydliště: Waterdeep

Dark Albion, Lion & Dragon

Příspěvek od Rillae »

ObrázekObrázekObrázek
Dark Albion: The Rose War je 275stránkové herní prostředí v žánru nízké fantasy, zasazené do alternativní historie Anglie poloviny 15. století – s démony, vílami, magií a dalšími fantasy prvky. Většina knihy je bezsystémová a věnuje se hlavně popisu samotného světa bez zmiňování tvrdých mechanik, ale příručka je psaná především pro OSR hry, přičemž jako doporučené hry uvádí autor Fantastic Heroes & Witchery (2013) nebo svoji pozdější Lion & Dragon (2017).
:arrow? Dark Albion: The Rose War (2015) – Základní příručka světa
:arrow? Dark Albion: Cults of Chaos (2017) – Rozšíření o chaotických kultech

:arrow? Lion & Dragon – OSR retroklon psaní pro hraní v „realistickém“ středověku, vhodný pro hraní Albionu
Za tento příspěvek děkují uživateli Rillae tito uživatelé (celkem 2):
Selhan, Ecthelion
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: [OSR] Dark Albion, Lion & Dragon

Příspěvek od Bifi »

Okej dík - ja len že ako sa rieši tá investigatíva.
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
kin
Warden
Příspěvky: 919
Registrován: 31. 7. 2006, 23:00
Bydliště: Pilsen
Kontaktovat uživatele:

Re: Dark Albion

Příspěvek od kin »

Rillae píše: 23. 5. 2022, 17:29
kin píše: 23. 5. 2022, 08:36 Jako, vypadá to zajímavě...než jsem si všiml jména autora.

RPGpundit je kokot,...
To je sice možný, pundita nečtu, nesleduju, ani neposlouchám, a plně využívám svoje právo jeho názory naprosto ignorovat. A nemám nejmenší problém si za kvalitní produkt zaplatit, ať už jsou autorovy výroky a názory jakýkoliv. A i přes pár vad na kráse Dark Albion IMNSHO patří mezi top settingy
Já fakt kliknul protože to znělo zajímavě a než jsem si všiml toho jména, tak mě to zaujalo. I ti žabáci mi přijdou cool :D A plně respektuji tvůj názor. Jen mi to prostě moc nedalo a musel jsem to napsat, trochu zbytečně, ale musel :D

Fakt bych se radši bavil o tom, co je v tom settingu zajímavé. A klidně se poděl, budu vážně rád! nechci ti nijak brát nadšení ze settingu (taky koukám každé vánoce na smrtonosnou past, i když vím že willis je (omlouvám se opět za to samé slovo) kokot :D ), ale sám si to rozhodně shánět nebudu a nepřečtu.
OSR - Open-world Survival horroR
Survive, Save, Solve ...pick two
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6886
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: [OSR] Dark Albion, Lion & Dragon

Příspěvek od Antharon »

Kin: tak si to proste kup, uzi si to a nenechaj sa zatiahnut do tychto diskusii o tom kto je kokot a kto nie je. Pokial to tebe urobi radost tak preco by si si to nemal kupit. Pozri si kolko ludi fandi game of thrones napriklad :D
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Jezus
Příspěvky: 2601
Registrován: 26. 1. 2018, 10:35
Bydliště: Brno

Re: [OSR] Dark Albion, Lion & Dragon

Příspěvek od Jezus »

A to je jako špatně? Ne že by mě poslední serie nezklamala... ale mám pocit, že mi tu něco uniká. RPGpundit, Bruce Willis, Game of Thrones... jako je fajn, že někteří lidé evidentně ví víc, než já (což dává smysl, já se o tyhle věci nezajímám), ale když už to vytahujete... proč si myslíte, že ti zmínění jsou kokoti?
Za tento příspěvek děkují uživateli Jezus:
crowen
Uživatelský avatar
Rillae
Příspěvky: 490
Registrován: 9. 8. 2018, 11:37
Bydliště: Waterdeep

Re: Dark Albion

Příspěvek od Rillae »

kin píše: 23. 5. 2022, 21:43
I ti žabáci mi přijdou cool :D A plně respektuji tvůj názor.
Jo, chaosácký žabáci sou dobrý, a sami o sobě mi nevaděj, ostatně takovej Tsathogga je hodně vysoko na mym seznamu těch nej démonů :D

Co mi ale nesedí, že přímo vládnou bejvalý Francii, a prakticky nikdo s tim nic nedělá. Burgundsko se jenom brání výbojům, anglánii prohrávaj settingovou variantu stoletý války a držej na kontinentu už jenom Calais... to se ještě nechá přijmout. Ale to, že za víc než sto let žádnej pontifex nebyl schopnej vyhlásit křížovou výpravu proti evropský zemi přímo a otevřeně ovládaný Chaosem, ani aspoň vyhlásit interdikt... to je pro mě prostě moc velký WTF
Za tento příspěvek děkují uživateli Rillae:
kin
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3811
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: [OSR] Dark Albion, Lion & Dragon

Příspěvek od Selhan »

Tak to bylo zrovna papežů víc, a jeden v Avignonu, ne?
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Odpovědět

Zpět na „Old School Renesance (OSR)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti