SoulsBorneSekiRing

Diskuze o jiných hrách, než jsou stolní RPG.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: SoulsBorneSekiRing

Příspěvek od Selhan »

Nemyslim si, ze spousta her vypravi pribeh ktery musis lustit na wikinach, naopak pribehy ve hrach jsou vetsinou servirovany jak pro batolata s obrazkem na spodku talire, ale nutit ti to dal nebudu, kdyz ti to vadi tak ti to vadi. Zahrej si Jedi Order, tam to neni.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15028
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: SoulsBorneSekiRing

Příspěvek od Pieta »

Selhan píše: 19. 5. 2022, 21:36 Nemyslim si, ze spousta her vypravi pribeh ktery musis lustit na wikinach, naopak pribehy ve hrach jsou vetsinou servirovany jak pro batolata s obrazkem na spodku talire, ale nutit ti to dal nebudu, kdyz ti to vadi tak ti to vadi. Zahrej si Jedi Order, tam to neni.
Aha, to jsme si nerozuměli, já nemyslel, že člověk musí na wiki kvůli příběhu, ale že tam musí, když chce pochopit základní principy hry, který mu hra neřekne.

Nevím, třeba co to znamená, když je zbraň Str bonus D, Dex bonus E. Tohle by mi hra klidně mohla říct, ne?
Wolfus píše: 19. 5. 2022, 14:17Dvojbossovia su aj moja slabina :)
Tohle ani nebyli bossové, jen minibossové.

Ale to je jedna z věcí, který se mi na Fallen Order hodně líbí - potom, co člověk naštve jisté lidi, tak za ním začnou chodit bounty hunters, kteří dost náhodně nahrazují běžné nepřátele ve známých lokacích. Takže člověk jde nějakým místem popáté, a najednou je ve strašné mele s dvojicí minibossů. 👍
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: SoulsBorneSekiRing

Příspěvek od Selhan »

Pieta píše: 19. 5. 2022, 21:54 Nevím, třeba co to znamená, když je zbraň Str bonus D, Dex bonus E. Tohle by mi hra klidně mohla říct, ne?
To je k něčemu třeba vědět? :D Ale teda ano, rozhodnutí dát tam tak komplikovaný, nevysvětlený a bezvýznamný character sheet bylo přinejmenším podivné.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: SoulsBorneSekiRing

Příspěvek od Sosacek »

To je spis kulturni vec - v japonskych hrach je tradicni ze kazda hra ma svoje uplne specialni mechaniky ktere nevysvetluje. From Software je v tomhle na japonskou firmu nadprumery, protoze aspon jejich hry maji podobny system uz desetileti.

(Ale ne stejny - treba role armoru vs blokovani vs uhybani nebo to jak moc maji nepratele poise a super/hyperarmoru se mezi hrami host lisi a maji nakonec trochu jiny styl. Hrat Elden Ring jako Bloodborne chce dobre reflexy $D )
But nobody came.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15028
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: SoulsBorneSekiRing

Příspěvek od Pieta »

Selhan píše: 20. 5. 2022, 07:40To je k něčemu třeba vědět? :D Ale teda ano, rozhodnutí dát tam tak komplikovaný, nevysvětlený a bezvýznamný character sheet bylo přinejmenším podivné.
To já právě netuším, jestli je to třeba k něčemu vědět. Z čeho bych to tak asi poznal? (-;
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18505
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: SoulsBorneSekiRing

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Sosacek píše: 19. 5. 2022, 14:33Ja bych rekl zacni s DS1, protoze je to mistrovske dilo.
Je to tak. Až jednou pokročí doba a o hrách se začne učit v dějinách umění, tak Dark Souls 1 se určitě bude rozebírat. Určitě to není nejlepší hra ever, ale způsob, jak se mnohovrstevnatost vyprávění odráží v mnohovrstevnatosti světa... Člověk najde tunu videí na Youtube, která to rozebírají, ale myslím, že na pokrokovější fakultě by se na to normálně dala dělat disertační práce na PhD.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: SoulsBorneSekiRing

Příspěvek od Sosacek »

Naoki píše: 9. 3. 2022, 10:20 Ten pocit kdy si řeknete "main quest? f*ck main quest", jdete náhodně prohledávat okolí a v jednych low-level ruinách narazíte na truhlu která vás odteleportuje do dolů v úplně jiné lokaci, s enemákama které jste nikdy předtím neviděli je fakt chef's kiss.
Za me nejlepsi mindfuck dungeon je
Auriza Side Tomb
To je ten dungeon co obsahuje kopii sebe sama a dohromady 12 teleportacnich truhel.
...

Jinak musim rict, ze hrat to jako swordmage s katanou a kouzly je samozrejme sranda, a nova rozsirena magie je uzasna (carian greatsword? meteorite? comet? yesss) ale musim obdivovat lidi co si na zacatku vzali chlapka s londswordem a stitem a s tim longswordem to i dohrali. Velci frajeri.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Wolfus
Příspěvky: 1094
Registrován: 14. 8. 2009, 11:45

Re: SoulsBorneSekiRing

Příspěvek od Wolfus »

Sosacek píše: 29. 5. 2022, 08:56 musim obdivovat lidi co si na zacatku vzali chlapka s londswordem a stitem a s tim longswordem to i dohrali. Velci frajeri.
Velka pravda. Tiez som s nim zacinal, ale treba na to presnost, ktorej sa mi proste nedostava, takze som ho musel velmi rychlo vymenit za flail...
DrD (II), Pribehy Imperia
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: SoulsBorneSekiRing

Příspěvek od Naoki »

Já to dohrál jako heavy roll tank s velkým kladivem a greashieldem. Posledního bosse jsem kupodivu zvládl sám (s pomocí spirit ashes), ale po cestě bylo pár bossů u kterých jsem výsloveně trpěl a i s pomocí summonů jsem je dal až po pár dnů.

Rozjel jsem pak necromancer build, který jsem ale zatím dal k ledu protože se mezitím objevilo dost her které bych si rád zahrál
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Wolfus
Příspěvky: 1094
Registrován: 14. 8. 2009, 11:45

Re: SoulsBorneSekiRing

Příspěvek od Wolfus »

Posledny boss mi prisiel lahky, ale Maleniu a Maliketha som bez online pomoci proste nedal. Neviem, ci by som zvladol Alecto (nakoniec mi pomohol glitch) a zabrat mi dali dvaja crucible knighti v Auriza Hero's Grave. Inac mi to prislo vyslovene lahke a to som na soulovky pomerne slabyy (s Bloodborne a DS3 som sa kvoli obtiaznosti dost trapil). Velmi sa mi pacilo, ze pre slabsich hracov boli k dispozicii ash summons, ktore v podstate umoznovali znizit si obtiaznost.
DrD (II), Pribehy Imperia
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: SoulsBorneSekiRing

Příspěvek od Sosacek »

Crucible knighti jsou peklo pokud clovek neumi parry, a v pohode pokud umi.

(tj. pro me peklo)
But nobody came.
Uživatelský avatar
Wolfus
Příspěvky: 1094
Registrován: 14. 8. 2009, 11:45

Re: SoulsBorneSekiRing

Příspěvek od Wolfus »

Tak to bude tym. Jedine parry, ktore sa mi darilo, bolo blunderbussom v Bloodborne. Tam bolo take casove okno, ze som to zvladal. Ale klasicke soulovske, navyse medium shieldom (ktory ako blokovac potrebujem) je pre mna prilis narocne na timing.
DrD (II), Pribehy Imperia
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: SoulsBorneSekiRing

Příspěvek od Sosacek »

Wolfus píše: 30. 5. 2022, 18:45 Tak to bude tym. Jedine parry, ktore sa mi darilo, bolo blunderbussom v Bloodborne. Tam bolo take casove okno, ze som to zvladal. Ale klasicke soulovske, navyse medium shieldom (ktory ako blokovac potrebujem) je pre mna prilis narocne na timing.
Odpovidam dost pozde, ale kdyz na ten stit namontujes carian retaliation nebo golden parry, tak ma stejne okno jako buckler a jeste umi vracet i kouzla.

Me spis vadi ze neexistuje stit co by mel 100 phy block a zaroven vypadal dobre s katanou.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: SoulsBorneSekiRing

Příspěvek od Naoki »

Katana a štít? Heresy
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: SoulsBorneSekiRing

Příspěvek od Sosacek »

Tak vetsinou ma clovek v ty druhy ruce hul, no.
But nobody came.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů