BrnoCon 2022

Komunitní sekce o akcích, hledání spoluhráčů a inzerátech RPG produktů.
Uživatelský avatar
sharka
Příspěvky: 70
Registrován: 12. 5. 2021, 18:59

BrnoCon 2022

Příspěvek od sharka »

Dne 28.5.2022 se v Brně (huh) bude konat BrnoCon!
Můžete si zde zahrát různá RPG, deskovky, poslechnout si pár přednášek a setkat se s ostatními!
Více informací najdete zde: http://www.rpgpribehy.cz/brnocon-2022/

Registrační formulář je zde: https://forms.gle/iXKQ6qYLQCVgZFww7

A celý program si můžete prohlédnout v tomto krásném excelovém screenshotu.
Obrázek

(PS: nejsem organizátor, jen tam vedu dvě hry, hlavním organizítorem je Jaroslav, pro případné info kontaktujte jeho)
Za tento příspěvek děkují uživateli sharka:
Nordoslav
fluffy and non-lethal nuke
Uživatelský avatar
Nordoslav
Příspěvky: 749
Registrován: 24. 10. 2017, 10:07
Kontaktovat uživatele:

Re: BrnoCon 2022

Příspěvek od Nordoslav »

Já také budu rád, když se zastavíte třeba jen na pokec:) Taky nic neorganizuju, ale uvedu jedny Svitky a něco málo o nich i řeknu ;)
Ahoj, já jsem Nordst Fuchs a tohle je DRAČÁK: THE NEXT GENERATION!
:!: Fantasy PbtA které klade důraz na fikci v kulisách povědomé fantasy, ale zároveň je tam hodně originalnich prvku, které z her dělaji nové zážitky.
:!: Jednoduchý systém tvorby postav, který ovšem nabízí mnoho možností a voleb na výběr a produkuje unikátní, nezaměnitelné a velmi hratelné a zábavné charaktery.
:!: Jednoduchý systém hry ve kterém můžete hrát aniž byste nad ním museli pořád přemýšlet.

:arrow? Vše o pravidlech a o hrách zde: https://discord.gg/Mks4DzzMJ7
:arrow? A vlákno tady: https://rpgforum.cz/forum/viewtopic.php?t=16363
Uživatelský avatar
Vitus
Příspěvky: 2664
Registrován: 21. 7. 2006, 09:03
Bydliště: Kladno

Re: BrnoCon 2022

Příspěvek od Vitus »

Aj, tak tohle už nedávám, to budu asi ještě pořád ležák :(. Určitě pak ale dejte vědět, jak to proběhlo.
Uživatelský avatar
mrkew
Příspěvky: 265
Registrován: 27. 6. 2010, 15:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: BrnoCon 2022

Příspěvek od mrkew »

Taky nic neorganizuji, ale vedu tam Mausritter a přednášku o tom. Pokecáme na místě a možná zahrajeme i něco mimo :)
skoro-Hrdinové - streamované hraní RPG - https://www.youtube.com/skorohrdinove
Komunitní RPG Discord všech žánrů a systému - https://discord.gg/JCZSG2fMys
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: BrnoCon 2022

Příspěvek od Selhan »

Ah, ještě štěstí, že mám už závazky jinde, jinak by mě štvalo, že se v jeden den potkaly RPG day v Praze a con v Brně :D Užijte si to. "Prostor pro komunitní setkávání se" je super.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6644
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: BrnoCon 2022

Příspěvek od boubaque »

Nevíte, jestli bude možnost jen tak přijít a komunitně se setkat, aniž bych se registroval na nějakou hru? :)

A plánujete pak třeba nějaké neoficiální večerní zakončení s pivem?

(Budu v Brně, ale budu nejspíš schopný přijít až kolem oběda.)
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
sharka
Příspěvky: 70
Registrován: 12. 5. 2021, 18:59

Re: BrnoCon 2022

Příspěvek od sharka »

boubaque píše: 17. 5. 2022, 21:02 Nevíte, jestli bude možnost jen tak přijít a komunitně se setkat, aniž bych se registroval na nějakou hru? :)
V programu je vyhrazený prostor pro "Prostor pro komunitní setkávání se", tak to vypadá, že snad ano.
fluffy and non-lethal nuke
Uživatelský avatar
mrkew
Příspěvky: 265
Registrován: 27. 6. 2010, 15:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: BrnoCon 2022

Příspěvek od mrkew »

Ale pokud to chápu dobře, tak vstup je placený tak či tak za kilčo. Prý
skoro-Hrdinové - streamované hraní RPG - https://www.youtube.com/skorohrdinove
Komunitní RPG Discord všech žánrů a systému - https://discord.gg/JCZSG2fMys
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6644
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: BrnoCon 2022

Příspěvek od boubaque »

mrkew píše: 17. 5. 2022, 23:58 Ale pokud to chápu dobře, tak vstup je placený tak či tak za kilčo. Prý
Díky. Mají to teda zajímavě schované v přihlašovacím formuláři, že jsem to prve přehlídl (navíc to není napsané přímo), na stránkách to asi nikde není.
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Jezus
Příspěvky: 2601
Registrován: 26. 1. 2018, 10:35
Bydliště: Brno

Re: BrnoCon 2022

Příspěvek od Jezus »

Nordoslav píše: 15. 5. 2022, 14:20 Já také budu rád, když se zastavíte třeba jen na pokec:) Taky nic neorganizuju, ale uvedu jedny Svitky a něco málo o nich i řeknu ;)
Chápu správně, že vedeš ten odpolední blok, co je v tabulce uveden jako ??? a v systému, co ukazuje volná místa k hraní jako "Tajemství města v ledu"? Vidím tam volná místa, možná bych je mohl s pár lidmi zaplnit :-)
Uživatelský avatar
Nordoslav
Příspěvky: 749
Registrován: 24. 10. 2017, 10:07
Kontaktovat uživatele:

Re: BrnoCon 2022

Příspěvek od Nordoslav »

Jezus píše: 20. 5. 2022, 12:12

Chápu správně, že vedeš ten odpolední blok, co je v tabulce uveden jako ??? a v systému, co ukazuje volná místa k hraní jako "Tajemství města v ledu"? Vidím tam volná místa, možná bych je mohl s pár lidmi zaplnit :-)
To me mrzi, ze ses neozval drive. Ja se mezitim omluvil, ze vzhledem k tomu, ze se mi na hru nikdo neprihlasil, tak nema uplne smysl abych se tahl pres celou moravu :(
Ahoj, já jsem Nordst Fuchs a tohle je DRAČÁK: THE NEXT GENERATION!
:!: Fantasy PbtA které klade důraz na fikci v kulisách povědomé fantasy, ale zároveň je tam hodně originalnich prvku, které z her dělaji nové zážitky.
:!: Jednoduchý systém tvorby postav, který ovšem nabízí mnoho možností a voleb na výběr a produkuje unikátní, nezaměnitelné a velmi hratelné a zábavné charaktery.
:!: Jednoduchý systém hry ve kterém můžete hrát aniž byste nad ním museli pořád přemýšlet.

:arrow? Vše o pravidlech a o hrách zde: https://discord.gg/Mks4DzzMJ7
:arrow? A vlákno tady: https://rpgforum.cz/forum/viewtopic.php?t=16363
Jezus
Příspěvky: 2601
Registrován: 26. 1. 2018, 10:35
Bydliště: Brno

Re: BrnoCon 2022

Příspěvek od Jezus »

Nemusíš moc smutnit, jen jsem oťukával možnosti. Navíc se to nesetkalo s takovým zápalem, jaký jsem čekal... Tak třeba se potkáme na nějaké slezině nebo tak...
Uživatelský avatar
sharka
Příspěvky: 70
Registrován: 12. 5. 2021, 18:59

Re: BrnoCon 2022

Příspěvek od sharka »

Program BrnoConu byl změněn - přibyla hra Námluvy slečny Tofftové v sysému Blades in the Dark, pokud by vás něco zaujalo, máte ještě možnost se přihlásit.

Informace o obsazení her najdete tady.

Obrázek
fluffy and non-lethal nuke
Uživatelský avatar
sharka
Příspěvky: 70
Registrován: 12. 5. 2021, 18:59

Re: BrnoCon 2022

Příspěvek od sharka »

Tak BrnoCon 2022 je úspěšně za námi. Yay! A jak to vlastně probíhalo? No, za sebe můžu popsat jen aktivity, kterých jsem se osobně účastnila, takže toho moc nebude.
Hned při příchodu jsem jako Vypravěč dostala sendvič a sušenku. Což je milé. (opravdu, není to ironie) Místnost, kde jsem měla vést hry, jsem našla snadno, přičemž pojmenování "RPG salonek" bylo poněkud vznešené na to, že to byla šatna s velmi malým stolem. Což není výtka, jen mě to pobavilo.

Na první hru, Invaze z pravěku v systému TORG Eternity (přeloženo na Kostce), se mi hráči sešli včas, rozebrali si postavy a začali jsme hrát. Popsala jsem jim základní pravidla (čím házet a co přičítat) a úvod do situace. Hráči se celkem rychle vžili do svých postav a i jako skupina se dobře doplňovali. Poté, co v úvodu utekli před útokem dinosaurů a ještěřích lidí, se potřebovali dostat přes pravěkou vegetací zarostlý New York někam do bezpečí. Zhruba polovinu dobrodružství jsem improvizovala, protože se rozhodli, že se vydají na hasičskou stanici, která tam nebyla popsána. Ale dávalo to smysl, takže tam došli a cestou ještě vyrabovali trafiku, kde našli zapalovač. Na hasičské stanici odčerpali benzín z hasičsekého auta do kanystru, našli pár mrtvol a nějaké zbraně, přičemž hipsterský atlet trval na tom, že "kvér nechce, stačí mu baseballová pálka". Následně v hlavním souboji se lokální celebritě povedlo pomocí polystyrenového chleba ochočit triceratopse, a protože "viděl při natáčení poníka, takže ví, jak jezdit na triceratopsovi", pokusil se na něj vylézt. No, triceratops a poník jsou přeci jen něco trochu jiného. Nakonec se probojovali až do nemocnice, která byla prozatím bezpečná. Ale co teď s tím kanystrem a zapalovačem?

Pak následovala série přednášek, která byla celkem OK. Mausritter vypadá zajímavě, možná si ho i pořídím. Blades in the Dark mám už na seznamu, takže tomu jen přednáška zvýšila prioritu. Witcher RPG mě nijak extra nezaujalo a hororová atmosféra v RPG byla OK, ale v podstatě nic moc nového jsem se nedozvěděla.

A pak byl čas na moji druhou hru, Ve spárech prastarého ledu v systému Jeskyně a Draci. Toto dobrodružství bylo tak trochu experimentální a vytvářela jsem ho speciálně pro BrnoCon. Hráči přišli relativně včas, porozebírali si postavy, přičemž dva hráči byli úplní nováčci. Což je fajn, nováčky mám ráda. Po úvodu, kdy se prodírali vánicí, ačkoliv byl konec léta, konečně došli do cílové vesnice, ale ta byla pod útokem zlobrů. Tak zlobry pobili, chytrými dotazy a pár hody zjistili, že zlobři přišli z dolu a takovýhle útok pro ně nebyl normální. Pokecali s vesničany, ti jim řekli o dalších nebezpečích v okolí a po krátkém odpočinku se vydali do dolu. Tam se střetli se dvěma kudlanktullhu, které jen taktak pobili. Tady jsem trochu zazmatkovala ohledně stavů a soustředění, a taky jsem zjistila, že jsem jako předpřipravenou postavu vyrobila živlového druida, ale nedala mu žádná živlová kouzla. Což je mi velmi líto a omlouvám se za to. Nakonec došli do aboletího chrámu, kde se ukázalo, že vlci nejsou moc dobří ve šplhání, a kde našli celkem obstojný poklad a i způsob, jak vyřešit tuto nenadálou zimu. Jako družina fungovali celkem dobře a hra s nimi mě bavila.

Po druhé hře jsem bohužel musela zmizet na jinou akci, takže jsem nestihla kostýmovou soutěž, která se podle ohlasů na discordu prý vydařila. Celkově jsem si BrnoCon užila.
Za tento příspěvek děkují uživateli sharka:
mrakomrak
fluffy and non-lethal nuke
Uživatelský avatar
mrakomrak
Příspěvky: 122
Registrován: 24. 10. 2020, 10:12

Re: BrnoCon 2022

Příspěvek od mrakomrak »

Hrál jsem s tebou "Ve spárech prastarého ledu" a bylo to dobrý! Děkuji za hru
Za tento příspěvek děkují uživateli mrakomrak:
sharka
"Simplicity is the key to freeing the imagination!" Scotty ‘DM SCOTTY’ McFarland
Odpovědět

Zpět na „Akce, seznamka a inzeráty“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů