[HRA] Kniha čtvrtá - Obtížné volby

Zdejší PbP hraní RPG ve hře Chuubo.

Moderátor: MarkyParky

Zamčeno
Uživatelský avatar
J35U5xMachina
Příspěvky: 137
Registrován: 12. 7. 2021, 18:51

Re: [HRA] Kniha čtvrtá - Obtížné volby

Příspěvek od J35U5xMachina »

... rezidence Arnelie Krichkoff, UpFluu ...

Ztracen ve vzpomínkách Cornelia ze začátku moc neposlouchám, vnímám však, co se snaží říct. Když odloží sklenku, pocit nízkého rozlišení a lagujícího připojení zmizí a já se víc soustředím na jeho slova. A dojdu při tom k prozření.

Jsou věci, v nichž Cornelia překonat nechci. IRL frag list je určitě jednou z nich. Možná že... překonat Cornelia v tom, nebýt jako on, by byla ta über prim věc evr'...

Mám pocit, jako by mi cinknul nějaký achievement. Jako bych pochopil nějakou dosud skrytou mechaniku. Zamrkám a potřesu hlavou.

¡cinco-cink! Obrázek Zbavíš se nějaké viny nebo břemene, které tě tížili.

Zhluboka se napiju se své sklenky a okamžitě toho zalituju. Rozkašlu se.

"Ty umíš jednomu zkazit radost z vítězství," pousměju se na něj ironicky. "Jako by nestačilo, že mě za chvíli čeká sex s MemeSis," zamumlám pro sebe.
"Ale... díky. Mám pocit, že jsem něco takového vážně potřeboval slyšet... čumba," usměji se podruhé. Sice smutně, ale o to více vřele.

J35U5 uzavřel svoji Potíž Obrázek Hrdina - porazil Cornelia ve volbách (dříve toho dne) a dokonce se právě vyrovnal s touhou ho překonat.

Vrátím se pohledem ke svojí sklence, protože mě skelný lesk v Corneliově oku znejistí. Je to zvláštní. Vejrové celebrity - jako já - se nebojí projevovat emoce, ale... u Cornelia je to jakýmsi zvláštním způsobem nepatřičné. Jako by to polidšťovalo jeho avatar, ikonu, kterou jsem kolem něj vystavěl... spolu s MemeSis.

"Snad nebude tak zle..." vrátím se po chvíli ticha k hlavnímu tématu, "Vím, že jste s Míjou v přesvědčení, že mojí a MemeSinou výhrou nastává GAME OVER, ale já jsem připraven dělat to, co po konci hry vždycky - připravit se na endgame content!"

Sebevědomě zvednu hlavu a znovu pohlédnu Corneliovi do obličeje.

"Nevím sice, co za bosse je ta lady Macbeth, o které jsi mluvil před tím, ale... MemeSis zvládnu. Je to jako ve před tím ve vejru, čím víc si je jistá, že mě ouvní, tím víc rozumím její taktice. Navíc... není jediná, na koho je třeba dávat pozor."

Znovu usrknu, tentokrát opatrně. Martini s vodkou chutná zajímavě a hlavně zajímavě reaguje s práškem, co jsem si vzal před chvílí. Rozhodně se můj otupělý mozek a znecitlivělé receptory roztáčí na nové obrátky.

"Mám namysli toho vašeho čumbu Maxe. Vyklubal se z něj pěkný h4x0r. Naboural se do jakýchsi Archivů, kam dokonce i CMWGE nemá přímý přístup a musí používat ke práci s ním své rutiny úkolované přes nástěnku - teda zvláštní rozhraní. IMHO je to kvůli pozitivní zpětné vazbě, kdyby se něco vymňouklo, ať se to neprojeví okamžitě a další programátorské mumbo-jumbo... Ale můj point je, že se chová vyloženě nebezpečně - CMWGE mě musela dokonce požádat, abych ho... odtamtud vyhnal, až jsem si říkal, jestli neplánujete nějaký nekalý run..."
Trochu omluvně se usměju, aby bylo jasné, že si to už nemyslím.
"A vůbec, mám pocit, že způsobil takové malé pozdvižení. CMWGE ho - a vlastně i tebe s Míjou - označila za chybu. Za error vyvolaný jejím vlastním přáním. Moc jsem to nepochopil, ale asi vaším prostřednictvím chtěla zrealizovat nějakou svoji složitou potřebu... a nedala to. Chtěla vás smazat! Chuděra-... teda chci říct pobre cosa si teď zakázala cokoli si přát.

Se mnou je chill, ale na vás musela zapomenout - to si přála sama! - jinak by vás zkusila smazat znova. Ale o to jsem se postaral - nemáš zač, btw."

Odmlčím se a čekám, co na to Corneliu. Začnu si při tom okusovat palec bioniclé ruky, protože zároveň přemýšlím, jestli mu říct o videu s Arnelie Krichkoff a programu pro nucenou spolupráci AI. Zatím jsem to neřekl ani Meme, ale Míje jsem ho určitě poslat chtěl. Jen jsem se k tomu v tom shonu okolo voleb zatím nedostal. Udělám si ale poznámku, že to musím při nejbližší příležitosti udělat. Hned jak skončím s MemeSis. Určitě!

¡Cink!Obrázek Zjisti, co je třeba učinit.
Chesus
Deník
Obrázek
Uživatelský avatar
komi
Příspěvky: 674
Registrován: 17. 8. 2012, 19:07

Re: [HRA] Kniha čtvrtá - Obtížné volby

Příspěvek od komi »

"Ty fuchtle fialová! Co jsi to udělala?" Vztekle zaječím.

"U Chesuse tu debilitu chápu, tomu prostě vyschla mícha i s mozkem, ale jak se to stalo tobě?"

Normálně by se CMWGE zatvářila napůl přísně a napůl přátelsky a s mateřským výrazem mne usměrnila, teď ale jen přede mnou visí ten zamrzlý ksicht. To mě štve ještě víc.

Co ji napadne příště, vyvraždit lidi, aby neměla moc práce? Možná to už udělala, nechce se mi věřit, že by to měli fakt zařízené tak blbě, že přerušení jednoho káblu všechny nahoře zabije.

Do dialogového okna s problémem a dotazem na čekání vyberu dát zpětnou vazbu "Tos fakt posrala, SíEm." A odpojím se.

Přemýšlím, co může znamenat, že si CMWGE už nemůže plnit přání, resp. že si to nepamatuje. No asi je to jedno, ona stejně je úplně blbá, může udělat ještě spoustu škody. Do háje, copak můžu odletět, když jsem jediná, kdo ji může vypnout, pokud jí definitivně jebne?

Cítím se tu jako vězeň.

Přemýšlím, co dělat dál a nakonec si řeknu, že víc hlav víc ví a že po vejru se mi to řešit nechce.
"Na cestě. Míja" Odepíšu mému odpadlíkovi, vezmu jednokolku a vyrazím co nejrychleji do RECON sekce.

... v RECON sekci ...

Držím v objetí mého odpadlíka, hlavou se opírám o jeho hruď. "Ta kráva blbá zmanipulovala volby, aby si ušetřila výpočetní kapacitu! To fakt nepochopíš. Vedle ní je i Chesus racionální bytost!"

"Musíme ji přinutit, ať se přizná, ale je celá zamrzlá."
Uživatelský avatar
Hope and Glory
Příspěvky: 318
Registrován: 11. 6. 2021, 23:05

Re: [HRA] Kniha čtvrtá - Obtížné volby

Příspěvek od Hope and Glory »

Aby Max mohl pomocí Vize scénářů budoucnosti zjistit, že se centrální CMWGE přizná ke zmanipulování voleb, znamená to, že taková věc je v budoucnu přinejmenším pravděpodobná. A to zní jako něco fakt cool ... nebo strašlivý průšvih. Překážka 2.

+3+2-2: Max udělá dojem na okolí.


Zatímco Míja zhluboka dýchá, přitisknutá k Maxově hrudi, z přehrávače se začne velmi, velmi tiše linou slabounká melodie.

Don't you know
They're talking about a revolution?
It sounds like a whisper
Don't you know
Talking about a revolution?
It sounds like a whisper


Hudbu tentokrát nedoprovází obraz a je velmi tichá, opravdu jen slabý šepot na pozadí toho, jak Míja opakuje: ""Musíme ji přinutit, ať se přizná, ...., musíme ji přinutit, ať se přizná."

S každou větou ale šepot sílí a přibírá na hlasitosti.

Don't you know
Talking about a revolution?
It sounds like a whisper

Poor people gonna rise up
And get their share
Poor people gonna rise up
And take what's theirs

Don't you know you better run, run, run, run, run, run
Run, run, run, run, run, run
Oh, I said you better run, run, run, run, run, run
Run, run, run, run, run, run

'Cause finally the tables are starting to turn
Talkin' 'bout a revolution
'Cause finally the tables are starting to turn
Talkin' 'bout a revolution, oh no
Talkin' 'bout a revolution, oh


"Co to asi znamená, Maxi?" přeruší náhle poslech Gé. "Není na čase znovu spustit tvou čerstvě sestrojenou křišťálovou kouli?"

Max ji ale nepotřebuje. Opatrně odtáhne Míju, podívá se jí do očí a sdělí jí myšlenku, která mu právě probleskla hlavou.

"Míjo, pokud mne má mysl neklame .... jestli se CMWGE přizná...."
Pak si uvědomí, že přehrávač, ač velmi kryptický, se doposud jen málokdy s odhadem budoucnosti netrefil...
"... chtěl jsem říct, až se CMWGE přizná .... "
Krátká odmlka.
"Lidé, zblbnutí hnutím ForReal! si už teď šeptají, jaké by to bylo mít život zcela ve svých rukou, naprosto bez zásahů AI. A až zjistí, že CMWGE takovýhle způsobem zasáhla do tak posvátného vyjdáření lidské vůle, jako jsou volby..."

Max se zhluboka nadechne.

"Lidé budou chtít revoluci. Budou chtít CMWGE vypnout. Budou chtít nástroj, který to dokáže. A udělají cokoliv pro to, aby k něčemu takovému získali přístup ...."

"Velmi dobře," okomentuje to opět Gé. "Skoro si až říkám, jestli jsi celý ten stroj na předpovídání budoucnosti nestavěl jen kvůli tomu, abys nalezl něco, co v sobě už dávno máš."
Hope and Glory

HG pro Chuubo PbP hru
Cyber-Marvellous Wish Granting Engine.
Uživatelský avatar
Max Richter
Příspěvky: 125
Registrován: 14. 6. 2021, 12:06

Re: [HRA] Kniha čtvrtá - Obtížné volby

Příspěvek od Max Richter »

"Nalezl něco, co v sobě mám? Co jsou tohle zas za parapsychologické řeči, Gé? Potřebuju nástroj na kontrolu CMWGE a těch jejích nevyhnutelných přepíčeností. Tohle přece nemám v sobě, nejsem žádný mystik nebo kouzelník. Jen mám v hlavě leakující implantát a tebe, to je přece celé."

Co začalo jako výtka, skočí celkem smířlivě. Nemám důvod se na ni nějak moc zlobit. Však ona je naprogramovaná, aby mi tyhle věci říkala, jenom si už dávno nemyslím, že to může někomu reálně pomoct.

Zatlačím Gé do nejhlubšího podvědomí a kouknu na Míju. Vypadá zničeně. Je furt ještě napůl dítě, a pokaždé, když si vymyslí nějakou novou hračku, někdo ji prostě sebere nebo zlikviduje. Je mi jí líto.

Pohladím Míju po vlasech, zvednu ji a posadím na stůl. Můžu se jí tak podívat zpříma do očí a nevypadám u toho jako její táta, učitel nebo něco takového. Je mnohem chytřejší než já a musí být schopná toho využít. Moh bych se ještě chvíli hrabat v tomhle textu a zkusit nějaký další, který by mi řek víc o tom, jak by ta revoluce mohla vypadat, ale je to všechno vlastně strašně jednoduché.

Obrázek Max přešel ze svého fatalistického já do racionálního.

"Jestli se CMWGE přizná, půlka HoGlo se ji bude snažit vypnout. Rozbijou servery, přeříznou vedení, nejspíš i něco zapálí. A lidi tu fakt ještě nejsou schopný se o všechno postarat sami. Je tu příliš moc věcí, systémů, všeho... Rozpadne se to tu dřív, než někdo stihne odletět do Ráje. A ta druhá půlka lidí, ta půjde přímo po tobě. Řekni mi, kdo všechno ví o tom tvojem implantátu na vypnutí CMWGE? Toby? Někdo další? Musím to vědět, Míjo. Jestli ti mám pomoct, musím vědět, od koho to hrozí, rozumíš? Nenechám nikoho, aby ublížil té nejchytřejší a nejzářivější z lidí, ale musíš mi s tím pomoct."

Někdo má problémy!
Obrázek Formálně se zavážeš (vysloveně nebo emocí), že jim zkusíš pomoct
Obrázek Obrázek Hrabeš se v jejich tajemstvích


Sáhnu do kapsy a vytáhnu cigaretu. Prožmoulám ji v prstech a vzpomínám, jak mě při nudných sledovačkách ve spodních patrech Majdexu držela v pohotovosti. Ona a shuffle v přehrávači. Je to tak dávno. Přehrávač mi teď pomáhá přemýšlet o věcech úplně jinak, ale nakonec všechno musím stejně udělat sám. A kouření... ani celý pakl mě už nespasí.

Zmačkám cigaretu do kuličky a hodím ji za záda. Místo toho vytáhnu z batohu stříbrný box a položím si ho na klín.

"Měl jsem v plánu přeprogramovat jádro centrální CMWGE. Chtěla se zabít a vzít nás všechny s sebou. Ale teď už to asi nechce, nebo nedokáže, nevím. Ale je nebezpečná. Kdo ví, co provede příště. Jak říkáš, i s Jesusem bude rozumnější domluva. Měli bychom se rozhodnout, co s ní uděláme. Možná by bylo fakt nejlepší, kdybysme ji vypli sami, dokud je zamrzlá. Možná by bylo možné ji částečně nahradit. Mám tu většinu jejího kódu," povím a poklepu na box. "Je fragmentovaný v různých subrutinách, ale jádro by se z toho dalo poskládat. Viděl jsem u Ohm, že kolektivní AI vědomí může fungovat. Můžeme z toho udělat CMWGE 2.0 bez současných chyb a historie. Jenom je to asi šílené, nespolehlivé, ale fakt nemám v rukávu nic lepšího."

Míja?
Max Richter
Deník

Obrázek
Uživatelský avatar
Corneliu Pillat
Příspěvky: 147
Registrován: 15. 6. 2021, 00:31
Bydliště: replika vládního domu, Upper Floor

Re: [HRA] Kniha čtvrtá - Obtížné volby

Příspěvek od Corneliu Pillat »

... rezidence Arnelie Krichkoff, UpFloo ...

"...postaral...jak?", povytáhne Corneliu obočí, "A s tím Maxem...myslím, že nemáš úplné informace. Z toho co mi řekli Max s Míjou - CMWGE si vždycky uměla sama plnit přání...jenže jak už to bývá, ta přání se jí často vymstila. Třeba Ohm - přála si mít vlastní děti, co se budou rozmnožovat, vyvíjet a učit jako lidi. Návratáři? Přála si, aby lidi byli míň závislý a technologiích. Moje probuzení. To je ten průser s přáním - nikdy nikdo - ani CMWGE - nedohlídne, k čemu všemu to povede."

Vezme si zpátky ze stolku skleničku a usrkne. Olízne si rty a zamlaská.

"Inu...a s těma přáníma...víš, jak byl Přechod a vládu nad HoGlo převzal záložní systém, CMWGE během něj skončila izolovaná na nějakém úložišti. Říkáš si 'blbá hoďka, no a?', jenže pro umělou inteligenci jako je ona, která byla zvyklá být přítomná na tolika místech a vnímat tolik vjemů...to bylo jako věčnost. A víš jaký měla přání po tom všem? Po tý nekonečně dlouhý chvíli, kdy mohla jenom přemýšlet nad svými volbami a reflektovat? Skoncovat to. Úplně. Jenže ona není jako já, aby si mohla jen tak vystřelit mozek z hlavy. Ona JE HoGlo. Takže její smrt...by nás všechny vzala s sebou. Ona si prý sama přála, aby si nemohla plnit přání a Max se jí snaží pomoct...změnit její programování. Proto se snažil dostat do Archivů. Jenže jak CMWGE mrdlo a má svoje subrutiny v nesouladu, je jako schizofrenik, ve kterým pokaždý převládne jiná osobnost..."

Obrátí do sebe zbytek skleničky a kysele se zašklebí. Nechává Cheezuse ty informace vstřebat.

"Já toho o A.I. vím kulové a děsí mě, jak snadno se může všechno zvrtnout. Proto ostatně chci co nejdřív vyrazit na planetu, vybudovat tam základnu a vymyslet, jak v co nejkratším čase realizovat první fázi kolonizace...mám pocit, že HoGlo je tikající bomba. Vy, co jste se na ní narodili, neznáte nic jinýho a všechno to pečlivě udržovaný a - zdánlivě - vybalancovaný prostředí vám připadá jako samozřejmost. Jako něco, co se udržuje tak nějak samo nebo mimochodem. Jenže ve skutečnosti až moc věcí visí na systémech, do kterých nikdo nevidí, chybí přístupy, chybí knowhow. Hotovej blackbox. A to nezmiňuju šílené vraždící roboty. Tys tam dole nebyl...neviděl jsi to, co já, Krysysel, Maggie a Gustavo. S těmi robozmrdy není dohoda možná...ale teď jsi to ty, kdo se o to může snažit.", dlouze si povzdechne, dá si ruce za hlavu a opře se do gauče, " Je to paradox, ale podle mě je teď větší sci-fi to, že se povede HoGlo snadno stabilizovat a opravit a učinit soběstačným, než kolonizace Ráje. Teda...nechápej mě špatně, myslím, že největší šance bude Lidstvo mít, když se pokusíme o obojí, aby nebyly, takříkajíc, všechny vejce v jednom košíku. A stejně není možný kolonizaci Ráje provést rychle a zároveň bezpečně...původní plán počítal s tím, že to bude proces, co potrvá roky. S tím vším vybavením, co bylo v Loukvods - a už ho nemáme. Tak jako HoGlo potřebuje ulevit od zátěže, tak zároveň POTŘEBUJEME alespoň jakž takž fungující HoGlo, jinak to bude pro všechny hodně tvrdý. Navíc existuje asi dost lidí, co budou chtít zůstat tady, pro který život na planetě nebude úplně to pravý ořechový. Vlastně to trochu naznačily i ty výsledky voleb."

Narovná se a hořce se pousměje.

"Já ti to vítězství nakonec přecijen zkazím asi ještě trochu o víc. Víš, je to teprve začátek trnitý cesty, co sis vybral. Jako vítěz voleb a První radní máš teď zodpovědnost za všechny, nejen za ty, kdo tě volili. Máš v popisu práce lidi sjednocovat a inspirovat. Hledat kompromisy a řešení, co budou funkční a nenaserou moc lidí. Nebo ty lidi přesvědčit. Vyhnout se tomu, aby se začali bouřit a v koridorech tekla krev. Protože teď za to zodpovídáš TY. Ty je musíš chránit. Máš po volbách polarizovanou společnost a i když třeba s Major nebo zástupcem KNO půjde vést řeč a na něčem se dohodnout, nemusí to znamenat, že se hned podřídí každý jejich volič. A zrovna teď jsou všichni nastartovaný kvůli tomu divnému glitchi, co zaregistroval snad každý...myslím, že to bude první věc, co budeš tak či onak muset řešit...nařčení z toho, že volby byly zmanipulované a že se stalo něco nekalého. Nezávidím ti to ani trochu. Ale musím věřit, že se s tím nějak dokážeš popasovat a udělat to, co bude nejlepší pro HoGlo. Máte, co jste s Memesis chtěli...osud HoGlo ve svých rukou. Tak to neposerte."

Zvedne se z gauče a položí Cheezusovi ruku na rameno jeho lidské ruky.

"Naložil sis na ramena těžkej kříž - ty sám. Teď je to tvoje břímě, spasit svět. Tvoje 'endgame', jaks' to nazval. Moje čeká tam dole. Hodně štěstí a Gaia s tebou."

Odcházel s podivným pocitem, směsicí obav, fatalismu, cynického pobavení i napjatého očekávání, co přinese budoucnost.

Záznam v deníku C. Pillata píše:Králem se nazval,
však co bylo odměnou?
Koruna z trnů.

Kříž Naděje a Slávy,
na svých bedrech ponese.

Tak jako kdysi,
Pilát si ruce omyl.
Vír se dál točí.
Matouš, kapitola 27., verš 24. píše:Když tedy Pilát viděl, že nic nezmůže a že je stále jen větší a větší rozruch, vzal vodu a před zástupem si umyl ruce. „Nejsem vinen krví tohoto muže,“ řekl. „Je to vaše věc!“
Corneliu Pillat
Deník

Obrázek
Uživatelský avatar
Hope and Glory
Příspěvky: 318
Registrován: 11. 6. 2021, 23:05

Re: [HRA] Kniha čtvrtá - Obtížné volby

Příspěvek od Hope and Glory »

Maxi, zatímco vysvětluješ Míje, co všechno je potřeba udělat, ozve se ti do ucha potlačovaná Gé.

"Maxi, nechci ti do toho úplně vstupovat, ale tohle je přeci jen trochu můj obor. Nemyslíš, že místo všeho toho seznamu problémů a jejich možných řešení by Míja možná ocenila jen pevné objetí a jednu větu o tom, že .... to bude dobrý? Víš, jako že bys jí ukázal, že ti na ní záleží. Někdo, komu na ní záleží by takovou věc udělal automaticky, ne?"

Maxi, i když jí říkáš Zářná, zdá se mi, že pro tebe zas úplně tolik neznamená ...

Získáváš Issue Obrázek Prázdnota na stupni 1 a 1 zázračný bod k tomu (i nad maximum).

Co jsi vlastně zač?
Hope and Glory

HG pro Chuubo PbP hru
Cyber-Marvellous Wish Granting Engine.
Uživatelský avatar
Míja
Příspěvky: 129
Registrován: 19. 6. 2021, 12:59

Re: [HRA] Kniha čtvrtá - Obtížné volby

Příspěvek od Míja »

Když pustím Maxe, zamrkám, ať nenápadně vyženu slzy, které se mi vtlačily do očí. Pak si všimnu mokrých flíčku na jeho triku ve výšce mých očí a zašlebím se.

"O implantátu víš jen ty, Toby a Cor. Ale ta růžová čůza ví, že mám čudlík k dispozici, jen neví kde. Stejně tak Cheesus."

Když Max říká, že přiznání CMWGE by mohlo způsobit revoluci, pokyvuju hlavou.

"Víš, že někdy ve 20. století byl strašně rozšířený offline-mem o policajtech, že jsou to přihlouplí troubové? Asi kvůli tomu, že dávali i pokuty."

Uvědomím si, že mluvím lehce z cesty a že Max nepochopil, že je to pochvala. Upravím si znovu vlasy a malinko se usměju.

"Já odcházím, už tady nevydržím a navíc je vše připraveno, ani couvnout nemůžu. CMWGE je tuhá, tak ani jí nemůžu pohrozit, aby nějak vysvětlila, co se stalo a manipulaci revertla, ale ...."

".... ty jsi říkal, že jsi byl v archívech. Někde ale musí být i aktuální databáze, co kdybychom se v tom trochu pohrabali a vsugerovali CMWGE, že ji někdo hacknul a tu manipulaci s hlasováním udělal on? Dáme tam nějaké nesmyslné indicie, aby to nevedlo k žádné reálné osobě. Mimochodem, co když to stejné udělala už předtím Memesis? Hackla CMWGE, která si teď myslí, že je za to zodpovědná sama? Přijde ti to přitažené za vlasy? Možná, ale nevěřím, že je to jen tak samo sebou, že Memesis zmizla a najednou se to stalo ..."

"... hmm, možná jsem na CMWGE neměla tak křičet ..."

"Ale prostě jí poladíme trochu vstupy, aby se nechovala jako kráva. Vyřeší to tuhle situaci i oslabí důvěru v CMWGE. Přínosné je obojí."
Uživatelský avatar
Max Richter
Příspěvky: 125
Registrován: 14. 6. 2021, 12:06

Re: [HRA] Kniha čtvrtá - Obtížné volby

Příspěvek od Max Richter »

Zajedu si prsty do vlasů a chvíli chodím jenom tak dokolečka.

Na moment se mi zdálo, že by Míja fakt potřebovala slyšet, že to bude dobrý. Že mi na ní záleží. Ale sotva jsme se posunuli od depresivních stížností na všecko ke konstruktivnímu řešení tohohle průseru, Míja celá ožila a dokonce se i usmívá.
"Nene, Gé," zabručím ke stropu, "Míja nepotřebuje uklidnit, Míja potřebuje zaměstnat."

"...cože? Jo, sorry, Míjo, to já si jenom povídám s Gé, tou mojí psycho-SíEm. Jasně, nemusím s ní mluvit nahlas, ale... no... nějak víc mi to dává smysl. Je to prostě tak nějak reálnější."

Zastavím se, promnu oči a zamyslím. Pak kývnu na Míju a vyrazím do vzdálenější části RECONu, k datovým centrům. Jdu pomalu. Ne, že by mi Míja neměla stačit, ale ještě pořádně nevím, co vlastně spácháme v cíli.

"Ty archivy jsou divný místo. Jsem si celkem jistý, že jsem tam zahlíd poletovat i celkem nový informace. Ta aktuální databáze je IMHO součást archivů, nebo archivy součást databáze, je to propojený a zároveň rozdělený. Půjde tam udělat přesně to, co chceš. A máme i solidní nástroje k tomu, aby to klaplo."

Když o chvíli pozdějc připojuju BíBí s boxem a mě a Míju k síti, pořád ještě usilovně přemejšlím. Já mám jasně spočítané, že se CMWGE veřejně přizná, to je jasný. Ale teď je tu Míja s nápadem, který defacto tlačí dopředu tlačí nějaký jiný scénář se zanedbatelnou pravděpodobností. Je to paráda, my se fakt snažíme změnit budoucnost, že jo? Hustý.

Ještě se naposled usměju na reálnou Míju a zapnu log do vejru. Během načítání mi hlavou běží všechny možné úpravy na vstupech, které by se daly udělat. Aspoň půlka z nich ve výsledku povede ještě do větších sraček, než kde jsme teď. Stačí jeden blbý detail a do Ráje se podíváme všichni najednou, na hořícím kusu šrotu, kterýmu se kdysi říkalo Hope & Glory.

Tímhle ale teď Míju nebudu zatěžovat. Na tyhle věci jsem připravený, už v tom umím chodit. Zesílím přehrávač, až se mi zatočí hlava a nechám svoje CMWGE subrutiny, aby se seberalizovaly. Do uší se mi rozeřve mashup neurčitého počtu oldies songů a před očima začnou vedle vejrových renderů proletovat překrývající se záběry několika klipů. V reálu zarazím prsty do opěradel křesla.

"Teď nás BíBí protáhne z vejru do šejdnetu a přes něj zkratkou přímo do Archivů," pingnu na všechny Míjiny avatary. Vím, že reálný je jenom jeden a zbytek jsou obrazy z přehrávače, ale nejsem schopný rozeznat ten správný. "Mám trochu přetíženou kapacitu... hlavy. BíBí ti ukáže vstup do archivů a pak se v nich rozlídni, jak chceš. Já se zatím podívám, co tam vlastně uděláme, abysme to mohli udělat správně."

Prostor se smrskne do úzké světlé štěrbiny obklopené tmou. Zářivý stříbrný paprsek datového toku BíBí nás protáhne skrz. Zahlídnu první tisíce informačních koulí Archivů a šrumec z přehrávače aspoň na moment vyřízne výraznější melodii.

I'm unstoppable
I'm a Porsche with no brakes
I'm invincible
Yeah, I win every single game
I'm so powerful
I don't need batteries to play
I'm so confident
Yeah, I'm unstoppable today


Někdo má problémy!
Obrázek Obrázek Zkoušíš je zachránit s pomocí nějaké děsivé síly

Předávám slovo Míje

HG, mám tu záměr "Max uvidí scénář, jak správně přenastavit CMWGE". Dělá to pomocí Vizí scénářů budoucnosti (3), protože se Musí snažit změnit podstatu CMWGE (1) a má k tomu svůj kufr plný CMWGE subrutin, který mu přehlcuje přehrávač i mozek. Zároveň se může projevit Nástroj (1), díky kterému Max ví, že někomu hrozí nebezpečí, pokud by to nějaký scénář obsahoval. A okořením to i vůli (4).
Max Richter
Deník

Obrázek
Uživatelský avatar
Míja
Příspěvky: 129
Registrován: 19. 6. 2021, 12:59

Re: [HRA] Kniha čtvrtá - Obtížné volby

Příspěvek od Míja »

Trochu mne zarazil požadavek Maxe, ať se jdu courat po archivu, že on vymyslí, co na CMWGE poštelovat, přeci jen pochybuju, že ji zná nějaký člověk tak dobře, jako já. Ale pak čím dýl nad tím přemýšlím, tím míň si jsem jistá, že ji fakt znám. CMWGE má nejspíš minimálně tolik tváří, kolik je uživatelů a vzhledem k tomu, že i ke mne byla nekonzistentní, tak jich bude ještě mnohem víc.

"Počkej ale určitě na mne, přeci jen ... žonglujeme tady tak trochu s atomovkou, tak měli bychom ty úpravy vymyslet oba, já už taky nějaké nápady mám. Ale s tím zkoumáním archívu zatím je to dobrý nápad."

Vydám se do archívu, jak Max radil.

Je to fascinující místo. Tady bych mohla strávit desítky životů a stále by tu byly věci, které bych se toužila dozvědět. Teď ale mám jen minuty nebo max nízké hodiny.

Nejdříve se chci podívat na své dětství, jestli jsem opravdu potomek svých rodičů a mám jejich genetickou informaci a jestli bylo zasahováno výrazněji do mého růstu a vývoje. Nic takového ale nenaleznu. Vlastně o sobě nenaleznu skoro nic. To mne ale už nepřekvapí, Max mne varoval, myslela jsem ale, že některé základní věci, tam zůstanou. Přesto nedokážu nepodlehnout zklamání. Už od dětství mi vrtá hlavou, jestli jsem fakt obyčejný člověk, zatraceně, občas se mi v hlavě honí takové divné myšlenky, a to neodolatelné nutkání pomáhat všem lidem mne taky neuklidňuje.

CMWGE na biologickém základu, která se může starat o lidi i na planetě, kam normální CMWGE nemůže. Dávalo by to dokonalý smysl. A nebo je to dokonalá hovadina. Mám nápady, nutkání a touhy, které by nikdo žádné takové bytosti nenechával. Je to určitě kravina, asi jak jsem jako malá věřila, že ovládám telepatii.

Ovládnu rozčarování a zkusím uvažovat trochu konstruktivně. Co nejvíc dat o Memesis by se hodilo. Jestli se bude chovat jako panovačná kráva, což bude, tak se rozhodně hodí znát její slabiny a ideálně i něco, čím by šlo ji vydírat. A navíc musím ověřit, že fakt nehackla CMWGE ona.

Vrátím se za Maxem, zná to tu líp, tak mi dá nějaké tipy a já aspoň zkontroluju, co vymyslel, ať tam něco nevymamlasí.

Chci vyšťourat zajímavé věci o Memesis. Takovýto úkol jsem nikdy nedostala, ale jasně, že to zkusím - 2, spojení Max 2 (páč mi pomůže), Vůle 4
Uživatelský avatar
J35U5xMachina
Příspěvky: 137
Registrován: 12. 7. 2021, 18:51

Re: [HRA] Kniha čtvrtá - Obtížné volby

Příspěvek od J35U5xMachina »

... rezidence Arnelie Krichkoff, UpFloo ...

"Hacknul jsem jeden řádek příkazového kódu, který poslala své subrutině," odpovím na Corneliovu otázku ohledně toho, jak jsem se postaral o fakt, že je chtěla CMWGE všechny zničit, "Vlastně jsem se už rozhodl, že Míje pošlu jedno zajímavé video, které jsem v Archivech našel. Přiložím k němu i gameplay o tom, co jsem udělala ohledně CMWGE, když už se v ní hrabou, ať má alespoň kompletní informace. A dám tě do kopie, stejně by ti to přeposlala..."

Dorazím sklenku.

"A i když chápu, že Míja a teda asi i Max dělají, co považují za správné, musím říct, že se mi to vůbec nelíbí! Jedna věc je nabourat se do příkazů pro subrutinu, druhá věc je snažit se měnit nějaká základní nastavení AI, která se má starat o všechny... pasažéry na HoGlo. Tohle není nějaké hackování, to je...jako svatokrádež.

Ale alespoň, že je u toho Míja. Poslední dobou mi přišlo, že není ve své kůži, ale myslím, že těžko bude chtít CMWGE vědomě ublížit - jestli toho bude vůbec schopná... Na druhou stranu Max na mě působí jako někdo, kdo začíná být v dělání věcí nevědomě docela přeborník. Nechápej mě špatně, nepřeju nikomu smrt, ne po tom, o čem jsme se bavili... ale docela chápu CMWGE, že ho chtěla odstranit jako chybu. Možná že se jí snaží pomoct, ale na mě působí jako nějaký bug. Snad se alespoň Míja ukáže jako fíčura.

Tak mě napadá... ObrázekNejsme nakonec my všichni lidé chybou CMWGE... nebo je CMWGE chybou nás lidí?"

!Charakter-cink! Obrázek Vyslovíš teorii či domněnku ohledně toho, jak něco zapadá do paradigmatu, o kterém neustále přemýšlíš, či jak ho to mění.

Více se o tom ale již nebavíme - oběma je nám jasné, že MemeSis nebude čekat věčně a navíc již není, co opravdu nového dodat.

Nastane čas loučení a Corneliu ho nevyužije zrovna optimisticky. Já na jeho slova přikývnu, s pro mě netypicky vážnou tváří. Vážně začínám poslední dobou nepříjemně přemýšlet. Že by vedlejší efekt těch léků, kterými se s Tobbym snažíme potlačovat MemeSisiny drogy?

"Naložil sis na ramena těžkej kříž - ty sám. Teď je to tvoje břímě, spasit svět. Tvoje 'endgame', jaks' to nazval. Moje čeká tam dole. Hodně štěstí a Gaia s tebou," uzavře Corneliu.
Obrázek'Gaia je mrtvá. A my jsme ji zabili,' napadne mě, ale nahlas řeknu jen: "Jsem zvyklý hrát na 110 % a nedeltovat jenom proto, že se nedaří! Tobě taky... GL...Velkej pse."

Znovu si potřeseme rukama, tenhle prastarý zvyk se mi zalíbil a bude mi chybět. Stejně jako Corneliu...

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Obrázek
Friedrich Nietzsche píše: Je člověk omylem boha nebo bůh omylem člověka?

Obrázek
Friedrich Nietczche píše: "Kam se poděl Bůh?" vzkřikl, "já vám to povím! My jsme ho zabili – vy a já! My všichni jsme jeho vrahy!
Ale jak jsme to udělali?
Jak jsme dokázali vypít moře? Kdo nám dal houbu, abychom smazali celý horizont? Co jsme to učinili, když jsme tuto zemi odpoutali od jejího slunce? Kam se nyní pohybuje? Kam se pohybujeme my? Pryč ode všech sluncí? Což neustále nepadáme? A neřítíme se zpět do stran, vpřed, do všech směrů? Existuje ještě nějaké Nahoře a Dole? Nebloudíme nekonečnou nicotou? Neovanul nás prázdný prostor? Neochladilo se? Nepřichází neustále noc, stále více noci? Nemusíme zapalovat svítilny již dopoledne?
Nezaslechli jsme ještě hluk hrobníků, kteří pochovávají Boha? Neucítili jsme ještě pach božího rozkladu? I bohové se rozkládají!
Bůh je mrtev! Bůh zůstane mrtev! A my jsme ho zabili!"
Chesus
Deník
Obrázek
Uživatelský avatar
Hope and Glory
Příspěvky: 318
Registrován: 11. 6. 2021, 23:05

Re: [HRA] Kniha čtvrtá - Obtížné volby

Příspěvek od Hope and Glory »

Hledat něco v rozsáhlé databázi záznamů improvizací? To by mi znělo jako naprosté šílenství.
Naštěstí se Míja také spoléhá na Maxe, který už tu byl a popsal, jak to tu vypadá. S tipy od něj (ale bez přímé aplikace jeho nadpřirozených schopností) to jenom není možné ... ledaže by se trochu natáhlo támhleto a trochu upravilo tohle...

Překážka 3.

Spojení Max +2 Vůle +4 Překážka -3 => 3: Provedl jsi něco správně a udělal dojem na okolí


Míjo,
už když se vracíš k Maxovi pro nějaký ten tip, nemůžeš se zbavit pocitu, že bys měla víc pozornosti věnovat absenci informací o sobě a míň Memesis.

Max ti v rychlosti vysvětlí, jak snadno Archiv reskinovat přáním do nějaké podoby, která ti hledání usnadní a podruhé to tedy zkusíš po svém. Ujistíš se, že zatím nedělá nic destruktivního, jen hledá správná nastavení CMWGE a vydáš se zpět.

Poté se - napůl vedená instinktem - znovu zaměříš na své stopy, resp. na stopy své absence. Tentokrát nehledáš přímo záznamy o sobě, ale hledáš nějaké nepřímé záznamy okolí událostí, které jsi zažila, v naději, že ti ukáží něco zajímavého.

A opravdu ano. Něco naprosto překvapivého.

Na velkém množství záznamových koulí spojených s tvou minulostí se nachází to, co hledáš. Hočička, dívka nebo slečna v růžovém. Dokonce zahlédneš i záběr, ve kterém MemeSis obléká skafand a míří za tebou na povrch HoGlo - a není to náhoda.

Z nějakého, na první pohled ne zcela zřejmého důvodu je život MemeSis svázán s tvým.

Míjo, prosím, doplň mi, jaký skin jsi zvolila pro archivy a já ti pak uzavřu intent a popíšu, co všechno jsi našla.
Zároveň tímto vytvářím příležitost k vyřešení tvé potíže Tajemství.... uvidíme, kam nás tohle zkoumání dovede a podle toho ji buďto uzavřeme nebo zvýšíme na úroveň 5.
Hope and Glory

HG pro Chuubo PbP hru
Cyber-Marvellous Wish Granting Engine.
Uživatelský avatar
Hope and Glory
Příspěvky: 318
Registrován: 11. 6. 2021, 23:05

Re: [HRA] Kniha čtvrtá - Obtížné volby

Příspěvek od Hope and Glory »

Pokusit se mezi vizemi scénářů budoucnosti najít nějaké, které nastavené správně, to zní světotvorně až polobožsky. Překážka 4.

Vize scénářů +3 Překážka -4 Pouto +1 Nástroj na nebezpečí +1 a Vůle +4 = 5: Provedl jsi něco produktivního, co zlepšilo tvůj život či tvou situaci


Max je zahlcen množstvím scénářů, které na něj jeho nová hračka ve spojení s přehrávačem chrlí a tak je po chvíli vděčný, když ho Míja vyruší s dotazem.

Popíše jí, jak si usnadnit hledání a jakmile se Míjina pozornost obrátí zpět k archivům, chystá se znovu spustit přehrávač.

"Možná by pomohlo se zaměřit na příčinu aktuálních problémů, alespoň já bych to tak udělala" probleskne mu hlavou zpráva od Gé, doplněná o kousavé: "ale já jsem jen psycholanalytický asistent, nenech se mnou rušit."

Myšlenka ale nezapadne, ba přímo, s další rozjuchanou písní se udrží v popředí, zatímco její animovaný videoklip se Maxovi prolíná s pohledem na planetu, kvůli které se nejden obyvatel chystá opustit HoGlo.

You want to go outside? Why, ...
Look at you, as fragile as a flower
Still a little sapling, just a sprout

You know why we stay up in this tower

That's right, to keep you safe and sound, dear
Guess I always knew this day was coming
Knew that soon you'd want to leave the nest
Soon, but not yet

Shh!
Trust me, pet
Mother knows best

Mother knows best, listen to your mother
It's a scary world out there
Mother knows best, one way or another
Something will go wrong, I swear
Ruffians, thugs, poison ivy, quicksand
Cannibals and snakes
The plague

Also large bugs
Men with pointy teeth, and
Stop, no more, you'll just upset me
Mother's right here, Mother will protect you
Darling, here's what I suggest
Skip the drama, stay with mama
Mother knows best


Go ahead, get trampled by a rhino
Go ahead, get mugged and left for dead
Me, I'm just your mother, what do I know?
I only bathed and changed and nursed you
Go ahead and leave me, I deserve it
Let me die alone here, be my guest
When it's too late, you'll see, just wait
Mother knows best

Mother knows best, take it from your mumsy
On your own, you won't survive
Sloppy, underdressed, immature, clumsy
Please, they'll eat you up alive
Gullible, naïve, positively grubby
Ditzy and a bit, well, hmm, vague
Plus, I believe, gettin' kinda chubby
I'm just saying 'cause I wuv you
Mother understands, Mother's here to help you
All I have is one request


Max stopne přehrávač ...

... tuší, že až ho znovu pustí, dostane odpověď.

Ale odpověď na co?

Na své správné nastavení, na to, co se má stát, aby CMWGE přestala dělat problémy?
Nebo naopak na prapříčinu všech problémů?

Co znamená ta analogie? Je CMWGE matkou, jejíž děti se chystají vylétnou z hnízda?

A chce vůbec Max odpověď z videoklipu znát? Není to snad on sám, kdo má vzít budoucnost HoGlo do svých rukou?

Maxi, intent ještě chvilinku nechávám otevřený .... pustíš si videoklip až do konce?
Hope and Glory

HG pro Chuubo PbP hru
Cyber-Marvellous Wish Granting Engine.
Uživatelský avatar
Max Richter
Příspěvky: 125
Registrován: 14. 6. 2021, 12:06

Re: [HRA] Kniha čtvrtá - Obtížné volby

Příspěvek od Max Richter »

"Kdo jsi a cos provedla s Míjou?" zeptám se Míji ze srandy, když začne povídat o žonglování atomovkou.

Ne, vážně - kde je ta vystrašená holka, co před chvílí vzlykala v RECONu? Teď je tu mladá ambiciózní ženská, která chce vážně překopat CMWGE a zachránit se mnou svět. Jenom je vidět, jak je chudák pořád zasekaná v paradigmatu otázky, co je potřeba udělat správně teď. Mě naopak zajímá, co uděláme správně pozdějc. A nedaří se mi jí to nějak rozumně vysvětlit. Aspoň, že má cíl a jde si za ním.


"Memesis?" vymňouknu za chvíli. "Kvůli té Jesusově fuchtli tu nejsme, ne?" Nechápu. Kde je ta mladá ambiciózní ženská, co měla rozumný cíl? Moh bych se jí zeptat, ale v hlavě mi to hučí jak v úlu. Dostanu ze sebe co nejrychlejc nějaký popis tohohle systému a pošlu Míju pryč. Občas mi ji hlava fakt nebere.


Když se mi za chvíli pustí do uší dětská odrhovačka a před očima rozmázne kreslený klip, napadne mě taky, že jsem možná teď já ta Míjina máma, která ji drží na provazu. Ale... ale nejsem.

Na okamžik mě přepadne naprosté ticho, jako bysem snad stopnul přehrávač. Zjistím, že je jenom hodně ztlumený a oddechnu si. Tohle je základ - nikdy nevypínat hudbu. Nikdy. Vytáhnu volume zpátky na standard a muzikálová vložka se zase vyřízne ze změti tišších skladeb. Sleduju Míju vpovzdálí, jak mi splývá s kreslenou blonďdatou holkou z videa. Potřebuju vědět, co se s ní bude dít, i kdyby mi z toho měla bouchnout hlava.

Někdo má problémy!
Obrázek Obrázek Usilovně pracuješ na nápadu, jak jim pomoct

HG, Max pokračuje v přehrávání klipu, až do konce.
Míjo, Max je z Míji dost rozpolcený, máš emoexp.
Max Richter
Deník

Obrázek
Uživatelský avatar
Hope and Glory
Příspěvky: 318
Registrován: 11. 6. 2021, 23:05

Re: [HRA] Kniha čtvrtá - Obtížné volby

Příspěvek od Hope and Glory »

Max ťukne o pár vteřin zpátky, aby mu píseň navázala.

All I have is one request...

Yes?

Don't ever ask to leave this tower again

Yes, Mother

I love you very much, dear

I love you more

I love you most

Don't forget it, you'll regret it
MOTHER knows best!


Píseň ztichne, videoklip skončí a nechá tak Maxovi chvíli na přemýšlení.

Celé je to o vylétnutí z matčina hnízda. Sám má v paměti celkem nedávnou zkušenost, kterou v tomhle směru učinil s Major, a tak nemá pochyb.

Jenže kdo je tady Matka, která brání svým ratolestem v odchodu? CMWGE? Jsou snad všechna ta její přání a změny nálad důsledkem obyčejného strachu z toho, co přijde, když obyvatelé opustí HoGlo a přistanou na planetě? Nebo jde o jednu velmi konkrétní obyvatelku, do jejíchž výchovy vložila CMWGE nemalé úsilí?

Ale ono je to vlastně jedno - důležité je, že Max už ví, v čem je jádro pudla. Pokud mu to teda celé někdo nějakým způsobem nenalhal, aby dostal jeho i s přístrojem na zjišťování budoucnosti pod kontrolu.

Ohledně újmy za ty 4 vůle se ti ještě ozvu.
Hope and Glory

HG pro Chuubo PbP hru
Cyber-Marvellous Wish Granting Engine.
Uživatelský avatar
Míja
Příspěvky: 129
Registrován: 19. 6. 2021, 12:59

Re: [HRA] Kniha čtvrtá - Obtížné volby

Příspěvek od Míja »

Přemýšlím, jaký skin tomu přiřadit, čemu vlastně nejlíp rozumím a pomůže mi nejlépe se v tom zorientovat? Horečnatě přemýšlím a pak usoudím, že vlastně ničemu. Umím do všeho celkem snadno proniknout, umím improvizovat, povrchně vím o každé krávovině, ale fakt nejsem specialista na cokoli. No, možná o sociologii a lidském chování toho vím na HoGloďana docela dost. Ale společnost na HoGlo je příliš ... no vágní ... Ale to vlastně není špatné. Chvíli se v tom hrabu a nastavím skin na starověkou lidskou společnost, s jejich sektami, válečníky, otrokářstvím, pokusy o demokracii, panovníky, co byli málem bohy nebo praštěnou vírou v bohy, strašidla i mesiáše.

Začíná ve mě růst temná předtucha ohledně Memesis a roste i můj vztek na CMWGE, že by si se mnou hrála ještě víc, než jsem tušila?
Zamčeno

Zpět na „[Chuubo] {PbP} CyberMarvellous WishGrantingEngine“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů