Ruská invaze na Ukrajinu

O lidech, o vztazích, o politice, o názorech, o opicích a o ufonech.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6945
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Ruská invaze na Ukrajinu

Příspěvek od Antharon »

Ruská invaze na Ukrajinu
Dobré drony, na které se dá teď přihodit:

:arrow? AerorozvědkaCZ/VozímDronyNaUkrajinu (stránka, twitter) - Vozí od začátku války a mají větší výrobní kapacitu než peněz za které mohou drony nakoupit. Mrkni na jejich stránky, záberů, kdy jejich drony sundají skřetí vozítka, je tam dost.
:arrow? Dárek Putinovi - operace Drönbumm (stránky) - Zrovna vybírají na operaci Drönbumm, 10 tun plastické trhaviny pro drony.
:arrow? Drony Nemesis (stránky) - Už se vybralo na 10k dronů (zatím jsou na 14k), sbírka pokračuje, cílí na 20k.
:arrow? NoelReports (twitter) - Noel co chvíli vybírá na konkrétní drony nebo vozítka pro nějakou jednotku, která to potřebuje. Teď ještě pár dní vybírají na drony a EW pro jednotky, co bojovaly u Avdijivky. Dostaneš slušivou nášivku, když daruješ víc než 100 E.
----------
:arrow? Constantine (twitter) - Kdo má morální zábrany posílat peníze na zbraně, je spousta možností jiných. Constantine teď třeba vybírá na bagr pro frontové ukrajinské jednotky, aby mohli rychleji budovat obranné pozice. Není to tak sexy jako drony, ale ten bagr je vážně potřeba a taky zachrání životy.
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Sosacek
Příspěvky: 25778
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Ruská invaze na Ukrajinu

Příspěvek od Sosacek »

Vallun píše: 13. 6. 2022, 07:27 Průměrný člen fora palba.cz schytal obrovský šok, asi jako Zeman... jsou to často bývalí důstojníci ČSLA, kteří se jen těžko vymaňují ze zajetého narativu...:(

Tim je neomlouvám, jen vysvětluji...
Prave tam novinky ve stylu
Události v oblasti takzvané "Severodoněcké smyčky" (od Severska na severu po Bachmut na jihu) se dnes rychle rozvíjejí. A vše směřuje k tomu, že celé území LNR bude již v nejbližších dnech osvobozeno od vojsk kyjevského režimu.
takze za me klidne cely server zapalit.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32329
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ruská invaze na Ukrajinu

Příspěvek od Vallun »

Ecthelion píše: 24. 6. 2022, 10:21Není. Anglie neměla alternativu vítězství ve čtyřicátém druhém roce, ale bojovali dál, protože situace se mohla změnit.
WTF? To vyjádření by snad dávalo smysl, kdybys napsal, ve čtyřicátem, druhém roce války... A v roce 1942, kdy už po jejím boku stály USA a SSSR to vypadalo dost jinak... a Británie měla vždycky vizi, jak vlastními silami ubránit své území a válku snad vyhrát i celkově.
My ještě rozhodně nejsme ani ve střednědobém období.
Tomuhle rozumím tak, že tím chceš říct, že Ukrajina ještě nemá jistotu, že se dožije toho, aby pro ní byl nynější střednědobý výhled relevantní... jinak mi to vyjádření úplně nedává smysl...
A samozřejmě to není pravda, šance, že by Rusáci "v krátké době" dokázali něčeho podstatného dosáhnout je velmi, velmi malá...
Ecthelion píše: 24. 6. 2022, 10:21A mám takový dojem, že by Ukrajinci rádi měli míň ztrát a udělali by to, kdyby to jen trochu šlo šlo... ale tak nějak Rusáci nesouhlasí.
Lidsky pochopitelný, ale za mne strategicky zcela idiotský pohled na věc. Nejde o to mít méně ztrát, ale o to mnohem víc ztrát způsobit nepříteli. Tohle není hokej, abys to mohl hrát na nulu vzadu...ztráty budou, bolavé, ale je potřeba, aby byly větší na té špatné straně.
Přijde mi, že generální štáb v Kyjevě se snaží vést obranu po vzoru Američanů v Afgoši - absolutní minimalizace vlastních ztrát, žádná větší operace a zásahy chirurgicky přesné, rychlé a elegantní. Takhle se ale vlast fakt nebrání...
Jasně, že část z nich bude donucena podepsat profesionální smlouvu a skončí na ukrajinské frontě, ale jen menší.
A já se zase obávám, že to čeká všechny, co nejsou nejčistší ruZZáci...:/
Jinak z toho článku mi vycházejí dvě věci - cca 170 k je běžný každoroční odvod, letos to vypadá na větší číslo, nebo na mimořádný odvod. A jak správně zmínili předřečníci, nějakou náhodou mají odvody obrovský etnický podkres... Proto jsem speciálně zmínil situaci v Tomsku a Omsku, kde jsou soustředěni potomci etnických Ukrajinců...a odvody tam jedou ve velkém...
Ecthelion píše: 24. 6. 2022, 10:21Ale jen aby bylo jasno - opravdu se snažím nikoho neurážet, natož naše vojáky
A proto píšeš, že jim trvá rok, to co Ukrajinci zvládnou za pár týdnů? Mne to přijde poněkud nevhodné vyjádření - ale budiž, beru, žes to myslel spíš tak, že "osnovy" na to předpokládají roční výcvik... Problém ale je, že reálně to spíš nezvládají, ne na takové úrovni, jaká je potřeba pro styl hry, který chtějí hrát:(
Což tedy podle mne znamená, že bychom jim vedle zbraní měli především poskytnout mnohem důkladnější výcvik...
le že zvládnou ty systémy vůbec používat v tak krátkém čase je solidní výkon z jejich strany.
Názor našich profíků je poněkud jinak formulovaný - ty zbraně jezdí přebírat a rychlovýcviku se zúčastnit jednotky vedené profesionálními vojáky. Tedy lidi, kteří se neučí řídit, ale jen se přeškolují na nový typ. Pravda, hodně jiný - sám jsem na to upozorňoval..., ale zase základy jsou pořád stejné...
Navíc provádět korekci náměru po měně váhy střely nebo změně větru je úplný základ, to není specifikum PzHw 200 nebo Cézara...

BTW: sekl jsem se o řád - změna hmotnosti střely má vliv až 4,5 km ne 450 metru...což mi i původně vyšlo, ale přišlo mi to moc:)
Ecthelion píše: 24. 6. 2022, 10:21Ukrajinská armáda už před válkou přešla na doktrínu mobilní války a standardy NATO. .... Jasně, neměli čas všechno dotáhnout do konce (Rusko přišlo dřív), ale rozhodně bych je nepodceňoval.
Já je nepodceňuji, zejména ne obyčejné vojáky, jejich odvaha a nasazení je příkladné. Jen mi nepřijde šťastné zavírat oči před nedostatky - protože právě tam je třeba napřít naši pomoc. Což není tak úplně na nás....Eružel:/
Ono přechod na standardy NATO je spíš úkolem pro generace, než pro jednotlivce. Strategie, jakou aplikují, pak nemá s NAOT nic společného - to se snaží dopady na města minimalizovat, ne se v nich programově schovávat... Prostě doktrína NATO bez ovládnutí nebe nedává úplně smyls.
Ecthelion píše: 24. 6. 2022, 10:21Podle všech zpráv, co mám já, jsou všechny jednotky zaseklé na frontě a když, tak rotují jen menší uskupení v jejich rámci.
Tady jsme technicky ve shodě. Pokud má voják za 4 měsíce bojů 2x 3 týdny "dovolenou", tak to imho rotace je. Není to ideální - nestáhneš celou jednotku, aby se naučila něco nového, ale pořád lepší než nic.
Ecthelion píše: 24. 6. 2022, 10:21Protože pořád cvičí a vybavují ty jednotky, se kterými by tu protiofenzívu mohli provést? :think:
Jenže nepřítel taky neodpočívá... v tomhle závodě jen málokdy dosáhneš náskoku, který by Tě uspokojil...
Ecthelion píše: 24. 6. 2022, 10:21Prosím, poděl se s námi o strategii k vítězství, na kterou Ukrajinci zatím nepřišli. Myslím to teď bez ironie, protože by mě to vážně zajímalo. Když tak ostře kritizuješ Ukrajince za to, co teď dělají, prosím, napiš, co by dělat měli.
To, co říkám od začátku - začít zabíjet ruZZáky v co největším měřítku. Vyloženě se soustředit na způsobení lidských ztrát. Je to hnusné, nelíbí se mi to, ale je to imho nejreálnější cesta, jak pohnout náladou v Mockbě...
Je potřeba nachytat skřety do pasti, skřípnout je a pak na ně chvíli pustit palbu ze všech laufů.... 50 k co jsem psal by bylo skvělé, ale asi nereálné... ono by ale stačilo 12 až 15 tisíc někde obklíčit, polovinu zabít a druhou zajmout...
Ecthelion píše: 24. 6. 2022, 10:21 zdá se, že římský senát chce v mezičase výsledky okamžitě a hned.
Ano, chci výsledky hned. Ne kvůli sobě, ale kvůli tomu, že ruZZko vede válku i na hybridních frontách - třeba ohledně cen energií a spousta lidí to pociťuje mnohem víc, než by se mi líbilo...devastační následky mohou být značné, už jen vnucený odklon od ekologických principů...:(
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32329
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ruská invaze na Ukrajinu

Příspěvek od Vallun »

Vallun píše: 13. 6. 2022, 07:27 Průměrný člen fora palba.cz schytal obrovský šok, asi jako Zeman... jsou to často bývalí důstojníci ČSLA, kteří se jen těžko vymaňují ze zajetého narativu...:(

Tim je neomlouvám, jen vysvětluji...
Sosacek píše: 24. 6. 2022, 16:31Prave tam novinky ve stylu
Události v oblasti takzvané "Severodoněcké smyčky" (od Severska na severu po Bachmut na jihu) se dnes rychle rozvíjejí. A vše směřuje k tomu, že celé území LNR bude již v nejbližších dnech osvobozeno od vojsk kyjevského režimu.
takze za me klidne cely server zapalit.
Nepochybně se i tam najdou kokoti, co by zasloužili ukopnout hlavu...

A koukám, že jich není málo:(( holt ne každý bývalý oficír je tak rozumný jako Pátrač...

Kazachstán - jak jsme už uváděl, není to spor demokratů a prorusáků, ale mnohem spíše proruských a pročínských složek. Kazachstán je velký a má mohutné zemědělství, které je atraktivní pro Čínu... třeba většina vývozu našeho chovného dobytka směřuje do Kazachstánu, kde je chována pro potřeby Čínského trhu...

Proto podle mne není moc šance, že by si Kazachstán mohl zvolit sovu cestu a kráčet po ní s nadějí:(
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12366
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ruská invaze na Ukrajinu

Příspěvek od Ecthelion »

:arrow? Naše Hindy (Mi-24/Mi-35) ještě v české kamufláži jsou na Ukrajině (podle videí). Neví se kolik, ale zdá se, že si naše vrtulníky na konci životnosti ještě proti Rusovi zabojují. $D

https://twitter.com/MariuszCielma/statu ... o9MKw&s=19
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
midewiwin
Příspěvky: 4819
Registrován: 18. 12. 2006, 09:56

Re: Ruská invaze na Ukrajinu

Příspěvek od midewiwin »

Přidřepnul si a kalhoty už si pak nestihl natáhnout:
https://youtube.com/watch?v=JR-RTURST4Y
Čas neexistuje.
Sosacek
Příspěvky: 25778
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Ruská invaze na Ukrajinu

Příspěvek od Sosacek »

Nove video od Peruna, venujici se ruznym fake news a celkovemu narativu https://www.youtube.com/watch?v=6x0O_oObJBU
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
midewiwin
Příspěvky: 4819
Registrován: 18. 12. 2006, 09:56

Re: Ruská invaze na Ukrajinu

Příspěvek od midewiwin »

Zelenský přiměl zástupce Ruska v RB OSN, aby uctil ukrajinské oběti ruské agrese.
"Pokud můžete uctít všechny Ukrajince zabité v této válce, všechny dospělé, děti, desítky tisíc lidí... pak vás žádám o minutu ticha,” překvapil ukrajinský prezident na závěr svého úterního projevu diplomaty a sám se postavil a zmlkl.
Podle AFP ho napodobili všichni přítomní v sále, a to včetně ruského velvyslance.
Právě Poljanskij se přitom jako první zástupce Ruska vyjádřil k útoku v Kremenčuku a na twitteru napsal, že šlo o „ukrajinskou provokaci”.
Čas neexistuje.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12366
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ruská invaze na Ukrajinu

Příspěvek od Ecthelion »

Dobrá analýza situace od Michaela Kofmana (americký vojenský analytik specializující se na Rusko).

TLDR: Obě strany vyčerpávají bojové jednotky, jsou problémy s degradací kvality nasazených sil a obě strany se snaží adaptovat. Rusové cpou dopředu brance z LLR a DLR, wagnerovce, dobrovolníky a rezervní prapory slepené z nových branců a kontraktniků. Tyto útvary nyní absorbují většinu ztrát. Ukrajina se musí víc spoléhat na oddíly teritoriální obrany a nové posily, které nemají dostatečný výcvik.

Lokální vojenská situace na Donbasu je ve prospěch Ruska, dlouhodobé trendy pořád ve prospěch Ukrajiny. Ovšem aby to tak zůstalo je podmínkou kontinuální západní pomoc.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32329
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ruská invaze na Ukrajinu

Příspěvek od Vallun »

Ecthelion píše: 29. 6. 2022, 09:48Lokální vojenská situace na Donbasu je ve prospěch Ruska, dlouhodobé trendy pořád ve prospěch Ukrajiny. Ovšem aby to tak zůstalo je podmínkou kontinuální západní pomoc.
Střednědobé...dlouhodobé trendy nelze predikovat, ale jsou spíš na straně Ruska...:/

Pomoc NATO musí ale zahrnovat taktéž vycvik...ve velkém rozsahu...

Známý známeho, bývalý voják se zkušeností v cizinecké legii, tvrdí, že kdyby si mohl přivést 200 západních důstojníků tak válka skončí do konce září...bude umírat až 300 Ukrajinců denně, ale nejméně 1500 skřetů...a do pěti dnů přestanou umírat civilisté v ukrajinském zázemí...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12366
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ruská invaze na Ukrajinu

Příspěvek od Ecthelion »

Vallun píše: 29. 6. 2022, 10:20Známý známeho, bývalý voják se zkušeností v cizinecké legii, tvrdí, že kdyby si mohl přivést 200 západních důstojníků tak válka skončí do konce září...bude umírat až 300 Ukrajinců denně, ale nejméně 1500 skřetů...a do pěti dnů přestanou umírat civilisté v ukrajinském zázemí...
Jako anekdota fajn, ale informační hodnota JPP na úrovni "Kdyby mě nedrželi, to já bych je srovnal! Všech osm bych je složil na hromadu a ani bych se nezpotil!". :roll:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Sosacek
Příspěvky: 25778
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Ruská invaze na Ukrajinu

Příspěvek od Sosacek »

Jako ja jsem na jednu stranu rad, ze se ceska (krajni) pravice stavi na stranu Ukrajiny, na druhou stranu ten jejich prosvitajici rasismus ("ukcka jsou slintajici idioti, musime jim ukazat jak se to dela") dost otravny.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32329
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ruská invaze na Ukrajinu

Příspěvek od Vallun »

Vallun píše: 29. 6. 2022, 10:20Známý známeho, bývalý voják se zkušeností v cizinecké legii, tvrdí, že kdyby si mohl přivést 200 západních důstojníků tak válka skončí do konce září...bude umírat až 300 Ukrajinců denně, ale nejméně 1500 skřetů...a do pěti dnů přestanou umírat civilisté v ukrajinském zázemí...
Ecthelion píše: 29. 6. 2022, 10:37Jako anekdota fajn, ale informační hodnota JPP na úrovni "Kdyby mě nedrželi, to já bych je srovnal! Všech osm bych je složil na hromadu a ani bych se nezpotil!". :roll:
Jako určitě...zejména, když není moc jak Vám zprostředkovat celý jeho projev...nicméně z praktického hlediska je to zcela stejná úroveň jako ten Kofman - a o tomto člověku alespoň s jistotou vím, že z Kyjeva se vrátil naposledy před třemi týdny, skutečně rozumí ruské taktice (studoval tam) a vůbec je to zkušený voják...

Sosáček - Tvuj hlod by měl relevanci, kdyby totéž neříkali jak politicky neutrální profíci, tak bývalí důstojníci ČSLA přesně opačné orientace...jestli spíš není problém v tom, že to reálně zrovna chytře nedělají...:/
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6298
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Re: Ruská invaze na Ukrajinu

Příspěvek od Fritzs »

Tak at si tu založí účet a vysvětlí nám to. Sm mám dost pochybnosti.
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
jjelen
Příspěvky: 2512
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Ruská invaze na Ukrajinu

Příspěvek od jjelen »

Sosacek píše: 29. 6. 2022, 19:25 Jako ja jsem na jednu stranu rad, ze se ceska (krajni) pravice stavi na stranu Ukrajiny, na druhou stranu ten jejich prosvitajici rasismus ("ukcka jsou slintajici idioti, musime jim ukazat jak se to dela") dost otravny.
Řazení Okamury a nacistů na levici mě nepřekvapuje, od tebe ale tedy ano...
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18570
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Ruská invaze na Ukrajinu

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Podle mě jedno z typických soso-přehánění. O slintajících ukáčkách, kterým musíme jít ukázat, jak se bojuje, slyším akorát od Valluna. Ono to ani moc nedává smysl, když Ukrajinu napadl 3x větší nepřítel a oni mu celkem úspěšně natrhávají kakáč, což je mimochodem scénář, se kterým NATO nemá úplně vlastní zkušenost. Naopak postoj "oficiální" krajní pravice mi přijde jako dlouhodobě konsistentní, tedy plně v souladu s ruskými posicemi.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Odpovědět

Zpět na „Realita a pseudorealita“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti