Co si zahrajeme?

Tradiční setkání přátel RPG Fóra aneb „pojeďme spolu na víkend na chatu“. Opět letos v květnu!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3832
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Co si zahrajeme?

Příspěvek od Selhan »

Diskuze k domlouvání, co bychom si mohli zahrát.

Momentálně probíhá první kolo - napište cokoli vás napadne, uvidíme co z toho půjde zvládnout :D

Pište vyplňte návrhy primárně do tabulky zde: https://calc.nolog.cz/SlezinaRPGF22 - v diskuzi se to může přehlédnout, ta má být doplňující.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17485
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Co si zahrajeme?

Příspěvek od York »

Čtvrteční večer byl smutně prázdnej, tak jsem tam přihodil nabídku jednoho z dungeonů, který jsem vedl na předchozích ročnících Gameconu: Opuštěná pevnost nebo Zatopený důl. Pevnost je na 7-8 hodin hry, důl na 5-6. Vezmu oba.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 21017
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Co si zahrajeme?

Příspěvek od Markus »

To se možná přehodím na čtvrtek a tím si uvolním tu sobotu, abych případně mohl vést druhé kolo Xyntillanu. :) (či cokoli jiného). To jsem teda optimista, vzhledem k aktuálnímu počtu přihlášek, ale...

Lidí nás tam bude dost na to, aby v každém bloku jely paralelně aspoň 2 hry, klidně 3, když bude většina chtít něco hrát. Zatím je všude jen jedna. Předpokládám, že většina lidí si říká „nějak se rozhodnu na místě“. Což je fajn, jen to vytváří představu, že o hraní není moc zájem.

Co chci říct:
- zkuste se přihlásit aspoň na něco :)
- reálná poptávka po hraní bude na místě asi větší než tady, tj. nebojte se něco si připravit, i když teď máte přihlášeného třeba jen jednoho člověka

EDIT: Aha, ono hlavně některé hry (Dungeonfarer, Polaris...) ani nejsou umístěné.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17485
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Co si zahrajeme?

Příspěvek od York »

Markus: No ná počítám s tím, že v pátek si s tebou zahraju Xyntillan, v sobotu Prokletý ostrov a ve čtvrtek tudíž nabízím dungeon. Můžou to bejt i jiný dny, ale potřebujeme se prostřídat ;) (Dopoledne nefunguju.)
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 21017
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Co si zahrajeme?

Příspěvek od Markus »

Zkusil jsem umístit neumístěné hry tak, by to každému vyšlo, ale narazil jsem na to, že Vitus je přihlášen na víc her, než kolik může v jemu dostupných blocích stihnout. :)

Tak Vitusi, zkus to nějak umístit ty.
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7506
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: Co si zahrajeme?

Příspěvek od Bifi »

Ja rozmyšlam viest pravoverny old school dungeon (Thieves of Fortress Badabaskor od Judges Guild, 1977 - konceptuálny predchodca Keep on the Borderlands) pravovernym, ne-OSR spôsobom. Svizne, tzv. „speed crawl“. Systém LBB+Chainmail.
Za tento příspěvek děkují uživateli Bifi:
Muzzug
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 21017
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Co si zahrajeme?

Příspěvek od Markus »

OMG OMG chcem

EDIT: bez rolepaye, Jo? :)
Uživatelský avatar
Tyrael
Příspěvky: 85
Registrován: 26. 4. 2011, 23:10
Bydliště: Praha, tam co Lyco

Re: Co si zahrajeme?

Příspěvek od Tyrael »

Markus píše: 2. 5. 2022, 18:35 EDIT: Aha, ono hlavně některé hry (Dungeonfarer, Polaris...) ani nejsou umístěné.
Jo, časový umístění jsem chtěl nechat podle toho, jak se lidem bude chtít. Je to Slezina, ne nějakej super-organizovanej Con, kde musíme řešit kdy mají VIPčka čas :lol:
Ale že seš to ty, tak to hodím pevně na sobotu odpoledne na pevno, to už bych měl být vzhůru.
TV Tropes ruined/enhanced my life.
Uživatelský avatar
fenikso
Příspěvky: 792
Registrován: 11. 10. 2009, 10:58
Bydliště: Brno

Re: Co si zahrajeme?

Příspěvek od fenikso »

Já jsem ochotný hrát / vést v podstatě pořád-kdykoli a něco narychlo pohackovat ve stylu Střepů snů taky. Tento rok tam jedu vyloženě s tím, že si chci co nejvíce věcí zahrát nebo vyzkoušet.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 21017
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Co si zahrajeme?

Příspěvek od Markus »

no já jsem si říkal, že si toho moc nebudu hlásit předem, abych neblokoval a abych mohl být spontánní až na místě, když ono to jde blbě, když lidi hlásí věci, co mě zajímají, a já si na ně chci udělat místo :)
Uživatelský avatar
fenikso
Příspěvky: 792
Registrován: 11. 10. 2009, 10:58
Bydliště: Brno

Re: Co si zahrajeme?

Příspěvek od fenikso »

Ještě můžu nabídnout Archipelago (GM-less), ale to vyžaduje trochu uvědomělý přístup. Dobře v tom vyzní příběhy, které gradují pomaleji, takže to zabere více času a více výpravný-popisný styl.
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7506
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: Co si zahrajeme?

Příspěvek od Bifi »

Zatiaľ to vyzerá na 10-12 hier, blokov je 5 (prípadne niekto možno ešte chce hrať v nedeľu ráno).
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Vitus
Příspěvky: 2666
Registrován: 21. 7. 2006, 09:03
Bydliště: Kladno

Re: Co si zahrajeme?

Příspěvek od Vitus »

Markus píše: 2. 5. 2022, 19:09 Zkusil jsem umístit neumístěné hry tak, by to každému vyšlo, ale narazil jsem na to, že Vitus je přihlášen na víc her, než kolik může v jemu dostupných blocích stihnout. :)

Tak Vitusi, zkus to nějak umístit ty.
Na mne neberte ohled, do bloků si to naházejte podle toho, jak můžou Vypravěči a já se pak přizpůsobím, to se nedá nic dělat :)
Jezus
Příspěvky: 2647
Registrován: 26. 1. 2018, 10:35
Bydliště: Brno

Re: Co si zahrajeme?

Příspěvek od Jezus »

Já tam teda střelil, o co mám zájem. Něco s otazníkem, protože už tam vidím nějaké křížení a ještě určitě přibude, ale tak alespoň na hrubo pro představu (prostě pak vezmu jedno z toho, podle počtu hráčů apod.).

Taky platí, že pokud zrovna nebudu mít něco jiného, v zásadě si rád zahraju prakticky cokoli :-)
Uživatelský avatar
Sarsaparillos
Příspěvky: 1169
Registrován: 27. 8. 2011, 10:15

Re: Co si zahrajeme?

Příspěvek od Sarsaparillos »

Doplnil jsem do nabídky Blades in the Dark.

Napadlo mě pojmout to i jako Dýky z Ravnburghu, ale to jenom v případě, že by se sešli fakt nadšenci do tohohle našeho výtvoru.
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7506
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: Co si zahrajeme?

Příspěvek od Bifi »

Ak si niekto myslí, že old school hranie D&D v 0. edícii bolo nutne "pri zemi" a "realistické", tak prikladám sadu postáv na hranie Thieves of Fortress Badabaskor do settingu Majestic Wilderlands. Všetky farby dúhy, len krok od tieflingov a dragonbornov.* A nielenže viete v Mestskom štáte v krčme stretnúť boha, ktorý tam robí hostinského, vy ho môžete aj rovno hrať...


* Vlastne čo na krok... Storky z reálneho hrania z rokov 1974-75 hovoria o postavách ako polokentaur-polo medveďodlak, mladý zlatý drak a podobne...
Přílohy
Postavy do Majestic Wilderlands.pdf
(365.9 KiB) Staženo 37 x
Za tento příspěvek děkují uživateli Bifi tito uživatelé (celkem 3):
Markus, Muzzug, Winnie
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Jarní Slezina 2022“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host