Co si zahrajeme?

Tradiční setkání přátel RPG Fóra aneb „pojeďme spolu na víkend na chatu“. Opět letos v květnu!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Co si zahrajeme?

Příspěvek od Selhan »

Diskuze k domlouvání, co bychom si mohli zahrát.

Momentálně probíhá první kolo - napište cokoli vás napadne, uvidíme co z toho půjde zvládnout :D

Pište vyplňte návrhy primárně do tabulky zde: https://calc.nolog.cz/SlezinaRPGF22 - v diskuzi se to může přehlédnout, ta má být doplňující.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Jezus
Příspěvky: 2601
Registrován: 26. 1. 2018, 10:35
Bydliště: Brno

Re: Co si zahrajeme?

Příspěvek od Jezus »

Tak já si pamatuju, že ty vaše karpatské bunkre (jestli si to s něčím nepletu) lákali na hraní hmyzáka velikosti člověka a Markus hrál nějakého překladatelského robota, co měl ten správný oldschoolový design... I tak ti za ten pšíspěvek dlužím panáka :D
Za tento příspěvek děkují uživateli Jezus:
Bifi
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Co si zahrajeme?

Příspěvek od Markus »

Jelikož jsem vinen slovem „realistický“, tak jenom řeknu, že jsem tím myslel „svět uvěřitelně fungující“ (to může i gonzo), a dál už radši mlčím. :>;o)
Jezus
Příspěvky: 2601
Registrován: 26. 1. 2018, 10:35
Bydliště: Brno

Re: Co si zahrajeme?

Příspěvek od Jezus »

Jako můžeme si to vzít do příslušného vlákna - to jsem ostatně plánoval, ti tam odpovědět, ale pak jsem naznal, že hádat se s tebou ve dvou vláknech současně je trochu moc :D - a navíc je to celkem detail.

Pořád ale nechápu, jak moc je "uvěřitelně fungující" kouzelníkův dům plný dveří do jiných dimenzí, či různé živé dungeony, či mutantní paraziti v opeřené svini... či přesněji, jak se ta "uveřitelná funkčnost" měst prolezlých kultisty a krysími bohy liší od thieflingů :-)
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Co si zahrajeme?

Příspěvek od Ecthelion »

Sarsaparillos píše: 5. 5. 2022, 16:06Dýky z Ravnburghu
My se na Slezinu neodstaneme, ale kdybys tohle chtěl zkusit někdy přes net, tak dej určitě vědět.
Blades jsem vždycky chtěl zkusit... a v Ravnburghu? O-)
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Sarsaparillos
Příspěvky: 1166
Registrován: 27. 8. 2011, 10:15

Re: Co si zahrajeme?

Příspěvek od Sarsaparillos »

Ecthelion píše: 6. 5. 2022, 10:14 My se na Slezinu neodstaneme, ale kdybys tohle chtěl zkusit někdy přes net, tak dej určitě vědět.
Blades jsem vždycky chtěl zkusit... a v Ravnburghu? O-)
Domluvíme se. Pošpekuluju, jak a jestli do Ravnburghu přenášet nadpřirozené prvky, popř. to proberme společně, a určitě to můžeme zkusit.
Za tento příspěvek děkují uživateli Sarsaparillos:
Ecthelion
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: Co si zahrajeme?

Příspěvek od Bifi »

Dnes mám deň samocitovania :D
Bifi píše: 2. 5. 2022, 19:48 Ja rozmyšlam viest pravoverny old school dungeon (Thieves of Fortress Badabaskor od Judges Guild, 1977 - konceptuálny predchodca Keep on the Borderlands) pravovernym, ne-OSR spôsobom. Svizne, tzv. „speed crawl“. Systém LBB+Chainmail.
Ešte jeden mindfuck:
Ideme hrať old school dungeon crawl so zdôraznením aspektov deskovej hry, príp. wargame - cielene tam má byť "menej" roleplayingu... (dokonca som chcel zaviesť metriku "rooms per hour", šachové hodiny alebo niečo podobné)
...ale postavy začínajú poväčšinou už na tretej úrovni (majú už za sebou úvodný lievik smrti) a absencia hrozby okamžitej smrti nás bude nabádať k roleplayingu!

To hlava neberie!
Za tento příspěvek děkují uživateli Bifi:
Markus
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Sarsaparillos
Příspěvky: 1166
Registrován: 27. 8. 2011, 10:15

Re: Co si zahrajeme?

Příspěvek od Sarsaparillos »

Jo ještě mě napadlo, že kdybyste si někdo chtěli zahrát dungeon-crawl se silným příběhem na pozadí, pestrými postavami, combat-as-war přístupem a silným důrazem na taktiku a překonávání překážek hráčským skillem, můžu od kámoše půjčit Gloomhaven :D

Ne, vážně, kdybyste někdo chtěli dát na zpestření session Gloomhavenu, nebo si to aspoň vyzkoušet, dejte vědět a zkusil bych dovézt.
Za tento příspěvek děkují uživateli Sarsaparillos tito uživatelé (celkem 2):
Muzzug, Bifi
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4138
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: Co si zahrajeme?

Příspěvek od Sparkle »

Já se pokusím vzít Nordovy Svitky Hrdinů a v nich můžu nabídnout surreální hexcrawl ze svojí příručky, co potřebuju playtestnout. Ale zatím to nedokážu slíbit na sto procent, protože dost nestíhám. Kdyžtak bych to asi odvedla v neděli, tam to vypadá volné.
Za tento příspěvek děkují uživateli Sparkle tito uživatelé (celkem 2):
Nordoslav, Jezus
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Co si zahrajeme?

Příspěvek od Markus »

Já nevím, jestli je ta neděle dobrý nápad. Předpokládám, že od rána se většina lidí bude balit a na chatě se začne uklízet, takže byste asi hráli ve frmolu kolem a dost možná byste to tam pak museli douklízet/zavřít jen v pár lidech.

Nebo se něco za dobu mého neježdění změnilo a v neděli se ještě běžně dopoledne hraje a začíná se balit až odpoledne?
Uživatelský avatar
Sarsaparillos
Příspěvky: 1166
Registrován: 27. 8. 2011, 10:15

Re: Co si zahrajeme?

Příspěvek od Sarsaparillos »

Markus píše: 6. 5. 2022, 11:22 Já nevím, jestli je ta neděle dobrý nápad. Předpokládám, že od rána se většina lidí bude balit a na chatě se začne uklízet, takže byste asi hráli ve frmolu kolem a dost možná byste to tam pak museli douklízet/zavřít jen v pár lidech.

Nebo se něco za dobu mého neježdění změnilo a v neděli se ještě běžně dopoledne hraje a začíná se balit až odpoledne?
Na poslední slezině (ale ta nebyla v Opatově) bylo v neděli dopoledne ještě dost lidí; většina teda jen tak kecala, ale hra by se tam vlezla. Jen by se tomu musel přizpůsobit čas předání.
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: Co si zahrajeme?

Příspěvek od Bifi »

Markus píše: 6. 5. 2022, 11:22 Já nevím, jestli je ta neděle dobrý nápad. Předpokládám, že od rána se většina lidí bude balit a na chatě se začne uklízet, takže byste asi hráli ve frmolu kolem a dost možná byste to tam pak museli douklízet/zavřít jen v pár lidech.

Nebo se něco za dobu mého neježdění změnilo a v neděli se ještě běžně dopoledne hraje a začíná se balit až odpoledne?
Jop, je to celkom voľné a pomalé. Ak niekto odchádza o štvrtej, žiadny frmol mať nemusí (akurát jej*mu raz popod nohy niekto prejde metlou).
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Co si zahrajeme?

Příspěvek od Selhan »

Neni problem se domluvit a odjizdet v nedeli az odpoledne, takze hra se tam klidne vleze, kdyz nas zustane dost.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4138
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: Co si zahrajeme?

Příspěvek od Sparkle »

Já nechci na to moje hraní blokovat nikomu ty hlavní bloky, páč jsem tu Nordovu iteraci PbtA ještě nevedla a i to dobrodružství je nedodělek. Bude to spíš pomoc nám playtestnout to, než cokoli jinýho :)
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Jezus
Příspěvky: 2601
Registrován: 26. 1. 2018, 10:35
Bydliště: Brno

Re: Co si zahrajeme?

Příspěvek od Jezus »

Bifi píše: 6. 5. 2022, 10:41 Ešte jeden mindfuck:
Ideme hrať old school dungeon crawl so zdôraznením aspektov deskovej hry, príp. wargame - cielene tam má byť "menej" roleplayingu... (dokonca som chcel zaviesť metriku "rooms per hour", šachové hodiny alebo niečo podobné)
...ale postavy začínajú poväčšinou už na tretej úrovni (majú už za sebou úvodný lievik smrti) a absencia hrozby okamžitej smrti nás bude nabádať k roleplayingu!

To hlava neberie!
Tohle bych si zahrál jen, abych Markusovi demonstroval, že tam bude roleplayingu méně :-D Ale pokud je to od začátku součást hráčského kontraktu, tak není co dokazovat (a není to ani ten mindfuck, protože absence vysoké pravděpodobnosti úmrtí není "podpora" roleplaye, ale pouze absence jeho "brzdy" ;-) ).
Sparkle píše: 6. 5. 2022, 11:07 Já se pokusím vzít Nordovy Svitky Hrdinů a v nich můžu nabídnout surreální hexcrawl ze svojí příručky, co potřebuju playtestnout.
Tohle bych rád vyzkoušel (jak systém, tak "surreální hexacrawl). Dokonce jsem ochoten kvůli tomu pustit i nějaký ten old school :-) ale kdyby šla neděle, nejsem proti.

Taky ten čtvrtek vypadá volněji, záleží, jestli by nás bylo dost (ve čtvrtek tam asi nebudeme všichni) a jak moc lidem by se to hádalo s Polarisem a tím Yorkovým dungeonem...
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Co si zahrajeme?

Příspěvek od Selhan »

Vyměnil jsem Other Dust za Mousritter, má větší zájem, a chci se taky Vaarsuvisovi omluvit: původně jsem se na Other Dust psal, ale v Crawfordových hrách toho mám nahraného hodně a tak mě Feniksův Medieval World láká trochu víc, pardon.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Odpovědět

Zpět na „Jarní Slezina 2022“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů