Figurky a miniatury v RPG

Obecné diskuze nezávislé na herním systému či světě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Figurky a miniatury v RPG

Příspěvek od MarkyParky »

1 palec ~ 5 stop, ale z technických důvodů konstrukce těch stěn jsou úzké dlouhé chodby opticky užší a vypadá to spíš jako 6 nebo 7 stop.

Prostě jeden ten hranatý šutr je 5 x 5 stop, ale u zdi jsou useknuté a ta postavička se jakoby vejde na jakýsi 3x5 stop šutr.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6888
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Figurky a miniatury v RPG

Příspěvek od Antharon »

MarkyParky píše: 28. 11. 2022, 14:03 A zároveň pomalu přemýšlím o větší masovce - spreje a dipy místo štětců. Už je to v poště...
Zaujímalo by ma potom ako budú tie dipy fungovať a z coho ich vyrobis.

Mna uz minule napadlo, ci by nefungovalo proste zobrat male vedro vody, naliat tam pikslu herkulesu a jednu dve flasky cierneho tusu a vymacat tam cely set terenov.
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Figurky a miniatury v RPG

Příspěvek od MarkyParky »

Tak mě zatím jde o to uspíšit stínování a tilesy mají většinou 2x2 nebo 2x4 palce, takže zítra snad dorazí plechovka Quickshade Strong Tone od Army painteru a do ní se snad vejdou na klasické dipování.
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Re: Figurky a miniatury v RPG

Příspěvek od Jiron »

Antharon, ten Herkules bych tam nedával, pokud ti jde o instantní wash tak tu lepivou složku fakt nepotřebuješ. A v podstatě ti stačí voda a trocha barvy (jakékoli barvy, my na terény třeba používáme ty velké lahve co koupíš v hobbyshopech) na vytvoření washe.
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6888
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Figurky a miniatury v RPG

Příspěvek od Antharon »

Jiron píše: 29. 11. 2022, 09:00 Antharon, ten Herkules bych tam nedával, pokud ti jde o instantní wash tak tu lepivou složku fakt nepotřebuješ. A v podstatě ti stačí voda a trocha barvy (jakékoli barvy, my na terény třeba používáme ty velké lahve co koupíš v hobbyshopech) na vytvoření washe.
Ten herkules sa do washov dava kvoli trvanlivosti, finishu a v neposlednej rade viskozite. Ak chces toho washu spravit doslova za kybel, potrebujes pouzit nejaky silnejsi a lacnejsi pigment nez su bezne akrylove farby, lebo sa nedoplatis, cista voda s atramentom vsak bude asi prilis zatekava. Ono to chce urcite trochu experimentovania.
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Figurky a miniatury v RPG

Příspěvek od MarkyParky »

Blíží se hra a spreje zůstaly viset někde v překladišti, takže buďto to v pondělí bude hardcore test speedpaintingu nebo bude část dungeonu na první hru nenabarvená.
20221203_214832.jpg
Teď maluju ty kusy, co jsou na ruční práci a řeším drobné serepetičky, jako jak pověsit štíty na zeď, zajistit sloupy proto padání či které figurky budou představovat démony ve výklencích...
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Figurky a miniatury v RPG

Příspěvek od MarkyParky »

Tak máme za sebou první hru s OpenLock dungeonem.

To, čeho jsem se bál nejvíc bylo, že nebudu mít připraveno dost místností nebo že hráči se vydají někam, kde jsem to nečekal či nestihl připravit a budu muset uprostřed hry ustoupit z 3D modelu a vytáhnout papír.

Naprosto zbytečně.

Hráči se vydali někam, kde jsem to nečekal a nestihl připravit, za běhu jsme rozebrali projitou lokaci do které už se neočekával návrat a poskládal jsem z ní novou dřív, než bych to býval stihnul nakreslit na papír. Fakt jsem byl překvapený i já, jak snadné a hlavně prakticky použitelné to je.

Jestli se na něco podobného chystáte, tak ten OpenLock fakt doporučuju.
Za tento příspěvek děkují uživateli MarkyParky tito uživatelé (celkem 3):
radunamlejn, Antharon, Jiron
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Figurky a miniatury v RPG

Příspěvek od Selhan »

No, tak to zase nevím, jestli to opravdu bylo rychlejší než kreslit to na papír :D A taky by se asi hodilo zmínit, že potřebuješ opravdu dost prostoru - na stole, a taky kde mít díly připravené k použití.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Figurky a miniatury v RPG

Příspěvek od MarkyParky »

No, tak to zase nevím, jestli to opravdu bylo rychlejší než kreslit to na papír
Celkem jo, hlavně jak jste postupovali za chodbu se zrcadly a postupně se vám odkrývá FoW, tak mi přišlo fakt lepší sáhnout po dílků a podat ho Ondrovi k nacvaknutí, které rovnou všichni viděli, než se náklánět nad stůl a smolit to na papir.
A taky by se asi hodilo zmínit, že potřebuješ opravdu dost prostoru - na stole,
Jo, to je dobrý point.
taky kde mít díly připravené k použití
Tam mám ještě prostor na zlepšení, jo.

Myslím, že optimum fakt je mít předpřipravené místnosti tam, kde očekáváš, že postavy půjdou.
Dobrá bude IMHO ta policová skříň, jen prohodí police, aby prefabrikáty byly nahoře,bez nutnosti se ohýbat.

A když to projdou dal nebo se vydají jinam, tak rychle začít kanibalizovat nějakou již projitou místnost/část.
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Re: Figurky a miniatury v RPG

Příspěvek od Jiron »

Už z fotek vyplívá, že do 2+KK to nedostanu :-D
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Figurky a miniatury v RPG

Příspěvek od MarkyParky »

Ty fotky jsou z herny, co má 10 m^2.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Figurky a miniatury v RPG

Příspěvek od Selhan »

Já měl dojem, že mám doma prostoru na hraní docela dost, ale jak jsem tě včera viděl, tak bych to tam asi nevmáčkl :D A moc si ani nedovedu představit, jak to vměstnáme k vám do dungeonu.

Ale zase pravda je, že Dungeon of the Mad Mage je macek.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6888
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Figurky a miniatury v RPG

Příspěvek od Antharon »

Ja uplne nechapem, preco by niekto chcel mat rozlozeny cely dungeon. Bud si vzdy zlozim iba miestnost, ci sekciu kde sa nieco deje, alebo si dokonca pripravim zlozene miestnosti a vykladam ich ako skupina postupuje.

Tymto sposobom tiez schovam skutocnu mapu a donuti hracov skusat mapovat ci uz v hlave alebo na papieri
Za tento příspěvek děkují uživateli Antharon:
MarkyParky
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Figurky a miniatury v RPG

Příspěvek od MarkyParky »

Přesně tak jsme to dělali. Na stole bylo vždy pár nejbližších místností.

Mám sice velký stůl ale dungeon 3,5x4 metry se na něj fakt vejít nemůže. :D
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Figurky a miniatury v RPG

Příspěvek od MarkyParky »

A spreje už pracují a tempo barvení tomu odpovídá.

Jen to dipování nedopadlo, plechovka je moc malá. Takže jedu šťětcem. I tak ale velký štětec z plechovky o řád rychlejší než malý z tubičky....
20221208_135424.jpg
Za tento příspěvek děkují uživateli MarkyParky:
Jiron
Odpovědět

Zpět na „O hraní obecně“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů