Organizační diskuze

Tradiční setkání přátel RPG Fóra aneb „pojeďme spolu na víkend na chatu“. Opět letos v květnu!
Uživatelský avatar
KDolecek
Příspěvky: 927
Registrován: 2. 11. 2008, 18:38

Re: Jarní slezina 2022

Příspěvek od KDolecek »

Fair enough. Měl bych tendenci některé jednotlivosti rozporovat, nebo se doptávat, ale chápu message jako celek.

Když se dívám na seznam her z minulé Sleziny, tak jen dvě se hrály v (přibližně) takovém složení v jakém se vypsaly. V tom případě mi takový styl hlášení na hry předem přijde úplně kontraproduktivní. Pokud zároveň není zájem tu organizaci posílit (třeba tak, že se stejně jako minule vypíšou hry, ale jakmile se "naplní" tak se dají do nějakého časového slotu), tak se mi snad zdá i lepší se teda nenahlašovat předem (protože to vlastně nemělo žádnou efekt z hlediska toho, zda nakonec tu hru budu nebo nebudu hrát), maximálně věci, které si vyžadují větší přípravu dopředu a potřebuji vědět, zda tu přípravu dělat.
Uživatelský avatar
Sarsaparillos
Příspěvky: 1169
Registrován: 27. 8. 2011, 10:15

Re: Jarní slezina 2022

Příspěvek od Sarsaparillos »

Já si myslím, že tabulka s rozpisem her je nezbytností, i když má ve výsledku třeba jen hodně orientační funkci. Jak jinak bych měl dát najevo, že si opět chci zahrát Polaris a opět hledám někoho, kdo mě to naučí? :)
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 21004
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarní slezina 2022

Příspěvek od Markus »

Pojďme aspoň udělat herní bloky a domluvit se, že hry budou probíhat v blocích, ať se dá nějak rozumně přecházet.
Za tento příspěvek děkují uživateli Markus:
KDolecek
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3832
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarní slezina 2022

Příspěvek od Selhan »

No, ty spreadsheety se původně* nedělaly vůbec - všechno se řešilo tady v diskuzi, což byl hrozný zmatek. Já jsem přišel s tím, že bychom mohli do tabulky naspat, kdo může co přivézt a kdo by si chtěl co zahrát - nebylo to nikdy myšleno závazně, ani v jednom směru, jen jako pomůcka pro to mít ty informace na jednom místě. A podle mě je to lepší než to bývalo bez tabulky - nikdy se jí nedržíme přesně, ale to není ani záměr, záměr je, že když se napíše třeba Komi na Bubákovy Primeteme Adventures, tak se pak před hrou Bubák mrkne a zajde se jí třeba zeptat, jestli se teda přidá - nebo naopak Komi chce hrát PTA, tak jde dloubnout do Bubáka.

K tomu jsem se pak snažil udělat bloky a rozřadit je aspoň trochu tak, aby to vyšlo - ale nemám ambice je opravdu tlačit, mě upřímně stačí, že je to takové "fuzzy" - něčeho se to drží, ale jestli se výlet protáhne a nestihne se kvůli tomu Mountain Witch... Eh, zahraje se příště. Já na ni čekal tři roky :D

Minimálně se oproti časům bez tabulky ale rozhodně stíhá odehrát víc her. A pokaždé, co jsem sbíral feedback, jestli je tenhle můj lehce ležérní přístup ok, tak mi bylo řečeno, že o větší organizaci není zájem, naopak. Koneckonců, někteří na slezině vůbec erpégéčka nehrají...


*původně myslím když jsem na Sleziny začal jezdit já, myslím že úplně původně to bylo mnohem míň anarchistické.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6651
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarní slezina 2022

Příspěvek od boubaque »

KDolecek píše: 21. 1. 2022, 17:17 Fair enough. Měl bych tendenci některé jednotlivosti rozporovat, nebo se doptávat, ale chápu message jako celek.
Tady si nejsem jistý, jestli ti dobře rozumím. Nechtěl jsem tvoje přimlouvání shodit ze stolu, opravdu mě zajímá, jestli by se to dalo vylepšit. A zároveň jsem se snažil ukázat, že je slezina hodně sociálním setkáním a míň herním conem.

Ale opravdu mě zajímá (neironicky), jakého efektu nebo situace bys chtěl dosáhnout, ne jen výčet toho, co ti nevyhovuje.
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 21004
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarní slezina 2022

Příspěvek od Markus »

Tak třeba za mých časů :>;o) byl na Slezině velký white board s jasně danými bloky, do těch bloků byly vepsané hry, do těch her byli přihlášení lidi a jelo se víceméně podle plánu.

Na bubákovu otázku, čeho bych chtěl dosáhnout, je odpověď: minimalizace prostojů a optimalizace času. Protože jsem teď "nově" byl na dvou Slezinách a přišlo mi, že tři čtvrtě času se zahodilo tím, že lidi tak jako váhavě popocházeli, ptali se, jestli se něco bude hrát, nebo ne, nebo s kým, a kdy se případně začne... a když se to domluvilo, tak se zjistilo, že se musí dvě hodiny čekat na někoho, kdo zrovna hraje někde něco jiného, takže výsledný dojem byl celý takový rozpačitě nijaký.

Mně by ke spokojenosti stačilo domluvit si bloky, domluvit si, kdy začínají, a dodržovat to. Takže se řekne třeba: „Hry začínají v jedenáct, ve čtyři a v devět“. A já vím, že když v odpoledním bloku vedu hru od čtyř, tak to prostě musím stihnout tak, aby lidi mohli přejít na večerní blok v devět.

Toť vše. Nikomu to nebrání chodit na procházky, nehlásit se na žádné hry, rozhodovat se spontánně z minuty na minutu, dokonce vám to ani nebrání vypsat svoji hru přes dva bloky. Nikdo vám taky neříká, co ve svém bloku můžete dělat a jestli fakt musíte začít už ve čtyři – klidně ještě ve čtyři opíkejte buřty a začněte až v pět. Ale hlavní je, aby lidi na devátou mohli přejít na jinou hru (pokud o to stojí).

Jde mi vyloženě o to, aby se eliminoval ten pocit, že se věčně nic neděje, nedokáže se nic domluvit, věčně se na někoho čeká a nikdo neví, kdy se co bude dít.

A teda Bubáku, nevím, čím je tenhle stav "přívětivý pro nové lidi". Protože mít nějaký jasný plán a možnost se podle něj zařídit a někam se přihlásit mi přijde přívětivější než situace, že se neví vůbec nic a všechno vzniká chaoticky organicky na místě – protože to je těžce o sociálních vazbách a vede to k tomu, že staří kámoši si někde něco zpytlíkujou tajně a ten chudák hypotetický nový člověk se k ničemu moc nedostane.

EDIT: Ještě jednou zdůrazním, že existence bloků sama o sobě nikoho nenutí, aby něco hrál a nějak se do těch bloků zapojoval.
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6651
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarní slezina 2022

Příspěvek od boubaque »

Fajn, takže:
* Sarsaparillos chce mít možnost před slezinou vyjádřit zájem o nějakou hru. ✔
* Markus se chce zbavit zmatků v začínání her a při shánění hráčů, vč. snadného přechodu mezi hrami. ✔

Ještě mi prosím vysvětlete, kde obhajuju dosavadní stav jako ideální a volání po pevnější organizaci odmítám jako nechutný formalismus. (Uznávám, že jsem si postavil slaměného panáka jako stav, do kterého bych se nechtěl dostat, ale přijde mi, že "všechno rozplánované předem" má jen jednu interpretaci.) V opačném případě bych se s dovolením vykašlal na hledání nějakého řešení nebo kompromisu a šel se zase věnovat svému covidu.
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 21004
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarní slezina 2022

Příspěvek od Markus »

Nemyslím, že ti někdo podsouváme odpor k řádu, já v zásadě jen reaguju na Selhanovo „úplně původně to bylo míň anarchistické“ a nabízím srovnání. Klidně se kurýruj (pevné zdraví!) bez obav z toho, jak tě pomlouvají lidi na RPG fóru. ;)
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3832
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarní slezina 2022

Příspěvek od Selhan »

Ok, takže Markus navrhuje, že oproti minule budeme mít určený čas začátku bloků na pevno. Minimálně vyzkoušet to asi není zásadní problém. Nějaké další návrhy?
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10174
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Jarní slezina 2022

Příspěvek od ilgir »

Když jsme u těch návrhů, tak já bych byl pro tentokrát to zkusit už od čtvrtka.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3832
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarní slezina 2022

Příspěvek od Selhan »

S tím počítám - jestli bude dostatečný zájem.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16467
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Jarní slezina 2022

Příspěvek od MarkyParky »

Nějaké další návrhy?
Dětský koutek? 😇
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3832
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarní slezina 2022

Příspěvek od Selhan »

Huh... no asi nebude problem vyhradit jej, ale to se asi budes muset domluvit s ostatnimi rodici - ja doma zadne detske hracky nemam, a s predskolnima detma ani nevim, co jim vymyslet za program.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22624
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarní slezina 2022

Příspěvek od Jerson »

Když by se tam vyskytlo víc dětí předškolního či čerstvě školního věku, zvýšilo by to šanci, že budu moct přijet.
Ale vlastně vůbec nevím, jak to na Slezině s výskytem dětí vypadá.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16467
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Jarní slezina 2022

Příspěvek od MarkyParky »

Tak to byl spíš takový dotaz do pléna, zda je vůbec myšlenka přijet s děckem na víc jak jednu noc na místě, případně jestli by se našel někdo v podobné situaci.

Nás prcek by byl rok a půl, takže slovo "program" nemá moc hloubku.
Odpovědět

Zpět na „Jarní Slezina 2022“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů