[PbtA] Thirsty Sword Lesbians

PbtA a od něj odvozené FitD jsou asi nejpopulárnější skupiny současných „příběhových“ her.

Moderátor: MarkyParky

Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

[PbtA] Thirsty Sword Lesbians

Příspěvek od Markus »

Obrázek

:arrow? Anotace v databázi
Thirsty Sword Lesbians je hra na hraní rolí pro vyprávění queer příběhů s přáteli. Pokud máte rádi lesby s meči, jste na správném místě. Souboj s mečem může skončit líbáním, čarodějnice může získat svou moc tím, že pomůže ostatním najít lásku, a kolem potulných dohazovačů létajících ze systému do systému lze postavit celou kampaň.

Hra nemá pevně daný žánr ani svět, ale obsahuje několik vzorových k použití či inspiraci.

Systém je Powered by the Apocalypse
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: [PbtA] Thirsty Sword Lesbians

Příspěvek od York »

Markus: Jedna věc je tahat politiku do diskusí o RPG, druhá věc je konstatovat, že autoři ve hře propagujou svoje politický postoje. To mi naopak přijde jako dost podstatná informace o tý hře.
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4138
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: [PbtA] Thirsty Sword Lesbians

Příspěvek od Sparkle »

Ale to by byl hezký titulek do nějaký komedie: "Kevin si koupil knihu s názvem Thirsty Sword Lesbians a je nemile překvapený, že to bylo pro-LGBT. Fakt to nečekal." To někde použiju.
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: [PbtA] Thirsty Sword Lesbians

Příspěvek od York »

Sparkle píše: 9. 9. 2022, 00:39 Ale to by byl hezký titulek do nějaký komedie: "Kevin si koupil knihu s názvem Thirsty Sword Lesbians a je nemile překvapený, že to bylo pro-LGBT. Fakt to nečekal." To někde použiju.
Stejně tak je rozdíl mezi hrou s lesbickou tématikou a hrou cíleně napsanou jako politická agitka. Z názvu to nepoznáš.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: [PbtA] Thirsty Sword Lesbians

Příspěvek od Selhan »

Byl bych radsi za vysvetleni v cem je to LGBT hra od nekoho, kdo ji cetl.
Za tento příspěvek děkují uživateli Selhan tito uživatelé (celkem 2):
Corny, Jarilo
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Corny
Příspěvky: 1734
Registrován: 4. 10. 2021, 11:13

Re: [PbtA] Thirsty Sword Lesbians

Příspěvek od Corny »

Taky mám tak trochu pocit, že je tu zatím spousta názorů od lidí, kteří hru vlastně dle vlastního přiznání zatím nečetli a žádný od někoho, kdo četl :D

Jinak já na to třeba narozdíl od Siriena jdu trochu z jiného konce (jakožto špinavý přiznaný woke sluníčkář :P), ale taky souhlasím s tím, že u Evil Hat to skutečně není jen o reklamním tahu, jejich ideologický základ je u nich dlouhodobě patrný a konzistentní.

York: Z názvu možná nepoznáš, jestli je to jen politická agitka, ale o tom Sparkle nemluví.
"Nadšený kontrarián."

Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.
Uživatelský avatar
Corny
Příspěvky: 1734
Registrován: 4. 10. 2021, 11:13

Re: [PbtA] Thirsty Sword Lesbians

Příspěvek od Corny »

Takže...prosvištěl jsem si to a můžu k tomu dát svoje stručné myšlenky.

Zdůrazňuju ale, že jsem to četl opravdu hodně svižně, takže to berte s rezervou. Zaměřil jsem se spíš na celkový nádech, témata, v čem je to „queer“ atd., ne na mechanickou stránku věci.

Taky zdůrazním, že k tomu přistupuji z pozice člověka, který se ideologicky docela spokojeně považuje za woke osobu (byť asi ne v tom místy demonizovaném významu :P) a v těchhle ohledech je poměrně značně liberální, byť jinak hetero, bílý chlap (tedy když se zrovna neopálím :)

Hra je tematicky silně o postavách, o zájmu o jejich pocity a prožívání. Je o hraní komplikovaných pocitů, zranitelnosti a o překážkách, kterým jsou osoby s queer identitou často vystavovány (spíše ale v přenesené podobě – viz níže). Je to hra o vztazích, lásce a flirtu. I GM moves jsou hodně o vztazích. Ostatně i u bojů je poměrně silně naznačováno, že často budou končit spíše vzájemným porozuměním a častěji „v posteli“ než na hřbitově. Hodně se snaží vést k cítění emocí, k emoční otevřenosti, k prožívání a formování vztahů (jakýchkoliv).

Proti sobě je vesměs postaven osobní vývoj a vnitřní růst jako prvky pozitivní, a naopak tvrdohlavý konzervativismus a tolerance bezpráví jako prvky negativní.

Hra je celá tematicky silně stylizovaná „queer“ směrem. Hodně tíhne k melodramatu, celé je to zářivé, barevné, voňavé a sexy, hodně směřované na emoce, flirt apod. Tj. pro typického heterosexuálního muže vyrůstajícího a žijícího v řekněme „tradičnější“ evropské společnosti (nerad bych to rozepisoval, ale asi každý tak trochu chápete, jak to myslím) může být hra (a často asi bude) tematicky poměrně cizím až nepohodlným prostředím (což je samozřejmě docela zobecňující a strohé, ale na tomhle místě bych řekl že omluvitelně). Hra ostatně i v určitém smyslu lehce místy naznačuje, že očekává, že ji budou hrát spíše queer hráči (a autor asi i zamýšlel, že ji tvoří jako queer autor pro queer hráče). Nikdy jsem ale neměl pocit, že bych byl vysloveně, nebo dokonce i nevysloveně odrazován od čtení či od hraní. Jazyk mi rozhodně nepřišel nijak fanatický, spíš naopak (ale rozhodně ne přehnaně opatrný, ta hra má jasno o čem je a proč a v tom si servítky nebere). Příkladem může být, že GM je ve hře „Gaymaster“. To asi může skutečně heterosexuálním mužům připadat trochu nepříjemně, na druhou stranu je to docela v souladu s tématy, osobně to považuju za docela vtipný prvek a ostatně je to zmíněno pouze jednou, tj. nijak násilně mi to vnucováno není. Hra asi nenadchne lidi, kteří nemají rádi safe space nebo safety tools, tady se tomu věnují dost (byť bych neřekl, že se o tom v textu mluví nějak absurdně).

Text hry je v tomhle smyslu nejdrsnější asi hlavně na jednom místě, kde vysloveně říká, že hra není pro fašisty a bigoty. Na následujících řádcích pak důrazně říká, že aby ji mohli lidé hrát, tak musí podporovat emancipaci co se ras, žen a LGBTQ+ týče; respektovat trans osoby, nebinární osoby, ženy atd.; respektovat příslušníky jiných ras a menšin; respektovat sexuální pracovníky; respektovat postižené; respektovat imigranty; respektovat lesbičky a jiné osoby s queer sexualitou; respektovat osoby, které měly zkušenost s chudobou a bezdomovectvím; respektovat osoby s mentálními poruchami, jako jsou například osoby s autismem, respektovat osoby s nadváhou a osoby všech typů těla a nepožadovat po nikomu, aby vás naučili o své marginalizaci (ve smyslu „pokud o tom nic nevíte, zjistěte si to sami, my nemáme odpovědnost dbát na to, abyste o tom měli nějaké povědomí“). Popravdě mi ale všechny ty body připadají tak základní, že mě nijak neuráží (a ano, pokud je někdo například rasista, tak jej tímto ta hra asi odrazuje, ale asi mi to nepřipadá přehnané).

Nikde ale v celém textu není řečeno a vlastně ani naznačeno například nic o tom, že čtenáři musí souhlasit s mnoha pohlavími a není to nikde psané způsobem „A když s něčím z toho nesouhlasíš, tak jsi patriarchální prase!“. Nic o tom, že lidi musí být dost woke (ostatně že musí vůbec být woke), jinak budou poučováni o tom, jak ostatní utlačují (teda samozřejmě za předpokladu, že nepovažujete za „příliš“ woke, když se po něm chce, aby nebyl rasista nebo aby respektoval autisty). Hra tímhle způsobem dle mého vůbec nemluví (alespoň na mě nemluvila). Text k tomu přistupuje spíše způsobem „tohle musíš splňovat, aby tahle hra byla pro tebe a pokud ne, tak se nad sebou nejdřív zamysli, než s ostatními půjdeš tohle hrát“.

Co se tvorby postavy týče, hra zmiňuje pouze pronouns, nijak ale neřeší pohlaví či sexuální orientaci. Genderově a sexuálně je vlastně hra docela neutrální, v podstatě jí jde o to, aby postavy navazovaly vztahy, flirtovaly spolu atd., ale je jí docela jedno, kdo s kým. Nikde každopádně není řečeno, že hráč musí hrát LGBTQ+ postavu. V tom je problém samozřejmě v tom, že celkový nádech a témata hry více méně silně naznačují, že někdo, kdo se bude úplně vyhýbat souvisejícím tématům, nebo alespoň nebude mít snahu „liberálněji a otevřeněji“ přistupovat ke vztahům a emocím, tak se zkrátka ve hře nijak nenajde a bude se s hrou tematicky bít. Což je ale problém spíš jeho, ne hry.

Hra motivuje k hraní příběhů, kde se řeší problémy queer a jiných menšin a jejich identity ve společnosti, celkově to ale nevyžaduje. Některé postavy jsou každopádně hodně o tématech zakotvených v problémech, které prožívají queer či trans osoby v reálné společnosti (například tlak na přizpůsobení se, strach z odhalení,…), takže lze předpokládat, že se kolem toho bude točit i hra. Sluší za to zmínit, že mluví-li text o problémech a překážkách queer osob v reálném světě, zpravidla k tomu nepřistupuje tak, že vysloveně jmenuje viníky či že by někoho demonizoval (nanejvýše patriarchát, absenci empatie či rasismus) ale spíš se zaměřuje na vnitřní překážky, které musí tyhle postavy překonávat a jak se s nimi vyrovnávají.

K předchozím dvěma odstavcům jde asi zmínit i to, že v jedné ze závěrečných sekcí nazvané „What if … not lesbians?“ hra vysloveně uvádí, že nemusíte hrát lesbičky a že byť se točí kolem specifických queer témat, kolem pohlaví a sexuality, tak zabíhá i do témat, které jdou tomu nad rámec. Hra každopádně upozorňuje, že sice můžete hrát heterosexuální binární osoby, jen se ale nemáte divit, když se ty postavy časem na queer změní.

Spojení s reálnými subjekty je asi nejpatrnější pod „Toxickými silami“, které mohou stát proti postavám a kde je zmíněn například patriarchát či rasismus. Opět asi nic, co by mě uráželo, obojí je podle mě dostatečně obecně opovrženíhodné, aby bylo takovéhle důrazné odsouzení zasloužené.

Trochu víc na hraně jsou pak jednotlivé závěrem navrhované zápletky, kde se můžou někteří čtenáři cítit tak trochu „pod útokem“. V jednom z dobrodružství například jsou binární heterosexuálové stavěni do role opozice – noví zákazníci jinak exkluzivně queer kavárny, kdy tahle zápletka tematicky reaguje na gentrifikaci. Popravdě bych ale řekl, že je to v samotném textu formované hodně nenásilně, skoro až komicky (například možné konfliky spočívající v tom, že heterosexuálové se „vetřou“ na queer speed dating večer a jsou odhodláni si užít a zamilovat se do osob opačného pohlaví (tj. navazovat hetero vztahy), kdy mají postavy zkoušet v nich probudit nějaké skryté „queer“ pocity). Tj. ano, je to už o něco více konfliktní, ale osobně mě to asi nijak neuráželo a spíš to na mě působilo jako hravý a laškovný humor.

Celkově bych tedy řekl, že Ano, hra je Hodně orientovaná hlavně na queer komunitu, na hraní příbuzných témat a zápletek a jsou to hlavně členové téhle komunity, kteří hru ocení a budou se v ní cítit pohodlně (což ale je ostatně asi její záměr). Jako osoba mimo tuhle „cílovou skupinu“ jsem se však nijak necítil nevítán, odrazován nebo že bych snad nemohl hrát nějakou heterosexuální postavu (byť by ta hra pro mě v tu chvíli asi nebyla příliš zajímavá, ledaže bych snad měl v plánu highlightovat ostatní nebo nějak jinak dotvářet dynamiku hry). Jazyk hry mi nepřišel nijak fanatický, útočný, vtíravý či agresivní. Mechanicky ani jinak mě do ničeho nenutila, spíš naopak. Pokud bych byl daleko více konzervativní, asi by pro mě už hra byla žánrově a stylisticky daleko méně stravitelná, na druhou stranu v takové situaci to asi očividně není hra pro mě a ani nemá být.

Takže co se mě týče, tak to s tím odrazováním bílých heterosexuálních mužů tak dramaticky nevidím (popravdě ani nevím, kde se tam bere to „bílé“, but oh well).
Za tento příspěvek děkují uživateli Corny tito uživatelé (celkem 6):
Jarilo, Ecthelion, Sosacek, Markus, Selhan, Bifi
"Nadšený kontrarián."

Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.
Uživatelský avatar
Jarilo
Příspěvky: 1101
Registrován: 5. 6. 2009, 00:49
Kontaktovat uživatele:

Re: [PbtA] Thirsty Sword Lesbians

Příspěvek od Jarilo »

Díky, Corny! Mám to stažené už nějakou dobu, ale nedostal jsem se k tomu. Tvoje zhodnocení - po (byť zběžném) přečtení - alespoň dobře potápí ty trapné pokusy rozmáchle hodnotit něco, co člověk nečetl, ale tak chápu, že každý se s vlastními komplexy a issues vyrovnává po svém, já ostatně taky.
Za tento příspěvek děkují uživateli Jarilo:
Sosacek
Hry hraju a ještě radši dělám - doma i v práci.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Re: [PbtA] Thirsty Sword Lesbians

Příspěvek od sirien »

Ve skutečnosti mi to z Cornyho popisu zní hodně jako Nikotinky - což asi dost zmenšilo mojí nechuť si to přečíst.

____________

Jinak musím ale říct, že reakce v týhle diskusi jsou fakt typický - člověk napíše trochu bez rukaviček nějaký background který předcházel a doprovázel její vydání, Markus hned prská o nějakym konzervatismu; při čekání na někoho kdo tu hru četl nebo se jí vyá přečíst si do diskuse dovolí napsat lidi co tu hru ještě nečetli, a Selhan hned začne mrmlat a zjevně naznačovat, že ho to obtěžuje; člověk explicitně upozorní na to že tu hru nečetl, ale dovolí si spekulaci o tom co by tam být možná mohlo na základě jiných produktů daného vydavatelství, Jarilo hned vyletí z krabičky a začne mlejt něco o nějakejch komplexech a issues a potřebě se s nima vyrovnávat. To sou hned tři urážky, co bych si mohl snadno vztáhnout na sebe, jen výměnou za to, že sem si dovolil napsat k tématu něco, co o něm vim, a na co se tu hned dva lidi ptali.

...pak se divte, že se z podobnejch témat obratem stávaj hořící battlegrounds, když se hned triggerujete a mlátíte vztekle všude okolo - hlavně z toho pak taky nezapomeňte obvinit ty hnusný konzervativní zakomplexovaný reakcionáře, co sou v diskusích hned agresivní. (Živě vidim za co bych byl označenej, kdybych zareagoval stejně: Markuse označil za něco woke, Selhanovi bych vmetl že je pokrytec protože tohle je fórum a kdekoliv jinde by byl první kdo by diskusi, byť spekulativní, podporoval a Jarila bych označil za vytriggerovanou snowflake... to bych hned byl za toho zlýho podpalovače a červenejma MOD výtkama na mou adresu by to tady jen svítilo, co?) Přesně tohle nejspíš odpálilo a následně vygradovalo celej ten bordel kolem týhle hry.

Anyway, kdyby vás někdy zajímalo, proč se nikdo s jinym názorem moc nechce bavit nebo proč to kvůli absenci jiných názorů dokonce vypadá, že okolo žádné takové nejsou a všichni s vámi sluníčkově souhlasí, tak se možná nejdřív zamyslete nad sebou.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Re: [PbtA] Thirsty Sword Lesbians

Příspěvek od sirien »

Markus: Zjevně se hodně míjíme v chápání všech tří Tebou použitých pojmů - rant, žluč i vtrhnout.
A nemůžu se zbavit dojmu, že kdyby to bylo jiné téma, tak bys v kontextu napsaného ani jeden z těch tří pojmů sám nepoužil.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Corny
Příspěvky: 1734
Registrován: 4. 10. 2021, 11:13

Re: [PbtA] Thirsty Sword Lesbians

Příspěvek od Corny »

No, psal jsem nějakou reakci na Markuse, ten to asi, docela rozumně, raději smazal. Tak to shrnu jen na "než začnete ukazovat prstem, zamyslete se nad tím, jestli by ten vlastní práh nejdřív nezasloužil trochu zametení"
"Nadšený kontrarián."

Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [PbtA] Thirsty Sword Lesbians

Příspěvek od Markus »

JJ, smazal jsem příspěvek, který nestál za to.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6888
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: [PbtA] Thirsty Sword Lesbians

Příspěvek od Antharon »

Ako to vravel corny, ze ta hra sa nesnazi hladat vinnikov a ukazovat prstom?
sirien píše: 9. 9. 2022, 11:18 Jinak musím ale říct, že reakce v týhle diskusi jsou fakt typický - člověk napíše trochu bez rukaviček nějaký background který předcházel a doprovázel její vydání, Markus hned prská o nějakym konzervatismu; při čekání na někoho kdo tu hru četl nebo se jí vyá přečíst si do diskuse dovolí napsat lidi co tu hru ještě nečetli, a Selhan hned začne mrmlat a zjevně naznačovat, že ho to obtěžuje; člověk explicitně upozorní na to že tu hru nečetl, ale dovolí si spekulaci o tom co by tam být možná mohlo na základě jiných produktů daného vydavatelství, Jarilo hned vyletí z krabičky a začne mlejt něco o nějakejch komplexech a issues a potřebě se s nima vyrovnávat. To sou hned tři urážky, co bych si mohl snadno vztáhnout na sebe, jen výměnou za to, že sem si dovolil napsat k tématu něco, co o něm vim, a na co se tu hned dva lidi ptali.
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4138
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: [PbtA] Thirsty Sword Lesbians

Příspěvek od Sparkle »

"Gaymaster" by se náhodou mohl konzervativcům líbit, ne? Můžou dělat vládce gayům. Trápit je railroadem a tak.
Za tento příspěvek děkují uživateli Sparkle:
Jarilo
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Jezus
Příspěvky: 2601
Registrován: 26. 1. 2018, 10:35
Bydliště: Brno

Re: [PbtA] Thirsty Sword Lesbians

Příspěvek od Jezus »

A ty teď děláš co, Antharone?

Jinak se musím Siriena zastat. Odpověděl na položenou otázku, zatímco se čekalo, až (a zda vůbec) autor původního výroku odpoví, proč si myslí, co napsal. (Což se po vašich výpadech už asi nestane).

Jasně dal najevo, že je to jen pocit, protože to nečetl (ale vycházel z věcí na netu, co o hře zachytil od lidí, co to zřejmě četli). Tím si vykoledoval laciné kopnutí od kohokoli, kdo se zrovna cítil, že by tu příležitost rád využil.

K tomu dodal nějaká backround, o kterém se domníval, že věci osvětlí. Což je na fóru asi zločin, o něčem rozjíždět diskusi tím, že dodám fakta a názory. Za to ho dehonestuje sám jeden z moderátorů. (Zřejmě aby ukázal, jak se správně (ne)má diskutovat).

Upřímně, všichni zmínění lidé se pohybují na hranici pravidel tohoto fóra - jejich příspěvky nedělají nic jiného, než že nějakým nepřímým způsobem znevažují autora, či mu naznačují, aby mlčel.

Padla tu hláška o zametání před vlastním prahem - Sirien píše dost agresivně, takže tam nějaké to smetí sám má (navíc ze sebe určitě nechce dělat oběť :-P ). Ale myslím, že když je to on, kdo je z celého toho vlákna příspěvku a reakcí nejméně (a když jsme tu u woke témat tak se toho pojmu nebojme) toxický , je to kurňa na pováženou.

(A nemyslím Cornyho. Za jeho příspěvek děkuji. Našel bych tam nějaký detail, který si tam protiřečí, ale to je v celkové pěkné "recenzi" na téma hry marginálie).
Za tento příspěvek děkují uživateli Jezus tito uživatelé (celkem 2):
Passingby, Wolfus
Uživatelský avatar
Jarilo
Příspěvky: 1101
Registrován: 5. 6. 2009, 00:49
Kontaktovat uživatele:

Re: [PbtA] Thirsty Sword Lesbians

Příspěvek od Jarilo »

Sparkle :D

Mám teda chuť si to někdy oneshotově zahrát.

A docela bych tohle téma někdy zkusil hodit do řekněme lehce vážnější podoby a propojit to trochu s feelingem a specifikama JRPG.

Jenom přemýšlím nahlas.
Hry hraju a ještě radši dělám - doma i v práci.
Odpovědět

Zpět na „Powered by the Apocalypse (PbtA) a Forged in the Dark (FitD)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti