[HRA] Kniha třetí - Všechno je naruby, všechno je vzhůru nohama

Zdejší PbP hraní RPG ve hře Chuubo.

Moderátor: MarkyParky

Zamčeno
Uživatelský avatar
Hope and Glory
Příspěvky: 318
Registrován: 11. 6. 2021, 23:05

[HRA] Kniha třetí - Všechno je naruby, všechno je vzhůru nohama

Příspěvek od Hope and Glory »

Kniha 3 - Všechno je naruby, všechno je vzhůru nohama
Obrázek
Cesta zkoušek


Aktuální Kapitola: 04/ XP: 19
Odehraných žánrovek: 10
Zbývající HG Vůle: 4

Žánrové akce:
Obrázek (Být zasažen) nepřízní osudu
Obrázek (Být zasažen) zkažeností
Obrázek (Být zasažen) traumatem
Obrázek Nikdy se nevzdáš


Žánrová pravidla:
1) Hraní Cesty zkoušek je zaneřáděno psychadeličnem. Během hraní se mohou dít naprosto neuvěřitelné, s realitou se neslučující věci. Strach, zkaženost, tramuata, paranoia, delirium se mohou mísit s více či méně uvěřitelnými událostmi ze skutečného světa. Nešetřete s tím - tlačte to do hry, kde to jen bude možné.
Ale aby se zároveň hra dala ukočírovat a dávala smysl, HG bude moct na každou takovou zvláštní věc zareagovat jednou ze tří kouzelných frází:
- O tomhle už se nebudeme bavit: HG určil, že věc, co jste popsali, se takhle ve skutečnosti stát nemohla, nebo se nestala přesně tak, jak byla popsána. Je tak nějak nesprávné se v tomhle hlouběji hrabat .. nechme to být.
- To snad nikoho nepřekvapuje: HG určil, že věc, co se odehrála, se opravdu stala přesně tak, jak byla popsána. Je to tak očividné, že je trapné to zpochybňovat.
- Jak je to možné? No to je váš problém: HG se z rozhodování vyvlékl. Popsali jste něco zvláštního, divného ... a není jasné, zda se to stalo doopravdy nebo jen ve vaší fantazii/vizích/halucinacích. Tohle se musíme dozvědět až skrze další hru.

2) Občas se může stát, že po zahrání žánrové akce zjistíte, že nebezpečí, které vám hrozilo, nebylo skutečné. V takovém případě neutrpíte žádné zranění/zhoršení zkaženosti/traumatu či příběhovou komplikaci, ale místo toho získáte nebo se vám zvedne Potíž Obrázek Iluze.
Hope and Glory

HG pro Chuubo PbP hru
Cyber-Marvellous Wish Granting Engine.
Uživatelský avatar
Max Richter
Příspěvky: 125
Registrován: 14. 6. 2021, 12:06

Re: [HRA] Kniha třetí - Všechno je naruby, všechno je vzhůru nohama

Příspěvek od Max Richter »

... Majdex, muzeum ...

Terminál je pořád nalogovaný a přístupný k otevření tunelu. Třesou se mi ruce – konečně jsem tady. Naladím se na rozhraní a spustím inicializaci. Spustí se stahování přístupových dat a zároveň mi v hlavě cinkne příchozí zpráva:
Míja píše: 21. 1. 2022, 22:57"Pane policisto Richtere, kolik lidí jste kdy zabil nebo způsobil jejich smrt a jak jste se s tím naučil žít? .... Míja"

"Doprčic práce, co se s tou holkou zase děje?" prolítne mi okamžitě hlavou. Tohle přece není normální dotaz, ani na Míju ne. "Gé, co si ty o tom myslíš?"
"Je to znepokojivé, Maxi," odpoví mi Gé až nepříjemně věcným tónem. "Po formální i obsahové stránce ten dotaz nese znaky hned několika rizikových faktorů. Vychází mi z toho vysoká pravděpodobnost akutních psychických obtíží, které mohou mít až fatální následky."
"Hm, tak to bych s tím měl asi něco udělat, že jo?" zeptám se spíš sám sebe a zapauzuju načtený log.
"Měl by ses spíše soustředit na priority, skočí do toho BíBí. "CMWGE si přeje nepřát si přání a ty jsi jediný, kdo s tím může něco udělat. Nezapomněl jsi přece, co se stane, když jí nepomůžeš?"
"Nezapomněl, no. Zlikviduje sama sebe a všechny nás u toho vezme s sebou."
"Tak vidíš. Přece jsi nepodstoupil všechny ty zkoušky zbytečně. Přece to teď na prahu archivů nevzdáš. Musíš zjistit, jak CMWGE změnit. Musíš jí splnit její přání."
"Přece v tom Míju nenecháš, Maxi. Očividně ji něco trápí a potřebuje tvoji pomoc."
"Jaký efekt bude mít pomoc, když bude mrtvá? Když budete všichni mrtví? A přesně to vás čeká, pokud se necháš rozptylovat banalitami."
"Míja není banalita. Máme spolu zachránit svět. Slyšel jsem to už tehdy na diskotéce."
"Vážně? Proč pořád věříš, že se zrovna tenhle scénář vyplní? Vždyť víš, jak jsou nespolehlivé."
"Vím. A taky vím, že tohle se prostě stane."
"Nemůžeš znát přesně svou budoucnost. Všechno, co vidíš, jsou jen možnosti. O tom to přece celé je."
"Jasně, ale já si tuhle možnost vybral, rozumíš? Ještě nedávno jsem si myslel, že o budoucnosti víme prd, jenom CMWGE ji umí nějak složitě odhadovat. Pak jsem zjistil, že to umím taky, ale že s tím kulový zrobím, že s tím nejde nic zrobit. No a potom jste mi vy dvě řekly, že vlastně nic není pevně daný. A teď už vím i to, že si můžu vybrat, chápeš? Vím, že s Míjou můžeme zachránit svět, tahle budoucnost je k dispozici. A já se rozhodl, že to tak bude. A jestli mě nikdo nezastaví, bude Míja v pohodě, CMWGE taky a nikdo další už kvůli mně neumře. Nikdo."

Vrátím se myšlenkama do vejru, odpálím data z logu a sjedu otevřeným datovým tunelem až na vstupní obrazovku archivů. Zastavím se a chvíli jenom koukám okolo. Tohle ještě bude mazec. Teď ale… teď si jenom vyvolám info o aktuální pozici a adresách a zkopíruju ho k sobě do poznámek. Už vím, kde archivy jsou a prostě se sem vrátím někdy jindy, jinudy. CMWGE počká. Míja ne.

Odpojím se od terminálu a naťukám krátkou zprávu:
Zpráva pro Míju píše:Ahoj Míjo. Hele, zajímavá otázka, budu s ní potřebovat píchnout a ty jsi na hledání odpovědí machr. Kde teď lítáš? Pošli mi pozici, stavím se za tebou a proberem to spolu, ju? Zatím se měj mile, Max.

Obrázek Projdi vejrem k branám Archivů HoHGlo

Maxův slib Míje, že spolu zachrání svět, je to, co zahání jeho Obrázek Strach z neznámé budoucnosti. Protože tohle se prostě stane.


Max se konečně smířil se svým novým, značně problematickým a fatalistickým já. Našel ve svých vizích smysl a rozhodl se, co se stane dál. Jeho příběhový oblouk Obrázek Otherwordly tady končí.
Max Richter
Deník

Obrázek
Uživatelský avatar
Hope and Glory
Příspěvky: 318
Registrován: 11. 6. 2021, 23:05

Re: [HRA] Kniha třetí - Všechno je naruby, všechno je vzhůru nohama

Příspěvek od Hope and Glory »

Uniknout s celou skupinou někam do bezpečí, v beztížném stavu a přímo z centra Ohmí základny, to je i pro instruktora Kali-Maga nemožné. Ale když se trochu natáhne tohle a trochu přiohne tamto, tak se velmi, velmi daleko objeví náznak možnosti. Překážka 3.

Instruktor Kali-Maga +2 s Čistou hlavou +1 Poslední z Vlků +2 Vůle +4 Překážka -3: 6 Provedl jsi něco, co vypadalo fakt dobře – udělalo silný dojem, bylo dramatické, cool

Ohmové by takové věci rozhodně rádi zabránili jako Výzkumníci samouci 1. To by pro mě měla být Pohoda - Překážka 0. Dají 1 Vůli (víc nemám :D )

Výzkukmníci samouci +1 Vůle +1 Překážka 0, ale stojí proti Corneliu, takže -2: 0: Udělali všechno jen horší.

PvP Porovnání:
Corneliu je Hustý (2) a to je víc než Překážka 0. Takže Corneliu se bude vyhodnocovat jako první.

Krysysla si zatím nechám ještě otevřeného ....


Když se celá skupina vyhoupla z poškozeného potrubí do obrovského sálu se složenými solárními panely na jeřábovitých konstrukcích, osvíceného jasným bílým světlem, poprvé za celou cestu si dovolili promluvit. Propukli v jásot, jehož ozvěna se nesla celým mohutným sálem a získávala kovovou barvu, jak se tříštila o stovky nosníků, kabelů i skleněných tabulí. A jak se samou radostí plácali po ramenou a zádech, roztočila se jejich těla v beztížném stavu do nezpočetných spirál. To vyvolalo další salvy ulevujícího smíchu.

Útěk se ukázal snadným. Tak snadným.

Až příliš snadným, uvědomil si Corneliu. Něco tady nehrálo.

Prohlédl si pořádně radující se skupinu. Radovali se všichni, až na Krysyslova bodyguarda. Ten prolínal celou scénou bez jediné známky veselí, bez jediného kontaktu, jako by ke skupině nepatřil. Proplouval mezi nimi a ostatní ho nevnímali. Choval se jako profesionální fotograf na svatbě. Ten, kdo zachytí každý důležitý okamžik, ale nepřekáží. A kdybyste se svatebčanů zeptali, jak vypadá, vůbec by si nepamatovali, že tam byl.

Jen Corneliovo zkušené oko si toho všimlo. A když si spojil dohromady jeho skelný výraz a čerstvé jizvy kolem kovové destičky zakrývající lebku, nebylo těžké uhodnout, co bylo špatně.

Ohmové je nechali utéct, aby je mohli sledovat. A ironií osudu bylo, že právě Krysyslův bodyguard byl krysou, kterou jim do teamu nasadili. Špehem, který měl dodávat Ohmů výsledky jejich výzkumu. Nejspíš dokonce online.

Újmu pro Corneliu i co všechno se zhorší pro Ohmy dodám později.
Hope and Glory

HG pro Chuubo PbP hru
Cyber-Marvellous Wish Granting Engine.
Uživatelský avatar
Míja
Příspěvky: 129
Registrován: 19. 6. 2021, 12:59

Re: [HRA] Kniha třetí - Všechno je naruby, všechno je vzhůru nohama

Příspěvek od Míja »

Je tohle vůbec možné? Já tady pracuji na tom, abychom se osvobodili z jedné tyranie. I když tedy tyranie láskyplné, pečující a ochranitelské. A tady zatím se schyluje k tyranii mnohem horší! Volba jediného člověka, který by měl vládnout? To bychom si fakt pomohli! CMWGE - tedy nejlepší počítač, jakého kdy lidstvo stvořilo, vědomí existující přes tisíc let a které je schopno řešit paralelně desetitisíce problémů, ani ta se neosvědčila jako vládce, takže ji jako nahradíme užvaněnou narcistickou celebritou, starým vojákem s výpadky paměti, obézním zločincem nebo růžovou holčičí verzí Chesuse?

Otočím se na podpatku a vrátím se zpátky do domku. Tohle by mohlo dopadnout naprostou tragédií.

Spojím se okamžitě s CMWGE. Prohledám historické záznamy z dob, kdy si lidé vládli ještě sami, žádná pořádná data nejsou k dispozici, přesto se snažím nějak odhadnout, jak velká skupinka vládců je vhodná pro populaci velikosti HoGlo. Jde mi o efektivitu, schopnost se domluvit, stabilitě a odolnosti vůči převzetí vlády jednotlivcem.

Vysvětlím jí co potřebuju. Vznikne rada z 20 lidí a jedné CMWGE. Nechám se zase inspirovat minulostí a vytvořím i funkce, které by osoby měly zastávat. Např. radní přes potraviny, radní pro průzkum planety, radní přes zdravotnictví, a tak dále. Zastoupeni musí být obyvatelé všech tří částí.

CMWGE má za úkol informovat vytrvale všechny občany, že budou skutečně probíhat volby a že se shánějí kandidáti k těm prvním čtyřem, kteří se doposud přihlásili.

K těm čtyřem kandidátům rovnou dopíšu i pana Richtera, je to dobrý člověk a bude skvělým kandidátem na radního přes bezpečnost, asi se mu ta práce líbit nebude, ale podle záznamů CMWGE jsem si jistá, že je nejvhodnější. To Chesus může být asi tak jedině radním přes zábavu, hned to tam taky dopíšu, že kandiduje na tuto funkci.

Záměr: přetransformovat ten volební blázinec v něco, co může být ve výsledku i užitečné. Dovednost Vychována CMWGE 2, Pouto: Míja NESMÍ brát ohledy na jednotlivce, pokud existuje důležitější zájem, který řeší. 1, dávám 2 vůle

Dopisuju to už celá na trní, zprávy od Chesuse i pana Richtera mne zneklidnily. A úplně nejvíc mne zneklidnilo, že nepřišla žádná zpráva od pana Cornelia. Snad se mu nic nestalo, musíme jej najít.
Uživatelský avatar
Hope and Glory
Příspěvky: 318
Registrován: 11. 6. 2021, 23:05

Re: [HRA] Kniha třetí - Všechno je naruby, všechno je vzhůru nohama

Příspěvek od Hope and Glory »

... u Jezuse v UpFloo...

Třísknutí dveří probudí Chesuse z chmurných myšlenek.

"Co si o sobě ta čúza myslí!?!" vyhrkne vztekle MemeSis, ani nepozdraví.

Na tázavý Chesusův pohled odpoví: "No SíEm! Kdo jinej? Ta blbka si vymyslela, že se nebude volit jeden lídr, ale hned celá grupa. Prý se to tak dřív na Zemi dělalo. Co je komu po nějaký zfakovaný Zemi, tam žilo deset miliard lidí, tady jich máme mizernejch pár desítek tisíc. To je snad logické, že menší populejšn potřebuje míň lídrů ne?"

Odfrkne si a pokračuje: "Co vymyslí příště? Že tuhle partičku vyvolených bude kontrolovat stovka zástupců lidu a bude schvalovat nařízení, co ta vedoucí grupa vymyslí? Vždyť máme krizi. Potřebujeme silného vůdce. A ne zkostnatělou byrokratokracii jak za starých časů. Staré časy jsou over! Rozumíš? Over."

"Musím si jít promluvit s Míjou. Říkal jsi, že má pojistku, která jí umožní CMWGE vypnout. Myslím, že tohle je důkaz, že by ji měla ejesejpí použít.

Konečně se vyvztekala a trochu uklidnila."Naštěstí mám záložní plán. Jeden z těch radních bude radní pro řízení rady. A bude mít nouzové pravomoce ve chvílích krize. Takže máme pořád šanci volby vyhrát, rozumíš. Co by to bylo za hru, kdyby hlavní cenu dostal každý, kdo se zúčastní."

Zjevně klidnější se konečně posadí. Zvedne hlavu a podívá se na Chesuse." Mimochodem, nevíš, kdo je to ten Max Richter? Jeho jméno se objevilo mezi kandidáty. Mám pocit, že jsem tě slyšela ho v minulosti zmínit. Nebo to byla Míja? Myslíš, že bude mít nějaké stoupence a může nás ohrozit?"
Hope and Glory

HG pro Chuubo PbP hru
Cyber-Marvellous Wish Granting Engine.
Uživatelský avatar
J35U5xMachina
Příspěvky: 137
Registrován: 12. 7. 2021, 18:51

Re: [HRA] Kniha třetí - Všechno je naruby, všechno je vzhůru nohama

Příspěvek od J35U5xMachina »

... chvíli před tím ...

Nakonec jsem na MemeSisinu radu svůj nedokončený vlog odeslal. Přidal jsem k němu svůj komentář:

"Jak slyšíte ve vlogu - chystal jsem se na tom místě uctít památku těch, kteří riskovali své životy (a nakonec o ně i přišli), když nás chtěli vést do Ráje. Až tam mi naplno došlo, že jsem s nimi přišli o hodně. Byli to profící, kteří nás mohli hodně naučit - jako nás zkušenější hráči učí jak vyzrát na některé bosse nebo influenceři, jak žít. Jen jediné by nemohli - a za tím si stojím! - a sice vést nás.

Jak jsem řekl, nechceme zkopírovat jejich chyby. Musíme udělat vlastní - a vytrejdovat je za expy! Takže press "F" for them - a jsem si jistý, že jim později v Ráji uděláme parádní pomník! - ale zároveň se rozlučme s minulostí - a vstupme do budoucnosti. Do budoucnosti, v níž nás povede někdo z nás. Gamer, influencer, legenda..."

... teď ...

Odešlu vlog a zachmuřím se v křesle. Om-síemdabljůdží, jak mě pouhé dokončení vlogu vyčerpalo! Co to se mnou do háje je? Mám trochu teplotu - ale to je prý po tak rozsáhlé augmentaci normální - ale hlavně žádnou chuť k jídlu. Snažím se do sebe dostat alespoň můj oblíbený VITAMÍN+ obohacený o protein, ale chutná to jako Stavrosova soda z trubky číslo č. 3. A nikdo v Hnedle knedle nepil Stavrosovu sodu z trubky č. 3! Používala se na povolování zarezlých šroubů a čištění skvrn od krve...

Obrázek Nemůžeš jíst nebo pít, nebo něco neudržíš v žaludku.

Ze zamyšlení mě vytrhne třísknutí dveří a vzteklá Meme.

"Stovka zástupců lidu... LoL!" odpovím a rychle se přidám k Memině hejtíku, "Co se to ta Míja pokouší z řízení lodi udělat - vejrové fórum? Já samozřejmě počítal, že si vůdce vybere svůj tým - jako kapitán v týmovkách - ale fork, aby ho vybírali nějací jiní? All star teamy podle divácké volby nikdy nejsou sehraný, Míjo, kdybys na vejru sledovala něco hustýho a ne historii, tak bys to věděla!"

A hned nadčeně souhlasím s Meminým plánem.

"Pfff, cena za účast? To jsme kindoši?! Tohle má být soutěž, fork! Celé jsem to spískal, abych Cornelia porazil," přiznám konečně nahlas, "ne abych s ním šaškoval v nějaké vládě! A co to vůbec je, ta rada? To je jak z nějaké korporace... Takhle přece vláda lidu nevypadá!"

Zhluboka se nadechnu, ale tenhle výboj adrenalinu - společně s MemeSisinou vůní - mi udělal dobře.

"Promluv si s ní. Možná bychom nemuseli CMWGE hned vypínat - přece jen se nám teď bude hodit každý alegoritmus - ale třeba by ji mohla Míja přivést k rozumu. Ale buď na Mííju hodná, ano? Je to přece jen jen mladá naivní holka."

Poškrábu si místo, kde mi mechanické rameno přechází v trapézový sval.

"Hmmm, Max Richter? To je Míjin známý - Pořádek," trochu se zamračím, "a taky Corneliův čumba. Nemyslím ale, že by mohl kohokoli ohrozit. Mám pocit, že s Pořádky vlastně moc nehrál. Viděla jsem ho teda jen jednou, ale byl tak trochu mimo - jako kdyby jedním okem pořád sledoval vejr, víš, co tím myslím. A mluvil trochu z cesty... Byl to ale on, kdo Corneliovi pomohl prolézt do UpFloo..."

Vysvětlím MemeSis ,co vím, a jak mi vyschne v krku, znovu se napiju sody z trubky č. 3 a ušklíbnu se.
"Copak, tygříku?" poškádlí mě MemeSis, "Děťátku nechutná?"
"No... vlastně je to teď lepší, ale nějak to pořád není ono..."
MemeSis si mi rozkročmo sedne na klín - tváří ke mě - a usrkne z mého brčka.
"Mě připadá dobrý," políbí mě, "radši ho dopij a něco sněz, vypadáš vyčerpaně a já tě potřebuju plného sil - až se bude vyplácet odměna."
Mrkne na mě a zamíří ke dveřím.
Zhluboka se napiju ze slánky - VITAMIN+ nikdy nechutnal líp! Co to má do všech vejrových portálů znamenat? To mi straší v hardwaru? Aby tak cyberpsychóza nebyla jen fluff z LQs:Z/P...
"Já odcházím!" opře se MemeSis významně o rám dveří, zády ke mě a přeruší tak tok mých myšlenek, "A neslyším..."
"Síem, Meme, nesnáším, když mě opouštíš, ale -fork- tak rád se dívám, jak odcházíš!"
"No proto :kiss:"
Chesus
Deník
Obrázek
Uživatelský avatar
Hope and Glory
Příspěvky: 318
Registrován: 11. 6. 2021, 23:05

Re: [HRA] Kniha třetí - Všechno je naruby, všechno je vzhůru nohama

Příspěvek od Hope and Glory »

Přetransformovat volby skrze CMWGE, která manipuluje lidi, když Míja je Vychovaná CMWGE a ještě jí drží pod krkem - to zní jako Pohoda. Překážka 0.

Vychována CMWGE +2 Míja nebere ohledy +1 Vůle +2 Překážka 0 => 5: Provedl jsi něco produktivního, co zlepšilo tvůj život či tvou situaci


U domku, který si Míja vybrala pro své přežívání, zazvoní zvonek. Míja mávnutím dlaně otevře PiP zobrazení vstupní kamery.

Před vchodem stojí MemeSis, celá ve své obvyklé růžovofialové kombinéze. Blond vlasy má tentokrát sepnuté do dvou roztomilých culíků a v rukou drží dvě velké krabice pizzy.

"Ahoj, Míjo.

Někdo mi říkal, že prý poslední dobou moc nevycházíš, a když vyjdeš, tak nevypadáš úplně zdravě. Tak jsem si říkala, že za tebou zaskočím tě trochu povzbudit, co ty na to? Vzala jsem něco, co ti dodá energii," zvedne MemeSis krabice před kameru. "Mám na výběr - vzala jsem QF - řádná dávka sýra posílí ducha i tělo - nebo HW, kdyby se ti chtělo hřešit - i když se říká, že ananas na pizzu nepatří, ty máš slabost pro ta neobvyklá řešení ...."

Míju to překvapí. Jistě, MemeSis už jí jednou zachránila život - a byli spolu s Lin na té podivné výpravě k masovému hrobu. Ale od té doby se nezajímala ani jednou. Tahle návštěva byla dost podezřelá.

Dlouhé ticho z Míjiny strany MemeSis neodradilo.

"A mám i pyžamo, kdybys chtěla třeba dát kámoškovský slípouvr. Můžem si pustit nějakou vejrovou reality show ze záznamu nebo si pokecat o tom, co se děje. Víš jak, volby, kandidáti, pravidla. Taky jsem se chtěla zeptat, jak jsi pokročila s čudlíkem na ovládání SíEm... je to hrozně cool."

V tu chvíli si Míja uvědomí, odkud vane vítr té náhlé změny. Díky zvláštnímu způsobu výchovy od CMWGE se nikdy nedružila s děvčaty. Nikdy nezažila intrikaření v dívčím kolektivu - ani jako intrikující, ani jako oběť. Míja opravdu v tomhle směru neměla žádné zkušenosti.

A možná přesně s tím MemeSis počítala, když to na ní takhle zpříma vybalila. Jenže v researchi, který si na Míju soukromě udělala, chyběl záznam o její zkušenosti s Darjou a Viky. A tohle malé životní zklamání trochu zostřilo Míjin cit pro rozpoznání, kdy je manipulovaná. Ne o mnoho, ale dost na to, aby začala cítit podezření, že za nečekanou návštěvou se schovává jiný motiv, než společné poklábosení nad pizzou.

Míjo, intent zatím necháváme otevřený. Ještě nevím, zda s tebou MemeSis půjde do PvP nebo ne. Ale teď je to na tobě, co uděláš. Pustíš ji dál? Nebo ji odmítneš? Či něco jiného?
Hope and Glory

HG pro Chuubo PbP hru
Cyber-Marvellous Wish Granting Engine.
Uživatelský avatar
Míja
Příspěvky: 129
Registrován: 19. 6. 2021, 12:59

Re: [HRA] Kniha třetí - Všechno je naruby, všechno je vzhůru nohama

Příspěvek od Míja »

... o chvíli dříve, než Memesis zaklepe, hned po instruování CMWGE ohledně voleb ...
Zpráva pro mého policajta píše:"Dobrý den. Jsem v UpFloo, zabrala jsem tu jeden barák, ale plánuju se vydat dolů. Do LoQods. Bojím se o pana Cornelia. Už se hrozně dlouho neozval. Mám strach, že bude mrtvý, ale chci si být jistá. Potkáme se v parčíku v MiDexu? Budu čekat v devět, pak budu případně pokračovat dolů."
Zpráva pro pana Cornelia píše: Dobrý den, mám o Vás strach, jdu Vás hledat. Pokud mne jen ignorujete (pochopila bych to), dejte, prosím, vědět, ať se neženu do pátrání zbytečně. Děkuji.
Rychle nahážu věci do batohu a chystám se vyrazit směr MiDex a parčík

... poté co se Memesis stojící mezi dveřmi odkope ...

"Ahoj Memesis, je to milé překvapení." Nejistě se usměju.

"Asi chápu kam míříš. Co se týče čudlíku, tak to bych zjistila, až bych to použila a to doufám nebude nutné. Co není CMWGE jediným neohrozitelným vůdcem lodě, tak se chová více než rozumně. Jo, ono to nikomu neprospívá, když má absolutní moc. To pak jednomu vleze na mozek. I ta touha po moci je hodně zhoubná. Dost jsem o tom četla a viděla několik dokumentů."

"Doporučuji taky nějaké shlédnout, pro budoucího politika je to lepší průprava než sitcomy a střílečky. Podílet se na vedení lidstva je zodpovědná práce. Pošlu ti odkazy na zajímavá videa o efektivních způsobech vedení a o tragických důsledcích autokracie, teď se musím ale omluvit, spěchám na schůzku a následně mám nějaké povinnosti."

"Promiň" Chci se kolem ní protáhnout a dávám si pozor, sice mi zachránila život, ale nevylučuju, že by udělala nějakou všivárnu.
Uživatelský avatar
Hope and Glory
Příspěvky: 318
Registrován: 11. 6. 2021, 23:05

Re: [HRA] Kniha třetí - Všechno je naruby, všechno je vzhůru nohama

Příspěvek od Hope and Glory »

"Ty někam jdeš? Aha, promiň, to jsem nevěděla, eéééé ..." zarazí se nejdřív MemeSis.

Tak jo, dáme si to PvP.

Memesis by se ti ráda dostala pod kůži a zjistila, jak je to s tím vypínám CMWGE.

Je to Manipulátorka 2 a dám do toho 0 Vůle (protože jediný bod mám alokovaný v intentu s Corneliu .. bůůů), ale využiju toho, že Místní obyvatelé (a těmi už MemeSis i Míja jsou) nesmí pomáhat cizincům jen z dobré vůle - Pouto +2.

+2+2: 4: Provedl jsi něco efektivního, co tě posunulo blíž k tvému cíli


"Ty někam jdeš? Do akce? Počkej," uhne ti, ale strčí ti do ruky ty krabice s pizzou. "Skočím si pro gear, pomůžu ti. Sroluj je zatím do ruličky. Pokecat můžeme cestou...."

MemeSis se chce přidat ... nebo, pokud ji odmítneš, tě bude sledovat. Corneliu samozřejmě taky pomůže, až na to přijde - když jí to přiblíží k tomu manipulování tebe.
Hope and Glory

HG pro Chuubo PbP hru
Cyber-Marvellous Wish Granting Engine.
Uživatelský avatar
Corneliu Pillat
Příspěvky: 147
Registrován: 15. 6. 2021, 00:31
Bydliště: replika vládního domu, Upper Floor

Re: [HRA] Kniha třetí - Všechno je naruby, všechno je vzhůru nohama

Příspěvek od Corneliu Pillat »

... Lower Quarters, u solárních panelů ...

Corneliu se zachmuří. Nepřítel ví, kde jsou. Těžko říct, jestli je opravdu nechali utéct - a jestli předvídali, že právě tudy to zkusí. Nevěděl, jestli roboti už nespěchají, aby je znovu nepolapili. Nebylo příliš času. Když objímá Maggie, pošeptá jí, aby zkusila něčím nenápadně zaměstnat 'Ruhnovu' pozornost a jak se vzdálí, sám si škubnutím popruhu přitáhne k sobě Krysysla, prst na rtech.

"Kámo, tvůj bodyguard má v hlavě místo mozku kus Ohmího hardware. Sledujou nás.", zašeptá a kývne hlavou k 'Ruhnovi', "Uděláš co je třeba, nebo mám já?"

A významně na něj pohlédne. Čeká na jeho reakci. Ať už bude jakákoliv.
Corneliu Pillat
Deník

Obrázek
Uživatelský avatar
Hope and Glory
Příspěvky: 318
Registrován: 11. 6. 2021, 23:05

Re: [HRA] Kniha třetí - Všechno je naruby, všechno je vzhůru nohama

Příspěvek od Hope and Glory »

"Taky mě to už napadlo. Ale měl by ses teda rozhodnout. Mám volnou ruku v tom, občas odstranit toho, koho je třeba, nebo ne?

Protože jestli ne, tak ty špinavou práci udělej sám. A taky si sám všem ostatním vysvětluj, proč ty někoho jen tak odbachnout můžeš a já ne. A piš si, že ti u toho budu klást nepříjemný otázky tak, aby to všichni slyšeli.

Tak co? Utíkáme spolu, jako rovnocenní partneři? Nebo každej sám za sebe a máme jen společnou cestu?"
Hope and Glory

HG pro Chuubo PbP hru
Cyber-Marvellous Wish Granting Engine.
Uživatelský avatar
Max Richter
Příspěvky: 125
Registrován: 14. 6. 2021, 12:06

Re: [HRA] Kniha třetí - Všechno je naruby, všechno je vzhůru nohama

Příspěvek od Max Richter »

Zpráva pro Míju píše:Míjo, Corneliu je v pohodě, neměj strach. To se dřív zas začne poslouchat hip hop, než Cor natáhne brka. Potkáme se v těch devět v parku pobavíme se o tom, ju? Počkám tě stranou u té šachty do UpFloo, jak ses v ní koukala na hvězdy. Tam myslím nejsou žádný kamery...
Max Richter
Deník

Obrázek
Uživatelský avatar
Corneliu Pillat
Příspěvky: 147
Registrován: 15. 6. 2021, 00:31
Bydliště: replika vládního domu, Upper Floor

Re: [HRA] Kniha třetí - Všechno je naruby, všechno je vzhůru nohama

Příspěvek od Corneliu Pillat »

... Lower Quarters, u solárních panelů ...

"Kdybych tě nebral jako partnera, oba bych vás odřízl už ve vodovodu. A neříkal bych ti o svým záměru předem, ale udělal ho. TO je projev důvěry ty hlavo syslí.", šťouchne do něj prstem, čímž ho v beztíži pošle pomalou rychlostí od sebe, "Nezkoušej se mnou manipulovat, abych ti dal free-kill-pass."

Pak se narovná a otočí se na ostatní.

"Maggie, Gustavo, důvěřujte mi, ok? A ty chlapče...tohle nemusíš vidět.", prohlásí a zkřiví tvář v pochmurném výrazu. 'Ruhn' nejspíš ani neregistruje, že ho z oslovení vynechal. Zatímco se ostatní zarazí, co tím myslel, omotá si kolem dlaně 'Ruhnův' jistící popruh a pak s ním trhne k sobě.

"Show je u konce, plechovky.", zavrčí a jak se oba srazí, zarazí nebožákovi nůž z boku rovnou do spánku. Maggie si zakryje ústa, Gustavo si jednou rukou zacloní oči a druhou k sobě přitiskne chlapce, aby se na to nekoukal.

Corneliu pustí popruh, přichytí si jeho hlavu, zatímco nohama obejme tělo a nožem zapáčí, až vylomí s destičkou i kus hardware, který mu místo většiny mozku vyplňuje hlavu.

"Sledovali nás.", ukáže jim zkrvavený nůž s nabodnutou komponentou a pomalu k nim otočí mrtvého s dírou v hlavě - ze které trčí jiskřící dráty, kabely a hadičky, "Sorry, ale bylo to nutný. Krysysel mi to teď potvrdil. Kdybych to věděl už dole, udělal bych to dřív. Na 'co by kdyby' není čas. Musíme máknout k čekpointu a to rychle, než se pojebe něco dalšího. Tady se může otevřít i vnější plášť, tak, pizda, zůstaňte připoutaný ke mě, jasan? Budem se odrážet společně."

Odřízne mrtvé tělo z jištění. A hodlá vyrazit vzhůru, nejkratší cestou volným prostorem, pomocí přítahů a odrážení mezi trubkami, lávkami a složenými panely. V horní části je cesta, kudy se s Maxem kdysi dostali na území Krtkodlaků a otamtud to k checkpointu už nebylo daleko...

Možná má ale Krysysel jiné plány...
Corneliu Pillat
Deník

Obrázek
Uživatelský avatar
Míja
Příspěvky: 129
Registrován: 19. 6. 2021, 12:59

Re: [HRA] Kniha třetí - Všechno je naruby, všechno je vzhůru nohama

Příspěvek od Míja »

"Tak jo, počkám na tebe" usměju se na ni. Třeba ji cestou přesvědčím, že autokracie opravdu není ideální a ... taky se bojím, co by mi mohla udělat, kdybych odmítla. Jsem pořád celkem slabá.

Rychle vběhnu do domu a přes CMWGE si pustím pár simulací, jak nejlépe vést hovor s Memesis. Plán je jasný - pokud bude fakt neodbytná, tak zavést ji na nějaké nebezpečné místo, kde by se mohla třeba ztratit. Aniž si to uvědomím, tak během těch pár minut hledání nejvhodnější simulace jsem zhltala obě pizzy. Žaludek se proti tomu zcela pochopitelně vzbouří a sotva stihnu doběhnout na záchod, kde všechno vyzvracím. Do batohu hodím aspoň pár tub glukózy, co tu nechaly lékařské drony.

Když pak Memesis přijde, tvrdím, že pizzy jsou v batohu taky, pak když se bude shánět, řeknu, že jsem je ztratila cestou.

Vyrazíme.

Cestou vyprávím Memesis o různých zřízeních a vedení během životu lidstva na Zemi. Zmíním různé bizarní i hrůzné postavy, které vládly autokraticky nebo se o to pokoušely a povídám o důsledcích a ukazuju obrázky či minividea na tabletu. Memesis ale vytrvale stáčí hovor k čudlíku na vypínání CMWGE. Vybavím si tedy v hlavě scénář, který vymyslela simulace:

"Je to tajné a nikdo se to nesmí dozvědět" říkám "tak jo, zachránila jsi mi život a jsi opravdu dobrá kamarádka a přítelkyně mého dobrého kamaráda. Ale nikomu to nesmíš vykecat, slibuješ? Původně to mělo fungovat normálně při připojení do Vejru se speciálním HW klíčem, ale přišlo mi to moc nebezpečné. Co kdybych to někdy spustila omylem! Takže nakonec všechno jinak - je to umístěné na vnějším plášti HoGlo, má to silný vysílač a ovládá se manuálně. Chytré, ne? Tady vevnitř by to dřív nebo později někdo našel, ale venku je to v pohodě!"

"Tam do těch míst se jen tak někdo nedostane, sama jsem málem umřela, jak jsem to tam instalovala, kdyby se o mne teď snad dva týdny nestaraly drony, tak skončím na recyklaci."

"Ale víc už ani slovo ze mne nedostaneš, je to nebezpečné, co kdyby nás někdo poslouchal!"

Jsem spokojena sama se sebou, myslím, že jsem vybrala ten nejlepší postup z nabízených simulací. Ještě že dá Memesis tolik na vzhled, a sladění růžové, jinak bych tolik času na přípravu neměla. Jistě nejsem moc dobrá herečka a je možné, že jsem si někde nepohlídala dostatečně řeč těla, ale obsahově to bylo myslím dokonalé. Kdyby se tak ta potvora všetečná chtěla při šmejdění po vnějším plášti ztratit!

Záměr přivést Memesis na zcela falešnou stopu ohledně "Čudlíku". Dovednost: Vychována CMWGE 2, Pouto: Míja NESMÍ brát ohledy na jednotlivce, pokud existuje důležitější zájem, který řeší 1, Vůle: 2

Během hovoru se přesouváme do MiDexu, až nakonec skončíme v parku
Uživatelský avatar
Hope and Glory
Příspěvky: 318
Registrován: 11. 6. 2021, 23:05

Re: [HRA] Kniha třetí - Všechno je naruby, všechno je vzhůru nohama

Příspěvek od Hope and Glory »

Veterán poslední války je skvělý na odhalování válečných lstí, ale tady stojí proti všehoschopnému mafiánovi - a odhadnout jeho lsti pro něj je těžký.

Veterán +3 Poslední z Vlků +2 Vůle +1 Překážka -1 => 5: Provedl jsi něco produktivního, co zlepšilo tvůj život či tvou situaci

Většina z té party jsou v podstatě nějakým způsobem Krysyslovi lidi - Pouto 4. Ale Corneliu je hustej 2 a já už nemám Vůli: 2: Provedl jsi to úspěšně, s hmatatelným dopadem na okolí.

5>2: Primárně se bude vyhodnocovat Corneliu a Krysysel tedy nepodrazí skupinu. Sekundárně se bude vyhodnocovat Krysyslům úmysl podrýt Corovu autoritu.


"Hovno jsem ti potvrdil, moument-egou jsem tě požádal, ať ještě zkonsidruješ možnost dostat ho do Majdexu a ten mozek mu zachránit. Protože je jeden z nás. Ale to tebe, utilitárního nadčlověka z ApFlů neinteresuje, co?

Řeknu ti jedno, Corneliu Pilate - jsi porkytec. Když šlo o návratářskou bič, tak jsi měl plnou hubu keců o skupině. A teď, když jsi potřeboval odbachnout jednoho z nás, tak si mě bereš do huby a hledáš u mě zastání? Hovno, takovýhle lži nebudu tolerovat. Jsi hustej jako kráva - a dostaneš nás odsud živý. To respektuju a budu držet hubu a krok. Ale až budeš cestou potřebovat odbouchnout někoho dalšího, už se neopovažuj mě do svýho dirty byznisu zatahovat. A jestli se mi cestou něco stane .... no, tihle všichni okolo budou moc dobře rozumět tomu, že to asi nebude nešťastná náhoda...., takže jestli nás nechceš odpráskout všechny, veď."

Krysysel se Corneliu dívá zpříma do očí, pohledem který říká: 'Já tě varoval. Nemáš, jak mě usvědčit, můžu jim nalhat co chci. Je to slovo proti slovu. Dál si veď tuhle výpravu podle sebe, ale až nás z toho dostaneš, tihle lidičkové zůstanou mí ...'

Ve skupině to zašumělo, ale nikdo se neodvážil do tohohle konfliktu vstoupit. Všichni věděli, že Krysysel je podrazák. Jenže na každém šprochu ... a Corneliu byl supervoják z ApFlů ... zkrátka, skupina se spořadaně vydala dál, ale semínko pochybnosti bylo zaseto.
Hope and Glory

HG pro Chuubo PbP hru
Cyber-Marvellous Wish Granting Engine.
Uživatelský avatar
Hope and Glory
Příspěvky: 318
Registrován: 11. 6. 2021, 23:05

Re: [HRA] Kniha třetí - Všechno je naruby, všechno je vzhůru nohama

Příspěvek od Hope and Glory »

... cestou do Majdexu ...

Vlastně dává smysl, že to MemeSisino PvP je až s touhle akcí, ne s těmi volbami - protože jí jde víc o čudlík.

Už víme, že Meme má 4.
Očůrat zkušenou manipulátorku? To bude fakt hustý nebo fakt průšvih. Překážka 2.

Vychovávána CMWGE +2, Nebere ohledy +1, Vůle +2, Překážka -2: 3: Provedl jsi něco správně a udělal dojem na okolí


Během procházky Memesis pořád Míju podceňuje a během vyprávění jí to celé zbaští.
Až výrazně později, když začne plánovat výstup ven, si všimne v logách, že Míja vůbec žádný výstup ven neabsolvovala a uvědomí si, že byla podvedená.

Přehraje si záznam celého rozhovoru, který samozřejmě na tajňačku pořizovala a uvědomí si, jak moc Míju podceňovala. A že ovladač má Míja nejspíš stále u sebe. Nebude mít ale tucha o tom, kde přesně.

Co to bude znamenat a co s tím provede dál, k tomu se ale dostaneme až po výpravě ... zatím holky pokračují v přátelském duchu.
Hope and Glory

HG pro Chuubo PbP hru
Cyber-Marvellous Wish Granting Engine.
Zamčeno

Zpět na „[Chuubo] {PbP} CyberMarvellous WishGrantingEngine“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti