Organizačná diskusia

V letošním podzimním ročníku RPG Kuchyně tvoříme jednostránkové dungeony!
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6890
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Organizačná diskusia

Příspěvek od Antharon »

Selhan ma oslovil, že keďže som si to celé vymyslel mám si to teda aj celé spískať. Vyzerá to, že spoločnou diskusiou ku konsenzu nedôjdeme a tak by som chcel založiť thread k organizácií a zhostiť sa úlohy hlavného organizátora. Chcel by mi niekto pomôcť?

Zatiaľ skúsme nejaké predbežné propozície:
1, Začiatok a trvanie: ingrediencie budú odhalené 1.10 a challenge bude trvať do 18.10. (Teda budú to tri víkendy)
2, Forma: Každý príspevok popisuje samostytný dungeon z ľubovoľného settingu. Každý príspevok obsahuje dve strany. Jednu plne obrázkovú, kde si môžete robiť čokoľvak uznáte za vhodné, druhú, kam budú patriť textové poznámky. Tieto stránky budú vo finálnej publikácií veďľa seba na dvojstránke, alebo v prípade tlače z pdf na jednom obojstrannom hárku.
3, Výsledok: každý dungeon bude odohratý ako online one-shot. Predbežne sme hovorili, že sa nejedná o súťaž a projekty nebudeme hodnotiť
4, Ingrediencie: ako ingrediencie k tvorbe budeme mať názov celého zborníka ako ústrefnú tému a každý si bude môcť vygenerovať alebo vybrať niekoľko prvkov, ktoré by mal jeho dungeon obsahovať

Čo hľadáme?
-Dungeony, ktoré sa dajú rýchlo zobrať, upraviť a použiť, mali by byť systémovo agnostické
-Kreatívne využitie formátu, zaujímavú prácu s priestorom a príbehom
-Izolované prostredie s prípadnými možnosťami ako ho mohlo správanie postáv v dungeone ovplyvniť vonkajší svet
-A v neposlednom rade estetický zážitok pre tých, čo sa na dungeon pozrú

Hodnotenie:
Zatiaľ sa nepočíta, že sa príspevky budú hodnotiť, avšak naskýta sa tu veľmi jednoduchá možnosť ako fungeon ohodnotiť:
1/3 využitie ingrediencií
1/3 subjektívny názor GM, ktorý dungeon odohral
1/3 subjektívny názor hráčov, ktorí ho hrali
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Organizačná diskusia

Příspěvek od Selhan »

Mám dotaz, píšeš, že jedna stránka bude plně obrázková - ale jestli si dobře pamatuju, tak jsi to před tím prezentoval tak, že jedna stránka by měla být text a druhá grafika, která ale taky může obsahovat text dle uvážení autora. Změnil jsi názor, nebo to špatně chápu?

Za druhé, já hodnocení moc nemusím (nemám rád žebříčky), spíš bych byl rád, kdyby se zorganizoval feedback - kdo bude chtít, ten může požádat o to, aby mu ostatní, sami za sebe, napsali třeba na A5, co si o tom myslí. Zvláště kdyby byli ochotní se k tomu přidat lidi jako Quentin, Marky, Bifi, Markus* atd., kteří sami tvoří / mají hodně načteno, tak by to podle mě mělo větší užitek, než někomu napsat, že je poslední. Samozřejmě, otázka je, jestli byste byli ochotní? Prosím prosím, smutně koukám?
Na druhou stranu, zásadní bod to pro mě není. Ale možná bych v případě, že se nakonec hodnotit bude, orodoval za to, aby každý z recenzentů sestavil vlastní stupně vítězů, namísto nějakého bodování a řazení všeho.

(* Jerson, ve své separátní kategorii "cena za zohlednění sklonu odpadního potrubí" :D)
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Organizačná diskusia

Příspěvek od Quentin »

Já klidně něco okomentuju, ale nevím, jestli moje amatérské řeči někomu k něčemu budou :-)
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6890
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Organizačná diskusia

Příspěvek od Antharon »

Je to myslene presne tak ako na slezine, lava strana moze obsahovat cokolvek, text obrazky atd., prava iba text. Ak by tam ale autor potreboval nutne nejaky dekor, tak ho za to asi nikto neukamenuje :D

Ja si tiez osobne myslim ze hodnotenie je skor kontraproduktivne. Ale musel som napisat aj tu moznost.
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Organizačná diskusia

Příspěvek od Jerson »

Selhan píše: 21. 9. 2021, 10:09(* Jerson, ve své separátní kategorii "cena za zohlednění sklonu odpadního potrubí" :D)
Každá poznámka tohoto typu snižuje mou chuť zapojit se asi tak o 50 %.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Organizačná diskusia

Příspěvek od Selhan »

Omlouvám se ti, Jersone, nemyslel jsem to zle.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6890
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Organizačná diskusia

Příspěvek od Antharon »

Jerson píše: 21. 9. 2021, 10:49
Selhan píše: 21. 9. 2021, 10:09(* Jerson, ve své separátní kategorii "cena za zohlednění sklonu odpadního potrubí" :D)
Každá poznámka tohoto typu snižuje mou chuť zapojit se asi tak o 50 %.
Je to hnusna podpasovka selhane. Nastastie jerson je zhovievavy a pri tejto geometrickej rade vzdy ostane nenulova sanca ze sa zapoji a navyse by sa dalo povedat, ze s kazdym opakovanim takeho vtipu to bude jersnovi vadit stale menej. :)

Ale stacilo hlupych matematickych vtipkov, zapojis sa teda jersne?
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Organizačná diskusia

Příspěvek od Selhan »

No a druhá část organizace, o které jsme se bavili - organizované odehrání. Máme zkušenost se sirotčincem, že to jde, máme Karlův discord - podle mě to nebude problém. Rovnou bych asi poprosil, aby se přihlásil, kdo je ochotný odvést aspoň jeden dungeonový oneshot nebo (a to logické) si nějaké zahrát. Vlastně už bychom mohli i rovnou nahodit doodle? Zapište, kdy máte čas, a nějaké termíny se snad vyrýsují? https://doodle.com/poll/8k9d7tipxdg82ah7
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Organizačná diskusia

Příspěvek od MarkyParky »

Já se hlásím, že jednu hru určitě odvedu.
Ale opravdu teď nejsem schopen vysypat z rukávu nějaký termín.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6890
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Organizačná diskusia

Příspěvek od Antharon »

Ja som na tom rovnako, casu mam celkom dost ale neviem sypat terminy dalej ako tyzden dopredu
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Organizačná diskusia

Příspěvek od Selhan »

Záměrem nebylo, že už někdo přislíbí nějaký termín, ale spíš že se ukáže, že mají čtyři lidi volné druhé listopadové úterý, tak se tam jeden oneshot plácne.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Organizačná diskusia

Příspěvek od Jerson »

Antharon píše: 21. 9. 2021, 11:07 Nastastie jerson je zhovievavy a pri tejto geometrickej rade vzdy ostane nenulova sanca ze sa zapoji a navyse by sa dalo povedat, ze s kazdym opakovanim takeho vtipu to bude jersnovi vadit stale menej. :)

Ale stacilo hlupych matematickych vtipkov, zapojis sa teda jersne?
Můj úmysl jsi odhadl zcela přesně, mou chuť komentovat cizí výtvory lze snížit limitně k nule, nicméně nikdy nebude nulová.

Pokud jde o tvou druhou otázku, tak do tvorby se nejspíše nezapojím, protože v sepisování modulů jsem hodně špatný. Nicméně pokud shledám nějaké moduly použitelné pro svou hru, tak je otestuju na lidech.
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: Organizačná diskusia

Příspěvek od Bifi »

Ak sa ich dokončí 5 alebo 6, už to je malé víťazstvo. Tým chcem povedať, že netreba mať veľké oči.
Na druhú stranu je dôležitá aj propagácia cez viac kanálov, než len RPGF.
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
KDolecek
Příspěvky: 921
Registrován: 2. 11. 2008, 18:38

Re: Organizačná diskusia

Příspěvek od KDolecek »

Antharone, měl bys zvážit jestli se do případné publikace bude opravdu dávat všechno co se odevzdá. Zejména pokud půjde propagace i jinými směry než jen RPGF/d20, tak roste pravděpodobnost, že příjdou i hodně špatné věci.

Já na Discodu klidně pár takových dungeonů odvedu. Ale spíš by se to pak protáhlo do listopadu.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Organizačná diskusia

Příspěvek od Selhan »

Tak to je otazka, jestli chceme spis riskovat slabsi sbornik, nebo povest elitaru. Ale vzhledem k tomu, ze tu uz stejne z nejakeho duvodu mame, tak ja bych tam dal jen "finalisty".

S tou propagaci by to ale chtelo uz zacinat. Nemohl byste nekdo prosim nakreslit kuchyni v dungeonu na letacek? Quentine? Smrqu? Eckari? Kdo tady jeste dela obrazky?
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Odpovědět

Zpět na „Dungeonová kuchyně 2021“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů