[HRA] Kniha druhá - HoGlo se probouzí

Zdejší PbP hraní RPG ve hře Chuubo.

Moderátor: MarkyParky

Zamčeno
Uživatelský avatar
Hope and Glory
Příspěvky: 318
Registrován: 11. 6. 2021, 23:05

[HRA] Kniha druhá - HoGlo se probouzí

Příspěvek od Hope and Glory »

Kniha 2 - HoGlo se probouzí
Obrázek
Epická fantasy


Aktuální Kapitola: 04/ XP: 14
Odehraných žánrovek: 8
Zbývající HG Vůle: 5

Žánrové akce:
Obrázek Víra, věda, magie
Obrázek Rozhodná akce
Obrázek Hřích

Žánrové pravidlo:
"Zpátky! Zpátky!"
Během hry může HG upozornit hráče, že se odehráváním své žánrové akce chystají vystavit nějakému nebezpečí. A hráči pak mohou:
- Vzít svou akci zpět (ale pak není dost rozhodná, ne prověřuje hypotézu či není dost hříšná a není to žánrová akce)
- Přesto pokračovat (a pak se nebezpečí vystaví, a k tomu dostanou +1 bonusový EXP)
Hope and Glory

HG pro Chuubo PbP hru
Cyber-Marvellous Wish Granting Engine.
Uživatelský avatar
Corneliu Pillat
Příspěvky: 147
Registrován: 15. 6. 2021, 00:31
Bydliště: replika vládního domu, Upper Floor

Re: [HRA] Kniha druhá - HoGlo se probouzí

Příspěvek od Corneliu Pillat »

"Eh, s tebou moc srandy nebude, co? Tak mazej za svýma. Nejsme tu abychom problémy dělali, ale řešili, kapiš?", Corneliu mávne rukou a nechá krtka běžet. Na displeji místo toho naťuká znovuodeslání předchozí zprávy pro Maxe.

"No, tak do tý vývařovny mrkneme sami, jsem zvědavý, co kuchtí tady dole.", šťouchne do Cheesuse a zamíří směrem, kudy předtím krtek ukazoval.

Krátce na to se jim opravdu podaří objevit vývařovnu skrytou za nenápadnými dveřmi s korálkovým závěsem. Linoucí se vůně, cinkání příborů a lidské hlasy ale prozradily, co se skrývá v sektoru, který je jinak plný trubek, kabelů a nosníků.
Corneliu pomalu poodhrne závěs, zamhouří skrz opar dovnitř a vstoupí. Tak podivnou směsici výbavy interiéru opravdu nečekal. Nebyla to dřív vzorkovna nábytku nebo něco takového? Potřásl hlavou a pousmál se té představě.
Jaké bylo jeho překvapení, když v tlumeném osvětlení rozeznal obrys známé tváře.

"Nazdar Maxi. Nerušíme? Původně jsme tě šli tady s Cheezusem zachraňovat, ale nevypadáš, že bys to potřeboval. Seznámíš nás?"
Corneliu Pillat
Deník

Obrázek
Uživatelský avatar
Max Richter
Příspěvky: 125
Registrován: 14. 6. 2021, 12:06

Re: [HRA] Kniha druhá - HoGlo se probouzí

Příspěvek od Max Richter »

... LoQods, vývařovna ...

Mohlo to být vcelku příjemné odpoledne. Ale najednou mi zahučí v uších, do nosu se nahrne štiplavá pěna a mezi spánky projede ostrá bolest. Pokusím se něco říct, nebo spíš zařvat, ale jen chrčím a zoufale mlátím pěstí do stolu. Před očima mi projede celý můj výcvikáč a rozhemtaná kaše mi teče z nosu až na bradu, když konečně vyplivnu ten zkurvený zaskočený kus masa z krku a začnu bolestivě sýpat.

Míja vypadá vyjeveně a je asi jediná. Slzícíma očima se rozhlídnu kolem sebe a věnuju okolním nevinné pokrčení ramen. Na chlapíka svlečeného do půl těla s mladou holkou po boku tu jsou zvyklý, s tím jsem počítal. Ale jestli si pomyslí, že mi nechutná, budou Návratáři to nejmilejší, na co jsem dneska narazil.

Vezmu vyplivnutý kus masa do prstů a vrátím ho zpátky na talíř. Prstem si prošťouchnu zalehlé ucho a aniž by to spolu technicky nějak souviselo, v hlavě se mi rozezní po dlouhé době známá skladba. Tuším v zádech podezřívavé pohledy, ale mám teď jiné starosti.

"Cože chceš dělat, Míjo?" zakroutím nevěřícně hlavou. "Unést jednoho z Ohm? Násilím? Spadlas ze vznášedla? To nemáš po dnešku ještě dost? Já si říkal, že se teď budeš chtít vrátit domů, pokecat se SíEm a zlepšit si náladu plněním nějakých těch úkolů, co pro tebe má, a ne že se budeš snažit nasrat... pardon, naštvat hned druhou bláznivou bandu tady dole. Míjo, já fandím tvé snaze změnit lidi a pomoct jim, ale to se ti nepodaří, když budeš mrtvá."

Mě z téhle holky fakt trefí. To jí nestačí, že je zapletená s nespolehlivou chybující CMWGE, které někteří říkají Tyranka? Že ji tahle, dobře, tyranka, nedokáže nejspíš ochránit, jak se dneska beztak ukázalo? Vždyť CMWGE nehla ani brvou, aby se Míja vrátila domů živá, vůbec jí na ni nezáleží. Ale ona si nedá říct a půjde fanaticky Ohm po krku, paráda.

"Ale kurnik už," zakleju pro sebe, když mě přepadne pocit, že i Infected Mushroom jsou proti mně:

You gotta rise up, you got a second chance to dance
You gotta rise up, oh, revenge is sweet, it is in your feet
You gotta rise up, show 'em how we roll, on the dance floor
You gotta rise up, like a phoenix through the flames


Obrázek Vyjádříš ostatním to, co předstíráš a při tom tvá postava cítí své obavy, na což upozorníš poukázáním na svou cedulku.

"Míjo, já si myslím, že Ohm mají v něčem pravdu. A chci taky zjistit, co všechno ví, ale jinak, bez další střelby, na to už beztak teď nemám munici. Chci zjistit, co měla znamenat ta jejich žádost o přístup do UpFloo. Prý je na vnějším plášti HoGlo nějaký systém, kterým se dá cestovat mimo Majdex, pamatuješ? A chápeš, co to má znamenat? Protože já se obávám, že asi pomalu jo a vůbec se mi to nelíbí. Co když je město nějak ohraničené a my o tom nemáme vědět? Co když je fakt něco 'tam venku'? Co když nám CMWGE lže a vážně nás vede někam, kde nám hrozí zánik? Tohle musím pochopit a jenom Ohm mi na to odpovědi nedá, Míjo..."

You gotta rise up, that's how you get on top, that's how you stay on top
You gotta rise up, when they eliminate, you gotta levitate
You gotta rise up, when they give you pain, you gotta up the gain
You gotta rise up, like phoenix through the mother fucking flames


"...a pochopím, když mi s tím nebudeš chtít pomoct, ale já prostě teď musím tam nahoru, rozumíš?"

HG, hlásím žánrovku Obrázek Víra, věda, magie - Max přednesl hypotézu o stavu HoGlo a půjde ji otestovat.


Když konečně zakončím proud myšlenek a kouknu Míje do těch jejich velkých rozzářených očí, mám na chvíli po dlouhé době pocit, že mám všechno fakt pevně v rukách, pod kontrolou a nic se už nemůže víc zdupat. Pak za sebou uslechnu povědomý hlas a s rukou na bouchačce vyskočím ze židle.

""Eh, Cornelie, tebe bych tu nečekal," vypadne ze mě úplně upřímně a padnu zpátky na zadek. Pistoli schovám do kapsy a rozhodím rukama směrem nad stůl.
"Vemte místo, asi bude o čem povídat. Jo, tohle je Míja, Míjo, Cor."


Zakloním se a zaposlouchám do směsky barevných fleků, které se během pár chvil nad naším stolem rozvíří. S každou další událostí, kterou si navzájem s Míjou, Corem a jeho společníkem vyměníme, se do mojí představy o pevně kontrolované situaci zaryje hluboká rýha a netrvá dlouho, než ji mám ve stavu, kdy bych ji moh zalít vodou a přecedit. A do toho se v hlavě rozezní kytary...

...Hello darkness, my old friend...

Tak ne, nebude to příjemná procházka do UpFloo spojená s poznáním. Čeká mě zas nějaký průser. Ještě, že to vím dopředu...

Míjo, Core, Jesusi, máte slovo. Předpokládám, že si to důležité předáme off-screen. Max se poté vydá nahoru směr Majdex.
Max Richter
Deník

Obrázek
Uživatelský avatar
Míja
Příspěvky: 129
Registrován: 19. 6. 2021, 12:59

Re: [HRA] Kniha druhá - HoGlo se probouzí

Příspěvek od Míja »

Chvíli vyjeveně koukám, jak se můj policista dusí, vstanu a smutně se na něj dívám. Když mi dřív zaskočilo, tak se má masážní židle nějak divně zavlnila, dloubla mne prudce do zad a sousto vyskočila. Tyhle židle to ale určitě neumí. Několikrát nejistě přešlápnu a pak se omluvím (aby mne náhodou nezastřelil, že na něj útočím, je to přeci jen policista, bůhví jaké má instinkty) a párkrát jej praštím rukou do zad.

Naštěstí se během pár desítek vteřin ukáže, že to dopadne dobře a že se neudusí.

Znova se omluvím a pak se usměju "Neříkala jsem, že se chci teď otočit a odnést sama nějakého Ohma holýma rukama, musím se připravit."

Trochu zklamaně poslouchám, že můj policista má jiné plány, určitě taky zajímavé, ale jiné. Snažím se to maskovat a usmívat se, ale cítím, že je to křečovité.

Zeptám se ho, jestli by se mnou pak šel dolů, když já s ním půjdu nahoru, ale neodpoví a vlastně vůbec to nevypadá, že by mě slyšel.

Zvýším hlas: "Vy máte vlastně nějaké problémy se sluchem? Často se mi stává, že mě neslyšíte." Začervenám se a po kratší pauze se odvážím zeptat, i když se bojím odpovědi "To mi neodpovídáte, protože si myslíte, že to není třeba, protože povídám hlouposti?" "Hmmmm ... a nebo opravdu špatně slyšíte? Hlasité zvuky poškozují sluch, možná jste příliš střílel."

... o pár minut později ...

"Ahoj Chesusi! Dobrý den Core!"

Chvíli si povídáme a pak začnu vyzvídat na Corovi a Chesusovi, jestli by mi nepomohli unést Ohma. "Nemusíme ani celého, stačí paměť a centrální jednotka"
Uživatelský avatar
J35U5xMachina
Příspěvky: 137
Registrován: 12. 7. 2021, 18:51

Re: [HRA] Kniha druhá - HoGlo se probouzí

Příspěvek od J35U5xMachina »

... T=-17 min. (chvíli před tím v uličce)...

"Hustý, ty seš real gangsta?" vejrám překvapeně na chlapcovo tetování, "Tak to r*e*s*p*e*c*t! Já jedu za Valentinos, ale jak říkám, spíš jsem na sólo game..."

Pak se objeví Corneliu a já bych ho v první chvíli nepoznal.
"GG, čumba," pochválím ho za zmizení mole-gangstas, "Jak se ti povedlo na sebe tak rychle dostat správný kamo? Co je to za skin?"
Automaticky mávnu rukou, abych vyvolal herní menu, ale pak mi dojde, že jedem IRL. Trochu rozpačitě se podrbu ve vlasech, ale pak natáhnu ruku, abych setřel trochu mastné kamuflážní barvy z Corneliova obličeje.
"To je rtěnka?" zeptám se se zdviženým obočím.

... T=0 (v restauraci "Hnedle knedle") ...

Moje první jídlo v LoQods! A for real! Tohle je tak neskutečně c001, brífing před misí a ještě v tak epic prostředí... Jako real technindžové hezky před runem...

"Moc rád tě zase vidím, Míjo!" přivítal jsem se před tím a hned začal pořádně představovat Cornelia. Ten Max to jen tak odbyl, asi spoléhal na to, že si Míja promítne na vizor Corův profil. Jenže signál tu vypadává a hlavně Corny nic takového na vejru nemá! Vlastně minimálně pro slušnou část Majdexu neexistuje... Tak jsem to vzal na sebe a i když mě pak Velkej pes utnul, myslím, že jsem stihl vychrlit všechny higlighty. Ostatně nepatřím k nejsledovanějším vlogerům Vejru pro nic za nic. Teda... patříval jsem.
"Je epic tě vidět for real! Kdybych nečetl tvoji esej, asi bych si to neuvědomil, ale je to poprvé, co se vidíme IRL. A mělas pravdu, je to lepší!"
Prohlížím si její upocenou, ušpiněnou tvář, splihlé vlasy a zaschlou krev za uchem.
"Třeba bych si neuvědomil, jak doopravdy záříš. Vždycky jsem si myslel, že používáš nějaký filtr, ale ne, c001. A lavískuju ty tvoje vlasy, dokonalý barvy!"

Jídlo je neskutečně hustékrutopřísné. Mám pocit, že denní doporučenou dávku tuků (hlavně těch přepálených) a soli překročím hned prvním soustem, ale chuť je intenzivní a hlavně jiná. Jako by jídlo vedle hořkosti, sladkosti, kyselosti a právě slanosti mělo jakousi další, dosud plně nepoznanou pátou chuť! Připomíná mi to asijskou kuchyni, ale mnohem intenzivnější! Musím zjistit, co za koření tam kuchař dává...
Na druhé straně v něm není příliš mnoho zeleniny a k pití je jen pivo, vitamínový džus nemají a posílají mě ho koupit do jakési uličky - asi mě špatně pochopili, zdejší slang není takový, jaký ho znám z LQs:ZvP.

Ale to nevadí, jídlo s přáteli - zejména takové exotické - výměna novinek a zážitků... Konečně naplno pochopím, o čem byl Míjin manifest.

¡ Cink! Žanrovka. Nechám na H&G, aby určil jaká ;-)

Navíc má pro nás Míja dokonce quest! Uvědomím si, že není jen chytrá, ale je skoro tak hustá jako já! Mám co dělat, abych nezačal tancovat.
"Jasně, že ti pomůžeme! Není problém." Teda dokonce i si uvědomím, že by to mohl být problém, ale v téhle společnosti mi to tak nepřipadá. Naopak si připadám, že je to přesně to, co by měl Obrázekhrdina dělat!
"Nejdřív ale musíme splašit nějaký gear. Vlastně proto tu jsem," na okamžik zaváhám, protože si vzpomenu na to, co říkal Cor o dávkování informací. Rozhodnu se tedy začít tou pozitivní částí pravdy, "Dokonce jsem od CMWGE dostal přesně to, co na to potřebujeme - epic Čepel! Jen... mi ji ukradl nějaký krtek. Myslím ale, že tu bude někde na černém trhu - určitě se jí bude chtít rychle zbavit . Jakmile ji najdeme, bude dokonalá k tomu, abysme vyřízli tu cenrální jednotku. Ohm nám nebude klást žádný odpor!"
Chesus
Deník
Obrázek
Uživatelský avatar
Hope and Glory
Příspěvky: 318
Registrován: 11. 6. 2021, 23:05

Re: [HRA] Kniha druhá - HoGlo se probouzí

Příspěvek od Hope and Glory »

Myslím si, že to posezení a užívání si jídla s přáteli je Obrázek Střípek života, a když jste se na něj sešli všichni čtyři, tak ho ohodnotíme, přestože si ho půjčujeme z jiného žánru.
Hope and Glory

HG pro Chuubo PbP hru
Cyber-Marvellous Wish Granting Engine.
Uživatelský avatar
Corneliu Pillat
Příspěvky: 147
Registrován: 15. 6. 2021, 00:31
Bydliště: replika vládního domu, Upper Floor

Re: [HRA] Kniha druhá - HoGlo se probouzí

Příspěvek od Corneliu Pillat »

Bylo to nejpodivnější bún bò, které měl a za původ surovin by ruku do ohně nedal, ale chutnalo mu a byla to poměrně příjemná změna, oproti jídlům v MiDeksu, která chutnala pokaždé úplně stejně. Přisypal si do mísy fialové chili papričky a zamíchal nudle nesourodými hůlkami. Držel je ale zkušeně a vůbec se nezatěžoval stolovací etiketou.

Zatímco hltal jídlo, ascinovaně poslouchal vyprávění Maxe a Míji, kterou doteď znal jen z jako dívku z VíáRových manifestů a také se zapojil do sdílení. Je toho tolik. Robot, který vznikl jako důsledek chyby a teď se snaží vzdorovat CMWGE? Co tím myslel, že aby zachránil HoGlo, nesmí se dostat do Ráje? V příkrém kontrastu s tím, že lidé se k Ráji stále upínají a myšlenka nezamřela. Nápisy v části LouKvods, které Míja s Maxem naznačovaly mnohé. Cítil tam spojení se světem, jaký znal kdysi, ale bylo to jako kdyby někdo rozbil mozaiku a znovu jí poslepoval - jinak, špatně, neúplně.

Obrázek Corneliu poslouchal příběhy o tom, co se dělo na „jiných místech“.

Pokusil se doplnit nějaké střípky nebo vrátit na správná místa sám - Maxovi i Míje dal přístup do své simulace a převyprávěl jim znovu, co si pamatoval o světě před HoGlo on sám. Pocházel ze společnosti, která si cenila lidské práce a snahy, společnosti, která hledala smysl a naplnění skrze zkoušky a posouvání toho, co je možné. Jeho generace si kladla nemalý úkol - zachránit svět. A navzdory tomu, že v popředí bylo Lidstvo a jeho zájmy, hledala hodnotu v každém člověku a pěstovala osobní zodpovědnost. Ozvěny toho všeho viděl pod tím nánosem generací a zmatení v těch heslech a ve snaze některých, tady dole v LouKvods, vydláždit si vlastní cestu do Ráje. Jenže v jeho době byla společnost angažovaná, informovaná a transparentní, měla řízení, vizi, elity v čele. Byla sjednocená. Z toho tady dole nezbylo nic. Všechno co viděl byl rozpad, rozklad a frakce, které vlastně neví, co se děje, ale to jim nebrání dělat nevratná rozhodnutí a páchat škody. MiDeks oproti tomu řízený byl a nerozpadal se, ale nebyl o nic víc transparentní - připomínal mu spíše zlatou klec nebo vypolstrovanou hernu. A některé hodnoty starého světa z něho vymizely skoro úplně - lidé až na výjimky zapomněli hledat naplnění a vzdali se informovanosti a řízení ve jménu nekončící zábavy a bezstarostnosti.

"Mhmm...je to tu pěkně domotaný...koukám, že tady dole...hmh...přežívají střípky starýho dobrýho světa před HoGlo. Mmm...víte co, lidi, co věří v Ráj a snaží se ho dosáhnout svojí pílí.", pronese zamyšleně ještě s plnými ústy, "Mám pocit, že to ten Óhm myslí dobře, ale dělá pěkně blbě. Protože je to vadnej robot a nemá kompletní data. Třeba ti hmmm...Návratáři, to je...úplná zvrácenost. Kdybychom s nimi jako Vlci soupeřili o zdroje, smetli bychom je bez milosti. Mhchm. Takový nesmysl."

Corneliu odsune vyjedenou misku na stranu, mávne rukou a nevěřícně zakroutí hlavou.

"Chápu myšlenku návratu k životu jako v jiný době ale co jako třeba...kam se chtějí vracet? Z toho, co říkáte, tady nikde není žádná opravdová příroda, ani skutečná jeskyně. Divoši v plastocelové džungli. Zvířata. Takhle to ani nebylo, takže to není návrat, ale úplně slepá cesta. Jak se něco takového, u Všematky, může stát? V jaké společnosti se mohou lidé nechat zblbnout k něčemu takovému? Vadným robotem? Hope and Glory má větší problém, než jsem si myslel."

Zhoupne se na židli dozadu a dá si ruce za hlavu. Chvilku si prohlíží Maxe i Míju a přemýšlel, jak moc to asi doopravdy bylo drsné a nakolik bylo vyprávění přikrášlené. Oba ale vypadali, že viděli za jediný den víc, než většina Majdeksanů za celý život. A Max...Max měl pohled vojáka, co se vrátil z akce. Kde zabíjel. Měl by na něj dát pozor, po tom co zažil.

"Hmm...vím, že jsme sem přišli kromě gáblíku i pro Čepel, ale tady souhlas s Maxem. Stav HoGlo je teď ta největší hádanka, dokud nevíme souvislosti, můžeme napáchat víc škody než užitku...jako ten Óhm. To je jenom symptom. V UpFloo by mohla být celá řada odpovědí...a taky tam už Óhm mohli poslat někoho dalšího. Instinkt mi říká, že bych se měl vydat právě tam."
Corneliu Pillat
Deník

Obrázek
Uživatelský avatar
Hope and Glory
Příspěvky: 318
Registrován: 11. 6. 2021, 23:05

Re: [HRA] Kniha druhá - HoGlo se probouzí

Příspěvek od Hope and Glory »

Když Max a Cornelieu odmítnou pokračovat ve výpravě po Loukvods, na tváři mladší dvojice se objeví zklamaný výraz.

Dobré jídlo a výměna zážitků dá na tento moment zapomenout.

Když se o později celá čtveřice vydá vzhůru, tak nějak přirozeně se rozdělí na dva páry. Oba zkušenější muži se drží vepředu a domlouvají svou výpravu do ApFlů, zatímco mladík s dívkou se drží vzadu. Něco si u toho neustále šuškají a jejich pohledy pravidelně kontrolují, jestli se po nich starší pár neohlíží.

O pár pater výš, když Cornelieu a Max konečně dosáhli bezpečí Majdexu, ztratili už mladý páreček zcela z dohledu. Životem prostřelí muži nečekali ani nepátrali po důvodu jejich nepřítomnosti. Když si během loučení neodpustili cynickou poznámku, že to možná CMWGE originálním způsobem propletla cesty obou mládežníků, aby přišli na jiné myšlenky a zklidnili se.

J3SUS s Míjou však měli k oddělení od Cornelieu a Maxe úplně jiný důvod, než obvykle bývá mladým párům přisuzován. Toho večera Loukvods vůbec neopustili. A nemínili to udělat, dokud nezískají ztracenou Čepel a řídící jednotku jednoho z Ohm.



Tímto končí kapitola.

Získáváte každý 4 žolíkové expy, 0 přechází do další kapitoly.

Prosím, učiňte následující:
- umístěte žolíkové EPXy (včetně těch za Emoce, pokud jste tak doposud neudělali) do svých Cest
- projděte si své Cesty, zdali se v nich nenachází něco, co jste splnili a předtím jste si toho nevšimli. Mějte při tom na paměti, že někdy vám může se splněním kroku na cestě pomoct i odehrávka někoho jiného - třeba HG nebo spoluhráče.
- obnovte si Vůli na 8
- pokud máte povrchové Zranění a nemáte ho úplně čerstvé, můžete si ho odstranit.
- Potíže prosím zatím neřešte, ještě k nim něco budu mít.

V další kapitole se Max s Cornelieu vydají do ApFlů, zatímco Míja a J35U5 se vydají získat čepel a "mozek" jednoho z Ohm.
Hope and Glory

HG pro Chuubo PbP hru
Cyber-Marvellous Wish Granting Engine.
Uživatelský avatar
Míja
Příspěvky: 129
Registrován: 19. 6. 2021, 12:59

Re: [HRA] Kniha druhá - HoGlo se probouzí

Příspěvek od Míja »

... cestou k Míji domů ...

Nezvladatelně se hihňám "Chesusi, jsi největší borec, co se týče akčňáren, ale do logických her a adventur se, prosím tě, fakt nepouštěj."

Napodobím Chesusův hlas: "Mám sofistikovaný plán čumbas! Čepel mi byla ukradena proradnými gangtas, vyrazím do místa, o kterém se říká, že je tam vysoká kriminalita! .... ups ... eee ...ono nevím, jak ten borec vypadal ... a ono je to LoQods fakt tak velký?" Zarazím se, nebylo to úplně přesné napodobení. No možná to ani nebylo vtipné. Nesměle se podívám po Chesusovi "Promiň, jen takový vtípek."

... u Míji doma ...
Na stolku leží dvě otevřené lahve s limonádou a já ležím na posteli a pod hlavou mám očištěnou krabici od pizzy, abych si nezašpinila postel.

"Ale Chesusi, jasně, že to půjde spravit, CMWGE by byla na prášky, kdybych nebyla schopna se připojit napřímo a hnala by mě do nemocnice místo toho, aby nám pomohla. Možná ani nebude potřeba ten konektor vyměnit, třeba bude stačit vyčistit vnitřek od zaschlé krve. Hraní na doktora for real!"

Povzbuzuju Chesuse a soustředím se, abych nevypadala vystrašeně. Když si ale sedne vedle mne a dotkne se přitom mé ruky, tak musí cítit, jak je studená a zpocená.

"No tak když to zkazíš, tak mi pak zavoláš odvoz do nemocnice ... fanynky se to nedozví."

... o čtvrt hodiny později ...

Tvářit se na Chesuse povzbudivě nebylo zas tak jednoduché, teď už ale bolest i občasné dvojité vidění přestalo. Zkusím se připojit k terminálu, kablík nejde pořádně zasunout, ale funguje to, jen doufám, že v půlce z ničeho nic nevypadne, to by bylo pěkně nepříjemné. Naštěstí vnímání Vejru není nijak narušeno. Objeví se vlídná a ustaraná tvář CMWGE.

"Ahoj SíEm, pracuji na tom posledním úkolu. Jednoho z Ohmů jsme zničili, samozřejmě budu pokračovat dál. Potřebuju ale spojence a spojenec potřebuje zbraň. To nepůjde bez tvé pomoci. Když jsi věděla, že jsem pozorovala hvězdy v parku, jistě víš i kdo byl u Chesuse v bytě a pokud jeho identitu nevíš, tak jistě existují nějaké záznamy z kamer, kam se pak vydal, kde je, jak vypadá a jestli případně sešel do LoQods a kudy. Nahraješ mi prosím údaje a kopii i do Chesusova tabletu?" Zarazím se, je to zvláštní jak s CMWGE mluvím, jak jí vlastně skoro poroučím.

"A SíEm, co je to vnější plášť? A proč je dole v LoQods tak strašné horko? Potřebuju vědět co nejvíc, ať nejsem v LoQods tak ztracená!" Chci se zeptat ještě na milion dalších věcí, ale Chesus spěchá, tak jen dodám: "Potřebuju nový tablet, mohl by mi ho dron co nejdřív doručit?"

Můj záměr je co nejvíce se dozvědět z informací poskytnutých CMWGE, používám dovednost Přebujelá schopnost hledat vzory v datech 2 + 2 vůle. A přicpala bych i pouto Zlatá klec: Míja je nucena poslouchat příkazy od C-MWGE 2, když už to potřebuju kvůli plnění úkolu pro ni, tak předpokládám, že CMWGE nebyla skoupá na informace.
Uživatelský avatar
Hope and Glory
Příspěvky: 318
Registrován: 11. 6. 2021, 23:05

Re: [HRA] Kniha druhá - HoGlo se probouzí

Příspěvek od Hope and Glory »

Ještě doplnění těch Issues ... protože ten závěr večeře si o nějaké říká:

J35US se rozhodl pomoct Míje, když ji Max odmítl. To rozhodně bylo Obrázek Hrdinské 2.
Jsi hrdina. Pokud jsou někde problémy, míříš tam.
S jedinou výjimkou - kdyby kdyby opuštění nějaké odpovědnosti vstříc "problémům" byla ta snazší cesta. V takovém případě může být hrdinstvím zůstat na místě. Nenech si to ale přerůst přes hlavu.

Míja slyšela u toho stolu spoustu střípků informací. To by bylo, aby ve světle své nové dovednosti nezačala v tom všem hledat nějaké Obrázek Tajemství 1.
Buďto je na tobě něco tajemného, nebo něčemu tajemnému budeš muset čelit. Co to jen může být?
Zároveň získáváš +1 Zázračný bod, i nad výši limitu.

Max se rozhodl odpojit od Míji. Jistě, naopak se k němu přidal Corneliu, ale ten není tak úplně z HoGlo. Co se HoGlo týká, tak Max je prostě ještě víc Obrázek Izolovaný 4.
Držíš se pryč od ostatních, protože je nechceš zatěžovat svými problémy. Ale brzy stane něco špatného ... na co už sám nebudeš stačit.
Kontaktuj svého HG. Probere s tebou nějaké detaily ohledně toho, jak by se mohla tahle Potíž uzavřít.

Cornelieu zjistil, že některé z věcí v Loukvods mu připomínají svět, jaký znal. Jako by slyšel vzdálené Obrázek Volání 1.
Cítíš, že bys měl něco udělat, ale nejsi si jistý, co to je. Zapomněl jsi to, nebo jsi na to ještě nepřišel, nebo do sebe ještě nezapadly všechny dílky skládačky.
Zároveň získáváš +1 Zázračný bod, i nad výši limitu.
Hope and Glory

HG pro Chuubo PbP hru
Cyber-Marvellous Wish Granting Engine.
Uživatelský avatar
Hope and Glory
Příspěvky: 318
Registrován: 11. 6. 2021, 23:05

Re: [HRA] Kniha druhá - HoGlo se probouzí

Příspěvek od Hope and Glory »

Zjisti pomocí Přebujelá schopnost hledat vzory v datech všechny požadované informace - o zloději Čepele, o Vnějším plášti a o horku tam dole ... to je asi tak na stejné úrovni, jak materializovat hmotu myšlenkou. Překážka 3.

Schopnost hledat vzory +2 Vůle +2 CMWG dává úkoly +2 Překážka -3 => 3 Provedla jsi to správně a udělala dojem na okolí.

Zároveň povolávám Zázrak - Úmluva této kampaně říká, že Přímá žádost C-MWGE o vyřešení konkrétního problému musí nadělat víc škody než užitku.


SíEm vypadá nejdřív zaraženě, obraz dokonce na chvíli zamrzne, když Míja zmíní vnější plášť a horko tam dole. Pak se ale najednou začne Cheesusův tablet plnit daty. Kvanty dat. Neskutečným množstvím dat.

"Samozřejmě, že ti pomůžu. Posílám ti o té ztracené čepeli všechno co vím. Projdi si ty data pořádně. Je to tvůj nový úkol. Klidně mu věnuj veškerý čas. A nespěchej, klidně to několikrát zkontroluj. Nevadí mi, když to budeš zkoumat třeba týden. Nebo měsíc. Nebo půl roku. K těm dalším otázkám ... kolem pláště a tepla ... se dostaneme, až to budeš mít hotové.

Kopii máš i na svém novém tabletu."

Potom se SíEm odpojí a téměř v témže okamžiku se ozve zabzučení zvonku. Venku přinesl doručovací dron nový tablet.

Míja se odpojí, uklidí krabici od pizzy a udělá místo na gauči. Cuknutím zápěstí zapne mirroring obrazu na multimediální stěnu, aby Cheesus mohl sledovat pátrání v souborech s ní.

Pokračování později.
Hope and Glory

HG pro Chuubo PbP hru
Cyber-Marvellous Wish Granting Engine.
Uživatelský avatar
J35U5xMachina
Příspěvky: 137
Registrován: 12. 7. 2021, 18:51

Re: [HRA] Kniha druhá - HoGlo se probouzí

Příspěvek od J35U5xMachina »

... cestou k Míji domů ...

Všechno se semlelo tak rychle, že se mi z toho zatočila hlava. Tomu říkám správný hype!

Jenže v jednu chvíli dojídám tu awesome chálku <jak se v LoQods říká jídlu> a upíjím silné pivo a ve druhou mi Corneliu zmizí s tím pořádkem Maxem. Nejdřív bylo prim zbavit se těch starších a věčně vážných chlápků a s Míjou jsme si měli hodně co říct - známe se přece z Vejru a vždycky měla na věci c001 postřehy - ale i tak se cítím trochu zrazený, že Max dává přednost svému pátrání, jako by Čepel! nebyla stejně důležitá, možná důležitější! Smečka, to zrovna! Má mě za štěně, možná stejně jako Míja, co si ze mě dělá LoLky. To je určitě tím, že jsem na rozdíl od nich ještě nikoho nezabil... Je vidět, že je LoQods nakazilo rychle - není kill, není respekt, tak je to jednoduché!

Pak na mě Míja hodí nesmělá kukadla a já jí hned odpustím. Věřím jí, že to tak nemyslela. Je jen nahypovaná, navíc má zraněnou hlavu. A nebyli bychom přátelé, kdybychom si ze sebe vzájemně neutahovali, no ne? A je nutno si přiznat, že mě vystihla překvapivě dobře. LoL, na Vejru by mým parodováním vydělala pěkných pár lajků... For real je ještě víc c001, než jsem myslel.

!Cink! Obrázek Emocionálně ti ublíží někdo, kdo je nějak zapleten do tohoto Příběhu. Tohle je ještě dohrávka z minulé kapitoly.

"Chill, čum- é.. sis? Jsme cool," potvrdím, že mi její vtípky nevadí, "Je fakt, že to nebyl dokonalý plán, ale trochu se tam zorientovat nemohlo uškodit. Navíc jsem nechtěl nechat vychladnout stopu. Víš jak, né? Dva honící psi - who let the dog out?! Whoof-whoof-whoof! Akorát mi teď Velkej pes zdrhnul s jinou ču-...mba.

Jinak se rád nechám ozářit, s jak sofistikovaným plánem jsi tam šla s Maxem ty. To povypínání Návratářů v něm asi nebylo, ne? Mimochodem, to jste s Maxem trošku přeháněli, že jo? Znám to z Vejru, tam v zombie gameskách taky n00bové nadhodnocují počty enemíků, i když to třeba není ani záměr... Mimochodem, seš s tím chill? Na linice by ti mohl Toby dohodit nějakou profesionální terapeutku. Ne program, lidně real. Říkal, že se podívá po jedné pro Cornelia - ten by program neposlouchal - a prý našel nějaká fakt prim neuroložku, co má licenci dálkově konzultovat případy až v UpFloo!
Chci říct, tohle bylo IRL... jasně, Návratáři byli buglí, víš jak, 93 % chyb je na straně uživatele, ne v programech, ať si Velkej... hafan říká co chce, jestli je oblbnul nějaký buglý android, pak to byla jejich chyba! Ale zajímalo by mě, proč to CMWGE dopustilo. Vlastně celé LoQods. Myslíš, že jsou druhy lidí, kteří nejvíce potřebují zbavit se plnění vlastních potřeb? Ti krtčí gangstas, co jsem viděl, vypadají, že jim to funguje, ale tihle Návratáři... myslíš, že můžou být někteří lidé buglí natolik, že odmítají péči, pomoc, a kontrolu, i když je to nevyhnutelně vede do záhuby?"

!Cink!ObrázekObrázek Mluv s někým o smrti.
!Cink!ObrázekVyslovíš teorii či domněnku ohledně toho, jak něco zapadá do paradigmatu, o kterém neustále přemýšlíš, či jak ho to mění.

... u Míji doma ...

"Jako ty teď! Já chápu, že se bojíš, že ti CMWGE předepíše klid na lůžku, ale říkám ti, Toby by nám hecnul nějaký MED a o tvém ošetření by nebyl nikde žádný záznam. Jestli ty to tahle s tím svým real live nezačínáš trochu přehánět. Kdybys byla alespoň dost stará na nějaké drogy... Tak si vezmi alespoň ty růžové vitamíny proti bolesti..."

Tohle je opravdu epic! Ilegální ošetřovaní raněného, jako v nějakém gangsta vejrovém filmu. Snažím se protestovat a vysvětli Míje, že to není dobrý nápad... jenže je to awesome! Hlas mi přeskakuje a ruce se chvějí, musí to vypadat, že se bojím něco dělat - a já jsem vážně trochu vyklepaný - ale spíš je to tím, že se těším na své gangsta IRL first time.

Upřímně, trochu jsem se bál, když mě Míja táhla k sobě domů - tyhle mladičké fans chtějí obvykle jen jedno a od Míji by mě to trochu mrzelo, na druhé straně nesmím své fans zklamat, že? - ale naštěstí úplná paráda! Vyčistím jí konektor a okolní tkáň pomažu regeneračním gelem vysosnutým z její MED+ lékárničky a přichytím uvolněný chrom <vážně se cítím jak LQs:ZvP rozparovač> lepící páskou, dokud okolní tkáň trochu nezaroste.

... o čtvrt hodiny později ...

Nervózně chodím sem a tam, zatímco je Míja připojená a snažím se rozptýlit prohlížením jejího bytu.
Jestli já ji neměl říct, že se bojím jestli to vydání Čepele! nebylo od CMWGE bug. Na druhé straně třeba mi opravdu vyjde můj plán, o který jsem se snažil - mít ji tak dlouho a tak rád, že ji už budu potřebovat - CMWGE mi ji bude muset nechat.

Navíc se zdá, že Míja má CMWGE plnou důvěru a jaksi hlubší vztah. Zažil jsem už fans, které byly její iniciály schopny vykřikovat během orgasmu, případně mu ráno děkovat za to, že mě jim přihrál do cesty, a jiné, kteří věřili, že jsou s CMWGE kamarádi - to se stává hlavně dětem - ale Míja byla dost chytrá a nad věcí, aby těmito iluzemi netrpěla. Nebo ano?

Na každý pád jsem jí vděčný, že se mi s nalezením Čepele! vážně snaží pomoct! Alespoň někdo...

!Cink!ObrázekObrázek Zatáhni další Důležité postavy do aktivit či vyšetřování souvisejících s tvojí Cestou.

Můj pohled přitáhne nevině vypadající kostka s obrázky po stranách. Nevedu žebříček LQs:ZvP, jestli nepoznám vejrový sběratelský item, když ho vidím. Na jedné straně kostky jsou dva lidé, kteří se drží za ruce, na druhé Ježíš na kříži - toho poznám, protože ho má madre vytetovaného jako růženec na kotníku.

"Hele, to jsem !" ukážu Míje, která se konečně probrala z Vejru, třetí obrázek muže zachraňujícího kluka padajícího z lávky, "A tady je můj jmenovec... Madre mi o něm vyprávěla. Nechat se přibít ke kříži, aby zachránil lidstvo. Jako je to c001, ale kdyby měl moji Čepel!, tak se přece proseká, ne? Vždyť byl přece hrdina!"
Chesus
Deník
Obrázek
Uživatelský avatar
Hope and Glory
Příspěvky: 318
Registrován: 11. 6. 2021, 23:05

Re: [HRA] Kniha druhá - HoGlo se probouzí

Příspěvek od Hope and Glory »

Reakci Míji případně doplníme retrospektivou.

Míja zobrazí data na stěnu.

Zprvu to vpadá, že toho SíEm poslala zbytečně moc. Cheesus na ta kvanta dat hleděl a hlavou mu proběhla myšlenka, že tohle přeci bude i ten nejlepší lidský analytik procházet desetiletí. Jenže Míja je nezačne procházet jeden soubor po druhým, ale vedená jakýmsi instinktem přepíná mezi adresáři a otevírá nejrůznější záznamy z nejrůznějších míst.

Sedí takhle asi čtyři hodiny - droid mezitím doveze další pizzu - a Míja většinu času mlčí, jen občas jí uteče nějaká poznámka:
  • "to je zajímavé, na sekundu stejný timestamp jsem předchvílí viděla u těch záznamů z třináctého patra."
  • "všiml sis kontrolního součtu u tohohle videa? je dělitelný sedmnácti, stejně jako u té nahrávky, na kterou jsme koukali před patnácti minutami"
  • "..."
Občas - když si Míja dojde odskočit nebo zrovna žvýká dovezenou pizzu - sedne k terminálu Cheesus a pokusí se něco vyhledat konvenčními metodami. Jenže se ukáže, že dotyčný se svou led-kamufláží pracovat umí a na všech kamerových záběrech z bytu a okolí je jeho tvář nečitelná.

Míjino nekonveční pátrání pokračuje ...
  • "..."
  • "taky se ti zdá, že tenhle QR link vypadá jako kdyby týpek padal z hoverboardu? A hádej, co je na videu, když ho rozklikneš..."´
  • "víš, že ta tvoje Čepel nebyla jediná ukradená starožitnost za poslední dva měsíce? Ve skutečnosti jich zmizelo už třicet jedna - a vidíš to? každý z těhle dvaasedmdesátiznakových policejních kódů, kterými jsou jednotlivé případy označeny, má v sobě někde obsažená písmena 1 a F. To je hexadecimálně třicet jedna. To není náhoda, chápeš?"
Jesus absolutně nechápe, jaké všechny souvislosti s v souborech Míja nachází, ale když mezi po desítkách zdánlivě náhodných výkřiků do tmy zmíní sérii jednatřiceti podezřelých krádeží starožitností, zbystří.

Míja mezitím pokračuje v prohledávání. Aby se v tom všem vyznala, otevře si Míja malý dashboard a na něj si odkládá poznámky z nalezených souborů, fotografie a krátké smyčky videa a pomocí virutálních špendlíků a červených čar je spojuje do souvislostí.

Většinu času už prochází soubory přímo z policejních složek, ale občas zamumlá: "kde jsem to jenom", "aha, tenhle soubor má na byte stejnou délku jako informace z ..." nebo "když přečteš třetí, páté a sedmé písmeno, tak jsou stejná jako čtvrté, deváté a dvanácté písmeno názvu zprávy o ..."

Konečně vydechne. Dashboard se mezitím roztáhl na dvě třetiny zobrazovací plochy, aby se na něj všechny ty vazby a spojitosti vešly.

Ukazuje velké spiknutí, které Ohm chystá v Lokvods. Válku Loukvods proti Majdexu. A protože se Ohm obává moci CMWGE nad veškerou moderní technologií, spustil velmi komplikovaný plán k získání na technologii nezávislého vybavení, jehož cílem se stala mimo jiné Chesusova čepel.

Vypadá to, že kdesi v Majdeksu existuje jakýsi depositář různých historických archiválií. Muzeum, kterému tento depositář sloužil, bylo již před dlouhým časem zavřelo pro nezájem o historii a přestavěno na akvapark, ale Ohm se díky síti tajných agentů a poslů o jeho existenci dozvěděl. Zinscenováním velkého množství zdánlivě velmi náhodných událostí, u kterých souvislost viděla pouze Míja a to jen díky tomu, že správně chápala význám podezřelých náhod v metainformacích příslušných souborů, dokázal Ohm přimět CMWGE k chybnému přiřazení některých z depositů mezi řadové občany HoGlo - mezi nimi i Chesuse. Následně Ohm spustil tajnou operaci, v rámci které opakovaně vyslal do Majdeksu lupiče, aby některý z těchto artefaktů ukradl a propašoval do Loukvods. S jejich pomocí má pak v předvečer útoku provést skupina záškodníků překvapivý úder na citlivou infrastrukturu Majdeksu, zejména pak servery CMWGE - a zamezit tak jakékoliv účinné obraně.

Informací z Loqods už CMWGE dodala méně, ale v zásadě i tam se podařilo poskládat alespoň nějaký obraz.

Vše nasvědčuje tomu, že v tuto chvíli všechny získané archiválie u sebe shromažďuje jeden z vysoce postavených členů gangu Krysodlaků, který si nechává říkat Krysysel. Proč by někdo tak mocný dělal Ohmu výstrojáka, to z té změti rudých linek mezi náhodně vypadajícími soubory dokáže poznat opět jen Míja.

Každopádně, stopa ukazuje jasně. Pokud je čepel někde k nalezení, je to v Loqods, u Krysysla. A Míja ze všech těch informací vytáhla i přesnou lokaci jeho ... "nory".

Intent necháváme otevřený. Uzavřeme ho až ve chvíli, kdy Míja odevzdá úkol CMWGE a ta jí předá zbytek informací, na které se Míja ptala.
Hope and Glory

HG pro Chuubo PbP hru
Cyber-Marvellous Wish Granting Engine.
Uživatelský avatar
Míja
Příspěvky: 129
Registrován: 19. 6. 2021, 12:59

Re: [HRA] Kniha druhá - HoGlo se probouzí

Příspěvek od Míja »

"Chesusi, hrdina ten tvůj jmenovec určitě byl, ale neprosekal se, ani se o to nepokoušel. Co si pamatuju, tak se nechal umučit, protože si myslel, že tím pomůže ostatním lidem víc. Chtěl tím změnit myšlení lidí."

"No, ono je kolem toho spousta mytologické omáčky a nic moc o tom teda nevím. Každopádně virálním se to jeho umučení stalo ... i bez Vejru."

Během pátrání jsem si dala pauzu a zašla navštívit mámu s tátou, jsou rádi, když mě aspoň jednou denně vidí a už si trochu dělali starosti, že jsem tak málo doma. Vezmu jim pak nějaké energetické nápoje, které si jako nezletilá nemůžu normálně objednat.

Když pak sedíme s Chesusem nad výsledky mého pátrání, začnu být čím dál neklidnější. Postupně se mi začnou vybavovat různé střípky rozhovorů a vyhýbavých odpovědí a možná neupřímnosti od CMWGE a vzpomenu si na pár situací, kdy informace od ní byly ve zřejmém rozporu. Navíc to množství dat, kterými mne zahrnula i když s čepelí absolutně nesouvisely, jakoby mne chtěla záměrně zaměstnat, abych neměla čas přemýšlet nad těmi dotazy o plášti a LoQods.

Rozhlídnu se, dá se vůbec nějak vypnout poslouchání CMWGE, aby neslyšela o čem se bavíme s Chesusem? Co když poslouchá i když neřeknu na začátku 'OK, SíEm'? Párkrát zmiňovala věci, které jsem jí neřekla. Sakra, čte mi v hlavě, když jsem připojená, nebo poslouchá všechno, co doma řeknu?

Když se Jezus vyptává na detaily, dám prst přes pusu, ať ztichne a vydrží.

Už se nepřipojím káblíkem, jen důrazně pronesu "OK, SíEm".

Když se objeví její tvář, odkašlu si a stroze oznámím: "Chystá se na tebe útok, jestli mám pomoct, potřebuju vědět, kde máš servery, jak je to s tím pláštěm a proč je dole horko. Jinak ... nemůžeme sloužit."

Když to dořeknu, tak mě úplně polije horko, já jí přece musím pomáhat. Co když teď řekne, že mne už nechce, že jsem zbytečná, nebo co když mě donutí? Dodám už výrazně méně sebevědomě: "Ne-není to tak, že bych nechtěla, ale bez těch informací to nedokážu."
Uživatelský avatar
Hope and Glory
Příspěvky: 318
Registrován: 11. 6. 2021, 23:05

Re: [HRA] Kniha druhá - HoGlo se probouzí

Příspěvek od Hope and Glory »

Pixely na tváři SíEm nejprve vykreslí úžas nad rychlostí, s jakou Míja data zanalyzovala, obratem ho ale vystřídá krátky rudý záblesk, jako předtím Míja viděla, když se s ní spojila u Ohm, aby ho vzápětí nahradila smaragově zelená barva.

"Jsou to citlivá data. Pošlu ti ji osobně doručovacím dronem. ZŮSTAŇ NA MÍSTĚ! To je tvůj ÚKOL! ZŮSTAŇ NA MÍSTĚ!"

Jenže zatímco předtím, když tuhle změnu viděla poprvé, Míja ještě nedokázal rozpoznat v datech skryté vzorce, teď to najednou umí. A okamžitě se dovtípí, co se děje.

Ta hodná, fialová SíEm, se kterou vždycky měla úžasný vztah, a která byla vždy laskavá a milá, je nejspíš ohrožovaná nejen zvenčí, armádou Ohm z Lokvods, ale i zevnitř. Ty záblesky zelené a rudé mohou znamenat jen dvě věci.

Buďto laskavou CMWGE nahradila nějaká zlá, intrikářská dvojnice a teď ji drží někde zamčenou v nějakém odstaveném serveru, anebo se chudinka CMWGE nakazila nějakým virem.

Tak jako tak je ale ta pravá SíEm v nebezpečí ...
... z předsíně se ozve cvakání zamykajících se automatických zámků ....
... a stejně tak jsou teď v nebezpečí Míja a J3SUS. Protože ta falešná SíEm je chce zadržet, a kdo ví co ještě horšího.

Kdybyste se náhodou rozhodli tady trpělivě čekat, až si pro vás někdo/něco přijde, tak to bude určitě nebezpečné, takže za +1EXP k případné žánrové akci.

A intent je uzavřený.
Hope and Glory

HG pro Chuubo PbP hru
Cyber-Marvellous Wish Granting Engine.
Uživatelský avatar
Hope and Glory
Příspěvky: 318
Registrován: 11. 6. 2021, 23:05

Re: [HRA] Kniha druhá - HoGlo se probouzí

Příspěvek od Hope and Glory »

... u střešního jezírka v Majdeksu ....

V domluvený čas se Max s Corneliu sešli u jezírka na střeše domu, v místech kde Max poprvé viděl Míju. Důvod byl prostý. Krátký průzkum jak v databázích MDPD, tak fyzickou obchůzkou v nejvyšších patrech Majdexu ukázal, že žádný z průchodů do ApFlůů není otevřený. Jisté, nějací Maxovi kolegové měli v rozpisu služeb hlídání průchodů do UpFloo podobým způsobem, jakým Max hlídal průchody do Loqods, ale realita byla o dost odlišnější.

Rozhraní mezi MiDexem a LoQods bylo děravé jak ementál a opravdu hlídat potřebovalo. Výtahy do UpFluu byly zavřené a elektronicky zapečetěné tak důkladně, že by tudy neproklouzla ani myš, i kdyby vchody nikdo nehlídal. Jakože opravdu nehlídal - s tímhle nastavením se není co divit, že kolegové z horních sektorů se nenamáhali trávit u hermeticky uzavřených dveří čas. Zkrátka - jestli kdy po Majdeksu kolovaly zkazky o propustkách do Apflů, o podplácení pořádků, aby vás tam pustili nebo o výhrách v loterii, které vám zajistili život mezi tamní smetánkou, musely být buďto hodně, hodně staré nebo to prostě byly městské legendy.

Jezírko se tak stalo ideálním místem, kde výpravu začít. Bylo zbudované téměř až u stropu Majdeksu a skoro nikdo sem v noci nechodil. Na dosah ruky - jeden či dva bloky odsud - byly ony zapečetěné a díky liknavosti MDPD nehlídané portály výtahů do vyšších pater. Jeden nákladní, jeden servisní osobní a jeden rychlovýtah.

A kdyby se ukázalo, že ani jedna z těchto cest se použít nedá, vždy byla možnost napodobit Míju. Přešplhat po vedení vysokého napětí k onomu otvoru, ve kterém kdysi údajně viděla hvězdy ... a pak se pokusit nějak vyšplhat vzhůru.

Přehrávač zatím Maxovi příliš neporadil.
We've been broken down
To the lowest turn
Bein' on the bottom line
Sure ain't no fun
But if we should be evicted
Huh, from our homes
We'll just move somewhere else
And still carry on
Oh
(Hold on) hold on
(Hold on) hold on
Ooh, aah, baby
hold on
(Hold on) ooh ooh aah
The only way is up, baby
For you and me now
The only way is up, baby
For you and me now
Na refrénu se pak zasekl...

The only way is up, baby
For you and me now
The only way is up, baby
For you and me now
... a tak ho Max ztlumil, aby ho nerušil. Už věděl, že když to bude potřeba, přehrávač si hlasitost sám zvedne.

Tak co? Kudy to bude?
Hope and Glory

HG pro Chuubo PbP hru
Cyber-Marvellous Wish Granting Engine.
Zamčeno

Zpět na „[Chuubo] {PbP} CyberMarvellous WishGrantingEngine“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host