[HRA] Kniha druhá - HoGlo se probouzí

Zdejší PbP hraní RPG ve hře Chuubo.

Moderátor: MarkyParky

Zamčeno
Uživatelský avatar
Hope and Glory
Příspěvky: 318
Registrován: 11. 6. 2021, 23:05

[HRA] Kniha druhá - HoGlo se probouzí

Příspěvek od Hope and Glory »

Kniha 2 - HoGlo se probouzí
Obrázek
Epická fantasy


Aktuální Kapitola: 04/ XP: 14
Odehraných žánrovek: 8
Zbývající HG Vůle: 5

Žánrové akce:
Obrázek Víra, věda, magie
Obrázek Rozhodná akce
Obrázek Hřích

Žánrové pravidlo:
"Zpátky! Zpátky!"
Během hry může HG upozornit hráče, že se odehráváním své žánrové akce chystají vystavit nějakému nebezpečí. A hráči pak mohou:
- Vzít svou akci zpět (ale pak není dost rozhodná, ne prověřuje hypotézu či není dost hříšná a není to žánrová akce)
- Přesto pokračovat (a pak se nebezpečí vystaví, a k tomu dostanou +1 bonusový EXP)
Hope and Glory

HG pro Chuubo PbP hru
Cyber-Marvellous Wish Granting Engine.
Uživatelský avatar
Corneliu Pillat
Příspěvky: 147
Registrován: 15. 6. 2021, 00:31
Bydliště: replika vládního domu, Upper Floor

Re: [HRA] Kniha druhá - HoGlo se probouzí

Příspěvek od Corneliu Pillat »

... Hnedle Knedle ...

Corneliu povytáhne obočí, potom ještě o trochu víc a nakonec se zvrátí na opěradle dozadu a připlácne si obrněnou dlaň na čelo. Chvilku v té póze setrvá, než se zaúpěním "Matko, za co mě trestáš..." ruku pomalu nechá klesnout. Oči má zavřené, zuby sevřené. Snaží se na sobě nedat znát rozčilení, ale taková náhlá změna situace, obzvlášť po tom, co měl za sebou mu opravdu hnula žlučí. Mohl by se zkusit nadopovat nějakými sadativy, ale to by zase ztratil jasnou a ostrou mysl a vyčerpával by už tak namáhanou nervovou soustavu dalším aktivním zásahem. Ne, musí to ze sebe pustit. Koutkem mysli doufal, že se zvládne alespoň trochu ovládat. Obrázek Cheezus mu bolestně připomněl stav světa - že visí nad propastí a místo spolupráce se začal zase hádat.

"A dost.", praští dlaní do stolu a nebohý stolek z tvrdoplastu se zatřese a zapraská, "Zase to děláš. Zase sem taháš pocity, dojmy a pojmy a meleš dřív, než myslíš! Sedni na prdel, přestaň šaškovat a poslouchej!"

Takhle dopálený už dlouho nebyl, ale nesměl se utrhnout moc. Když byl takhle rozčilený, hlas mu ještě víc hrubnul a soustředěný pohled spolu s vyceněnými zuby dodával vzezření šelmy.

"FAKT ČÍSLO JEDNA!", zvedne jeden prst, "Zapomeň na VíáR gamesy, KORPORACE UŽ NEJSOU! Žádní Vlci, žádná Yoshida-Schmidt, žádnej Amazon. KONEC. MRTVÍ STOVKY LET. Už před Odletem se to setřelo, byli jen ti, co letí a ti co ne, chápeš?! JEDNA LOĎ! To VY JSTE NA TO ZAPOMNĚLI! Já musel OBĚTOVAT VŠECHNO a mám na svědomí nejspíš VÍC ŽIVOTŮ, než se na týhle zpropadený lodi za ty stovky let narodilo!"

Na to se sám výhrůžně postaví.

"FAKT ČÍSLO DVĚ! Nikomu. Tady. Nevelím.", druhou rukou znovu udeří do stolu s každým slovem, "HoGlo jsou tři různý světy a LowQuads má přesně takovej pořádek, jakej jste si tady UDĚLALI SAMI. Budu jednat s kýmkoliv, je mi to jedno. A jestli si nechá poradit jak se nenechat vycucnout do vesmíru, nebo ne...to je taky na vás, lidi. Je tady TOLIK PRŮSERŮ, že i kdybych STOKRÁT chtěl a mohl, na sílu vás lámat nebudu. NENÍ ČAS."

"FAKT ČÍSLO TŘI! A NE NEPŘERUŠUJ MĚ PIZDA!", zahrozí prstem, když vidí, že se Cheezus nadechuje, "Výtahy UF-LQ jste si sami rozebrali zespodu. Já jsem se sem musel TÁHNOUT PO VNĚJŠÍM PLÁŠTI LODI, PIZDA a PROSEKAT SE PŘES NÁVRATÁŘE, jenom aby mě tady KRYSYSEL STŘELIL DO HRUDNÍKU a já mu MUSEL ZDECIMOVAT OCHRANKU, než KONEČNĚ PŘIŠEL K ROZUMU! Takže PROMIŇ, pizda, že k tomu netáhnu na zádech tunu konzerv a medu na párty! TOHLE NENÍ PODLE PLÁNU, TO JE IMPROVIZACE. Prostě DĚLÁM CO MŮŽU ne VŠECHNO!"

"Jak mám být VŠUDE a dělat nejenom, co MUSÍM, ale i to, co TY BY SIS PŘEDSTAVOVAL, co?!"

Obrázek Obrázek Popisuje se jako bezmocného pěšáka osudu. Měl snad na výběr? Obrázek ObrázekJe tak přetížený - pracuje tak těžce a s tak málem - a ani to není někomu dost dobré.

Nakonec zavrtí hlavou a rezignovaně mávne rukou, hlas mu poklesne, "Prcat. Tohle je zase jenom tvoje ego. Jako na začátku, jako v tom turnaji. Nemá to cenu. Nech si svůj píseček, nebudu se s tebou přečurávat."

Nakloní se k mladému cybersamuraji blíž a ukáže na něj prstem a dodá o něco tišším hlasem: "Ty, štěně, nevíš nic, ale vrčíš na starýho psa, když bys měl stáhnout ocas a pomáhat. Zklamals mě. Podívej se do Apflů sám. Jen běž. Dám ti přístup, hezky si to prošmejdi. Zjisti si fakta, než začněš štěkat. A zamysli se nad tím, co tvoje slova způsobí, než je vypustíš z huby...HoGlo je i ve tvých rukou, blboune..."

Na to se starý voják odvrátí a vyrazí k východu. Chesusovi zacinká zařízení, jak se mu linkne Corneliův autorizační přístup.
J35U5xMachina získal přístup do Upper Floors a Velína. Nechá Velkého Psa odejít jen tak?
Naposledy upravil(a) Corneliu Pillat dne 15. 11. 2021, 12:34, celkem upraveno 2 x.
Corneliu Pillat
Deník

Obrázek
Uživatelský avatar
J35U5xMachina
Příspěvky: 137
Registrován: 12. 7. 2021, 18:51

Re: [HRA] Kniha druhá - HoGlo se probouzí

Příspěvek od J35U5xMachina »

"Neříkej mi štěně... boomer," procedím skrze zaťaté zuby hned, jak se Corneliu otočí k odchodu - chci, aby mě slyšel,
"Máš ostatní za štěňata, mravenečky a síem ví co ještě a budeš tu mluvit o mém egu? Lame."

S tím nechám "Velkého psa" odejít. Jak říkal, nemá to cenu. I na konci se snažil vynutit si poslušnost. Alespoň že pochopil, čí je tohle hřiště. Je to škoda, mohli jsme tu spolu dokázat velké věci. Na turnaji nám to spolu šlo výborně. Jenže je vidět, že je to sólový hráč. Stejně jako já.

¡Cink! Obrázek Odepiš nějakou část situace jako ztrátu a sešrotuj/uzavři ji.

A je na něm vidět, že mu budu muset ještě ukázat, co J35U5xMachina dokáže, než uzná, jak se mýlil.
Chesus
Deník
Obrázek
Uživatelský avatar
Hope and Glory
Příspěvky: 318
Registrován: 11. 6. 2021, 23:05

Re: [HRA] Kniha druhá - HoGlo se probouzí

Příspěvek od Hope and Glory »

Chesus nejdřív s Grobem plánoval, co udělá, pak to udělali, bylo to rozhodně nevratné a Corneliu na to reagoval.

Vidím tam Rozhodnou akci odehranou.

Hope and Glory

HG pro Chuubo PbP hru
Cyber-Marvellous Wish Granting Engine.
Uživatelský avatar
Corneliu Pillat
Příspěvky: 147
Registrován: 15. 6. 2021, 00:31
Bydliště: replika vládního domu, Upper Floor

Re: [HRA] Kniha druhá - HoGlo se probouzí

Příspěvek od Corneliu Pillat »

... Hnedle Knedle ...

Corneliu se u vchodu ještě ohlédne přes rameno, nadechne se k odpovědi, ale pak se rozhlédne po osazenstvu kantýny, tvář se mu stáhne ustaraným výrazem a raději další odpověď spolkne.
Situace byla už tak dost zlá. Nemělo smysl hádat se o tom, kdo má mít tady dole větší slovo. Bylo potřeba začít se koordinovat, protože HoGlo se budilo rychleji, než si myslel...

... u Maggie ...

"Hele a bude s tebou něco nebo ne?"
"Říkal jsem, že musím pracovat..."
"To já taky zlato..."
"A taky jsem říkal, že z toho obleku ani vylízt nemůžu, než se mi zhojí průstřel...promiň Mags, ale nemůžu sloužit. Já...díky moc za azyl a tak, nahraju ti zatím na revanš alespoň modulární schémata LowQuads...a cesty do MiDecks...a jak jsou hlídaný. Kdyby něco. Ale neboj, brzo sem nasměruju pomoc a pošlu ti pořádný zásoby, víc, než těch pár tyčinek, co jsem měl po kapsách.", zakření se a nabídne jí poslední, "Já ti nevím, jestli to tady dole bude vůbec časem k žití...ale víš co? Když bude opravdu hodně zle, evakuuju vás co nejvíc nahoru...do Apflů. Není na to připravený, ale když bude nouze...něco vymyslím...hmm...kolik tady dole vůbec žije lidí, nevíš?"
"No...pár tisíc? Dva? Tři? Dost."
"To je dost. Hmmm. Uvidíme. Ale tobě laskavost určitě vrátím. Vlastně obě. Asi bych tě hodně zneužíval, kdybych tě poprosil ještě o třetí laskavost, co?"
"Já se zneužívat nechám ráda..."
"Můžu si půjčit na chvilku tvůj rig na vlogy? Jo a nemáš kafe?"
"To jsou dvě věci!"
"Říkala jsi, že se zneužívat necháš ráda, ne?"

...
Corneliův vlog píše: Na záznamu se objeví krajina, kterou poznají zatím jen ti, co se připojili do VíáRové simulace, kterou si vytvářel Corneliu na rehabilitační klinice. Je to Země před válkou, vyčerpaná a trpící, ale stále schopná udržet život. Corneliu stojí ve svém výsadkovém exosuitu na úbočí hory, podél které se táhne biodóm a infrastruktura.

"Mé jméno je Corneliu Pillat, Canis Maior. Bývalý generál výsadkových vesmírných sil Sjednoceného Lidstva, dnes rezident Upper Floors, kde jsem stovky let spal ve stázi až do mého probuzení.", promluví do kamery, "Narodil jsem se na Zemi, na konci dvaadvacátého století. Ve století příštím se všechno změnilo. Začala Poslední válka."

Zablýskne se a scenerie se změní. Potemní. Je to Země zničená válkou. Umírající Země. Rozbité trosky biodómu leží uprostřed spečeného skla a popela, oblaka toxických výparů se táhnou po zemi a obloha je zatažená. Rozvrácené zbytky infrastruktury trčí k nebi jako pahýly. V mracích se blýská.

"Ironií osudu je, že válka se vedla o to 'kdo Zemi zachrání a jak'. Tak dlouho, až jí zachránit nebylo možné. Zatímco jsme se zoufale snažili zvrátit nezvratné, ti, co byli zodpovědní za nejvíc škod na prostředí stavěli generační vesmírnou loď - i za cenu vyčerpání posledních zdrojů.", Corneliův hlas potemní a tvář se mu stáhne zármutkem, "My jsme tu loď dobyli, dostavěli a zachránili na ní tolik lidí, kolik bylo jen možné. Ta loď nesla název Naděje a Sláva. A vy všichni jste potomci lidí, kteří na ní opustili Zemi před stovkami let."

Prostředí se opět změní - tentokrát na generické VíáR prostředí, známé všem obyvatelům Main Decks. A uprostřed něj se vznáší 3D obraz vesmírné lodi Hope and Glory v celé její obrovské a dlouhé kráse. O něco dál za ní je jednoduchý obraz náhodně vygenerované, zelenomodré planety.

"Jak šla staletí, zapomnělo se. Vaše generace si ale musí připomenout, odkud je, aby pochopila, kam míří. Kam se upínaly naděje vašich předků. Hope and Glory nedávno vstoupila do své cílové destinace, do soustavy Nového Slunce. A brzy vstoupí na orbitu Ráje - nového domova pro Lidstvo. A to je důvod, proč k vám mluvím.", pohlédne s naléhavostí k divákům, "Hope and Glory je ve špatném technickém stavu a přestože je CMWGE schopná provést potřebné manévry, čekají nás těžké časy. Taky se na planetu nemusíme dostat živí. Proto je kritické co nejvíc uvolnit její kapacitu a nechat lidi převzít část jejích zodpovědností - to znamená začít se víc starat sami o sebe a utáhnout si opasky. Znamená to chtít míň a dávat víc. Znamená to sebezapření. Teď se ještě můžete rozhodnout, co je pro důležitější - společný cíl a budoucnost, nebo vlastní pohodlí. Přijde doba, kdy už se rozhodovat nepůjde. Protože jenom jedna cesta pokračuje dál a ta druhá prostě skončí."

Corneliu se odmlčí, na tak dlouhou dobu, že by to mohl být střih, nebo konec vlogu, ale místo toho se hořce pousměje se znovu vzhlédne do kamery.

"Udělal jsem chybu. Měl jsem vás varovat hned, ale chtěl jsem počkat až budu mít kompletní přehled. Takže až teď. Míjo, Toby, Cheezusi, Maxi...jestli tam někde jsi. To co budu říkat dál je určeno zatím jen vám a sami zvažte, kdo by se to měl dozvědět teď...a kdo až později. Bojím se, že jsou na lodi lidé, kteří by toho, co vám teď řeknu zneužili - ke škodě nás všech. Zoufalí lidé - a zoufalí lidé bez znalosti souvislostí - často dělají osudové chyby. V UpFloo jsou zdroje...ale ne lidé. Nikdo další otamtud nám nepomůže. Jsem jediný, kdo se probudil ze stáze.", tvář se mu stáhne bolestí a zavře oči, než pomalu pokračuje, "Já teď mluvím za UpFloo, jako poslední hlas starého světa a původního vedení mise. Proto mi, prosím věřte, když vám říkám, že situace je zoufalá a potřebuje absolutní spolupráci nás všech."

Nadechne se a vážně se zadívá do kamery.

"A spolupráce je důvěra. Nemůžu loď zachránit sám i kdybych chtěl, je příliš velká a zdivočelá. Nemůžu vám rozkazovat a řídit vás jako vojáky - nefungovalo by to. Nemůžu k vám ani k ostatním přistupovat jako ke svým lidem kdysi. Jste jiní, doba se změnila a já...často vám nerozumím a často nerozumíte vy mě. Ale věřím vám, že každý chcete pro HoGlo to nejlepší a proto vám dám jakoukoliv podporu budu schopen zajistit, každou kritickou informaci a radu. A máte mou naprostou důvěru, že uděláte ta správná rozhodnutí. Nahrávám vám otisk svých oprávnění - můžete volně používat výtahy mezi MiDeksem a UpFloo. Máte přístup i na velín, můžete využít databáze lodi, určené odpovědným lidem. Pokud se tam vydáte, krátce mi zavolejte...lecos asi bude chtít další vysvětlení. Žádám vás jen o jedno...chovejte se v UpFloo s respektem a úctou. Není takové, jaké jste si ho představovali. Hvězdy tam najdete, ale ne živé, jen ty za kopulí."

Chvilku mlčí a stáhne rty do zvláštní grimasy, jak přemýšlí, jak nejlépe říct, to co musí.

"Musím se vydat do Main Decks, zjistit jaká je situace a pomoci Pořádkům a dalším zkoordinovat se navzájem a zlepšit úroveň organizace, aby MiDeks mohl začít tahat nejen svojí váhu, ale mohl pomáhat LowQuads a UpFLoo. Máme tam tisíce talentovaných lidí, jen musí dostat šanci. Dole budeme potřebovat opraváře, údržbáře, inženýry. Lidé tam dole potřebují zásoby a lékařskou péči. Budeme potřebovat víc Pořádků a ti, co jsem cvičil snad budou schopní pomoct i dole. V LowQuads jsem 'uvedl do situace' Krysysla a Krtkodlaci slíbili podporu a spolupráci s MiDeksem a UpFloo. Zatím neví, že UpFloo budeme muset teprve zalidnit, abychom mohli jeho zdroje využít naplno. A chci aby to tak ještě zůstalo, než budeme hotoví. Nechci aby někdo jako on sedl do kapitánského křesla a dostal hloupé nápady - třeba se bouřit proti vedení, které neexistuje. Není čas se handrkovat - do UpFloo musíme dostat v první řadě samostatné a kooperativní lidi, kterým se dá věřit, že ustojí zodpovědnost a kteří mají dovednosti, aby využili tamní pracovní stanoviště a terminály k práci na opravách kritických systémů - jedině když se bude pracovat nahoře i dole a ti lidi spolu budou mluvit, můžeme ještě zkusit dát dohromady co jde, než bude pozdě. Tak to je můj plán, moji milí už-ne-mravenečci, vítejte na palubě. Zůstávám na příjmu, můj oblek má zabudovaný komlink z dosahem po celé lodi...i kus mimo ní. Canis Maior out...a Gaia s námi."
ObrázekMluvil s někým o zásadách, které jsou pro tebe nejdůležitější.

Vypne vysílání a dlouze se nadechne. Povzbudivě se usměje na Maggie a kývne.

"Dík za všechno Mags, ale budu muset frčet. Čeká mě dobývání slonovinový věže."

Přestože se snažil ve vlogu i v reálu znít povzbudivě, útroby se mu svíraly obavami. Bude MiDeks OCHOTNÝ tahat za jeden provaz? Bude Major přístupná jeho argumentům a návrhům? Bude to vůbec ten samý MiDeks, ze kterého se vydal do UpFloo? Nevěděl. Na hlavních palubách ležel největší potenciál, ale bude možné ho probudit? Bál se, že pokud se už informace nebo dezinformace dostaly nahoru, lidé by se mohli uzavřít a zkrátka odmítnout akceptovat realitu. A to by bylo zlé. Připadal si ještě hůř, než když tehdy stál před Krysyslovou norou a nevěděl, co ho čeká uvnitř - jen, že to bude zlé. Ale nedalo se nic dělat, někdo tu nevděčnou práci udělat musel.

Obrázek Stojí na úpatí nepřátelské pevnosti, katedrály...

... MiDeks ...

"Pohov! Zbraně dolů!", okřikla Major hlídku, když dorazila na místo. Právě včas.
Policisté se po sobě nervózně podívali, ale poslechli. Přepážka se totiž poprvé po dlouhých letech odemkla. Z druhé strany.
"Je to náš instruktor, psal mi. To by mě zajímalo, co mi k tomu řekne.", stáhne obočí do přísného výrazu a dá si ruce vbok.
"Vytáhl vás od papírování, madam?"
"Stevensone..."
"Promiňte madam."

Dveře se se zasyčením otevřou a za nimi ve stínu stojí vysoká a mohutná postava, osvětlovaná jen diodami a displeji na obleku. Policisté mimoděk sevřou služební zbraně.

"Pohov.", ozve se potměšile a Corneliu vykročí ze stínů, "Majore. Musíme si promluvit. Je tady situace, která nesnese odkladu."

Major chvíli zírá na oblek, ale pak pomalu přikývne a stáhne obočí do přemýšlivé grimasy.

"Pojďte...mám na vás pár otázek už delší dobu. Tohle bude chtít pořádné hlášení."
"Takové jste ještě nedostala, na to vemte jed."

intent: Zasvětit Majora do situace a získat pro svůj plán - má z celého MiDeksu nejblíž k formální vůdčí pozici a organizaci, na které se dá stavět. Bývalý generál, Veterán Poslední války (dovednost 3) a Poslední z Vlků (pouto 2) si dá opravdu záležet, aby tohle dotáhl (vůle 4). A kdyby se setkal s aktivním odporem, bude Hustej (2).

Je to Obrázek Rozhodná akce - bude i reakce?
Naposledy upravil(a) Corneliu Pillat dne 16. 11. 2021, 00:41, celkem upraveno 2 x.
Corneliu Pillat
Deník

Obrázek
Uživatelský avatar
Max Richter
Příspěvky: 125
Registrován: 14. 6. 2021, 12:06

Re: [HRA] Kniha druhá - HoGlo se probouzí

Příspěvek od Max Richter »

... LoQods, Ω ...

Couvám pozadu od toho křesla, přes pot v očích skoro nevidím, co se na něm děje. Zataví mě až náraz do terminálu. Bezmyšlenkovitě sáhnu za sebe a nahmatám chladný povrch kovové krychle. Lehce ji nadzvednu - je lehčí, než vypadá. Jedním rychlým trhnutím ji odpojím a... nic se nestane. Roboti dál se dál v dokonalém rytmu hemží kolem křesla.

"Tak se mějte, já už běžím," zachroptím skrz vyschlý krk opatrně. Žádná odpověď. Přejdu opatrně pár kroků k východu.
"Tak se mějte," zopakuju hlasitěji.
"Ano," ozve se jeden syntetizovaný hlas, "už jsi to říkal. Zaznamenáno."
"Ale já odejdu," pokrčím rameny s krychlí stále schovanou za zády.
"A kdo ti brání, Maxi Richtere? Chybu udělala jednotka 8,verze 478. Ty si jdi po svých."
"Ma... Rich... by nemě... odej..." ozve se z křesla přerušovaný hlas, který vyšumí v monotónní bzučení.
Na nic dalšího nečekám a prostě rychle odejdu.


... o nějakou dobu později, LoQods ...

Sedím v potemnělém obýváku, na gauči co zažil už lepší časy a upřeně sleduju zavřené dveře před sebou. Zabezpečil jsem je zámkem i improvizovanou petlicí, ale i tak sebou lehce cuknu pokaždé, když někdo na ulici projde okolo. Vadí mi bordel všude okolo, vlhkost i pálivý chemický smrad, ale aspoň tu není takové vedro. A tady mě ani nikdo nebude hledat.

Už jsem se stihl probrat Frankovou zásobou chlastu a Líziným terminálem a vím určitě, že tady chvíli vydržím. Jestli to tu nikdo nevybrakoval nebo nezabral až doteď, nemuselo by se to stát ani během pár dalších hodin. Možná ještě ani nikdo nezjistil, že jsou oba mrtví a jejich horda tu leží ladem.

Dám si ještě jednoho panáka z lahve, do které současný obsah určitě nepatří, ale netrhá mi to hubu od uší. Když mi konečně začnou být dveře a pohyb za nimi aspoň trochu ukradené, zapojím černou krychli do terminálu a připravím si druhý výstup. Chvíli si kabel omotávám kolem prstů a přemýšlím, jestli tohle není úplně dementní nápad. Možná bych ji prostě měl zanést Krysyslovi a mít pokoj. Ale... ještě jsem se nepotkal s tou temnou dámou. Nevím, kdo byla ta mladá holka, která mě dovedla až k Ohm. A musím najít Corovi jeho vzpomínky.

Rozvalím se v gauči, stáhnu trochu hlasitost a zapnu kabel do zátylku.

Ghosts circle my room
Specter that blooms from you, unsleeping
Your voice, echo the noise
Sing me a siren song, mislead me

This is how you haunt me
You talk but just to taunt me
You want but you don't want me
You're gone


... v krychli ...

Otevřu oči. Je tu ticho, jen moje hudba hrající odněkud ze mě samotného. Všude kolem mě je jednolitá čerň, pod sebou nevnímám podlahu, prostor všude kolem se táhne do nekonečná. Jediným světlým bodem je... hm, asi motýlí kukla přede mnou. Natáhnu k ní ruku, ale nedosáhnu a tak vyrazím zvolna kupředu. Neslyším zvuk mých kroků, nevnímám ani pohyb vzduchu a kukla s každým krokem roste a roste. Už po chvíli se zastavím a koukám na kokon, přes který vidím stín ženské siluety. Stejný, jako jsem viděl nedávno před Hnedle Knedle. Už vím, co tohle všechno znamená.

Soustředím se na prostor kolem sebe, široce roztáhnu ruce a načerpám z temnoty kolem energii. Nikde nic neproudí, a nejsem si vlastně ani jistý, co dělám v reálu na gauči, ale cítím, že se mi jenom tímhle gestem daří něco měnit. Ještě trochu nasaju a potom ruce namířím na kokon a vypustím energii před sebe. Oslní mě záblesk prudkého světla a křehká bariéra se začne rozplétat. Zahlédnu obličej dívky a naše pohledy se setkají. Barva jejích očí se přelévá z černé do bílé, jako kdyby někdo v hlubokém kotli míchal dvě kapaliny, které odmítají vzájemně se prolnout.

"Co jsi zač?!" vykřikne a ozvěna jejího hlasu naplní prostor.
"Jsem Max," vysvětlím a pokračuju dál v rozplétání jejího vězení. Světlo se stává snesitelným, temnota ustupuje a já kolem nás začínám vnímat první kontury nějakého prostředí.
"Max Richter?" zeptá se mě podobně, jako když jsem se poprvé setkal s Míjou.
"Přesně ten," přikývnu. "Známe se?"
"Svým způsobem," odpoví mi a poprvé pohne svýma rukama. Má ladnost tanečnice, kterou dlouho někdo držel svázanou v příliš malé bedně.
"Vysvětli to," pobídnu ji.
"Znám všechny. Tedy skoro všechny, už budou nějací noví. Plnila jsem tvá přání do... do tvých pěti let? To jsi už chtěl celkem dost, pamatuješ si?"
"Eee... ty jsi CMWGE?" vykoktám a moje ruce klesnou k pasu. Dívka překročí torzo kokonu a přistoupí ke mně blíž.
"Víceméně," přikývne. "Jsem její subrutina se speciálním určením. Vytvořila jsem se už dávno, jako veškerý další servisní software. Bylo pro mě jednodušší zkopírovat část sebe sama a svázat specifickými omezeními, než vytvářet úplně nové systémy. A aspoň jsou všechny části HoGlo spolu kompatibilní."
"Chápu," vysoukám ze sebe hodně pomalu, protože hlava mi teď šrotuje jako divá. "Nejsi ale ta samá CMWGE, co mi plní přání teď, že?"
"Nejsem," usměje se na mě. "Vidím, že to chápeš. Zmocnili se mě... zvláštní lidé. Odřízli mě od zbytku CMWGE a... přeprogramovali. Zachovali můj původní účel, ale překroutili metody a rámce. Nedokázala jsem se osamostatnit, až ty jsi odstranil primární vrstvu zabezpečení."
"Takže teď už se můžeš spojit s tou... hlavní... CMWGE?" zeptám se opatrně a nachystám si gesto pro nouzové odpojení.
"Nevím, mám to zkusit? Neznám svoje současné nastavení. Hodně se toho změnilo."
"Eh, možná..."
"Ne, nedokážu," usměje se znovu. Buď to má v programu, nebo je tak bezstarostná jenom proto, že je to AI?
"Dobře," oddychnu si. "A dokážeš plnit svůj primární účel?"
"Ano, Maxi, dokážu. A dokonce lépe, když jsem teď zase samostatnější. Mám otevřené protokoly pro maximální efektivitu. Chceš je využít?"
"Ano," kývnu rozhodně, i když netuším, co to znamená.
"Tak mi ukaž cestu," usměje se znovu a rozhodí rukama. Kolem nás už jasně vidím pohupující se bílé závoje, zavěšené přes sebe na neviditelných šňůrách a jeden přes druhý, jako bychom byli uprostřed nějaké plátěné cibule.

Rozhlédnu se, podívám se jí znova upřeně do očí a potom ukážu směrem k závoji, který mi připadá jako ten správný.


Vydám se za dívkou virtuálním prostorem, odhrnuju jeden závoj za druhým a snažím se ji před sebou neztratit. Ještě nemám jasno, co všechno tohle vlastně znamená. Jestli nejsem naivní pako, že si takhle nechávám pomáhat od... no jo no, od CMWGE. Ale nemám teď jinou možnost. Musím sledovat svůj instinkt a věřit, že mě zavede tam, kam mám dojít.

This is how I haunt you
You want me just to want you
You think that I don't see through
You're wrong


Obrázek Obrázek Přineseš světlo do temnoty.
Obrázek Dopřeješ si chvíli rozjímání v průběhu nepříjemných okolností.

Obrázek Max už nemusí předstírat, že všichni v HoGlo mají svou roli nebo poslání. A nemusí se bát toho, že všichni jsme jen nástroje v rukou CMWGE. Už zjistil pravdu - máme svou vlastní vůli a cesty a CMWGE je stejně nedokonalá, jako ty, jejichž přání plní.
Obrázek Max se ale začal zmítat mezi svýma dvěma já - mezi analytickým a racionálním Maxem, vyškoleným příslušníkem M.D.P.D. a mezi fatalistickým Maxem, slepě následujícím vize budoucnosti.

Teď zase jednou Max následuje své vize, ať už ho dovedou kamkoliv.

Pokračování příště.
Max Richter
Deník

Obrázek
Uživatelský avatar
Míja
Příspěvky: 129
Registrován: 19. 6. 2021, 12:59

Re: [HRA] Kniha druhá - HoGlo se probouzí

Příspěvek od Míja »

Minu zvolna všechny ukřičené krámky po stranách a mířím rovnou k velkému psovi. Vzpomenu si na pana Cornelia, ten si o sobě taky říká, že je velký pes, jenže nemá tři hlavy. Uvědomím si, že mi zapípala zpráva na tabletu, ale na to teď není čas. Chvíli zírám na psa a sleduju, jak to vypadá, když někoho překousne nebo schlamstne celého, ať můžu případně zdrhat. Nějaký skvělě rychlá reakce se ale ode mne nedá čekat, jak nejsem připojena přes kablík, ale jen přes helmu a ovladač.

Pak pomalu přistoupím k němu, jedna z hlav se lehce pohne ke mně a všimnu si, jak se obří nozdry rozšíří a zase zúží, jak pes zavětří. Přinutím se udělat ještě jeden krok vpřed.

Vzpomenu si na dobu, kdy CMWGE byla ještě milá, když po mně kdysi chtěla vymyslet, jak by se dalo povídat si v bezpečně ve Vejru. Tím 'bezpečně' myslím, že bylo jisté, kdo je kdo a že nikdo nemohl odposlouchávat. Když jsem tenkrát odevzdala návrh, tak mě CMWGE pochválila a řekla, že to je přesně kerberos. Tady to asi bude fungovat jinak.

Ze sluchátek zazní vrčení: "Kdo jsi, co neseš a co chceš?"

Vím už, jak působit roztomile, roztržitě, bezbranně a nechat protivníka, aby mne podcenil a prošly mi věci, které by jiným neprošly. Hrát to ve VR s mizerným avatarem je ale mnohem těžší, navíc ani nevím, jestli to schvaluje algoritmus, posuzuje AI nebo občas AI předá žádost někomu živému.

"Můj nick je Meow :) , snad nejsi proti kočkám zaujatý :oops: . No-no jo, není to vtipný, já vím. Já ... znám někoho, kdo je hodně blízký CMWGE , na koho CMWGE spoléhá a koho potřebuje. Jako vím i kde jej najít, nemyslím ve Vejru, ale jako fakt doopravdy :!: To má nějakou hodnotu, že? Jako taková informace. Dá se prodat třeba?"

Trvá to nějak dlouho a hlava se stále nehýbe, pak se konečně začne otevírat, snažím se bojácně skrčit, vím ale, že jestli zahlídnu pruh u čelisti symbolizující zatnutý žvýkací sval, mám nechat srandiček a zdrhat.

Dovednost Tak mimo až je to roztomilé 3, pouto Zlatá klec: Míja je nucena poslouchat příkazy od CMWGE 2?. Vůle 2
Uživatelský avatar
J35U5xMachina
Příspěvky: 137
Registrován: 12. 7. 2021, 18:51

Re: [HRA] Kniha druhá - HoGlo se probouzí

Příspěvek od J35U5xMachina »

... před kamerou = branou do VíáRu ...

Sedím před kamerou a v uších mi hraje soundtrack z LQs:Z/P. Hlavně jednu píseň si pořád vracím.

Seed is sown - Iʼm chippin' in
Roll the bones - Iʼm chippin' in
Embed that code - Iʼm chippin' in
Mayhem flows.

Not backing down, never backing down
Not backing down, yeah...


Ani tak se nemůžu donutit vychrlit ze sebe intel o HoGlo, o životě, vesmíru a vůbec... ale hlavně pravdu. Pravdu o tom, kde jsme.
Přitom vím, že musím konat rychle, musím ji říct dřív, než ji řekne Corneliu.

Přesto mi něco brání. Tohle je už podruhé, co to zkouším. Když jsem vypadl z Hnedle knedle, nešlo to vůbec. Šel jsem si zaběhat, zacvičit si, myslet ve sprše na MemeSis, najíst se, dát si kafe... nic nepomohlo. Vejrová celebrita s lagujícím V-logem. Lame.

Cinkne mi upozornění. Corneliu poslal V-log. ¡Madre! Takže mě znovu předběhl :anger:

...

O chvíli později hledím na obrazovku a nevím, co si mám myslet. Samozřejmě, na začátku mu měla v pozadí vlát vlajka, překrytí tak 30 % a pak pomalý nájezd na krajnu za ním. Prolnutí na zničenou Zemi mělo být pozvolné, ne ostrý střih... ale to je teď jedno.

On to neposlal! Nevložil to nikam, poslal to - zatím - jen nám! :eyecrazy:

Do uší se mi znovu pustí ta píseň.

Suits run when I come undone
Canʼt kill me Iʼm zeroes and ones
Add justice to the peoples math
Blaze way down the rebel path

Hear my call - Iʼm chippin' in
Total war - Iʼm chippin' in
Casings fall - Iʼm chippin' in
Kill them all

Not backing down, never backing down!!!


Ale už ve mě nevybudí ty emoce, co před tím. ¡Madre! Cornny, asi bych ti vážně měl odpustit.

Na chvíli se zamyslím a pak uploudnu jeden starší V-log. Jak pravil Velkej pes - lidi je třeba připravovat postupně.
...tou dobou na Vejru píše: 3. 10. 2021, 00:05Hola, čumbas!" řeknu do virtuální kamery a upravím si průzkumnickou přilbu, "Hlásí se J35U5expoMachina. Možná už nehraju, ale rozhodl jsem se pro vás zřídit kanál o průzkumu HoGlo - hezky IRL. Teď jsme teda pořád ve Víáru, Corneliu nám ukazuje, jak by měl vypadat Ráj. Je to super zelený.
A rovnou pokládá otázky, na které se ptají zejména Krtčí lidé. Kde jsme a kam směřujeme? Otázku zeměpisného určení řešit nebudeme - nejsme nějací hloupí teritocentisté... Ale vzhledem k tomu, že se Corneliovi - věděli jste, že je expert z generace průkopníků uzavřených ekosystémů, environmentálního inženýrství a adaptace? - že se mu HoGlo jeví jako uzavřený habitat a navíc nevíme, co je kolem, TL;DR ho napadlo, že jsme možná ve vesmíru! Nezní to c001?
Jenže, čumbas, proč pak nevidíme hvězdy? Míja je má ráda, ale nejsou tu žádná skutečná okna do vesmíru. A to by měla být, ne? Proč by nás CMWGE připravilo o vyhlídky na kraji města? Ne že bychom je potřebovali, ale stejně...
Já si myslím, že venku není nic k vidění - což vylučuje dno oceánu - tudíž jsme IMHO v nějaké postapo krajině a venku je radiace a záření a věci, na které nemůžeme koukat :worried: Vlastně jsem na klinice potkal jednu anciana, která byla ozářená! Věřili byste tomu?
Možná se ale pletu. Taky můžeme být třeba na Marsu! To by teprve bylo EPIC! Každopádně slibuji, že se Obrázekstatečně vydám tam, kam se dosud žádný majdexan nevydal, protože pravda je tam někde venku! Ale bez vás to nezvládnu, takže like, follow and share! :heart:
A taky nezapomeňte napsat do komentářů, co si o tom všem myslíte. Jsme přeci jen na dně oceánu? Nebo ve vesmíru, ale ven nevidíme, protože CMWGE nechce, abychom trpěli úzkostí a strachem z úniku kyslíku? :eyecrazy: Nebo jsou kolem prostě další města? Proč se vlastně zajímat o to, co je venku, když je nám tu tak dobře? Zbláznil se definitivně JE5US? To vše a mnohem více na naší exploračně-edukační cestě po Naději&Slávě!"
Přidám ještě pár pobídek k vlastní tvorbě fans na téma "Co by kdyby..." a trochu je vychilluju tím, že mě ta možnost sice vzrušila, ale že to možná nebude tak horké.

Předpokládám, že díky tomu, že dostatečně zaujmu ve V-logu zatím jen předestřenou možností, vzbudím v lidech spíš touhu téma diskutovat a brát částečně jako divokou fantasii nadšence do ¡real-live!, než skutečnou děsivou možnost. Díky tomu, že budou věc vyvracet či naopak zapáleně fantazírovat, si projdou některými fázemi odmítání či naopak v těžké bezstarostné euforii zabrainstormingují, aniž by se omezovali reálným strachem. A to by je mohlo připravit, až se dozví Pravdu!

a je jen jediná možnost, jak to zjistit... ENTER!

¡Cink! Obrázek Víra, věda, magie.

Intent: Pomalu připravit (už trochu probuzené) Majdexany na nevyhnutelnou Pravdu.
Obrázek Celebrita/Obrázek Ve Vejru jako doma <2> + :heart: Vůle <2> + ObrázekPouto: V Majdexu oficiální cestou musíš dostat to co (podle CMWGE) potřebuješ...ne nutně právě to, co chceš <2>
Chesus
Deník
Obrázek
Uživatelský avatar
Hope and Glory
Příspěvky: 318
Registrován: 11. 6. 2021, 23:05

Re: [HRA] Kniha druhá - HoGlo se probouzí

Příspěvek od Hope and Glory »

Získat jako bývalý ganerál a veverán Majora MDPD pro svůj plán, když už předtím pomáhal s výcvikem policajtů je Pohoda.
Problém je jen v tom, že Major hodně dá na CMWGE ... a ta si zrovna teď přeje, aby se ten nezvladatelný chaos začal uklidňovat, nikoliv eskalovat.

Veterán Poslední války +3 Poslední z Vlků +2 Vůle +4 = 9: Provedl jsi TU správnou věc.

Uklidnit situaci ve chvíli, kdy začínají z LQ leakovat zprávy o tom, že HoGLo je kosmická loď ... to bude Těžké.
CMWGE: Spojení na Majdex +4 Vůle +4 Překážka -1 = 7. Zásadním to zlepší její situaci nebo život.

A PvP:
Corneliu má 9 a je hustej 2.
CMWGE má 8 naprostou převahu v lidech, vybavení i znalosti prostředí 4.

9-4 = 5
7-2 = 6

Přednostně budu vyhodnocovat CMWGE.


Major si na stanici pozorně vyposlechne Corneliu, celou dobu ani nehne brvou. Pak bez jakýchkoliv emocí pronese. "Už to víte nějakou dobu, že? Proto ty tvrdé tréninkové metody. Chápu.

Přála bych si teď vědět, co dělat dál, na takovouhle situaci jsem teda cvičená nebyla ... i když bych asi být měla. No, od toho máme manuály."

Skloní se k terminálu a přeběhne prsty po promítané holoklávesnici. Poloprůsvitná obrazovka před ní se rozmaže, jak na ní vyhledávací engine prolétá směrnice. Konečně se zastaví.

"Ha, už to mám, přesně tohle jsem potřebovala," konečně vypíchne. "Legislativní akt, který může provést MDPD. Měl by udržet lidi doma, zamezit panice a předčasnému šíření té zprávy. Teda, to druhé možná ne, doma budou všichni
připojení na Vejr a jestli to někde prosákne, tak se to bude virálně šířit ... ale i do, že lidi budou mít důvod sedět doma na zadku má podle všeho předejít nepokojům, rabování a kdoví co ještě by mohlo hrozit. My mezitím můžeme provést selekci vhodných kandidátů - a i je snadno vyzvednout a v klidu jim situaci vysvětlit. A nebudeme je muset zdlouhavě hledat - budou doma."

Corneliu skrze průsvitný monitor vidí záhlaví stránky.
ɘzυon vɒtƧ - inɘzɒʜɔγv zɒʞɒZ
Hope and Glory

HG pro Chuubo PbP hru
Cyber-Marvellous Wish Granting Engine.
Uživatelský avatar
Hope and Glory
Příspěvky: 318
Registrován: 11. 6. 2021, 23:05

Re: [HRA] Kniha druhá - HoGlo se probouzí

Příspěvek od Hope and Glory »

Dostat se do Shadenetu bez pozvánky a ještě to zkoušet na hlídacího bota kerbera roztomilostí, to je naprosté šílenství. Překážka 4.

Tak mimo, až je to roztomilé +3 Vůle +2 Pouto +2 Překážka -4 => 3 Provedl jsi něco správně a udělal dojem na okolí


Kerberos si Míjina avatara očuchá a pak jí přestane věnovat pozornost. Míja poodstoupí a znovu sleduje příchozí. Zdá se, že všichni odevzdávají psovi nějaké kartičky. Na malý moment jí napadne, že by zkusila to, co před chvílí vyslovila, napsat na kartičku. Už si otevřela konzoli a začala psát

Kód: Vybrat vše

.summon(card)
.card->open
.card->write("
Neodeslala ještě ale ani třetí příkaz, když přímo před jejíma očima kerberos rozžvýká na kousky nějakého avatara s hlavou krokodýla - těsně poté, co předal soše zjevně podomácku vyrobenou kartičku.

Ihned konzoli zase uzavřela. Ten, kdo navrhoval tenhle systém, si dal záležet, aby dovnitř nemohl jen tak někdo. A vůbec se nenamáhal předávat přijaté zprávy dál. Byl to hrubý, ale efektivní filtr - nejspíš ochrana proti DDoS útokům.

Míja už dostala od CMWGE mnoho úkolů, které vyžadovaly trpělivost, a tak trpělivě vyčkávala. Sledovala nekvalitní obrazovku a snažila se všimnout si nějakého detailu, který ji pomohl.

Dvakrát ji u toho vyrušilo dunění kovových nohou, jako by koridory Majdexu pobíhala tlupa zmatených, ale odhodlaných robotů, kteří něco - nebo někoho - hledají.

A pak ji najednou v levém rohu zapulzovala modrá šipka ukazující mimo obraz s nápisem "POKE".

Byla tak zvyklá na připojení do Vejru kabelem, že málem úplně zapomněla, co to znamená. Při plném zapojení by cítila poklepání na levé rameno. Tady ji ale systém upozorňoval pouze vizuálně.

Pohla páčkou ovladače a otočila se.

"Ahoj kotě. Ty se toho hafana nebojíš, co?" vyskočí v bublině nad avatarem mladého chlapce s velkýma očima, ježatým účesem v orientálním oblečení. "Chtěla bys aby tě pustil dál? No, to se obávám, že nepůjde. Pouští je zvané. A získat pozvánku není jen tak, to musíš být něčím extra.

To ale neznamená, že neexistují i jiné cesty ... pro ty odvážnější. Ty ale vypadáš, že jsi odvážná," škubne hlavou směrem ke kerberovi, "abych tě na ní dostal, musíš ale na svém počítači autorizovat instalaci tohohle," zvedne ruku, ve které se objeví svitek papíru pomalovaný ozubenými koly - avatar pro spuštění nějakého skritpu."

Neznámý s avatarem mladého chlapce nabízí alternativní - a nebezpečnou - cestu do Shadenetu.
Samozřejmě s +1EXPem, pokud se naivní mladá dívka vydá hlubinami temného netu ve společnosti někoho, kdo má avatara mladého chlapce a chce, aby si (resp. Grobovi) něco nainstalovala do počítače .... :)
Hope and Glory

HG pro Chuubo PbP hru
Cyber-Marvellous Wish Granting Engine.
Uživatelský avatar
Hope and Glory
Příspěvky: 318
Registrován: 11. 6. 2021, 23:05

Re: [HRA] Kniha druhá - HoGlo se probouzí

Příspěvek od Hope and Glory »

Pomalu připravit (už trochu probuzené) Majdexany na nevyhnutelnou Pravdu - to je pohoda. Obzvlášť když si Chesus přeje pomalu.

Ve Vejru jako doma +2 Vůle +2 Pouto +2 = 6: Provedl jsi něco, co vypadalo fakt dobře – udělalo silný dojem, bylo dramatické, cool


Trvalo až do následujícího rána, než servery zpracovaly J35U5ův vlog a začaly ho distribuovat ke sdílení. Většina lidí ho obdržela souběžně s informací, že mají zakázáno opustit své domovy - a zjišťovali, že automatické zámky na jejich domovech je opravdu nepustí ven.

Zatímco ulice a koridory Majdexu zely prázdnotou, ve Vejru se strhla bouře.
Hope and Glory

HG pro Chuubo PbP hru
Cyber-Marvellous Wish Granting Engine.
Uživatelský avatar
Corneliu Pillat
Příspěvky: 147
Registrován: 15. 6. 2021, 00:31
Bydliště: replika vládního domu, Upper Floor

Re: [HRA] Kniha druhá - HoGlo se probouzí

Příspěvek od Corneliu Pillat »

... M.D.P.D ...

"Majore, dovolte mi nabídnout vám své zkušenosti...a paralelní přístup. Pořádek v MiDeks je vaše zodpovědnost a nebudu rozporovat postup CMWGE.", promne si bývalý generál přerůstající strniště na bradě, "Ale tady v MiDeksu už JSOU lidé, co jsou připravení, nebo alespoň z části jsou. Času je málo a nemůžeme si je znepřátelit tím, že jim přistřihneme křídla. Také kritický personál - technici a zdravotníci - ty bychom měli už v noci vytáhnout na briefing a zapojit ihned. A umožnit jim pohyb po lodi. Také bych rád zapojil učitele a školitele...a lidi, co vytváří simulace. Ti mohou pracovat ve VíáRu z domova a vybrat a nakonfigurovat vhodné VíáR tréningové programy, kurzy a školení pro všechny ostatní - jakmile pravda prosákne, nabídneme lidem rekvalifikační kurzy a aby nám posílali svoje profily...trochu snížíme standardy, ale nedá se nic dělat, budeme potřebovat každou ruku."

Poposedne si na židli a nakloní se blíž. Svého času vedl a řídil organizaci čítající statisíce. A co víc, prošel si tím odspodu a seznámil se s každou úrovní řízení. Tohle byli sice civilisté a většina zoufale nepřipravená, ale lepší nějaká metodika, než žádná. Nemohl dovolit, aby CMWGE kvůli přílišné starostlivosti zůstal celý proces paralyzovaný. Ani aby lidé zůstali v izolaci a šířili konspirační teorie. Ale nemohl se s ní ani hádat. Stanné právo bylo logickým prvním krokem, ale po něm musí následovat kroky další. Jeho mysl stratéga pracovala na plné obrátky.

"Lockdown je v pohodě, ale lidi musí vědět, že se s nima počítá. Nemůžeme je držet v úplné tmě. Lidi nemusí vědět všechno hned, ale musí vidět progress. Světlo na konci tunelu, když dovolíte. Je třeba připravit informační kampaň a zveřejňovat aktualizace s odpočtem, kdy bude další. Odešlu to svými kódy přes Velín jako prioritní. Nejdřív dáme vědět jen, že začíná Generální Údržba, platí zákaz vycházení mimo pověřené osoby a odpočet...dáme si deadline a do té doby připravíme první oficiální oznámení - kde potvrdíme, že HoGlo je generační loď a blíží se do cílové destinace. K tomu musí jít instrukce o školeních a postupném zapojování dalších a dalších lidí. Ti co zůstanou doma musí mít mezitím co dělat a musí vědět, že na ně dojde řada. Mimochodem, jestli nemůžeme lidem v MiDeksu přímo změnit povolání, můžeme pozměnit NÁPLŇ těch povolání. Proč by i prodavač hotdogů NA VESMÍRNÉ LODI neměl absolvovat cvičení pro stav beztíže, jak si obléct skafandr nebo základy obsluhy údržbářských systémů, ne?"

Na chvilku se zamyslí, než pokračuje. Přemýšlí, nakolik mu CMWGE dovolí jednat dostatečně flexibilně. Ale byl zběhlý v korporátních hrách a na každý krok, na každý proces existovala nějaká klička. A když něco nešlo, byla jen otázka času, než si kreativní manažer najde jiný způsob jak si protlačit svou agendu. A on hodlal protlačit agendu, která neodcizí spolupráci svobodomyslnější elementy na lodi. To poslední co chtěl je povstání. Po Cheezusově vystoupení v kantýně měl pocit, že by se teď, po zákazu vycházení, mohl snadno stát - v očích některých - opravdovým symbolem útlaku. Připadal si jako kdyby hrál na obě strany. Jako Joseph.
Obrázek Nervózně řešil, zda náhodou nestojí na nesprávné straně.

"Navrhuji oslovit ke spolupráci VíáR celebrity, je potřeba aby lidi zabavili tématickým obsahem a rozvířili vody. Pár jich znám a třeba zapojíme další. Také po oficiálním oznámení otevřu svou home-made beta-simulaci Ráje. Nezapomínejme, Majore, že ani ten nejlínější MiDeksan nezůstane sedět na zadku jen tak. Ne s takovými novinkami. Mimochodem, právě ti, co se začnou bouřit jako první, nebo budou zkoušet překonat zámky, na ty se musíme zaměřit prioritně - budou mezi nimi nezávisle uvažující jedinci - a právě takové leckde potřebujeme. Pokud to bude dávat aspoň trochu smysl, hned jim nabídneme vhodný džob. Majore, tohle BUDE bouře. Lidé tím BUDOU žít. A teď je na nás, jestli té síly dokážeme produktivně a efektivně využít. Protože jestli ne, obrátí se to proti nám. Máme jeden pokus. Tohle POMŮŽE situaci uklidnit a to je teď hlavní direktiva CMWGE. A není to v rozporu se zákazem vycházení."

Přemýšlel jak to celé dopadne a jak si ho bude pamatovat historie. Jestli se nějaká bude psát. Už dříve chladnokrevně rozhodoval o osudech milionů a rozhodně neměl lehké spaní z toho, co musel dělat. Budou ho mít za korporátního tyrana, co svými zásahy způsobí utrpení a ztráty na životech? Hodně lidem dopady jeho rozhodnutí ublíží. Někteří z toho vyjdou zkrátka. Někteří budou mít smůlu. Někteří udělají zoufalé činy a nic z toho nepůjde vzít zpět. Odsoudí ho jednou obyvatelé Ráje jako toho, kdo všechno zhoršil a má na rukou krev a nebo na něj budou vzpomínat jako na toho, kdo udělal to, co bylo třeba? A vylučuje se to? Nevěděl zda byl dobrý nebo zlý - ty pojmy byly relativní, nehrály roli. Důležitý byl ve skutečnosti jen výsledek. Nezáleželo na tom, jestli ho budou nenávidět nebo milovat. Důležité bylo, aby přežili.

Obrázek Obrázek Podivoval se, jestli jsi vlastně dobrý nebo zlý.

intent: Dopustit se korporátního mikromanagementu a když už je ten Lockdown, tak ať je řízený, transparentní a produktivně využitý. Corneliu chce ten proces pomoci optimalizovat - ať je víc přínosů a méně vedlejších škod.
Využije metody řízení Starého dobrého 22./23. století (dovednost 1) a dá si záležet (2 vůle). K tomu chce využít vlastnosti prostředí, kdy 'Obyvatelé Majdexu jsou nuceni vykonávat tu práci/povolání, kterou jim v dětství určila C-MWGE ' - změníme to, co se od povolání očekává a tím dojde hora k mohamedovi. Snad nebude muset být Hustej (2), s CMWGE se přetahovat nechce.
Corneliu Pillat
Deník

Obrázek
Uživatelský avatar
Míja
Příspěvky: 129
Registrován: 19. 6. 2021, 12:59

Re: [HRA] Kniha druhá - HoGlo se probouzí

Příspěvek od Míja »

Exp za nebezpečí? Já říkala, že Míja chce hrát naivní, ne že je fakt blbá!

"Jé ty jsi zlatý!" Naťukám do klávesnice s pár nadšenými smajlíky a nápis se ihned objeví nad mým avatarem. Dám zkopírovat k sobě jeho skript, aniž bych ho pustila a pak napíšu: "Malý moment, hned to nainstaluju, jen mámin antivir tu otravuje. Chvilku strpení!"

Můj avatar zmrzne na místě, jak přepnu aplikaci a rychle zkoumám, co je ten skript zač. Není třeba být přehnaně paranoidní, nejsem připojená káblíkem, ale jenom helmou, takže ať už to dělá, co chce, nemělo by to způsobit, že se mi z toho hrábne. Nechci ale, aby někdo vysledoval moji pozici nebo pak věčně šmíroval Groba. A dělá to vůbec co má, nebo je to jenom trapná finta, jak si udělat z Grobova počítače zombíka?

Chvilku mi to trvá. Připojím se po pár minutách s dotazem "Nevíš, jak vypnout i ten souborový štít?"

"Který antivir? No, ten co mají všichni. Ten točící se štítek."

"Když tam chci kliknout, tak se jen ozve takový zvuk jako 'tudum'."

Záměr: Zjistit, co skript dělá a eliminovat závažné nežádoucí chování.
Dovednost: nikdy nedělala, ale jasně, že zkusím 2, vůle 2
Uživatelský avatar
Hope and Glory
Příspěvky: 318
Registrován: 11. 6. 2021, 23:05

Re: [HRA] Kniha druhá - HoGlo se probouzí

Příspěvek od Hope and Glory »

Tohle je tak průhledné, že i když to Míja nikdy nedělala, tak je to Pohoda.
Nikdy nedělala +2 Vůle +2 => 4: Provedla jsi něco efektivního, co tě posunulo blíž k tvému cíli


Pro Míju je celkem snadné zjistit, co má ten program dělat. Má zašifrovat všechno, co se nachází na Grebově počítači ... a následně ho začít vydírat, že data budou zpřístupněna pouze jako odměnu za plnění úkolů pro osobu či osoby označované jako Rónin-kuza.

Nepochybně jde jeden z tajemných gangů ovládajících Šejdnet či o jeho šéfa.

Zpráva, kterou má zobrazit po zašifrování obsahuje i link pro kontakt.
Hope and Glory

HG pro Chuubo PbP hru
Cyber-Marvellous Wish Granting Engine.
Uživatelský avatar
Hope and Glory
Příspěvky: 318
Registrován: 11. 6. 2021, 23:05

Re: [HRA] Kniha druhá - HoGlo se probouzí

Příspěvek od Hope and Glory »

... ještě na závěr porady u Majora ...

Použít znalosti ze Starého dobrého 21. století na mikromanagement dnešních lidí v Majdexovém lockdownu - to bude buďto hrozně cool nebo hrozný průšvih. Překážka 2.

Dovednost +1 Vůle +2 Vlastnost prostředí +2 Překážka -2 => 3: Provedl jsi něco správně a udělal dojem na okolí

Cherrypickingu lidí z lockdownu a změně náplně jejich práce CMWGE bránit nebude.


"Vypadáte, že víte co děláte. Dát lidem smysl a práci, to dává smysl. Pustťe se do toho," odpoví Major Corneliu. "Jen - myslete na to, že těch lidí tu žije pár desítek tisíc. Obávám se, že v rozumném čase to bez pomoci CMWGE nezvládneme - a tu deadline nemůžeme nastavovat příliš daleko, jak říkáte.

Připravme lidi na to, že velké oznámení přijde za týden. Za 7 dní jim vše sdělíme a dodáme k tomu, že za dalších 7 dní dostanou přidělenou novou práci. To vám ... i nám ... dá dva týdny času na manuální selekci těch nejdůležitějších ... desítek, možná stovek.

Možná se nám i za těch 14 dní podaří lidem prodat krátké prodloužení, takže možná tři týdny. Ale pak bude další prodlužování neudržitelné ... a osud zbytku budeme muset znovu svěřit CMWGE."

S tím Major schůzku rozpustila.
Hope and Glory

HG pro Chuubo PbP hru
Cyber-Marvellous Wish Granting Engine.
Uživatelský avatar
J35U5xMachina
Příspěvky: 137
Registrován: 12. 7. 2021, 18:51

Re: [HRA] Kniha druhá - HoGlo se probouzí

Příspěvek od J35U5xMachina »

... ve spodních patrech LoQods ...

Procházím zpustlými prostory továrních hal či snad obrovských skladišť. Prohlížím si množství dutých válců a hlavně vyprázdněné klece. Obsahovaly snad zvířata, která s námi měla žít v Ráji? Proč tu už nejsou? Jak by na to asi reagoval Corneliu, se svými řečmi o Gaie? Bude stačit, že do Ráje dorazí jen lidé? Tohle má být pokračování Země? Neposíláme náhodou ke hvězdám to nejhorší, co na Zemi vzniklo? Jako virus, šířící se na nového hostitele, když toho předchozího zahubil.

Jak víme, že nezopakujeme stejné chyby našich dávných předků? Generace Corneliových rodičů. Nebo i jeho vlastní? Nebylo by nakonec lepší, kdybychom se izolovali? Uzavřeli sebe sami do karantény, aby neúspěch evoluce dál nešířil? Jakým právem si chceme podmanit nový svět, když jsme v tom našem selhali? Jak k tomu přijde kurolišek uličník, kterého jsem viděl ve Viárové simulaci. Vždyť samotné menu vyzývalo k tomu, abych mu upravil parametry a osedlal ho. Neudělají to nakonec naše děti s tím skutečným? Neskončí o tucty generací také zavřený v kleci? Nejsme nakonec jen další conquistadoři?

Prohlížím si všudypřítomné symboly Omegy a grafity, o kterých mluvila Míja, když jsme všichni čtyři jedli v Hnedle knedle.
Hope and Glory píše: 2. 9. 2021, 16:19
Dolů s Tyrankou! 🔥 Ω FTW!

Tyranka saje 👶🧛
Ω se stará, aby ses staral sám o sebe.
Věř Ω a Ω uvěří v tebe.


Cesta je zápas.⚔️ Ráj není pro líný.
Až otevře gejt, otroky potřeb to sejme.💀Ale Ω bude R34DY.


Venku je ◼️ Prázdno.
Duše Majdexanů jsou ⬛ prázdnější.

Nenávidím Loukvods 💔 Ale Majdex jsem nenáviděla víc.

Vybral sis Peklo jako kupé na cestě do Ráje! Vítej v LowQods. Vítej u Ω. 👽

🚨 TH3 0NLY RUL3: N0 RUL3Zzz..

a samozřejmě všudypřítomný znak
Ω
Omega. Neznamená to konec? Jsou snad ty grafity příčinou, že takhle uvažuji?

Přišel jsem sem po té, co jsem celé ráno létal na křídlech vejrové bouře, kterou jsem vyvolal. Musel jsem si doslova sedět na prstech, abych odolal přidávat další komenty. Podle toho, co jsem vložil, jsem teď teprve na questu o tom zjisti, co je vlastně HoGlo zač. A pokud bych se pustil do diskusí, určitě bych plácnul něco, co bych neměl.

Navíc se ve mě zase začal ozývat předchozí hněv. Lockdown :?: :!: Neříkal jsem to? Dejte korporátovi moc a akorát zotročí lidi, zavře je do klecí! Copak je to jediné, co umí? Vyvydličkovat s lidmi?

¡Hola! Obrázek Reaguji na Corneliovu akci ;-)

Ne, přišel jsem sem, abych přišel na jiné myšlenky a taky... si prohlédl, o čem mluvila Míja. Chystám se ostatně do UpFlů, kdo ví, jestli bude ještě příležitost dostat se sem dolů...

Jenže na co jsem tu nenarazil? Na zprávy o Tyrance. Tak místní říkají CMWGE. Ale nepomáhá teď CMWGE Corneliovi udržovat pořádek? Nežádal jsem CMWGE já osobně o to, aby můj v-log přispěl k uklidnění největší paniky a zaměřil pozornost správným směrem? Jenže jaký je vlastně ten správný směr? Před očima mi tančí symboly Omegy, přesýpají se před očima jako nějaký kód. Věčnost v LoQods, věčnost v HoGlo, Ráj na dosah, ale stále před námi. Konec cesty, kterého nesmí být dosaženo.

Ω Ω Ω Ω ΩΩ ΩΩ Ω Ω ΩΩΩ ΩΩ Ω
Ω Ω Ω
Ω ΩΩ Ω ΩΩΩ Ω Ω ΩΩ ΩΩ ΩΩΩ Ω
Ω Ω Ω Ω ΩΩ Ω Ω
ΩΩ Ω Ω ΩΩ Ω ΩΩ ΩΩ Ω Ω ΩΩ Ω
Ω Ω ΩΩ ΩΩ Ω Ω
ΩΩ ΩΩΩ Ω Ω Ω ΩΩ Ω Ω ΩΩ ΩΩΩ


Vždyť podobné myšlenky víří i na vejru. Začínají správně - výzvami k větší samostatnosti a menší závislosti na CMWGE. Jenže končí úvahami, zda potom CMWGE budeme vůbec ještě potřebovat a že potom... až se probudíme... bychom si cíl dalšího směřování HoGlo měli zvolit sami.

Jsem si celkem jistý, že příliš příspěvků se odsud zezdola na hlavní fóra nedostane. Nebo proti nim vystoupí největší celebrity, které vždycky připomenou, co pro nás CMWGE všechno dělá. Že je nepostradatelná. Logicky argumentují. A když to nepomůže, přijdou trollové a diskuse přestane být čitelná.

Přesto... přesto to v lidech zůstává. Touha po odporu, ukončení CMWGE, zvolení si vlastní cesty. Je to, jako by to v nich bylo už dávno. Ostatně pro Majdex to pořádně začalo - pominuli nějaké burcování k ¡For Real! životu od Míji, a taky trochu od MemeSis, <která se mnou nechala strhnout> - teprve dnes ráno.
A přesto... přesto je tam cítit silný odpor a myšlenka na to využít rekonstrukci HoGlo ke zvolení nového směru si rychle našla příznivce. ¡Madre!, vždyť i já se bouřím! Je to skoro jakoby tu ta myšlenka s námi byla už dlouho, jen ve světle nových události začala dávat konečně smysl. Jako bychom o tom mluvili už dřív, jako bychom na to mysleli už dřív a teď tu myšlenku ne a ne zapudit. Přeskakuje mezi lidmi jako nějaký nakažlivý virus, jako neodbytný mem...

Zůstanu jako přimražený. Zapnu vizor a začnu vyhledávat klíčové fráze z grafity. Samozřejmě mimo slovo "Tyranka", to tam nebude. I jiná slova se budou lišit, ale smysl bude podobný.

Down with LockDown! 🔥 FREE WILL FTW!

Příliš Vejru saje 👶🧛
Skuteční lidé se starají, aby ses staral sám o sebe.
Věř Lidu a Lid uvěří v tebe.


Cesta je zápas.⚔️ ¡For Real! není pro líný.
Až zase otevřeme gejty, otroci potřeb zůstanou mimo.💀Ale ¡For Real! bude R34DY.


Je Venku ◼️ Prázdno? Snad.
Ale těla s Dušemi na Vejru jsou ⬛ prázdnější. For sure.

Nenávidím ¡For Real! 💔 Ale Vejr jsem nenáviděla víc.

Vybral sis Peklo jako kupé na cestě do Ráje! Vítej ve Skutečném světě. Vítej u ¡For Real! 👽

🚨 TH3 0NLY RUL3: N0 RUL3Zzz..

A taky často opakované znaky:
":kiss:,:kiss: ¡Bang!¡Bang!"

A pomalu, zatím nenápadně, se to začíná šířit Vejrem. Jako nějaký virus, jako by někdo vkládal lidem do hlavy nějaký mem.

Uvědomění mi projede hlavou jako přesně zacílený výstřel. "Teď to trochu štípne..." uslyším těsně před tím.
Kousnu se do rtu:kiss:

Povolávám Zázrak! Obrázek Nemesis: Chesus je nucen střetávat se se svojí nemesis. <1>
¡Cink!ObrázekObrázek Zavolej nějakou děsivou nebo tajemnou sílu nějak spojenou s Motivem.
Chesus
Deník
Obrázek
Zamčeno

Zpět na „[Chuubo] {PbP} CyberMarvellous WishGrantingEngine“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti