[Děti mraků] - Markyho modulový mišmaš - Příprava

Zápisy a zážitky z vašich her, pomoc s přípravou, společné hraní.
Odpovědět
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16382
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [Děti mraků] - Markyho modulový mišmaš - Příprava

Příspěvek od MarkyParky »

Ve čtvrtek se půjde potřetí k Záporákům se Sarsem a v neděli se jde navštívit velečerva z Purple planet (a možná ho hráči zkusí nalákat do People of the Pit, aby se spářil s tamní chapadlatou samičkou).

A protože to je krátký event, budou ještě pokračovat na sever do Chýžova, řešit tamní znesvecené mrtvoly.

To bude dobrý kontrast epičnosti... :)

A já jdu dogenerovat dva velehexy kolem.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16382
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [Děti mraků] - Markyho modulový mišmaš - Příprava

Příspěvek od MarkyParky »

A výsledky losu jsou:

- Invaze 3. část
Moduly, jejichž tématem je útok, teď znázorňují Monarchovu agresivitu. Takže útok na nějaké významné NPC. Napadá mě Monarchův úder proti Minotaurovi nebo paní ze Slangy. Minotaurus asi sedí víc - jednak je dohraný a potom Slanga má svůj vlastní random event s útočníky.

- Vornheim: The Complete City Kit
Tohle je podle všeho kniha random eventů pro město.

Žádné dohrané město zatím nemáme, jen vesnice, tak z ni asi bude nové město na severozápadě.

- Butcher of Alcross Dost mě překvapilo, že na mapě teď nemám žádnou dohranou samotu, kde by se to respawnulo, takže bude na druhém z těch nových velehexů.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20871
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [Děti mraků] - Markyho modulový mišmaš - Příprava

Příspěvek od Markus »

MarkyParky píše: 15. 3. 2022, 16:59 - Vornheim: The Complete City Kit
Tohle je podle všeho kniha random eventů pro město.
Mělo by tam být i pár minidobrodružství, dungeonů.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16382
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [Děti mraků] - Markyho modulový mišmaš - Příprava

Příspěvek od MarkyParky »

Aha, díky.

Tak možná udělám sekundární los, až se mi to dostane do rukou.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16382
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [Děti mraků] - Markyho modulový mišmaš - Příprava

Příspěvek od MarkyParky »

Doplnění sekundárního losu - ve Vornheimu budeme hrát Imortal Zoo of Ping Feng.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16382
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [Děti mraků] - Markyho modulový mišmaš - Příprava

Příspěvek od MarkyParky »

Takže, ve hře nám nastala zajímavá situace:

- Jak už jsem psal dřív, náhodný los určil modul, který má jako téma útok (resp. únik z dobývaného hradu).
- Já to inprepretoval jako Monarchův útok na Minotaura
- Sdělil jsem to hráčům s tím, že pokud chtějí Minotaura zkusit zachránit, tak musí hrát zmiňovaný modul ....

... a oni začali řešit, že je nejlepší čas vpadnout znovu do Monarchovy věže, když bude mít všechny jednotky v bitvě a oslabenou ochranu.

Uvidíme, jak dopadne hlasování ... tak jako tak, obojí je na středových velehexech, takže pokud se nevykašlou na oboje, tak se nebude dogenerovávat.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16382
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [Děti mraků] - Markyho modulový mišmaš - Příprava

Příspěvek od MarkyParky »

Takže opravdu se rozhodli obětovat Minotaura a vlétnout Monarchovi do oslabeného dungeonu.

Tím pádem žádné dogenerovávání, je to v podstatě návrat na skoro startovní lokaci po 200 letech.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16382
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [Děti mraků] - Markyho modulový mišmaš - Příprava

Příspěvek od MarkyParky »

Tak Děti mraků odbachly generátor z Gradient Descentu a zničily (nebo minimálně uložily k ledu) Monarcha.

Protože mají odehráno jen asi 43 procent Megadungeonu (ještě jim chybí drtivá většina třetího patra a páté patro), tak řeším situaci následovně.

- zbylá patra zůstanou dostupná k prolezení jako torzo věže
- projdou reflufem, tentokrát v nich budou hráči narážet na nové nestvůry, co se nastěhovaly po zničení Monarcha (iluzionismus, samozřejmě půjde o reskin původního obsahu)
- a aby si hráči taky trochu užili Gradientdescentí hrátky s prostorovou orientací, bude celá Ruina věže povalená na bok.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16382
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [Děti mraků] - Markyho modulový mišmaš - Příprava

Příspěvek od MarkyParky »

Když máte obrázek lokace z doby před šedesáti lety ...
Klarion_1159.png
... dobrodružství ...
Invaze.png
... a potřebujete to skloubit dohromady.
Klarion_1220_Movements.png
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20871
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [Děti mraků] - Markyho modulový mišmaš - Příprava

Příspěvek od Markus »

Co to je za systém barevných cestiček? Trasy hlídek či co?
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16382
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [Děti mraků] - Markyho modulový mišmaš - Příprava

Příspěvek od MarkyParky »

Jo, trasy hlídek.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16382
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [Děti mraků] - Markyho modulový mišmaš - Příprava

Příspěvek od MarkyParky »

Příští výprava bude do Krvavé brány, kam se Monarch pokusil dostat, ovládnout jeho tajemství ... a nedokázal to. Modul Dead in Thay.

Syrana bude mít roli nějaké fextky - Monarchovy služebnice, co teď nemá pána a napů se stále snaží (s trochou svobodné vůle) splnit svůj poslední úkol a napůl už se snaží získat tu moc pro sebe. Děti mraků ji přijdou vhod.

Zároveň musím dogenerovat dva velehexy tím směrem, takže:

Descent into Depths of Earth. Drowský hexcrawl v podzemí. Tak to dává smysl, že vstup do téhle podzemní říše se objevil poté, co se rozvrásnila země po červí kopulaci. Nový obsah pro doplnění odehraného.

Pátrání po tajemství Garlondova rodu, část 1: Elvíra Vesnická pátračka - tři vesnice a hrad. Takové místo ve vnitřní mapě volné není, takže umísťuji na nový velehex.

Griffin Mountain je rozsáhlý sandbox. Musím tedy vybrat sublokaci, což je trochu složitější, vzhledem k formátu modulu. Nakonec jsem se rozhodl hodit náhodně kostkou mezi Points of Interests, což vypadalo jako ucelená místa. Padl mi Dragonewt Plinth, což je dost pidilokace na samostatné dobrodružství, ale takové už jsme měli, třeba se s něčím spojí. Má být na vodním hexu, kde je jeden poloostrov, no tak bude na tom poloostrově.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16382
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [Děti mraků] - Markyho modulový mišmaš - Příprava

Příspěvek od MarkyParky »

Tak už jdou do Sedkramu ... a tím pádem jsem musel vzít provizorní mapu Sedkramu a dodělat do ní všechy lokace z dobrodružství, resp. minimálně z jeho první půlky.


Zdrojová mapa z modulu
SedkramPůvodní.png
Sedkram, když se nám poprvé objevil ve hře:
Sedkram_120.png
Sedkram o sto dvacet let později, když do něj konečně hráči míří na dobrodružství.
Sedkram_1240.png
Mimochodem, zatímco dobrodružství se odehrává na místech jako je "Druidský háj" nebo "Magická univerzita", oficiální mapa tahle místa nemá popsaná, zato nám sděluje, kde mají velvyslanectví nějací Jeseti, kde je soud a kde hippodrom, i když ty v dobrodružství vůbec nevystupují.

Tohle hodnocení nedopadne dobře. Skoro to vypadá, že do něj prostě autorka vrazila mapu z jiné kampaně/dobrodružství, kterou v tom městě taky hrála, a nepředělala legendu.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20871
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [Děti mraků] - Markyho modulový mišmaš - Příprava

Příspěvek od Markus »

Co je to za dobrodružství? Něco z mistrovství?
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16382
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [Děti mraků] - Markyho modulový mišmaš - Příprava

Příspěvek od MarkyParky »

Město čtyř.

EDIT: A už jsem dal i recenzi a dvě hvězdičky. Což je škoda, kdyby to bylo líp uspořádané a nebylo tam tolik editoských chyb, asi by to mělo i na tři.

EDIT2: Jo a přečetl jsem si Sirienovu recenzi. Docela mě překvapilo, jak moc mimo je. Že je ten úvod railroad? To teda moc pozorně nečetl ... :think:
Odpovědět

Zpět na „Vaše hraní - příprava, rady, zápisy a PbP“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů