[META] Emotion XP a komentáře

Zdejší PbP hraní RPG ve hře Chuubo.

Moderátor: MarkyParky

Zamčeno
Uživatelský avatar
Hope and Glory
Příspěvky: 318
Registrován: 11. 6. 2021, 23:05

[META] Emotion XP a komentáře

Příspěvek od Hope and Glory »

Obrázek
V tomhle vlákně se budou odehrávat reakce ostatních hráčů (či jiných čtenářů) spojené s udělováním emotion XP a také jiné reakce a komentáře čtenářů.

Jak udělit emotion XP:
1) Ocitujte část hry, která ve vás vyvolala příslušnou emoci pomocí funkce quote.
2) Přidejte odpovídajícího smajlíka (z fóra nebo unicode).

Jak vložit jinou reakci?
Prosté ji napište volnou řečí.
Hope and Glory

HG pro Chuubo PbP hru
Cyber-Marvellous Wish Granting Engine.
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: [META] Emotion XP a komentáře

Příspěvek od Sosacek »

Jezus píše: 18. 8. 2021, 01:16
Corneliu Pillat píše: 18. 8. 2021, 00:18 a neváhali se obětovat pro naší Naději a Slávu.
$-o
Jo! Az ted jsem si vsiml.
But nobody came.
Uživatelský avatar
J35U5xMachina
Příspěvky: 137
Registrován: 12. 7. 2021, 18:51

Re: [META] Emotion XP a komentáře

Příspěvek od J35U5xMachina »

Míja píše: 16. 8. 2021, 22:44 "Míjo, co myslíš? Co potřebují lidé k životu?" Když nereaguju, chytí mě za ruku. Já si přestanu pohazovat a podívám se na obrázek kostky v ruce a hned odpovím: "Jídlo."

"A co dál?"

Vstanu a začnu si prohlížet animace na kostkách a každou pojmenuju. "Vzduch." "Vodu." "Kamarády." O každé kostce si s učitelem povídáme. Pak už mi zbývá jen jediná kostka. Má na sobě různé animace. Ale vůbec nechápu, co znamenají.
Na jedné je strážník, který zachránil holčičku padající z lávky. Na druhé je maminka s tatínkem, jak se drží za ruku. Na třetí je téměř nahý muž přitlučený ke dřevěné konstrukci. Tahle jinak děsivá animace mě už tak nevystraší, znám ji už z dřívějška. Otáčím kostkou v ruce a snažím se stručně popsat, co tam vidím. U první řeknu, že "Dělá něco užitečného, dělá něco pro jiné." Pak: "Milují se. Prožívají něco krásného." A nakonec: "Trpí a nemůže to změnit." Zmateně se podívám po učiteli: "Já, já nevím."

"Je to SMYSL, Míjo. Lidé potřebují smysl života a tohle jsou způsoby, jak jim ho dát."
Málem bych zapomněl :clap: za tohle - moc hezky vystavěné.

A taky doufám, že když jsem zachránil toho kluka z lávky, nebudu se muset nechat přibít ke kříži, abych měl smysl $D
Chesus
Deník
Obrázek
Uživatelský avatar
Míja
Příspěvky: 129
Registrován: 19. 6. 2021, 12:59

Re: [META] Emotion XP a komentáře

Příspěvek od Míja »

Hehe, to se nám ale sešlo ve hře startrekovských pindů, takto brzo po ránu :-)

Btw. J35U5i, tvůj o něco málo slavný jmenovec zvládl všechny tři způsoby jak mít smysl, možná tě to taky čeká ;-)
Uživatelský avatar
Míja
Příspěvky: 129
Registrován: 19. 6. 2021, 12:59

Re: [META] Emotion XP a komentáře

Příspěvek od Míja »

Já hlásím, že Max rozhodně Míju překvapil (ikonku hledat nebudu stačí že Cheesusovi příspěvky jsou jak od komediantů nebo z mimibazaru)

Jinak pocit "To snad ani... jakože cože?" ve mně Jezus vzbuzuje dlouhodobě, tak to taky na exp bude. Počkat ... sakra, vlastně ono by ten pocit ve mně měla vzbuzovat postava a ne hráč! Hmmm .... ale tak za ten úklid si to i ta postava zaslouží.
Jezus
Příspěvky: 2601
Registrován: 26. 1. 2018, 10:35
Bydliště: Brno

Re: [META] Emotion XP a komentáře

Příspěvek od Jezus »

Tak kdyby ji vzbuzoval hráč stylem hry, tak se to taky počítá, mimo hru je to ovšem už poněkud... :oops: :)

Každopádně díky za exp :>;o)
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: [META] Emotion XP a komentáře

Příspěvek od Sosacek »

To neva, ja treba dostal jako hrac slusny pocet fistshaking XP.
But nobody came.
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: [META] Emotion XP a komentáře

Příspěvek od Sosacek »

ŠajtNet? 🤣
But nobody came.
Uživatelský avatar
J35U5xMachina
Příspěvky: 137
Registrován: 12. 7. 2021, 18:51

Re: [META] Emotion XP a komentáře

Příspěvek od J35U5xMachina »

Zpráva pro policistu Maxe Richtera píše: Děkuji za zprávu. Je dobře, že o mně ví. Dělám to, abych lidi upozornila a aby věděli. Možná teď nejsou nadšení, protože nerozumí, ale až přečtou nebo si vyslechnou, jistě pochopí. Podobně jako ty nebo já.

Zatím se mějte!
Jestli za tuhle scénu ještě nemáš rozpolcenost, tak si ji určitě dej. Za celou odehrávku, ale líbí se mi obzvláště, že rozpolecená je i Míja, která Richterovi střídavě tyká a vyká $:)

Corneliu Pillat píše: 21. 8. 2021, 16:34 "Hej, parťáku, čekuj toho typa.", drcne Stevenson do svého kolegy, trochu oplácaného blonďáka s nedbale rozepnutou uniformou.
Chris zvedne oči od holotabu právě včas, aby zahlédl podezřelého, potetovaného chlápka, který jako kdyby utekl z nějaké střílečky. Na ulici by zase tolik nevyčníval, ale mezi klienty kliniky nezapadal, většina nosila oblečení, které je jasně odlišovalo.
Než ale stihne Chris podezřelého oskenovat, chlápek zajde do dveří tělocvičny.
"Eh, pozdě. Ale jasnej suspekt.", kývne na Stevensona.
"Zákon a Pořádek, parťáku, zpracujem ho ve stylu drsný školy.", zazubí se zpoza tónovaných brýlí Stevenson a naznačí boxování.
"Brzdi, drsňáku, napřed regule, víš co by ti řekl Richtr..."
"Richtr je...-"
"Psst. Základno, tady Chris, spatřen podezřelý v křídle klientů, zašel do...tělocvičny...pokračujeme ke skenu a identifikaci."
OPERÁTOR: "Příjem, pokračujte."
"Tak co, vychutnáme si to?"
"Že váháš, parťáku. Zákon a Pořádek, bro."
Rozhlédnou se a pak sebevědomě nakráčí do dveří.
Vidíš, na chatu jsem ti za tohle sliboval 🤭, ale pak jsem na to zapomněl. Určitě ti ten smajlík patří, protože jsem se křenil tomu, že jsem věděl, co ty dva čeká :)
Chesus
Deník
Obrázek
Uživatelský avatar
J35U5xMachina
Příspěvky: 137
Registrován: 12. 7. 2021, 18:51

Re: [META] Emotion XP a komentáře

Příspěvek od J35U5xMachina »

Míja píše: 25. 8. 2021, 22:59 "Existuje hardware, které CMWGE nevyužívá. Přece existuje ŠejdNet! Pokud by se ŠejdNetí zařízení přidali k CMWGE, tak bude silnější!"
:doh:
"Kromě toho, že vysvětlíme lidem, ať nezneužívají CMWGE, tak pomůžeme CMWGE, ať prioritizuje požadavky a ty hloupé odmítá úplně." Skloním se a vykouknu skrze husté větve dolů, protože očekávám zespodu pochybnosti. "Obojí jsou svým způsobem neuronové sítě, obojí se může učit nové věci!"
Zajímalo by mě, kterou z těch dvou druhů neuronových sítí považuje Míja za učenlivější :think:
"Taky bude nutné vysvětlit lidem z LouQods, aby nezatěžovali CMWGE zbytečně nedisciplinovaným chováním. Jak se vlastně dá dostat do LouQods?"
$-o
"Pak samozřejmě zbývá UpFloo ..." Chvíli stichnu...
Jj, a zářný (teda vlastně temný :-)= ) příklad toho, jak rychle si zvyknou na nedostatek proudu a... stichnou taky. $;)

Abych to shrnul, krom tradičně přítomné roztomilosti a zábavnosti ve mě Míja vzbudila celou řadu pocitů, zejména na téma, jaké koniny ji napadají. Cítím tedy značnou rozpolcenost :8oO
Max Richter píše: 26. 8. 2021, 22:50 "Říkám nesmysly, že? Tak já toho nechám a... a můžeme se podívat do LouQods, tam se dokážu dostat. Tam by naše cesta mohla začít, co říkáš?"
😲 :8oO

Říkáš a pokračuješ v tom, Maxi. Vzít takovou naivku, co chce krtky požádat, aby "nezatěžovalo CMWGE nedisciplinovaným chováním" přímo do LoQods, je vážně špatný nápad... Horší varianta by snad byla už jenom, kdybys jí vzal do ŠejdNetu za Il Tentacolem :D
Chesus
Deník
Obrázek
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: [META] Emotion XP a komentáře

Příspěvek od Sosacek »

Aha vy menite zanry.

Zajimavy, Jenna rikala ze ta sama hra s jinym zanrem je spis fanfikce.
But nobody came.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16378
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [META] Emotion XP a komentáře

Příspěvek od MarkyParky »

Zajimavy, Jenna rikala ze ta sama hra s jinym zanrem je spis fanfikce.

To netuším, každopádně někde v příručce* je držení stejného žánru spojené s knihou a zároveň vylepšení postav předpokládají, že s jednou a tou samou postavou hraješ víc knih. Tedy střídání žánrů po knize pravidla v principu připouští.

*Hledat citaci v tom disorganisovaném intuitivním pekle po mě nechtěj...

Samozřejmě, otázka je rychlost střídání knih, kde jsme to řízli rychleji, než pravidla doporučují - na druhou stranu tuhle kampaň nechceme hrát šest let, a přitom chceme víc žánrů ochutnat.

A do třetice všeho dobrého, mě se fakt osvědčilo žánry během jedné kampaně točit, podle toho, co se zrovna postavy chystají dělat/se děje. 2-4 kapitoly na knihu (dost podle toho, co hráče baví/jak hru sami vedou) a jedeme dál, změna žánru. Asi to není úplně autorský záměr Jenny, ale IMHO to generuje mnohem zajímavější příběhy/vývoj postav a přidává to víc ingrediencí do toho emergentního kotle. Kampaň pak může být mnohem víc Play-to-find-out.
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: [META] Emotion XP a komentáře

Příspěvek od Sosacek »

Ona to mozna psala na rpg.net, ne do knihy.
But nobody came.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16378
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [META] Emotion XP a komentáře

Příspěvek od MarkyParky »

Je to možné. Klidně povedu fan-fiction kampaň, když to mě a hráče bude bavit :)
Uživatelský avatar
J35U5xMachina
Příspěvky: 137
Registrován: 12. 7. 2021, 18:51

Re: [META] Emotion XP a komentáře

Příspěvek od J35U5xMachina »

Moment, tohle nemá být fan-fiction? $D
Chesus
Deník
Obrázek
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: [META] Emotion XP a komentáře

Příspěvek od Sosacek »

Myslim, ze ta myslenka byla "hry se stejnymi postavami se zmenenym zanrem jsou vuci sobe navzajem 'fanfiction', protoze zmena zanru je tak velka zmena pravidel a vyzneni, ze to je vlastne jina hra" - treba postavy co predtim chillovaly a povidaly si o svem detstvi najednou delaji hardcore dobrodruzstvi plna odhodlani a trablu. Neco jako ten Karak, ale tam to bylo po postavach, ne v case.

Coz je samozrejme porad legitimni hra, a vzhledem k Markyho nevaznemu a legracnimu stylu rpg asi i docela vhodna.

Jiny priklad co me napada byl, kdyz nejaci typci hrali "ChuuboStuck" (podle HomeStuck), kde mela kazda postava jiny zanr a taky jim to nejak fungovalo.

EDIT: kazdopadne se omlouvam za nevitane vniknuti do vaseho soukromeho prostoru - jen mi to prislo jako zajimave na zamysleni.
But nobody came.
Zamčeno

Zpět na „[Chuubo] {PbP} CyberMarvellous WishGrantingEngine“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti