Enemy Within – kampaň ve WFRP 4e

Zápisy a zážitky z vašich her, pomoc s přípravou, společné hraní.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Enemy Within – kampaň ve WFRP 4e

Příspěvek od Markus »

ObrázekObrázek

Začínám hrát vyhlášenou kampaň Enemy Within, konkrétně její úvodní dobrodružství Enemy in Shadows v revizi pro čtvrtou edici WFRP. Pozvání ke hře naživo přijali Hout, KDolecek, Muzzug a Winnie.

Zápisy:

:arrow? Zápisy z 1. části: Enemy in Shadows
:arrow? Zápisy z 2. části: Death on the Reik
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2558
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Re: Enemy in Shadows – kampaň ve WFRP 4e

Příspěvek od smrq »

Tiše vám tuto kampaň závidím. Svět WH mám již od dětství hrozně rád. Ani nevím, proč jsem se k vám nezkusil přidat.
(Tedy pokud to bylo otevřené. :) )
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Uživatelský avatar
KDolecek
Příspěvky: 921
Registrován: 2. 11. 2008, 18:38

Re: Enemy in Shadows – kampaň ve WFRP 4e

Příspěvek od KDolecek »

smrq píše: 9. 12. 2021, 18:05 Tiše vám tuto kampaň závidím. Svět WH mám již od dětství hrozně rád. Ani nevím, proč jsem se k vám nezkusil přidat.
(Tedy pokud to bylo otevřené. :) )
Hlavně je v Brně, což nevím jestli by ti za to stálo :D
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2558
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Re: Enemy in Shadows – kampaň ve WFRP 4e

Příspěvek od smrq »

Jo aha. Ono se to hrálo živě. Já už tady na fóru počítám jen s online hraním. :)
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Enemy in Shadows – kampaň ve WFRP 4e

Příspěvek od Markus »

Díky za (smutný) zájem, smrqu. Já jsem v jednu chvíli uvažoval, že bych to hrál online třeba s lidmi, se kterými jsme hráli ten jednorázový Warhammer loni v zimě. Ale nakonec převážila touha hrát naživo, hlavně kvůli tomu, že to dobrodružství bylo silně sociální a povídací – a to se přece jenom naživo hraje líp.

Ale věřím, že se zase někdy u nějaké online hry potkáme. ;)
Uživatelský avatar
Rillae
Příspěvky: 490
Registrován: 9. 8. 2018, 11:37
Bydliště: Waterdeep

Re: Enemy in Shadows – kampaň ve WFRP 4e

Příspěvek od Rillae »

Markusi, počkej na tu srandu jestli postavy neuspějou v Empire in Ruins :-)=
jo, a jestli používáš i companiony, tak od Death on the Reik můžeš souběžně rozběhnout i sekundární kampaň
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Enemy in Shadows – kampaň ve WFRP 4e

Příspěvek od Markus »

To je něco s tím Gravelordem nebo Gravemasterem? V Companionech je doprovodná série navazujících dobrodružství?

Já ti knížky sice mám, ale dopředu jsem je zatím nečetl - ani Death on the Reik ještě nemám přečtený. Strašně moc textu! A tolik jiných věcí, co chci číst!
Uživatelský avatar
Rillae
Příspěvky: 490
Registrován: 9. 8. 2018, 11:37
Bydliště: Waterdeep

Re: Enemy in Shadows – kampaň ve WFRP 4e

Příspěvek od Rillae »

Markus píše: 15. 12. 2021, 09:26 To je něco s tím Gravelordem nebo Gravemasterem? V Companionech je doprovodná série navazujících dobrodružství?
jj, gravelord, to je ono. Vengeance of the gravelord v death on the reik companion, flying death skulls v power behind the throne companion, return of the gravelord v the horned rat companion, a triumph of the gravelord v the empire in ruins companion
Markus píše: 15. 12. 2021, 09:26 Já ti knížky sice mám, ale dopředu jsem je zatím nečetl - ani Death on the Reik ještě nemám přečtený. Strašně moc textu! A tolik jiných věcí, co chci číst!
tak to znám, tolik věcí ke čtení a tak málo času...
Uživatelský avatar
AllooSk
Příspěvky: 3
Registrován: 16. 4. 2022, 23:11

Re: Enemy in Shadows – kampaň ve WFRP 4e

Příspěvek od AllooSk »

Plánujete niekedy pokračovať v kampani s Death on the Reik? EiS blog posty boli super.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Enemy in Shadows – kampaň ve WFRP 4e

Příspěvek od Markus »

Jééé, díky za nečekaný komentář, potěšil. :) Plánujeme začít někdy letos, už to čtu. :)
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Enemy Within – kampaň ve WFRP 4e

Příspěvek od Markus »

Ááááááá jsme zpátky u Warhammeru. První zápis z druhé části.

Obrázek
Je opět ten čas, kdy je potřeba na chvíli si odpočinout od všech těch oldschoolů, sandboxů, hexcrawlů a kdesi cosi a zase si vyresetovat preference a zahrát si pro změnu něco tradičního, mnohopravidlového, s připraveným příběhem, spoustou bezcílného žvanění a trochou toho railroadu. Warhammer Fantasy Roleplay!

Naše parta v původním složení pokračuje druhým dílem kampaně The Enemy Within, Death on the Reik. Jedním cílem je pochopitelně zahrát si tuhle vyhlášenou kampaň, ale mám i cíl druhý: doopravdy ten Warhammer používat. Zkusit to „poctivě“ hrát podle pravidel, místo abych jednu polovinu ignoroval a druhou přehlížel (nakolik je „poctivé“ to, že jsem si připravil vlastní ořezanou verzi se zjednodušeným soubojákem). Warhammer má různá celkem pěkná „simulační“ pravidla pro věci, jako je rozvoj kariér, zlepšování postav, nemoci a zotavování, cestování, řekoplavba atd., která – aspoň na papíře – budí zdání, že pomáhají vytvářet zdání „skutečného“ světa. Jinými slovy: tentokrát chci hrát nejen „příběhové okamžiky“, ale i ten život mezi tím. Uvidíme, jak dlouho to vydrží a jestli to vůbec bude zábava.
:arrow? DotR01: Zpátky v Reichu – Záležitost s ukradeným drahokamem
Uživatelský avatar
Rillae
Příspěvky: 490
Registrován: 9. 8. 2018, 11:37
Bydliště: Waterdeep

Re: Enemy Within – kampaň ve WFRP 4e

Příspěvek od Rillae »

Warhammeeeeer!!!!! Markusi, už máš načtený Up in Arms, Sea of Claws, a Salzenmund?
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Enemy Within – kampaň ve WFRP 4e

Příspěvek od Markus »

Blázníš? :) Já nemám přečtenou ještě ani komplet kampaň Enemy Within. Jsem rád, že jsem přečetl Death on the Reik, abysme to mohli začít hrát.

Ty příručky, co píšeš, si nejspíš nikdy nekoupím a číst nebudu. Nemám pro ně využití. Už jenom v těch Companion knihách pro Enemy Within je tolik materiálů, že je nejspíš nikdy nedostanu do hry (třeba tolik NPC!). Trpím stihomamem z toho, že mám plnou poličku materiálů, které si nikdy nezahraju. Já nepotřebuju další! Potřebuju nějaký způsob, jak využít ty věci, co už mám. :think:
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Enemy Within – kampaň ve WFRP 4e

Příspěvek od Markus »

Kampaň pokračuje, byť do Death on the Reik jsme se ještě nedostali.

Obrázek

:arrow? DotR2: Událost s ukradeným drahokamem aneb jak jsme hráli Helvéczii ve Warhammeru
Jsou sezení, kdy si říkáte, jestli se hráči náhodou nepokoušejí hrát jinou hru. Tentokrát mi přišlo, jako bychom chvílemi hráli Helvéczii – dobrodružnou pikaresku, ve které hrdinové dělají zběsilé kousky. Historické období víceméně sedí, jenomže to má jeden háček – pokoušet se dělat zběsilé kousky v „realisticky“ drsném Warhammeru nemusí dopadnout dobře.

Vlastně se hráčům nemůžu divit. Ve druhém sezení obnovené kampaně dohráváme dobrodružství The Affair of the Hidden Jewel, kterému by to v Helvéczii slušelo víc. Tak třeba dnes čeká dobrodruhy vloupání do zámečku obsazeného 20 loupežníky a jedním dinosaurem. Jak se tohle dá ve Warhammeru přežít, netuším. Uvidím, co vymyslí.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Enemy Within – kampaň ve WFRP 4e

Příspěvek od Markus »

Obrázek

:arrow? DotR3: Konečně smrt na Reiku!
Kampaň v dobrodružství Death on the Reik se konečně dostává k dobrodružství Death on the Reik!

Minulé sezení skončilo po dohrání dobrodružství The Affair of the Hidden Jewel cliffhangerem, kdy zlý šlechtic a mastermind padouch, hrabě von Drakensberg, narafičil situaci tak, aby byli hrdinové přistiženi v přítomnosti mrtvoly, a poslal své strážné, aby je zajali. Dvanáct strážných proti třem hráčským postavám, to zní ve Warhammeru jako masakr (tím horším směrem). Netuším, jak si s tím hráči poradí… ale nechám to na nich,

V tomto dobrodružství rovněž uvidíte: grimdark nátura Warhammeru se projevuje aneb pomalu se léčící zlomeniny a krvavé průjmy.
Uživatelský avatar
AllooSk
Příspěvky: 3
Registrován: 16. 4. 2022, 23:11

Re: Enemy Within – kampaň ve WFRP 4e

Příspěvek od AllooSk »

Som rád že pokračujete v Enemy within! Kalendár z tretej časti si vyrábal sám?
Odpovědět

Zpět na „Vaše hraní - příprava, rady, zápisy a PbP“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů