Mothership

Diskuze o hrách, které se vracejí k herním stylům D&D v 70. letech.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Mothership

Příspěvek od Markus »

Obrázek

:arrow? Anotace v databázi
Mothership je hororová sci-fi hra, ve které se vy a vaše posádka snažíte přežít v tom nejvíc nehostinném prostředí známém člověku - ve vesmíru! Budete prohledávat opuštěné vesmírné koráby, zkoumat nové exotické světy a bojovat s nepřátelskými mimozemskými formami.

Systém je jednoduchý (celá pravidla mají 44 stran) a využívá podhazování atributů a dovedností pomocí stostěnné kostky.

Postavy jsou obyčejní lidé (mariňáci, vědci, technici, androidi, atd.), kteří ve svém oboru jsou kompetentní, ale i tak je velká šance že pod stresem se jim leccos nepovede. Systém jde v duchu hnutí OSR, postavy jsou vytvořené rychle a rychle umírají. Navíc oproti klasickým OSR systémům má zavedenou mechaniku pro stres/strach, které reflektuje náročný život dobrodruha v děsivém vesmíru.

Pokud Vás to zaujalo, tak základní pravidla jsou ke stažení zadarmo na stránkách tvůrce, nebo na drivethrurpg!
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Mothership

Příspěvek od Markus »

kin píše: 19. 10. 2021, 11:25 Další anotace pro MosH. Tentokrát 3-rd party adventure, a je to sci-fi je mix filmů, přesněji Smrtonosné zbrani a Vetřelce.
Link by nebyl? :)

No dobře...

Obrázek

:arrow? Anotace
V tomto nervy drásajícím sci fi útěku z teroristy obsazené stanice se potkává Smrtonosná zbraň se s Vetřelcem.

V Dying Hard on Hardlight Station se Vaše skupina postav bude muset rozhodnout, zda-li zachrání své přátele zamčené v Healthtek laboratořích nebo se proplazí na svobodu skrz ventilace spojující stanici. To vše se odehrává na vesmírné stanici Hardlight, která spadá pod korporátní vliv Nakatomi Solutuion Inc, kterou ale aktuálně ovládají žoldáci z brutální Blackshield žoldácké kumpanie. Jejich příchod bohužel poškodil systémy na stanici a bezpečnostní systémy v Healthtek laboratořích kvůli tomu selhaly. A to dovolilo něčemu hroznému se probudit z dlouhého mučivého spánku a je to velmi hladové…

Dying hard on Hardlight station je 28-mi stránkové plno-barevné dobrodružství navržené aby fungovalo jako jednorázovka, tak i jako součást kampaně. Layout simuluje ovládací počítačové panely, popsané spoustou evokativních detailů bez zbytečné prózy. Noc na Hardlight stanici je noc, kterou jen tak nezapomenete.

Obsahem je (kromě sci-fi chaosu a vesmírného hororu) :
  • Čtyři lokace na stanici - zmapované s doplněné tabulkami lootu, háčky na dobrodružství, náhodnými setkáními a zajímavými Cizími postavami.
  • Tři frakce - Blackshield Žoldácká Kumpanie, administrátoři stanice Nakatomi Solutions Inc a Heathtek AG a jejich horda dravých black-ops hybridů. Každá z frakcí by chtěla vyjít jako vítěz z tého noci. Každá má ale protichůdné cíle...
  • Průvodce Hardlight stanicí - několik stran popsaných obchody na stanici, nabízenou zábavou, cizíma postavama a zajíamvými pracovními nabídkami...pokud někdo přežije úvodní dobrodružství.
  • Profesionální design, layout a ilustrace
Navíc, díky 1365 backerům, kteří pomohli tomuto projektu vdechnout život na Kickstarteru, každá zakoupená kopie bude obsahovat:
  • decrypted/the.nakatomi.papers - 32-stránkový zine psaný z pohledu herního světa nacpaný dalšími ilustracemi, příběhovými granáty, novými monstry a cizími postavami a příběhy lidí z Hardlight stanice.
  • Hardlight radio - kolekce tří nouzových signálů, dvou sci-fi vánočních koled a tří ambientních remixů pro navození atmosféry u stolu.
  • GM zástěna a Samostatné mapy - na zástěně jsou důležité informace o stanici a frakcích a mapy se dají jak vytisknout, tak použít v jakémkoliv VTT.
Pravděpodobně ti to později nějak zediduju/ořežu :wink: , tak tady je aspoň zachované plné znění.
Uživatelský avatar
kin
Warden
Příspěvky: 919
Registrován: 31. 7. 2006, 23:00
Bydliště: Pilsen
Kontaktovat uživatele:

Re: Mothership

Příspěvek od kin »

Markus píše: 19. 10. 2021, 11:43 Pravděpodobně ti to později nějak zediduju/ořežu :wink: , tak tady je aspoň zachované plné znění.
Klidně a rád, já tu češtinu prostě nechápu.... (cca 90% všeho co čtu je anglicky a dost to bastlím oboje pak dohromady, česká slova, anglický slovosled... :( )
OSR - Open-world Survival horroR
Survive, Save, Solve ...pick two
Uživatelský avatar
kin
Warden
Příspěvky: 919
Registrován: 31. 7. 2006, 23:00
Bydliště: Pilsen
Kontaktovat uživatele:

Re: Mothership

Příspěvek od kin »

Mothership první edice boxed set kickstarter! :)

Naprosto nádherný set (i když, trochu jsem měl radši ty špinavé ilustrace nulté edice :D ) a už mám day1 patch. Co vy? $D

MOSH1!
Za tento příspěvek děkují uživateli kin:
Markus
OSR - Open-world Survival horroR
Survive, Save, Solve ...pick two
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Mothership

Příspěvek od Markus »

Běží to pár dní a už mají tři čtvrtě milionu dolarů, tj. 16 milionů korun. A pak že se na RPG nedá vydělat. Stačí jenom udělat něco jednoduchého a fakt dobrého.

Jako ty kokso, jedním člověkem podomácku zbastlená oldschoolová hra má už 16 mega a to jim ještě 26 dní zbývá.

Asi si to taky koupím, ale uvidím podle stretch goals :)

EDIT: Ale vyrábět nejspíš desetitisíce krabic pro ně bude taky dost sranda.
Uživatelský avatar
kin
Warden
Příspěvky: 919
Registrován: 31. 7. 2006, 23:00
Bydliště: Pilsen
Kontaktovat uživatele:

Re: Mothership

Příspěvek od kin »

Markus píše: 5. 11. 2021, 16:59 Běží to pár dní a už mají tři čtvrtě milionu dolarů, tj. 16 milionů korun. A pak že se na RPG nedá vydělat. Stačí jenom udělat něco jednoduchého a fakt dobrého.

Jako ty kokso, jedním člověkem podomácku zbastlená oldschoolová hra má už 16 mega a to jim ještě 26 dní zbývá.

Asi si to taky koupím, ale uvidím podle stretch goals :)

EDIT: Ale vyrábět nejspíš desetitisíce krabic pro ně bude taky dost sranda.
Tak už jsou přes milion dolarů a myslím že i pokořili nejvíc dolarů pro nezávislá rpg pravidla na KS. Jak už zmiňuješ, dobrý počin na chlápka, co založil firmu s kamarádem a píše pravidla zatímco je "father at home". :D

Jinak, co chci ukázat, je tahle naprosto nádherná dvoustránka z pravidel popisující vzdálenosti. To je prostě nádhera. Nejenže obrázek je úplně boží a zároveň skvěle koresponduje s popisem pravidel, ale pěkný detail skvělého layoutu je i ta spodní lišta, která popisuje vzdálenosti. :)

A kdo by chtěl vidět celé, tak je to se zajímavého videa, kde si povídají o designu pravidel.

https://www.youtube.com/watch?v=GqdRw3S ... nightGames
Přílohy
mosh_range.png
Za tento příspěvek děkují uživateli kin tito uživatelé (celkem 3):
MarkyParky, radunamlejn, Passingby
OSR - Open-world Survival horroR
Survive, Save, Solve ...pick two
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Mothership

Příspěvek od MarkyParky »

To je nádhera.
Uživatelský avatar
kin
Warden
Příspěvky: 919
Registrován: 31. 7. 2006, 23:00
Bydliště: Pilsen
Kontaktovat uživatele:

Re: Mothership

Příspěvek od kin »

Markus píše: 5. 11. 2021, 16:59 Asi si to taky koupím, ale uvidím podle stretch goals :)
Posledních šest hodin ;-)
1,400,000k dollarů a 15,200 lidí. Pěkný výsledek :)
Za tento příspěvek děkují uživateli kin:
Markus
OSR - Open-world Survival horroR
Survive, Save, Solve ...pick two
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6890
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Mothership

Příspěvek od Antharon »

Markus píše: 5. 11. 2021, 16:59 Asi si to taky koupím, ale uvidím podle stretch goals :)
ja si to kupim az to bude na imagu. Nechce sa mi platit navyse cenu bezneho rpg za postovne
Za tento příspěvek děkují uživateli Antharon:
kin
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
kin
Warden
Příspěvky: 919
Registrován: 31. 7. 2006, 23:00
Bydliště: Pilsen
Kontaktovat uživatele:

Re: Mothership

Příspěvek od kin »

Tohle je prostě Year of Mothership :)

Vychází obří antologie dobrodružství, tabulek, příšer, vybavení, lokací, atd.
To vše v naprosto luxusní fyzické verzi (a se spoustou super propriet navíc) a shrnuje tvorbu dvaceti nejvýraznějších Mothership 3rd party autorů (ať už modulů nebo blogů, co jsou aktuálně na scéně).

https://www.kickstarter.com/projects/yu ... escription
(je to ve výsledku takoý Knock! či Dissident whispers, ale čistě specializovaný na Mosh)

edit: jo a celé to bude možné použít buď jako toolkit, nebo to bude komplet provázané do settingu/kampaně :)
OSR - Open-world Survival horroR
Survive, Save, Solve ...pick two
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Mothership

Příspěvek od Markus »

Koordinovaný atentát na naše peněženky. Mothership jsem nakonec objednal, ale tomuhle odolávám... zatím. Protože kdo ví, kdy se dostanu k hraní základu Mothership a všech těch dobrodružství, co mi s tím přijdou. Nakupovat si do zásoby další obsah už mi přijde trochu moc (ne že bych takových věcí neměl plnou poličku :)).
Uživatelský avatar
kin
Warden
Příspěvky: 919
Registrován: 31. 7. 2006, 23:00
Bydliště: Pilsen
Kontaktovat uživatele:

Re: Mothership

Příspěvek od kin »

Já tomu nějak propadl a aktuálně vlastním zatím všechno, co vyšlo k Moshi :D
(dost toho mám čistě v pdf verzi, protože poštovný z ameriky je prostě zlo, ale i tak je to pěkná sbírka :) )
OSR - Open-world Survival horroR
Survive, Save, Solve ...pick two
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Mothership

Příspěvek od Markus »

Kin nahodil další věc, co vypadá luxusně.

Obrázek

:arrow? The Desert Moon of Karth
„Vždycky jsem miloval poušť. Usedneme na pískový přesyp... Nevidíme nic... Neslyšíme nic... A přece něco září v tichu…“ – Antoine de Saint-Exupéry

Pouštní Měsíc Karth je vesmírné westernové sandboxové dobrodružství pro sci-fi RPG Mothership, inspirované Dunou, Firefly, Vetřelcem, Johnem Carterem z Marsu, Cowboyem Bebopem, Temnou věží, špageti westerny a moderními dobrodružstvími, jako jsou Hot Springs Island, A Pound of Flesh, Ultraviolet Grasslands nebo Slumbering Ursine Dunes.

Karth je malý měsíc pokrytý stolovými horami, nacházející se na okraji známé galaxie. Jediná cesta na něj je skrz prastarý vesmírný výtah, který vede do raketově se rozrůstajícího městečka Larstown; místa obklopeného nebezpečnou a prapodivnou pustinou. Hráči se tu můžou pokusit těžit zkostnatělé mimozemské ostatky, aby žili navěky. Nebo se stanou nedobrovolnými dárci orgánů. Možná prozkoumají pískem zasypané ruiny. Zkusí ulovit děsivou Pískoliheň. Projedou se na velbloudech mezi dunami. Nebo vypijí tolik whiskey, až zapomenou, jak se jmenují. Dobrodružství na krásně ilustrovaných 52 stranách obsahuje:

10 detailně popsaných a nebezpečných lokací pro prozkoumání. Například hřbitov lodí, velbloudí ranč, organickou korálovou jeskyni a dekadentní roztříštěnou věž.

- Mapu měsíce a pravidla pro navigaci po něm ve stylu point crawlu.
- Popsané město Larstown i s mapou, drby, cizími postavami, možnými nabídkami práce a se spoustou skvělých podniků.
- 4 nestálé frakce, se kterými mohou hráči interagovat: nesmrtelní žneci orgánů, kmenoví ochránci zmizelého parku, vyhynulé (?!) korálové bytosti a prospektoři a kolonisti z Larstownu.
- Vyvíjející se náhodná setkání beroucí ohled na to, jestli je den/noc (a noc zde může trvat týdne v kuse).
- Plejádu náhodných k10 tabulek pokrývající takové věci jako děsivé modlitby, podivnou technologii, náhodné drogy nebo požadavky na orgány.
- Pravidla pro lov Pískolihně a možnost projít si jednu zevnitř.
- Tři popsané kobky i s mapou, 8 nových kreatur, temná tajemství věčného mládí a mnohem víc.
Začíná se mi zdát, že Mothership je evidentně the hot stuff ve sci-fi části OSR scény. Zdá se, že se k němu stahuje talent a stává se z něj ústřední hra, podobně jako dřív třeba Lamentations a ještě předtím Labyrint Lord.
Uživatelský avatar
kin
Warden
Příspěvky: 919
Registrován: 31. 7. 2006, 23:00
Bydliště: Pilsen
Kontaktovat uživatele:

Re: Mothership

Příspěvek od kin »

Zdá se to tak, což mě těší, ale i začíná trápit...mám totiž vnitřní potřebu sbírat věci, takže když se mi něco zalíbí, sháním k tomu většinou co jde a když to má collectors věci, tak o to víc mě to láká....no, ale v tenhle moment je to tak, že skoro konstatně běží tak 3 kickstartery na MosH věci, většinou s poštovným z US, takže už to finančně začínám nestíhat :D

Což mě nehorázně sere, navíc MosH KS skoro vždy dávají k fyzickému modulu patch - nášivku a já je sice backuju, ale pouze pdf (právě kvůli poštovnému) a hrozně trpím, že mi to bude chybět :D
OSR - Open-world Survival horroR
Survive, Save, Solve ...pick two
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Mothership

Příspěvek od Markus »

Kin nepřestává plnit databázi dobrodružstvími pro Mothership. Už jich tam začíná být pěkná sbírka. A mě by zajímalo... kdy uvidím nějaký zápis ze hry? :) Nebo to nestíháš hrát a kompenzuješ si nedočkavost zadáváním anotací? (To znám.)

Já čekám, až mi přijde Mothership a dobrodružství z Kickstarteru... aby se to zařadilo mezi dlooouhou řadu her, které si chci zahrát. :-?
Uživatelský avatar
kin
Warden
Příspěvky: 919
Registrován: 31. 7. 2006, 23:00
Bydliště: Pilsen
Kontaktovat uživatele:

Re: Mothership

Příspěvek od kin »

Já bohužel na zápisy moc nejsem...celkově to psaní u mě pokulhává, což je určitě z toho mého slovosledu poznat :D (fakt bych potřeboval na psaní doplňků nějakáho zapisovatele/editora...fňuk)

Ale hodnocení tam nějaké zanedlouho dodám, brzo Vám tu drobnou databázi zaplním celou scifi hororem :D

Já minulý rok hrál Mosh jen dvakrát a tak jsem si dal malé předsevzetí, že s tím trochu tento rok pohnu. Takže jsem na Karlovo discordu rozjel West marches s vydanými moduly. A teď si připravuji půdu/anotace k tomu co tam plánuji odehrát, aby to pak mohlo nasbírat hodnocení :)

Tak kdyby jsi si chtěl nějaký oneshot zahrát, dej vědět.
OSR - Open-world Survival horroR
Survive, Save, Solve ...pick two
Odpovědět

Zpět na „Old School Renesance (OSR)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti