Mothership

Diskuze o hrách, které se vracejí k herním stylům D&D v 70. letech.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Mothership

Příspěvek od Markus »

Obrázek

:arrow? Anotace v databázi
Mothership je hororová sci-fi hra, ve které se vy a vaše posádka snažíte přežít v tom nejvíc nehostinném prostředí známém člověku - ve vesmíru! Budete prohledávat opuštěné vesmírné koráby, zkoumat nové exotické světy a bojovat s nepřátelskými mimozemskými formami.

Systém je jednoduchý (celá pravidla mají 44 stran) a využívá podhazování atributů a dovedností pomocí stostěnné kostky.

Postavy jsou obyčejní lidé (mariňáci, vědci, technici, androidi, atd.), kteří ve svém oboru jsou kompetentní, ale i tak je velká šance že pod stresem se jim leccos nepovede. Systém jde v duchu hnutí OSR, postavy jsou vytvořené rychle a rychle umírají. Navíc oproti klasickým OSR systémům má zavedenou mechaniku pro stres/strach, které reflektuje náročný život dobrodruha v děsivém vesmíru.

Pokud Vás to zaujalo, tak základní pravidla jsou ke stažení zadarmo na stránkách tvůrce, nebo na drivethrurpg!
Uživatelský avatar
kin
Warden
Příspěvky: 919
Registrován: 31. 7. 2006, 23:00
Bydliště: Pilsen
Kontaktovat uživatele:

Re: Mothership

Příspěvek od kin »

Příští pondělí, 28.11, vyjdou pdf pravidla Mothership 1e! Woohoo!

Vyjde určitě Players Survival Guide a Wardens Manual.
Unconfirmed Contact Reports a Shipbreakers Toolkit, pokud se stihnou (jsou obojí tak na 95%, kdyžtak vyjdou max o pár týdnů později).

Zákaldní pravidla budou stejně jako doteď zadarmo! A zároveň k nim vydají zdarma i appku, kde bude deník postavy i dice roler. Takež vstup do hry je kompletně free! Stáhnete si pdf/app z webu a nic jiného, ani kostku/tužku/papír k tomu už nepotřebujete! :)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

A ona aplikace (hezké je, že jí naprogramovlai dva fanoušci a jen TKG požádali o licenci a oni že to od nich koupí a vydají free jako oficiální appku):
Obrázek

Obrázek
Za tento příspěvek děkují uživateli kin tito uživatelé (celkem 2):
Muzzug, Passingby
OSR - Open-world Survival horroR
Survive, Save, Solve ...pick two
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Mothership

Příspěvek od Markus »

Já si počkám, až mi to přijde fyzicky, ale těším se. :)
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Mothership

Příspěvek od Sosacek »

Ty lode jsou super.
But nobody came.
Uživatelský avatar
kin
Warden
Příspěvky: 919
Registrován: 31. 7. 2006, 23:00
Bydliště: Pilsen
Kontaktovat uživatele:

Re: Mothership

Příspěvek od kin »

Musím se malinko pochlubit (možná to mohlo jít do vlákna o chlubení, ale co), mám vydané už dvě věci pro Mothership schválené vydavatelem! :)

Jedno je pamflet, který byl součástí Jamu pořádaného vydavatelem u nich na discordu, nazvaný "Voices of the Void", zaměřený na "in-game" dokumenty. Tam jsem zpracoval naší domovskou stanici z discord kampaně jako hotelový pamflet.

No a druhý je taktéž příspěvek do Jamu, tentokrát pro Desert Moon of Karth modul, pořádaný jeho autorem. Zkusil jsem vytvořit androidího lovce lidí, který používá tuk z nich na pohánění svého těla, inspirovaného legendou o Wendigovy. :)

Oba mám u sebe na itch.io profilu: https://krakenhund-studio.itch.io/

První je ke stažení zdarma, druhý si nechávám zkusit platit (platil jsem si na něj amerického editora, tak jsem zvědavý jestli se zaplatí...zatím to nevypadá :D ), ale je kdyžtak přiložený i sem do příspěvku, pokud se chcete koukout ;-)
Přílohy
Karthian Manhunter.pdf
(2.51 MiB) Staženo 33 x
Karthian Manhunter Picture.jpg
Karthian Manhunter Map.jpg
Za tento příspěvek děkují uživateli kin tito uživatelé (celkem 6):
Selhan, Bifi, Antharon, Quentin, smrq, Jarilo
OSR - Open-world Survival horroR
Survive, Save, Solve ...pick two
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: Mothership

Příspěvek od Bifi »

Wow! Blahoželám - a ďakujem za inšpiráciu! Posilňuje to aj moju motiváciu.
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
kin
Warden
Příspěvky: 919
Registrován: 31. 7. 2006, 23:00
Bydliště: Pilsen
Kontaktovat uživatele:

Re: Mothership

Příspěvek od kin »

Díky! Jako, bylo to příjemné něco dotáhnout úplně do konce sám, většinou jsem takový věčný rozdělávač co má google docs plné nápadů, ale hotový žádný. Tak tohle je slušný životabudič. Takže doporučuji to zkusit a těším se co vytvoříš ;-)
Za tento příspěvek děkují uživateli kin:
Bifi
OSR - Open-world Survival horroR
Survive, Save, Solve ...pick two
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: Mothership

Příspěvek od Bifi »

Sem to síce nepatrí, ale zúčastňujem sa jednej súkromnej 365-day challenge k téme sword and sorcery... Tak uvidíme.
Za tento příspěvek děkují uživateli Bifi:
kin
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
strucky
Příspěvky: 276
Registrován: 3. 5. 2018, 19:12
Bydliště: Osada vrabců

Re: Mothership

Příspěvek od strucky »

kin píše: 15. 1. 2023, 12:50 Oba mám u sebe na itch.io profilu: https://krakenhund-studio.itch.io/
Blahopřeju, super práce. :-) Ale musím si rejpnout, sorry jako, ale čárka ´ není apostrof '. :D
Za tento příspěvek děkují uživateli strucky:
kin
Uživatelský avatar
kin
Warden
Příspěvky: 919
Registrován: 31. 7. 2006, 23:00
Bydliště: Pilsen
Kontaktovat uživatele:

Re: Mothership

Příspěvek od kin »

Před třemi dny vyšel pro backery Ship Breakes Toolkit, tedy kniha o cestování ve vesmíru, lodích, bojích v lodích, opravy, vylepšení, dluhy, ...a je boží :)

Hlavně se mi líbí vzhled lodí, to je prostě špička.
Boje jsou kruté. Neočekávejte StarWars dogfighty, hraje se na "lodní kola", která mohou dle vzdálenosti být minuty, hodiny či klidně dny. A lodě jsou křehké a mohou být lehce zničeny. Spíš to jsou takové scény/překážky než boj ty/já/ty/...
Vysvětlené je to tím, že lodě ve vesmíru se prostě dokáží detekovat na obrovskou vzdálenost (vesmír je prázdný a tepelné signatury jsou vidět extrémně daleko). A používané zbraně, obzvlášť rakety naváděné počítačem dokáží i na takovou dálku cíl ohrozit. A hlavně klidně může nastat i oboustranná destrukce a lodě jsou zatraceně drahé, tak si každý dá pozor.
Důvodem bylo to, že dle feedbacku se stejně čistě ve vesmíru moc her neodehrává (spíš na stanicích, opuštěných lodích, planetách, apod.) a tak jim přišel vhodnější přístup tomu dát tohle záramování. Nebezpečné boje, takový mix strategie, diplomacie a ovládání lodi, který je po pár hodech vyřešený a můžeme se soustředit na to zajímavé. Co teď, když nám uniká palivo z motorů, máme poškozené hyperspace jádro a do lodi nám pomalu uniká radiace, apod? Nebo naopak co poté, co jsme cizí loď přesvědčili že jsme mírumilovní, ale akortát se násilně naloďuejem na jejich loď, protože nás bláhově nehcali přiblížit....
sbt01.png
sbt02.png
sbt03.png
OSR - Open-world Survival horroR
Survive, Save, Solve ...pick two
Uživatelský avatar
kin
Warden
Příspěvky: 919
Registrován: 31. 7. 2006, 23:00
Bydliště: Pilsen
Kontaktovat uživatele:

Re: Mothership

Příspěvek od kin »

Ještě pár obrázků :)
sbt4.png
sbt5.png
sbt6.png
Tak, už máme novou verzi Players Handbooku (rules), máme vydaný Warden Operation manual (GM guide) a už jenom Another Bug Hunt (starting adventure, mini-campaign) a Unconfirmed Contacts Reports (monster manual, diegetický) a je to vše! $D

Už chci svojí krabici držet v rukách! :)
OSR - Open-world Survival horroR
Survive, Save, Solve ...pick two
Uživatelský avatar
kin
Warden
Příspěvky: 919
Registrován: 31. 7. 2006, 23:00
Bydliště: Pilsen
Kontaktovat uživatele:

Re: Mothership

Příspěvek od kin »

Jinak, když už sem dávám SBT a nedal jsem WOM, což je dle mě naprosto hrdelní zločin. Pokud jste backer a ještě jste ho nečetli, napravte to! (poku ne, tak ehm)

Provede Vás krok po kroku skr zpřípravu Vaší první rpg hry. Ukáže Vám jak si připravit dobrrodružství, udělat zajímavé npc, jaké jsou možné překážky, pasti, výhody plynoucí z prostředí, ukázková house rules, ukázky možných témat hry, návod jak vytvořit horrorovou misi, jak na hádanky, pasti, jak nakreslit mapu mise či celého sektoru, jak jí zaplnit, co si přirpavit na první hru, co očekávat od hráčů, hráčské sázky a jejich vyznění, hráčská agenda, příklady úspěšných/neuspšných hodů, a ještě víc!

Celé je to psané takovým přijemně konverzačním tónem, jako by Vás starší brácha učil hrát rpg. Jsou tam dvoustránky se zápisníkem, kde jsou Seanovi poznámky k tvorbě, použité jako příklady "jak na to".
Pro ty z nás co hrajeme dýl to nebude často nic objevné, ale je boží to mít takhle na jednom místě. Nejlepší DM gudie, co jsem kdy četl.
wom 01.JPG
wom 02.JPG
Za tento příspěvek děkují uživateli kin:
smrq
OSR - Open-world Survival horroR
Survive, Save, Solve ...pick two
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Mothership

Příspěvek od Markus »

Parta of Mothershipu, respektive sborníku Hull Breach dnes poslala pěkný generátor planet:

https://anodyneprintware.com/planets/

Je to samozřejmě vykradnutelné do jakékoli hry.
Za tento příspěvek děkují uživateli Markus tito uživatelé (celkem 4):
Ecthelion, PardGalen, strucky, kin
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Mothership

Příspěvek od Selhan »

Kine, prosímt ě, ty jsi v tom tady náš expert – máš tip na nějaké nehororové moduly pro Mothership? Vzhledem k tomu objemu nějaké být musí, ne? Nebo se v tomhle s komunitou zcela míjím?
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
kin
Warden
Příspěvky: 919
Registrován: 31. 7. 2006, 23:00
Bydliště: Pilsen
Kontaktovat uživatele:

Re: Mothership

Příspěvek od kin »

Selhan píše: 7. 5. 2023, 18:44 Kine, prosímt ě, ty jsi v tom tady náš expert – máš tip na nějaké nehororové moduly pro Mothership? Vzhledem k tomu objemu nějaké být musí, ne? Nebo se v tomhle s komunitou zcela míjím?
Jojo, jsou. Kouknu se ti po sbírce a někdy dnes/zítra ti sem něco napíšu :)
OSR - Open-world Survival horroR
Survive, Save, Solve ...pick two
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: Mothership

Příspěvek od Bifi »

Existuje pre novú edíciu Mothership nejaký solo tool?
Za tento příspěvek děkují uživateli Bifi:
MarkyParky
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Old School Renesance (OSR)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti