Zajímavé projekty z Kickstarteru

Obecné diskuze nezávislé na herním systému či světě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Skenderax
Příspěvky: 1219
Registrován: 3. 12. 2011, 15:28
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavé projekty z Kickstarteru

Příspěvek od Skenderax »

Objavilo sa tu vlánko o OnePageRules a preto by som vás veľmi rád upozornil na kickstarter WarSurge. Ide tiež o vojnu miniatúr, ktorú si môžete uspôsobiť do akéhokoľvek sveta. Či už fantasy, sci-fi, battletech... "Cenu" jednotlivých armád prepočítava aplikácia, ktorá má i free variantu.
Hope is the beginning of unhappiness.
Wisdom is the beginning of fear.
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3749
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavé projekty z Kickstarteru

Příspěvek od crowen »

Ale vies, ze warsurge ma 300 stran a nie jednu, ze? :-)
Uživatelský avatar
Skenderax
Příspěvky: 1219
Registrován: 3. 12. 2011, 15:28
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavé projekty z Kickstarteru

Příspěvek od Skenderax »

crowen píše: 10. 1. 2023, 13:46 Ale vies, ze warsurge ma 300 stran a nie jednu, ze? :-)
Máš samozrejme pravdu :). Na ich obranu môžem len povedať, že majú How to play na youtube, kde sa behom pár minút naučíš hru hrať. Keď sa potom pozrieš do pravidiel, tak nevidíš 190 strán (lebo free verzia má 4 knihy dokopy o 190 stranách + 4x quick start, templates, quick reference...), ale "to poznám", "to už viem", "á, tu to budem hľadať ak zabudnem" a potom kopec PERKov (špeciálne vlastnosti postáv a zbraní). Práve PERKy robia pravidlá krásne. Spravíš nimi kúzla, nemŕtvych, tanky... Čo ťa napadne.

Zatiaľ som podľa týchto pravidiel hral len 6-7 Deathmatch-ov Imperiálnych Gardistov proti Orkom. Najprv podľa predgenerovaných postáv, ale už mám vlastnú armádu Orkov :-D. Dnes idem zahrať RPG, kde jedna postava bude hrať za hrdinu (paladin s heal spellom, HEAL a CURE Perkom) a ja budem DM s armádou zombií. Viem si predstaviť i levelovanie :-).

Na záver sa musím priznať, že ja už nepoužívam free aplikáciu ale tú platenú. Práve vďaka aplikácií je hranie WS zábava nie len pokiaľ sú figúrky na stole, ale i počas prípravy a šperkovania armády :clap: , čo sa mne na tejto hre veľmi páči. V aplikácii je i export do PDF armády i QR, aby si to vedel protivník nahrať do svojej aplikácie.

PS: Majú i rozšírenia pravidiel - Basketbrawl (basketbal s miniaturami), Super Model Race ("automobilové" preteky) a ďalej som neštudoval (nestihol som).
Hope is the beginning of unhappiness.
Wisdom is the beginning of fear.
Uživatelský avatar
kin
Warden
Příspěvky: 919
Registrován: 31. 7. 2006, 23:00
Bydliště: Pilsen
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavé projekty z Kickstarteru

Příspěvek od kin »

Ááááá! Jedna z legend osr a crawl scény přichází konečně s revidovanou edicí světa "Yuun-Suin"! $D

https://www.kickstarter.com/projects/th ... dations-p1

Obrázek
Za tento příspěvek děkují uživateli kin:
Selhan
OSR - Open-world Survival horroR
Survive, Save, Solve ...pick two
Uživatelský avatar
Nordoslav
Příspěvky: 750
Registrován: 24. 10. 2017, 10:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavé projekty z Kickstarteru

Příspěvek od Nordoslav »

Kine, už mě zase stojíš peníze :D
Za tento příspěvek děkují uživateli Nordoslav:
kin
Ahoj, já jsem Nordst Fuchs a tohle je DRAČÁK: THE NEXT GENERATION!
:!: Fantasy PbtA které klade důraz na fikci v kulisách povědomé fantasy, ale zároveň je tam hodně originalnich prvku, které z her dělaji nové zážitky.
:!: Jednoduchý systém tvorby postav, který ovšem nabízí mnoho možností a voleb na výběr a produkuje unikátní, nezaměnitelné a velmi hratelné a zábavné charaktery.
:!: Jednoduchý systém hry ve kterém můžete hrát aniž byste nad ním museli pořád přemýšlet.

:arrow? Vše o pravidlech a o hrách zde: https://discord.gg/Mks4DzzMJ7
:arrow? A vlákno tady: https://rpgforum.cz/forum/viewtopic.php?t=16363
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 21022
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavé projekty z Kickstarteru

Příspěvek od Markus »

Četl jste někdo původní Yoon Suin? Já vím, že je to legenda, ale zatím jsem to nezkoumal. Ptám se, ať vím, jestli to mám prostě slepě podpořit. :)
Uživatelský avatar
Mizy
Příspěvky: 355
Registrován: 27. 1. 2021, 10:22

Re: Zajímavé projekty z Kickstarteru

Příspěvek od Mizy »

Ouu. Díky. Backnuto. :)
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7506
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: Zajímavé projekty z Kickstarteru

Příspěvek od Bifi »

Ja to mám. Sú tam super nápady, ale mal som vždy trocha rešpekt použiť to ako základ a hrať to ako setting.
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
kin
Warden
Příspěvky: 919
Registrován: 31. 7. 2006, 23:00
Bydliště: Pilsen
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavé projekty z Kickstarteru

Příspěvek od kin »

Já to mám stejně jako Bifi :D

Hrozně mě to bavilo pročítat, ale nevěděl jsem jak to úplně použít.
Trochu doufám že druhá edice tohle vezme v potaz (a bude mít víc ilustrací, trochu mi tam chyběli, text by je ke své obraznosti dost zasloužil).
OSR - Open-world Survival horroR
Survive, Save, Solve ...pick two
Iwar the Homeless
Příspěvky: 44
Registrován: 27. 7. 2021, 11:13

Re: Zajímavé projekty z Kickstarteru

Příspěvek od Iwar the Homeless »

ja som z Yoon Suin tiež zatiaľ hlavne bral nápady (ale to ja robím zo všetkého čo mám). Povedal som si že až sa nejaká družina dostane do príslušnej časti sveta, tak ho vyskladám na základe Yoon Suin. Ako podľa mňa toto je najlacnejší spôsob ako dostať tlačenú verziu tak či onak, takže veľmi to zvažujem.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6953
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Zajímavé projekty z Kickstarteru

Příspěvek od Antharon »

Ja by som kludne s niekym splittol postovne ak to budete brat
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7506
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: Zajímavé projekty z Kickstarteru

Příspěvek od Bifi »

Antharon píše: 16. 1. 2023, 15:04 Ja by som kludne s niekym splittol postovne ak to budete brat
Môžem potom v pledge managerovi prihodiť jeden kus aj tebe.
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6953
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Zajímavé projekty z Kickstarteru

Příspěvek od Antharon »

super diky
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Mizy
Příspěvky: 355
Registrován: 27. 1. 2021, 10:22

Re: Zajímavé projekty z Kickstarteru

Příspěvek od Mizy »

Dneska začíná The Walking Dead od FL.

https://www.kickstarter.com/projects/11 ... aying-game
Za tento příspěvek děkují uživateli Mizy:
smrq
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 21022
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavé projekty z Kickstarteru

Příspěvek od Markus »

Ty Kickstartery se vážně staly skoro defaultním způsobem financování (a hlavně propagace) RPGček.

Proč vlastně lidi tak ochotně kupujou zajíce v pytli a houfně kickstarterují hry, o jejichž kvalitách ví kulový? Proč si nepočkat, až to reálně vyjde, na ohlasy a recenze?

Částečně to myslím jako řečnickou otázku, protože jsem taky kickstarteroval dost věcí z počátečního nadšení. Často taky proto, že nějakého autora znám a jeho produkty se mi líbí, takže věřím tomu, že si udrží kvalitu. Ale pak se taky kolikrát přistihnu, že si zakážu něco koupit, dokud si nepřečtu recenze – a většinou jsem za to rád, protože než to vyjde a já si ty recenze vůbec přečtu, tak už mě to nezajímá.

Ale pak jsou kickstarterové hity jako teď třeba Shadowdark, což je hra AFAIK od neznámých autorů, ze které se může stejně tak vyklubat bomba jako průser... a s největší pravděpodobností prostě jen další ze stovek ani skvělých, ani hrozných hacků D&Dčka.

Je kupování zajíců v pytli nový standard?

(Nevím, co tímhle sleduju.)
Odpovědět

Zpět na „O hraní obecně“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů