Jiné PbtA hacky

PbtA a od něj odvozené FitD jsou asi nejpopulárnější skupiny současných „příběhových“ her.

Moderátor: MarkyParky

Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Jiné PbtA hacky

Příspěvek od Selhan »

Téma pro různé menší a/nebo méně známé PbtA hry, o které se chcete podělit, ale zase to není na zakládání vlastního threadu.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Last Fleet

Příspěvek od Selhan »

Last Fleet - PbtA Battlestar Galactica, tím je asi řečeno vše, recenze na Gnome Stew zde: https://gnomestew.com/last-fleet-review/
Četl jsem jen tu recenzi, ale některé nápady se mi tam dost líbí, hlavně pressure a stress hodiny. A "Wait helplessly" je prostě skvělý move :D
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
KDolecek
Příspěvky: 921
Registrován: 2. 11. 2008, 18:38

Re: Jiné PbtA hacky

Příspěvek od KDolecek »

Já se velmi těším na vydání Thousand Arrows - samurai drama and action by way of Kurosawa and Chanbara. Obecně bych si rád zahrál něco v romantizované tématice samurajů, ale L5R je hrozná bichle s komplikovaným settingem.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiné PbtA hacky

Příspěvek od Selhan »

To vypadá dobře - bonds jsou podle mě zrovna mechanika, ve které je ještě hodně co zkoušet a vylepšovat, takže to bych taky rád zkusil.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
mrakomrak
Příspěvky: 122
Registrován: 24. 10. 2020, 10:12

Re: Jiné PbtA hacky

Příspěvek od mrakomrak »

Nezná nebo nemá někdo zkušenosti s > https://magpiegames.com/products/undying-softcoverpdf

Osobně bych něco takového uvítal. Chybí mi upíří hra (v češtině)
"Simplicity is the key to freeing the imagination!" Scotty ‘DM SCOTTY’ McFarland
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiné PbtA hacky

Příspěvek od Selhan »

Neznal jsem, ale Magpie games dělají zajímavé věci, klidně bych to vyzkoušel.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
mrakomrak
Příspěvky: 122
Registrován: 24. 10. 2020, 10:12

Re: Jiné PbtA hacky

Příspěvek od mrakomrak »

Selhan píše: 20. 4. 2022, 18:04 Neznal jsem, ale Magpie games dělají zajímavé věci, klidně bych to vyzkoušel.
Pokud máš zájem můžu sdílet v e-formě.
"Simplicity is the key to freeing the imagination!" Scotty ‘DM SCOTTY’ McFarland
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiné PbtA hacky

Příspěvek od Markus »

Aaaaa... mrakomrak pro Undying rovnou založil anotaci a hru ohodnotit. Díky moc!

Obrázek

:arrow? Undying
Jsi dravec: upír, který v noci pronásleduje lidskou kořist a hoduje na její krvi. Krev je tvojí všepohlcující vášní, předmětem tvých nejhlubších tužeb a nejprimitivnějších potřeb. Tvoje svobodná vůle – tvoje sebeurčení – je jen tenká fasáda, slupka zdvořilosti, která pozlacuje parazita, jímž ve skutečnosti jsi. Dokážeš si tváří v tvář takovým touhám zachovat lidskost?

Undying je RPG hra bez kostek o vampyrismu. Točí se kolem krátkých období intenzivních konfliktů, v nichž stará rivalita a nové křivdy vyvolávají dramatické peklo, a dlouhých úseků intrik, v nichž nesmrtelní spiklenci rozjíždějí spletité intriky. Každý hráč se ujme role upíra, který v noci pronásleduje lidskou kořist.

Hra používá systém Powered by the Apocalypse.
Za tento příspěvek děkují uživateli Markus:
mrakomrak
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiné PbtA hacky

Příspěvek od Quentin »

Fun fact: Jako autor je uvedený i Chris McDowall, autor Into the Odd, který o World of Dungeons ani nevěděl. John Harper je ale fanoušek ItO a tvrdí, že to byla velká inspirace (damage dice, equipment list).
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiné PbtA hacky

Příspěvek od Markus »

Dobře, tak já ho škrtnu, když o té hře ani nevěděl :)
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiné PbtA hacky

Příspěvek od Quentin »

Markus píše: 6. 6. 2022, 09:43Dobře, tak já ho škrtnu, když o té hře ani nevěděl :)
Ne, neškrtej ho :D On ho tam Harper napsal schválně, ten equipment list je prakticky vykopírovaný :D Píšu to jen jako fun fact.
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiné PbtA hacky

Příspěvek od Markus »

To je skoro až filozofická otázka, jestli můžeš jako autora nějaké hry uvádět někoho, kdo ji nepsal a neví o ní. :)

Ale asi jo, jdu ho tam vrátit (beztak to jméno bylo zkomolené, takže kdybys mi to neřekl, nebylo by to spojené s tím správným Chrisem).
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiné PbtA hacky

Příspěvek od Markus »

A ještě potřebuju vysvětlit, jak může WoD z roku 2012 být vykrádačkou Into the Odd z roku 2013. :) Nesedí mi data!

Ale hádám, že Into the Odd existovalo v nějaké předběžné verzi i před tímhle „oficiálním“ datem dokončení? Nebo to máme prostě evidované blbě.
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiné PbtA hacky

Příspěvek od Quentin »

Máš pravdu. Před oficiálním vydáním ItO kolovala tahle pra-verze, ze které Harper vykrádal.
https://docs.google.com/file/d/0B6MR1KW ... nQamI6oqkQ
Za tento příspěvek děkují uživateli Quentin:
Markus
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Jiné PbtA hacky

Příspěvek od York »

Markus píše: 6. 6. 2022, 09:52 To je skoro až filozofická otázka, jestli můžeš jako autora nějaké hry uvádět někoho, kdo ji nepsal a neví o ní. :)
Pokud je to autor subsytému, kterej jsi do tý hry překopíroval, tak mi to celkem smysl dává. Ještě větší smysl by mi dávalo uvést, čeho je vlastně autorem.
Odpovědět

Zpět na „Powered by the Apocalypse (PbtA) a Forged in the Dark (FitD)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti