[anketa] Jaké RPG hrajete? (2020)

„Meta“ diskuze o samotném RPG Fóru.

Jaké RPG hrajete? (2020)

Anketa končí za 31. 12. 2021, 14:52

Dungeons & Dragons 5e
15
13%
Powered by the Apocalypse (napište které)
11
9%
Old-school (starší DnD a retroklony)
11
9%
Homebrew (pochlubte se)
6
5%
Jiná česká hra (napište která)
6
5%
Chuubo
0
Žádná hlasování
Jiná zahraniční hra (napište která)
11
9%
Dračí doupě II
6
5%
Příběhy Impéria
0
Žádná hlasování
Fate (napište které)
5
4%
Blades in the Dark
5
4%
Primetime Adventures
0
Žádná hlasování
Warhammer (napište který)
3
3%
Shadowrun (napište který)
4
3%
World of Darkness (napište který)
4
3%
Dungeons & Dragons 3e / Pathfinder
1
1%
Dungeons & Dragons 4e
0
Žádná hlasování
GURPS
2
2%
Stars Without Number
0
Žádná hlasování
Storygames (napište, co si myslíte o tom, že je to nesmyslná kategorie - jo a taky teda kterou)
4
3%
Omega
3
3%
Dračí doupě 1.x
2
2%
Dračí doupě Plus
0
Žádná hlasování
Hrstka
1
1%
Střepy snů
0
Žádná hlasování
Call of Cthulhu (napište které)
3
3%
Zapovězené země
9
8%
Dračí hlídka
4
3%
 
Celkem hlasů: 116

Uživatelský avatar
Rillae
Příspěvky: 490
Registrován: 9. 8. 2018, 11:37
Bydliště: Waterdeep

Re: [anketa] Jaké RPG hrajete? (2020)

Příspěvek od Rillae »

Markus píše: 12. 1. 2021, 16:04
Rillae píše: 12. 1. 2021, 15:55 někdo ještě dneska hraje GURPS? :eyecrazy:
Dej tomu rok, dva a přijde jeho vlastní old-school renesance (GURPSOSR). :)
je to možný :D ostatně po GURPSovinách, i když je přímo nehraju, sem tam taky šáhnu, když potřebuju něco vykrást.... takovej Transhuman Space je settingově nádhera
Uživatelský avatar
Karotka
Příspěvky: 1110
Registrován: 21. 9. 2011, 21:42
Bydliště: Praha

Re: [anketa] Jaké RPG hrajete? (2020)

Příspěvek od Karotka »

Jiná česká hra: Yorkův Dračák podle staré školy
Jiná zahraniční hra: Skyfarer
Dále DnD5E a ZZ, bohužel žádný Chuubo :(

Tradiční jasnozřivost depresivních, často popisovaná jako radikální nezúčastněnost ve vztahu k lidským starostem, se projevuje v první řadě nezájmem o problémy, které vskutku nejsou příliš zajímavé.
(M. Houellebecq)
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [anketa] Jaké RPG hrajete? (2020)

Příspěvek od Ecthelion »

Loni bída, snad to letos bude lepší.

- Apocalypse World (standardní apokalypsa) - nejprve přes Hangout, potom play-by-post
- Hrstka - několik kampaní, play-by-post
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6644
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: [anketa] Jaké RPG hrajete? (2020)

Příspěvek od boubaque »

DnD 5e – dlouhodobá domácí kampaň jako hráč, letos cca půl na půl naživo a přes Roll20

PbtA – Apocalypse World víkend jako hráč naživo (a myslím, že i jedno sezení Monster of the Week přes Hangouts a Roll20)

Fate Core (ale naštěstí docela volně pojatý) – domácí sandboxová kampaň jako hráč

GURPS – nějaký ten oneshot myslím... ale trochu se mi to plete s koncem roku 2019 (ale předloni jsem GURPS nezaškrtl, tak dávám za loňský rok)

storygames – Polaris, Mountain Witch (jako vypravěč), obojí na slezině; a Golden Sky Stories naživo jako hráč (díky, Norde!)

Zapovězené země – jako hráč dvousezení online

---

Loni jsem asi nestihl žádné Primetime Adventures ani Příběhy Impéria. Nebyl Gamecon a během pandemie ani další příležitosti, no :(
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: [anketa] Jaké RPG hrajete? (2020)

Příspěvek od OnGe »

Tak jsem Skyfarera zařadil pod jiné zahraniční (Karotka říkal) a pod jiné čeké ještě patří jeden Void.

2020 nebyl úrodný rok na RPGčka. Ale na co taky jo?
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: [anketa] Jaké RPG hrajete? (2020)

Příspěvek od Selhan »

OnGe píše: 11. 1. 2021, 16:54 Skyfarer je tohle: https://www.failbettergames.com/skyfarer/
Používáme mechaniky, ale ne jako úplně (třeba nemáme lokomotivu) a svět je vymyšlený, s původní hrou naprosto nesouvisející.
No já právě Skyfarer znám, ale strašně mě zaráží, že jste z toho vyhodili ten setting a nechali si jen ruleset. Já měl přesně opačné choutky, tak by mě zajímalo, k čemu jste to použili.



Jinak asi bych taky mohl napsat svůj příspěvek, když už to žádám po vás - samozřejmě to byl rok na prd a výsledek je tristní, ale tak děly se lidem asi i horší věci než že si zahráli jen dvě nové RPG hry...

- Dokončení Dragon Hoardu a načnutí Dungeon of the Mad Mage s Markym v 5e, nejdříve na živo, pak online - nyní nicméně zapauzováno.
- Mnou vedená pirátská kampaň v mém micro homebrew bohužel šla s lockdownem spát.
- Masks of Lankhmar v DCCčku a teď ASE v... tom, v čem to hrajem, v rámci Sirotčince, který mě strašně baví, už se opakuju, ale ještě jednou dík za ten nápad, Markusi.
- Keep on the Borderland v trochu nabobtnalém Knave - tu hrajeme online už dlouho, takže zde se nic nezměnilo.
- Mountain Witch na slezině - konečně! Uháněl jsem s tím Boubaquea snad tři roky! :D
- Fronds of Benevolence v Troice, také na slezině, na kterou jsme se velmi těšil a popravdě mému očekávání spíše nedostála.
- Zapovězené země na zkoušku, také na slezině, ale faktem je, že tady bych tomu asi chtěl dát o trochu víc času, ochutnávka byla krátká.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Nordoslav
Příspěvky: 749
Registrován: 24. 10. 2017, 10:07
Kontaktovat uživatele:

Re: [anketa] Jaké RPG hrajete? (2020)

Příspěvek od Nordoslav »

Rillae píše: 12. 1. 2021, 15:55 někdo ještě dneska hraje GURPS? :eyecrazy:
Stejně jako existují izolované kolonie hrající Drd 1.5 nebo AD&D, tak jsme donedávna měli zaizolovanou kolonii hrající GURPS 3E. Až pak jsem začal prudit s FATE :D

Jinak stojím si zatím, že GURPS mají skvělé a doteď nepřekonané moduly na historické hraní (tím myslím antický Řím, feudální Japonsko apod...)
Ahoj, já jsem Nordst Fuchs a tohle je DRAČÁK: THE NEXT GENERATION!
:!: Fantasy PbtA které klade důraz na fikci v kulisách povědomé fantasy, ale zároveň je tam hodně originalnich prvku, které z her dělaji nové zážitky.
:!: Jednoduchý systém tvorby postav, který ovšem nabízí mnoho možností a voleb na výběr a produkuje unikátní, nezaměnitelné a velmi hratelné a zábavné charaktery.
:!: Jednoduchý systém hry ve kterém můžete hrát aniž byste nad ním museli pořád přemýšlet.

:arrow? Vše o pravidlech a o hrách zde: https://discord.gg/Mks4DzzMJ7
:arrow? A vlákno tady: https://rpgforum.cz/forum/viewtopic.php?t=16363
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2692
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: [anketa] Jaké RPG hrajete? (2020)

Příspěvek od Log 1=0 »

Jestli bych měl své hlasy rozepsat já, tak s mou hlavní skupinou jsme dohráli Strádovo Prokletí v DnD, pak spoluhráčka přišla s tím, že vytvořila mikrosystém a vymyslela v něm one-shot, který jsme hráli pár měsíců ( :D ) a potom jsme začali hrát Apocalypse world, který hrajeme doteď.

Paralelně s tím jsme v jiné skupině dohráli Sestup do Avernu, začali hrát Ghost of Salmarsh, který jsme nedohráli, protože nás nebavil a skupina se rozpadla. Pokusili jsme se dát dohromady obměněnou nebo hrát jinde, ale tyhle pokusy (asi 3, všechno DnD) všechny zemřely na Covid.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Black Adder
Příspěvky: 148
Registrován: 3. 2. 2018, 16:35

Re: [anketa] Jaké RPG hrajete? (2020)

Příspěvek od Black Adder »

Dark Heresy a Rogue Trader
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: [anketa] Jaké RPG hrajete? (2020)

Příspěvek od ShadoWWW »

York: Dračák podle staré školy máš aspoň na Kostce.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Vandalicus
Příspěvky: 737
Registrován: 17. 4. 2006, 20:04
Bydliště: Brno

Re: [anketa] Jaké RPG hrajete? (2020)

Příspěvek od Vandalicus »

5e a DCC s myma skupinama, Bifiho oldschool v ASE (sakra, tam uz jsem nahral skoro stejne sezeni jako se svoji realnou skupinou, zk***vena korona)
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [anketa] Jaké RPG hrajete? (2020)

Příspěvek od Markus »

Ano. Až někdo bude zakládat příští diskuzi na základě výsledků té letošní, prosím o přidání DCC samostatně od kolonky old school. :)

Třeba místo Střepů snů. :>;o)
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: [anketa] Jaké RPG hrajete? (2020)

Příspěvek od York »

Ono je hlavně docela dobrý nejdřív téma otevřít dotazem, co by v anketě mělo bejt, na základě toho ji sestavit a až pak ji otevřít - zpětně se, tuším, na PhpBB upravovat nedá.
Uživatelský avatar
KDolecek
Příspěvky: 921
Registrován: 2. 11. 2008, 18:38

Re: [anketa] Jaké RPG hrajete? (2020)

Příspěvek od KDolecek »

To už mi příjde lepší se prostě neomezovat limity zdejší ankety a pořešit to odkazem na takovou anketu, kde lze libovolně dopsat co chybí.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: [anketa] Jaké RPG hrajete? (2020)

Příspěvek od York »

Jo, to je asi ještě lepší nápad.
Odpovědět

Zpět na „O RPG Fóru“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů