Hry v enginu Year Zero

Diskuzní sekce věnovaná konkrétním RPG hrám, příručkám a produktům.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Hry v enginu Year Zero

Příspěvek od Markus »

Obrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Systém poprvé představený ve hře Mutant: Year Zero a používaný v mnoha dalších hrách švédského vydavatelství Free League. Jde o poolový systém, kdy vám výška základní vlastnosti a použité dovednosti určí počet kostek, kterými házíte. Když padne aspoň jedna šestka, uspěli jste. Jedničky naopak značí zranění, poškození předmětů atd.


Souhrnná diskuze k švédským hrám od nakladatelství Free League zasazeným do engine Year Zero. Patří sem i Forbidden Realms / Zapovězené země, ale ty mají na fóru samostatnou sekci.

Hry v databázi:
:arrow? Mutant: Year Zero (2014)
:arrow? Coriolis: The Third Horizon (2016)
:arrow? Tales from the Loop (2018)
:arrow? Forbidden Lands / Zapovězené země (2018) (samostatná sekce na Fóru)
:arrow? Alien: the Roleplaying Game (2019) (samostatná diskuze)
:arrow? Things from the Flood (2019)
:arrow? Vaesen (2020)
:arrow? Twilight: 2000 (4e)(2021) (samostatná diskuze tady)
:arrow? Blade Runner RPG (2022)
:arrow? The Walking Dead Universe RPG (2023)

SRD verze enginu:
:arrow? Year Zero Engine Standard Reference Document

Neoficiální:
:arrow? Year Zero Mini (fandovský univerzální minisystém)
:!: :!: Český překlad Year Zero Mini / Rok nula mini :!: :!:
Uživatelský avatar
Mizy
Příspěvky: 348
Registrován: 27. 1. 2021, 10:22

Re: Hry v enginu Year Zero

Příspěvek od Mizy »

smrq píše: 20. 8. 2022, 21:37 Mizy, ten Blade Runner, kolik her plánuješ?
Je to tak na tři sezení. Jeden uzavřený případ. Vyloženě vyšetřovací hra. Celý ten setting je o vyšetřování případů týkající se replikantů. Systém je okolo toho i ohnutý. Pravidla pro honičky atd.
Naposledy upravil(a) Mizy dne 21. 8. 2022, 20:55, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2558
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Re: Hry v enginu Year Zero

Příspěvek od smrq »

Safra, s časem to mám všelijaké a září bude na kočku, ale zájem bych asi měl. Tři sezení by se dala zvládnout.

A Gedimane, kdybys náhodou měl zájem vést nějakou vetřelčí oneshot vyvražďovačku, tak o to bych měl zájem enormní. :)
(Popřípadě na dvě nebo tři sezení.)

Edit: samozřejmě online. Nečekám, že žijete někde na Zlínsku.
Za tento příspěvek děkují uživateli smrq:
Mizy
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Uživatelský avatar
radunamlejn
Příspěvky: 172
Registrován: 30. 10. 2020, 20:08
Bydliště: z Kobylis

Re: Hry v enginu Year Zero

Příspěvek od radunamlejn »

Dal jsem do databáze anotaci na univerzální minisystem na YZEngine, jmenuje se Year Zero Mini. Je volně k dispozici na DriveTrueRPG.

Více viz v databázi.
Občas hraju Grimoár, s těmihle doplňky.
Náhodné záznamy mých neuspořádaných myšlenek a výtvorů.
Uživatelský avatar
Passingby
Příspěvky: 1596
Registrován: 13. 10. 2021, 16:41

Re: Hry v enginu Year Zero

Příspěvek od Passingby »

radunamlejn píše: 25. 8. 2022, 13:09 Dal jsem do databáze anotaci na univerzální minisystem na YZEngine, jmenuje se Year Zero Mini. Je volně k dispozici na DriveTrueRPG.
(Trocha sem se ti v tem porépal, ale nic zásadního :wink: )
Za tento příspěvek děkují uživateli Passingby:
radunamlejn
Verify you are a human.
It's just an overreaction. In a few months, nobody will remember the drama.
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2558
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Re: Hry v enginu Year Zero

Příspěvek od smrq »

Na Kickstarteru běží od Free League další projekt. Nejsem si jistý, zda bude napsán na YZE (spíš ne), ale stáhnul jsem si Quickstart PDF a je to moc hezky vysázená hra. Až tedy na tu divnou kačeří rasu, která mi evokuje strýčka Skrblíka. :)
https://www.kickstarter.com/projects/11 ... dragonbane
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Uživatelský avatar
Mizy
Příspěvky: 348
Registrován: 27. 1. 2021, 10:22

Re: Hry v enginu Year Zero

Příspěvek od Mizy »

Na kačery nesahat wink wink RQ. :D
Uživatelský avatar
Jarilo
Příspěvky: 1101
Registrován: 5. 6. 2009, 00:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Hry v enginu Year Zero

Příspěvek od Jarilo »

Ok, zajimavý, trochu mě to překvapilo, tak jsem pátral a dočetl se, že:
Wiki píše:In August 2021, RiotMinds announced that it had sold the IP for Drakar och Demoner to Fria Ligan (Free League Publishing). RiotMinds stated they would continue to support develop the Ruin Masters game and its setting Caldarox under its own brand with no connection to Drakar och Demoner, other than it is built on a BRP-clone.
Takhle na první dobrou to na mě působí hrozně OSR-like atmosférou, asi ty ilustrace. Obecně mám tohle IP spojené silně s ilustracemi Paula Bonnera, který se světem Trudvangu svou tvorbu silně spojil. A úplně nerozumím potřeba to přejmenovat na generické Dragonbane, jakože chápu, že za tím stojí marketing a potřeba mít jednoduchý název, co pochopí i lopaty, ale stejně.

Každopádně to trochu celý prodávají, jako že dosud to v angličtině nebylo k dispozici a mluví jen o té první edici z roku 1982, RiotMinds vydali právě anglickou variaci jako Trudvang Chronicles. To byla v podstatě 7. edice, tu 6. jsem hrál v Praze s jedním švédem, který tady žil a měl rulebooky - mělo to fakt nádherný setting a atmosféru, pravidla meh nic zvláštního a hlavně ten člověk jel strašný railroad, ze kterého jsem byl rychle otrávený a s hraním přestal.
Hry hraju a ještě radši dělám - doma i v práci.
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2558
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Re: Hry v enginu Year Zero

Příspěvek od smrq »

Koketuju s přeložením toho jejich dobrodružství. Možná i celé příručky. Ale hned si musím nafackovat. Protože nestíhám dopsat Kdo seje vítr pro ZZ a dopřekládat Starter set pro VtM. Takže rozjet třetí projekt je šílenství. Ale líbí se mi to moc. (A to i Alien, kde mě překlad startru taky cuká prsty na rukách :) )
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Uživatelský avatar
Mizy
Příspěvky: 348
Registrován: 27. 1. 2021, 10:22

Re: Hry v enginu Year Zero

Příspěvek od Mizy »

Pokud se někomu nechce čekat půl roku, než vyjde ofiko modul pro Blade Runner na foundry, tak tady si může stáhnout můj výtvor. Stačí mít nainstalován modul Sandbox a Adventure Importer/Exporter a soubor naexportovat. V exportu je jak mnou vytvořený funkční sheet, tak připraveny všechny handouty, mapy a NPC + předpřipravené PC. Pravidla, ale musíte vlastnit. Ty nedodávám. :D

https://uloz.to/file/0gVQsh6Gkn96/blade ... EmswuyMt==
Za tento příspěvek děkují uživateli Mizy tito uživatelé (celkem 2):
Elenistar, smrq
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2558
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Re: Hry v enginu Year Zero

Příspěvek od smrq »

Tak to je od tebe záslužná aktivita. Chválím.
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Hry v enginu Year Zero

Příspěvek od Markus »

Nové rozšíření pro Vaesen (anotace od Passingby)

Obrázek

:arrow? Mythic Britain & Ireland
Příručka pro švédskou pohádkově-horrorovou hru Vaesen, věnovaná postupně se industrializující viktoriánské Británii a Irsku. Popisuje britskou badatelskou Společnost, její zakladatele a ústředí, město Londýn i s jeho okolím, zajímavými místy a tajnými společnostmi a další zajímavá místa na Britských ostrovech. Velká část se zabývá mytologií Británie a Irska a bájnými tvory a bytostmi, na které tu stále ještě je možné narazit, a inspiruje se folklórem a gotickými romány, které psali Mary Shelley (Frankenstein), Arthur Conan Doyle (Sherlock Holmes) nebo Bram Stoker (Dracula). Kniha obsahuje tři kompletní dobrodružství.
Mě na tom od pohledu zaujalo, že to psal Graeme Davis, mimo jiné spoluautor WFRP.
Uživatelský avatar
Passingby
Příspěvky: 1596
Registrován: 13. 10. 2021, 16:41

Re: Hry v enginu Year Zero

Příspěvek od Passingby »

:wink:

Really Dicey & Graeme Davis (2022/09/19)
Really Dicey & Johan Egerkrans (2021/12/14)
Fria Ligan - Q&A with Graeme Davis (2021/12/15)

V těch rozhovorech asi žádný převratný informace nejsou, ale můžou se hodit jako pozadí k práci nebo k něčemu takovýmu...
Verify you are a human.
It's just an overreaction. In a few months, nobody will remember the drama.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Hry v enginu Year Zero

Příspěvek od Markus »

Mizyho minirecenze na Coriolis, která by neměla zapadnout:
Mizy píše:V jednom musím Zapovězeným zemím poděkovat. Představili mi studio Free League. Od té doby jsem jejich věrný fanoušek. Když jsem se probíral jejich tvorbou narazil jsem na Coriolis a ten do mě ihned zasekl háček. Recenze hovořily o tisíci a jedné noci ve vesmíru, což moji zvědavost ještě více nažhavilo. Po pár odehraných hrách musím říci, že se podle mě jedná o jednu z nejlepších space oper na rpg scéně. Premisa je jednoduchá a vlastně ne moc originální. Lidská společnost opustila Zemi a vydala se ve dvou obřích lodích mezi hvězdy. Jedna však zbloudila a poté co dorazila do cíle, našla už na místě lidskou společnost obývající několik planet. K tomu jí dopomohli hvězdné brány, jež umožňují lodím putovat mezi těmi několika málo hvězdnými systémy, kde se brány nacházejí. Ty postavila neznámá prastará civilizace, která je zřejmě před tisíciletími opustila. Společnost je rozdělena do několika frakcí, od korporátů, soukromou armádu, duchovních až po rasu která přišla z hvězd a prohlašuje se následovníky stavitelů bran. Společně pak soupeří ve skrytu o moc a středobodem tohoto souboje je stanice Coriolis. Abych nezapomněl, cestovat mezi hvězdami vzhůru je nebezpečné, protože tam ve tmě je něco zlého a pokud se vás to dotkne v bdělém stavu, zešílíte. Díky za kryokomory. Potud je to jak vystřižené z každé druhé sci-fi povídky. Pocit něčeho originálního tomu dává až celkové ladění. A to je arabské. Od jídel, přes oblečení, slovníček pojmů atd. Vše tu voní blízkých východem a je to osvěžující. Celkový feel vám jako vždy FL zprostředkuje neuvěřitelnými ilustracemi v pravidlech. Setting za mě za jedna.

Systém je známý YZE s poolem šestek za atribut a skill a možností různých úprav za talenty, kterých tu není překvapivě mnoho. Vybavení pak přidávají kostku. Stačí jedna šestka na úspěch, ale víc úspěchů můžete utratit za critical, větší zranění či jiné skopičinky atd. Nic nového. Neúspěšný hod, ale můžete pushovat, tím že poprosíte Ikony (zdejší božstvo), tedy přehodit všechny kostky, kde nepadla jednička či šestka. A tady nastává změna. Každá jednička která zůstane, se promění na „dark point“ metaměnu, kterou může GM používat k různému škození. Tohle je hodně podobné 2D20 od Modiphiusu. Souboje je o něco taktičtější a nabízejí víc možností než jiné YZE systémy, snad jen s vyjímkou Twilight 2000, který je už opravdu na pomezí wargame. Tohle podporuje i mraky zbraní, které si můžete pořídit. A to včetně exoskeletonu. Pokud jste hráli jinou YZE hru, tak tady budete doma.

Co má Coriolis dalšího navíc oproti jiným hrám od FL je vaše loď. Při tvorbě postav a vaší skupiny je to dokonce velmi důležitá součást. Moje skupina na tvorbě lodi strávila snad nejvíce času. Nejenom, že si vybíráte druh lodi, ale i jaké moduly bude obsahovat, čímž jí předurčujete k tomu, co všechno s ní půjde dělat. Co bude vaše skupina vlastně hrát? Pašeráky? No tak to potřebujete skrytý prostor pro pašování. Korzáry? Chtělo by to extra výzbroj. Prospektory, kolonisty, vesmírné nomády? Sami si dokážete přestavit, jaké jsou možnosti. Za to všechno ale zaplatíte, nebo lépe dostanete půjčku, kterou musíte splácet, což slouží jako motor pro další dobrodružství. Co mě ale potěšilo je, jak je zpracovaný souboj ve vesmíru. Oproti třeba takovému Star Trek Adventures je tohle příjemně zjednodušeno a přesto souboj nabízí taktické možnosti. Každá z postav ovládá určitý úsek lodi. Kapitán udílí rozkazy, které skrytě napíše společně s GM na papír a společně je odhalí v jedné z fází (zajímavá mechanika). Ten umožní někomu na stanovišti získat výhodu, ale není povinen rozkaz uposlechnou. Na senzorech hledáte nepřátelská plavidla a v případě souboje se pokoušíte zneškodnit soupeřovi datové systémy. Inženýr rozděluje drahocennou energie mezi jednotlivé systémy, pilot se snaží dělat úhybné manévry a střelec se snaží rozstřílet vše, co se hýbe. Souboje příjemně plynou je to zábava. Nedílná součást je také péče o vaši loď. Je třeba jí pravidelně servisovat či opravovat a to samozřejmě stojí peníze. Drahé jsou i skoky mezi systémy a proto hodně často budete řešit, jak co nejvíce ušetřit. Připojit se k krafťákům a přilepit se na jejich tělo, skočit na blind a riskovat zničení, nebo si koupit nesmírně drahé koordináty skoku? V systému je toho ještě spousty a spousty, co ho činí zajímavý a svěží. Co ale hraje prim je již zmíněný setting a pocit neznáma. Mystérium ve hvězdách jež objevovat, je asi ta nejlepší část hry.

Pokud tedy hledáte space operu, kde není problém si zahrát dobrodružství ala Alien, Vesmírná pěchota či Firefly a to vše ve velmi atraktivním a zábavném arabského hávu, tak přestaňte hledat a pořiďte si Coriolis.
Za tento příspěvek děkují uživateli Markus:
smrq
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2558
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Re: Hry v enginu Year Zero

Příspěvek od smrq »

Na testolu.cz je pár dní starý článek o Vaesen. Docela mě to navnadilo se na to někde mrknout.
https://www.zestolu.cz/rpg/vaesen-preds ... vie-547105
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2558
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Re: Hry v enginu Year Zero

Příspěvek od smrq »

Byť to někteří již hrají (asi předběžný přístup), tento týden vyšla hra Blade Runner. Vizuál je již tradičně krásný. Musím uznat, že Free League mají neskutečně dobrý výběr her a prostředí. V managementu musí sedět nějaký můj klon, protože co titul, to pecka, která mě zaujala. Začalo to ZZ, pak Vetřelec, Blade Runner, Tales of the Loop jsem sice nehrál ani nečetl, ale dle recenze je to rozhodně můj šálek kávy, kickstarter Dragonbane je fakt hezký a tento týden jsem listovat Vaesen a mám z toho po nocích vlhké sny. Ta firma snad nevydala nic, co by mě nelákalo.
Za tento příspěvek děkují uživateli smrq tito uživatelé (celkem 2):
crowen, mrakomrak
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Odpovědět

Zpět na „Hry, systémy, světy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů