Placený DM, služba lidu nebo hrozba pro hobby?

Obecné diskuze nezávislé na herním systému či světě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6890
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Placený DM, služba lidu nebo hrozba pro hobby?

Příspěvek od Antharon »

Corny: Aky dramaticky rozdiel? Robit game mastra je prijemna a zabavna praca, ktora nie je narocna na telo ani na psychiku, kolko by si za nu chcel dostavat? :D
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6890
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Placený DM, služba lidu nebo hrozba pro hobby?

Příspěvek od Antharon »

Vandal: Ako odbornik na historiu, vzal by si 150e za perfektne pripravenu stvorhodinovu session o praludoch na uzemi CR, alebo je to malo?
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Corny
Příspěvky: 1734
Registrován: 4. 10. 2021, 11:13

Re: Placený DM, služba lidu nebo hrozba pro hobby?

Příspěvek od Corny »

A proč by mě mělo zajímat, že se při té činnosti budu bavit a bude pro mě příjemná? A budu se skutečně bavit a bude mi příjemná? Jak ty víš, že pro mě nebude psychicky náročné se o vás 4 hodiny starat a že mě to vůbec bude bavit? (ostatně kdyby to byla taková pohoda a zábava s vámi hrát, Proč potřebujete mě?) A záleží na tom?
"Nadšený kontrarián."

Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6890
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Placený DM, služba lidu nebo hrozba pro hobby?

Příspěvek od Antharon »

Corny: teba fakt nikto nepotrebuje
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Jarilo
Příspěvky: 1101
Registrován: 5. 6. 2009, 00:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Placený DM, služba lidu nebo hrozba pro hobby?

Příspěvek od Jarilo »

Corny píše: 19. 5. 2022, 11:45 Já si třeba dovedu představit řadu způsobů, jak by nějaká taková institucializovaná podoba "služeb pro RPG hráče" mohla vypadat. Například už jen poskytování prostor k hraní, modely na půjčení atd. by podle mě byly super a určitě by hráčům pomohly a ten koníček by víc otevřely. Nebo nějaká platforma pro setkávání hráčů (ono těch hráčů je totiž obecně spousta, jen mají často problém se vůbec dát dohromady), pro přednášky, klidně i pro nějaké GM školení atd. To by určitě mohlo mít dlouhodobý pozitivní vliv na komunitu.
Jo, same here. Zázemí pro vedení her, kde má člověk určitý klid/soukromí a je otevřeno třeba do desíti večer, zásoba miniatur, možnost půjčit předpřipravené armády pro wargames, dětský koutek pro ratolesti, případně klidně v některé časy a dny někdo, kdo s prckama bude hrát něco úměrné jejich věku a rodiče si v klidu zahrajou, protože jinak by prostě nemohli.

Prostě nějaký ten RPGHub, virtuálně asi v pohodě, od toho je RPGF, kostka,...ale IRL by to bylo super.

Ne že by taková místa neexistovala, ale obvykle jim jeden nebo více těch desired aspektů chybí, alespoň z mojí zkušenosti.
Hry hraju a ještě radši dělám - doma i v práci.
Uživatelský avatar
Jarilo
Příspěvky: 1101
Registrován: 5. 6. 2009, 00:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Placený DM, služba lidu nebo hrozba pro hobby?

Příspěvek od Jarilo »

Antharon píše: 19. 5. 2022, 12:05 Corny: teba fakt nikto nepotrebuje
Ale no tak. Možná trochu méně emocí a hned to tu bude příjemnější.
Za tento příspěvek děkují uživateli Jarilo:
Selhan
Hry hraju a ještě radši dělám - doma i v práci.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6890
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Placený DM, služba lidu nebo hrozba pro hobby?

Příspěvek od Antharon »

Jarilo píše: 19. 5. 2022, 12:06
Corny píše: 19. 5. 2022, 11:45 Já si třeba dovedu představit řadu způsobů, jak by nějaká taková institucializovaná podoba "služeb pro RPG hráče" mohla vypadat. Například už jen poskytování prostor k hraní, modely na půjčení atd. by podle mě byly super a určitě by hráčům pomohly a ten koníček by víc otevřely. Nebo nějaká platforma pro setkávání hráčů (ono těch hráčů je totiž obecně spousta, jen mají často problém se vůbec dát dohromady), pro přednášky, klidně i pro nějaké GM školení atd. To by určitě mohlo mít dlouhodobý pozitivní vliv na komunitu.
Jo, same here. Zázemí pro vedení her, kde má člověk určitý klid/soukromí a je otevřeno třeba do desíti večer, zásoba miniatur, možnost půjčit předpřipravené armády pro wargames, dětský koutek pro ratolesti, případně klidně v některé časy a dny někdo, kdo s prckama bude hrát něco úměrné jejich věku a rodiče si v klidu zahrajou, protože jinak by prostě nemohli.

Prostě nějaký ten RPGHub, virtuálně asi v pohodě, od toho je RPGF, kostka,...ale IRL by to bylo super.

Ne že by taková místa neexistovala, ale obvykle jim jeden nebo více těch desired aspektů chybí, alespoň z mojí zkušenosti.
Uprimne, mame doskovkovy klub, hromady miniatur a terenov, knihy, kocky, slusnych game mastrov, komunita je vsak tak mala ze najst ludi na hru bolo aj zadarmo problem. Fyzicke hranie je neuveritelne tazke na organizaciu.
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Jarilo
Příspěvky: 1101
Registrován: 5. 6. 2009, 00:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Placený DM, služba lidu nebo hrozba pro hobby?

Příspěvek od Jarilo »

Antharon: Jo, to určitě je. Já to viděl/vidím na sobě - ta náročnost i z pohledu hráče - domluvit se na čase, dojet tam (což taky zabere čas) a v případě, že to není stálá skupinka kamarádů, riskuješ, že nebudeš spokojený a ten promrhaný čas Ti už nikdo nevrátí.

Hrál jsem takhle během covidu chvíli MtG EDH přes spelltable s kamarády, ale nakonec jsem přestal a radši si zahrál Arenu nebo si třídil karty. Toho oseru s domluvou, přípravou, řešit stabilitu připojení, řešit, že jeden ze čtyř hráčů je balíkem i competetive přístupem a zkušenostmi o řád jinde a člověk si vlastně moc nezahraje...nestálo mi to za to. I na živo to nebylo ono, radši jsem šel do Rytíře na pravidelné hraní, kde je na Tobě, zda tam budeš celou dobu, když dropneš, nemá to takový vliv na ostatní, jako v partě 4 hráčů atd.

Napadá Tě, jak ty lidi najít, oslovit a nabrat? Mám pocit, že WoTC si docela pochvaluje Arenu v tom, že to lidi táhne i k papíru. Dost často si hráči Arenu vyzkouší, Magicy je zaujmou, ale brzy odhalí tu šílenou ekonomiku a celkový přístup k digital gamingu a jdou si pořídit karty a hrát irl.

Nevím, jestli by tohle fungovalo i pro TT RPG - jít cestou online hraní. Není to úplně přesná analogie. A CRPG taky asi ne. Možná Fireball od Honzy Roose by mohl být tou cestou, ale fakt netuším.
Hry hraju a ještě radši dělám - doma i v práci.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Placený DM, služba lidu nebo hrozba pro hobby?

Příspěvek od Jerson »

Předpokládám, že GM s historickými znalostmi a vedením hry je jen hypotetický případ, protože se vsadím, že by se možná uživil v USA při on-line hraní, ale u nás o tom dost pochybuju. Tedy, osobně o tom pochybuju i v těch státech, ale třeba by mě poptávka překvapila.

Z toho, co mi říkají lidé, kteří za hru dostávají zaplaceno, tak figurky a terény jsou prakticky jediné lákadlo, které (zatím?) funguje, i když ne všichni hráči je chtějí využívat. Zatím jsem nenarazil na nikoho, kdo by nějakým způsobem uspěl s jiným typem hry - tedy buďme přesní, vím v Česku přesně o pěti lidech, kteří placené hraní nabízí nebo nabízeli, a dva z nich jsou bráchové, kteří pracují společně.
Aegnor
Příspěvky: 527
Registrován: 31. 7. 2018, 15:13

Re: Placený DM, služba lidu nebo hrozba pro hobby?

Příspěvek od Aegnor »

.
Naposledy upravil(a) Aegnor dne 13. 6. 2022, 23:02, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Corny
Příspěvky: 1734
Registrován: 4. 10. 2021, 11:13

Re: Placený DM, služba lidu nebo hrozba pro hobby?

Příspěvek od Corny »

Jerson: Já si třeba dovedu představit, že by někdo takový měl hodně limitovaný úspěch (tady by možná jednu družinku složil), ale rozhodně ne, že by se s tím mohl uživit nebo že by nějak moc "vydělal" na tom, že ty podklady recykluje i pro jiné (zejména pokud by byl požadavek na vyšší customizaci). Navíc i plno her, který z toho "historického" náhledu nějak těží je dostatečně dobře napsáno tak, že to mají pokryté už v pravidlech (například právě Pendragon nebo Nightwitches), takže i člověk bez hlubších znalostí to může docela pěkně odvést a mít to optimálně autentické.
"Nadšený kontrarián."

Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6890
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Placený DM, služba lidu nebo hrozba pro hobby?

Příspěvek od Antharon »

Neviem. Podla mna to dnd formou bojovych encountrov nie je dlhodobo az take zabavne a ma to nizku retenciu. Asi najlepsie co nam vychadzalo bolo dat vstupne 2e a vytlacit za to par peknych plagatov s pozvankou na open gaming a hral sa dread
Naposledy upravil(a) Antharon dne 19. 5. 2022, 13:17, celkem upraveno 1 x.
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Corny
Příspěvky: 1734
Registrován: 4. 10. 2021, 11:13

Re: Placený DM, služba lidu nebo hrozba pro hobby?

Příspěvek od Corny »

A přitom tolik lidí hraje DnD leta v kuse, někteří i třeba desítky let, a pořád tu samou kampaň. Klasické, figurkové, bojové. Netuším sice proč, ale je to tak.
"Nadšený kontrarián."

Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6890
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Placený DM, služba lidu nebo hrozba pro hobby?

Příspěvek od Antharon »

Aegnor píše: 19. 5. 2022, 13:06 Antharon: ty tady operuješ se špičkovým sezením které vede odborník, co každý týden 10 hodin studuje podklady, má všechno perfektně připravené, věnuje všemu dostatek času a sezení je dělané přesně na míru daným hráčům ... a pak tvrdíš, že taková hra je zábavná a příjemná práce, co není náročná na psychiku? :-O
(Viz tenhle příspěvek a tenhle tvůj, kde s tím Cornyho návrhem explicitně souhlasíš.)
Markus ma opravil a povedal mi ze priprava ma trvat dve hodiny, cize hovorime o casovej dotacii 6 hodin ja jednu hru. A ano, hladanie historickych pramenov, priprava hry a tvorba hry hracom na mieru je prijemna, zabavna a nizkostresova praca.
Za tento příspěvek děkují uživateli Antharon:
Winnie
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Aegnor
Příspěvky: 527
Registrován: 31. 7. 2018, 15:13

Re: Placený DM, služba lidu nebo hrozba pro hobby?

Příspěvek od Aegnor »

.
Naposledy upravil(a) Aegnor dne 13. 6. 2022, 22:50, celkem upraveno 2 x.
Odpovědět

Zpět na „O hraní obecně“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 10 hostů