Hraní on-line: tipy a triky

Obecné diskuze nezávislé na herním systému či světě.
Uživatelský avatar
Vandalicus
Příspěvky: 737
Registrován: 17. 4. 2006, 20:04
Bydliště: Brno

Re: Hraní on-line: tipy a triky

Příspěvek od Vandalicus »

Spis me prislo - a je to videt i na to zaznamu - ze je trochu problem s zpozdovanim obrazu oproti zvuku. Ale zvuk sam o sobe me prisel v pohode.
seanfranklin
Příspěvky: 1
Registrován: 3. 11. 2021, 03:52

Jaké nástroje používáte k hraní online her?

Příspěvek od seanfranklin »

Ahoj, jaký software tady lidé používají k hraní online her? Zkoušel jsem hrát přes Google Hangouts a jako interaktivní obrazovku pro sdílení jsme použili Dropbox Paper.
Rád bych slyšel více o zkušenostech všech. Dík!
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké nástroje používáte k hraní online her?

Příspěvek od Quentin »

Discord + Owlbear rodeo
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké nástroje používáte k hraní online her?

Příspěvek od Markus »

seanfranklin píše: 3. 11. 2021, 04:11 Ahoj, jaký software tady lidé používají k hraní online her? Zkoušel jsem hrát přes Google Hangouts a jako interaktivní obrazovku pro sdílení jsme použili Dropbox Paper.
Rád bych slyšel více o zkušenostech všech. Dík!
Vítám tě na Fóru, seanfrankline! Dovolil jsem si tenhle příspěvek sloučit se starší diskuzí na stejné téma - tak klidně pohledej i ve starších příspěvcích.

Já nedám dopustit na Owlbear Rodeo. Je to jednoduchoučké, přesně to mi stačí. K tomu libovolný nástroj na videohovory (posledně jsme hráli přes Google Meet) a je to. Čím jednodušší a bližší hraní u stolu (tj. žádné složité technické vychytávky, interaktivní deníky atd.), tím mi to vyhovuje víc.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Hraní on-line: tipy a triky

Příspěvek od Selhan »

Co se videohovorů týče, tak Discord, Google Meet nebo jit.si.

Co se pomůcek týče, tak to závisí na hře. Něco hraju jen tak - hážeme si kostky normálně na stole u počítače a hlásíme si výsledky, nejvýše občas nasdílím obrázek. Když chci použít mapku, tak asi owlbear.rodeo - musím ale přiznat, že sám s tím zas tolik neumím (a z nějakého důvodu mi tam ten dice-roller funguje hrozně zasekaně). A když hraju nějaký složitější systém, který je na roll20, tak tam (naposledy třeba Dogs in the Vineyard, předtím Blades in the Dark).

Pak jsou tady VTTčka, ale s těmi zkušenost nemám. Tedy, mám jednu zkušenost z minulého týdne s Foundry - vůbec mi nefungovalo.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
strucky
Příspěvky: 276
Registrován: 3. 5. 2018, 19:12
Bydliště: Osada vrabců

Re: Hraní on-line: tipy a triky

Příspěvek od strucky »

Zdravím všechny,
dovolím si takový menší repost z kostky, protože mi tenhle tool fakt vzal dech a jelikož vím, že na obou sajtách nejsou jen ti samí lidé. :-)

Narazil jsem na zajímavý doplněk do Chrome (a dalších prohlížečů na Chromiu, a taky pro Firefox prý) - Above VTT.
Integruje do DnD Beyondu takřka plnohodnotný virtuální tabletop. Stačí doplněk jen nainstalovat, vlézt do nějaké vytvořené kampaně a tam už uvidíte možnosti vstupu "ke stolu". Obsahuje všechno obvyklé, jako práci s tokeny, mapami... Deníky postav používá přímo z té dané kampaně na Beyondu a monstra taktéž vytahujete přímo z těch, která máte na Beyondu dostupná - ze všeho vytvoří automaticky token. Taky mapy se importují přímo z vlastněných dobrodružství. Zatím neobsahuje možnost postavit zdi, tím pádem ani z toho vycházející nějaké dynamické vidění/osvětlení, ale pouze manuální fog of war.

Jestli to tu už znáte, tak sorry, ale pro mě to bylo jako zjevení. Sice jsem všema deseti pro Foundry VTT, ale to už mám tak překombinované moduly, že jednoduchost Above VTT pro mě byla svěží vítr. :-D

PS. Zatím je graficky celkem "rough around the edges", je to nějaká verze 0.6, ale funkční mi to přijde... relativně stoprocentně. V zásadě je to něco, co měl mít Beyond vestavěné už dávno. :-D

Obrázek
Za tento příspěvek děkují uživateli strucky tito uživatelé (celkem 2):
Ecthelion, Selhan
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6890
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Hraní on-line: tipy a triky

Příspěvek od Antharon »

Ahoj, mate niekto skusenosti s hranim wargamov vo virtualnych tabletopoch? Potreboval by som vtt, ktore umozni dvom hracom pristupovat k 2d tabletopu ako game master, nezaujima ma utajena informacia ani fog of war. Potrebujem iba aby dvaja hraci vedeli do hry pridavat a odoberat tokeny, hybat s nimi, merat, hadzat kocky kocky a aby bolo mozne pouzivat velke obrazky ako tokeny.
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hraní on-line: tipy a triky

Příspěvek od Quentin »

Antharon píše: 29. 11. 2021, 12:58 Ahoj, mate niekto skusenosti s hranim wargamov vo virtualnych tabletopoch? Potreboval by som vtt, ktore umozni dvom hracom pristupovat k 2d tabletopu ako game master, nezaujima ma utajena informacia ani fog of war. Potrebujem iba aby dvaja hraci vedeli do hry pridavat a odoberat tokeny, hybat s nimi, merat, hadzat kocky kocky a aby bolo mozne pouzivat velke obrazky ako tokeny.
Owlbear rodeo
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6890
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Hraní on-line: tipy a triky

Příspěvek od Antharon »

Owlbear mal tuaim problem s hadzanim vacsieho poctu kociek. Ak ma unita napriklad 25 utokov je to ohromny bordel. Alebo sa to da niekde prepnut na vypis do chatu? Pripadne ma to advanced dice roller typu "hod 25x a spocitaj vsetky hody 4+"?
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
KDolecek
Příspěvky: 921
Registrován: 2. 11. 2008, 18:38

Re: Hraní on-line: tipy a triky

Příspěvek od KDolecek »

V roll20 můžeš dát více GMs k jedné hře.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6890
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Hraní on-line: tipy a triky

Příspěvek od Antharon »

Roll20 bolo zatial najlepsie ale pri odzoomovani ma taky nasty bug, ktory ti znemoznuje nejak rozumne hybat obrazovku a u wargamingu obcas potrebujes globalny rozhlad. Uz zacinam zvazovat ze by som si to vyrobil sam :(
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6644
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Hraní on-line: tipy a triky

Příspěvek od boubaque »

Pokud ti jinak Owlbear sedi, tak muze zkusit kostky na rolz.org vedle plochy v Owlbearu.

Ale jinak neporadim, pouzivam ted jen Owlbear.
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6890
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Hraní on-line: tipy a triky

Příspěvek od Antharon »

nakoniec som to ohackoval do takejto podoby a posledna vec co mi chyba ku stastiu je meranie pocas movementu

http://combo.antharon.eu/
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Hraní on-line: tipy a triky

Příspěvek od Selhan »

To jsem se vlastně chtěl zeptat, vám na owlbearu jdou házet kostky? Mně si i byť jen jedna úplně neuvěřitelně seká.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6890
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Hraní on-line: tipy a triky

Příspěvek od Antharon »

Mne to ide v pohode ale je to docela neohrabane. Mozes tam prihadzovat dalsie, ale iba po jednom a jedine co to vie je scitavat ich. Jo a v Brave browseri je zabudovana ochrana proti reklame a tu treba v owlbearovi vypnut lebo sa to vobec neda ovladat
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Odpovědět

Zpět na „O hraní obecně“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů