Covid-19

O lidech, o vztazích, o politice, o názorech, o opicích a o ufonech.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
LZJ
Příspěvky: 629
Registrován: 25. 8. 2004, 14:34
Bydliště: Doksy
Kontaktovat uživatele:

Re: Covid-19

Příspěvek od LZJ »

Tak Malone vlastně není vynálezce vakcíny, byť jeho výzkum kdysi k nim přispěl.
Jinak v poslední době spíš šíří bludy, ale to není jediný.
Viz https://manipulatori.cz/robert-malone-a-detske-vakciny/
:think:
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Covid-19

Příspěvek od Selhan »

Když se někdo označuje v dnešní době za vynálezce čehokoli, tak je to podle mě red flag. Nejsou doby, kdy vynálezy pocházely od jednotlivců, dávno pryč? Dejme tomu autor, nebo objevitel, to se ještě v některých oborech dá. Ale vynálezce? Žádný pořádný mě nenapadá.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Corny
Příspěvky: 1734
Registrován: 4. 10. 2021, 11:13

Re: Covid-19

Příspěvek od Corny »

Díky za názory. Popravdě jsem si udělal velice podobný už v momentě, když jsem si zjistil, že autor poněkud přeceňuje svoje zásluhy, což je skutečně docela red flag. Zároveň mi to přišlo jako docela velký záblesk antivaxx oportunismu, protože mi připadá, že to s oblibou používají proti plošnému očkování, ale už trochu mlží kolem té části, kdy vlastně nezpochybňuje efektivitu té vakcíny jako takové.

Mimochodem jsem dnes zase narazil na tuhle statistiku (viz obrázek) a co jsem koukal, tak vychází z tohohle dokumentu, kdy to podle všeho zas není tak horké, jak se ten graf sám o sobě tváří. Každopádně taky zajímavé čtení.

Obrázek
"Nadšený kontrarián."

Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6890
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Covid-19

Příspěvek od Antharon »

mne osobne to pride ako anomalia v datach. v pripade, ze interpolujes zname data a prelnes ich nejakou funkciou moze ti to vytvorit nezmyselny peak. Otazkou je, preco by zobrazovali interpolovane data. Whatever.

Kazdopadne predstava, ze vakcina po pol roku sposobi ze tvoja odolnost voci virusu bude nizsia nedava ziadny zmysel. mozno by bolo lepsie sa sustredit na data vpravo a to ze booster vyrazne pomaha...
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Corny
Příspěvky: 1734
Registrován: 4. 10. 2021, 11:13

Re: Covid-19

Příspěvek od Corny »

Jj, taky jsem si hned říkal, jak jsem to viděl, že je to docela vtipně udělané tak, aby to zastiňovalo tu efektivitu boosterů :)
Jinak komu se to nechce číst, tak tohle je jen pro AstraZenecu a "jen" symptomatické nákazy (tj. neřeší třeba hospitalizace) a i autoři zdůrazňují, že to je docela brzo a relativně malý vzorek.
"Nadšený kontrarián."

Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Covid-19

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Jup, opět tu máme "chrání méně", ale proti čemu?
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9046
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Covid-19

Příspěvek od Faskal »

Malone viz předřečníci.

Jinak s tou nebezpečností omikronu se to má tak, že je opravdu o něco míň hrozný než delta. Ale vlastně zase ne o tolik, spíš to vymazalo nebezpečnost delty (edit: ale počítat se mi to nechce. Edit2: při velmi naivním násobení je to riziko 1.11 vůči původní variantě). Takže omikron při tomhle pohledu není mírnější varianta, ale zase normální.
Nicméně, oproti deltě je tady zásadní rozdíl, protože omikron má před sebou jednak výrazně proočkovanější populaci, jednak populaci, kterou se prohnaly předchozí varianty včetně delty. A kombinace toho, že je zase normálně nebezpečný a toho, že je populace z velké části očkovaná a/nebo promořená, dává opravdu dramatický pokles nebezpečnosti pro jednotlivce navzdory tomu, že se šíří naprosto šíleně.

Podle výsledků ze zkumavek to vypadá, že omikron se také chová trochu jinak, neinfikuje tak ochotně hlubiny plic, což zřejmě přispívá nižší nebezpečnosti, není schopen fúzovat buňky a zřejmě používá pro infekci jinou dráhu vstupu. Nad tím se ale teprve bádá.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Resurrection
Příspěvky: 5415
Registrován: 26. 9. 2006, 11:34

Re: Covid-19

Příspěvek od Resurrection »

Faskale, mas nejake informace k efektivite a bezpecnosti vakciny Comirnaty (Phizer/BioNTech) u deti 5-11 proti Omikronu pripadne Deltakronu?

Nasel jsem treba toto z prosince: https://www.cdc.gov/mmwr/volumes/70/wr/mm705152a1.htm

Vzorek 40 000 deti mi pripada dost velky. Vidim samozrejme aktualne rekordni cisla hospitalizaci deti treba v USA. Ale mira vakcinace je furt asi dost nizka (snad 20 % ?). Udajne je vsak mezi hospitalizovanymi minimum ockovanych.

U dospelych zda se plati, ze booster davka je velmi ucinna i proti Omikronu, pricemz dve davky maji o dost nizsi ucinnost. Co to ale znamena pro deti? Dostavaji dve polovicni davky, navic ted, takze booster je nesmysl resit.
Secrets are power.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Covid-19

Příspěvek od Vallun »

Res - nemám čísla, ale bratr doktor očkování spíše doporučuje - samozřejmě s přihlédnutím ke konkrétnímu dítěti. Pokud bys měl konkrétní otázky, mohu je zkusit předat, ale není děckař, je to genetik (ovšem nějakým podpůrným a laboratorním činnostem se v boji s covidem věnuje taky).
Připomínám, že jsem někdy v listopadu zachytil informaci, že u dětí, pokud mají příznaky, tak jsou častější dlouhodobé následky (long covid).

Jinak, kdyby to někomu pomohlo - byl jsem minulé úterý na třetí dávce, po dvou Pfizerech v létě jsem šel na Modernu, na základě vlastní volby, a to do nemocnice na Františku (nemá vůbec dobrou pověst, ale je poblíž práce...). Dopadlo to tak, že druhý den po nějaké drobnější námaze mne chvíli ruka bolela, i trošku víc, ale nic co by mne omezovalo...všiml jsem si toho zejména proto, že jsem se z "výzkumných" důvodů více sledoval...:)

Přeju všem aby neměli horší průběh očkování než já:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9046
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Covid-19

Příspěvek od Faskal »

Resi, k tomuhle moc nedokážu říct, rozhodnout, které skupiny očkovat, je spíš otázka politiky než biologie. A obzvlášť, pokud bychom se bavili o povinném očkování.

Pokud jde o bezpečnost, odkaz má dvě podkupiny. Celá skupina je kolem osmi milionů dávek. Těch čtyřicet tisíc dětí je nějaká appka na mobil, kde se měly vyplňovat vedlejší účinky, výhoda tohohle je, že je možné dobře podchytit i lehké vedlejší účinky, jako je únava a bolest v místě vpichu, s čímž se jinak nikdo nebude nikam vyplňovat.
Zbytek případů mají popsané ve VAERS, tam jsou také spíš mírnější problémy. Zajímavé jsou tam ty případy zánětu srdečního svalu, co pozorovali u několik dětí, ale ve všech případech šlo o méně vážné a dobře léčitelné případy a pokud vím, tak na to dodnes po vyočkování mnoha milionů dávek u dětí nikdo neumřel, což se o covidu (který umí to samé vyvolat s mnohem větší pravděpodobností) říct nedá.
Někde jsem zaznamenal, že očkování děti velmi účinně chrání před PIMS, což je vzácný, ale velmi závažný zánětlivý syndrom, co někdy provází infekci dětí. Celková účinnost byla v původní klinické studii* určena jako 91 %, jak to ale definovali (nákaza to myslím byla) mají utopené někde v dost nečitelných dodatcích. Nezaznamenal jsem, že by už byla data na omikron.
Ten omikron má zřejmě tendenci lézt méně hluboko do plic, otázka stále je, co to bude znamenat a jestli nebude dělat problémy někde jinde, mluví se třeba o větších problémech se srážlivostí. Nazývat omikron přírodní vakcínou je každopádně nezodpovědné.

Deltakron byla experimentální chyba, pokud vím, rekombinace mezi omikronem a deltou pozorovaná ještě nebyla.

Dnes mě zase pobavili na novinkách. Mají tam titulek: "EMA varuje před posilovacími dávkami, mohou oslabit imunitní systém". Když si to člověk rozklikne, tak už se ale píše: "Evropská léková agentura (EMA) varovala před posilujícími dávkami vakcíny proti koronaviru. Pokud by se opakovaly v pravidelném intervalu čtyř měsíců, mohly by oslabit imunitní systém a způsobit u lidí únavu. Agentura doporučila, aby podání posilující dávky bylo sezonní –⁠ a to v zimním období, stejně jako u chřipky."
Problém s očkováním proti covidu je ten, že sice brání proti infekci a následnému šíření, ale jenom velmi krátce. Proti vážným průběhům chrání velmi dobře a velmi dlouho, byť to teda vypadá, že to není dvoudávková, ale třídávková vakcína. Pokud bychom chtěli udržovat ochranu před infekcí, tak se teoreticky nabízí pravidelné a časté přeočkování, jak ale píší na novinkách, tohle není řešení. Optimální odpověď imunity potřebuje jednak určité rozestupy mezi dávkami, jednak má imunita tendenci držet se ozkoušeného tam, kde má možnost. Pokud má člověk velmi silnou paměťovou reakci na předchozí virus a je vystaven něčemu, co je dostatečně podobné, aby dřívější imunita zpozorněla, ale dostatečně odlišné, aby dřívější imunita nebyla užitečná, je výsledná imunitní reakce suboptimální. Je tomu tak proto, že v lymfatických uzlinách se perou o pozornost staré a nové buňky. Novým by to zřejmě šlo líp, ale starých je víc, tak vyberou všechnu pozornost a nové nemají ani šanci se pořádně prosadit a dozrát. To je další z důvodů, proč si tělo nedrží maximální úroveň ochrany celou dobu, ale proč je dobré po chvíli ubrat, umožňuje to plastičtější odpověď, nehledě k tomu, že by to bylo vyčerpávající, jak pro člověka, tak pro imunitu jako takovou.
Jak to bude v praxi s případnými dalšími dávkami, bude potřeba počkat.


* https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMoa2116298
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Covid-19

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Do jaké míry je omikron skutečně tak vysoce infekční a do jaké je to tím, že lidi už naprosto serou na opatření? Jako chápu, že je asi infekčnější než delta, pokud ji vytlačil, ale když jdu do obchodu nebo do MHD, tak si říkám, že vůbec není divu, jak se to svinsky rychle šíří, když roušky a rozestupy už polovina lidí neřeší.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Covid-19

Příspěvek od Vallun »

Eleshar - to má nejspíš taky svuj vliv...

Statistika dnešní cesty do práce
- celkově v busu méně lidí cca o 30 až 40 %, v metru max o 10 % (v zimě takhle brzo jezdi méně lidu ale vždy...)
- pohledem kontrolováno 73 ksichtíků - něco na tlamě měli všichni...:) ale:
- 1 osoba si jí nasadila až v metru (dobíhala)
- 6 x se vyskytla nejspíš jednorázová chirurgická rouška
- 3 x nejspíš obyč látková (model jaro 2020)
- 8 x blbě nasazeno...

Jinak osobně si myslím, že z epidemiologického hlediska je zrušení povinného očkování chyba - nevíme, co přijde po omikronu...i když chápu politické důvody a postupovat cestou vyhlášky nebylo ideální ani z hlediska legitimity...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6890
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Covid-19

Příspěvek od Antharon »

Co pride po omikrone je dobra otazka. Na internetoch sa v clankoch objavuju otazky ako "zdegeneruje corona na obycajnu chripku?" alebo "moze covid zmutovat?"

Pride mi uplne bizarne, ze ludia nechapu, ze covid je virus, ktory sa mnozi obrovskym tempom a kazdy jeden narodeny exemplar je svojim sposobom mutant. Niekedy menej niekedy viac. Kazdy den sa nakazia miliony obyvatelov a v kazdom sa splodia miliony exemplarov. Je to sialene zrychlena evolucia a kazdy uspesny mutant ma sancu prerazit ako Spice girls.

Za dva roky sme tu mali minimale tri velmi uspesne kmene ktore sa zvladli rozsirit po celom svete. Aka je sanca, ze covid uz nikdy nezmutuje? Nulova.

Ake nebezpecenstvo prinasa varianta "z covidu sa stane obycajna chripka"? Vzhladom k predchadzajucemu odstavcu je asi jasne, ze nechat ho len tak plavat v populacii nie je idealne. Ak sa ma kazde dva roky objavit kmen, ktory skosi napriklad stovky tisic ludi, asi sa to neda ignorovat.

Co je teda jedine riesenie? Povinne ockovanie, ktore zabrani nekontrolovanemu sireniu (samozrejme nie nakazeniu). Otazkou teda neostava ci ockovat, ale ako donutit tych retardov aby sa zaockovali.
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Covid-19

Příspěvek od Quentin »

Antharon píše: 20. 1. 2022, 11:11Otazkou teda neostava ci ockovat, ale ako donutit tych retardov aby sa zaockovali.
Rakousko spustilo očkovací loterii, za injekci lze vyhrát auto i rodinný dům. Rakouská veřejnoprávní televize ORF spustila v úterý očkovací loterii. Do slosování se mohou zapojit lidé, kteří se od října nechali naočkovat nebo to mají ještě do konce roku v plánu. Vyhrát mohou tisíc věcných cen včetně rodinného domu.
:D
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6890
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Covid-19

Příspěvek od Antharon »

Quentin píše: 20. 1. 2022, 12:17
Antharon píše: 20. 1. 2022, 11:11Otazkou teda neostava ci ockovat, ale ako donutit tych retardov aby sa zaockovali.
Rakousko spustilo očkovací loterii, za injekci lze vyhrát auto i rodinný dům. Rakouská veřejnoprávní televize ORF spustila v úterý očkovací loterii. Do slosování se mohou zapojit lidé, kteří se od října nechali naočkovat nebo to mají ještě do konce roku v plánu. Vyhrát mohou tisíc věcných cen včetně rodinného domu.
:D
My sme mali loteriu uz davno. Nikomu to nepomohlo, organizacia stala za prd, cele to bolo na hovno. Vyhodene miliony eur.
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Odpovědět

Zpět na „Realita a pseudorealita“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů