[anketa] Jaké RPG jste hráli v roce 2018?

„Meta“ diskuze o samotném RPG Fóru.

Jaké/á RPG jste hráli?

Anketa končí za 3. 6. 2019, 16:57

Retroklony
4
5%
Starší DnD
1
1%
DnD 5e
12
14%
Jiné d20 (napiš které)
5
6%
Fate jakékoli edice
7
8%
Střepy snů
0
Žádná hlasování
DrD 1 jakkoli a jakékoli verze
1
1%
DrD+
0
Žádná hlasování
DrDII
7
8%
Hry ze světa World of Darkness
2
2%
Shadowrun
3
4%
Warhammer
1
1%
Powered by the Apocalypse hry
11
13%
Chuubo
5
6%
Call of Cthulhu
0
Žádná hlasování
Elektronicky vydané RPG
1
1%
Kouzlem a mečem
1
1%
Elektronicky vydaná hra z Česka a Slovenska (CPH, Omega, Dakara, Končina, Void, Hrstka, Runy)
5
6%
Nepublikovaný systém, nevycházející z DrD 1.x
3
4%
Nějaké jiné RPG (napište které)
8
10%
Hrajeme bez pravidel
4
5%
Žádné RPG jsem nehrál
2
2%
 
Celkem hlasů: 83

Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Dlouhodobé kampaně:

Scion: Potomci bohů - silně houserulovaný WoD Scion (potomek čínského boha války)
Super Steam - čistě narativní steampunkové RPG z viktoriánské Anglie, postavy mají superhrdinské schopnosti (multiclass malíř/iluzionista/terapeut/prasák)
D&D 5E - DMův vlastní fantasy setting (winter eladrin warlock, dříve tiefling warlock - původní postava zůstala jako NPC)
D&D 5E - alternativní historie (1650-1700) se zvláštním zaměřením na piráty, velmi low magic (summer eladrin, arcane trickster)

Oneshoty:
Narativní RPG ze světa Harryho Pottera, postavy byly zájemci o práci v Odboru záhad a jako vstupní test řešily průšvih s mozkomorem.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Pracující logaritmus
Příspěvky: 791
Registrován: 10. 5. 2018, 07:17

Re: [anketa] Jaké RPG jste hráli v roce 2018?

Příspěvek od Pracující logaritmus »

D&D 5E - alternativní historie (1650-1700) se zvláštním zaměřením na piráty, velmi low magic (summer eladrin, arcane trickster)
Hodně jste houseruleovali?
Jsem Log 1=0, jen jsem v práci a nedostanu se k normálnímu účtu.
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Hmm, hodně... úpravy vyloženě mechanik jsou fskutčnosti velmi subtilní, nebo se týkají věcí, které pravidla přesně nespecifikují. Ale ano, rozhodně tam dost často řešíme něco kreativně nebo dohodou. Velmi je zkrouhnutá magie (DM mumlal něco o maximálně pětilevelových kouzlech pro všechny a všude, víc ani ťuk), proto taky všichni hrajeme postavy, které sice nějakou mají, ale nikdo není čistý caster.
Máme loď, takže k tomu máme navíc pravidla pro loď, konkrétně myslím tohle
https://www.dmsguild.com/product/237548 ... ed-Sailing
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
Narian
Příspěvky: 18
Registrován: 6. 1. 2014, 00:27

Re: [anketa] Jaké RPG jste hráli v roce 2018?

Příspěvek od Narian »

DnD5e - odehráli jsme dobrodružství ze Starter setu a DrDII jsme začali hrát na konci roku, ale pořád pokračujeme.
Hraje DrD Plus, DrD 1.6, Příběhy Impéria a SIFRP
Golden Dragon
Příspěvky: 198
Registrován: 20. 10. 2006, 13:59

Re: [anketa] Jaké RPG jste hráli v roce 2018?

Příspěvek od Golden Dragon »

Samozřejmě, že ten nejlepší systém GURPS 4e.

Vyzkoušel jsem během roku několik úprav herního systému (šlo o můj dlouhodobý boj o zpracování herního mechanismu Magie) a několik prostředí.

Ze středověkého fantasy zasazeného do 14. poté do 2.pol 13. století; chvilku se koketovalo i s Apokalyptickým světem (nerealizováno z časových důvodů GM); přes odbočku do světa 2.pol. 16.stol. (zajímavá synergie se systémem Warhammer) jsem s vycizelovaným magickým systémem jsem skončil ze světem středověkého fantasy s technologií cca 1150-1200 po Kr.
I odezvy hráčů jsou docela pochvalné; joj ale to už jsem vlastně v 2019.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: [anketa] Jaké RPG jste hráli v roce 2018?

Příspěvek od York »

Golden Dragon: Můžu se zeptat, jak ses ke GURPSu dostal? Ne nutně ke 4e, obecně k systému.
Golden Dragon
Příspěvky: 198
Registrován: 20. 10. 2006, 13:59

Re: [anketa] Jaké RPG jste hráli v roce 2018?

Příspěvek od Golden Dragon »

... před dávnými doby kdy Atlantidu pohltili vody Oceánu.... :-)
Hledáním a hraním různých osobních úprav DrD, Shadowrunu a útržků úprav D&D, co vycházeli třeba v šablozubé veverce. Tam se snad i někde zmiňovali právě o GURPSu, no a potřeboval jsem si zlepšit svoji English tak jsem si koupil Basic Set 3e a začal z překladem a hraním. A bylo to ono.

Samo je tam dost věci co jsem si následně upravil a musím říct, že po několika hraních jsem si zamiloval 4e a teď již to mě i hráčům sedí.
Proč se ptáš?
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: [anketa] Jaké RPG jste hráli v roce 2018?

Příspěvek od York »

Golden Dragon píše: 17. 7. 2019, 12:22Proč se ptáš?
Protože GURPS se kdysi hrával, ale už dlouho se tu neobjevil někdo, kdo by ho ještě hrál.
Golden Dragon
Příspěvky: 198
Registrován: 20. 10. 2006, 13:59

Re: [anketa] Jaké RPG jste hráli v roce 2018?

Příspěvek od Golden Dragon »

No tady na fóru je to velmi neoblíbený systém :-) já ho s družinou cca 7 hráčů hraji přes 25 let.
Všem nám vyhovuje: hráčům i GM.

Světy jsme hráli středověké a starověké fantasy, sci-fi, cyberpunk a Post-Apo; plus na VŠ jsem pařil se skupinkou 4 hráčů dlouho Vietnamskou válku - očima blátošlapů samozřejmě.
Tam se dá fakt hrát vše a když znáš tu základní mechaniku tak se hráči seznamují jen z novými reáliemi, ne pravidly.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: [anketa] Jaké RPG jste hráli v roce 2018?

Příspěvek od Jerson »

Golden Dragon píše: 17. 7. 2019, 12:47 No tady na fóru je to velmi neoblíbený systém :-) ... Tam se dá fakt hrát vše a když znáš tu základní mechaniku tak se hráči seznamují jen z novými reáliemi, ne pravidly.
Protože to se dá i ve Fate, které je o mnoho jednodušší :-)
Golden Dragon
Příspěvky: 198
Registrován: 20. 10. 2006, 13:59

Re: [anketa] Jaké RPG jste hráli v roce 2018?

Příspěvek od Golden Dragon »

Ahoj Jersone,
už jsem se bál, že se nikdo neozve! :-) Ale jo každý dle jeho chuti.
Mě Fate po přečtení nic neřekl, měl bych s tím hodně práce.
Hraní zdar.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: [anketa] Jaké RPG jste hráli v roce 2018?

Příspěvek od Jerson »

Já jen, že jsi měl poznámku k neoblíbenosti tohoto systému :-)
Osobně si myslím, že není moc oblíbený ani jinde, ale chytám se udělat šířeji pojatou anketu a uvidím, třeba se ukáže opak :-)
Golden Dragon
Příspěvky: 198
Registrován: 20. 10. 2006, 13:59

Re: [anketa] Jaké RPG jste hráli v roce 2018?

Příspěvek od Golden Dragon »

No tak nějak, nevím kolik lidí vůbec GURPS hraje a pak nevím kolik lidí z nich vůbec řeší rpgforum.cz.
Ale to je opravdu jedno. Já sám byl překvapen, že se York zeptal :-)
Na GURPS nedám dopusit přes 25 let drží naši družinu pohromadě. Tak tu za něj holt občas lobuju.
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: [anketa] Jaké RPG jste hráli v roce 2018?

Příspěvek od ShadoWWW »

Za mě je tato anketa smutná, protože má strašně málo aktivních hlasů. Vezměte si – největší podíl tu má DnD 5e s 12 hlasy. 12 lidí. To když chodím ve středu hrát do naší čajovny, tak tam hraje DnD 5e 12 lidí. Čím to je? Chodí sem uživatelé, co nehrávají RPGčka? Chodí sem málo lidí? Nejsou místní uživatelé dostatečně aktivní, aby klikli na hlasování?

Z našich skupin sem pravidelně chodí možná 3 hráči. Na Kostku trochu víc, ale i tam nejsou moc aktivní (až na ty, co jsou aktivní i zde). Takže asi všeobecná online neaktivita většiny hráčů RPG? Je fakt, že když máte pravidla a svou herní skupinu, tak vlastně nic jiného nepotřebujete. To je možná i důvod, proč je tak těžké získat jakýkoli RPG feedback.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: [anketa] Jaké RPG jste hráli v roce 2018?

Příspěvek od York »

ShadoWWW: Chodí sem málo lidí. Za posledních pár let se tu sice objevilo pár nových tváří, ale taky pár lidí odpadlo. A už dlouhodobě mi přijde, že moc není zájem s tím něco aktivně dělat (a to ani na Kostce).
Odpovědět

Zpět na „O RPG Fóru“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti