Prečo nie kampaň?

Fantasy svět zaměřený na silné příběhy, výrazné postavy a morální dilemata.

Moderátor: Sparkle

kubicak
Příspěvky: 44
Registrován: 28. 12. 2017, 14:36

Prečo nie kampaň?

Příspěvek od kubicak »

Prelúskal som sa Neklidným Taurilom a páčilo sa mi. Určite ho využijem pri hre. Napadla mi však otázka: Prečo u nás (asi) ešte nikto nevytvoril nejakú plnohodnotnú dlhú kampaň (niečo na spôsob Rise of Runelord -pre Pathfinder)? Myslíte si, že by sa to predávalo horšie než Neklidný Tauril?
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Prečo nie kampaň?

Příspěvek od Paul »

kubicak píše: 24. 6. 2018, 08:49 Myslíte si, že by sa to predávalo horšie než Neklidný Tauril?
Asi ano. Možná bych si to koupil, ale nehrál. Tady by se podle mě ujala více nějaká skoro multikampaň, s jedním tématem zveřejňovaná po částech.
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4138
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: Prečo nie kampaň?

Příspěvek od Sparkle »

kubicak píše: 24. 6. 2018, 08:49 Prelúskal som sa Neklidným Taurilom a páčilo sa mi. Určite ho využijem pri hre. Napadla mi však otázka: Prečo u nás (asi) ešte nikto nevytvoril nejakú plnohodnotnú dlhú kampaň (niečo na spôsob Rise of Runelord -pre Pathfinder)? Myslíte si, že by sa to predávalo horšie než Neklidný Tauril?
Ahoj, díky za pochvalu našeho díla! Co se týče kampaně, já když vymýšlím kampaň tak je to velmi nelineární sandbox, propletenec míst a NPC s vlastní agendou, který si žije vlastním životem a i kdyby hráčské postavy zůstaly pasivní, tak by tam děj nějak vyeskaloval. Tento typ kampaně se hůř sepisuje než lineární kampaň s uzlovými příběhovými body, minimálně si to GM musí přečíst naprosto celé, než začne hrát, nemůže to číst po kouscích. A taky to je tuna textu. Takže asi nejsem kvůli tomu správný člověk na psaní kampaně ve stylu kampaní pro Pathfinder.

Nicméně jednu takovou kampaňku sepsanou mám. Kdysi tu visela na rpgf jako taurilská lokace Rovena, někdo si ji možná pamatuje. Od té doby to prošlo ještě jedním velkým playtestem a ještě jsem to vytunila. Mám s ní nějaké plány, ale to je ještě na dlouho.
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Odpovědět

Zpět na „Neviditelná kniha“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů