Wargaming - obecná diskuze

Figurky, žeton, mapy, battleplány... Pojďme si povídat o wargames veškerého ražení.
Odpovědět

Jakou wargame hrajete?

Flames of War
1
4%
Warhammer 40k
3
12%
Warhammer WFB (Mordheim)
2
8%
LotR SBG
1
4%
Bolt action
1
4%
Chain of Command
4
15%
Něco od Osprey (Dragon Rampant, Of Gods and Mortals, Frostgrave)
5
19%
Malifaux
0
Žádná hlasování
Infinity
0
Žádná hlasování
X-Wing
3
12%
Fields of Glory (libovolná edice)
0
Žádná hlasování
Little Wars (a klony)
0
Žádná hlasování
Jiné (prosím, ať se jméno objeví v diskuzi)
6
23%
 
Celkem hlasů: 26

Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Wargaming

Příspěvek od Jerson »

Hm, právě jsem se dočetl, že hra The Dust game, kterou jsem chtěl "časem" vyzkoušet, už končí. Tam nevím, zda ještě vůbec seženu figurky, které jsem chtěl kvůli vzhledu.
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Re: Wargaming

Příspěvek od Jiron »

Jerson píše: 6. 10. 2021, 10:48 Hm, právě jsem se dočetl, že hra The Dust game, kterou jsem chtěl "časem" vyzkoušet, už končí. Tam nevím, zda ještě vůbec seženu figurky, které jsem chtěl kvůli vzhledu.
Oni, snad měli i nějaké problémy s KS a dost ztratili důvěru tak se to pak asi moc nerozjelo. Nějak jsem o tom někde četl.
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6887
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Wargaming

Příspěvek od Antharon »

Ja by som sa dustu vyhol velkym oblukom problemov je viac nez sa zda. 1/47 scale znamena malo alternativnych modelov, hra je uplne mrtva a fantasyflight uz od toho dal ruky uplne prec. Mozno to este najdes niekde na ebayi ale cena bude uz len rast.
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Wargaming

Příspěvek od Jerson »

Měřítko je 1:48, za mě naprosto ideální. To že se hra nehraje hromadně mě až tak netrápilo, stejně bych to hrál jen s náhodnými lidmi, ale prostě ... příště si takové věci musím koupit rovnou a ne čekat.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Wargaming

Příspěvek od eerieBaatezu »

Jerson píše: 6. 10. 2021, 10:48 Hm, právě jsem se dočetl, že hra The Dust game, kterou jsem chtěl "časem" vyzkoušet, už končí.
Jééé, to je škoda, zrovna modýlky od týhle hry se mi fakt hodně líbily.

Obrázek

$lol$
Obrázek
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: Wargaming

Příspěvek od Bifi »

sexistický bullshit.


...

Ja hrávam žetónové wargames (najmä ASL, ale aj Enemy Action: Ardennes, Turning Point Stalingrad, Up Front!, Thunder in the East, Fields of Fire, Musket & Pike, Fighting Formations, ...). Ale začínam s pike & musket 15mm mierkou v systémoch De Bellis Antiquitatis 3.0 a Pikeman's Lament pre účely môjho Hornouhorska a snažím sa čosi o command and control poučiť z Chain of Command a ďalších hier.
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Wargaming

Příspěvek od eerieBaatezu »

Bifi píše: 6. 10. 2021, 14:42 sexistický bullshit.
Aleprosímtebe.

Obrázek
Obrázek
Black Adder
Příspěvky: 148
Registrován: 3. 2. 2018, 16:35

Re: Wargaming

Příspěvek od Black Adder »

Tohle bych asi za WH vyměnil ;-)
Za tento příspěvek děkují uživateli Black Adder:
eerieBaatezu
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Wargaming

Příspěvek od Jerson »

Tak zrovna prsaté holky existují snad v každé ne-historické wargamingové hře, a v Dust tactics se objevily až po mnoha letech. Mnohem raději bych měl německé kráčející tanky, ale 35€ model, 17€ poštovné a nutnost platit kreditkou nebo přes PayPal mi udělaly čáru přes rozpočet.

Naproti tomu se ty holky se dají pořád koupit.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Wargaming

Příspěvek od eerieBaatezu »

Jerson píše: 6. 10. 2021, 18:24 Tak zrovna prsaté holky existují snad v každé ne-historické wargamingové hře, a v Dust tactics se objevily až po mnoha letech. Mnohem raději bych měl německé kráčející tanky, ale 35€ model, 17€ poštovné a nutnost platit kreditkou nebo přes PayPal mi udělaly čáru přes rozpočet.

Naproti tomu se ty holky se dají pořád koupit.
Ty jsi takový technik, nebudeš pokoušet to 3d tisknutí? Opravdu kvalitní tiskárny jsou od cca 4000Kč a když seženeš model z netu, tak pak můžeš jednotky tisknout za doslova pár korun.
Obrázek
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Wargaming

Příspěvek od Jerson »

Nemám tiskárnu kam dát, jinak bych zkoušel tisknout už dávno.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6887
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Wargaming

Příspěvek od Antharon »

ja ich mam viacero, nie je to tak jednoduche. clovek pre to musi mat vela trpezlivosti a musi ho to bavit. internet je plny ludi, ktori predavaju tlaciarne na ktorych par krat vyfailoval print a vykaslali sa na to.

na rozumnu 3D tlac musis mat miesto kde budes tlacit, aka. nesmie to byt v byte. Potom su tu rozne postranne naklady, ktore ludia na youtube z nejakeho dovodu nevycisluju. napriklad jednorazove nitrilove rukavice su casto drahsie ako print, je tu alkohol v ktorom to cistis, su tu nahradne diely, napriklad FEP folia (25€) alebo vymena LCD (70€) ktorym sa obcas nevyhnes.

navyse slusne modely nie su zadarmo.
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Wargaming

Příspěvek od Dalcor »

Bifi píše: 6. 10. 2021, 14:42 sexistický bullshit.


...

Ja hrávam žetónové wargames (najmä ASL, ale aj Enemy Action: Ardennes, Turning Point Stalingrad, Up Front!, Thunder in the East, Fields of Fire, Musket & Pike, Fighting Formations, ...). Ale začínam s pike & musket 15mm mierkou v systémoch De Bellis Antiquitatis 3.0 a Pikeman's Lament pre účely môjho Hornouhorska a snažím sa čosi o command and control poučiť z Chain of Command a ďalších hier.
Jako problem je, že dobra simulace command systemu neni vubec jednoducha a kolikrat je nakonec devalvovana jen na slozitejsi hazeni kostkou (coz teda neplati pro Chain of Command) schovane za vzletné názvy, jako ADC.
DBA je teda mega rules heavy hra. To by mě zajimalo jak to placas dohromady s PL.
Btw ja mam s tema deskovkovejma wargamema typu pub battles.problem ze mi prijdou... jako deskovka :-)
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Re: Wargaming

Příspěvek od Jiron »

Antharon píše: 6. 10. 2021, 19:57 na rozumnu 3D tlac musis mat miesto kde budes tlacit, aka. nesmie to byt v byte. Potom su tu rozne postranne naklady, ktore ludia na youtube z nejakeho dovodu nevycisluju. napriklad jednorazove nitrilove rukavice su casto drahsie ako print, je tu alkohol v ktorom to cistis, su tu nahradne diely, napriklad FEP folia (25€) alebo vymena LCD (70€) ktorym sa obcas nevyhnes.

navyse slusne modely nie su zadarmo.
This! Nedávno jsme se o tom bavili a plastové modely, které nejsou Games Workshop vychází pořád levněji než 3d tisk. Například mám jistotu, že kdybych si chtěl dělat Old World Chaos Maraudery, tak půjdu cestou Victrix Germánů. Ti jsou naprosto parádní a vychází zhruba na 20CZK za model s hromadou náhradních dílů, zbraní, štítů a hlav.
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Wargaming

Příspěvek od Jerson »

Tak ono je celkem zřejmé, že při normální obchodní politice budou sériově vyráběné figurky vždycky levnější než 3D tisk
Odpovědět

Zpět na „Wargaming“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů